register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine   1 2 3  
Poster Message
Fog
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Ter.

Fierole soovitatakse panna tagumine stabikas, kuna tehasest on ta kohutavalt alajuhitav.
Mikidemaal on selleks lihtne variant: mine romulasse ja võta fiero esimene stabikas, ning installi taha.
Eestis pole see eriti teostatav, seega:
Kui kellelgi vedeleb garaazis mõni stabikas ja mõõdulint ning viitsib seda ka mõõta siis:
Jämedus peaks olema 7/8 tolli, ehk 22mm (täisraua puhul).
sirge osa võiks olla vähemalt 85cm(kinnituskohad mootoriraamil).
Kogulaius: 140..145cm
hoobade ulatus "teljest" 30..40cm

Samas ootaks ka vihjeid sõbralike romulate kohta, kus lastakse ka ennast sortima või ollakse valmis kasvõi tunnitasuga seda välja otsima.

Fierostorest saaks ka tellida, kuid shipping $$$ tapab selle idee ära.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
02.05.2007 at 19:55
Jesper
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Vääna-Posti romula on väga sõbralik. Ma käin seal pidevalt umbes selliste soovidega, et "oleks vaja umbes sellist juppi nagu see siin (vehin kaasasoleva jupiga), aga suuremat ja vot selliste kinnitustega (vehin kätega ebamääraselt õhus)". Kui kutt ei viitsi ise jamada siis saadab su platsile kaevama, kui viitsib või kui tundub et sobiv jupp võib laos olla, siis tuleb kaasa ja aitab otsida. Kuu peale pole kordagi saadetud, ka väga napakate soovidega :)

NB! kui sinna sõidad, siis ära lase ennast peibutada Harkus tee peale jäävast asutusest, see on täispask koht. Sama ülbe tüüp majandab kui Männikul, aga juppe pole pooltki nii palju.
02.05.2007 at 20:15 1 edit. Last edited 02.05.2007 at 20:16 by Jesper
Fog
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Thanks, hüppan sealt läbi ja vaatan kas saab abi.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
02.05.2007 at 20:47
altraditional
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Kas Vääna-posti on see hästi suur lahmakas, tee pealt hästi näha ?
02.05.2007 at 20:50
Jesper
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Midagi sellist jah, vaata seal nende veebis on täpne kaart ka väljas.
02.05.2007 at 21:35
Madman
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Ma enda omale tegin mingi x aeg tagasi. Otsisin ka lammutusest ja kui mälu ei peta siis mingi Fordi oma oli enamvähem sama mõõtu. Otsad painutasin veidi ära. Punaseks gaasiga ja pärast liiva sisse. Aga see materjal vist oli 27, võin üle mõõta, praegu seisab see stabikas mul töö juures seina ääres. Natuke liiga jäik oli ja hakkas vastu pooltelje kaitsekummi käima otstega. Seda muidugi oleks ilmselt saanud veidi ümber kohandada ka. Tegelikult olid mul siis jäigemad vedrud ka all ja pehmematega pärast ma stabikat uuesti ei pannud niiet võibolla isegi käiks.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
02.05.2007 at 23:04
Madman
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Selline õõtshoob peaks ka juhitavusele kaasa aitama.

http://www.heldmotorsports.com/Fiero/Fiero-bump-steer.htm
http://www.lambolounge.com/Chassis/Rear-end/Suspension/Shaune/rear-end-Shaune.asp

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
02.05.2007 at 23:14
Fog
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
27 on jah overkill, see on ju 1-1/8 tolli. sellist ei soovitata isegi ette.

(kuigi me räägime siin ainult ühest parameetrist, vardal on neid kõvasti rohkem)

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.05.2007 at 08:40
pppp
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
Jesper: Vääna-Posti romula on väga sõbralik.

Sarnast suhtumist Paip-is Vana-Narva mnt.-l kohanud. Plats (ja seega ilmselt ka valik) üksjagu väiksem, aga asub (vähemalt minu jaoks) tiba lähemal.
03.05.2007 at 12:44
kollane
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
peaks olema selline vidinas
51989968
03.05.2007 at 14:03
Fog
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Kollase abiga sai see asi siis lahendatud.
Algsete mõõtudega panin natuke puusse, laius on nimelt 114cm.

Igatahes 2 tundi otsimist ja leitud saab 9000 oma.
Veel 2 tundi kangutamist ja käes kah.(ilma roolilatti maha võtmata).
Täna 4 tundi pusimist ja oligi all.

Proovida veel pole jõudnud. Pusimise käigus manustatud vedelik ei lubanud rooli istuda.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
04.05.2007 at 21:37
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Tõstan vana teema üles, et mitte uut samateemalist tegema hakata.

Nimelt tekkis Cobrale kõhu alla vaadates küsimus tagastabika töökorraldusest. Äkki keegi oskab pildi järgi kommenteerida, kuidas see töötama peaks täpselt. Küsimus tekkis sellest, et stabikas peaks kurvis kere kurvipoolset külga alla tõmbama (st takistama kere kaldumist), aga selle stabikal mingeid vahekinnitusi kerele ei ole, lihtsalt ripub vabalt alumiste õõtsoovade küljes??



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
07.12.2014 at 15:32 1 edit. Last edited 07.12.2014 at 15:34 by BlueStang
DevilDeVille
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Vähendabki õõtsade läbipaindumist. Tüüplahendus talasildade puhul suht.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
07.12.2014 at 18:06
-fred-
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Stabilisaator kinnitub pikihoova külge jäigalt (kinnitus mitmes punktis) ja püüab pikihoobasid paralleelsetena hoida, st hakkab kere kaldudes väänduma.
07.12.2014 at 19:36 1 edit. Last edited 07.12.2014 at 19:37 by -fred-
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Krt, enamusel ikka üles kere külge ka tõmmatud - vähemalt aftermarket kittidel:

Peab vist ikka ka praeguse rippuva stabika kontidega nurkadest üles kere külge tõmbama (muidu ma ei saa aru, kuidas see stock stabikas seal bodyrolli peaks elimineerima) - kuda arvate, kas oleks abiks?


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
07.12.2014 at 21:58 1 edit. Last edited 07.12.2014 at 21:58 by BlueStang
Martin460
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Ma arvan, et mõlemal juhul töötab ainult kere küljes töötab efektiivsemalt.
08.12.2014 at 08:40
DevilDeVille
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Viimasel pildil on ju hoopis teise geomeetriaga lahendus. Kui nyyd korraks viitsida ajusid liigutada, siis pole keeruline m6ista, et algsel variandil toimivad kerega seotistena 66tsapuksid.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
08.12.2014 at 09:16
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Tänud - mul just efektiivsemat tegutsemist tarvis, muidu koguaeg kurvis ukselingid maas... Amperi vennad vaatasid seda stock lahendust ja küsisid, kuda sellise kõikuva kuudiga üldse rinkal sõidad. Kui Sa nüüd ise ka natuke vaatad (ei maksa kohe teiste ajude kallale minna), siis kujuta ette, mis kere ja ratastega toimuma hakkab, kui annad pidurit ja kurvi pöörad. Kõigepealt on "ass take-off", sest miski peale sellesama sinumainitud õõtsapuksi keret kinni ei hoia ja siis kallutades tõmbab kõrgelasuv kere "rollides" inertsijõuga tagasilla ikkagi nii viltu, (kuigi stabikas mingil määral üritab sisemist ratast maha suruda) et pidamine jääb ainult ratta välisservadesse - no ja siis on seesama "snap-oversteer" kohe tulemas. Ehket, mul kuidagi vaja kere ka paremini kontrolli alla saada nii nagu aftermarket stabikatel on täiendavad kereühendused "kontidega" tehtud. Aga küll Amperi mehed mulle sinna midagi head genereerivad.


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
08.12.2014 at 09:35
DevilDeVille
  
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Ei ole nende systeemide toimimises printsipiaalset vahet - see viimasepildi kereyhendustega lahendus on j4lle 66tsadekyljes nadimalt. Kui nyyd genereerida kerekylge t4iendavad tummised kronsad varda pika jooksu fikseerimiseks, siis saad piltlikult ristkyliku, mille lyhemad kyljed on 66tsad.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
08.12.2014 at 10:19
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Mis ma tahan öelda on see, et see stock lahendus tekitab kurvi sisenedes sellise olukorra:

Ühesõnaga tuleks elimineerida see "ass takeoff" pidurdamisel ja minimeerida bodyroll keeramisel - seda peaks teoorias saama, kui swaybar mõnes punktis veel kere külge kinnitada.


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
08.12.2014 at 21:38
ervin
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
sa oled ringrajal kui mitu aastat sõitnud nüüdseks? sul nende aastate jooksul pole mõtet tekkinud, et ostaks õige päris auto, mis ka rinkale sobib? :)
08.12.2014 at 22:30
BlueStang
 
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Mis krdi küsimus selle saidi kontekstis - et mis selle ajastu usakatest rajal Cobra-st siis veel sobivam oleks?
Ok, et uus GT, Vette või Viper (võbollai isegi uus stang) oleks paremad, aga ma olen ikka konservatiivse fiskaalpoliitika pooldaja, ehket eelarve peaks ikka tasakaalu ka jääma:)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
08.12.2014 at 23:00
Martin460
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
Kuule mu vanal Saab 96-l olid tagasilla alt rihmad veetud ja kere külge. Seda tehasest juba...et kui kere tõusis siis rihmad piirasid, et kere liiga kõrgele ei tõuseks. Mitte, et see lahendus oleks aga äkki annab mingi idee :)
08.12.2014 at 23:19
ramman
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
quote:
BlueStang: Mis ma tahan öelda on see, et see stock lahendus tekitab kurvi sisenedes sellise olukorra:

Ühesõnaga tuleks elimineerida see "ass takeoff" pidurdamisel ja minimeerida bodyroll keeramisel - seda peaks teoorias saama, kui swaybar mõnes punktis veel kere külge kinnitada.

Niipalju, kui mina olen aru saanud vedrustuse geomeetriast, siis pildil kujutatud olukorra vastu ei aita ükski stabikas. Ass take off'i vähendamiseks tuleks üle vaadata vedrud ja amordid. Madaldussari, progresseeruva käiguga vedrud ja piisavalt jäigad amordid peaks olukorda mõnevõrra leevendema. Kindlasti on Mustangi fännid kuskil maailma nurgas saanud oma autod päris rajakõlbulikuks ilma toruraami ja überehitusteta.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
08.12.2014 at 00:17
Check Engine
Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine
See on see Mustangi nosedive. Hästi kiiresti googeldasin "sn95 nosedive elimination" http://www.mustangandfords.com/how-to/chassis-suspension/0211mmff-turnbaby/
09.12.2014 at 09:56
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Tagumise stabilisaatorvarda leidmine ja lisamine   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.