register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : jälle need suunatuled   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
capricorn
 
jälle need suunatuled
Ma tean et siin oli juba teema punaste suundade kohta aga ma ei tahtnud sinna seda kirjutada.
Asi siis nii, kui ma nüüd käisin ülevaatus punktis autot kontrollimas siis räägiti seal mulle ka seda et mingi uue sedause järgi ei tohi enam punaseid suuna tulesid olla ka nendel kes registreerisid auto ennem 95 aastat, kui just auto ei ole üle 25 aasta vana.!

Ühesõnaga ma pean nüüd omale kollased suunad saama kusagilt! Auto tagumik näeb selline välja tagumik ja tagurdus tulede asemele panna ei sa sest asuvad liiga keskel. Ootan siis teie soovitusi ja kogemusi nendelt kes on ise selle probleemi ees olnud ja selle lahendanud, kuhu ma saaks siis need kollased suunatuled panna??? ja kust ma saaks neid osta

____________________________
ex. Buick owner
Buick rocks
06.08.2004 at 22:58 Last edited 06.08.2004 at 22:59 by capricorn
cutlass
jälle need suunatuled
mul sama mure,ei taha seda tagaotsa kuidagi ära rikkuda mingite kollaste tuledega,mõtlen siin igasugu variante
06.08.2004 at 23:28
Ragnar
jälle need suunatuled
quote:
capricorn: Asi siis nii, kui ma nüüd käisin ülevaatus punktis autot kontrollimas siis räägiti seal mulle ka seda et mingi uue sedause järgi ei tohi enam punaseid suuna tulesid olla ka nendel kes registreerisid auto ennem 95 aastat, kui just auto ei ole üle 25 aasta vana.!

Loll jutt! Seadused ei ole tagasiulatuva mõjuga!
06.08.2004 at 23:46
vkx
 
jälle need suunatuled
quote:
Ragnar:
quote:
capricorn: Asi siis nii, kui ma nüüd käisin ülevaatus punktis autot kontrollimas siis räägiti seal mulle ka seda et mingi uue sedause järgi ei tohi enam punaseid suuna tulesid olla ka nendel kes registreerisid auto ennem 95 aastat, kui just auto ei ole üle 25 aasta vana.!

Loll jutt! Seadused ei ole tagasiulatuva mõjuga!

Minu meelest ka on see mingi ülevaatajate isetegevus. Selle asemel, et siin kurta ja abi paluda oleks ju mõtekam kätte võtta ja korra sinna ARK-i helistada või ise kohapeal ära käia, kellel vaja ja oleks asi selge. Ja siis võiks ka selle konkreetse ja ametliku vastuse ka siia foorumisse ära tuua teistele teadmiseks. Minul seda muret õnneks hetkel ei ole aga saan muidugi aru nendest, kellel see probleem olemas.

____________________________
Seville STS `02
06.08.2004 at 00:54
antennimees
 
jälle need suunatuled
Riikliku Autoregistrikeskuse direktori 05.07.1993.a. käskkirjaga nr 123-3/4
lubati kasutada sõidukeid, millel on ees valged ja taga punased suunatuled.
Selle käskirja alusel jätkati antud tingimustele vastavate sõidukite
kandmist Eesti riiklikku autoregistrisse kuni 11.07.1995.a. Samal kuupäeval
välja antud direktori käskkirjaga nr 49 tühistati 05.07.1993.a. käskkiri nr
123-3/4.

Seega ei ole õige ülevaatusel nõuda enne 11.07.1995.a. registreeritud
sõidukitelt kollaseid suunatulesid.

---------------------

Mina printisin selle kirjutise välja ja saatsin sõbra ülevaatusele . Ei olnud tal küll mingeid probleeme. Kui nad oma jura ajavad siis küsi vastavat paberit näha.Hea oleks muidugi see koht leida kus see käskiri nii öelda ametlikult üleval on.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
07.08.2004 at 09:49
Raul
jälle need suunatuled
Antennimees. Ka see kirjutis on nüüdseks õigustühiseks tunnistatud. Käisin nimelt täna ülevaatust tegemas ja esimese asjana vaadati suunatulesid ja sinna see ülevaatus jäigi. Mainisin küll seda enne 11.07.1995 juttu jne aga ei mõjunud ja sama vastuse sain ka ARK tehnoosakonnast, enam ei päästvat ümberehitamisest mitte miski, kuna see määrus olevat majasiesesks kasutamiseks olnud ja nüüdseks tühitatud.
Selle jutu peale, et tagasiulatuvalt ei saa ju kollaseid nõuda ei osatud midagi kosta.

Krt..auto juba 10 aastat eestis olnud....
Oskab ehk keegi aidata???
08.09.2004 at 13:25 Last edited 08.09.2004 at 13:30 by Raul
susi
jälle need suunatuled
samahästi võiks ju kõikidele paremarooli omanikele teha ülevaatuspunktis ettekirjutuse rooli asukoht muuta,
eesti vabariik....
08.09.2004 at 13:50
kodanik kane
jälle need suunatuled
Kirjutage mulle, ehk saan aidata...
08.09.2004 at 15:49
luke
jälle need suunatuled
No siis pole muud kui auto järgmiseks 10 aastaks garaazi lükata ja oodata :)
Mina ei hakka mitte mingil juhul Caddyle kollaseid suunatulesid külge jebima

Ahjaa, kas keegi on näinud ka seda käskirja, millega see 1995a käskiri tagantjärgi õigustühiseks kuulutati?
Mingi Atoneni teema jälle või?

____________________________
caddillac seville sts '95
08.09.2004 at 16:48 Last edited 08.09.2004 at 16:49 by luke
Vanaisa
  
Moderator
jälle need suunatuled
quote:
Raul: Antennimees. Ka see kirjutis on nüüdseks õigustühiseks tunnistatud. Käisin nimelt täna ülevaatust tegemas ja esimese asjana vaadati suunatulesid ja sinna see ülevaatus jäigi. Mainisin küll seda enne 11.07.1995 juttu jne aga ei mõjunud ja sama vastuse sain ka ARK tehnoosakonnast, enam ei päästvat ümberehitamisest mitte miski, kuna see määrus olevat majasiesesks kasutamiseks olnud ja nüüdseks tühitatud.
Selle jutu peale, et tagasiulatuvalt ei saa ju kollaseid nõuda ei osatud midagi kosta.

Krt..auto juba 10 aastat eestis olnud....
Oskab ehk keegi aidata???

Kas see inf ARK tehnikaosakonnast on jälle mõne koristaja vm. telefonile vastanu arvamus, või osakonna juhataja ütlus? Kaldun esimest varianti uskuma.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
08.09.2004 at 17:26 Last edited 08.09.2004 at 17:26 by Vanaisa (Moderator)
RannoT
jälle need suunatuled
Vähe kirjutan aga siia pean lisama, et:

vastavalt seaduseloome õigustloovate aktide eeskirjale, jms.. ei saa yhtegi seadust, otsust ega määrust muuta nagu ka siinpool öeldud tagasiulatuvaks - see kui mingi määrus tyhistatakse siis tähendab see seda, et sellest tyhistamise kuupäevast alates ei kehti, mitte nagu need tumbad seal ARK-s arvavad, et pole kunagi kehtinud...

Parim mida teha saad on võtta ARK-st kirjalik paber ülevaataja/juhataja allkirjaga millega ja miks ta keeldub ülevaatust andmast.

Tohman rikub nii seadust kui volitusi aga siis on olemas dokument millega saab edasi minna.....

Häbiväärne tegevus ARK-i töötajate poolt...


____________________________
Favoring AWD Traction
with R4 and V8
08.09.2004 at 21:00
smr
jälle need suunatuled
quote:
RannoT: vastavalt seaduseloome õigustloovate aktide eeskirjale, jms.. ei saa yhtegi seadust, otsust ega määrust muuta nagu ka siinpool öeldud tagasiulatuvaks - see kui mingi määrus tyhistatakse siis tähendab see seda, et sellest tyhistamise kuupäevast alates ei kehti, mitte nagu need tumbad seal ARK-s arvavad, et pole kunagi kehtinud...

Parim mida teha saad on võtta ARK-st kirjalik paber ülevaataja/juhataja allkirjaga millega ja miks ta keeldub ülevaatust andmast.

Tohman rikub nii seadust kui volitusi aga siis on olemas dokument millega saab edasi minna.....

Häbiväärne tegevus ARK-i töötajate poolt...


Ülevaatuspunktid pole ARK, vaid suvalised koperatiivid, kellel on vastavalid volitused.
08.09.2004 at 21:16
RannoT
jälle need suunatuled
quote:
smr:Ülevaatuspunktid pole ARK, vaid suvalised koperatiivid, kellel on vastavalid volitused.


Vast ikka ARK-i osakonnad ja talitused kes samuti alluvad ARK-i põhimäärusele ja ministeeriumile ja mõlema korraldustele ning samuti sellest tulenevale vastutusele mis ei lõpe ainult EV seadusandlusega...!!???




____________________________
Favoring AWD Traction
with R4 and V8
08.09.2004 at 21:50
smr
jälle need suunatuled
quote:
RannoT:
quote:
smr:Ülevaatuspunktid pole ARK, vaid suvalised koperatiivid, kellel on vastavalid volitused.


Vast ikka ARK-i osakonnad ja talitused kes samuti alluvad ARK-i põhimäärusele ja ministeeriumile ja mõlema korraldustele ning samuti sellest tulenevale vastutusele mis ei lõpe ainult EV seadusandlusega...!!???




Ei.
Ülevaatuspunktid on suvalised eraettevõtted ju, kes on haknkinud ARKi käest vastava õiguse. Vastutuse jm kohapealt jään hetkel vastuse võlgu, kuid kindlasti aitab sind homme hommikul 6 201 200 ( ARKi infonumber ) kes seletab sulle täpsemalt, kuidas on ülevaatuspunktide vastutusega.
08.09.2004 at 21:54
erik
jälle need suunatuled
nii ei saa rallit sõita ju...

ma saan aru, et õigele mehele ei maksa üks paber midagi, aga teinekord tuleb nendelt selle kohta mingi dokument võtta, et nad ülevaatuselt läbi ei lase.

kuna need ülevaatuspunktid täidavad avaliku halduse ülesandeid (nagu Falck parkimist korraldades), siis on nende aktid ja toimingud ka halduskohtus vaidlustatavad (mis peaks vastama ka smri eelmises postituses tõstatatud küsimusele).

kuna ma ei viitsi kogu eesti seadusi otsast lõpuni läbi lugeda, et aimata ette ülevaatuspunkti motiive, võtke teinekord mingi paber, kutsuge ming kaasa või helistage mulle sealt ülevaatuspunktist ja andke sellele onule toru. eelnev kokkulepe oleks muidugi bueno ;)

sorry, aga nii ei saa keegi midagi konkreetset kosta ka, kui on ainult mingid kurja moega emotikonid ja tige sajatus ARKi aadressil.

seega ma ei ütle ka siis praegu, kas neil on õigus või mitte.
08.09.2004 at 22:13
k-hunt
jälle need suunatuled
Tjah,statistika mõttes võiks külastada mitmeid erinevaid üv. punkte ja vaadata,mida nad kostavad.
Sellisele eelpoolmainitule näitaks küll ette tee tagumiku suunas!

____________________________
740 TD GLE
ex TOPAZ/TAURUS
Tauruse pudi müüa
08.09.2004 at 22:22
Raul
jälle need suunatuled
quote:
Vanaisa: [Kas see inf ARK tehnikaosakonnast on jälle mõne koristaja vm. telefonile vastanu arvamus, või osakonna juhataja ütlus? Kaldun esimest varianti uskuma.

No ma üritasin ikka osakonnajuhatat tabada ja vist korra sain ta isegi toru otsa läbi sekretäride jne virrvarri...kokku suunati mind selle murega vähemalt 5 korda edasi kuni miski eksperdini, kes siis sellise sesisukoha välja tõi. Igatahes ainuke lahendus mille ta välja pakkus oli kollaste tulede installimine tagurdustuledesse ja juhtmete ümbervedamine või siis eurotulede ostu, mida ma seni mitte netis kohanud ei ole.

08.09.2004 at 22:47
Vanaisa
  
Moderator
jälle need suunatuled
Mine ise ARKi kohale, ja just osakonnajuhataja jutule - ma kaldun siiski arvama, et see sinu mure ÜV punkti taatide vähese seadustetundmise asi on.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
08.09.2004 at 23:18
epsum
jälle need suunatuled
Vanaisa, muideks ei ole. Sai uuritud (ARKi) küsimuste-vastuste lehel ja ARKi seisukohaks oli, et see määrus on koguaeg olnud õigustühine.. niiet võta siis kinni

____________________________
srx '07
09.09.2004 at 09:08
Vanaisa
  
Moderator
jälle need suunatuled
njah aga määrus ju oli ja selle järgi sai käitutud ka ju mingi 8 aastat? Ei tahaks uskuda, et nüüd üritatakse seda välja mängida, kui firmasisest määrust???
Riikliku Autoregistrikeskuse direktori 05.07.1993.a. käskkirjaga nr 123-3/4
lubati kasutada sõidukeid, millel on ees valged ja taga punased suunatuled.
Selle käskirja alusel jätkati antud tingimustele vastavate sõidukite
kandmist Eesti riiklikku autoregistrisse kuni 11.07.1995.a. Samal kuupäeval
välja antud direktori käskkirjaga nr 49 tühistati 05.07.1993.a. käskkiri nr
123-3/4.

See määrus ütleb ju kõik ära - ja jutt sellest, et enam ei või peaks küll jama olema, sest isegi firmasisest määrust ei saa muuta tagasiulatuvaks?
Või olen ma valel teel?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
09.09.2004 at 11:23
rok3
jälle need suunatuled
Imelik! 29.06.2004- cougari vormistamine, ei öeldud seal ARK angaaris midagi nende punaste suunade kohta. Lisaks sellele muudeti ära ka tehnilises passis olnud 104kw 88 vastu nagu siis tegelikult ka on.
09.09.2004 at 11:24
spirit93
  
jälle need suunatuled
Uus ARK peadirektor tühistas kõik eelnevad käskkirjad, kuna need olid algusest peale õigustühised. Seega saadavad ülevaatuspunktid tagasi kõik autod (va 25 ja vanemad), millede suunatulede värvus on punane.

Ainuke tee on hetkel ümberehitus. Et mitte auto välimust rikkuda, siis uuri, kas on võimalik paigaldada tagatuledesse lisapirnid nii, et suuna töötamisel annab latern kollast või oranzi valgust. Laterna klaas võib punane olla, kuid töötamisel peab andma õiget värvi valgust.
Ega USA autode omanikud pole ainsad, keda Eestis ahistatakse, nt paljud busside omanikud, kes teostavad reisijate vedu maksavad ennast haigeks, sest SUUR Saksamaa sülitas teatud ajaperioodil ÜRO majanduskomisjoni välja töötatud dokumentidele ning seetõttu ei vasta seal toodetud väike- ja keskmise suurusega bussid kehtestatud ohutusnõuetele ja Eestis ilma ümberehituseta ARK ei registreeri.
09.09.2004 at 14:34
foke
 
jälle need suunatuled
No aga siin pole tegu mitte registreerimisega vaid juba registreeritud ja siin 10 aastat liigelnud autode ellimineerimisega liikusest. See asi on ju nonsenss, inimene on endale kunagi kehtivaid seadusi järgides soetanud auto ja nüüd otsustatakse, et seda kasutada ta enam ei või, punkt!! See jutt, et ehita ringi, ei puutu asjasse.

On see ikka kindel, et siin kõiki inimõiguseid ja muid põhi- ning krt teab mis seadustest tulenevaid õigusi rikutud pole?
Huvitav, kuidas on lood vastavate seadustega mujal EU-s? ja kas ei oleks võimalik see asi kuidagi kella külge panna?
IMO on see teema väga tõsiselt seotud siinse saidi identiteedi ja eesmärkidega.
09.09.2004 at 14:55
RannoT
jälle need suunatuled
Tsopp Tsopp Tsopp

Tyhistada saab ainult kehtivat asja,
kui asi on olnud õigustyhine siis seda pole vaja tyhistada...

Ehk kui on olemas tyhistamise määrus siis seesamune direktor vaatamata väitele et määrus oleks võinud olla õigustyhine - muutis selle kehtivaks igal juhul kuni sellesama tyhistamise kuupäevani...

Ehk jabur jutt ja õigusteadmatus..
Miks praeguse direktori määrused ei ole õigustyhised siis???


Tahaks näha siis allkirjastatud paberit - mille on ARK kohustatud väljastama - koos põhjenduse ja viidetega seadustele määrustele ja ka nende määruste koopiaid..
Seda on nende kohustus teha.

Sellest tulenvalt kui keegi juhtub seda foorumit lugema kellel on hakkamist autofannide - juhtide kaitseks organisatsiooni, klubi mille iganes loomist - siis olek kohe kaasalöömas - yksi on jube keeruline nokkida...

Lisaks rikub ARK niipalju nii seadust, et anna olla...
Keegi peaks selle ükskord ettevõtma ja välja tooma ja ka õigeks muutma...!

____________________________
Favoring AWD Traction
with R4 and V8
09.09.2004 at 15:10
Crwq
jälle need suunatuled
quote:
spirit93: Uus ARK peadirektor tühistas kõik eelnevad käskkirjad, kuna need olid algusest peale õigustühised.
Mida ta siis lõpuks tühistas??? Kas käskirja 05.07.1993.a. nr 123-3/4 või selle tühistamise käskirja 11.07.1995.a. Ja milles seisnes õigustühisus? Kas järgmisena tunnistab firmasiseselt maa-amet teie erastamispaberid õigustühisteks. No ei leia ma siit loogikat mille alusel mu autot nüüd registrist kustutama asutakse. Sest seal ju ta enam nagu ka olla ei tohiks.
09.09.2004 at 15:11
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : jälle need suunatuled   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.