register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Karpa reguleerimine   1 2  
Poster Message
2koma8
Karpa reguleerimine
Solex, 2-lõõrine, automaatse õhuklapiga nagu Fordil kombeks. (1984 a.)

Kuidas reguleerida? Mõlemal lõõril oma segukruvi. Kas peaks lõõrid eraldi reguleerima? Umbes nii et ühte reguleerin ja teisel on "punn" ees et bena ja õhku peale ei saaks? Ärge nüüd väga kõvasti lööge kui ulmejuttu ajan. :)
05.06.2002 at 19:44
2koma8
Karpa reguleerimine
Kus need profid siis on? :)
06.06.2002 at 14:59
Olds
  
Karpa reguleerimine
Ootan isegi vastusi väga pikka aega
06.06.2002 at 19:17
hirax
  
Karpa reguleerimine
Ma ei saa küll täpselt aru kas see on kahelõõrise kohta, aga Weberi kodukas on selline jutt. Äkki aitab - põhimõte peaks ju sama olema? vist...?
Conventional Idle Mixture Screws that provide a leaner A/F when turned clockwise and richer A/F when turned counter clockwise. The idle air flow is controlled by a conventional screw that opens the Primary Throttles. The following procedure should be used to set the idle mixture and speeds.
1. Fully warm engine and ensure choke is fully open.
2. Air cleaner in place.
3. Set desired speed with the air screw.
4. Adjust the Idle Mixture Screws on ONE side to get the maximum possible RPM. Do not go rich beyond the maximum speed point.
5. If the above changed the idle speed more than 40 RPM, then readjust the speed.
6. Adjust the side OPPOSITE of that in Step 4 to get maximum RPM.
7. Reset the speed.
8. Carefully trim each Idle Mixture Screws to again get the maximum idle RPM.
9. Go leaner just enough to get a 20 RPM drop in speed.
10. Reset the speed to the desired RPM.
11. This is a Lean-Best Idle Set. Setting richer than this will not improve idle quality or performance, but could tend to foul plugs.
06.06.2002 at 00:52
2koma8
Karpa reguleerimine
Tänan, väga hea inf. Eile uurisin oma solexit lähemalt... arvan, et asi nõuab remondikomplekti ja puhastamist. Mõnes kohas oli näha isegi sadestunud vaiku - nii must oli see aparaat.

Kuidas oleks kõige parem karpat puhastada ja mis vedelikuga?
07.06.2002 at 08:52
wax
 
Karpa reguleerimine
quote:
2koma8:Kuidas oleks kõige parem karpat puhastada ja mis vedelikuga?
Sellega :evil Oma kogemustest ütlen, et päris hästi võtab metalli särama. On ka paakikallatavat karburaatori puhastajat, aga ei soovita :)
07.06.2002 at 09:11 Last edited 07.06.2002 at 09:12 by wax
newton
 
Moderator
Karpa reguleerimine
Aga see näeb spray moodi välja? Mulle on mulje jäänud, et carb cleaneris asju leotatakse?
07.06.2002 at 11:37
wax
 
Karpa reguleerimine
See konkreetne on jah spray. Saad igale poole lasta ja sis lapi/pintsliga puhastada. Leotada võib ju ka bensiinis :)
07.06.2002 at 11:39
Jutulind
Karpa reguleerimine
Muide ... Veidi OT ääremärkus - Kui peaksite kasutama sellist asja nagu GUNK Carb medic ( pm. sama mis see Valvoline spray ) siis lugege pakendilt läbi inglisekeelne tekst. Tõlke ja inglisekeelse teksti erinevus on piisav et surma saada ( ok. ok. standardhoiatus - death or serious injury ).

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
09.12.2002 at 16:34
Ras
Karpa reguleerimine
Ma tegin karpa puhastust nii et panin ta lahusti sisse nädalaks ja sai väga puhtaks!
10.12.2002 at 11:13
QRX
Karpa reguleerimine
quote:
Ras: Ma tegin karpa puhastust nii et panin ta lahusti sisse nädalaks ja sai väga puhtaks!

Lahust puhul pead eemaldama karpast kõiksugu membraanid ja tihendid, lahusti ei mõju neile hästi! Muus osas on lahusti riiulilt võetavatest asjadest ilmselt parim!
10.12.2002 at 11:31
Ras
Karpa reguleerimine
quote:
QRX:
quote:
Ras: Ma tegin karpa puhastust nii et panin ta lahusti sisse nädalaks ja sai väga puhtaks!

Lahust puhul pead eemaldama karpast kõiksugu membraanid ja tihendid, lahusti ei mõju neile hästi! Muus osas on lahusti riiulilt võetavatest asjadest ilmselt parim!



Jah lahti peab küll võtma. mul oli karpa vaja korda saada ja siis sai tellitud uus remo komplekt ja enne seda siis ligunes aga hästi puhtaks saab küll!
10.12.2002 at 16:06
wax
 
Karpa reguleerimine
Üks väga loll küsimus ;), aga häda ei anna häbeneda ;)

Kudapidi segukruvi töötab?
Kuhupoole ma kruvi keerama pean, et segu vaesemaks saada? Kas sisse või välja? :D

[wax avastas, et vasakpoolsete silindrite küünlad on tahmased (=rikas segu)]
19.03.2004 at 12:19
camsist
 
Karpa reguleerimine
Harilikult ikka sisse tuleb keerata.

____________________________
'86 Camaro
19.03.2004 at 12:36
79capri
 
Karpa reguleerimine
quote:
wax: Üks väga loll küsimus ;), aga häda ei anna häbeneda ;)

Kudapidi segukruvi töötab?
Kuhupoole ma kruvi keerama pean, et segu vaesemaks saada? Kas sisse või välja? :D

[wax avastas, et vasakpoolsete silindrite küünlad on tahmased (=rikas segu)]

Wax, tule minu juurde. Teen sinu karpa korda.
19.03.2004 at 13:28
Mart ja auto
Karpa reguleerimine
Sa pead ikka aru saama mida teed. Kui tühikäigu küttesegu koostist reguleeritakse kütusekoguse kaudu, siis kruvi sissepoole aga õhukogusega on vastupidi.
19.03.2004 at 20:26
Olds
  
Karpa reguleerimine
Üks tuttav näiteks puhastab karpat Soomes. Seal on spetsiaalne ultrahelivann, kuhu siis karpa sisse pannakse (riidest kotti omakorda) ja lastakse tal seal olla nii 12h. Kotikese sisu, kust pärast karpa välja võetakse pidi olema ikka vääga must. Seega karpa vääga puhas. Pean plaani enda karpagi Soomemaale sõbraga kaasa anda.

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
23.03.2004 at 17:21
ammi
 
Karpa reguleerimine
Sorry OT.Endises töökohas oli kaa olemas ultrahelivann.(elektroonika firma) Arvan,et neid firmasid Eestis rohkemgi leidub.Näit. Elqotec jne...
23.03.2004 at 17:30
Astro SS
Karpa reguleerimine
quote:
ammi: Sorry OT.Endises töökohas oli kaa olemas ultrahelivann.(elektroonika firma) Arvan,et neid firmasid Eestis rohkemgi leidub.Näit. Elqotec jne...
Ultrahelivannis puhstatakse ka pritsngi pihusteid!;)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
23.03.2004 at 17:51
l6hmus
Karpa reguleerimine
Tere, ei hakanud uut teemat tegema.

Kuhu võiks hetkel karpa probleemiga pöörduda.
Tegu mopari 73a 318 ja edelbrocki 650 karpaga.
21.04.2016 at 19:41
kaedoo
 
Karpa reguleerimine
e-Dgari(Tallinn) linnas hr. Raimond kõnetraadil 5651033.
21.04.2016 at 21:39
l6hmus
Karpa reguleerimine
Seal sai käidud eelmine aasta, prooviks kedagi muud.

21.04.2016 at 21:47
kaedoo
 
Karpa reguleerimine
Kui Sul mureks auto normaalne töötamine alla +10C siis pole Sa ainuke usaraudnik, ootame soojemaid ilmu. Ma olen ainult tema juures käinud ja ei kurda.
21.04.2016 at 22:41
tõnisson
 
Karpa reguleerimine
Milles mure seisneb?

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
21.04.2016 at 22:52
DevilDeVille
  
Karpa reguleerimine
Speedster võib ka abiks olla aga arvestades Edelbrocki ehitust, siis tuleks endale jupikarp tekitada ja ise asi paikasättida. Pole just maailma kõigekeerulisem karpa ning kuna pooldub ülaltpoolt bensulevelit, siis suht inimsõbralikult muditav.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
21.04.2016 at 23:38
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Karpa reguleerimine   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.