register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
peep
 
Moderator
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
vanad autod olid kergemad jah aga tabeli jaoks oleks vaja võistluskaalu - st. tühimassile lisa vedelikud, stereod, enda kaal koos riiete, kiivriga jne.
30.09.2002 at 14:07
tfr
 
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Niih, käisin siis kaalusin ülevaatuspunktis oma auto ära ka - hetkel oli 1395kg. Kaalujaotus 55/45.

Pärnus oli ilmselt üks paarkümmend kilo raskem (15-20l kütust rohkem sees, pluss kiiver ja üks 3.8kg kaaluv läpakas tagaistmel). Ehk siis mingi ~1420 vast.
30.09.2002 at 16:21
partel
  
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Tea kas F-body peaülekandel on allergia pidurdamise/tagurdamise vastu?

Aasta tagasi tegi Lauri Tartu Motoshowl burnouti muuhulgas ka tagurpidikäiguga. 50 meetri kaugusel oleval Tartu maanteel jäi liiklus kummisuitsupilve tõttu seisma ja peaülekandest kadus kolm hammast.
30.09.2002 at 16:46
tfr
 
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Vaatasin nüüd seda lisainffi, mis sinna aegade tabelisse tekkinud on.

Kas tõesti on RNT ja Tomi koerakuudid kergemad kui minu omad (suuruse osas on suhe nagu vastupidine ju) ja Avo/Viktoria Seat 200kg raskem kui Subaru? Ja isegi raskem kui Peebu Camaro? :eek
30.09.2002 at 18:16
RNT
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
tfr: Kas tõesti on RNT ja Tomi koerakuudid kergemad kui minu omad (suuruse osas on suhe nagu vastupidine ju)
Kuda suhe vastupidine on? Enamvähem ühe klassi autod. Sul nelivedu ja automaatkast (rohkem õli noh :) ). Tomi alfa võiks ju raskem olla, aga kuskilt peab see alfa sportlikkus tulema ju.
30.09.2002 at 18:23
peep
 
Moderator
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
seal on loodetavasti ikka kõik kaalud koos juhiga ? Seatis oli vist kaks sõitjat lihtsalt ?
30.09.2002 at 18:39
RNT
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
peep: seal on loodetavasti ikka kõik kaalud koos juhiga ? Seatis oli vist kaks sõitjat lihtsalt ?
Kusjuures Seat ongi raske auto juba passi järgi. Nelivedu pluss mugavused. Toodud kaalud on ikka ühe juhiga. Iseasi, et üks juht on sama raske kui 2 teist juhti :-)
30.09.2002 at 19:16
Heiti
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Tundub,et jäin heast üritusest ilma aga mis teha,lihtsalt polnud võimalik kohale tulla.
Kevadel üritaks küll kindlasti kui sellel hooajal enam midagi ei toimu.
30.09.2002 at 20:03
PlyVal64
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Meel on kurb, et sellisel üritusel ei saanud osaleda(kuid jahtlaev(irw!) Julia on talvekorteris!)!!! Tundub, et tõsine fanatism ja armastus autode vastu(ja siinkohal tootjamaast sõltumatult!!) tekitab VÄGA HÄID võistluseid. Loen kogu kiidusõna, mis siia kirjutet, ja tõsiselt paneb imestama seekordne hüperaktiivsus heas mõttes kodanike "elektroonik-itimeeste" poolt ... Ja muidugi on häämeel, et muude autotootjamaade toodangu kasutajad enam USA-autode fänne ei karda - vastupidi paistab minevat! Vanasti ikka igal pool võrgus püüti USA-rauda sarjata ja nende omanikke-fänne mingiteks "imelikeks" tituleerida. No ja eks me ise vastupidi ka loomulikult(vähemasti mina küll...). Igatahes paistab väga tõsistest autofännidest tqhq.ee kasutajaskond viimasel ajal koosnevat ja see teeb rõõmu. Minule igatahes on viimaste paari kuu siinne "kaader" ja tegevus hirmsal hulgal optimismi süstinud ... ja garaazhitalv ei paistagi enam nii hirmus! Tänud kõigile!
30.09.2002 at 20:21
prelude
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Prelude peaks kaaluma kuskil 1150tyhimass + juht + kytus ning mootor on 2.0 vöimsusega 140hp. Kummid ees Good Year Eagle 195/50/15 mis pidasid hästi aga taga on mingid tundmatud, millede kontakt teega oli peaaegu olematu ( isiklikult tundus, et tagaots antud autol liiga kerge ja kaalujaotus pole päris paigas? ), mistöttu suurem osa ajast/keskendumisest kulus mitte kiirele söidule vaid roolimise raskele tööle, et tagumine ots esimesest mööda ei söidaks...Aga yritus oli muidu meeldiv, seega loomulikult aitäh korraldajatele!

01.10.2002 at 09:18
RNT
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Kripeldab hingel, et kas eelarve vedas välja, ega rustang miinusesse ei jäänud?
01.10.2002 at 09:36
rustang
  
Moderator
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Kassaaruanne on ka tehtud, kokku oli maksnud osalejaid 17 inimest. Martini ja Ats pääsesid rajale tasaarvelduse korras ajavõtusüsteemi eest, Yarised tasaarveldasid Garfieldi osalemise. Korraldajapoolse apsuna jäi tolle teise MX-5 (G/K) käest raha kasseerimata (järgmisel korral võtan kaasa kleelepekad, mis maksmist tõendavad ja ntx tuuleklaasinurka kleebitakse - maksmata rajale ei lase). Kokkuvõttes jäi üritus 700 krooniga plussi, mille kanname "ajavõtusüsteemide arendamise fondi".

Kui keegi tunneb, et tahaks sel aastal veel sõita, siis võiks asja siinsamas foorumis arutada.
01.10.2002 at 09:52
_tom_
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
tfr: Vaatasin nüüd seda lisainffi, mis sinna aegade tabelisse tekkinud on.

Kas tõesti on RNT ja Tomi koerakuudid kergemad kui minu omad (suuruse osas on suhe nagu vastupidine ju) ja Avo/Viktoria Seat 200kg raskem kui Subaru? Ja isegi raskem kui Peebu Camaro? :eek
Mis sinumeelest ei klapi? Leon on ju saadud suuremast masinast pepu ära hammustamise teel ja plekivaru on selle pepu turvaliselt küljeshoidmiseks ka. Nelivedu veel lisaks. Ja nagu keegi mainis, on seal ilmselt 2 sõitja kaal otsas. Minu fiat on isegi mõttetult raske minuarust, sedaanist küll 50kg raskem ainult.
Tegelt oleks mugav, kui aegade tabelis oleks erivõimsus ka eraldi veerus välja toodud.
01.10.2002 at 10:30
_tom_
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
prelude: Prelude peaks kaaluma kuskil 1150tyhimass + juht + kytus ning mootor on 2.0 vöimsusega 140hp. Kummid ees Good Year Eagle 195/50/15 mis pidasid hästi aga taga on mingid tundmatud, millede kontakt teega oli peaaegu olematu ( isiklikult tundus, et tagaots antud autol liiga kerge ja kaalujaotus pole päris paigas? ),
Ma omasin kunagi IIgen preludet, see oli küll üsna ilusti tasakaalus, jää peal läks neljarattalibisemisse kui kiirus kurvis liiga suur. Aga seda ainult võrdsete kummidega ees ja taga. Nagu taga viletsamad olid, kadus igasugune kontroll pära käitumise üle. Niiet pane sinna normaalsed rõngad ja elu on ilus:)
01.10.2002 at 10:33
peep
 
Moderator
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
A kui suur tähtsus sellel erivõimsusel raja peal on ? St. kindlasti on tähtsus aga näit. rehvid, vedrustus, kaalujaotus, absoluutkaal ja pidurid on ehk tähtsamadki ?

Kui anda samale juhile sõitmiseks kaks autot, mis on muidu täpselt ühesugused aga üks kaalub 1100 kg ja evib 150 hj.(7,3 kg/hj) ning teine kaalub 1400 kg. ja omab 200 hj.(7 kg/hj) siis mina füüsikakauge inimesena pakuks välja, et raskem auto oleks üldjuhul (st. kui pole palju pikki sirgeid) aeglasem ???
01.10.2002 at 10:53
ats
 
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
rustang:Korraldajapoolse apsuna jäi tolle teise MX-5 (G/K) käest raha kasseerimata
See teine MX5 sõitis Gleni käe all ainult ühe ringi ka tegelikult.
Ülejäänud ringid olid Devilc käe all, Glen ise tuligi rohkem teist MX-5te vaatama ;)
01.10.2002 at 10:59
tfr
 
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
_tom_: Leon on ju saadud suuremast masinast pepu ära hammustamise teel ja plekivaru on selle pepu turvaliselt küljeshoidmiseks ka. Nelivedu veel lisaks. Ja nagu keegi mainis, on seal ilmselt 2 sõitja kaal otsas.

No kuna Avole ja Viktoriale on seal tabelis antud 70kg jagu erinev kaal, siis ilmselt on ikkagi mõeldud kaalu ühe inimesega.

Ja mul on ka nelivedu, automaat, kliima ja kõik muud kaalu üles ajavad pudinad.
01.10.2002 at 11:07
JustMe
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
peep: A kui suur tähtsus sellel erivõimsusel raja peal on ? St. kindlasti on tähtsus aga näit. rehvid, vedrustus, kaalujaotus, absoluutkaal ja pidurid on ehk tähtsamadki ?

Kui anda samale juhile sõitmiseks kaks autot, mis on muidu täpselt ühesugused aga üks kaalub 1100 kg ja evib 150 hj.(7,3 kg/hj) ning teine kaalub 1400 kg. ja omab 200 hj.(7 kg/hj) siis mina füüsikakauge inimesena pakuks välja, et raskem auto oleks üldjuhul (st. kui pole palju pikki sirgeid) aeglasem ???
Kui autode kg/hj suhe on võrdne siis tulevad mängu juba vedrustus ja rehvid ja muud. Aga seniks sellisel suht kiirel rajal nagu on Sauga, on jõul ikka suht oluline roll.
01.10.2002 at 11:26
peep
 
Moderator
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Selles ma ei kahtlegi, et "suht. oluline" aga küsimus oligi, et kui oluline ? Mulle tundub, et auto absoluutmass ja eelkõige rehv omavad ringiajale oluliselt suuremat mõju kui kg/hj. Seda mida võimsam auto tagasirgel kiirendades võitis oli kergemal autol hea rehviga mitmetes kurvides võimalik tagasi teha. Sirgeid oli seal ainult üks koma 5, kurve päris mitu. Arvesta, et suurem mass tähendab ka pikemat pidurdusmaad.

Minu mõttekäigu juurde veel samast tabelist, kolme pea sama aja väljasõitnud auto kg/hj

Type-R 7,1
S2000 5,8
Camaro 4,5

Vahe on 57 % Civic vs. Camaro
01.10.2002 at 11:38 Last edited 01.10.2002 at 11:45 by peep (Moderator)
devilc
Moderator
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
quote:
peep:Mulle tundub, et auto absoluutmass ja eelkõige spets. rehv omavad ringiajale oluliselt suuremat mõju kui kg/hj. Seda mida võimsam auto tagasirgel kiirendades võitis oli kergemal autol hea rehviga mitmetes kurvides võimalik tagasi teha. Sirgeid oli seal ainult üks koma 5, kurve päris mitu.
Minu jaoks olid sirged küll pikad, ja vaadates, kuidas Ats sellel pikimal sirgel eest kadus (sirge lõpus 10-15 km/h rohkem kui mul), oli ikka jõust puudus küll. Ja kurve oli minu jaoks 3 ja pool - S'ist ja eriti taganurgast oleks saanud kiiremini läbi, aga lihtsalt polnud seda kiirust kuskilt võtta. Aga sellega olen nõus küll, et kompressori (200-250 hj) ja heade rajarehvidega MX-5 oleks sellel rajal suhteliselt raskestipüütav asi, just suhteliselt väikese massi ja hea vedrustuse tõttu.
01.10.2002 at 11:46
ats
 
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Peebul on täiesti õigus, et raskem auto ja halvem vedrustus mõjub rajale halvasti.
Vaadake kasvõi kahte esimest autot - kerged ja mitte just eriti hobuseid evivad ning hea rehv. Kolmas auto kombinatsioon hea vedrustus, normaalselt jõudu ja neljandal kohal tuunitud vedrustusega raske, aga see eest võimas auto.
Autode hj indexid -
1. 7.8
2. 8.7
3. 5.8
4. 4.5
Võrrelda võib ainult 2 esimest - sama rehv, mõlemal jäik vedrustus, MX-5l raskuskese kõvasti madalam, kuid 100kg raskem, kuid hobuseülejääk on aidanud saada paremat aega.

edit: tundub, et kõik on sama juttu ajanud, mina aint viimasena :)
01.10.2002 at 11:52 Last edited 01.10.2002 at 11:53 by ats
martini_
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Siin pole vaja vaielda mitte auto massi ja võimsuse üle, vaid ausalt tunnistada suutmatust. Olen seda nõus enda kohta tegema, ma ei saanud Meri autoga nelja ringi jooksul ühtegi pidurduspunkti õigesse kohta. Enamus neist mõttetult varaseks, enne kurvi tuli uuesti kiirendada. Ühe ka kõvasti hilisemaks.

Ei olnud sellest kah abi, et enne olin sellel rajal ainult ringrajaYarisega sõitnud, aga põhiliselt tuleb ikka süüdistada enda kehva õppimisvõimet.

See-eest lubas hea ajavõtusüsteem täpselt oma suutmatust tunnetada:)
01.10.2002 at 12:02
peep
 
Moderator
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Suutmatus on fakt:D aga selge on ka see, et eksisteerib ka muid tegureid. Ma lambist oletan, et minu, Ats'i ja Indreku(kõigil sama aeg) sõidusuutlikuse vahe on ikka väheke väiksem, kui see kg/hj suhte vahe.:lol
01.10.2002 at 12:05
ats
 
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Kurat teab, ma ise tunnen küll piinlikust, et te mõlemad nii lähedal olite ja mina MX5st nii kaugel :lol
Peaks ju olema raja jaoks ja muud võlusõnad, sõiduoskusest ei rääkinud keegi midagi, kui autot ostsin :uhoh
01.10.2002 at 12:08
tfr
 
Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00
Sina ostsid nii kalli auto ja nüüd pead veel sõita ka oskama? :D
01.10.2002 at 12:14
tqhq.ee foorum : Üritused : Open Track Sauga rajal pühapäeval 29.09 kell 14:00   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.