register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Esimene sõit usakas   1 2 3  
Poster Message
arvo
Esimene sõit usakas
Tore teema jah.
Minul asi lihtne 03.06.2003. margus61 Mustangi :rolleyes
kõrvalistmel ARK-i ja sealt juba oma Camaro :) roolis koju.
(1998.a. USA-s sõidetud saturn ja dodge neon kahjuks
ei kvalifitseeru siia ;) .)

____________________________
Chevrolet Camaro Berlinetta`79
19.04.2004 at 16:35
ammi
 
Esimene sõit usakas
......jahhh aasta oli vist 93.Esimene sõit oli ELDORADO 80` mootor 5.7 diisel +selle mehe jutt avardas mu silmaringi,et ka AUTOSID on maailmas:D ehheee....siis ei mahtunud pähe,et kuidas saab sellise aastaarvuga autol olla sellised lisasid.(sealt selle healoomulise pisiku saingi)
19.04.2004 at 16:43
nhr
Esimene sõit usakas
quote:
urmas: To Pärtel: äratuskell, mobla jms.

Hammond pakkus/pakub selle tõttu huvi, et see oli elektrioreli esiisa./---/ Minu teada sellist seadet Eestimaal ei ole.

Nonoh, neid ikka leidub. Sõbral oli vahepeal korralik pill (sai isegi mängitud...) mõne tuhandega müügis -- ei tahtnud keegi sihukest "imeasja"...

Ahjah, et mitte väga OT poleks, siis mu esimene oli '89 paiku, ja kui ma õigesti mäletan, '69. a. ford f-100 :)
19.04.2004 at 18:25
lamp
Esimene sõit usakas
quote:
kalev35:
quote:
lamp: kuskil 92-93 aastal sai Firebirdi tagaisetmel söitu.....too masin vast praegugi kuskil muhumaal alles...:)
Toomas Mikkor sõidutas või?


Tuleb nii välja jah et tegu selle mehega oli.....camaro ilmus tema kätte suht hiljuti....kas pole?
19.04.2004 at 19:39
Draal
 
Esimene sõit usakas
Ei teagi kas kvalifitseerub Päris usaka alla, aga esimese USA nimega autoga sa sõidetud aastal 1989 (küll ainult kõrvalistmel, oli siis endal aastaid alles 11) Autoks oli Chrysler Simca 1309 sx aastast 1979 , oma 1.6 liitrit mootoriga oli ta ikka hirmus pill vana ja väeti vaz 01 kõrval. Esimene sõit temaga oli Tallinnas, see oli nii proovisõit ja peale seda tehti kaupa ja auto omanikuks sai mul vanaisa ja auto rändas Võrru. Teenis ta meie peret päris mitu aastat, siis sai ette võetud tõsisem remont.... kuid kuna oli tekkinud juba ka teine auto ja rahaga oli kitsas käes sai pooleliolev masin myydud. Uus omanik ehitas masina valmis ja mingi paar aastat tagasi nägin teda veel isegi liikumas... Selline lugu siis autost mis alatiseks meelde on jäänud ...

edit: kirjavead

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
19.04.2004 at 20:51 Last edited 19.04.2004 at 20:53 by Draal
hents99
  
Esimene sõit usakas
ei tea kas on varem veel olnud aga meelde tuleb 95a LeBaroni kõrvalistmel. vägev masin oli :)

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
19.04.2004 at 20:57
Jarmo
  
Esimene sõit usakas
Esimese bändi buss, Chevy Astro. `98 lõpus. Sealt see Astro meeldima hakkas. Aga usa pillid juba ammu istusid. Isa töötas kunagi ammu Kullos (kusjuures meie vana Sigla isegi on praegu seal trenniautoks, kunagi jäi meelde, et ka PlyVal`i võsu seal käib). Kullo kõrval töökojad. Ja seal nägin väikse põnnina SUURI Ameerikamaa autosid. Siis juba vahtisin.

____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
19.04.2004 at 21:06
elektrik
Esimene sõit usakas
minu esimene oli mingi 4 - 5 aastat tagasi Chevy Silberado. 3500 oli vist?
19.04.2004 at 21:28
siim
Esimene sõit usakas
1990 a. suvel Soomes. Tuttav soomlane viis Chevy Astroga sadamasse.
19.04.2004 at 21:36
blazerK5
Esimene sõit usakas
Olin siis vist päris poisike isa töökaaslasel oli mingi suur sõja aegne ford sain siis kõrval istuda aga auto läikis nagu prilli kivi kuradi vana vahetas tolle iluduse ühe sommiga 90 -ndate algul ford transiti vastu mis oli aastast 80 kuradi jobu kus oleks masinal praegu väärtus!

____________________________
LINCOLN TOWN-CAR 1978 (460cid)
19.04.2004 at 22:50
pisike99
Esimene sõit usakas
Mina sõitsin esimest korda pärisautoga 1993 kevadepoole. Oli täislaksus tumepunane GTA. Pärast seda sai mu eluke uue suuna. Õnneks oli tegevust selles vallas varnast võtta ja edaspidi sõitsin juba väga paljude jänkiautodega igas asendis. Esimene ENDA oma oli 94 a-l sebitud -74a punane El Camino mis vahetus varsti erinevate F-bodyde vastu.

____________________________
Süüdi vähemalt sajas episoodis, mis puudutavad Ameerika rauda Eestis...
ilmar.pukk@hotmail.com tel. +372 56 155 999
20.04.2004 at 07:47
Ras
Esimene sõit usakas
Esimene usakaga sõit oli 93a isa tutika capricega, mäletan seda et lubas mul sõita maalt linna aga kuida mul jalad pedaalidele ulatusid seda ei mäleta.auto oli jah 5L v8. Samal aastal sai veel sõidetud ford thundebirdiga (2,3T 85a punane) ja oldsmobile toronado (5,7D Pärnu) nendega muidugi kõrval istmel juba.
Selleset ajast on tugev pisiksees!

____________________________
Caprice
20.04.2004 at 08:20
hunt
 
Esimene sõit usakas
Aastal 1991 sai ostetud esimesed usakad- Linc Mark VII- 84 (kuldne metallic, nähtud hiljem Tallinnas) ja Camaro Z28- 87( tublisti järgi aidatud, müüdud samal sügisel Peterburgi). No vat see Camaro oli küll üks tõeliselt naljakas asi, suss käis all ringi nii, et tõsisemat naeratust (loe: põski kõrvade taha) pole mina ka praeguse suksuga saanud. Muide, ostuhind tolleks ajaks 4a. vanale Camarole oli 4600 taala. Kui täna keegi pakuks 2001.a sama autot sama raha eest, siis vist igaüks võtaks vist päris mitu, mõni kindlasti rohkemgi veel... Aga siis tuli talv ja tol ajal ei jõudnud suveautot ületalve pidada. Aga kustumatu mälestus sellisest apastraadist jäi ja lubasin endale, et kui ükskord "suureks kasvan", siis ostan endale jälle sellise... Ei läinudki rohkem aega, kui 11 aastat!
20.04.2004 at 08:36
martti17
 
Esimene sõit usakas
esimest korda sai juhitud 14 aastasena, autoks oli oldsmobile custom cruiser 1984, see juhtus haapsalu lennuväljal, varem olin sõitnud paar korda vaz2103-ga, seega arvasin et peab vajutama natuke rohkem gaasi pedaali, auto lausa hüppas kohalt, edasi oli peaaegu kogu lennu välja pikkuses gaas põhjas, auto kuulub minu isale ja ootab praegu remonti, seisnud juba 2 aastat.

____________________________
Martti pildigalerii
20.04.2004 at 21:04
fury
Esimene sõit usakas
heh partel... Ilmselt minu projektautoga siis...
mul ka esimene kogemus sellega. Loodan sellel suvel sõitma hakata.

Plymouth Fury III, 74. chrysleri 400cid mootor.

www.hot.ee/radeon/auto.JPG

22.04.2004 at 13:09
Cha
  
Esimene sõit usakas
Esimene kohtumine: Paul Keres, kelle lähedal elasin, asjatas oma üht punast (mis marki???) ja üht kollast (see ilmselt Rambler, mis hiljuti restaureeriti ja mida osta.e-s müüdi) ameeriklast oma majast välja ja siis oli kogu tollane Õie, nüüd Kerese tänav kinni :)

Esimene sõit:
Side tänaval paiknenud härrasamees, kelle omanduses oli sel hetkel Neeme Järvi endine Continental, sõidutas siis külapoisse, näiteks Priidu majast mööda muuhulgas :)

Esimene asisem kogemus (täismehena) Veskimetsas elanud Arvo GM-südamega Challengeriga - seda autot kahjuks enam Eestis pole, Conti oli aga hiljuti Pärnus MDM Autos värvitöö!?
22.04.2004 at 13:18 Last edited 22.04.2004 at 13:19 by Cha
PlyVal64
Esimene sõit usakas
quote:
Cha: Esimene kohtumine: Paul Keres, kelle lähedal elasin, asjatas oma üht punast (mis marki???) ja üht kollast (see ilmselt Rambler, mis hiljuti restaureeriti ja mida osta.e-s müüdi) ameeriklast oma majast välja ja siis oli kogu tollane Õie, nüüd Kerese tänav kinni :)
Esimene sõit:
Side tänaval paiknenud härrasamees, kelle omanduses oli sel hetkel Neeme Järvi endine Continental, sõidutas siis külapoisse, näiteks Priidu majast mööda muuhulgas :)
:lol:lol:lol Nu näed, meil ühesugused mälestused samadest autodest. Aga miks ei peaks???
Sinise Linci omanik oli härrasmees Mart Lindla, kuid tänaseks kahjuks vabatahtlik manalamees. Aga Mart oli vist üldse üks esimesi tõsiseid USA-raua harrastajaid pealesõjaaegses Eestis. See Linc polnud tal elu jooksul ainus "laev".
Aga punane oli Keresel Buick. Kus see täna on, äkki Sauel(rohe-must isend)?
Ja siis käis kod. Laigna oma Linc Zephiriga mul vastasmajas vanal kommul külas. Kolm megasuurt ja sigailusat autot, mis "muutsid maailma":) Lisaks veel üks BMW327, mis miskipärast tihti Sihi uulitsal resideerus...
22.04.2004 at 14:58
Crwq
Esimene sõit usakas
Ütelge mulle inimesed, kust pimedal veneajal taoliseid masinaid saadi kui isegi sapaka ostmiseks pidi luba olema ja igasugused kontaktid roiskuva kapitalismiga olid saatanast. Ah?
22.04.2004 at 16:05
NeverL
Esimene sõit usakas
aasta siis oli 99 ja autoks oli Jeep Wrangler

põhjus miks nii hästi meeles on, et oleks esimeses kurvis sellega lõbusalt kraavi sõitnud. tuleb tõdeda et külg ees on isegi ziguliiga lihtsam sõita(kruusateel). Aga pole hullu kõik lõppes hästi.
22.04.2004 at 16:39
kalev35
  
Esimene sõit usakas
quote:
Crwq: Ütelge mulle inimesed, kust pimedal veneajal taoliseid masinaid saadi kui isegi sapaka ostmiseks pidi luba olema ja igasugused kontaktid roiskuva kapitalismiga olid saatanast. Ah?
Esimene nähtud ja istutud USA raud oli garaazinaabri Plymouth. Valge+helesinine, tiibadega, 'valgete' kummidega, SIGASUUR, 4 uksega - pildil sarnane. Nägin ainult 4...5 korda tänaval sõitmas.

(http://www.cherrysoda.com/plymouth/
Omanik oli meremees ja ta pojaga sai väiksena koos mängitud... tal olid kodus ju väikesed automudelid. :rollin Need esimesed Gorgy või Matchbox'i tooted.
Oli vist 69..70 a.
80-ndate algul müüdi Plymouth Usbeki NSV-sse... :*(
Lapsepõlvesõber oli otsi andmas olnud selle peale (otsisin ta üles, sest tahtsin autot oma pulmaautoks)
Eks neid ikka imbus nende meremeeste kaudu neid välismaa autosid. Väiksena nägin kõik uuemad Fordid, Opelid, Fiat'id koduümbruses ära - elasin siis Majaka tn. kandis, kus oli neli 5e-kordset maja meremehi täis.

____________________________
96 Lincoln Town Car
We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
22.04.2004 at 20:43
prijuhin
 
Esimene sõit usakas
Aasta oli 2000 või 2001, kui Johanson oma Oldsmobile 442-ga vastutasuks abile sõita pakkus. 3 km sõitu ja jupp aega ei tahtnud oma auto rooli minna. Ja kohe või suts enem sai ennast siin tqhq-s regatud. Lisaks peremehe :burnout ,ja ja, olid ajad.
23.04.2004 at 21:42
R.Ott
 
Esimene sõit usakas
Teema juba väga vana aga eks ole ka uued kasutajad peale tulnud... Esimene sõit oli vast üheksakümnendate teises pooles taksos, mis oli BMW diisliga Lincoln (tehasest kusjuures ses konfis). Ca. 2000 ostis mult läpaka ksf. Dj Seebimull, kes jagas vaimustusega oma ideid värskelt ostetud 2.8 mootoriga F-body 3. genile V8 peale ehitamisest. Kuulasin suht arusaamatusega, milleks on vaja niigi suure 2.8 asemele 5.0 paigaldada, kui see annab ainult 10 sek. kiirenduse 0-100 ja rüüpab rämedalt (Tuulilasi testid). Olin sel ajal mõnigate sõidukogemuste varal Supra jms. usku. 2005/6 oli vaja vana aseme uut lahtist autot ja mugavuslisade suhtes soodsaim variant tundus LeBaron (kõik elektriline +nõrga käigukasti tõttu katkise kasitiga isend, et peale remonti sõidurõõmu jaguks). Esimene sõit siis. Täielikult aga olin müüdud siis, kui sai 5.0 kolm gen. Camaroga mõned ringid äärelinna tänavatel teha.

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
07.06.2016 at 23:47
tqhq.ee foorum : Autod : Esimene sõit usakas   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.