register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : LT-1 remont ja modimine   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
peep
 
Moderator
LT-1 remont ja modimine
Ma panin eespool ühe müügikoha lingi, küsi neilt pakkumine. 1 5/8" on ok, jämedamaid pole tingimata vaja.

Odavat headerit ostes arvesta, et nende kvaliteet kõigub, kehtib mistahes margi kohta. Mu hookerid on enam-vähem, kuigi korra on olnud vajadust ka keevitada ja keraamika on kohati maha kulunud. Hookereid tuleb enne installi natuke modida aga sellest täpsemalt juhul kui Sa need ostad. Ei midagi keerulist.

Kindlasti telli kvaliteetsed tihendid, Fel-Pro 1406 ja soovitavalt ka lukustatavad headeri poldid. Originaaltihendid on kräpp ja originaalpoldid vajavad järelpingutust ja aeg-ajalt ülepingutust.
11.10.2005 at 12:57
gets
LT-1 remont ja modimine
Summiti olingi kuidagi kahe silma vahele jätnud :).

Praegustel hookeri lühikestel kolledel y-pipe kaasa ei tule. Vähemalt nii ma lugesin poodidest välja. Ja väljalaskepoolne ava on 2.5" (see mõõt on enamikel odavama otsa headeritel), mis istub originaal y-toru otsa tõenäoliselt. 3" läbimõõt oli ainult pikkadel hookeri variantidel - neile ka y-toru lisaks pakutakse. Loodan, et 2.5" väljalase ei jää takistuseks ka +100hp nitro korral.
11.10.2005 at 16:41
vvt
  
LT-1 remont ja modimine
Kui targemaid uskuda, siis headerite valik on täpisteadus, kusjuures peale toru läbimõõdu loeb ka primaartoru pikkus.

Need lühikesed headerid on IMHO selline kompromiss malmkollektori ja päris headeri vahel. Vähemalt kui raamatuid uurida, siis ei ole olemas mõistet "lühike" või "pikk", vaid on "õige pikkus" ja "teatud kompromissideks tehtav vale pikkus".

Niipalju kui olen viitsinud arvutada, on sellisel kiire-tänava headeril primaari pikkus kuskil 70 cm.

Kellel huvi on, võib selle valemi ka siia pritsida, kuskil ühe teema all on see kord läbi käinud. Näiteks sõltub toru pikkus peale pöörete ka silindri mahust ja kubatuurist

NOS tänavamootori jaoks eeldab vabahingava jaoks optimaalse toru läbimõõdu kasvatamist veerand tolli. See pikkade headerite kliirentsiprobleem on IMO ületähtsustatud. Endale panin pikad ja ei ole midagi hullu.

Edit: IMO võiks headeri sisenemisauk olla tiba suurem väljalaskepordist, eriti ülevalt servast, takistab heitgaasi tagasitulekut.

Headeri poldid? Kas silmas peetakse header-kaane külge või muid polte? Normaalsel autol peavad seal kindlasti olema tikkpoldid ja tuleks kasutada metallkontreeringuga mutreid. Kui seal kogemata M8 keere on, siis vastavaid kvaliteetseid väljalaskemutreid saab nt euroautode esindustest. Nende eelis on veel see, et võtme mõõt on 1 mõõt väiksem kui tavaliselt sellisel mutril on. See oluline kitsastes kohtades, kus tavalise kandimõõduga mutrile ei pruugi padrun peale mahtuda.

Edit2: leidsin valemi ka http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=10878&spid=113876#113876


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
11.10.2005 at 17:01 Last edited 11.10.2005 at 17:18 by vvt
Astro SS
LT-1 remont ja modimine
LT1 mootoril on väljalaskekanal D-kujuline ;)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
11.10.2005 at 17:51
peep
 
Moderator
LT-1 remont ja modimine
Nende autodega on see eelis, et aftermarket on mega suur ja kõikide levinumate toodete kohta on teada, mis efekti nad annavad. Ehk sobib hästi dumbuserile, kes ei oska ega taha midagi arvutada vaid teeb neti lahti ja loeb foorumitest, kui palju üks või teine asi juurde annab. Seoses originaalväljalaske ebaefektiivsusega annavad headerid palju juurde.

gets, minu hookeritel oli küll 3" y pipe ja momendil müüdava hinna järgi otsustades peaks neil ka y pipe kaasa tulema sest lühikesed maksavad sama palju kui pikad.

http://www.thunderracing.com/catalog/?action=vshop&vid=4&pcid=52
11.10.2005 at 17:59
gets
LT-1 remont ja modimine
See pikkade headerite kliirensiprobleem ikka väga aktuaalne Camaro juures. Netis ühtelugu jäi silma, et üks või teine vend kuskile põhja ära kraapis :).

Summitis ja veel mingis kohas, mida ei mäleta on täpselt ära toodud, et Y-pipet ei ole. Aga summiti hinnaga võrreldes võiks Thunder Racingu komplektil Y-pipe küll kaasas olla jah, kuid kindlat infot ei ole lugeda. Hookeri oma leht kah nagu ei maini, et komplekt sisaldaks midagi veel peale kollektorite ja ühe torujupi.

Uurisin veel PaceSetteri keskmise pikkusega headeri kohta, mida z28 foorumis kiideti. Koos y-toruga oli hind hookeri lühikestega samasse auku. Aga kes teab, mis kirve nad shippimisele otsa viskavad.
11.10.2005 at 20:28 Last edited 11.10.2005 at 20:33 by gets
peep
 
Moderator
LT-1 remont ja modimine
Headerid pole Sul "õnneks" peamine probleem ja erinevused samatüübiliste puhul seisnevad põhiliselt kvaliteedis, võimsustes vahet pole.

Muuseas, kuulsin juhuslikult, et Toppartsus on pakkuda üks komplektne LT1 (kogu mäng koos aju ja juhtmetega), mis pärit '94 Camaro pealt läbisõiduga ca. 70 t. miili. Hinnaklass 50-55 k. Kui huvi on, siis mine uuri Lauri käest lähemalt.
11.10.2005 at 23:26
gets
LT-1 remont ja modimine
Ehh, mul lihtsalt mehhaanik vedeleb 40 kraadise palavikuga voodis. Teen aega parajaks :).

Kasutatud mootori ost ei tundu kasulik hetkel. Umbes samasse auku läheb ka oma mootori remo koos upgradedega.
12.10.2005 at 10:40
peep
 
Moderator
LT-1 remont ja modimine
quote:
gets: Kasutatud mootori ost ei tundu kasulik hetkel. Umbes samasse auku läheb ka oma mootori remo koos upgradedega.

Põhimõtteliselt õige, ainukene nüanss on, et liigsed osad on võimalik realiseerida või saad endale korraliku varuosariiuli. Aga risk on muidugi alati, et "uus" mootor kohe otsad annab vs. risk, et remont ei õnnestu esimesel katsel. Up to you.
12.10.2005 at 11:48
gets
LT-1 remont ja modimine
Kas see ja siin olev LT4 Hot Cam Kit kärab ka LT1 mootori peale? Mõni teine netipood, näiteks Paceparts müütab sama tootekoodi lõpuga kitti LT1 mootori peale. Et, kas tootekoode tasub usaldada? Ja, kui need tõesti samad asjad on, siis hinnavahe erinevate poodide vahel on ikka päris suur :).
13.10.2005 at 11:08 Last edited 13.10.2005 at 11:09 by gets
Peeter82
 
LT-1 remont ja modimine
See kärab jah. Minu ja Peebu autol on see küljes. Mul on Summitist tellitud.

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
13.10.2005 at 11:30
peep
 
Moderator
LT-1 remont ja modimine
Üllatav hinnavahe jah.

Soovitatav oleks vahetada välja ka nuka kett selle vastu:

http://www.paceparts.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=24727

uue nukaga tõuseb mootori max pöörlemissagedus ja stock tüüpi kett väidetavalt ei taha hästi kesta. Mine tea ?

Muidu, kui tahad lihtsalt natuke vähemkasutatud juppe, siis mul on stock kett koos hammakatega, 50 t. miili sõitnud. 500 eegu eest saad endale kogu komplekti.
13.10.2005 at 11:47 Last edited 13.10.2005 at 11:48 by peep (Moderator)
gets
LT-1 remont ja modimine
Väheke hinnainfot ka :).

Keskmiselt shippimise tasu on ~2k eeku tüki pealt. Kui ühest kohast võtta mitu asja, siis tõenäoliselt saab natuke vähemaga hakkama.

Praegu ise Summitist plaaniks võtta Hot Cam kiti 530.-$ + saatmine. Kui Hookeri keraamiliselt kaetud headerid on Summitis sama komplektsusega, kui Thunderracingus ja, kui Summit suvatseb lõpuks küsimustele vastata (mida Thunder tegi samal õhtul!), siis tõenäoliselt võtan headerid kah Summitist, 532.-$ + saatmine.

Muidu läheb Thunderracingus pakutavad AS&M keskmise pikkusega ja 1 3/4" torudega headerite komplekt, 745.-$ + saatmine. Thunderracing on üldse ~1.5-2k eeku kallim pood, kui mõni muu koht.

Natuke veel erinevaid shippimisvõimalusi uurida ja saab ära tellida.
13.10.2005 at 12:12
peep
 
Moderator
LT-1 remont ja modimine
Küsisin suvel Thunderracingust täpselt samade headerite transa hinda ja see oli $138 US Mail Global Express'i kaudu. Tavaliselt nädalaga tuleb ära.

Hinnad on neil jah kõrgemad ja ilmselt oleks mõtet mujalt osta aga ma olen sealt paar asja ikka võtnud, kuna vastused küsimustele tulevad ruttu, overseas shipping US maili kaudu pole probleem ja teenindus muidu ka 5+. Kui mul pidurid postis kaduma läksid, siis nad saatsid ilma erilise protsessimiseta uued ja kui seal kogemata vale ketas oli, siis oma kuluga saadeti UPS'iga kahe päeva jooksul mulle uus ja õige, ning vale võisin endale jätta suveniiriks.
13.10.2005 at 12:20
vvt
  
LT-1 remont ja modimine
quote:
gets: Kas olev LT4 Hot Cam Kit kärab ka LT1 mootori peale? Mõni teine netipood, näiteks

Niipalju kui mina olen aru saanud, on see Hot Cam tegelikult LT4 spetsile vastav tänavasõiduvõll, kus palju võimsust mõjutavat on toodud ohvriks emissionile ja võimalusele kasutada seeria hüdrotõukureid. Ja combona peaks see töötama koos muudel LT4 asjadega, kus nukkvõlli tagasihoidlikke omadusi kompenseeritakse kaane parema voolamisega. Ma ei oleks nii kindel, et see LT1 kaantega koos väga suurt vahet annab.

Selles ongi vahe, et LT4 on ka muudelt parameetritelt erinev mootor, vahe pole ainult nukkvõllis. Seal on sootuks teine kollektor, teise kujuga pordid jne jne jne...

Edit: samas on nende nukkade suurendamisega selline lugu, et kui käia tsiviliseeritud kombel ülevaatusel, siis kõigest, mis seerianukast (ka igasugu emission legal/TÜV approved) vingem, tekib probleeme heitgaasidega. Ja mitte niipalju just CO, kui just HC-ga, mis Eestis on katiga autol piiratud vaid 100 ppm-iga.

Ehk siis emissioni tagamiseks on siiski 2 varianti - kas ehitad puhta strokeri või teed terve LT4 konversiooni. Mõlemail juhtudel on ilmselt 5a pärast ülevaatuse läbimine kindel. Muud juhud lähevad ilmselt keemiaks - LT4 või 383 konversiooniga samaväärsete näitajate tagamine ise välja mõeldud komboga kukutab su arvatavasti ÜV-st läbi.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.10.2005 at 13:24 Last edited 13.10.2005 at 13:32 by vvt
peep
 
Moderator
LT-1 remont ja modimine
vvt, ära teoretiseeri.;)

Hot Cam ei ole LT4 standardnukk vaid sellest kangem ja teiseks on see komplekt LT1 jaoks üks paremaid valikud, kui eesmärgiks on mõõdukas võimsuse kasv koos stockilähedaste kasutusomadustega.
13.10.2005 at 13:32
_martin_
  
LT-1 remont ja modimine
LT1 vs. LT4

____________________________
'97 Mark VIII
13.10.2005 at 13:33
vvt
  
LT-1 remont ja modimine
Siin ju selgelt kirjas LT4 Hot Cam Kit???
http://store.summitracing.com/default.asp?target=partdetail.asp&part=NAL%2D12480002&N=400129&autoview=sku

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.10.2005 at 13:34
_martin_
  
LT-1 remont ja modimine
quote:
vvt: Siin ju selgelt kirjas LT4 Hot Cam Kit???

Võrdle oma Summiti Hotcam-i ja minu pandud lingi all toodud stock LT4-nukkvõlli parameetreid.
Nagu peep juba mainis HotCam ei ole StockCam :)

____________________________
'97 Mark VIII
13.10.2005 at 13:41
vvt
  
LT-1 remont ja modimine
Ok, sorry my bad. Samas-näitajate vahe on üpris väike....

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.10.2005 at 13:46
jyrki
LT-1 remont ja modimine
Hehe, I'm a "happy owner" of a LT1 too, just bought one with a 4L60E trans.
13.10.2005 at 14:15
Jörm
 
LT-1 remont ja modimine
Uhh, põnev teema siin, kahju et ma nii hiljaks olen jäänd. Ühesõnaga, kui entusiast kaante kallale asub, siis ennustan voolavuse tugevat langust, ma valasin endale ennem portide kujud, siis analüüsisin ja mõõtsin, üldiselt tegin ma neid päid pea nädal aega, aga oma 40 jõu võrra tuli siiski juurde. Vaatasin enne interneti läbi, enamus vendi kes olid proovinud said palju halvemaks ta tehtud. Ja üldiselt on väga hea mootor, aga kokku tuleb õigesti panna.

____________________________
Amper Racing
13.10.2005 at 14:24
vvt
  
LT-1 remont ja modimine
Enne kui LT4 kit'i ostma hakata, tasuks turul ringi vaadata. Hiljuti tõi minu mälu järgi Edelbrock välja analoogse konversiooni, väidetavalt odavama kui GM enda oma. Sellest oli pikalt juttu selle aasta jaanuaris ilmunud Engine Masters'is. Ma ei leidnud nende kodukalt seda, aga meeles on üsna selgellt, et taoline asjandus on ka mujalt saada.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.10.2005 at 14:32 Last edited 13.10.2005 at 14:33 by vvt
gets
LT-1 remont ja modimine
Deem, Summit vastas:

"Approximate shipping costs":
Sorry, we don't use ocean freight.
DHL Air Freight to Door (5-10 days)= $310.00

See on nüüd küll kirves headerite transpordi eest. Kui võtta isegi mõlemad jupid, cam kit ja headerid, Thunderi kaudu, tuleks hind enam-vähem sama :P.
13.10.2005 at 22:15 Last edited 13.10.2005 at 22:18 by gets
vvt
  
LT-1 remont ja modimine
Vabanda võhiklikku küsimust, aga milleks see Summit ja muu ise jamamine? Kas see ikka tasub ära?

Mina ostsin mõningad oma jupid igatahes endisest Reliantest ja sealt pakuti hinda, mis täiesti konkureeris ise ostmisele+ise jamamisele. Eks need hinnad ole igal pool siiski räägitavad.



____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
14.10.2005 at 09:37 Last edited 14.10.2005 at 09:56 by vvt
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : LT-1 remont ja modimine   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.