register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Fierost vihmavarjuks   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
partel
  
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:Igatahes on mul välja arvutatud eelmise hooaja Fierost, et alakaalu peab jääma umbes 75kg ning selle jaotus võiks olla umbes nii:
LF: 18.5 RF: 11.0
LR: 32.0 RR: 17.0

See on siis kaaluerinevus minuga või minuta.

Esiots on suht savi, aga taguots võiks olla kaalu poolest balansis, nii pidamise kui otse sõitmise kohapealt.


Otsesõitmiseks vaja ka LR<->RR reguleeritavust, see ise pole arvutamise, vaid katsetamise teema ja võib ka iga sõidu järel sättimist nõuda.

Mul pole õrna aimugi, kuidas wheeliega on, aga "normaalsel" :) autol tähendab liigne wheelie seda, et wheelibarid võtavad tagaratastelt kaalu vähemaks ja :burnout. Näiteks PS/PM baseline on vaid 49/51 (F/R) või isegi ees 50+, samas kui keskmootoriga sportautodel, mis pole ju dragiks mõeldud, 40/60 vms. Samas eesmootori tõstejõud on ikkagi nii suur, et ilma wheelibarita seisaks tagapamperi peal.

Lisaks veel muidugi ei loe mitte ainult komponentide mass, vaid ka asukoht (inertsi polaarmoment) etc etc paks raamat... :)






____________________________
_
23.12.2009 at 14:03 1 edit. Last edited 23.12.2009 at 14:05 by partel
minimum
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:Vaata ülevalpool kasti pilti, kus mootorit veel otsas pole. See shaft seisab paigal(laager mootori kinnituse juures), poolteljed algavad alles pärast mootorit.
Selge :)
Kuidas shafti paigaldus (koos õlipanniga) õnnestuma peaks, ma pildi järgi hästi ette ei kujuta.

____________________________
-
23.12.2009 at 16:37 1 edit. Last edited 23.12.2009 at 16:37 by minimum
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
minimum:Kuidas shafti paigaldus (koos õlipanniga) õnnestuma peaks, ma pildi järgi hästi ette ei kujuta.

See on natukene tricky jah. Põhimõtteliselt umbes nii:
Konverter kasti külge, mootor koos õlipanniga paika ja kinni, konverter flexplate külge kinni, shaft sisse juhipoolt.
Pärast seda algab keberniit nimega "topi_laagrit_kinni_hoidvad_poldid_õlipanni_ja_mootorikinnituse_vahelt_kuidagi_oma_kohale_ja_keera_kinni".

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
23.12.2009 at 16:45
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Pea 3 kuud möödas ja tehtud pole eriti midagi. See talv on ikka erakordselt masendav olnud, aga see selleks.

Kroonika huvides on vahepeal esisillale siginenud ventileeritavad ketaspidurid koos 57mm sadulatega.
Mõõtetöödeks(backspacing, tiivalaiendid, amordikannu liigutamine) on hangitud ka ärasõidetud slikid(13.1 sidewall, 11.6 thread, 28.0 diam) ja 10" laiad veljed 5" BS.

Kasti jubinad on veel transas, diffrit pole leidnud, mootori "down payment" on tehtud, puuri ehitus kokku lepitud.

Lähinädalatel vaja viia massin rullivasse olekusse, ning "osastada" esi- ja tagaklaas.



Aga tegelikult on proiriteet hoopis ühe teise masina kohal hetkel... ;)

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
15.03.2010 at 21:04
Olds
  
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog: Pea 3 kuud möödas ja tehtud pole eriti midagi. See talv on ikka erakordselt masendav olnud, aga see selleks.

Aga tegelikult on proiriteet hoopis ühe teise masina kohal hetkel... ;)
Teadagi millise... :P

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
16.03.2010 at 19:25
vlzman
 
Fierost vihmavarjuks
Huvitav, millisest autost jutt käib...:rolleyes
Võib see kuidagi seotud olla masinaga, mis need eelneval pildil olevad slikid ära vägistas ???

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
16.03.2010 at 20:21
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Aga tegelikult on hoopis selline asi, et ma viimase ajal mõtelnud hoopis marke koguma hakata. Lihtsalt hakkab natuke kohale jõudma mis lollust ma ehitada üritan.

Kui ikka pilt mis vastu vaatab on selline, ning mõõdulint väidab, et sellise rööpme ja teljevahega pole võimalik otse sõita...



Aga hea uudis on see, et transbrake rindel on tunneli lõpus valgus vist. Nimelt leidsin sellise kodukootud TB variandi TH2004R jaoks, ning nüüd on vaja veel vajalikud kanalid leida TH425 valve bodys ja ongi adapteeritav...



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
16.03.2010 at 20:45
Olds
  
Fierost vihmavarjuks
quote:
vlzman: Huvitav, millisest autost jutt käib...:rolleyes
Võib see kuidagi seotud olla masinaga, mis need eelneval pildil olevad slikid ära vägistas ???
möh :rolleyes

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
16.03.2010 at 20:46
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Olds:möh :rolleyes
See prioriteetne auto pole mitte valget karva... ;)


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
16.03.2010 at 20:50
Olds
  
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:
quote:
Olds:möh :rolleyes
See prioriteetne auto pole mitte valget karva... ;)

Ma tean seda, sina tead seda ja Velts teab seda :)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
16.03.2010 at 22:22
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Olds:
quote:
Fog:
quote:
Olds:möh :rolleyes
See prioriteetne auto pole mitte valget karva... ;)

Ma tean seda, sina tead seda ja Velts teab seda :)
Ma tean, et sa tead, et Veljo teab, et ma tean, et sa tead.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
16.03.2010 at 22:34
Rizzy
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Fog:
quote:
Olds:
quote:
Fog:
quote:
Olds:möh :rolleyes
See prioriteetne auto pole mitte valget karva... ;)

Ma tean seda, sina tead seda ja Velts teab seda :)
Ma tean, et sa tead, et Veljo teab, et ma tean, et sa tead.
Ma ei tea mitte midagi...

____________________________
Hobisõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
16.03.2010 at 23:19
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Kuna "rullid" tahavad nii 13cm kere gabariitidest väljapoole ulatuda, tuleb hakata millimeetrit taga ajama.

Esimene etapp selles on amordikannude võimalikult keskele toomine. Mõeldud-tehtud.

Kokku "võit" tervelt 30mm amordi kannus, nüüd tuleb alumises otsas midagi välja mõtelda, ning selle esimene etapp oleks spindle materjali verifitseerimine. Kui forged siis annab keevitusega natukene midagi aidata, kui cast, siis tuleb midagi muud välja mõtelda.









____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
18.03.2010 at 20:21
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Nii, nüüd on vaja leida koht, kus sellised jubinad valmis tehtaks:



Siis oleks võimalik rattad 50+mm sisse poole tuua.

Igatahes peaks lõpuks peaaegu 10.5 MT ET Drag nibin-nabin originaal kere alla ära mahtuma.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
18.03.2010 at 23:30
Madman
 
Fierost vihmavarjuks
Pärast sõita ka julged sellega ikka? :D

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
19.03.2010 at 03:57
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Saabus natukene nänni, hea põhjus kasti lammutama hakata.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
19.03.2010 at 15:49
Maik
  
Fierost vihmavarjuks
Kevad juba käes,kunas valmis plaanid saada, selleks suveks ikka ?
Tagakoopad saad sa ju laiemaks ka ehitada - või lihtsalt ei taha sellega tegeleda ?

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
19.03.2010 at 15:53
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Maik: Kevad juba käes,kunas valmis plaanid saada, selleks suveks ikka ?
Tagakoopad saad sa ju laiemaks ka ehitada - või lihtsalt ei taha sellega tegeleda ?
Enne 2011 hooaega seda masinat ei näe kindlasti.
Koopad tuleb laiemaks nagunii teha ilmselt, lihtsalt enne proovin nii palju kui võimalik sissepoole rattaid saada.
Ka stabiilsuse kohapealt on parem, kui tagumine ots on võimalikult kitsas. See muudab rööpme/teljevahe suhet paremaks.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
19.03.2010 at 16:05
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Tegin mingitest jääkidest prooviks adapterid amordi vahele, et mõõta ning hiljem need kaasa anda, kui paksust metallist neid tegema hakatakse.

Tulemus on mücke bro.

Kõige ülemises asendis:


Kõige alumises asendis:


Arvutused näitavad, et:
Max sidewall backspacing: 8,65", Max rim backspacing: 7,85"
Kui siia lisada, et eelmine aasta mahtusid 7"(+35et) velgedel 24.5/8-15 rehvid "kere alla ära" siis maksimaalne sidewall oleks nüüd 8,65" + 2,80" = 11,45"
Vot see on hea uudis, kuna 28.0/10.5-15 rehvide sidewall on 11,7" ning niipalju oli ka väljas ruumi et see 0.25" ära mahutada.

Mulle kerelaiendid kohe mitte ei meeldi, seega kui vähegi võimalik, üritan neid vältida.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
19.03.2010 at 21:56
Vanaisa
  
Moderator
Fierost vihmavarjuks
ma vaatan, et sa ikka päris üksi ikka jalgratast ei leiuta - osa sellest juba aegade jooksul tehtud.
Loodetavasti saad pulgad piisava jõuga kokku....
Tunnen kaasa ja muu sarnane pläma :D

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
20.03.2010 at 05:47
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
quote:
Vanaisa: ma vaatan, et sa ikka päris üksi ikka jalgratast ei leiuta - osa sellest juba aegade jooksul tehtud.
Loodetavasti saad pulgad piisava jõuga kokku....
Tunnen kaasa ja muu sarnane pläma :D
Eks ta nii ole jah, et aastate jooksul millal 2 Fierot ära peetud on, on ikka hunnikutes netis kolatud, ja kõrvatagused asju täis. Jupike siit, idee sealt ja nii see kokku tulebki.
Täna sai jälle natukene liigutatud, ning sai "osastatud" esi ja tagaklaas, katusepapp eemaldatud, klaasiliimi jäägid eemaldatud, esiklaasi roostene äär üle käidud ja krunditud, vedrustus ja rattad uuesti alla kruvitud, enamvähem alignment tehtud, seest viimased jubinad eemaldatud, jahutustorustik põhjaalt eemaldatud, käigukast lauapeale taritud lahtivõtmise ootele ja veel nipet-näpet.
Kõik siis selleks, et oleks võimalik see massin ühte teise töökotta vedada, ning mõned torud sisse painutada lasta.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
22.03.2010 at 00:59
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Lõpuks leidsin USA-st ka inimese, kes on vägagi abivalmis. Paar tundi soovi esitamisest, ning saabus pilt posti minevatest asjadest. :)



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
26.03.2010 at 12:01
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Kroonika huvides märgin, et eile sõitis kere turvapuuri installimisse:) Järgmine nädalavahetus peaks midagi valmis olema, ning saab mõned plõksud äkki.

Muus osas on tegevuseks kasti ehitamine. Enamuses osas juba koos, aga hetkel üritan ise aretada transbrake sellele. Hetkel on just väike läbimurre toimunud, ning tundub, et uue shifteri kolvi treimise ja ühe check-balli istu modimisega peaks hakkama saama:)

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
28.03.2010 at 22:54
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Kuna kasti ja diffri jubinad on kuskil teepeal alles, ning keret ka pole siis sai tegeldud vedrustuse eeltööga.
Nimelt lõikasin ühelt vanalt õõtshoovalt 5cm vahelt välja ja keevitasin uuesti kokku. Seda siis selle jaoks, et tegelikult mulle üldse ei meeldi need amordi vahetükid.
Kui sellise pikkusega õõts sobib(just pooltelje ja vedru äramahtumise suhtes), siis tuleb lasta kuskil teha "tubular" õõtsad.

Igatahes peaks see mulle andma mitte ainult sidewalli clearance-t vaid ka rim clearance-t. kokku oma 1.5" koos amordi ülemise otsa liigutamisega.

Põhimõtteliselt hetkel mahub hoosieri 11" slikk kerealla ära, aga seda vaid 8" velje peal(minimaalne lubatud), kuna backspacing hakkab vastu amordi alumist kinnitust käima.
Aga tegelikkuses pole see 8" rim pidamise kohapealt sugugi optimaalne 11" rehvi puhul. Kui aga sellise modi tulemusena on võimalik kogu püstakut 1.5" sissepoole saada, siis võib rahumeeli 10" velje poole vaadata. Igatahes tundub hetkel mõistlikum variant, kui adaptereid leiutada.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
31.03.2010 at 21:29 1 edit. Last edited 31.03.2010 at 21:30 by Fog
Fog
 
Fierost vihmavarjuks
Et ikka miinimumkaalu jääks, tuli natuke "korralikult kinnitatud torusid" sisse keevitada... ;)






____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
28.04.2010 at 07:54
tqhq.ee foorum : Minu auto : Fierost vihmavarjuks   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.