register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : ram 2500 cummins twin-turbo   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Poster Message
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
partel: Infoks, et mida te Wagoneer/Astro arvate võimsusest, 600-700 hj kanti? Kui rääkida tahate! :)




Ütleme nii,et pisut üle 450 ..... :devil













........ :finger

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
11.09.2013 at 21:03
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
wagoneer: Võimsusest pole õrna aimugi. Igaljuhul rohkem kui eelmisel mootoril(450hp)

Noh kiirendusel on see eelis, et saab kerge vaevaga üsna täpselt hinnata.

G-tech: 107.9 mph, 3100 kg ehk 6800 lbs.

Hp = (107.9/234)^3 * 6800 = 670 hj

-----

0-60 mph

Kineetiline energia mv^2/2 ehk 3100 x 27 x 27 /2 = 113000 J

4.47 sek ehk 113000 / 4.47 = 253 kW ehk 340 hj.

Seda tuleb olulise koefitsiendiga korrutada, et tegelik mootorivõimsus tuleks.

See ju keskmine võimsus, mitte tipp + transmissioonikaod + wheelspin + natuke õhutakistust jne jne.

Näiteks meil esimesel blower Camarol näitas G-tech 450 hj, tegelik 800+...

-----

OMC puhul sai mõni minut klõbistatud CarTesti, ikka kõne all olevasse auku, kusjuures isand Wagoneer sai kogeda "naftakriisi". :) Rääkimata et Ram'i ristlõige on laudaukse mõõtu...


____________________________
_
12.09.2013 at 10:47
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
Eks ta jah ilmselt seal 700 kandis kõigub hetkel. Eile öösel ameerika tegelastega suheldes pakuti tegelt ka kusagile sinna kantti. Ütleme nii,et natuke väiksema ülemise turboga on saadud 880hp. Mul on natuke suurem ülemine aga kas ka parem? seda näitab edasine ehitus. Kokkuvõttes loeb kogu kompoti, mis kapoti all peidus koostöö. Kes ja kui hästi suudab selle kompoti(turbod/pihustid/kõrgsurvepump/etteande pumba rõhud/kütusetorude läbimõõt jne) tööle panna.
Viimastel päevadel on päris palju suheldud sealsete nn. suurte tegijatega(eile sai suheldud ka selle kodanikuga kes bonevilles kihutas ja järelhaagisega ringi lendas) ja järjest enam saan aru kui rohujuure tasandil ma tegelikult olen.
Aga Eestlane on ju visa :D :devil

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
12.09.2013 at 11:33
v6sa
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
wagoneer:
...
Aga Eestlane on ju visa :D :devil

Virtuaalne õlalepatsutus.

Odavad ja lihtsad lõigud sellest teest on teil käidud. Nüüd hakkab keerukas osa - leida need kohad, kuhu mootori hingamine takerdub...
12.09.2013 at 13:05
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
wagoneer:
Nii ta kahjuks on jah. Just seda rõhku suurtel pööretel ei suuda AD tagada mulle.
Sai tegeletud "intellektuaalse onanismiga", ehk:

Mis te arvate järgmisest combost:

* Elektrilised etteandepumbad
* Enderle 100+ psi võimeline kõrgsurve toitepump
* Kõrgsurvepump

Enderlel siis "poppet valve", s.t. sobival rõhul avanev tagasivool. Ehk kõrgsurvepumba inlet rõhku saaks 100+ psi kui vaja.

Enderle rihmajami jaoks peaks vast ruumi olema?

Seda siis märkusega, et ma olen heal juhul diisli-diletant, ehk arvestatava tõenäosusega lendab kogu sitt lihtsalt õhku! :)



____________________________
_
12.09.2013 at 13:55
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Pärtel, sa oled põhimõtteliselt õigel teel...


Rihmaga keerutatava Enderle asemel kasutatakse otse ajamiga (mootori esikaanest) Watermani või Aeromotive mehaanilist pumpa ja boost reference regulaatorit....



____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.09.2013 at 15:33 1 edit. Last edited 12.09.2013 at 15:33 by Astro SS
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Astro SS: Pärtel, sa oled õigel teel...

Seda on vägagi meeldiv kuulda! :)
quote:

Rihmaga keerutatava Enderle asemel kasutatakse otse ajamiga (mootori esikaanest) Watermani või Aeromotive mehaanilist pumpa ja boost reference regulaatorit....

Nii Waterman kui Aeromotive ütlevad nii mõndagi! :)



____________________________
_
12.09.2013 at 15:59 3 edits. Last edited 12.09.2013 at 16:09 by partel
wagoneer
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
v6sa:
quote:
wagoneer:
...
Aga Eestlane on ju visa :D :devil

Virtuaalne õlalepatsutus.

Odavad ja lihtsad lõigud sellest teest on teil käidud. Nüüd hakkab keerukas osa - leida need kohad, kuhu mootori hingamine takerdub...

Tänud. Tegelikult on see nn. päris lihtne osa kuni 450hp. Vaikselt on jõutud ka sinna keerukasse osasse sisse imbuda juba. Sai ju kaan lõhki lõigatud,et näha kus ja mis on ning siis natukene kaasa aidatud ning vastavalt mõnele harvale soovitusele näpitud siit ja sealt. Aga see on selline sorts (natuke suurem kui tilk :D) meres. Õiged kaaned lõigatakse nn. toorikust(mis iganes nad selle all ei mõtle). Ja väidetavalt pidi ühel kõvemal tegijal USA-s olema ees järjekord nii,et kui täna tellida siis kahjuks järgmise hooaja alguseks kaant ilmselt kätte ei saa(siis vastavalt kunde mootorile sobilikku kaant). Vahe pidi olema kirjeldamatult suur. Ehk kokkuvõttes saavutatakse tänu oluliselt paremale õhu liikumisele sama hp number juba kõvasti väiksema boosti juures.
Aga eks ajame ikka oma rida edasi ja üritame targemate tekstist tarkuseteri välja noppida :D




____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
12.09.2013 at 17:05
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Mismoodi kaant ei saa?

Küsimus ju lihtsalt sobiva alumiiinumkamaka CNC masinasse lükkamises.

CFD ja CAD/CAM peaks ju olema sellisel tasemel et kõik vajalik on olemas ???


____________________________
_
12.09.2013 at 19:29
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Alumiiniumkaan on täiesti saadaval ,nii tooriku kui valmis kujul, paraku 'suured poisid' kasutavad ise viilituid malmkänkraid....

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.09.2013 at 19:34
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
12.09.2013 at 19:37
Jesper
 
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
partel: CFD
Kinniste kanalite CFD on vastik, vastik teema, sellele vähemalt asjade tänases seisus panustamine on oioi kui okkaline tee :) Kaugelt tundub jah et mis seal siis ära pole, arvuti ju arvutab, aga reaalsuses arvutab ta sulle sõltuvalt valitud mudelist ja algandmetest põhimõtteliselt ükskõik mida välja, väga raske on tulemusi pärismaailmaga sünki viia. Ma ausalt öeldes isegi nats kahtlen, kas selle teema endale selgeks tegemine on harrastajale (kes teeb ka kõike muud auto juures, mitte ei keskendu CFD-le, ja lisaks teenib päeval raha jne) tänase seisuga üldse jõukohane, eks keegi kuskil kindlasti jagab matsu, aga noh jah... Ma ise jõudsin niikaugele et projekteerisin võrreldes stockiga väga vinge voolavusega õllepudeli kaela :devil, aga seal siiski voolukiirus on nii madal, vool ise stabiilne ja vedelik nii viskoosne, et probleeme ei teki. Kohe kui peab arvestama rõhulaineid, resonantse jms kola, siis läheb asi kiiresti käest ära, diisel viskab ilmselt veel paar vindiga palli lisaks, näiteks ma ei kujuta absoluutselt ette, kas overlap on nende silindrirõhkude puhul hea idee jms.

Välise aerodünaamika simuleerimine on selle kõrval suht käkitegu :) Autod on õnneks suured ja aeglased asjad.

Lihtsam on endale ise flowbench teha, see ei pea tingimata olema mingi super täpne asi, A/B võrdluse jaoks piisab võrdlemisi primitiivsest riistast. Samas igasugune R&D, teadusetegemine ja sissetallamata radade käimine on suur töö niiehknaa, vaevalt jõuad alustada kui hops on jälle uus kevad käes :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.09.2013 at 20:47 2 edits. Last edited 12.09.2013 at 20:59 by Jesper
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Mina jälle olen pisut skepiline flow benchi suhtes, kuna konstantne vool ja reaalne mootoritöö on üsna nõrgalt seotud.

Näiteks Pro Stocki kaasi portides saab suurema cfm'i, aga reaalsuses tapab performance'i.

Oluline ikka ristlõige, voolukiirus ning näiteks järsu pöörangu puhul lendab kütus pordiseina kinni.

Muidugi wet flow bench on pisut parem.

Iseasi, kas tavainimese rahakotile on kohane R&D'd teha...



____________________________
_
13.09.2013 at 11:02
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Muuseas, te peaksite vaatama vähemalt kolm korda Space Shuttle mootoriguru loengut:



Enne kui keegi ütleb, et mis kosmonautika siia puutub, siis vihjeks, et vedelkütusrakettmootor on kõrgsurvepumbad, mille küljes on pisiasjad, nagu düüs jms.

Kõrgsurvepump vast aktuaalne teema, nagu ka järjestikused turbiinid.

Teiseks on üldse "hardcore" asjade aretamine, management, filosoofia jne. Vahet ju pole, mis aparaadiga tegemist.

Ma arvan, et teemaks olevad autod kvalifitseeruvad "hardcore" alla nagu ka SSME.

Lektoriks on J.R. Thompson, kes oli võtmeisik, mootoril keerati kruvid põhja, impulsiks oli 454 sek, ehk tahaks näha, kes sellest parema teeb.

Kütuse kõrgsurvepumba võimsus on 60,000+ hj @ 35,000 rpm - see peaks ka tehnikavõhiku tähelepanu äratama.

Skeem on siin (lk 8):

http://ocw.mit.edu/courses/aeronautics-and-astronautics/16-885j-aircraft-systems-engineering-fall-2005/readings/spce_shtl_orbtr.pdf

Sõnaseletusi:

Aaron - Aaron Cohen, Shuttle programmijuhist külalisprofessor (sissejuhataja)
Jeff - Jeff Hoffmann, MIT professorist neljakordne astronaut (valge särgi ja punase lipsuga)
SSME - Space Shuttle Main Engine
LOX - Liquid Oxygen

Ma ise olen seda vaadanud 10+ korda ja ikka leidub nüansse, mida kõrva taha panna ning mis mu tegemistes kasuks tulevad...


____________________________
_
13.09.2013 at 11:36
v6sa
ram 2500 cummins twin-turbo
Pärtli lingid on väga huvitavad. Ning neid nähtav pädeb kenasti statsionaarse voolamise juures.

Teemaalgataja (tegelikult kõigi mittepideva pihustamisega süsteemide) lisavindiks on pulseeriv tarbimine. Küll väga kiire, sadu kordi sekundis, kuid siiski pulseeriv. Mis tekitab vastikuid rõhulaineid ja kõike muud sellest lähtuvat. Ning huvitavaks lähevad asjad kahekohalise numbriga rõhunäidu juures (siinse foorumi kontekstis küll ebapopulaarse mõõtühiku - bar järgi).

Rääkimata sellest, et plunserpaari mahu kasvatamisel tekib probleeme paari täitmisega etteantud aja vältel - diislikütus hakkab kaviteerima ja see ei ole hea. Täitekanaleid aga üle teatud mõõdu viia ei saa.

Ühisanumsissepritsel on ikka mõni pluss ka:)

13.09.2013 at 12:45
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
wagoneer:
Tänud. Tegelikult on see nn. päris lihtne osa kuni 450hp.
Aga eks ajame ikka oma rida edasi ja üritame targemate tekstist tarkuseteri välja noppida :D

Mis on isand Astro poolt omandatud know-how?

Astro-loogia! :)

Nii see on, teatud tasemest saab kvantiteedist uus kvaliteet.

Näiteks Kiire Camaro puhul 1000 hj bensumootor -> 1500 hj metanool puhul oli nii, et pidin pea nullist alustama, kuna vanad asjad enam ei kehtinud.

Know-how on avalik, aga seda ei saanud 1:1 kopeerida, kuna meie rajad on sellised, nagu on.

See oli minu "Apollo programm", talve jooksul miski 2000 tundi asjaga tegelemine vast hobiks ei kvalifitseeru, praegu vangutan pead, et peab ikka peas midagi viga olema... :)

Mitte et Erkki oleks vähem tööd teinud.

Blower-mootoril on blower A&O, ülejäänud mootor on bloweri lisaseade.

8-71 oli üsna alamõõduline 540 cid jaoks, boost vaid 24 psi @ 50% overdrive, mitte 40+ ehk oleks võinud väiksema stroke'iga ehk väiksema hõõrdekaoga vänta kasutada.

Igatahes "learning curve" on korralik, 25 sõiduga sai kaks korda boosti tõstetud, aga stardiseadeteni ei jõudnudki. Muidugi dataloggerit ka polnud, mis on ülitähtis.

Paned andmed suvalisse dragi programmi ja 7.8 sek tuleb.

Igatahes sai kogemust nii et vähe pole! Enne sai lihtsalt "out-of-the-box" seadetega töristatud, seekord pidi kodutööd tegema, mille tulemuseks on asja oskamine üsna arvestataval määral... :)



____________________________
_
14.09.2013 at 13:02
Vanaisa
  
Moderator
ram 2500 cummins twin-turbo
partel, tõmba tiibu koomale. Enesekiitus pole suurem asi, teisi mõnitada ka vast mitte?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
14.09.2013 at 15:50
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Vanaisa: partel, tõmba tiibu koomale. Enesekiitus pole suurem asi, teisi mõnitada ka vast mitte?
Teiste mõnitamine ???

Keda ma olen mõnitanud?

Võib-olla ei ole minu naljadest aru saadud?

Seletuseks, et antud seltskonnas suudetakse iseenda üle naerda, naerdakse ka üsna karmide naljade üle, mille peale mõni teine kohtusse kaebaks.

Enesekiitmine mind ei huvita, kui räägin oma kogemusenatukesi, siis pigem võiks mõelda, et kas ise kade pole...

Ma ikka tean enam-vähem, kes ma maailma tipptasemega võrreldes olen...


____________________________
_
14.09.2013 at 17:13
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Asjast ka:

Kuivõrd töömahu muutmine (bore/stroke) performance'it mõjutab?

Vabalthingaval bensumootoril saadakse 1005 cid'ist 2000+ hj, mis painutavad füüsikaseadusi. :)

S.t. megastrokerid, võib öelda, et vähendage kolvikäiku ja suurendage pöördeid, aga reaalsus on vastupidine.

Blown alkod vast 420 cid kandis.


____________________________
_
14.09.2013 at 21:17 1 edit. Last edited 14.09.2013 at 21:23 by partel
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Stroker mootori (6.7) peale pole veel mõtet mõelda ,kuna enne peaks 5.9 ammendama aga sinna on veel väääääääga pikkkkkkkkk teeeeeee


Lisaks tuleb veel katsetada : 3 fööni mootorit, blower + twins mootorit ja high rpm big single + nitro mootorit.

Huvitav mitu mootorit tuleb enne õhku lasta, et leiaks parima ..... :devil

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
14.09.2013 at 21:34 1 edit. Last edited 14.09.2013 at 21:35 by Astro SS
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
Astro SS:Huvitav mitu mootorit tuleb enne õhku lasta, et leiaks parima ..... :devil
Sa pole siin ainus hull! :)

Sai tol maniakaalsel perioodil Erkkile enam-vähem nii öeldud, et müü maja maha ja osta paar mootorit, mida ma saaks õhku lasta! :)

Samas meil ei ole üksi mootor õhku lennanud, võimsusel see eelis, et saab konservatiivselt jooksutada, kuna probleemiks on rehvide pidamine.

Aga see on pigem hea õnn, selliste asjadega tegelemisel tuleb arvestada, et iga kell võib midagi õhku lennata ehk turvavarustus võib olla tervisele kasulik investeering.

Kui sellised riskid ei meeldi, tuleb hakata postmarke koguma, mis samuti ei ole tasuta lõbu.


____________________________
_
14.09.2013 at 22:29
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Sai siis liinibussis turbovilet kuulatud, mille peale mõtted läksid teadagi mis teema peale.

Kuidas sellega on, et kas boost/silindrirõhk kaant ka tõstab?

Vähemalt mittedisladest mikromootoritel on juhtunud, et kaas tõuseb üles -> surve veesärki -> radikas lõhkeb.

Kui vesi slikkide all, siis tasemel juhioskused võivad kasuks tulla! ;)


____________________________
_
16.09.2013 at 07:20
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
Kaant ei tõsta kui on 'fire-ring' paigaldatud ja sobivalt kaan kinni tõmmatud.

Palju huvitavam teema on veepumbaga, mis rohkem pöödesse ajades ajab mootoris rõhu liiga suureks ja sülitab külmapunnid välja .......


.... aga selle jaoks on rohi olemas. :rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
16.09.2013 at 09:36
partel
  
ram 2500 cummins twin-turbo
Mis siis? Aeglasem ülekanne, "ülerõhuklapp"?

Kuidas selliste asjade tempiga üldse on? "Normaalsel" diislil :) peab ülekuumendamiseks vast ikka korralikult vaeva nägema. Samas kuumal päeval liinibusside ventikad uluvad päris korralikult...

Metanooli puhul näiteks on mootori soojendamine probleem, pidi boksis kütusekraani poolkinni tõmbama, et ülilahja seguga sooja saada ja kui õigesti mäletan, ka WOT'iga oli temp finishis sama, mis stardis! :uhoh Muidugi veesärki polnud tegelt üldse vaja, lihtsalt igand bensuaegadest...

BTW metanooli puhul tuleb kummikindaid kasutada, kuna imendub läbi naha närvidesse. Kui kinda peale midagi loksub, siis õhu käes on tunne nagu oleks käe jäävette pistnud, aurustumine võtab nii palju soojust, et on ülelaadimisega mootoril vahejahuti eest...

Kas elektripumpasid ka kasutatakse?


____________________________
_
16.09.2013 at 10:42 1 edit. Last edited 16.09.2013 at 10:59 by partel
Astro SS
ram 2500 cummins twin-turbo
quote:
partel: Mis siis? Aeglasem ülekanne, "ülerõhuklapp"?
Kas elektripumpasid ka kasutatakse?


Jah aga nede vastupidavusega on probleeme, ei ole mõtekas kasutada Daily Driver.

Tuletan meelde,et isand Wagoneeri liikur on igapäevaselt kasutatav tänavapill, mille 'trailer queen'

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
16.09.2013 at 11:09
tqhq.ee foorum : Minu auto : ram 2500 cummins twin-turbo   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.