register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...   1 2 3 4  
Poster Message
madis
Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...
PlyVal, I rest my case. Kui sa seda juttu naljapähe kirjutad, siis on sul haige naljasoon aga kui mitte siis, noh teeb sama välja. Marutaud ei ole vist ravitav.
08.09.2012 at 15:29
ramman
Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...
quote:
wagoneer: Need elektroonilised abimehed on kindlasti vajalikud aga samas kipuvad nad tekitama paljudes liigse turvalisuse tunde. Et vot kui mul on X kogus jubinaid siis olen ma kunnide kunn.
Hiljuti viibisin ühes uues buumeris kus on peal see ees sõitjaga distantsi hoidev cruise control. Samuti mingi süsteem mis tuvastab ees liikleja pidurduse ja siis pidurdab automaatselt(seda ka ilma cruise controlita) autot kui vahemaa mingist X maast lühemaks muutub. Kõik on ju tore kuniks asi toimib. Aga kui mingil põhjusel äkitselt ei toimi? Juht peab ikka kogu aeg valvel olema mitte lootma elektroonikale. Samuti oli peal mingi vidinas mis jälgib su ärkvelolekut/teel kaldumist ja krt teab mida veel ning siis vastavalt vajadusele hakkab rooli väristama. Omanik ütles,et sellega hea sõita ei lase magama jääda???
quote]
Just seda tahsingi mainida, et inimesed unustavad ennast ära ja lasevad autol liiga palju teha. Kui siis mingil põhjusel peaks elektroonikaga midagi juhtuma ja juht pole selleks valmis, siis on kellad. Moodsad juhiabid lihtsalt uinutavad tähelepanuvõimet ja kontsentreerumist juhtimisele.


____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
08.09.2012 at 23:33
Lowrider
Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...
Jutt on täitsa õige, ma võin tunnistada et ise olen ka ehe näide nendest hellitatud inimestest. Sai ju autokoolis uuemat sorti autoga suvise asfaldi peal liiklust õpitud ning ise aastaid uuemate autodega liiklend, aga viimane talv selle hirmsa lumesajuga oli vaja keset ööd vanema Opeliga paar tiiru tallinnale peale teha ning alles siis sain aru et ettekujutus auto füüsikast senimaani päris vale olnud. Hea oli et praktiliselt üksinda tänavatel liiklesin sellisel kellaajal.
Varemalt sai ikka päris uljalt talvel elektrooniliste abide taluvusepiiri peal sõidetud, vahetevahel sai mõelda et väheke liiga napikas olukord oli jälle aga pärast vanema autoga sõitu sain aru et ma olin ikka puhta segi.
08.09.2012 at 00:09 1 edit. Last edited 08.09.2012 at 00:10 by Lowrider
trs200
Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...
Ply "uunikauto" koomiks ei mõju kindlasti tehnikaarengu vastaste ridade tõsiseltvõetavust tõstvalt :)
See on naljakas, et nö tehnikaarengu vastased toovad järjest näiteid, mis tõestavad ilmekalt, et tänapäevased elektroonilised abimehed on omal kohal ja tõepoolest võimelised õnnetusi ära hoidma. Millegipärast ei jõua see aga neile endile kohale. Viimane aeg on pea piltlikult öeldes ahtrist välja tirida ja üritada üldpilti näha. Kogu see teemaarendus on enamvähem stiilis, et ärme kasuta turvavöid, sest nii on äkki mõnel surmahirm suurem.
15.09.2012 at 10:44
v6sa
Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...
Tuota... Nii seda päris võtta ei saa. Olgugi Ply väljendusviis oma rohmakuses veidi küsitav, on tal mõneti õigus - ka mina ise kipun abilisi täis autos liigselt neile lootma. Eelmisel talvelgi sai korduvalt kurvides vähe julgemalt võetud, kuna ESP ju võtab tagasi. Enamasti võtabki... Aga kas alati? Ning piisavalt oli ka eelmisel talvel situatsioone, kus tuli tõdeda. "tark oled sa küll, aga mina tean paremini..."

Tehnika arengu vastu protestimine on üsna nurjumisele määratud üritus, kuid väheke kainet mõistust peab roolis ikkagi säilima, olgu või Google autos.

Kui vaadata teemaalgatust, siis ilmselt on selle jeebulise probleemides üksjagu süüd justament nendel abilistel, mis ei suuda olla ülesannete kõrgusel.
15.09.2012 at 14:38
vvt
  
Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...
quote:
Kui vaadata teemaalgatust, siis ilmselt on selle jeebulise probleemides üksjagu süüd justament nendel abilistel, mis ei suuda olla ülesannete kõrgusel.

Ei, abilised füüsikaseaduste vastu ei ole õige liigutus. Probleem näib olevat selles, et teatud kaalutlustel (mugavus, odavus või mis iganes) pole auto just kõige stabiilsem järskude liigutuste tegemisel.
Seda saab abilistega siluda teatud maani, aga kui abilised hakkavad rattad blokki laskma või muud sellist tegema, muudab see asja veel keerukamaks.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
17.09.2012 at 12:51
tqhq.ee foorum : Autod : Jeebuga peab põdrale otsa sõitma, või muidu...   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.