register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Mell
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Hai,

täna siis juhtus minuga selline kehvapoolne lugu,mida ennem tänast poleks ausalt öeldes isegi uskunud,et nii võib juhtuda :(

Lühidalt:oli vaja sõbra suusk paela otsas venna juurest Kadrinast Tln sleppida.Sai kohe hommikul tegelema hakatud,et enne pimedat igal juhul ühele poole saada...kuna aku ka suht laip ja ohutulede jätkumise peale lootma ei jäänud,siis veel ohukolmnurk külge,et kõik korrektne oleks.Ja kuna neid autosid oma juhistaazi ajal hulgem paelatatud,siis loomulikult tean une pealt,et pukseerimise tempo on 50kmh....seda ka maanteel siis.Nii saigi oma Omegal 4.käik valitud ja kiirushoidja abiks,et kiirus 60kmh lukku panna (siis tehase mõõdust samm väiksema talverehviga reaalne kuskil 56-57kmh ja vast keegi kottima ei hakka)...muidu võib sellise tigutempoga vabalt mõttesse jäädes kiiruse unustada ja varsti avastada ennast hoopis 90kmh sõitmast,aga tänasin autoinsenere sellise lisa eest ja hakkasime vaikselt Tln poole tiksuma,kiirushoidja peal.Raadiost veel kuulsin ka,et miilitsad Kuusalu kandis toimetavad,siis ei olnudki imestunud,kui veidi ennem Võsu teeotsa kahe rea vahel sinivalge Datsun paistiski...pika sirge keskel,juba päris kaugelt oli näha.
Imestunud ei olnud ma tegelikult ka veel siis,kui naismiilits rooli tagant välja tuli,teises reas veidi ennem möödunud auto läbi lasi ja mind esimesest reast teeäärde suunas...no mis iganes,tahab slepitava auto pabereid või seisukorda või mis iganes uurida,poleks üldse ime mingi tandemiga liigeldes...vaatasin veel igaks juhuks peeglisse,et kas paela otsas oleva autoga kõik ok on,ei näinud nagu midagi laita...aga suur oli minu imestus siis,kui akent alla lastes sain inspektori viisaka tutvustuse asemel asemel sõna otseses mõttes sõimata,et millega me oma arust tegeleme,teine auto slepis ja kiirus:112kmh !!!
Täitsa pael,ma olin nagu puuga pähe saanud,ei osanud kohe nagu midagi öeldagi selle peale,üritasin siis veel loogiliselt midagi selgitada,et see peab eksitus olema,sõbral teises autos kukkus ka suu napilt põrandani lahti ja silmad läksid imestusest suureks...aga ei miskit,kutsuti miilitsa autosse ja läks paberi määrimine lahti...
Ma veel üritasin seletada,et kui mina sõidan esimes reas,nende väitel 112kmh,siis kui palju peaks olema teises reas vahetult möödunud auto kiirus,mingi 150 kmh?Vastati selle peale,et nad nägid väga hästi,kuidas ma neid nähes järsult pidurdasin...ma siis vastu,et kui mina olin kiirem,nagu nad väidavad,siis miks mina olin esimeses reas,aga möödunud auto teises reas?Et kas ta nagu sõitiski kogu aeg teises reas ja mina hakkasin teine auto slepis,esimese kaudu mööda pressima??Ei kõla ju nagu väga loogiliselt,selle peale arvati,et ma võiks mitte targutada ja oma seletust saab pärast vastulausesse kirjutada!Üritasin siis veel korra öelda,et mul oli kiirushoidja maks.60kmh lukus,olgu mõistlikud..siis läksid emotsioonid juba üle keskmise,miilits algatuseks vaatas mu autot ja küsis,kas ma pean teda täiesti lolliks,kui talle selle saani puhul mingist kiirushoidjast seletan...nojah,ma ei hakanud neile seal seletama,et ilmapilt võiks ikka Datsuni armatuurlauast kaugemale näha ja et kiirushoidjaid tehti ka ammu enne Opel Omegaid jne...ühesõnaga lahkusin autost protiga,kiiruse ületamine mitte vähem kui 68kmh.

Nüüd on siis "suur s..t leivakotis" piltlikult...ons mul üldse lootust seda ümber lükata?Ilmselt on radari näit koos politseiniku sõnaga minu lihtsalt sõnast tugevam,selle peale pole mõtet lootma jääda,muidu vist poleks üldse mõtet kiirust mõõta,kui iga mees võiks öelda,et pole teinud.
Kas võib abi olla sellest,et kui nööri otsas olnud auto juht sama kinnitab?Kahekesi radari ja politsei sõna vastu?Kas võib abi olla suvalisest tunnistajast...leida keegi kolmas tunnistajaks,kes ka 11.15-11.30 Viitna-Kuusalu suunas meist mööda pidi sõitma ja sitta elu kiruma,et mingid krdi saanid tolgendavad jalus...veel parem,kui vahetult seal ennem politseinike?(siit keegi vaevalt juhtus just sealkandis sõitma,ja nägema,kuidas ühe Omega Caravan laudaga teist hõbedast Omega 3000 sedaani veeti?)
Ise ma üldse kõige rohkem loodan selle peale,et nad keeldusid mulle näitamast,kui kaugelt nad selle kiiruse fikseerisid...ütlesid lihtsalt,et sellisel Stalkeril pole sellist lisafunktsiooni ette nähtud...siis kui ma juba ise ka täiesti "pissed off" olin,siis ma küsisin ka,et kuidas te saate siis nii kindlad olla,et ekraanil oli just minu kiirus?Sest ennem sõitis just mööda üks auto ja tagant tuli ka üsna vahetult järgi kaks autot,et kas see ei peaks olema kuidagi meetrites näidatud,kui kaugelt kiirus on fikseeritud?Päise päeva aeg on seal juba päris tihe liiklus,selle paar km sirge peale,millel nad mõõtsid,oli stabiilselt 5-10autot korraga näha!Aga ei midagi,tema kindlalt nägi mind veel pidurdamas vot umbes seal selle märgi juures...ühesõnaga mõtetu vaidlus!
Ma saan nendest ka selles mõttes aru,et ilmselt nii nahhalselt vale kiirust kellelegi nimme pähe määrima ei hakata,vast need ajad on juba möödas...lihtsalt ei taheta pärast enam võimalikku viga tunnistada,sest ilmselt ikkagi sattus kogemata vale auto kiirus radarisse,muud loogilist seletust mina asjale ei näe (sest abimiilits,kes kaasas oli ja pidi enamus vormistamisele kulunud aega väljas parajaks tegema,küsis vahepeal sõbra käest,et too öelgu päriselt ka,kui kiiresti siis ikkagi sõitsime,ja nagu muu seas mainis,et head pidurid peavad olema,kui sleppides 112pealt hoo nii ruttu 50peale saime neid nähes!?)
Nüüd aga jah,kui võimalik on mul veel takkajärgi kellelgi kolmandale see asi selgeks teha,mida peaks seal vastulauses mainima või mida pole mõtet?Ma lihtsalt ei saa endale praeguses seisus mitte kuidagi lubada paari kuud lubadeta või viiekohalist trahvi vms...või tuleks kohe advokaadi juurde minna?...kuigi selleks ka eriti võimu pole kahjuks :(

Pikk ja keeruline jutt,aga äkki kellelgi on analoogses situatsioonis kogemus või sellise seisu kohta midagigi lootustandvat öelda??
Mell



____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
14.12.2007 at 23:01
hunt
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Herr Indrek Sirk (kellega isiklikult kohtunud olen) ilmselt õige mees nõu andma.

Tegelikult VõsaPets ja muud sama kandi mehed tegeleks hää meelega sellise teemaga.

T:ra, kuhu see Eestimaa oma vohava LAUSLOLLUSEGA välja tahab jõuda ?!?
Iga krdi oinas on nii kõva, õige ja tehtud mees, et tavakodanik peab olema madalam, kui muru ... (veel parem, kui midagi imema ...)
See viimane repliik küll esmajärjekorras falcki -klounide kohta öeldud.



____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
14.12.2007 at 23:39 1 edit. Last edited 14.12.2007 at 23:39 by hunt
Madman
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Üks mõte. Et palju läheb pukseeritaval autol aega 112 km/h auto pidurdamiseks 50 km/h-ni ilma pidurivõimendita?

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
14.12.2007 at 23:41
pontu kuus
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Saada asja menetlevatele organitele enne otsuse tegemist omapoolne seletus. Kirjalikult. (Kellele täpselt saad küsida prefektuuri infost või sekretärilt) Seletusse kirjuta nii nagu asi oli ja slepis olnud juht las kinnitab ka sinu sõnu. Kui seletus on enne otsuse langetamist laekunud, siis nad seda eirata ei saa. Proovitud ja toimib.
14.12.2007 at 23:51
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
pontu kuus: Saada asja menetlevatele organitele enne otsuse tegemist omapoolne seletus. Kirjalikult. (Kellele täpselt saad küsida prefektuuri infost või sekretärilt)

Ei ole vaja kellelegi nimeliselt saata, kas tigupostiga Rahumäe tee 6 Põhja Politseiprefektuuri Liiklusjärelevalve osakonda (praegu veel, 1. jaanuarist nende nimi muutub) või siis postiga aadressil li.yld@pohja.pol.ee, vastulauses tuleb lihtsalt ära märkida protokolli nr, millele seda esitatakse.
14.12.2007 at 23:53
PlyVal64
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Justnimelt, lootusetu, üldiselt. Ment valetab palju tahab. Aga alustaks sellest, et mida Sina sinna alla kirjutasid? Teine asi, kas Sinu allkiri on protokolli pöördel? Liiklusmentidel tavaliselt "ununeb" õigusrikkujale tema õiguseid tutvustada ja selle kohta allkiri võtta. Mallocil hetkel kaks sellist protokolli, millest ühe koheselt ka kohtus vaidlustasime. See on üldse selline lambi-teema... nagu Sinugi oma.
Edit: mis ikka salatseda, tegu siinse foorumi liikmeid ja autosid puudutava teemaga. Prr ja LaSa olid mul külas. Malloc ehk mu poeg, sai kutsutud LaSa't koju viima (Prr'iga oli meil hommiku töö teha), sest ta oli niigi sõbrale Chevy Van'is autojuhiks. Piiratud juhtimisõigus, täiskasvanu (bussi omanik) kõrval. Aga kui Malloc läks LaSa't ära viima, ütlesin eraldi veel LaSa'le, et "sina oled praegu volitatud Malloci kõrval lubadega vanainimene olema." Seega autos Malloc ja KAKS minu poolt volitatud vähemalt 2-aastase staažiga juhti! Ja siis loen ma mõne aja pärast protokolli, kus umbes poooltund hiljem on mendinärakas teinud otsuse, nagu oleks Malloc üksi teepeal sõitnud ja tagatipuks teeb mingi kuradi kontorimendinärakas Mallocile maksimumi, ehk 6000 krooni trahvi... No anna raisk kannatust! Ja väitku keegi, et omakohus poleks vajalik legaliseerida...

Ment tahab ja valetab, ei tunne seadust, ei vii läbi menetlustoiminguid, ei püüagi fakte kontrollida või asitõendeid koguda ja ikka võib kohtuväline menetleja, teine ment, Sulle täie rauaga panna. Lisaks, kas mendinärakas TUNNISTAJA, ehk tagumises autos olnu ütlused võttis? Või sõitis tema Sinu auto taga nööri otsas 50 km/h? Kas protokollis on kirjas, et Sa pukseerisid autot? Pukseeritava number? Jne. Ehk tõesti helista Sirgile ja peksa see molkuste kari laiaks.

Seega: kõik tõestusmaterjal kogu kohe kokku. Madmani pakutud küsimus on ka väga asjakohane. Jne. Aga üldiselt minu kogemus: isegi siis, kui oled rikkunud, ei tohi mingil juhul alla kirjutada, et oled nõus mendi arvamusega. Mina korra kirjutasin julmalt, et ment nõuab altkäemaksu, mina pole üldse midagi teinud. Ja ütlesin kohe, et jäängi seda kirjutama... hakkas pasandama, rebisk atki ja saatis sisinal minema. Õigusega, täpselt sama keiss oli. Radarile oli "kleebitud" lambikiirus, mida ma polnud sel päeval kordagi veel saavutanud. Seda püüti mulle pähe määrida.
14.12.2007 at 00:06 4 edits. Last edited 14.12.2007 at 00:20 by PlyVal64
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
PlyVal64: Jne. Aga üldiselt minu kogemus: isegi siis, kui oled rikkunud, ei tohi mingil juhul alla kirjutada, et oled nõus mendi arvamusega.

Väärteoprotokolli (ehk siis roosa) puhul Sa ei kirjutagi alla sellele, et Sa oled nõus "mendi arvamusega", vaid sellele, et Sinu isikuandmed on õiged ja Sa said protokolli koopia kätte.
14.12.2007 at 00:11
Fog
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Vaidlustuse paberi vii kohale, ja nõua neilt pitsati ja allkirjaga paberit et nad on kätte saanud sinu vaidlustuse(muidu teevad ülevalt poolt kuki-muki sulle).



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.12.2007 at 00:30
_siim_
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
kui sa kirjutasid alla kiirmenetlusele ja olid nõus,e. kollane siis vist,on päris keeruline midagi enam vaidlustada...

mina sain metsas offroadil 6k kuna autos oli märgitud 3 kohta aga inimesi oli 5 lollipeaga olin ka kiirmenetlusega nõus...ja enam polnud midagi vaielda,vennas jäi jääknähtudega(0,2),ei olnud nõus,asi arutati komisjonis ja sain 4 k

suht haiglane politseiriik.
14.12.2007 at 01:46
tfr
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
siim_pallav: kui sa kirjutasid alla kiirmenetlusele ja olid nõus,e. kollane siis vist,on päris keeruline midagi enam vaidlustada...

Väärteoprotokolli puhul on politsei koopia roosa, isikule jääv valge. Kiirmenetluse puhul on politsei koopia sinine ja isiku oma, jah, kollane.

Aga Melli rikkumise puhul kiirmenetlust anyway teha ei saanudki, kuna antud rikkumise eest on ühe võimaliku karistusena võimalik ka juhtimisõiguse äravõtmine - sellisel juhul tehakse alati väärteoprotokoll.
14.12.2007 at 01:58 1 edit. Last edited 14.12.2007 at 01:59 by tfr
wagoneer
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Natuke positiivsust ka. Nimelt mingi aega tagasi 70-ne alas 80-nega liigeldes rahulikult järsku politsei põõsast välja hüppas ja teatas,et sõitsin 40-ne alas 81+-2 km/h. Ütlesin,et kus kuradi kohas see 40-end oli? Seepeale öeldi et vaat seal kus see haagisega rekka seisab-seal ongi ajutine 40-ne märk. Antud rekka oli aga kauba laadimise ajaks just nimelt selle ajutise märgi ette nii pargitud,et seda märki polnud ühegi nipiga näha sealtpoolt kus mina tulin. Loomulikult kutsuti autosse ja tehti protokoll. Kuigi juhtisin korduvalt tähelepanu sellele,et esiteks pole märki näha kuna rekka sellel ees seisab, teiseks kas mitte rekka ei pragi väga ohtlikult(keset kurvi ja rekkalt laaditi mingit ehitusmaterjali maha) millepeale öeldi mulle,et nende asi on kiirust kontrollida. Ühesõnaga kirjutasin seletusse,et võin olla süüdi selles,et sõitsin 70-ne alas 81 km/h aga mitte selles,et sõitsin 40-ne alas 81 km/h.
Õnneks polnud ma ainuke kes seal laksu sai ja selle vaidlustas. Ütlesin ka politseile,et vaidlustan selle otsuse kasvõi euroopa kohtus, sest see on ju debiilsus kuubis. Sellepeale naerdi ainult.
Kokku oli vist 6 vaidlustust 1,5tunni jooksul.
Tegingi siis liikluspolitseile avalduse kus palusin uurida antud ekipaasi käitumist kuna liiklusohutuse tagamise asemel (rekka laadimine keset kurvi) tegelesid nad lihtsalt peedistamisega. Ja oh üllatus nädal peale avalduse saatmist (saatsin tähitult) kutsuti jutule. Seletasin asja ära nii kuidas oli. Öeldi,et otsuse saan kätte siis kui saama pidin. Aja saabudes siis politseisse ja otsus näppu. Ja oh üllatust, sain karistada mitte 40-ne alas 81 km/h sõitmise eest vaid 70-ne alas 81km/h sõitmise eest 1000.-
Ühesõnaga tõmba võimalikult suur p**k üles politseis. Avaldused saada kas postiga tähitult või vii ise kohale ja küsi koopiale nende tempel ja kuupäev

Ja kui otsuse ikkagi ära teevad on sul õigus see peale kätte saamist vaidlustada kohtus.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
15.12.2007 at 09:17 1 edit. Last edited 15.12.2007 at 09:18 by wagoneer
v6sa
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Politseiriik.. Mehed, magage kaineks. Jobusid jagub igale poole. Nii Selveri kassasse, Hansapanga telleriks kui politseisse.

Nüüd sellest loost.

1. Hinga kolm korda sisse ja püüa rahuneda. Jobud on oma liigutuse teinud, nüüd on Sinu kord end kaitsma asuda. Vägivald siin ei aita, paberid on käiku antud.

2. Võta NÜÜD ja KOHE ühendust kod. Sirgiga. See on kõige informatiivsem allikas, ülejäänud jahumine siin foorumis on pointless tema kogemuste ja teadmiste kõrval.

3. Kirjuta KOHE täiesti kiretult ja põhejndatult omapoolne seletus, milles tood välja võimalikult palju fakte. Sarnast paberit on Sinu kaitsmiseks vaja ka Sirgil. Näiteks see paelaotsas olija pidurdamise teema on üsna hea;)

4. Uuri välja, kas samal teelõigul tehti vahetult enne Sind kellegi trahvi. Kui jah, on lootust leida tunnistaja, kes teie "venimist" kirus...

5. Säilita rahu ja kaine meel, ükskõik kui jobu juttu konkreetne ametnik Sulle ajab. Kui endast välja lähed, on Sind lihtne lihtsalt lärmajaks tembeldada.
...
...
...
765. Kui on ikkagi vajadus 15 minuti kuulsuse järele, helista võsapetsile.
15.12.2007 at 09:25
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Suht kahtlane on see vaidlustamine.
Sellises olukorras oleks pidanud nõudma kõik võimalike pabereid mendi litsentsid sealt kõik maha kirjutama, stalkeri passid ja taatlemise tunnistused ning taatlemise tempel stalkeri peal. Enamasti on seal vigu tempel kulunud siis teed kohapeal moblaga pilti sellest et on kulunud ja loetamatu. kuupäev möödas passi pole kaasas jne. Ja need asjad kõik kirja panema ja mendi allkiri alla koos nime kuupäeva ja mendi litsentsi numbriga. Selle kollase paberiga millega sa juba kohapeal nõus olid ei ole suurt midagi teha. kindlasti vaidlusta ja räägi omapoolne versioon. Ja kui otsus on liiga karm kaeba kohtusse ja looda kohtu inimlikuse peale. kui midagi muud ei saa siis kohtus saad vähemalt taotleda maksegraafikut seal siis räägid pere ainsast toitjast ja kasvõi puukuuri vargusest et talvepuud varastati ära ja oled majanduslikult väga raskes olukorras. (ise tegin toimib) Kohtusse võta kaasa taga autos olnud inimene ja kui sul enne seda veel leht puhas st rikkumisi pole ning oled kohtus tagasihoidlik ja nutune ning ei saa üldse aru mis moodi selline asi juhtuda sai on sansid head. Ja kõik võimalikud tehnilised jutud juurde et see auto ei jõugai sellist koormat nii kiiresti vedada, selliselt kiiruselt taga oleva auto ilma piduri võimuta nii kiiresti pidurdada pole võimalik oleks tagant selga sõitnud kui sina oma bremse põhja tallad. ning loe hoolega läbi mis on kirjutatud protokolli kas seal on kõik kuupäevad kellaajad mõõteriista numbrid jne jne kirjas. juhus kus idavirumaal kirjutas venekjeelene ment protokolli peale tulukestega alkomeetrit kasutades et "juhtis sõidukit kerges jopes(joobes)" mees kirjutas kohe alla et on kõigega täiesti nõus ja pärast seletas et autos oli palav ja kasutas see tõttu kergemat riietust kas see on keelatud ??? Mingit karistust ei järgnenud.
15.12.2007 at 09:48
hunt
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Madbloster - nii lolli juttu pole ammu kuulnud ...
Mis krdi maksegraafikust ja muus sarnasest pasast Sa siin räägid - kui inimene EI ÜLETANUD kiirust ?!?

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
15.12.2007 at 09:57
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
hunt: Madbloster - nii lolli juttu pole ammu kuulnud ...
Mis krdi maksegraafikust ja muus sarnasest pasast Sa siin räägid - kui inimene EI ÜLETANUD kiirust ?!?


Jah kui sa seda ära tõestada ei suuda et sa ei ületanud siis saad oma lataka kätte ja maksad vaatmata minu lollile või sinu targale jutule.

Edit: Ja enda arust ei kirjtanud küll stiilis et ole kõigega nõus ja maksa ära. Vaid vastupidi, et kasuta kõikvõimalike varjante vaidlustamiseks jms.
Kui ülejäänud osa nagu jäi lugemata ja ainuke sõna mis välja lugesid on maksegraafik siis nojah.
15.12.2007 at 10:01 2 edits. Last edited 15.12.2007 at 10:08 by Madlobster
cce
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Miilitsaga vaidlemisest....
Tehti inimesele trahvi (paragrahv nägi ette roomiktranspordiga sõitmine selleks mitteettenähtud kohas),
mille siis isik vaidlustas kohtus.Kohtu otsus oli selline,et miilits(see m..)võib ka mõnikord eksida ja
jäeti kaebus rahuldamata.Liiklusvahend,millega intsident toimus oli Nissan Primera.Käisin ise kohtus ja jäi
mulje,et Nissanil olidki roomikud all,asi see 112km/h slepis siis ei ole...
Tore oleks,kui asi siiski laheneks normaalselt
15.12.2007 at 10:30
Madlobster
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
cce: Miilitsaga vaidlemisest....
Tehti inimesele trahvi (paragrahv nägi ette roomiktranspordiga sõitmine selleks mitteettenähtud kohas),
mille siis isik vaidlustas kohtus.Kohtu otsus oli selline,et miilits(see m..)võib ka mõnikord eksida ja
jäeti kaebus rahuldamata.Liiklusvahend,millega intsident toimus oli Nissan Primera.Käisin ise kohtus ja jäi
mulje,et Nissanil olidki roomikud all,asi see 112km/h slepis siis ei ole...
Tore oleks,kui asi siiski laheneks normaalselt

Väga kummaline! Seadusesilm ei tohi eksida! Kõik fakti vead (olenemata sellest et inimlikust küljest näpukad) on ikkagi faktid. Samamoodi oleks võinud kohtuotsus olla ka et mina võin vahest eksida (oma roomikuga looduskaitsealale näiteks) ja ei pea ju kohe karistama.
15.12.2007 at 10:49
DevilDeVille
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
kindlasti tasub kodanik Sirk-iga konsulteerida ja vajadusel kasvõi põhimõtte pärast kohtusse minna, et seal siis koolifüüsika tasemel tõbrastele selgitada, kuidas pidurdab töötava mootoriga (ehk siis pidurivõimendiga) auto 112-0 ja kuidas teeb seda mittetöötava pidurivõimendiga auto. sellised mendipoolsed sigatsemised teevad hinge nii täis, et hakka või hommikul jooma.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
15.12.2007 at 10:53
peep
 
Moderator
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Stalker võtab näidu 2-3 km. pealt ja kuna see oli sirge peal ja seal liikus ka teisi autosid, siis on väga reaalne, et mõõdeti valet autot. Mis seal näidu tekitamisel suuremat rolli mängib, kas lauppind või kiirus, seda enam ei mäleta.

On endal ka samasugust case'i olnud aga tookord oldi selgelt raha peal väljas(tehti väga konkreetne vihje), siis pääsesin tulema. Ju nad siis ei soovinud kollektsioneerida enda nimele liialt palju protokolle, kus rikkuja eitab oma kiirust.
15.12.2007 at 10:58
foke
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Mul olnud kaks juhust, mille puhul rikkumine pähe määriti.
Esimene oli kiirus linnas, kusjuures hilisõhtul ja korduvate vastutulijate vilgutamisega, mis igakülgselt mu tähelepanu kõrgendas ja ühtlasi suure üllatuse esile kutsus, kui kinni peeti ja mingi 80 öeldi. Ma olin endas nii kindel, et see vist ehmatas poisid ära ja lasti tulema.
Teine juht oli keerukam, aga kuna taaskord polnud mul vähimatki süüd, otsustasin asja viia lõpuni: 1. protokolliga mittenõustumine sündmuskohal, lühike kirjeldus juhtunust;
2. põhjalik selgitus koos kaardiväljavõtete ja vajalike arvutustega komisjonis;
3. selge ja sirgjooneline seisukoht oma õigsuses ja vajadusel kohtusse möördumises.
Tulemus oli koosseisu puudumisel õigeks tunnistamine.

Asja point on enesekindlus ja selle annab Sulle see, et Sa EI EKSINUD. Usun, et vead puhtalt välja, aga ära nõustu ka hoiatusega, rääkimata miinimumtrahvist. Vii asi kasvõi kohtusse, usu, sa võidad.

Võin eksida, aga kui politsikomissarile pead püüdma tõestada, et patrull eksis, siis kohtus on asi tagurpidi, lähtuvalt süütuse presumptsioonist - politsei peab suutma tõestada, et nad said ilmeksimatult Su kiiruse kätte, vajadusel tuleb neil seda tehniliselt tõendada, mis aga kindlasti ei õnnestu.

Edu!
15.12.2007 at 14:04 1 edit. Last edited 17.12.2007 at 08:16 by foke
eikeegi
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
siim_pallav: kui sa kirjutasid alla kiirmenetlusele ja olid nõus,e. kollane siis vist,on päris keeruline midagi enam vaidlustada...

mina sain metsas offroadil 6k kuna autos oli märgitud 3 kohta aga inimesi oli 5 lollipeaga olin ka kiirmenetlusega nõus...ja enam polnud midagi vaielda,vennas jäi jääknähtudega(0,2),ei olnud nõus,asi arutati komisjonis ja sain 4 k

suht haiglane politseiriik.
Kiirmenetlusega nõus olemine ei tähenda midagi. See ei seondu absoluutselt vaidlustamisõigusega. Väärteomenetlusi on kolme liiki: hoiatamismenetlus, kiirmenetlus ja üldmenetlus. Esimese puhul peab menetlusalune isik nõus olema nii otsuse kui ka menetlusvormiga (ehk siis tunnistab end süüdi ja otsus edasikaebamisele ei kuulu), teine variant eeldab menetlusvormiga nõus olemist (ehk siis peab nõustuma kiirmenetluse kui menetlusvormiga, mis ei tähenda otsusega nõustumist) ja kolmanda variandi puhul ei küsita mingisugust nõusolekut. Kui inimene pole nõus hoiatamismenetlusega (ehk siis sisuliselt ei tunnista end süüdi), siis peab menetleja asja menetlema kas kiirmenetluse või üldmenetluse korras. Kui ei olda nõus kiirmenetlusega kui menetlusvormiga, siis jääb üle üldmenetlus. Protokoll koostatatakse neist kolmest ainult üldmenetluses. Hoiatamis- ja kiirmenetluses väärteoprotokolli polegi, seal tehakse ainult otsus. Menetlusdokumente võib muidugi igasuguseid erinevaid olla (ka protokolle) aga see selleks. Väärteoprotokollile vastulause esitamise aeg on 15 päeva selle kättesaamisest. Kiirmenetluse ja üldmenetluse otsuste kohtus vaidlustamise aeg on samuti 15 päeva nende kättesaamisest (üldmenetluse otsuse puhul hakkab see 15 jooksma alates sellest ajast, kui otsus on menetleja juures isikule kättesaadav, seda otsust ei peagi tingimata isikule andma või saatma).

____________________________
V8
15.12.2007 at 15:08
Valmet
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Mul sel aastal üks rikkumise pähemäärimise kogemus. Vastulause komisjonile esitatud- kasu 0, kahju suur. Üldiselt on need ..... meie, maksumaksjate palgal ja selline kohtlemine on häbematus. Selge on ka see, et ükski taskuvaras pole saanud nii suurt rahatrahvi mida nt turvavöö eest on võimalik minimaalselt saada.

____________________________
Wagoneer`79 (Valmet powered)
Wagoneer`76
15.12.2007 at 15:14
ReyMan
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Üks tuttav rääkis mulle sellise loo, et ta olla kusagil järsul kallakul seisma jäänud, et peateel olijaile teed anda.
Tema taha üsna lähedale aga jäi seisma teine auto. Nagu ikka, naine roolis ja naksti vajus teisele autole selga.
Vaidlesid siis seal mõnda aega ja kohale kutsuti politsei. Politsei kuulas osapooled ära ja otsustas, et see kes selga vajus on süüdi.
Hakkasid juba pabereid vormistama ja siis ilmus välja üks tundmatu mammi kes hakkas seletama, et tema nägi, et see auto kes taga oli oli liiga lähedal peatunud ja otsa vajumine oli paratamatu. Lugupeetud politsei härrad aga ütlesid memmele, et uda siit nahhui, nüüd meil juba paberid pea-aegu valmis ja ei hakka nad enam midagi muutma.
Memm kõndis kurvalt minema ja mu tuttav tehti süüdlaseks ja oma lepliku olekuga oli kõigega nõus ning kirjutas kõigile paberitele alla.

Nõnda peenelt saadeti siis tunnistaja koos oma arvamusega kuu taha meie huvitavas õigusruumis.
15.12.2007 at 15:50
hents99
  
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
Kokkuvõtteks: Kaamerad autosse...siis saab miilitsaonu samamoodi vasturünnata.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.12.2007 at 15:51
kps
 
K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?
quote:
wagoneer:Ja oh üllatust, sain karistada mitte 40-ne alas 81 km/h sõitmise eest vaid 70-ne alas 81km/h sõitmise eest 1000.-

Ja ikkagi tõmmati sulle vesi peale, sest selle rikkumise eest ei saa nii palju seaduslikult trahvi teha :( Järjekordne tõestus, et EP teeb mida tahab :( Kurb.
15.12.2007 at 16:32
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K:Politsei kiirusmõõtmise vaidlustamine...lootusetu?   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.