register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Esimene sõit usakas   1 2 3  
Poster Message
partel
  
Esimene sõit usakas
Kas seda teemat polegi üles tõstetud?

Mul ca '86 suvi, 10 oli vanuseks järelikult.

Ply Sport Fury '74, vist 360 cid (siis ei teadnud :))



Sai ühe teise poisikesega päev otsa passitud igast pisinokitsemist, vist ka ise käed õliseks tehtud. Õhtul ajas auto garaazhi, "käsutas" tagaistmele ja saigi u. 30 meetrit sõidetud. :) :)

Ei jaganud lahti temp näidikut, mis ulatus vist 250 kraadini.. siis ei teadnud et Fahrenheit on, sai ikka pead murtud. ;)

Kõrval peedistas üks oma 03 armatuuriga (tahhokas) 2102-te kuni 7500 p/min. :p
24.02.2001 at 12:00
Iff
Esimene sõit usakas

Nõme on see, et polegi õige ameeriklasega sõita saanud (V8-t ikka mõtlen):uhoh
24.02.2001 at 12:34
peep
 
Moderator
Esimene sõit usakas
'90 suvi - suur kõrgeletõstetud kerega 4x4 Ford pick-up. Sel suvel sõitsin paljude erinevate ameeriklastega, k.a. Camaro.
24.02.2001 at 12:52
mrtn
Esimene sõit usakas
aastal '98 vist, selle suure sinise Continentali tagaistmel, Otepääl.
24.02.2001 at 13:31
urmas
Esimene sõit usakas
1989. Oli mingi Mehhikost toodud must limo. Roheline kunstsammal kasvas sees. Samal aastal kärsatalime mingi Lincolni kummi. Ja siis oli mul kuu aega kasutada üks Taurus, millega kunagi ei teadnud mispidi ta liikuma hakkab. Sellel oli käigukastis tagurpidi käik esimese kõrval, aga mingi reversi vedru oli katki. Alati pidi ristmikul punase ajal õrnalt sidurit laskma, et näha kummas suunas auto minema hakkab.
24.02.2001 at 13:50
mrtn
Esimene sõit usakas
aa, ma ilma mootorita usakatega sõitmist ei lugenud sisse. V8 oli tõesti alles selles vanas, 6.6L lincolniga
24.02.2001 at 13:53
urmas
Esimene sõit usakas
Mul üks 15a. tagune tuttav Soomest oli füüsika õpetaja ühes maakonna koolis. Oli tal siis kooliigavus kord peale tulnud ja otsustas pulli teha. Tundide ajal tegi kooli koridori otsauksed pärani lahti ja sõitis oma convertible Mustangiga koolist lörinal läbi. Lähima nädala jooksul sai mees ametist priiks.

Muusikaasjatundjatele veel: Sama mees pakkus saia raha eest ehtsat Hammond orelit müüa. Mul nagu kohe ei kerinud ette, kuidas seda monstrumit ära tuua. Ja jäigi ostmata. Olen end kümme aastat kirunud. Tal oli siis neid veel kaks tükki.

[Edited by Mustang GT 94 on 24.02.2001 at 17:31 GMT]
24.02.2001 at 18:31
partel
  
Esimene sõit usakas
quote:
Mustang GT 94 wrote:

Muusikaasjatundjatele veel: Sama mees pakkus saia raha eest ehtsat Hammond orelit müüa. Mul nagu kohe ei kerinud ette, kuidas seda monstrumit ära tuua. Ja jäigi ostmata. Olen end kümme aastat kirunud. Tal oli siis neid veel kaks tükki.

[Edited by Mustang GT 94 on 24.02.2001 at 17:31 GMT]

Mida mängid?
24.02.2001 at 18:58
rustang
  
Moderator
Esimene sõit usakas
Kaasreisijana olemist ei mäleta, ilmselt mingi takso kui esimest korda USA-s olin kuid tõsise USA-ka sangas sai oldud sel suvel: '99 Mustang Cobra cabrio :D
24.02.2001 at 19:48
urmas
Esimene sõit usakas
To Pärtel: äratuskell, mobla jms.

Hammond pakkus/pakub selle tõttu huvi, et see oli elektrioreli esiisa. Seal tehti heli mootori ja karja hammasratastega. Kõiksugu tämbri ja kaja efektid olid ka elektromehhaanilised. Eks üks kobe lampidega võim oli ka asjal sees. Minu teada sellist seadet Eestimaal ei ole.
24.02.2001 at 20:06
Georg79Fire
Esimene sõit usakas
See oli `93 kevad-suvi.Autoks `70 Plymouth Duster,omanikuks Statoili rootslasest rekkajuht.USAkatest ma ei jaganud sellel ajal mitte halligi,ma ei oska isegi mootori suurust öelda, tean vaid,et oli v8.Autol oli el.bensupump,mis tuli enne mootori käivitamist armatuurist sisse lülitada.Auto oli sinist värvi,kapotil valge triip.Sain ise roolitaga olles kummi pöletada ja suunurgad körvuni tömmata.See päev sai otsustavaks!
24.02.2001 at 20:22
LaSa
 
Moderator
Esimene sõit usakas
quote:
Mustang GT 94 wrote:
Hammond pakkus/pakub selle tõttu huvi, et see oli elektrioreli esiisa. Seal tehti heli mootori ja karja hammasratastega. Kõiksugu tämbri ja kaja efektid olid ka elektromehhaanilised. Eks üks kobe lampidega võim oli ka asjal sees. Minu teada sellist seadet Eestimaal ei ole.

on küll, linnahallis (stuudios) oli kunagi. vbolla on praegugi. sigarahul oleks kui saaks ehtsale hammondile käpa peale, kaua me ikka weltmeistriga kääksutame ;) ;) ;)

iseenesest welt kah päris tegija, ehts analoogtehnika jne.
24.02.2001 at 21:48
wax
 
Esimene sõit usakas
~'93 Beretta GTO.
Esimene kord V8 roolis oli aastal '95 Chevy Van.
26.02.2001 at 12:28
rustang
  
Moderator
Esimene sõit usakas
Wax, Sa tabasid naelapead!!!! (Pagan, lambiga emotikoni polegi vä......)

Se oli umbes samal aastal, kui olime seltskonnaga mnigit rallit vaatamas kuskil kesk-eestis, kohta ei mäleta. Kitsas kruusatee ja kahel pool autod parkimas. Yhele eriti kitsale kohale lähenev Chevy pick-up ja jääb minu kõrval seisma. Roolis kena brynett kes palub, kas ma juhiksin tema auto sellest pudelikaelast läbi, ma ei lasknud seda 2 korda öelda 8-) Auto oli V8-ga ja manual (!!!!!) ja ilmselt oli see päris esimene kord V8 sangas olla erinevalt varemkirjutatust.

Mälul on lyhikesed jalad....
26.02.2001 at 12:39
partel
  
Esimene sõit usakas
Esimene kord roolis oli '98 Norras. Sõitsin Astroga tollel Camarol kesklinnas 100-ga sabas. :eek :eek :eek
26.02.2001 at 12:54
PlyVal64
Esimene sõit usakas
Pakun välja, et umbes aastal 1980. Helesinise Mercyriga. Ema klassivennal oli selline. Kord korjas bussipeatusest peale ja viis meid kesklinna. Pärast helesinist Volgat ja Gaz69t oli päris sheff sees istuda. 80te keskel sai veel paljude eestis olnud USAkatega sõidetud, sest koolivenna ja kambajõmmi isa remontis selliseid(tuntud itaalane Giovanni Parolari). Ja siis tulid 90dad, ning "haiglasest" huvist sai hobi...
26.02.2001 at 13:08
newton
 
Moderator
Esimene sõit usakas
Kaua oodatud kaunikene, see kevad alles esimene kord, Peebu Z28. Näkku tekkinud irvet üritasin vist veel järgmisel päevalgi maha suruda :)
26.02.2001 at 17:45
mrtn
Esimene sõit usakas
eeeee... ma pole sportautoga kunagi sõitnud.. isegi mitte kõrval
26.02.2001 at 17:48
newton
 
Moderator
Esimene sõit usakas
Ülalmainitu oli esimene kord üldse USA autos, roolis olen olnud paarisaja meetri jagu sirgel teel Lauri454 autos :p Siis oli asi irvest kaugel, irm oli, märg ja nähtavust ka polnd, rääkimata sõiduoskusest. Sai siis väga rahulikult lastud...
26.02.2001 at 17:56
kaku
Esimene sõit usakas
Esimene kord oli uusärikate ajastul, '92. Viisin firma peolt üht purjus firmajuhti tema autoga koju. Oli mingi kaheksakümnendate V8 Cadillac'i kupee. Noorel poisil oli muidugi karp lahti, et nii suur masin valgusfoori tagant lausa hüppas. :) Sealt see pisik sisse jäigi.
26.02.2001 at 18:11
partel
  
Esimene sõit usakas
quote:
newton wrote:
Kaua oodatud kaunikene, see kevad alles esimene kord, Peebu Z28. Näkku tekkinud irvet üritasin vist veel järgmisel päevalgi maha suruda :)

Küsisin Newtonilt, et kas tahab ise taha istuda.. kolm sekundit hiljem ronisin alandlikult tahapingile, kus mootorihääl oli parem ja ruumi laialt (1.95 m kasvu)
26.02.2001 at 18:28
partel
  
Esimene sõit usakas
quote:
newton wrote:
Ülalmainitu oli esimene kord üldse USA autos, roolis olen olnud paarisaja meetri jagu sirgel teel Lauri454 autos :p Siis oli asi irvest kaugel, irm oli, märg ja nähtavust ka polnd, rääkimata sõiduoskusest. Sai siis väga rahulikult lastud...

Asi oli Prita ringraja stardist kuni natuke vasakkurvist mööda.. sai hakkama küll. :)
26.02.2001 at 18:29
partel
  
Esimene sõit usakas
Asjaga seotud:

http://pub8.ezboard.com/fv8boardsndmused.showMessage?topicID=76.topic
26.02.2001 at 18:35
partel
  
Esimene sõit usakas
Enam nii ei tee!
26.02.2001 at 18:46
LaSa
 
Moderator
Esimene sõit usakas
aaahah, mul oli vist kaah esimene backseat-driving peebuga & päris ise drivemine lauri 454-ga. Like Newton.
26.02.2001 at 19:10
tqhq.ee foorum : Autod : Esimene sõit usakas   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.