register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Fierost vihmavarjuks   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Poster Message
Timo
  
Fierost vihmavarjuks
Kas sellel autol üldse aerodünaamikat vaja on? Niikuinii sõidab kogu aeg tagaratastel :D . Nii, et Fog hakka aga heaga hoopis külgpidurite peale mõtlema :D.
Oi kurja, kuidas tahaks juba selle masina starti näha! Sõge aparaat ja veel sõgedam idee sellist asja ehitada, aga selleks me olemegi ju siia kogunenud!

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
07.05.2011 at 20:19
Vanapagan
 
Fierost vihmavarjuks
Ku esiots betooni täis valada siis vast kannatab ikka nelja ratta peal ka sõita.

____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
07.05.2011 at 22:13
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Vanapagan: Ku esiots betooni täis valada siis vast kannatab ikka nelja ratta peal ka sõita.
[sarkasm]Suured tänud sinu praeguse ja eelmise vägagi informatiivse ja konstruktiivse kommentaari eest.[/sarkasm]

Jesperi seletus oli vägagi asjalik, Proovisin täna autot välja garaazist ajada, ning kuna põll igale poole kogu aeg vastu käis, sai sealt 3cm alt maha võetud. Lisaks peab arvestama, et tegemist pole päris "kinnise" asjaga. Radika auk on umbes 200x800 seal üleval mis nii mõnegi osa õhust ära sööb.

Vahepeal on ilmnenud mingi süüte "kala" mis naabritele mitte ei meeldi, aga eks tuleb lihtsalt sellest koos üle saada, me mõlemad ju tahame korralikult käivat autot.

Tagavelgede juures on igasugu vigureid tehtud, mille tulemusena saab 5mm veel sissepoole rattaid.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
07.05.2011 at 22:35
Maik
  
Fierost vihmavarjuks
Jesper- seega sa väidad,et auto nina alla õhu laskmine oleks mõtekam - ma ei ühti sinu mõttemaailmaga... see lihtsalt ei saa olla õige.
Ja minu autol täidab see sama funktsiooni - suunab all olevat õhku radikasse mis on stange taga (stange ees pole ühtegi õhuauku nagu igal tavalisel autol sul oleks)
Vaatasin enda auto üle - pigem on mul see riba maast niikõrgel,et küllili olev tikutops läbi ei mahu - ja uskuga mind - see auto sõidab igapäev väga sittadel viljandi tänavatel.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
07.05.2011 at 23:24
Jesper
 
Fierost vihmavarjuks
Võimalik tõesti, et Viljandi tänavatel sõitmiseks on tegemist optimaalse setupiga, ei oska selle kohta kogemuste puudumisel midagi tarka kosta. Minu tagasihoidlikud kogemused on peamiselt võidusõiduautode ehitamise ja seadistamise alalt.

Ma isiklikult ei näe seal Fiero stock esiotsa üldises kujus mingeid karjuvaid probleeme, mida peaks tuuletammiga arstima. Kui õhuvoolu teel mingeid koledaid takistusi ei ole siis võib ta sama hästi ka põhja alt läbi käia. Lihtsalt tuleks paigaldada sile põhi, et mingid random mügarikud põhja-aluse voolu kiirust maha ei tõmbaks. Dragi autol pole vast jahutus ka nii kriitiline kui tavaliselt, radiaatorit võiks näiteks kapoti peale ventileerida, vt näiteks http://www.dragtimes.com/images/10580-2005-Lotus-Elise.jpg , sama auto altpoolt: http://www.my914-6.com/crap/PICT0082.JPG ja siit näeb mis karul kõhus on http://www.southrun.co.uk/images/blog/lotus-elise-with-front-clam-removed.jpg . Lihtsad, odavad, töötavad ja testitud lahendused kõik.

Täiendus: näe, keegi teine on ka samadele järeldusele jõudnud: http://fiero.cc/fiero-tdc/members/mws/FieroPix/FieroNose/fiero14.jpg

Täiendus2: Vabandan ette ja taha, üks rumalus lipsas küll läbi, ma arvasin et see mis Wikipedias esimesel pildil on ongi stock Fiero ja see "nokk" on saadud mingite detailide eemaldamise teel. See esiots on küll karjuv probleem, selle võiks asendada sellisega, nagu ülalpool viidatud sinisel.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.05.2011 at 05:32 5 edits. Last edited 08.05.2011 at 06:48 by Jesper
-fred-
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Jesper:

Täiendus2: Vabandan ette ja taha, üks rumalus lipsas küll läbi, ma arvasin et see mis Wikipedias esimesel pildil on ongi stock Fiero ja see "nokk" on saadud mingite detailide eemaldamise teel. See esiots on küll karjuv probleem, selle võiks asendada sellisega, nagu ülalpool viidatud sinisel.
See esimesel pildil olev on ka stock Fiero.
08.05.2011 at 08:47
Vanapagan
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog: [sarkasm]Suured tänud sinu praeguse ja eelmise vägagi informatiivse ja konstruktiivse kommentaari eest.[/sarkasm]
quote]


Ära põe. Kõik on korralikult tehtud aga see esiots oleks küll nagu kellegi teise väljamõeldis.
Ei taha nagu pärast lehest lugeda et kiirendusel tõusis auto õhku ja...


____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
08.05.2011 at 08:52
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
-fred-:See esimesel pildil olev on ka stock Fiero.

Kahjuks mitte. Seal on ninatööd juba tehtud. Originaalis on ka GT nina põhja kõrguse mõttes tõusev:


Seal eelneval oli kolmandast GT ninast alumine osa võetud ja juurde poogitud.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
08.05.2011 at 09:35
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Nii, nii esimesed kui ka tagumised sõiduvõidurattad on õnnelikult all. Ette said lõpuks aianurgast pea suvalised plekud velgedeks võetud, kuna muud võimalust hetkel polnud. All olnud 14" pea uutel rehvidel oli kiiruseindeks vaid 190, seega tuli ikka front-runnerid alla saada. Viljarilt on laenuks vari võetud ja külge pandud, ajuga mässatud, ning lõpuks tõdetud et reluctor wheel uuel damperil on 5 kraadi varasem kui vanal. Oli ikka paukumine.

Nüüd on vaja veel need pealesõiduteed valmis ehitada ja kola kokku panna. Laupeäval tuleb päev otsa juba lennuväljal nühkida.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
16.05.2011 at 08:26
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Juba eile õhtust saadik ootab massin treilapeal, et ainult lennuväljale minna...


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
18.05.2011 at 22:33
Olds
  
Fierost vihmavarjuks
Tubli töö Fog! Kohtumiseni reedel! :beer

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
18.05.2011 at 22:59
kala85
Fierost vihmavarjuks
kärul lehtvedru tagurpidi vajunud???

____________________________
dodge ram 97a 2500 cummins @+60psi
56157755

19.05.2011 at 09:11
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
kala85: kärul lehtvedru tagurpidi vajunud???
Mhmh, päris tagurpidi mitte, kuna esimene kinnitus on kiige puudumise tõttu kõrgemal, aga sirge ja natuke üle kohe kindlasti. sai sinna just lisalehti jmt topitud, aga nagu näha, tulemust ikka pole. Selle sõidu peab vastu pidama, siis peab midagi muud välja mõtlema.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
19.05.2011 at 09:21
Martin K
 
Fierost vihmavarjuks
Kärul on Fiero rattad all, eriti lahe! Tahaks seda autot rajal oma silmaga kihutamas näha. Kõva töö on tehtud, edu!
19.05.2011 at 11:45
hunt
 
Fierost vihmavarjuks
Fog,

1 eesti rekord Sul igatahes tehtud !

... nii palju aega enne esimest starti pole veel igas tahes ükski võistlusauto ''valmis'' olnud !!

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
19.05.2011 at 12:06
David
 
Fierost vihmavarjuks
21.05.2011 at 19:41
Olds
  
Fierost vihmavarjuks


____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
21.05.2011 at 20:10
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Niih, testipäeva tulemus oli ootuspärane kuigi lootsin rohkem sõite ja vähem kruvikeeramist, aga noh.
11.8 sõidus oli pool esimest ja teise käigu algus boostita, Lisaks gaas maha vahetuse ajal. Selle tulemusena 11.8 on täiesti normaalne. 100% gaasi ei näinudki see auto täna. Igatahes on ämblikud välja ehmatatud ja endal ka julgem tunne juba. Sõidukogemus võrreldes eelmise Fiero 12.3-ga oli ikka hoopis teine. Võiks ütelda, et tundsin ennast mootorist, kahest plekitahvlist ja minust tehtud go-cart-is.

Suured tänud Olds, Veljo ja Laur, ning ka teised kes aitasid jõu, nõu ja hea tujuga.

TODO list on tehtud, ning praegu tundub, et olen AC Dragil taas testimas. Nädal sinnani aga tuleb pingeline.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
21.05.2011 at 21:05
Timo
  
Fierost vihmavarjuks
Aga kas Veljol miski 800 sealt välja ei tulnud? Aga igatahes hea liikumas näha, ega testipäev ongi katsetamiseks! Eks see hooaja peale näha ole, mis sealt välja tuleb! Ise ma muidugi eriline turbo fänn ei ole, aga kaasa elan ikka ja loodan parimat! Jõudu igatahes ja ära salatse, mis doto list tekkis!

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
21.05.2011 at 23:02
kala85
Fierost vihmavarjuks
ma ei tea kes selle lingitud video on teinud,aga kas natuke imelik ei tundu see lause seal video all? Fastest Fiero in the world!


____________________________
dodge ram 97a 2500 cummins @+60psi
56157755

22.05.2011 at 21:26
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Ei tunne David-it seega ei oska kommenteerida, kuid kui kuskil üldse numbritest rääkida, siis ise olen ennast reganud 600 jõuga igale poole. Nii peaks ka olema kui 1 bar-iga sõita. Seda kõike arvutuslikult, reaalsuses ütleb kalkulaator 11.8 kohta 300 jõudu mootorist.

Mis kõige kiiremasse puutub, siis on see kõik vaieldav, ise aksepteerin ütlust, et Fieroks saab nimetada ikkagi keskmootoriga isendeid, ning see rekord on FieroX-i käes:
FieroX: 10.20 @ 135.75mph (3800-II, turbo / 4T65E-HD / drag radials)
Enne kui see lõhki pole, ma seda tiitlit ei tahaks:)

Igatahes olen õnnelikult koju jõundnud, ning tuleb tegelema hakata kõige karjuvama probleemiga: tiimi pole.

Veljo vana mootor on reaalselt pannud 650 jõudu maha (~780 mootoris vast) (1450kg, 9.9s, 220kmh, 1.5bar) seega pole tuhandet hetkel tõesti kuskil.

Järgmine nädalavahetus AC Dragi "testipäeval" proovib uuesti joonel olla. 11.83 on ikkagi juba kahe sõidu peale pool sekundit isikliku rekordi parandust.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
22.05.2011 at 22:19
vlzman
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog: Ei tunne David-it seega ei oska kommenteerida, kuid kui kuskil üldse numbritest rääkida, siis ise olen ennast reganud 600 jõuga igale poole. Nii peaks ka olema kui 1 bar-iga sõita. Seda kõike arvutuslikult, reaalsuses ütleb kalkulaator 11.8 kohta 300 jõudu mootorist.

Mis kõige kiiremasse puutub, siis on see kõik vaieldav, ise aksepteerin ütlust, et Fieroks saab nimetada ikkagi keskmootoriga isendeid, ning see rekord on FieroX-i käes:
FieroX: 10.20 @ 135.75mph (3800-II, turbo / 4T65E-HD / drag radials)
Enne kui see lõhki pole, ma seda tiitlit ei tahaks:)

Igatahes olen õnnelikult koju jõundnud, ning tuleb tegelema hakata kõige karjuvama probleemiga: tiimi pole.

Veljo vana mootor on reaalselt pannud 650 jõudu maha (~780 mootoris vast) (1450kg, 9.9s, 220kmh, 1.5bar) seega pole tuhandet hetkel tõesti kuskil.

Järgmine nädalavahetus AC Dragi "testipäeval" proovib uuesti joonel olla. 11.83 on ikkagi juba kahe sõidu peale pool sekundit isikliku rekordi parandust.


FieroX rekord saab üsna varsti ajaloo ürikutesse kantud, selle peale olen nõus kihla vedama :)
Mis puudutab kalkulaatoreid, siis päris tõe pähe neid võtta ei saa, kuna need ei arvesta pidamise probleeme jmt. GN kaalus 1482 kg kui 9.9 sõitsin vana mootoriga.
Selle mootori potensiaal on ca 950-1000 hp rattasse, soovitan kalkulaatorisse panna minu eelmise GNi vana omaniku 8.94@258 km/h sõit USA-s, siis peaks veidi adekvaatsemad numbrid tulema.
+1 selles osas, et tiimi puudumine on karjuv mure, ilmselt komistan ka ise käesoleval hooajal selle probleemi otsa.
Muidugi huvilised, kes tahaks osa saada turbo BuickFiero ja Buicki tiimide tegemistest võivad endast märku anda ;)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
22.05.2011 at 22:42
kasp
Fierost vihmavarjuks
kui teil treilajuhti vaja, siis võin sõitma tulla. BE olemas, muus osas....turbomootorite siseelu ei valda :) aga edu!!! väga kõva projekt. ootan juba full throttle sõitu ;)
24.05.2011 at 22:23
vlzman
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
kasp: kui teil treilajuhti vaja, siis võin sõitma tulla. BE olemas, muus osas....turbomootorite siseelu ei valda :) aga edu!!! väga kõva projekt. ootan juba full throttle sõitu ;)

Kui sul huvi ja vaba aega on, siis saada PM, räägime...

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
25.05.2011 at 15:28
Pierre
Fierost vihmavarjuks
Kuidagi skeptiline tunne on, aparaat on küll võimas ja meeletu töö on tehtud aga mismoodi see täie gaasiga meie ebatasasel rajal sõites nõnda lühikese teljevahe ja taolise kaalujaotusega veel juhitav on? Esirataste maaga ühendus ei ole ainult stardis probleem, vaid ka terve distantsi peale mõtlemapanev....

Igaljuhul jälgin seda threadi ja imestan ja soovin kivi kotti! (kapotti) :)
25.05.2011 at 17:58
tqhq.ee foorum : Minu auto : Fierost vihmavarjuks   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.