register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Corvette C5   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Maik
  
Corvette C5
Kui vaatad seda alumist linki siis seal on punktitud kolle näha.
Lintsaag ja põlved ja relakas on võtmesõnad. Üldmulje on imho 5+

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
22.12.2009 at 10:06
Maik
  
Corvette C5
http://www.amiflex.ee/pilt/d/15882-1/IMGP3110.JPG

valmis kõik kolle osa. Suvi aina läheneb...

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
02.02.2010 at 18:24
arc71c
Corvette C5
Väga kena!

Jõudu ja jaksu!
02.02.2010 at 20:58
Maik
  
Corvette C5
LS1 omanikke võibolla huvitab selline asi,kuna mul mootor lahti siis vahetan ka keti, võibolla on 52t miili pealt see täiesti mõttetu,aga siiski - on talv ja vahet pole.

http://texas-speed.com/shop/item.asp?itemid=620

Hea uudis on see,et see jõudis mingi 10 päevaga eestisse ja nüüd peale 11 märts saan vaikselt motot ja kõike voolikuid ja juhtmeid kokku laduma hakata... ja peale seda ongi auto suveks koos. Nipet näpet muidugi on, tiib tuleb uuesti siiski peale modituna jne.
Sisse läks ka uus nukk http://www.amiflex.ee/pilt/v/autod/Corvette/talv2010/nukk/ sealt õiged parameetreid mina välja ei loe...aga väga hea nukk peaks olema.
Siin veel mõningaid pilte moto lahtivõtmisest , http://www.amiflex.ee/pilt/v/autod/Corvette/talv2010/nukk-pidurid/ , käsipidurid keerasin peale, tobe,et regullimine ainult seestpoolt aga nüüd väga hea, enne 5%.

Igastahes, heli tuleb summutist välja väga hea...
Et selge oleks- antud autot minupoolt enam edasi ei arendata teoorias ala sidur, laiem velg-rehv-drag... ostsin maja ja sinna läheb üleolev raha.
Eesmärgiks oli üle 500rwhp - mis see suvi ka tuleb ma arvan :) Ei jõua suve ära oodata igastahes... sõidan maksimumi mis sõita anna minu töökoormuse juures.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
05.03.2010 at 21:19 3 edits. Last edited 05.03.2010 at 21:31 by Maik
Maik
  
Corvette C5
Prr. Ja ta käib!...kuidagi.

Eile lappasin autot mingi 4h kokku rohkem ei viitsinud, täna siis hommikul kiirelt 10-nest garaasi ja mingi 12 ajal sai juba käima panna.
Õnn suur- auto käib, tühikäik on rämeda slopega aga kõik normis... tore tore.. lasin tal käia rahulikult aga mida soojemaks läks seda vähem auto enam
idlet hoida suutis, ikka käis gaas kuni sinna 150-200 pöördeni ja siis uuesti üle 1000 rpm, kohati suri välja . Mida edasi seda hullemaks läks, lõpuks ei käinud auto
üldse ja käima samuti ise ei läinud, samas gaasiga ilusti ja pöörded võis samuti põhja vajutada - hääl ilus,otseselt nagu probleemi pole ?

Tahtmatult tulevad ikka need kõige mustemad mõtted pähe,et nukk on hamba võrra valesti...sai küll omaarust kontrollitud,aga eks see kett ja hammakad natuke ikka mängivad ka.
Käisin kõik küünlad ja piibud uuesti üle, isegi lahtise vaakumitoru leidsin - mis minu suureks masenduseks ei lahendanudki hoobilt probleemi :)

Kus häda kõige suurem seal foorum kõige lähemal , kerge 5km sõitu koju ja netti lappama - tuli välja,et tühikäigu probleem paljudel nukaga, eriti,kui veel karmim nukk panna.
Soovitused olid siis kuni normaalse tunemiseni teha throttle body liblikasse auk, eks ma siis tegigi 5 -se alguses. Käis ja sõitsin ringi mööda linna aga jebis ikka veel. Tegin siis
7-mese lõpuks aga kohati tahab ikka välja surras, samas vahepeal käib jälle ilusti 800 rpm-1000 rpm. Ei tea .. loodan,et tunega saab suveks korda. Nüüd niiväga
ei jõnksuta aga enne linnas nii 1000 rpm ligi lastes hakkab pooma-jõnkkama mootorit,parem käik kõrgemal sõita kasvõi preagu.

See siis negatiivne osa.

Positiivne on see,et oipljää,kui hästi käib edasi ja pöördesse ja ja jaaaaa...heli on ka mõnus. Aint kisab korra käes ja astub minna nii,et vähe pole !
1-2 käik mõttetud, 3 -ndaga kiirendades hakkab seal 140 kandis külg ette astuma (3 -käik muidu kuni 165-170 lõppeb muidu ).
Kahjuks tänase ilma korral ei olnud kuiva asfaltit, eks see aitas seda pöörete tõusu ja näilist minekut kõvasti juurde... :)
Ütleme nii,et see mingi 15k mis sinna talvega nüüd pandud on nukk ja kolle - see on tänase päevaga tagasi emotsiooni näol ja nats ülegi.

5-se auguga.. tõsi küll,preagu teeb ka vahepeal nii, peab proovima uuesti idle relearn protseduuri teha,ehk läheb paremaks..








Pildilt paistab ka uus rv sisselaske torustik wc torustiku asemel :)












____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
12.03.2010 at 20:59
Astro SS
Corvette C5
Lonkav tühikäik on tore esimesed 30 min, siis hakkab jubedalt närvidele.

Minu liikuril oli alguses tükikäik 500 ja 1400 vahel, nüüd on 600ja 800 vahel ja käib ikka totaalselt närvidele

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.03.2010 at 21:09
Maik
  
Corvette C5
See idle with revving video alguses on ca 800rpm- seal nagu eriti ei lonka tegelt.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
12.03.2010 at 21:13
Maik
  
Corvette C5
Täna natuke seadistasin suva tutoriali järgi ja sain idle paika igastahes enam-vähem.
Aga mis jubedalt häirib juba eelmisest suvest saadik -
paagis on reaalselt ala 15l kütet ja enam auto seda kütet kätte ei saa, nii kui kiirendad on küttepuudus ja kurvides samamoodi -
iroonia on aga selles,et alguses ma olen täitsa kindel,et seda jama ei olnud ja nii palju ei ka nüüd võimalik,et kiirendus parem on . (enne pumba vahetust)
Võtsin talvel isegi paagi uuesti lahti sellepärast, pumba filter on samas kohas kus ta algseltki oli . Pump nüüd küll väline aga ikkagi. Varem sai punaseni välja ilusti nagu sõita.

ei oska mingi otsisõna järgi seachida ka.. ?



____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
01.04.2010 at 20:47 1 edit. Last edited 01.04.2010 at 23:44 by Maik
Fog
 
Corvette C5
quote:
Maik: ...ei oska mingi otsisõna järgi seachida ka.. ?
fuel pump/pickup cavitation

Aga surge tank abiks.

F @ sama jama Fieroga. Kui peale tankimist 200km sõidetud, siis vajutada on juba kahtlane. Pealegi 30 liitrine paak:)

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
01.04.2010 at 21:38 1 edit. Last edited 01.04.2010 at 21:38 by Fog
Maik
  
Corvette C5
Preagu pumpa võtt paagist nii,peab asja katsetama ikkagi. Võibolla passanger tangi pump on hoopis otsad andnud.. või miskit kinni jäänud etc. 15l ikka ei tohiks kuivale jääda auto.

voolikute väljavõtt siis paagi tagaotsast,peaks võibolla selle filtriosa kõik ümber keerama paagi tagaotsa peale.. ?





____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
02.04.2010 at 17:53 2 edits. Last edited 02.04.2010 at 18:07 by Maik
Maik
  
Corvette C5
Eesmärk täidetud ! 509hp ja 662Nm

Dyno pilt
http://www.amiflex.ee/pilt/v/autod/Corvette/dyno/headers-cam.jpg.html?g2_imageViewsIndex=1



See on siis nüüd uue nuka ja headeritega ja sama seadega mis originaal nukaga/kollaga oli eelmine aasta ja tõmbas 460hp. Tuneda oskasin siin eestis ainult seda,et tühikäik mingisugune nüüd on ja sõita saab enamvähem normaalselt. Kindlasti oleks tuneril siit enamatki välja võluda...

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
29.04.2010 at 18:04 1 edit. Last edited 29.04.2010 at 18:13 by Maik
Maik
  
Corvette C5
rõõmudest kah..

Jaa... avastasin peale dynoskäiku,et alt õlipann õline, ilmselt lekkis kompressori õli tagasivoolu voolik klambri juures...kuna see käis talvel maha. Otsustan selle juba algselt liiga suure vooliku välja vahetada mis "ajutiselt" aasta tagasi pandud oli. Kuna voolikuid palju vedelemas sai leitud garaasist uus. Plaks asjad kinni ja kojusõit ala 9km.. eelnevalt sai veel 1l õli juurde valatud,et õlinäit normi saaks. 100m enne maja kadus roolivõim ja laadimine ära... ohoo.. rihm maha visanud ja õli kõik täis tee mida sõitsin... "rõõm" muidugi suur.
Kusjuures klamber ei tulnud lahtigi vaid voolik läks otse klambri alt puruks ,ometigi üle 1cm sisesuurusega tagasivoolu voolik. Ju siis mingi väga vana vms ?
Selle jama sain järgmine päev lahendatud, pesin rullikud bensuga puhtaks ja rihma leotasin pesubulbris ja fairys , sai nagu puhtaks küll . Ja loomulikult uus voolik ja klambrid.

Kuna õlitase peale seda juba seal "add" peal oli siis otsustasin õlivahetuse ka ära teostada samal ajal, sisse läks Liquy Moly 5w40 õli, õlisurve on tõusnud igastahes näidiku järgi ka btw.Ette küll nähtud 5w30 aga tuli väga hea hea hinnaga kätte.

Järgmine päev siis draivisin katuseta ringi, õhtupoole viskasin katuse peale ja kontrollisin ka lekkeid muidugi igaksjuhuks kapoti alt.. peale seda linnas paar km sõitu ja siis maanteel... ja siis kui see lahtiunustatud katus mingi 70-80 pealt tuule alla võttis ja minema lendas mitme meetri kõrguselt oli ikka kõva vaatepilt küll :D Sellega vedas,et taga mitu autot sõitis aga lendas üle vastassuuna vööndi ja otse kruusale maha. Mis sest,et 2m eemal juba muru paistis... seest alu raam ühest kohast katki ja esinurga peale maandunud täiega, suht katki värvkate. Õnneks kasutatav preagu ilusti ja eemalt ei saa midagi aru. Ja jälle oli tuju rõõmus, enne oli ju ometigi täiesti korralik tükk see.. :P

Igastahes läheb värvimisse see katus, üks uks (mõne täkke pärast) , teise ukse äär (kuna kolle ehitaja laskis vastu seina selle) , mõlemad peeglid on nagu natuke liiga tuhmunud, et need ka ja vist lasen tagaluugi tiivaaugud kinni panna nüüd. Samuti veel esistangel mõned värvi nühkimis jäljed ( ilmselt kondis ) . Hind tehti üsna okei ja seega selle üle ainukesena ei masenda :) Ülejäänud värvkate on okei,aga saab samuti osad kohad poleerimise kaela. Õnneks aega mul on.


Edit: õlivahetus siis 84800km pealt. Vana õliga läbisõit vast sealt 5-6k vahel oli.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
01.05.2010 at 22:37 4 edits. Last edited 01.05.2010 at 22:46 by Maik
hents99
  
Corvette C5
Mina teen õli tagasivoolud pressitud hürdrovoolikute/liitmike peale - selle lekkimise pärast. Kallis, aga ühekordne tegemine.
Varem sai ka voolikuid ja klambreid kasutatud ja vahetevahel pärast kohendamist hakkasid lekkima.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
02.05.2010 at 09:07
Fog
 
Corvette C5
quote:
hents99: Mina teen õli tagasivoolud pressitud hürdrovoolikute/liitmike peale - selle lekkimise pärast. Kallis, aga ühekordne tegemine.
Varem sai ka voolikuid ja klambreid kasutatud ja vahetevahel pärast kohendamist hakkasid lekkima.

See on ka mugav. Ostad voolikut ja hüdrovooliku "kuused" valmis, teed voolikud mootori peal parajaks, ja ka nurgad õigeks, kui liitmikud näituseks 90 kraadi. Pärast korra hüdroscandist läbi ja pressitakse metallid peale. Igavene.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
02.05.2010 at 09:13
alarmees
Corvette C5
Mis on kallis? Töötan ise hüdraulika alal ning keskmine 1m pikk 2-e kihiline ca 350bari kannatav voolik koos samamõõtu toll otstega maksab ca 150-200 krooni. Kalliks ajab nende hinna too "turuliider" kelle juures on harjutud käima ja kes seda enda tuntust ära kasutab.
09.05.2010 at 20:26
Timo
  
Corvette C5
Kuna ise puutun peaaegu iga päev Hydroscandiga kokku, siis on hea vaadata tsiklimehi, kes käivad endale pidurivoolikuid tegemas. Ega vanad letitaga ei viitsi ju hinda mainida ja teevad vooliku valmis kohe ja siis kui hind öeldakse mingi ca 800 EEKu, siis kõik lähevad näost valgeks ja lähevad raha juurde tooma. Paraku nii ta on ja mulje jäänud, et mida väiksema vooliku teha lased, seda kallim on!
Hydroscand vaieldamatult on turuliider ja tema määrab hinna. See, et mõni eraksient enam uksest sisse ei astu neid eriti ei mõjuta, sest enamus ikkagi lepingulised kliendid, kes toovad nii või naa raha ikka sisse! Ja muidugi lepingulisele kliendile on hind ka palju meeldivam!

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
10.05.2010 at 10:07
hents99
  
Corvette C5
Teflonvoolik 0.3m hind 743.-/m - kofreeritud ja rüüga voolik, et kuuma ja painet kannataks.
R7 Hülss 52.-

+ mingid niplid ja liited veel oma 200.-

Ja ongi ilus summa tagasivoolu vooliku eest olemas.

Ok, allahindlus ca 35-45% aga üle mõistuse kallis on ikkagi.

Aga noh, ma olen rahul, vähemalt on õige asja eest makstud.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
11.05.2010 at 09:46
Maik
  
Corvette C5
Autol nüüd värvitud üle mõlemad uksed, peeglid, katus , ninas ilmselt kondis viga saanud laki kahjustused ja tagaluuk ,et tiivaauke kinni saada.
Enam ei ole täkkeid kuskil nendes kohtades. Samuti pigipesu ja tagatuledeni poleerimine tervele autole. Täitsa kena nüüd korraks puhtana .

Oli küll soov opentrackile teisipäeval sõitma minna,aga kui ikka esmaspäeva öösel kell 2 alles uksi värviti siis nagu kuidagi ikka ei jõudnud :)



____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
27.05.2010 at 15:35
Maik
  
Corvette C5
Kellegil huvi oleks siis auto on ka müügiks seoses maja ehitusega.
Täna tegin jälle sõidu ja ...uuhh.. MÕNUS on ainuke sõna millega ma seda kirjeldaks ;)



____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
14.09.2010 at 20:04
Maik
  
Corvette C5
Äkki joppab - kas keegi teadjamees on leidnud lahenduse väga levinud corvette c5 wheel hop probleemile - ise veel toimivat lahendust leidnud pole mida osta võiks - see mis ühel autol toimib,ei tööta teisel ja põhiline lahendus tundub olevat uued rehvid (mis minu 3-5k rehvihinna puhul ja kestvus paar ku . Ülijäigad coilid pidavat kah aitama - kah nagu mittesobiv lahendus....

nagu corvettefoorumis öeldakse - gm tuleks selle tagasilla eest kuskile võlla saata...



igaksjuhuks täiendan teema ka ära,et see suvine bensuvärk,et kütet kätte ei saanud kõike paagist lahenes lihtsalt - kunagi 2a tagasi olin lihtsalt valesti ühendanud ja kütet võeti ainult ühest paagist - teise paaki loksus lihtsalt kurvidega juurde ja maha .... kunagine viga nüüdseks ammu suvel parandatud ja võib rahulikult punase seierini sõita.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
11.10.2010 at 17:42 3 edits. Last edited 11.10.2010 at 17:56 by Maik
Maik
  
Corvette C5
Pill ikka üldse ei kesta, 3-mandal aastal tundub,et tuleb esimest korda remonti teha ... siduriõli kaob vaikselt ära ja alt sidurikoda märg.

Ega kellegil eestis pakkuda ei ole Siduri survesilindrit ? Välja näeb see selline
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1997-98-2000-01-03-04-Corvette-C5-Clutch-Slave-Cylinder-/350467535872?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item51997e3400#ht_1302wt_939

tea kas tegu on c5 omase tükiga või leidub ka analooge muude autode pealt ?



Elu nagu Ameerikas, Pärnu, 2011




____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
02.06.2011 at 09:37 2 edits. Last edited 02.06.2011 at 09:41 by Maik
anryo
  
Corvette C5
quote:
Maik: burnouti teha eriti manuaaliga ei oska btw :P
Ah mis? Kolm pedaali ja sama palju jalgu ju.... :)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
02.06.2011 at 10:56
hents99
  
Corvette C5
On ka teisi analoogseid siduri silindreid, aga siis on vaja ilmselt aretust teha.

Mul muidu gramm alla 10tk üle, mis on oma SEC`i projektist üle jäämas.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
02.06.2011 at 22:54
Maik
  
Corvette C5
Ülevalpool olev siduri survelaagri teema lahenes sellega,et panin õli juurde. Olen nüüd asja jälginud ja kuskilt midagi ei leki..aga korras ta nüüd on igastahes.


Kuidas väike möödapanek asju tuksi keerab:

Kohe peale nuka ja väljalaske jamamist oli mul tune nii mööda,et enam auto isegi ei käinud.... kuidagi jeblades ja tunedes saime ta ikkagi kenasti käima. See oli eelmine KEVAD.

Siiski üks probleem jäi - autol pole teatud loadi juures jõudu,edasi ei lähe,mootoril on rasked ajad (detot ei olnud) . Kui gaasi edasi vajutada tugevalt läks sellest kohast üle. Käisin eelmine suvi veel ekstra leedus uuesti tunemas kütuse ja maf tabelit - mõlema üllatuseks täpselt see sama probleem jäi... sai ka topic tehtud internetti selle kohta kust kahjuks abi ei saanud... õnneks igapäeva elu see väga ei seganud, aga näiteks sõitmine 125km/h ja 6 käik oli võimatu, või ntx 3 käik ja 80km h... st. sõita sai aga moto oli väga kahtlane selles alas... afr lendas 16-18 peale.


Kuna nüüd on ka endal hptuners millega aju tuneda vaikselt tegeleme sellega...
kohe esimese scanniga uurisin selle kohta kohta sommilt ja üle lombi tegelastelt uuesti millega tegu. Üle lombi suht kõva tuneri poolt pakuti muide sama asja peale coile ,pihusteid, küünlaid!

scannis nägi asi välja niimoodi


sellepeale hakkas tulema teksti...

...see the pic below. It’s from yesterday’s scan. This is from one certain Frame where you have problems.



First of all, see A. It shows that Bank 1 has injectors open 2.1 milliseconds and Bank 2 has injectors open over double time! 4.4 milliseconds! In practice left side of the engine gets way too little fuel and right side gets way too MUCH fuel.



Now, your Bank 1 O2 sensor disagrees. See the arrow B. It shows a need for -30.5% decrease of fuel. In other words Bank 1 O2 sensor sees way too MUCH fuel. And this is because physically it is in the right side of the engine. So all corrections this O2 Sensor makes go now to the wrong LTFT.



In other words: STFT B should correct LTFT C in the pic below. It does not do that now, because your O2 wires are crossed.






Kuna mu O2 sensorite juhtmed kindlalt on õigetes pistikutes siis järelikult minu arvates sai põhjuseks see,et summutile on lambdad pandud X koha ühenemiskohta ja seega näevad mõlemate mootoripoolte gaase korraga kus need veel omakorda segunevad ja keerutavad. Nüüd üleeile on lambdad tõstetud mingi 15-20cm ettepoole konkreetselt headeritesse ja EUREKA kõik on plaksust korras... see kõik muidugi suht selgitab ka asja miks tunemine pole eriti õnnestunud omal käel.. kui log data on sitt,ei tule ka tulemust.

Arvan,et headerite tegemise ajal ei tundunud see nii oluline ja lihtne oli neid panna sinna. Aga vat siis... olgu see mulle õpetuseks ja teistele kah.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
18.06.2011 at 06:28 3 edits. Last edited 18.06.2011 at 06:38 by Maik
Rizzy
 
Corvette C5
quote:
Maik:



Krt kuis see video mul vere keema lööb! :P

____________________________
Hobisõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
18.06.2011 at 18:19
tqhq.ee foorum : Minu auto : Corvette C5   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.