register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kraanid tagapiduritele?   1 2  
Poster Message
vvt
  
kraanid tagapiduritele?
quote:
Vanaisa: käega väänatava kässari ainuke pluss IMHO on ainult libedal või rajal külje ette keerutamise mugavus.
Muus osas ainult miinused - mingi haige kang keset autot tilpnemas - kohas, kuhu kasvõi kohvitops panna või hoopiski laegas/konsool.
OK, sa muidugi ei pane diivanit ette vaid eraldi istmed, muidu oleks see ka arvestatav miinus.
minu 0,2 senti

Eks ta ole harjumuse asi, aga mina sõidan teist talve sellise autoga, millel käib seisupidur pedaaliga ja on ikka nõmedus välja mõeldud :kill Võimatusest praeguse libedusega otse jooksvat autot pöörama sundida (on nimelt hästi libedal otse minev esiveoline auto) ei räägigi. Selle kasutamine on esiteks ebamugavam, mille käigus määrid ära esmalt pedaalide kõrval oleva polstri ja seejärel püksisääre, teiseks igale asjaga mitte kursis olevale auto kasutajale seleta, kuidas see käib ja kolmandaks on sellise pisikese pedaalikesega süsteemi reaalne jõud ikka kaugel sellest, miks kangiga käsipidur teeb. Regulli palju tahad, ikka pead pidurdamiseks täie jõuga vajutama. Minujaoks thumbs down.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
08.01.2009 at 17:46
Sören
kraanid tagapiduritele?
quote:
anryo: Mul on pigem probleem selles, et Cudal oli originaal selline jalaga vajutada - ja seda ma ei taha tagasi panna, vaid ikka inimeste kombel keskel konsoolis oleva.

kas just vastupidi ei ole, et inimestel on ikka kässar seal, kus teised pedaalid, ja ei risusta keskkonsooli. enamikel autodel, millega mina sõitnud olen on kässar ikka vasaku jala all ;)

____________________________
gts1000 & gl500 & w140
08.01.2009 at 19:15
Jesper
 
kraanid tagapiduritele?
quote:
wax: Hm, kas tõesti on ka kõigil uutel autodel a'la 760, SLR, R8, ... trossiga käsipidurisüsteem?
Kas sind tegelikult ka huvitab või tahad niisama vaielda? :)

Kui variant nr 1, siis mõned tootjad on sertifitseerinud elektrilise solenoidiga süsteemi, samas see töötab ikka sõltumatult põhisüsteemist, vähemalt R8-l näiteks on kässari jaoks lausa eraldi klotsid.

Kui variant nr 2, siis mul on tõesti ükskõik, mis pidurid keegi oma riistapuule aretab, rohkem töökultuuri ja vastutustunde küsimus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.01.2009 at 19:22
wax
 
kraanid tagapiduritele?
quote:
Jesper: Kas sind tegelikult ka huvitab või tahad niisama vaielda? :)

Jah, täiesti siiras küsimus oli. Et kui meil eestis on seadus üks, aga paljud tehasekonditsioonis autod sellele ei vasta, siis "natsa" nõme ju :D
08.01.2009 at 20:00
Maik
  
kraanid tagapiduritele?
quote:
Olds: Sisuliselt sama B&M linelock solenoidi saaksin müüa 850.- Tootekoodiks 46075
Ehk siis 500.- odavamalt, kuna isiklikult ei näe mõtet lüliti ja tule eest sellist summat maksta. Need saab osta kohalikest kauplustest võileiva hinnaga.

Ilmselt loll küsimus,aga kas neid peab siis 2 tk ostma ,et näiteks esipidurid lockida ?
2 toru ju jookseb abs plokist välja... pole väga süvenenud samas teemasse. Samas viimane kord testisin oli suhtkoht nõme,esirattad 265 laiad ei jõudnud nagu ikka kinni hoida autot..kui juba natuke liigub.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
08.01.2009 at 20:25
Jesper
 
kraanid tagapiduritele?
Wax, okei, sel juhul seletan pikemalt:

Tutikate sõiduautode puhul ei ole põhimõtteliselt oluline see, mida räägib kohalik seadus, mitte keegi ei hakka näiteks R8 arvele võtmisel uurima et mismoodi seal miski lahendatud on. Oluline on EL tüübikinnitus, mille ajab välja autotehas ise, ning mille eeskirjadega peab kohalik seadusandlus kooskõlas olema, mitte vastupidi. Põhimõtteliselt kui mõni tootja tahab teha näiteks mõttejõul töötavat käsipidurit, siis peab ta tegema ettepaneku EL seadusandlust muuta, ettepaneku kaalumise käigus viiakse läbi kõikvõimalikke katseid jms ning pärast ettepaneku kinnitamist antakse välja tunnistus tüübikinnituse näol, millele kohalikud sägad sisuliselt lihtsalt kulpi löövad.

Nüüd järgmine küsimus on, et mida teha ümberehitatud autodega. Kultuuririikides on vastav asi korralikult reguleeritud, et milliseid sõlmi ja kuidas täpselt ümber ehitada tohib (Eestis on teadagi kuidas, aga see juba vana teema eks). Siin on igal riigil täielik vabadus, näiteks lollaka näitena Soomes loetakse protsente, kui suure osa auto juppidest tohib välja vahetada. Võib vabalt teha ka reegli et käsipiduri käepide peab olema kuldne ja omanikul ei tohi olla habet, iga riigi oma asi. Trikk on muidugi, nagu Land Roveri foorumi pretsedent näitas, et ühes riigis (antud juhul UK SVA) heaks kiidetud ümberehitusega sõiduki võib vabalt teises riigis arvele võtta - aga see on ka mõttetu teema hetkel arutada.

Eestis käib autode legaalne ümberehitus ümberehitusloa alusel, mille nõuded omakorda põhinevad esmajoones Eesti seadustel (kuigi ma olen kindel et seal on auke, aga see jäägu ka selleks, rohkem õllekannujutt). Need omakorda sätestavad, et "Seisupidur peab olema otsese mehaanilise toimega sõiduki ratastele;". Põhimõtteliselt võiks seal olla ka et seisupiduri hoova värvus peab olema kuldne, kedagi ei huvita, korrektne koht selleteemaliseks kriitikaks on "valimiskastide juures".

Seega kui nüüd keegi isik tahab Eesti registris olevat autot Eesti seaduste järgi ümber ehitada, siis kehtib talle ka seesama nõue, hoolimata R8, SLR-i ja Renaulti kasutatavatest lahendustest. Kui samas keegi tahab teha oma autotehast ja saada toodetele EL-i tüübikinnitust, siis ei ole Eesti seadustel mitte mingisugust tähtsust. Sama kehtib kui auto mõnes teises EL-i riigis ümber ehitada ja Eestisse importida.

Ma ei ole muidugi mingi ekspert ja võin eksida, kui vaja siis parandatagu :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.01.2009 at 20:31 1 edit. Last edited 08.01.2009 at 20:31 by Jesper
vvt
  
kraanid tagapiduritele?
quote:
Jesper: Trikk on muidugi, nagu Land Roveri foorumi pretsedent näitas, et ühes riigis (antud juhul UK SVA) heaks kiidetud ümberehitusega sõiduki võib vabalt teises riigis arvele võtta - aga see on ka mõttetu teema hetkel arutada.

Õnnetuseks pole Eestis pretsedendil (v.a juhul kui see ei tule riigikohtust) MITTE MINGIT õiguslikku kaalu, st mitte miski ei keela järgmist sellist peedistamist järgmise pisiasja pärast. Ehk see Land Roveri lugu ei tähenda midagi ja seda ei saa muul viisil kui moraalsele närvile vajutamiseks kasutada. Ja teadaolevalt pole see lugu kaasa toonud ka mingit regulatsioonide muutust, kus oleks kirjas, et EU üksiktüübikinnitust tunnustatakse võrdväärselt EV omaga.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
09.01.2009 at 10:17
Jutulind
kraanid tagapiduritele?
Anryole soovitus - dubleeri süsteemi.
Seisupidurina kasuta vana head pedaali, kui vaja kurvis kässarit tõmmata, selleks lisa hüdrauliline. Piisavalt hea põhjendus selleks 4x4 foorumis viidatud postis 2. lehel ... Sest kuigi Su aut. kasti lock hoiab park asendis väikesel kaldel autot paigal, ei tea Sa kunagi, millal on vaja häda pärast suuremale kaldele parkida/peatuda pikemaks ajaks ja siis võivad tõkiskingad lihtsalt ununeda ...

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
09.01.2009 at 02:21
anryo
  
kraanid tagapiduritele?
quote:
Jutulind: Anryole soovitus - dubleeri süsteemi.
Seisupidurina kasuta vana head pedaali, kui vaja kurvis kässarit tõmmata, selleks lisa hüdrauliline. Piisavalt hea põhjendus selleks 4x4 foorumis viidatud postis 2. lehel ... Sest kuigi Su aut. kasti lock hoiab park asendis väikesel kaldel autot paigal, ei tea Sa kunagi, millal on vaja häda pärast suuremale kaldele parkida/peatuda pikemaks ajaks ja siis võivad tõkiskingad lihtsalt ununeda ...
Võimalik, et ma lahendan ikkagi ainult kässri keskel kangi ja trossiga. Sest minu uutel tagapiduritel on spetsiaalsed lisa trummelpidurid ikkagi seisupidurite jaoks:


Nii, et minu poolt on teema ammendatud - kuigi ma ei ole veel otsustanud. Ilmselt otsustan töö käigus, kui keeruline kumbki variant oleks.
Kuid siia kogunes palju väärtuslikku infot.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
10.01.2009 at 11:10 1 edit. Last edited 10.01.2009 at 11:12 by anryo
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kraanid tagapiduritele?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.