register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Poster Message
newusername
Tesla Model S 2013
Ma arvan, et Teslas pole vedeliku baasil soojusvaheteid. Seega, peaks ainult elektri soojusvahetite abil soojenema kiiremini. Soojuspumba taolist asja pole seal ka sees esmapilgul.
12.01.2014 at 15:05
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Tallinn-Tartu-Tallinn edukalt käidud samal päeval ilma vahelaadimiseta :)



Arvestuslikult on kasutatav maht 81.1kWh niiet reservi oli veel ca 3.3kWh ehk keskmiselt 0.19kWh/km tarbides 17.4km ehk siis oleks saanud sõita kokku 400km nagu ma ka mingil varasemal korral väitsin.
12.01.2014 at 15:56
partel
  
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast:
Arvestuslikult on kasutatav maht 81.1kWh niiet reservi oli veel ca 3.3kWh ehk keskmiselt 0.19kWh/km tarbides 17.4km ehk siis oleks saanud sõita kokku 400km nagu ma ka mingil varasemal korral väitsin.
Heh, mis see bensiinikanistri ekvivalent võiks olla? :)

Kui usaldusväärsed/täpsed need näidikud on? Äkki näitab mitukümmend kilomeetrit reservi ja siis kooleb ära? Miinuskraadidega tee ääres passida eriti ei tahaks...


____________________________
_
12.01.2014 at 18:07
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
partel:
quote:
Mario Kadast:
Arvestuslikult on kasutatav maht 81.1kWh niiet reservi oli veel ca 3.3kWh ehk keskmiselt 0.19kWh/km tarbides 17.4km ehk siis oleks saanud sõita kokku 400km nagu ma ka mingil varasemal korral väitsin.
Heh, mis see bensiinikanistri ekvivalent võiks olla? :)

Kui usaldusväärsed/täpsed need näidikud on? Äkki näitab mitukümmend kilomeetrit reservi ja siis kooleb ära? Miinuskraadidega tee ääres passida eriti ei tahaks...


Kuna see on tarbitud maht, siis peab esimene eeldus paika pidama, et kogu maht on endiselt alles ning aku sai 100% täis laetud :) Auto teatas, et 0km on jäänud ca 12km enne kohale jõudmist niiet selle viimase lõpu võtsin riski. Samas päris hea indikaator on ka maksimumvõimsuse piiraja. Ca 70km enne 0-i (ehk ca 100km enne päris 0-i) hakkas ta piirama ca 300kW juurest. Koju jõudes oli piiraja jõudnud 80kW juurde (keskmisest entusiastlikum kiirendus läheb üle 80kW, linnas ja maanteel pigem 40-60max). Kuskil 40-60 vahele oleks see jõudnud oleks ma mures olnud :) Ca 2-3km enne koju jõudmist (ja ca 10km pärast 0-i jõudmist) teatas auto, et battery low limiting air conditioning. Seejuures ei ütleks, et see limiteerimine mingi eriliselt tugev oleks olnud ja jahedam oleks hakanud aga noh ma sõitsin ka ainult 2-3km sedasi. Küll aga niipea kui kodus Park reziimi panin tuli suur teade keskkonsoolile ette mis hoiatas, et kui ilm peaks külmemaks minema on akumahtu veelgi vähem alles ning siis võib jamaks minna ning andis väga selgelt mõista, et kui mul vähegi ajusid on panen ma ta kohe laadima ;)

Bensukasse ümber arvestades (€ kaudu) oli kogukulu 8.6€ ehk 6.6l (bensu hind ca 1.3€ liiter) niiet umbes 6.9l paak nagu oleks ja kulu on 1.7l / 100km kohta ;)
13.01.2014 at 10:57 2 edits. Last edited 13.01.2014 at 11:01 by Mario Kadast
v6sa
Tesla Model S 2013
quote:
dodge:
...
siis elektrimasin imeb raha edasi, samal ajal kui bensukas raha ei küsi.
...
Imeb mida?

Liisingmakse jookseb ju kõigil, sõltumata energiakandjast.
13.01.2014 at 12:33
dodge
Tesla Model S 2013
quote:
v6sa:
quote:
dodge:
...
siis elektrimasin imeb raha edasi, samal ajal kui bensukas raha ei küsi.
...
Imeb mida?

Liisingmakse jookseb ju kõigil, sõltumata energiakandjast.

Pean silmas seda võrdlust audiga.
13.01.2014 at 12:48
ramman
Tesla Model S 2013
Kuidas tal salongisoojendus toimib? Kas lihtsalt on küttekeha (a'la juukseföön või kuumaõhu puhur), mis soojeneb või on mingi vedelik, mida köetakse ja tsirkuleeritakse siis läbi salongiradika nagu ravalistel autodel?

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
13.01.2014 at 13:03
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
ramman: Kuidas tal salongisoojendus toimib? Kas lihtsalt on küttekeha (a'la juukseföön või kuumaõhu puhur), mis soojeneb või on mingi vedelik, mida köetakse ja tsirkuleeritakse siis läbi salongiradika nagu ravalistel autodel?

Seda osa on arutatud ning on jõutud järeldusele, et pigem on siiski soojuspump kuna muidu ei oleks võimalik, et -10C kraadi juures on salong minutiga soe.
13.01.2014 at 13:10
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
dodge:
quote:
v6sa:
quote:
dodge:
...
siis elektrimasin imeb raha edasi, samal ajal kui bensukas raha ei küsi.
...
Imeb mida?

Liisingmakse jookseb ju kõigil, sõltumata energiakandjast.

Pean silmas seda võrdlust audiga.

Aga täpsustad ikkagi, et mis asi siis imeb? :) Kui võtad võrdseks perioodiks liisingu, kasko, kindlustuse, "kütuse", siis on tegemist võrdlusega. Siis raske aru saada mis asi täpsemalt edasi imeb. Kui sa peale 5 aastat ta liisingust jäägiga välja ostad on ka ELMO kohustused läbi niiet kui tahad võid ka ilma kaskota sõita jne. Seni kuni on liising on kõigil kasko nõue jms.
13.01.2014 at 13:15
partel
  
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast:Bensukasse ümber arvestades (€ kaudu) oli kogukulu 8.6€ ehk 6.6l (bensu hind ca 1.3€ liiter) niiet umbes 6.9l paak nagu oleks ja kulu on 1.7l / 100km kohta ;)
Mis see elektrimootori kasutegur võiks olla?

Kui näiteks diisel-Shkoda võtab 4 L/100, siis kasuteguriga läbi korrutades tuleb ka alla 2 L?

----

"Bensukanistri" all mõtlesin seda, et kui põhiaku tühjaks saab, kas on mingi "kohver" vms, kust varu saab?

----

Muidu, et ikkagi tore, et uusi asju tehakse, lastehaigused vast möödapääsmatud.

Eks 100+ aastat tagasi peeti Daimlerit ja Benzi hulludeks. Infrastruktuuri oli nii palju, et bensiini osteti... apteegist! :)

Lisaks nimetati veel petrooleumisõidukiteks, kuna tavainimesele oli "bensiin" sama, mis "dünamiit".

Eeldati, et suurlinnad upuvad hobusesõnniku sisse jne.

Aga nagu me kõik teame, läks pisut teisiti... :)

Eks näis...


____________________________
_
13.01.2014 at 13:32
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
partel:
quote:
Mario Kadast:Bensukasse ümber arvestades (€ kaudu) oli kogukulu 8.6€ ehk 6.6l (bensu hind ca 1.3€ liiter) niiet umbes 6.9l paak nagu oleks ja kulu on 1.7l / 100km kohta ;)
Mis see elektrimootori kasutegur võiks olla?

Kui näiteks diisel-Shkoda võtab 4 L/100, siis kasuteguriga läbi korrutades tuleb ka alla 2 L?


Ma täpselt ei tea, kuid JB Straubeli ettekanne mida mäletan räägib, et nad üritavad saada kõiki vooluteisendusi efektiivseimaks võimalikuks ehk siis inverter peaks olema suhteliselt lähedal 100%-le oma effektiivsuses aga ei saa olla 100% kuna peale ringrajal N kiiret ringi väga kõrge vooluga on inverter kuum. Mootor peaks olema ka seal 80+% kandis aga kas ta on 90% või rohkem ma hetkel ei oska isegi aimata. Aga vähemalt 80-90% on piirkond mis pakuks. Samas selles kogutarbimises oli sees ka küte jms mis on ka suhteliselt effektiivne aga mis ei anna grammigi juurde edasiliikumisele :)

quote:

"Bensukanistri" all mõtlesin seda, et kui põhiaku tühjaks saab, kas on mingi "kohver" vms, kust varu saab?


aah :) Hetkel sellist jah ei ole aga ma tean, et USAs on üks vend häkkinud kus oma disla genekalt laadis ;) Täitsa töötas aga aeglane oli.

13.01.2014 at 14:57
ramman
Tesla Model S 2013
OT aga siiski. Jälgin silmanurgast hetkel TV3 pealt Raudmeest ja seal mainis mr.Stark ära Elon Muski ja kui ma õigesti nägin oli Musk isiklikult ka täitsa olemas.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
13.01.2014 at 23:08
partel
  
Tesla Model S 2013
quote:
ramman: OT aga siiski. Jälgin silmanurgast hetkel TV3 pealt Raudmeest ja seal mainis mr.Stark ära Elon Muski ja kui ma õigesti nägin oli Musk isiklikult ka täitsa olemas.
Täiesti olemas ju ning ta pole ainus cameo:

http://www.imdb.com/title/tt1228705/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast



____________________________
_
13.01.2014 at 23:53
ramman
Tesla Model S 2013
Mis veel silma jäi, olid need hologrammilaadsed kujutised ja kõik see graafika. Saan aru, et see on hiljem arvutiga lisatud. Aga efektne on ikkagi ja kes ütleb, et me varsti ei kasuta seda samamoodi, nagu mobiiltelefoni, st. igapäevaselt.
Mingi aeg tagasi ju tundus kaasaskantav telefongi ulmeasjana.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
13.01.2014 at 00:30
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
ramman: Mis veel silma jäi, olid need hologrammilaadsed kujutised ja kõik see graafika. Saan aru, et see on hiljem arvutiga lisatud. Aga efektne on ikkagi ja kes ütleb, et me varsti ei kasuta seda samamoodi, nagu mobiiltelefoni, st. igapäevaselt.
Mingi aeg tagasi ju tundus kaasaskantav telefongi ulmeasjana.



Hollywood on otse välja öelnud, et IronMan filmidest Tony Stark reaaleluline tegelane kelle järgi osaliselt tehtud on ongi Elon Musk ;) Ja osa IronMan-st on ka SpaceX tehases filmitud ;)
14.01.2014 at 13:22
PlyVal64
Tesla Model S 2013
quote:
johndoe:OT: Aga tegelt on purjekas üks täieti mõtetu vidin sest ma ei saa autot sinna peale ajada nagu parvlaeva ja hommiku tööle ka ei saa.
See, et Sa vaene oled, on ju Sinu mure ;) Kuna tikutaku on siiski maismaa-raua foorum, siis pikalt ei piina aga härrasmehed tegelevad selliste asjadega. Väiksemates mõõtkavades aparaadid on ammu valmis ja leiab ka ujuvaid Veyronite garaaže, kus odavauto Tesla võiks olla avariiankru, aga miks mitte ka seen-püsiankru asendaja ;) Sobib tekil seisma küll, ei pidavat ju roostetama :lol
Eeldus on ka muidugi olemas ja täitsa "arusaadav" siin meile kõigile (võiks ju ka mingi toetusega saada?): omad personaalset McLaren MP4-12C juba niigi... Muuseas, suur "häda" ongi selles, et härrased automaailmast tegelevad tõsiselt ka purjejõul liikumisega, see on üks näide aga Mike Gascoyne on ikka juba päris edukas ookeanipurjetaja praeguseks. Üldse ei kasuta liikumiseks ei diislit, bensu ega elektrit ja paistab rahul olevat ;)

Muidugi olen ma sunnitud tähendama - ka see on eksiarvamus, et purjekaga ei sa poolustel sõita. Saab, edukalt ja seda on ka tehtud! Ti-Babouche ehk Baboushka... Kindel on see, et Tesla või mõne vee-Teslaga ehk elektrimootoritega akude pealt seda teha ei saa. Kui teine katse jäi pooleli peale põhjapooluse ületamist ilmastiku tõttu, siis esimene kord põhjapääsu sõites sai justnimelt akundus otsa. OT lõplikult out

Selge, et Tesla on esimene reaalselt kautuskõlblik ja igati vinks-vonks sõiduauto. Aga et ta oleks nüüd vanakooli lahenduste asendaja, seda kindlasti mitte. Seega ei saa Tesla omamine ühel keskmisel hobidega inimesel kuidagi rahakotti paksemaks teha! Ta on ikka kuluallikas, mitte tuluallikas. JA seda ma ikka teada ei saanud, kas Tesla sõidaks Tartusse ja tagasi laadimiseta ka siis, kui tahaks paari sõbraga minna Emajõele kala püüdma, selline 500 kilo pisike mootorpaat sabas. Et elaks jõe ääres telgis/paadis, kus elektrit pole või peab ikka kellegi leidma, kus autol juhe seina toppida???

Edit: tegelikult on mul Sulle herr Mario üks ettepanek, mis võiks paljusid huvitada. Kindlasti on mitmed siinseid sõnavõtjad kohal vanad efossiilkütustega autodega, pluss veel hirmus hulk tehnikahuvilisi, kus foorumis ka elektriauto teema kuum, Sinu Tesla kaasaarvatud!
Pakun: tule 22.veebruar minu korraldatavale Uunikute Talverallile NULL-autoks! Distants ~300 km, ilmaolud teadmata, käib mööda pisikesi teid ja kõrvalmaanteid, püüan rada teha selliselt, et ei oleks päris off-road aga on selline minu jaoks tavaline auto kasutamine Eesti oludes. Üks lisakatse sees ja Roostal saab vajadusel laadida. Süüa saab kaks korda, pidu saab, autot saab testida, magamise koha leiame ka kui vaja ja siis antakse isegi hommikul süüa! Võtad kaardilugejaks abikaasa või kelle iganes, näiteks mõne autoajakirjaniku ja saab mitu kärbest ühe hoobiga tapetud. Sinu kulu: ise laed akud täis ja aeg. Mina saan vinge null-masina ja teada, kas Tesla meie pere "vajadustele" üldse sobib ;) Ausõna, seekord haagist vedama ei pea!
15.01.2014 at 12:51 3 edits. Last edited 15.01.2014 at 13:06 by PlyVal64
DevilDeVille
  
Tesla Model S 2013
Priidu ettepanek on igati asine, Taliralli nulli sõitmine annaks asja kasutusväärtusest suht reaalse pildi.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
15.01.2014 at 14:56
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Muidu ülimalt huvitav ettepanek ning ma arvan, et ma oleks sellega ka nõus olnud ja kindlasti tahtnud osaleda kui ma ei oleks juba planeerinud 22-23 veebruar olla Valmieras kuhu olen ka ööbimise ja showl osalemise peale ca 200 eur pannud :) Seega 22.02 hommikul sõidan Tallinn-Valmiera (~300km ööbimiskohani mis on ca 20-30km Valmierast edasi) ja 23.02 sõidan tagasi. Hotell on lubanud punase 3x16A laadimisotsiku ka tekitada. Et tõesti kahju, et täpselt see konkreetne kuupäev sest nädal varem ja hiljem mul minuteada ei ole nädalavahetusele mingit asja juba planeeritud.
15.01.2014 at 15:01
partel
  
Tesla Model S 2013
Kas akudel mingi "sissesõiduaeg" ka on?

Mis muidu sõitmisse puutub, siis mina võtaks asja rahulikult/varuga, ega hakkaks kohe midagi tõestama, küll jõuab kui juba natuke kogemust ka on.

Kuidas muidu "boksipeatustega" on? Ei ole pidanud jälgima, kas bensukates on sobivaid pesasid, või tuleb bensugenekas backup'iks kaasa võtta? :)


____________________________
_
15.01.2014 at 17:04
rai
Tesla Model S 2013
quote:
PlyVal64: kus odavauto Tesla võiks olla avariiankru, aga miks mitte ka seen-püsiankru asendaja ;) Sobib tekil seisma küll, ei pidavat ju roostetama :lol

Neid peab olema seljuhul mitu, korra märjaks kastetuna ma teda enam tekile ei võtaks. :D
15.01.2014 at 18:38
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
partel: Kas akudel mingi "sissesõiduaeg" ka on?

Mis muidu sõitmisse puutub, siis mina võtaks asja rahulikult/varuga, ega hakkaks kohe midagi tõestama, küll jõuab kui juba natuke kogemust ka on.

Kuidas muidu "boksipeatustega" on? Ei ole pidanud jälgima, kas bensukates on sobivaid pesasid, või tuleb bensugenekas backup'iks kaasa võtta? :)


Auto on kohe ostes valmis, akudel endil mingit sissesõiduaega ei tohiks olla küll. Muul osal autost ikka vast on kuna uued kummid jms vajavad veidi sisse sõitmist ning sellevõrra efektiivsus peaks paranema peale esimest N sada kilomeetrit (ei oska täpselt kommenteerida kui paljut aga sama nagu teistelgi autodel). Praeguseks juba 2500km sõitnud niiet mõningaid kogemusi on ning ei ole huvi tundnud nende pistikupesade vastu :) Üldjuhul päevas ikkagi 400km ei sõida seega pole sõiduulatus probleemiks.
15.01.2014 at 21:05
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
praegu Norras, kahjuks oli ainult Avisel randikaks Teslat pakkuda ja see oli just hoolduses - niiet teinekord siis

aga tänavapildis vaatab tõepoolest Teslasid tihti vastu ja ka taksodena on neid palju näha - sellised neoonrohelised - homme prooviks vähemalt siis Teslat takso tagaistmelt katsetada:D

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
15.01.2014 at 23:46
viplala
Tesla Model S 2013
Huvitav millal tulevad müüki esimesed nn. kitid, tavalise sisepõlemismootori pealt elektri omaks? Et lähed kuhugile töökotta, seal visatakse mootor ja ebavajalikud jubinad vahelt minema, ning paigaldatakse akud ja el mootor. Mingisugused kaod hakkavad olema, tänu sildadele, (need jäävad ju paika) kuid millegi pärast ma arvan, et taolised asjad võivad toimuma hakata küll, juhul kui el auto revolutsiooni peaks tegema hakkama.
16.01.2014 at 14:28
Fog
 
Tesla Model S 2013
quote:
viplala: Huvitav millal tulevad müüki esimesed nn. kitid, tavalise sisepõlemismootori pealt elektri omaks? Et lähed kuhugile töökotta, seal visatakse mootor ja ebavajalikud jubinad vahelt minema, ning paigaldatakse akud ja el mootor. Mingisugused kaod hakkavad olema, tänu sildadele, (need jäävad ju paika) kuid millegi pärast ma arvan, et taolised asjad võivad toimuma hakata küll, juhul kui el auto revolutsiooni peaks tegema hakkama.
Põhimõtteliselt olemas. WarP9 mootorit näiteks müüdakse koos TH400 tailhousinguga ehk võid otse käimakoti asemele panna. Muu mudru paigaldamine on juba vastava suunitlusega töökoja puudumise probleem.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
16.01.2014 at 15:00
johndoe
Tesla Model S 2013
www.zev.ee mehed on vist ehitanud eestis mõne auto ka ringi
16.01.2014 at 16:45
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.