register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
agaa
Autogaas: :) või :(
Kardan ,et kisub teemast mööda aga siiski meenutus Nõukogude ajast.
Gaz 24-17 gaasiseadmega takso. Nende mootorid kulusid ikka kole kähku läbi.Tundus ,et kas oli siis gaas "kare" või midagi sellist.Loodame ,et praegu selliseid probleeme pole.
28.12.2004 at 15:49
Mell
Autogaas: :) või :(
quote:
Räägi lähemalt, kus, mida ja mis hinna eest sulle paigaldati?


njah,asi selles,et selle sain tolle autoga kauba peale:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=12592

Et kuna tollel autol on suht haruldane mootor aiste vahel,siis teema tõstsin üles,kuna lihtsalt põdesin,et äkki on gaasiga läbi kärsatatud või on parem kestvuse nimel gaasiseade kohe põõsasse lennutada.
Aga hetkeemotsioon on küll selline,et kevadeni on ta koos selle tehnikaga kasutuses ja siis võibolla rändab ühte teise autosse ringi.

Aga asi muide Leedus paigaldatud,seal gaas "in" asi,tankida saab igas bensukas...äkki tasub sealt hinnapakkumist küsida,kuna suurema konkurentsi tõttu hind all,kogemused suuremad,seadmete valik laiem?
Et paaripäevane puhkusreis,kaasa arvatud Vilniuse "megaKadakaturg" :D,ühtlasi rahaline võit gaasiseadme ja paigalduse näol?
Ühtegi linki või viidet küll kahjuks hetkel anda ei oska...

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
28.12.2004 at 20:02 Last edited 28.12.2004 at 20:03 by Mell
antennimees
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Mell:
See on lahe,et kui gaasi peale vahetada,siis gaas aktiveerub automaatselt alles siis kui pööre on üle 2000 ja niipea kui pööre kukub allapoole 1500,siis läeb jälle automaatselt bensiini peale ümber...nii et kohaltvõtuga probleeme pole,ja kui 2000rpm,siis gaasile.Check engine tuluke annab siis asjast märku.


Mina seda siis enda Buick'il kasutada ei saaks. Mul sajaga sõites pöörded kusagil 1300-1400 vahel ja käiku vahetab ka kõvasti alla 2000 RPM.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
28.12.2004 at 21:34
vr_
  
Autogaas: :) või :(
quote:
antennimees:

Mina seda siis enda Buick'il kasutada ei saaks. Mul sajaga sõites pöörded kusagil 1300-1400 vahel ja käiku vahetab ka kõvasti alla 2000 RPM.

Vahest annab seda pööret reguleerida?
Ma mõtlen numbrit mille peale seade reageerib..


____________________________
Imperialist 71
29.12.2004 at 12:45
vkx
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Mell: See on lahe,et kui gaasi peale vahetada,siis gaas aktiveerub automaatselt alles siis kui pööre on üle 2000 ja niipea kui pööre kukub allapoole 1500,siis läeb jälle automaatselt bensiini peale ümber...nii et kohaltvõtuga probleeme pole,ja kui 2000rpm,siis gaasile.
Ma kardan, et päris nii see asi siiski töötama ei peaks ja tegu ehk mõne tehnilise probleemiga süsteemis, mis vajaks kontrollimist ja reguleerimist. Soovitaks helistada mõnda gaasiseadmeid paigaldavasse firmasse ja konsulteerida nendega kasvõi telefoni teel igaks juhuks ehk oskavad öelda, kas asi õige või ei.

____________________________
Seville STS `02
29.12.2004 at 13:51
valloj
Autogaas: :) või :(
quote:
vkx:
quote:
Mell: See on lahe,et kui gaasi peale vahetada,siis gaas aktiveerub automaatselt alles siis kui pööre on üle 2000 ja niipea kui pööre kukub allapoole 1500,siis läeb jälle automaatselt bensiini peale ümber...nii et kohaltvõtuga probleeme pole,ja kui 2000rpm,siis gaasile.
Ma kardan, et päris nii see asi siiski töötama ei peaks ja tegu ehk mõne tehnilise probleemiga süsteemis, mis vajaks kontrollimist ja reguleerimist. Soovitaks helistada mõnda gaasiseadmeid paigaldavasse firmasse ja konsulteerida nendega kasvõi telefoni teel igaks juhuks ehk oskavad öelda, kas asi õige või ei.

ühineks eelkõnelejaga - kunagisel ladal oli tolleaegne gaasiseade ja seal toimus üleminek bensiin-gaas ja vastupidi armatuurist lüliti abiga, Tühikäigul töötamiseks küll bensiinile tagasi ei tulnud switchida ja paigalt sai minema küll :p
29.12.2004 at 13:58
Kloss
Autogaas: :) või :(
Nii: gaasiseade pandud 6 l V8 ameeriklasele (Hummer H2). Pärnakad.
Maksis päris korralikult, ilmselt on ka korralik seade. Testsõite teinud ise. Stoori ikka nii, et auto käivitub bensiinilt ja läheb automaatselt teatud mootori temp juures üle gaasile (nii see temp kui ka ülemineku pöörded on seatavad). Gaasi kulu erinevatel sõidureziimidel kah seatav. Originaalbenapaak - 120 l. jäi alles. Gaasivaat - 100 l röövib küll suure osa pakiruumist. Esimene gaasisööja H2 (2004 enne jõule), siinkandis. Kindlasti tuleb veel.
22.01.2005 at 06:30 Last edited 22.01.2005 at 06:36 by Kloss
mr. RocknRoll
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Alex: aegade hämarusest meenub, et 94-l sai Hollandist toodud üks sierra(selleks hetkeks 10 aastat vana)mis oli sõitnud kogu aeg gaasiga.Saksamaal paaki bensiini valades sain ebameeldiva üllatuse osaliseks:bensu paak oli läbiroostetanud.Seega oli see masin ainult gaasiga sõitnud!(ja sõitis probleemideta edasi)
Hetkel on bussil üle aasta gaas peal olnud(95% selle aja kilometraazist on gaasiga sõidetud)ja mingeid probleeme mis oleks gaasi poolt tekitatud ei ole.
Kahjuks on küll minu arvates gaasi kvaliteet viimase kolme kuuga kehvemaks läinud(kulu 100 km on suurenenud ca 3 liitrit)
Uuris paigaldajate käest, et mis viga võiks olla ja sain vastuse, et paljud on kurtnud kulu suurenemise üle(gaasi kvaliteet?)
Gaasi mahuti võiks ainult suurem olla(praeguse mahutiga saab ca 300 km sõita) aga Poolas sõites on gaasi tanklaid sirka iga 10 kildi tagant:)




Mis mootoriga econoline on, ja suureks sul keskmine kkulu on kujunenud?

____________________________
44269
22.01.2005 at 14:32 Last edited 22.01.2005 at 14:39 by mr. RocknRoll
Alex
Autogaas: :) või :(
mootor on 5,0.
Täislastis (7 inimest+pakid+boks) gaasi 25l bensiini 25 liitrit
treila+auto treila peal gaasi 30l bensiin umbes sama.
Üksi linnas sõites gaasi kulu samuti 25l.
Eelmisel talvel oli 22l ja suvisel aja veits üle 20-ne(bensu kulu samal ajal oli vastavalt 20-21 ja 17-18)

____________________________
2X Ex-Econoline
Ex-Lumina APV
Ex-Dodge Ram
24.01.2005 at 12:07
rabbit rider
Autogaas: :) või :(
Kui kellegil on huvi , siis Tartus meil paigaldab üks säga niisikest kraami, nr . 5133164 Gunnar
27.01.2005 at 19:24
rabbit rider
Autogaas: :) või :(
kodukal on kõik üksi pulgi koos piltide ja hindadega kirjas - www.compador.ee
27.01.2005 at 19:53
gets
Autogaas: :) või :(
Tahtsin ka selle gaasivärgi ära proovida. Üldise natuke negatiivse arvamuse ja sõprade VÄGA negatiivse arvamuse kiuste.

Käisin eelmisel esmaspäeval gaasiseadme paigaldust uurimas Tallinnas Betooni tänavas. Vaatasid autot igalt poolt ja arvasid, et ikka vast saab. Peale seda, kui teavitasin, et IV põlve seadet tahan läksid kuttidel silmad särama. Lubati, et lumme panevad peale ja et igatpidi töötab. Automaatselt ja mitteautomaatselt, öösel ja päeval, külma ja sooja ilmaga jne. Pakuti, et umbes kolm päeva läheb paigaldus.

Viisin oma Audi siis teisipäeval neile töökotta. Nüüd juba arvati, et väga keeruline auto on ja 'vähemalt' 3 päeva läheb.

Reedel tahtsin järgi minna aga neil probleemid. Ei tööta tühikäigul. Testivad ja annavad teada.

Esmaspäeval uurisin uuesti, neil viga leitud, mul küünlad megavanad. Julgesin kahelda ning mainisin, et bensiiniga ei paista küünalde sitt kvaliteet küll kuskilt välja. Lubasid kohe demoda ja läksid küünlaid tooma. Aga mitu tundi hiljem helistades ei olnud eriti midagi muutunud. Tühikäigul ikka ei tööta. Räägiti midagi erilistest autodest ja et Audi teeninduses saaks selle panna niimodi tööle, et tühikäik oleks bensiini pealt hoopis. Ja sinna mul endal tuleks minna.

Teisipäeval läksin kohale, et vaadata ja uurida, mis toimub ja mainida, et ma ikka ise küll Audisse ei hakka minema. Vana kohe autot proovima tormas koos minuga. Seletas sinna-tänna, et näe tühikäigul ei tööta aga sõidab täitsa hästi. Mai äss, sõidu ajal gaasipedaali asendi muutumisega kaasneb jube turtsumine ja raputamine jne. Lõpuks viskas seade viga ja lülitas asja bensiini peale tagasi. Vana kilkama, et näe vot sellist asja teebki. Daa... Lubas siis proovida teise ajuga, et paar päeva läheb veel.

Neljapäeval (täna) sai helistatud ja uuritud, kaugel asi on. Vana kohe seletama, et vot esmaspäeval nüüd tulevad mingid spetsialistid 'Minu Auto Pärast lausa tulevad' ja vaatavad ja uurivad ja siis ka teist aju proovitakse. Lahe arusaam kutil paarist päevast.

Praegu on küll selline tunne, et üldine ja sõprade arvamus gaasivärgi kohta oli ikka õige.
27.01.2005 at 19:57
anti
 
Autogaas: :) või :(
Sattusid valede meeste otsa lihtsalt. Meil Audi V6-le seadet paigaldades tuli vaid välja, et IV-põlvkonna seadmetega kaasas oleval paigaldusjuhendil üks oluline juhtmekimp näitamata ja komplektist puudu. Õnneks mehed olid profid ja nõuti kohe tarnijalt (enamjaolt on see kõigi jaoks Ecotrans) puuduvat lüli- sul võib just seesama puudu olla siiamaani... Ainukese miinusena tuleb mainida, et varuratta pessa sobitunud 60L paak täitub gaasiga vaid osaliselt ehk 40L läheb sisse ja nt Tartust Tallinna käies tuleb 2,6L V6 mootori suure janu tõttu Tallinnas lisa tankida.
27.01.2005 at 20:12
gets
Autogaas: :) või :(
Well, mul 2.8 mootor. Paigaldaja pakkus, et mingi ülemineku aju on sel' küljes, millega ei oska gaasiaju suhelda. Kui ma talle rääkisin, et mul on 30 klapiline mootor, korrutas ta, et just-just, kaks koma kaheksa. Paistis, et ta väga seda teemat ei jaga. Eks paistab, mis esmaspäeval need spetsialistid siis ütlevad. Paigaldaja enda idee oli, et proovida 2.6'se mootori jaoks ettenähtud gaasiajuga ja rohkem tema enam ei oskavat...

Paagi täituvuse kohta öeldi jah, et 80% mahust. Aga ei tahtnud vaguni pagasiruumi suurema paagiga poolitama hakata.
27.01.2005 at 01:57
vkx
 
Autogaas: :) või :(
Omast kogemusest soovitaks Betooni tn meestega võimalusel mitte tegemist teha. Eelmisel suvel käisin kohal, rääkisin, et gaasiga sõites tõrgub vahest, äkki võtaks filtrid lahti ja puhastaks ära... . Ülemus kutsus töömehed boksist välja, vaatasid uurisid mootorit ja ütles: "njet problem... zdelajem... paneme uued fjiltrid sisse... ära muretse... kõijk saab korda... ", leppisime kokku päeva ja kellaaja, millal kohale tulla. Tulin kokkulepitud ajaks kohale, töömees ütles, et tema ei tea midagi, ülemus tuleb umb. poole tunni pärast. Kui ülemus tuli, vaatas uuesti kapoti alla ja ... nagu oleks uue autoga tegu või esinevad meestel mälulüngad: "sje on väjga uus ja kjeeruline sjisteem... meil pole selle firma programmi... meie fjiltrid ei sobi siia... jne." WTF?! Milleks oli vaja mulle eelmine kord lolli möla ajada ja kellaaega kokku leppida??? Peale seda käisin Pärnu meeste juures ja seal said vajalikud asjad tehtud ja rohkemgi veel. Nimelt oli juba auto soetamisest saati kapoti all ühel gaasivoolikul mõra sees, käisin sellega ka Betoonis kunagi uurimas, et kas saaks ära vahetada. Jälle kutsuti töömehed välja, uuriti asja kõik koos ja siis soovitati: " jära karda... see aijnult pjealmine kate katki... ei juhtu midagi... sõida aga... ja ainult gaasiga..." Pärnu mehed avastasid, et mõra koha pealt oli voolik juba õrnalt niiske,mis näitas kerget leket ja seega oli täiesti reaalne plahvatusoht juba olemas!!! Kuna kohapeal ei olnud vajalikku toru ega ühendus otsikuid, käis ülemus ise kuskil hüdraulika tooteid pakkuvas firmas, lasi uuele voolikule vajalikud otsikud külge pressida ja pandi minu autole uus voolik peale. Mulle jättis just see väga hea mulje selle firma klienditeenindusest ja vastutulelikkusest.
Kui veel rääkida ka meil müüdava gaasi kvaliteedist, siis olen täheldanud, et rohkem on minu auto tõrkunud just pärast Betooni tn tanklast tankimist. Mersu esinduse taga, Neste tanklast tankides aga esineb probleeme väga harva. Tangingi alates suvest ainult viimati mainitud kohast.

____________________________
Seville STS `02
28.01.2005 at 14:29
vr_
  
Autogaas: :) või :(
huvitav kas mind peetaks täielikuks ketseriks kui mul ka mõtted pähe tulevad imperial ära gaasitada...

hetkel mõtted tln-trt-tln ots 1k eek piirab oluliselt minu soovi mõnele tartu yritusele kulgeda:D

kas üldse miskit võitu on loota v8 7 liitrisele karpamootorile, saan aru et sinna läheks vaid 1. põlvkonna seade, maantee otsade tarbeks gaasi kasutada?

ja kas seda on võimalik korraldada ilma suuremate auto konstruktsioonide lammutamiseta.. st ära rikkuda ei taha ju masinat..

____________________________
Imperialist 71
28.01.2005 at 18:23 Last edited 28.01.2005 at 18:23 by vr_
kalev35
  
Autogaas: :) või :(
möödunud vihmasel suvel olin Peterburi mnt tanklas, mis "peale Maardut tuleb" kohas einestamas.
Kaks meest punnivad tankla müüjalt: "We want gas!" Müüja hämmingus...
Ma pakkusin abiks, et siin teile bensu ju küll! (gas=gasoline -> bensiin e.k.). Tegelased ikka, et "GAS!"
Tabasin siis asja ära, kui juhtmete pealt ära astuti, et ikka GAASI vaja! :lol Sai siis üks letis olnud Tallinna kaart pliiatsiga joonitud, kus see Neste gaas on.
Tegelased olid Norrast, teel Peterburist Tallinna oli gaas otsa saanud - ei raatsinud bensuga sõita!
Statoil ei paku vist tänaseni gaasi.

____________________________
96 Lincoln Town Car
We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
28.01.2005 at 18:53
vkx
 
Autogaas: :) või :(
quote:
vr_: huvitav kas mind peetaks täielikuks ketseriks kui mul ka mõtted pähe tulevad imperial ära gaasitada...
Minu arvates oleks see igati mõistlik tegu. Arusaadav, et Vettele, Camarole või muule sarnasele ei hakka mingit kuni 100l ballooni peale panema, pole ju ruumi. Ja iga Vette/Camaro/Stangi omanik osaleb oma autoga, nagu kord ja kohus, regulaarselt OT ja muudel kiiresõiduüritustel ja tema jaoks on kaalu kokkuhoid tähtsam kui kütuse pealt kokkuhoid ;) Sinu "cruisimislaevale" sobiks see ideaalselt, bagasnikus ruumi rohkem kui küllaga, see 100-ne balloon tõenäöliselt kaoks sinna lausa ära:)

____________________________
Seville STS `02
28.01.2005 at 19:22
vr_
  
Autogaas: :) või :(
küsimus ongi pigem et kas selle esimese põlvkonan seadmega üldse miskit tulu tõuseb.. ma saan aru et ega karpamootorile muud peale ei lähe...


aga jah pooled mu riistad jms kola on kadunud peale seda kui ma neid pagasiruumi panin..:D

____________________________
Imperialist 71
28.01.2005 at 19:34
Sully
Autogaas: :) või :(
minu Vanil bens+gaas keskmine kulu 20l kui temperatuur 0+- kandis, nüüd kui hakkab miinuseks kiskuma, tuleb gaasikõri pidevalt lahti keerata, kuna muidu kipub segu kiirel sõidul väga lahjaks jääma ja jõud kaduma. Ilmselt tarbib gaasi ka rohkem - talvel saab 100 l paagiga 150 km vähem sõita kui suvel.
Aga mis betooni tn. spetsialiste puudutab, siis sattusime Antennimehega ükskord koos sinna "asju klaarima" ja jutu käigus tuli välja et üle 3l mootoriga autole on see vanema põlvkonna süsteemi paigutamine õnnemäng. Minul autol see õnnestus, Antennimees ei olnud enda omaga üldse rahul....
28.01.2005 at 21:22
antennimees
 
Autogaas: :) või :(
Tahtsin just lisada (to vr_), et pärast paigaldamist hakkad arvatavasti kahetsema mahavisatud raha. See muidugi Betooni tn paigaldajate kohta käib. Minul peale paigaldust ei olnud enam võimalik normaalselt sõita ja Betooni tn meestel ei olnud sellega küll mingit muret, et mind aidata. Selleks, et enamvähem normaalselt sõita, võttis kuskil 40-50l gaasi 100km kohta ja kui kõri kinni keerasin, sai maanteel läbi häda 80-90 sõita. Kõik kiirendused või möödasõidud võisid unustada kui just enne bensiini peale ümber ei lülitanud. Niisugune minu kogemus aga ehk läheb sul paremini.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
28.01.2005 at 22:29
gets
Autogaas: :) või :(
Käisid siis täna mingid spetsialistid vaatamas asja. Lubati helistada, kui midagi selgub. Ootasin kella neljani õhtul ja helistasin ise. Jajaa, nüüd nemad juba teavad milles viga on. Minu mootoril esimene silinder ei tööta. Küsisin, et mismoodi ta siis bensuga töötab. Ütles, et ei töötagi 'aaaga' ega sellest ei saagi aru üldse, kui ei tööta. Et see ju kuue silindriga mootor noh. Kamoon! Küsisin siis, et mismoodi gaasiga sõites asi niimoodi raputab, kutt arvas, et madalatel pööretel ei tööta ainult ja et homme vaatavad, mis seal esimesel silindril viga on. Täitsa lahe kaader...
31.01.2005 at 21:21
mr. RocknRoll
 
Autogaas: :) või :(
Kui Cougari V6 5 töötas, tundis kohe ja väga hästi. Audi kõrgema surveastmega peaks rohkem tunda olema.

____________________________
44269
31.01.2005 at 00:10
gets
Autogaas: :) või :(
Helistasin jälle.
Nüüd nemad juba täpselt kindlad on, et esimene silinder ei tööta. Et mul vaja ikka see asi ära remontida kuskil.
Küsisin, et kas kohe kompressiooni ei ole sellel silindril?
Jajaa, esimene silinder ei tööta, nemad kindlalt teavad. Et tule võta auto ja vaata, kas saad remontida, et nemad ise sellist asja ei tee.
No fain. Lähen siis kohale. Kutt kuskile koos võtmetega leekima pannud, et oototot tema kohe tagasi tuleb. Pool tundi ainult läheb.
No ootasin ära. Ajasid auto sisse ja näitama, et näe ei tööta üks silinder, ainult vot sellest aru ei saa. Panid gaasi peale tööle, mootor täitsa lonkab. Mitte väga palju, kuid piisavalt, et häirida. Ma siis räägin, et noh näed bensuga ju töötas.
Eieiei, bensuga teie lihtsalt ei saa aru.
No mida... Kakkusin küünlajuhtme maha. Mootor kohe lonkama hakkas.
Eieiei, nendel see masin (mingi elektroonikavidin) näitas, et natikene ei tööta esimene silinder. Ja gaasiga lihtsalt saab rohkem aru sellest. Tundus, et nemad muudmoodi polnudki seda diagnoosinud, ainult oma 'selle' masinaga.
Homme lähen lasen kõigepealt rõhud üle vaadata ja siis laseb audi teenindajad peale ja vaatab, mis nad ütlevad.
To be continued...
01.02.2005 at 21:11
Astro SS
Autogaas: :) või :(
Seda teemat lugedes on üks asi selgeks saanud :
1. Betooni tänavalt tuleb suure ringiga mööda sõita.
2. juhul kui tahad gaasisüsteemi paigalda lasta siis ,kas Tartus või Pärnus ainult

to gets : palju see 'lõbu' on sul tänaseks hetkeks maksma läinud ? Loomulikult koos 'masina' testimise ja muu juraga.


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
01.02.2005 at 21:33
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.