register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
karikas
Autogaas: :) või :(
Äkki see tulede värk töötab rõhu järgi?
Ega seda paaki ju tankimisel ei ventileerita. Seal ehk on (ja ilmselt peabki olema) paagitäis mingit gaasi, mis 8atm juures ei veeldu. Ühesõnaga rõhu lang sõltub propaani aurude ja võõrgaaside vahekorrast. Kui seal oleks ainult propaan, siis püsiks rõhk sõltuvuses temperatuurist, mitte veedela kütuse hulgast. Kui aga tühimik on neutraalse gaasiga täidetud, siis propaan ise ei aurustu.

Ega kellelgi kütust juurde tekkinud ei ole? Asi selles, et kui kogu paak sisaldab ainult propaani ja see hästi soojuse suhtes isoleeritud, siis kütust tarbides rõhk langeb, kuna aurustumine nõuab soojust. Jätad auto päikese kätte seisma ja rõhk ajapikku taastub.

Või on siiski paagis mingi ujuk?
Henry
27.09.2005 at 17:33
Alex
Autogaas: :) või :(
minul teise põlvkonna seadmel ujuk-klapp
kui see kinni jäi, siis mahtus paaki 90 liitrit....korras klapiga 72

____________________________
2X Ex-Econoline
Ex-Lumina APV
Ex-Dodge Ram
27.09.2005 at 20:26
donalds
Autogaas: :) või :(
kes teab palju 95 aaste grand cherokeele maksab gaasi pealepanek?
03.10.2005 at 18:59
41Degree
Autogaas: :) või :(
quote:
donalds: kes teab palju 95 aaste grand cherokeele maksab gaasi pealepanek?


minu arvamus, et mõtekam oleks otse mõnest firmast kysida konkreetset pakkumist, nt Ecotransist, sest isegi, kui siin on mõni kogemustega mees, siis hinnad ju ikka muutuvad ;) just my opinion :)
03.10.2005 at 19:23
Mell
Autogaas: :) või :(
quote:
Soovitan ka küsida hinnapakkumist naabritelt.
Leedus olevat gaasi teema rohkem popim, paigaldaid rohkem ja hind mõistlikum.

IV põlvkonna seadeldise hind pidi seal 10 K ringis olema.

...vahepeal sada muud asja toimetada olnud ja pole siin eesti müüjatega konsulteerida jõudnud,aga ülatoodud väite julgeks küll juba ümber lükata...
sai paarist kohast Leedus uuritud ja siiski 4.põlvkonna tuntud tegijate seadmed paigaldusega seal ka alates 4000Lt ehk u.18k meie raha...täpse kalkulli jaoks oleks autot vaja olnud,aga polnud parasjagu Omegaga...seega paarituhande kroonise võidu pärast pole vist mõtet ekstra sinna sõita,kui just niiehknaa tihti seal ei olda(hooldused,garantii jne ka võibolla tulevikus vajalikud..?)

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
03.10.2005 at 22:45
JmKorraldaja
  
Autogaas: :) või :(
kodanikud.

huvitav, kas keegi omab infot, et kas vöib tekkida komplikatsioone vöi ootamatuid asjaolusid, kui hakata gaasi paigaldama 95.a. Suburbanile. 7,4 bensamootoriga elukale....



____________________________
- sm jaamakorraldaja -
02.11.2005 at 17:22
vkx
 
Autogaas: :) või :(
quote:
labor: kodanikud.

huvitav, kas keegi omab infot, et kas vöib tekkida komplikatsioone vöi ootamatuid asjaolusid, kui hakata gaasi paigaldama 95.a. Suburbanile. 7,4 bensamootoriga elukale....


Vaevalt, et see tavalisest väheke suurem mootori töömaht nõuab nüüd mingeid erilisi seadmeid või kasutusviisi. Tõenäoliselt oleks kasulik paigaldada suurim võimalik kütuse paak, muud probleemi küll ei kujuta ette. Eks kõige kindlam on otse paigaldusfirmast järgi küsida.
Plaan iseenesest on muidugi õige IMO.

____________________________
Seville STS `02
02.11.2005 at 19:25
Madman
 
Autogaas: :) või :(
Probleemiks võib saada pihustite suurus. Mingist gaasikulust ülespoole ei toida pihustid enam mootorit ära ja lülitatakse siis bensiini peale automaatselt. Võibolla on olemas ka erineva läbilaskevõimega gaasipihusteid. Mina enda autoga teoreetiliselt ei saa pikalt üle 5000 rpm/m sõita gaasi pealt. Praktiliselt sellist vajadust jällegi ei ole olnud.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
02.11.2005 at 01:16
Cheromax
Autogaas: :) või :(
Lugesin läbi kogu selle teema.Kammoon inimesed.Kas tõesti on nii oluline sõita mega suure autoga ja otsida alternatiive, kuidas kokku hoida.
Näen isiklikult teemat sellisena,et kui oled lihasööja,siis võiks ühel ilusal päeval minna üle taimetoidule.Seegi ju omamoodi alternatiiv, närida rohtu.
Isiklikult ei saa aru,milleks sundida mootorit sööma midagi muud,kui seda,milleks ta on ette nähtud.
Teisalt,kas see gaasiseade,ikka lõppkokkuvõttes annab soovitud kokkuhoju.Hooldus iga 15000 KM tagant,kus tuleb vahetada mitmed filtrid ja lisandub ka tööraha.Mõne aja pärast vahetada näiteks besu pihustid (kogemusest) ja mine tea mida veel.
Äkki oleks targem kulud pikemas perspektiivis kokku lüüa ja tulemus on vastupidine.(analoogne seis ju hübriidautodega)
Olen ka igati nõus sellega,et gaasi kulu on suurem,kui bensiinil ja mootori võimsuses kadu ca20%.Auto kaal kasvab ca 70 KG. Andmed gaasiseadmete maaletooja käest.
Seega ise näen küll rohkem miinuseid kui plusse.
Aga eks igaüks teab ju ise ja teeb omad otsused,ei onud eesmärk midagi maha teha.
03.11.2005 at 11:59
taaniel
Autogaas: :) või :(
Kütusele kulunud raha tunnetab rahakott igapäevaselt kõige rohkem ja mõjub seeda kõige valusamana.
Tean seda täpselt, kuna hetkel pontu seisab ja kulgen diisel peugeotiga.
Jääb rohkem raha alles küll, kui kulutada igapäevaselt kütusele 150krooni vs.300 krooni. Paraku on see ainus eelis...
03.11.2005 at 15:38
Madman
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Cheromax: Olen ka igati nõus sellega,et gaasi kulu on suurem,kui bensiinil ja mootori võimsuses kadu ca20%.Auto kaal kasvab ca 70 KG. Andmed gaasiseadmete maaletooja käest.


Kõik oleneb sellest milliste põlvkonna seadet silmas pead. Minu auto liigub mu arust gaasiga isegi kiiremini kui bensuga ja kulu on + 10% suurem.
See ka muidugi oluline kui kaugele keegi tulevikku vaatab. Kui arvestada näiteks 5 aastat siis selle ajaga hoian mina kokku 90 000 eeki, sellest siis maha võtta seadme paigaldus 24 000. Ma arvan et hooldusele ma ka 66 000 5 aasta jooksul ei maksa.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
03.11.2005 at 21:51
Cheromax
Autogaas: :) või :(
Samas täiesti nõus.Ega tänapäeval üle 5 aasta keegi autot ei pea,kui ei ole tegemist just haruldusega.
Küll aga samas selle viie aasta sisse mahub kindlasti ka mõni tasuline remondikene,mis tingitud gaasiseadmest.
04.11.2005 at 23:35
Mart ja auto
Autogaas: :) või :(
Muide ,ottomootor töötas algselt õhu ja gaasi seguga.
05.11.2005 at 18:05
jaak
 
Autogaas: :) või :(
Sai Chevrolet Venturele 3.4L V6 1998 aasta mudel IV põlvkonna gaasiseade peale lastud panna Tartus. Töö igati hea ja sama võib öelda seadme töö kohta. Hinne oli ~24000eek. Gaasikulu pole veel täpselt mõõta saanud, aga tundub, et ehk kulub nii 10% rohkem. Eks mõned korrad järelreguleeringus käia ja kulu peaks enam vähem 1:1 jääma. Nii on vähemalt tuttavatel, kes IV põlvkonna seadmeid kasutavad kulu jäänud.

Aga mis hooldust seal ikka vaja on? Ise omasin Broncot gaasiseadmega, I põlvkonna seade oli 5L mootori peal. Ja kahe aasta jooksul polnud kordagi ühtegi probleemi. Kuna happelisi jääkaineid gaasi põlemisest ei teki, siis mõjub ju ka mootorile see ainult positiivselt. Ei ole see ühti nii hull kui räägitakse. Gaasiseadme sõitsin rahaliselt tasa poole aastaga, seega oli point olemas. Sai ju sama raha eest pea kaks korda niipalju sõita!

Muide, kas keegi ka omab teavet võimaliku aktsiisi kohta, mis ehk detsembris gaasile peale pannakse? Et kas siis tuleb või ei ja kui tuleb siis kui palju?
07.11.2005 at 20:54
Madman
 
Autogaas: :) või :(
quote:
jaak: Muide, kas keegi ka omab teavet võimaliku aktsiisi kohta, mis ehk detsembris gaasile peale pannakse? Et kas siis tuleb või ei ja kui tuleb siis kui palju?

Ei pretendeeri absoluutsele tõele aga kas praegu mitte ei ole juba aktsiis autogaasil peal. Justkui on kusagilt kõrvu jäänud nagu oleks lajatatud kohe EL-i maksimum määr mida enam tõsta ei saa.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
07.11.2005 at 20:58
jaak
 
Autogaas: :) või :(
Ma sain ühe riigitegelase jutust aru, et detsembris pidid nad jälle selle teema üles võtma.
07.11.2005 at 21:09
karikas
Autogaas: :) või :(
quote:
jaak: Ma sain ühe riigitegelase jutust aru, et detsembris pidid nad jälle selle teema üles võtma.
Poliitikud tõstavad teemasid ülesse tavaliselt siis, kui raha kahhab otsa saama ja kusagil tundlik teema silmapiiril. Eks siis gaasifirmad panevad kamba peale mingi toetuse kokku, et nad seda teemat ei puudutaks. Nii see asi poliitikas käib.

Aga üldiselt on gaasi hind vist viimase kuu jooksul tõusnud, kui ma ei eksi? Bensiinihind samas langeb. Kui ma sügisel tasuvust kalkuleerisin, siis gaasifirmad kinnitasid, et lähiaastatel gaasi hind ei muutu. Kuidas gaasitarbijad kommenteerivad, on see hind stabiilne?
Henry
26.11.2005 at 18:59
vkx
 
Autogaas: :) või :(
quote:
karikas: Aga üldiselt on gaasi hind vist viimase kuu jooksul tõusnud, kui ma ei eksi?
Tõusis jahh. Pärnu mnt Neste juures maksab gaas 7.80/l, enne oli 7.50/l.


____________________________
Seville STS `02
27.11.2005 at 13:55
jaak
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Madman: Probleemiks võib saada pihustite suurus. Mingist gaasikulust ülespoole ei toida pihustid enam mootorit ära ja lülitatakse siis bensiini peale automaatselt. Võibolla on olemas ka erineva läbilaskevõimega gaasipihusteid. Mina enda autoga teoreetiliselt ei saa pikalt üle 5000 rpm/m sõita gaasi pealt. Praktiliselt sellist vajadust jällegi ei ole olnud.

No aga siis II põlvkonna seada ja ise keerad kraanist, palju tahad peale lasta. Broncol oli sedalaadi süsteem peal ja töötas hästi. Kuigi jah suvise ja talvise seadistuse tegemiseks tuli kapoti alla kraani keeramas käia. Aga noh, sellest hoolimata töötas hästi. Kui vaja uputasid nii üle et suri välja ja kui vaja siis keerasid kraani nii kinni, et suri välja.

28.11.2005 at 00:04
urmas
Autogaas: :) või :(
tänane uudis:
quote:
Gazprom tõstab tulevast aastast kolmele Balti riigile müüdava gaasi hinda 50%, ütles täna Gazpromi asedirektor Aleksander Rjazanov.

29.11.2005 at 13:18
anti
 
Autogaas: :) või :(
quote:
urmas: tänane uudis:
quote:
Gazprom tõstab tulevast aastast kolmele Balti riigile müüdava gaasi hinda 50%, ütles täna Gazpromi asedirektor Aleksander Rjazanov.


Peaks jutt käima maagaasi, mitte vedelgaasi kohta.
Edit: Maagaas tuleb meile Gazpromist, vedelgaas ca 10-lt erinevalt tarnijalt.
29.11.2005 at 14:45 Last edited 29.11.2005 at 14:51 by anti
Madman
 
Autogaas: :) või :(
Soovitan pärast gaasiseadme paigaldust ise kõik voolikute kinnitusklambrid üle kontrollida. Nimelt tuli välja et minu autol oli unustatud peavooliku klamber kinni keeramata. Niimoodi juba üle 10 000 sõitnud ja nüüd siis äkki viskas kapoti all vooliku otsast ära. "Pauku" õnneks ei käinud aga salong oli ikka korralikult ära gaasitatud. Eks ta immitses sealt aegajalt ikka välja aga ise arvasin et loomulik et vahel tunda on. Paagi kaitseklapp läks muidugi kohe kinni aga mootor ei jõudnud bensiini peale minna vaid jäi lihtsalt seisma.
Eks tegijail juhtub ja neid klambreid on seal hulgim. Aga parem ikka ise üle kontrollida.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
15.12.2005 at 02:33
sancs
Autogaas: :) või :(
Kas Camarole ja Firebirdile ka gaasiseade peale mahuks? Mõtlen just paagi asukohta, kuna pagasiruum neil ju suht olematu.
Ei taha kuulda kommentaare a'la sellised autod peaksid ikka bensiiniga liikuma :)
05.01.2006 at 10:49
anti
 
Autogaas: :) või :(
quote:
sancs: Kas Camarole ja Firebirdile ka gaasiseade peale mahuks? Mõtlen just paagi asukohta, kuna pagasiruum neil ju suht olematu.
Ei taha kuulda kommentaare a'la sellised autod peaksid ikka bensiiniga liikuma :)
Pead siis ohverdama selle vähesegi pagasiruumi. Astu läbi mõne seadmetepaigaldaja juurest, neil on kataloogid, kus erikujulised paagid näha, eks kohapeal nad pakuvad välja.
05.01.2006 at 11:11
gaznet
Autogaas: :) või :(
Kui paljud siis Teist lugupeetud TqHq külastajatest omavad gaasiseadet? Ja kuidas ka muljed?
09.01.2006 at 18:01
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.