register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Poster Message
vkx
 
Autogaas: :) või :(
quote:
gaznet: Kui paljud siis Teist lugupeetud TqHq külastajatest omavad gaasiseadet? Ja kuidas ka muljed?
Muljeid võid lugeda sellest samast topikust juba kuue lehekülje jagu, otsingut kasutades leiab gaasi teemalisi topikuid rohkemgi. Kui sinu esimese postituse eesmärk siin foorumis aga oli lihtsalt endale/oma firmale tähelepanu tõmmata ehk varjatud reklaami teha, siis on muidugi teine teema... :rolleyes

____________________________
Seville STS `02
09.01.2006 at 20:24
gaznet
Autogaas: :) või :(
Ei antud juhul ma ei püüa reklaami kindlasti otseselt teha. Kaudselt ta kukub juba nii välja kasutajanime pärast! Igatahes, austusest foorumi külastajate vastu, püüan ainult küsimuse-vastuse vormis siin figureerida.
09.01.2006 at 02:15
Madman
 
Autogaas: :) või :(
No kui Sa nii otse küsid siis ma vastan et need tasuvusarvutuse kalkulaatorid on vigased. Näiteks kui sõita pidevalt lühikesi linna otsi siis ei jõuagi mootor üldse gaasi peale minna niiet kokkuhoid on suhteline. Pidevalt pikki otsi sõites tasub muidugi ära.

Veel üks asi, paigaldajad tegid mulle selgeks et see 15% rohkem gaasi tarbib 1.0 L mootor, niiet kui on 3.5 L siis on normaalne kui võtab 3.5 x 15% ehk ca 50% rohkem. Minul puhtalt maanteesõiduga bensiin 8-9 L ja gaasiga 12 L.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
10.01.2006 at 12:59
gaznet
Autogaas: :) või :(
quote:
Madman: No kui Sa nii otse küsid siis ma vastan et need tasuvusarvutuse kalkulaatorid on vigased. Näiteks kui sõita pidevalt lühikesi linna otsi siis ei jõuagi mootor üldse gaasi peale minna niiet kokkuhoid on suhteline. Pidevalt pikki otsi sõites tasub muidugi ära.

Veel üks asi, paigaldajad tegid mulle selgeks et see 15% rohkem gaasi tarbib 1.0 L mootor, niiet kui on 3.5 L siis on normaalne kui võtab 3.5 x 15% ehk ca 50% rohkem. Minul puhtalt maanteesõiduga bensiin 8-9 L ja gaasiga 12 L.

Jah, eelkõige talvel on lühikeste otsade sõitmine probleemne, sest gaas ei jõua tihtipeale töö temperatuurini. Kui samas, linnas sõites on palju ummikuid ja ootamisi foori taga tihtipeale.

Päris nii see ei ole. Panime Dodge Ramile gaasiseadme peale ja võtab see 20 - 25% rohkem gaasi.


10.01.2006 at 13:37
Otto
Autogaas: :) või :(
quote:
gaznet:
quote:
Madman: No kui Sa nii otse küsid siis ma vastan et need tasuvusarvutuse kalkulaatorid on vigased. Näiteks kui sõita pidevalt lühikesi linna otsi siis ei jõuagi mootor üldse gaasi peale minna niiet kokkuhoid on suhteline. Pidevalt pikki otsi sõites tasub muidugi ära.

Veel üks asi, paigaldajad tegid mulle selgeks et see 15% rohkem gaasi tarbib 1.0 L mootor, niiet kui on 3.5 L siis on normaalne kui võtab 3.5 x 15% ehk ca 50% rohkem. Minul puhtalt maanteesõiduga bensiin 8-9 L ja gaasiga 12 L.

Jah, eelkõige talvel on lühikeste otsade sõitmine probleemne, sest gaas ei jõua tihtipeale töö temperatuurini. Kui samas, linnas sõites on palju ummikuid ja ootamisi foori taga tihtipeale.

Päris nii see ei ole. Panime Dodge Ramile gaasiseadme peale ja võtab see 20 - 25% rohkem gaasi.



ei tea kas räägid mu isa dodge ram pickup´ist või mitte aga isa oma igatahes võtab sama palju gaasi kui bensiini võttis. vahe võib olla võibolla ainult mingi 5 %tegemist on 4 põlvkonna seadmega.
10.01.2006 at 13:52
gaznet
Autogaas: :) või :(
Seda ei julge kuskil foorumis isegi mainida, et ta nii vähe rohkem võtab. Meid tehakse maatasa ja Teid ei ole seda siis peale minu kinnitamas ka!!! :) Aga ma teadsin, et ta võtab natuke rohkem, aga et nii vähe...seda kristjan mulle ei öelnud!

Igatahes tulevased gaasiseadme ostjad, lugege kasutaja Otto postitust!!!
10.01.2006 at 17:24
Madman
 
Autogaas: :) või :(
Millest see erinevus siis tekib et üks mootor võtab 50% ja teine 5% rohkem gaasi? Reguleerimas ka korra käinud kuigi jah sel ajal oli gaasivooliku klamber lahti, see võibolla mõjutas gaasikoostist?

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
10.01.2006 at 17:46
Messer
 
Autogaas: :) või :(
Igatahes...
Ehitame autod köik gaasi peale ymber ja siis tagaklaasi peale julmetum, kassisuuruste tähtedega kleepekas:
" Fuck the Fuel economy!"

____________________________
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_293

Dodge Dart Swinger`73
Rebel by nature
10.01.2006 at 17:55
gaznet
Autogaas: :) või :(
quote:
Madman: Millest see erinevus siis tekib et üks mootor võtab 50% ja teine 5% rohkem gaasi? Reguleerimas ka korra käinud kuigi jah sel ajal oli gaasivooliku klamber lahti, see võibolla mõjutas gaasikoostist?

Autogaas: :) või :(
--------------------------------------------------------------------------------

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Madman: Millest see erinevus siis tekib et üks mootor võtab 50% ja teine 5% rohkem gaasi? Reguleerimas ka korra käinud kuigi jah sel ajal oli gaasivooliku klamber lahti, see võibolla mõjutas gaasikoostist?
--------------------------------------------------------------------------------


IV põlvkonna puhul on kõik seadistamise taga põhiliselt ja muidugi kui auto pole ise korras, siis ka see on üheks põhjuseks miks auto rohkem gaasi võtma kui 20%. Meie seadmete puhul on tõesti kõikidel maksimaalselt 20% rohkem olnud gaasi kulu, kellel paigaldanud oleme. Kui juba tuli välja, et Dodge Ramil ainult 5% rohkem, siis ühel Citroen C5 millel paigaldasime, siis omaniku jutu järgi kulub gaasi lausa liiter vähem.
10.01.2006 at 18:00
sancs
Autogaas: :) või :(
quote:
gaznet: Kui juba tuli välja, et Dodge Ramil ainult 5% rohkem, siis ühel Citroen C5 millel paigaldasime, siis omaniku jutu järgi kulub gaasi lausa liiter vähem.
Siin on tegu ilmselt lihtsa arvutusveaga. Nimelt kuna külma mootoriga töötab auto algul bensiini pealt, siis esimestel kilomeetritel ei võtagi üldse gaasi. Sellest ilmselt ka näiline ökonoomsus ja kokkuhoid ;)
12.01.2006 at 13:54
gaznet
Autogaas: :) või :(
Jah, citroeni puhul pole ma ka päris kindel, aga Dodge RAMi puhul on asi ikka täitsa õige!
12.01.2006 at 18:26
Astro SS
Autogaas: :) või :(
quote:
gaznet: Jah, citroeni puhul pole ma ka päris kindel, aga Dodge RAMi puhul on asi ikka täitsa õige!
Mis on selle Dodge RAM'i täpne mark ?

1500/2500/3500 ?
2wd või 4WD ?
3,9 või 5,2 või 5.9 ?
manual või automaat?

Palju ta siis gaasi tarbib per 100 km?


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.01.2006 at 18:48
Otto
Autogaas: :) või :(
quote:
Astro SS:
quote:
gaznet: Jah, citroeni puhul pole ma ka päris kindel, aga Dodge RAMi puhul on asi ikka täitsa õige!
Mis on selle Dodge RAM'i täpne mark ?

1500/2500/3500 ?
2wd või 4WD ?
3,9 või 5,2 või 5.9 ?
manual või automaat?

Palju ta siis gaasi tarbib per 100 km?

Dodge ram 1500 5.9 4wd, automaat. Gaasiseade on peal olnud umbes 2 kuud ning esimesed mõnisada km võttis gaasi linnas kuskil 30 l, nüüd võtab kuskil 22-24 liitrit . maanteel olenevalt kiirusest 15-17 l. Kusjuures bensiini kulu oli enam-vähem sama. endalgi oli üllatus suur kui sellised numbrid saime. positiivne üllatus siis. Peaks mainima et ka sõidustiil pole just vanatädikeselik.
12.01.2006 at 20:59 Last edited 12.01.2006 at 21:26 by Otto
kkerem
Autogaas: :) või :(
Olen kuulnud igasugu erinevaid jutte selle gaasi asjast. Küsimus siis selline, et millest see tingitud, et osadel töötab teistel mitte? Tööle saadakse tavaliselt 1.8 astral, mille puhul ei ole kasutegur sugugi nii märgatav kui näiteks 4.0 või 5.2 autodel.
Samas olen ise ühe tuttava baasil näinud kõrvalt, kuidas kaks kuud timmimist ja nüüd kuidagi moodi töötab. Samamargilistel sõidukite (grand cherodel) aga on ju neid seadmeid varemgi külge pandud ja töötavad. Samuti kulu osa, et ühed võtavad rohkem jupi maad teised vähem. Teemaks siis just II põlvkonna seadmed.

____________________________


-------------------
Ford Maveric/Escape (gone), Subaru Forester (gone), Jeep GC '03 (gone), xj Limited '91 (gone), xj Pioneer '89 (gone)
15.01.2006 at 16:13
hundu
Autogaas: :) või :(
Kas keegi kogenenud inime paneks kokkuvõtvalt kirja, kuidas on lood tanklatega Euroopas. Poolas on neid uhkelt ja ka Itaalia vist suht. hästi kaetud aga kuidas on lood Skandinaavias ja Lääne Euroopas? Millised on hinnad?

Tahaks teha väikse euroopa tiiru aga enne üritaks koostada mingitki eelarvet...

Indrek


____________________________
beetle ´66
deville ´97
23.01.2006 at 12:23
Messer
 
Autogaas: :) või :(
Kas keegi kogenud inimene ...vöix selle möttetu teema lukku panna?

____________________________
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_293

Dodge Dart Swinger`73
Rebel by nature
23.01.2006 at 15:02
Madman
 
Autogaas: :) või :(
quote:
hundu: Kas keegi kogenenud inime paneks kokkuvõtvalt kirja, kuidas on lood tanklatega Euroopas.

Vähemalt Soomes mina ei näinud küll ühtegi gaasitanklat, võimalik muidugi et kusagil neid peidus oli.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
23.01.2006 at 15:30
hents99
  
Autogaas: :) või :(
quote:
Messer: Kas keegi kogenud inimene ...vöix selle möttetu teema lukku panna?
Tegelt see teema pole kaugeltki mitte mõttetu, keegi ei käsi sul gaasiga sõita, ole tolerantsem ja ära vaata kõike asju nii egoistlikult.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
23.01.2006 at 16:23
Messer
 
Autogaas: :) või :(
Mis sel tolerantsusega pistmist on? Isiklik arvamus lihtsalt, et kui sul on istumise all miski yle 5-e liitrise mootori töömahuga ameerika päritolu auto ja hakkad sellele siis miskit gaasiseadet peale sättima, et kytusekulu alla saada..no mina sest aru ei saa. Ehk siis väiksema mootoriga auto juba? Kytuse kulu väheneks hoobilt.
Söitku vöi lepahalgudega, annavad ka gaasi ja seda vösa meil ju jätkub. Pole vaja gaasitanklat otsidagi, hoia ainult sulle-mulle saag ja kirves istme all, kytust köik teeääred täis.
Vabandan muidugi isikliku arvamuse pärast.

____________________________
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_293

Dodge Dart Swinger`73
Rebel by nature
23.01.2006 at 17:24
vkx
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Messer: Mis sel tolerantsusega pistmist on? Isiklik arvamus lihtsalt, et kui sul on istumise all miski yle 5-e liitrise mootori töömahuga ameerika päritolu auto ja hakkad sellele siis miskit gaasiseadet peale sättima, et kytusekulu alla saada..no mina sest aru ei saa. Ehk siis väiksema mootoriga auto juba? Kytuse kulu väheneks hoobilt.
Söitku vöi lepahalgudega, annavad ka gaasi ja seda vösa meil ju jätkub. Pole vaja gaasitanklat otsidagi, hoia ainult sulle-mulle saag ja kirves istme all, kytust köik teeääred täis.
Vabandan muidugi isikliku arvamuse pärast.

Konkreetselt selle isikliku arvamuse oleks sa võinud küll nüüd enda teada jätta. Kui sind see teema ei huvita, siis keegi ei käsi sul seda jälgida, veel vähem kommenteerida.

Ahjaa... peaaegu unustasin... ma ka muidugi vabandan oma isikliku arvamuse pärast :evil

____________________________
Seville STS `02
23.01.2006 at 19:43
Uiskur
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Messer: Mis sel tolerantsusega pistmist on? Isiklik arvamus lihtsalt, et kui sul on istumise all miski yle 5-e liitrise mootori töömahuga ameerika päritolu auto ja hakkad sellele siis miskit gaasiseadet peale sättima, et kytusekulu alla saada..no mina sest aru ei saa. Ehk siis väiksema mootoriga auto juba? Kytuse kulu väheneks hoobilt.
Söitku vöi lepahalgudega, annavad ka gaasi ja seda vösa meil ju jätkub. Pole vaja gaasitanklat otsidagi, hoia ainult sulle-mulle saag ja kirves istme all, kytust köik teeääred täis.
Vabandan muidugi isikliku arvamuse pärast.

kütusekulu ju gaasiga sõites küll allapoole ei lähe, küll aga kütusele kulutatava raha hulk,
mis mõnda suurt, mugavat autot dailydriverina pidades võib küllaltki märkimisväärne olla.
Ja mis saaks selles halba olla kui kokkuhoitav raha kulutatakse näiteks mõne hobiauto peale.
23.01.2006 at 19:48 1 edit. Last edited 23.01.2006 at 19:48 by Uiskur
WJ2002
Autogaas: :) või :(
quote:
hundu: Kas keegi kogenenud inime paneks kokkuvõtvalt kirja, kuidas on lood tanklatega Euroopas. Poolas on neid uhkelt ja ka Itaalia vist suht. hästi kaetud aga kuidas on lood Skandinaavias ja Lääne Euroopas? Millised on hinnad?

Tahaks teha väikse euroopa tiiru aga enne üritaks koostada mingitki eelarvet...

Indrek

Gaasitanklaid saada leida siit: http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US .
Kui tahad planeerimisega veel täpsemaks minna, saad eelmisel lehel olevad tanklad sellel lehel http://www.multimap.com/ aadressi järgi otsides ka koordinaatide abil gps-i sisestada.
Veel sellel suvel kehtis minu kogemuse järgi rusikareegel, et LPG on bensust poole odavam, aga vaadates Eestis kehtivat hinnasuhet ei pruugi see reegel enam kehtida…


23.01.2006 at 02:45
gaznet
Autogaas: :) või :(
quote:
hundu: Kas keegi kogenenud inime paneks kokkuvõtvalt kirja, kuidas on lood tanklatega Euroopas. Poolas on neid uhkelt ja ka Itaalia vist suht. hästi kaetud aga kuidas on lood Skandinaavias ja Lääne Euroopas? Millised on hinnad?

Tahaks teha väikse euroopa tiiru aga enne üritaks koostada mingitki eelarvet...

Indrek



Skandinaavia puhul on asi selline, Norras on vedelgaas, Rootsis aga maagaas. Ja soomes on just avatud 3 maagaasi tanklat (Helsingis) ja see aasta tahetakse veel 6 avada. Edasi aga euroopa. Käisime Itaalias saime koguaeg gaasipeal sõita ilma mingisuguse probleemita. Eriti hullult on neid tanklaid muidugi tõesti Poolas. Võin otsida ka üles paberid gaasi hindade kohta, mis sai üles märgitud, pole muidugi kindel kas leian.
24.01.2006 at 15:51
jaak
 
Autogaas: :) või :(
quote:
Otto: [ei tea kas räägid mu isa dodge ram pickup´ist või mitte aga isa oma igatahes võtab sama palju gaasi kui bensiini võttis. vahe võib olla võibolla ainult mingi 5 %tegemist on 4 põlvkonna seadmega.

Ka omal on kogemus II põlvkonna seadmega 5.0 Bronco peal. Kulu oli samuti kõigest kusagil 5% suurem bensukulust. Ja kui väga ökotasid ja pealejooksu kinni keerasid, sai ka sama kuluga hakkama nagu bensu maanteel. Tippkiiruses erilist vahet polnud, seega võis ju sõita. Mulle tasus see seade tollal kiiremini kui 1 aasta ära, lihtsalt oli sõitu palju ja rahaliselt oli ikka suur vahe, kas on 18L bensu või 19L gaasi. Praeguste hindade juures ma arvutasin oma rahakotist lähtuvalt, et kui üle 30000km aastas ei sõida, siis pole mõtet gaasiseadet hankida. Ja ega sa ju autot surmani ei oma, aasta-paar-kolm ja jälle tahaks midagi uut.

Edit: Ja käivitasin ikka kogu aeg kohe gaasi pealt, kuni -5 kraadini läks käima küll. Seega bensu nagu väga vaja polnudki.
24.01.2006 at 17:03 1 edit. Last edited 24.01.2006 at 17:05 by jaak
uudistaja
Autogaas: :) või :(
Hinnad võivad reaalsuses kõikuda nn komakohtade võrra (tanklate erinevused, linn vs maantee, kursside arvutused jms), kuid suurusjärkudest saab aimu. Hinnad on antud Eesti kroonides ja vastavad juuli 2005 olnud postihindadele.

Riik - gaas - bensiin 95
Läti - 6.30 - 12.70

Leedu - 6.40 - 13.80 (Gaasi pakuvad päris paljud ja probleeme ei tohiks olla. Mõnes kohas takistuseks kellast-kellani müük.)

Poola - 6.55 - 15.85 (Gaasi leidmine imelihtne ja seda pakuvad pea kõik tanklad ja operaatorid. Lisaks saadaval ka eraldi gaasitanklad mis näevad välja nagu FIE-de eraprojektid )

Slovakkia - 7.10 - 15.40 (Gaasi leviala mitte nii tihe kui Poolas aga täiesti leitav)

Tšehhi - 7.80 - 15.30 (Analoogne Slovakkiale)

Ungari - 9.20 - 17.20 (Gaasi leidmine raskendatud, kuid reeglina pakub seda kohalik operaator "MOL", kellel on siiski korralik leviala)

Austria - ?? - 17.05 (LPG mina ei leidnudki...)

Autogaasi märgistamise suhtes on riigiti asjad erinevad. Leedukat nt kasutavad mingit "hapnikuballoni" kujutisega lisatahvlit ja gaas nende keeles "dujos". Valdavas enamuses siiski rahvusvaheliselt arusaadav LPG (Liquefied Petroleum Gas).
24.01.2006 at 17:35
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :(   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.