register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : ram 2500 cummins twin-turbo   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Astro SS: Naljakas on see, et samas stendis 19mm pumbaga probleeme ei ole aga minu väike 13mm lõi mõõtekoguste andurid pilbasteks

Ja siin peitubki tõsiasi,et suurem ei ole alati parem :devil Koleda kodutöö tulemusena pead välja leiutama mida ja kuidas kasutada. Loomulikult võib Ameerika poistele maksta 4...5K dollarit juba ehitatud pumba eest. Eks igaüks valib omale enda tee. Meie Astrossiga valisime selle iseleiutamise raja. Sest pole lihtsalt mõtet raha(mida nagu eriti ei olegi) tuulde loopida ning endale kalleid ja läikivaid asju osta kui saab ka muud moodi/odavamalt soovitud tulemuseni.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
14.09.2012 at 16:06
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
partel:
Ok,

1. Rääkige BSFC'st?

2. Kas on lb air/ hp rusikareeglit?




Üle 600hp ei kehti enam mingid rusikareeglid, alla selle aga ei paku mingit huvi .

See mis meie siin teeme on ikkagi suht naljanumber, suured poisid olid sama kaugel 2004 aasta alguses :rolleyes....

aga neil on ka pisut suurem eelarve , näiteks Calvin paigutas oma mootorisse üle 300 000.-$




edit: erinevus ongi selles,et tema luftitas sajaseid ja ei pidanud ise midagi leiutama

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
15.09.2012 at 21:22 1 edit. Last edited 15.09.2012 at 21:27 by Astro SS
Maik
  
ram 2500 cummins twin-turbo
300 000 on ikka päris suur summa. Mis selle eest saab?

Ei tundu "money well spent" asi olema =)

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
15.09.2012 at 23:16 1 edit. Last edited 15.09.2012 at 23:17 by Maik
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Maik: 300 000 on ikka päris suur summa. Mis selle eest saab?

Ei tundu "money well spent" asi olema =)

Mis selle eest saab? Korraliku mootori millega on Modified klassi poodiumile asja...

Ma pakun,et sellest 1/2 on ehitus ja tööraha,kuna tema mootor on tellitud ühe parimast firmast komplektsena.


Väike vihje ka suurte poiste mootori juppides, mis on tehtud eritellimusel vastavalt selle mootorile/masinale : turbo alates $10'000.- , küttepump alates $15'000 , pihustid alatest $2500.- jne ....

ja nede mootorid näevad välja nagu kunstiteosed.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
17.09.2012 at 09:49
ramman
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Astro SS:
quote:
Maik: 300 000 on ikka päris suur summa. Mis selle eest saab?

Ei tundu "money well spent" asi olema =)


...ja nende mootorid näevad välja nagu kunstiteosed...


Mitte norimiseks, aga lihtsalt huvi pärast ehk saad lisada mõne pildi nendest mootoritest. Arvan, et kõigil oleks huvitav näha, millised need välja näevad.
Sry kui teemast liiga mööda.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
17.09.2012 at 10:32
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Noh, oluline pole mitte milline mootor välja näeb, vaid mis sees on...

Mis hinda puutub, siis oleneb kui palju pushida, kui tahad kõvas konkurentsis võita, siis hind läheb üles eksponentsiaalselt.

Näiteks Pro Stockis ei ole võimalik osta häid mootoreid, kuna neid lihtsalt ei müüda, vaid renditakse, mõni aeg tagasi oli üks võistlus vist a la $15,000.

Asi pole ikka ju Summiti kataloogist tellimises, vaid 24/7 R&D raha ka sees.

Ka ise tehes on ju ajal alternatiivkulu, tuhandete töötundide eest saaks midagi muud tehes nii mõnegi kopika...



____________________________
_
17.09.2012 at 11:39
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
ramman:
quote:
Astro SS:
quote:
Maik: 300 000 on ikka päris suur summa. Mis selle eest saab?

Ei tundu "money well spent" asi olema =)


...ja nende mootorid näevad välja nagu kunstiteosed...


Mitte norimiseks, aga lihtsalt huvi pärast ehk saad lisada mõne pildi nendest mootoritest. Arvan, et kõigil oleks huvitav näha, millised need välja näevad.
Sry kui teemast liiga mööda.
Selline näeb välja Chris'i kohe esimakordselt tahma torusse saav duramax



selle pilli ehitusprotsessi õnnestus mul eelmine aasta elusuuruss näha

Teiste piltidega läheb pisut aega,kuna need on vaja mu arvutis Internetti kopeerida

edit: sellel on 3 fööni :devil




____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
17.09.2012 at 12:22 1 edit. Last edited 17.09.2012 at 12:22 by Astro SS
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Paar pilti ka normaalse valmistaja mootorist :D , kus 6 silnindrit on palju tublimad kui 8







____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
17.09.2012 at 12:39
v6sa
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Maik: 300 000 on ikka päris suur summa. Mis selle eest saab?

Ei tundu "money well spent" asi olema =)

Aga milline tehnikaspordis ülemisele poodiumikohale pääsemise nimel tehtav kulutus oleks?

Pealegi, sealmaal kiputakse teatud tasemest ülespoole raha mitte lugema...
17.09.2012 at 12:51
Maik
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Mina ei tea kes see Chris on või mis alaga tegeles,eelnevalt ju sellest juttu ei olnud,et tegu on redeli peal oleva diiselmootoriga...
Ma oletasin,et tänavapill mingi.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
17.09.2012 at 17:07
Jesper
 
ram 2500 cummins twin-turbo


Asja ideeks on lohistada see sabas olev kaadervärk raja teise otsa ilma kinni jäämata, aeg pole otseselt oluline. Tegevust komplitseerib see, et raskus liigub koguaeg ettepoole, ehk tirimine muutub raskemaks. Maksimaalne võimalik distants on algselt 100m, kui mitu võistlejat selle eelringis ära tõmbab, siis pannakse kelgule raskust juurde ja järgmine ring.

Seal on eri võistlusklassid, aga kõige karmima klassi masinad arendavad viiekohalise arvu hobujõude.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.09.2012 at 17:32 1 edit. Last edited 17.09.2012 at 17:34 by Jesper
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Maik: Mina ei tea kes see Chris on või mis alaga tegeles,eelnevalt ju sellest juttu ei olnud,et tegu on redeli peal oleva diiselmootoriga...
Ma oletasin,et tänavapill mingi.

Diletandina arvan, et see pole redel, vaid "double frame rail".

Esimene google pilt doorslammeri kohta:



____________________________
_
17.09.2012 at 17:56
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Ma ei teagi kuidas ma Wagoneeri tänavapillist suutsin teema tractor pullingu peale lükata, ju oli põhjuseks tohutud hobujõud ja ise ehitamise/leiutamise rõõm.

Tänaval liiklemise kõige magusam võimsuse ala jääb 650-850 hobujõu vahele, peale seda muutuvad need pillid puhtalt dragi või seld pullingu omaks,millega nad vahel tänaval naja teevad.



____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
18.09.2012 at 09:19
pimeroolis
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Astro SS: Ma ei teagi kuidas ma Wagoneeri tänavapillist suutsin teema tractor pullingu peale lükata, ju oli põhjuseks tohutud hobujõud ja ise ehitamise/leiutamise rõõm.

Tänaval liiklemise kõige magusam võimsuse ala jääb 650-850 hobujõu vahele, peale seda muutuvad need pillid puhtalt dragi või seld pullingu omaks,millega nad vahel tänaval naja teevad.


No eks diiselmootorit alati traktoritega seostatud millegipärast. Ja haugutud küll masuudipressideks ja põllumajandus masinateks ja igatsugu muudeks. Kahjuks jällegi seal kus toorest jõudu vaja ja sellega tööd teha, siis nendest masinatest mööda ei saa. Aga paraku peavad ka paljud bensiini mootorite kummardajad aeg ajalt horisonti kaduva diiselauto tagatulesid vaatama. Ja nendega pikema sõidu peal sammu pidada üsna mõtetu. Milliste hobuste määra ja pöördemomendi peale sihite. Ma Cumminsi hingeelu väga hästi ei tunne. Tehaseseades jättis sellise jõulise aga suht rahuliku mulje. Kui äkkiliseks ta selle 650-pluss hp peal muutub, kas linnas liiklemine selliseks triipude vedamise teemaks ei muutu :burnout aga piltidel näevad küll viisakad välja

____________________________
Ford Excursion 6.0 Limited
...rõõm ilma diislita on teesklus...
18.09.2012 at 18:17 1 edit. Last edited 18.09.2012 at 18:18 by pimeroolis
hents99
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Huvitav, mis marki ja mudeli turbo maksab alates $10.000 ? Lihtsalt huvi pärast.

Ma tean, mis maksab nt Borg-Warneri viimase otsa(viimase disaini) "custom made" turbo tehasest.

Ma ei ütleks, et BW turbo kehva oleks, aga turbo, mis maksab kordades rohkem, võiks ka peajagu üle olla.

Mis turbo see küll on?


Edit: Kõik on kena, aga mis diiselauto tagatulesid tänavamõistes bensukas nägema peaks? Suur Nm on hea, aga efektiivne pöördevahemik on ka tähtis.
Väga palju jõudu ei tähenda alati suurt kiirust või kiiret liikumist.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
18.09.2012 at 22:50 1 edit. Last edited 18.09.2012 at 22:54 by hents99
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
hents99: Huvitav, mis marki ja mudeli turbo maksab alates $10.000 ? Lihtsalt huvi pärast.
Ma tean, mis maksab nt Borg-Warneri viimase otsa(viimase disaini) "custom made" turbo tehasest.
Ma ei ütleks, et BW turbo kehva oleks, aga turbo, mis maksab kordades rohkem, võiks ka peajagu üle olla.
Mis turbo see küll on?
Edit: Kõik on kena, aga mis diiselauto tagatulesid tänavamõistes bensukas nägema peaks? Suur Nm on hea, aga efektiivne pöördevahemik on ka tähtis.
Väga palju jõudu ei tähenda alati suurt kiirust või kiiret liikumist.

Esiteks hoiaks siit igasugu vaidlused teemal diisel versus bensukas viisakuse pärast eemal. See ei ole selleks vaidluseks teema.

Neid turboid mis maksavad 10K $ ei saa osata kusagilt tehasest valmis tootena. Nii palju kui lugenud olen siis valmistatakse enamus turbos vajaminevatest detailidest mingitest toorikutest nn. käsitööna,et saavutada just vajaminev kombinatsioon. Võllide ja tiivikute materjal on ka suts teine mida tehase turbod kasutavad. Tehase "custom made" piirdub enamjaolt olemasolevate jubinate kombineerimise ja kerge modifitseerimisega. Ja sellega ei ole tippu asja. Seda vähemalt USA ehitajate jutu järgi.





____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
18.09.2012 at 23:14
hents99
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Ok, aga....mis turboga on siis tegu? Või 10k eest ostetud turbo päritolu või koostematerjalide kohta pole infot?

Muidu ei küsiks, aga tundub lihtsalt väga suur summa.

Tehase standard turbo evib juba kvaliteetsest sulamist billet tükke jne. Ehk tehnoloogia, milleni üldjuhul väiksemad "tegijad" ei jõua. Pigem kompunnivad väiksemad tegijad mitmest turbost ühe kokku ja saavad "hübriidi".

Sorri, et mina teemast vastuse andmiseks kõrvale ei või kalduda, sest arvan teisiti :) Aga teised laske muidugi edasi.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
18.09.2012 at 23:56
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
Nende suurte tegijate mootorite ning turbote ja kütusesüsteemi kohta teavad infot vaid asjaosalised ise. Eks see nende hangitud info ei ole just ilmselt tasuta(piisav kogus õhku lastud mootoreid/turboid) tulnud ja ega seda ka tasuta jagata. Kindlasti liigub infot aga seda väga piiratud seltskonnas.


____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
18.09.2012 at 00:30 1 edit. Last edited 18.09.2012 at 00:32 by wagoneer
ramman
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
partel: Noh, oluline pole mitte milline mootor välja näeb, vaid mis sees on...


Räägi veel...
Need ju välimuselt ka vägagi kenad ja omajagu selle nimel vaeva ju nähtud. Lõpptulemust võistlusel välimus kindlasti ei mõjuta aga asi kipub juba nii olema, et igasugu performance ja custom jupid on viimistletud ka välimuselt kenaks. Ka need jupid, mis on mootori sees ja välja ei paista. Perfektne teostus ja viimistlus igas detailis tagabki kvaliteedi.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
18.09.2012 at 00:33
DevilDeVille
  
ram 2500 cummins twin-turbo
ma, turbode mõistes lambiahvina, pakuks, et kui näiteks Precision Turbo riiulikraam on 5 kilo taala, siis kunde soovide järgi tehtud asjad (ja neid nad väidetavalt teevad) võivad vabalt 10 kilu maksta.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
19.09.2012 at 06:05
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
10K = 3K osad + 7K töö, näiteks..

Tipptegijaid teavadki sageli vaid asjaosalised, kuna:

* reklaami pole vaja teha
* tavafoorumites keegi nende tooteid ei kasuta
* hoonel pole siltigi mõnikord


____________________________
_
19.09.2012 at 08:08
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Pärtel sul on õigus, tipptegijate kontakte teavad ainult siseringi tegelased, neil ei ole kodulehte ega ka suurt silti töökojal ja enamasti on tegemist ka sellise 3 mehe firmaga.

Huvitava fakt on ka see,et näiteks sledpullingu truckid on paremini viimistletud kui näiteks dragi truckid, mis on ka väga kõrge tasemega.

Kõik pillid,mis käisid rajal pesti ja poleeriti enne sõitu väga detailselt, nad olid uhked enda masinate üle.


Nagu juba Wagoneer enne maiis, siis meerika foorumis on tegelased abivalmilt aitamas vihjetega hobujõu otsinguil , paraku kui sinu küsimused ja tulemsued hakkavad jõudma 'ebameeldivasse' alasse ,siis küsimusi või esitada aga vastuseid ei tule isegi kui meis konkurenti ei nähta

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
19.09.2012 at 10:50
v6sa
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
hents99:
...
aga mis diiselauto tagatulesid tänavamõistes bensukas nägema peaks? Suur Nm on hea, aga efektiivne pöördevahemik on ka tähtis.
Väga palju jõudu ei tähenda alati suurt kiirust või kiiret liikumist.

Kui nüüd ülespoole tagasi kerid, siis näed, et kodanikel on pumba piiraja praegu 5 krpm peal. Esialgu...

Pöördemomendi graafik on neil krusapadadel enamasti üsna lauge, mis tähendab ühtlast kiirendust kogu pööretevahemikus. Sestap ka minu küsimus vedavate pöörete tõstmise kohta.
Tõsiseks väljakutseks saab olema selle momendi mahapanek nii, et põletatud kütus pelgalt kahevärviliseks suitsuks ei muunduks (must summutist, sinine rehvide alt)...

Ma võin eksida, kuid mainitud 10 k$ turbo eest ei ole üldse ulmesumma selle rakenduse tarbeks. Arendus ja "kõhutunne", mille põhjalt tehakse tõelisi pärle, maksavad ise juba midagi. Ning ega see materjal ka päris sajalise eest ei tule...

Rääkimata juba viidatud õhkulastud raua kogusest, mistõttu oma vigadest õppinud mehed-naised väga ei kipu spetsiifilist teadmist tasuta jagama. Raha eest konsulteerima on nad reeglina nõus.

Millal on plaanis esimesed jutid teele jätta?

19.09.2012 at 13:14
_siim_
ram 2500 cummins twin-turbo
On mingi umbmääraselt prognoositav Nj arv ka mõttes mõlkumas mis tulla võiks?
alla 1000nj pole veel midagi nii hirmsat mida maha ei saa,kui just see 2wd-na ei liigu.

Solgin natsa su teemat siin,viimane mõõtmine seeaasta,täpseid numbreid sealt ei tulnud kuna libe oli... ja kütte etteanne oli maximum,ehk pump lahja,mootorist tuleks veel.


Kas eestis ram-i 4wd pingis saab mõõta?
19.09.2012 at 19:49 4 edits. Last edited 19.09.2012 at 20:51 by _siim_
pimeroolis
ram 2500 cummins twin-turbo
...natukenegi ettevaatamatum parema pedaali vajutus ja jutid maas...kui tagaveolisen liigub

____________________________
Ford Excursion 6.0 Limited
...rõõm ilma diislita on teesklus...
19.09.2012 at 20:09 1 edit. Last edited 19.09.2012 at 20:10 by pimeroolis
tqhq.ee foorum : Minu auto : ram 2500 cummins twin-turbo   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.