register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 10 11 12 13 14 15 16 ..  
Poster Message
Check Engine
Tesla Model S 2013
Tesla S 85P vs. 2014 Corvette dragi-rajal
29.01.2014 at 08:57
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
partel: Ma ise mõtlen, et kuidas USA's lood on?

Nagu öeldakse, et USA's on kolmanda maailma elektrisüsteem.

Kui mitu rolling blackouti on "Maailma pealinnas" New Yorkis olnud?

Kui tuleb mingi torm vms ja kodus elekter kaob, siis on selge, et alla nädala vms tagasi ei saa.

Mis Tesla akusse puutub, siis ma ikka võtaks varuga, kuna uus asi, võib-olla revolutsiooniline.

Äkki tuleb ootamatult 30% lisakulu või näidikud näitavad valesti vms.


Üldjuhul sõltuvalt kui palju keegi sõidab on eeliseks see, et Model S ei pea iga päev laadima. Kui Eestis näiteks tekiks olukord kus kodus elekter nädalaks ära kaob, siis alati on variant tööl olemise ajaks auto visata ELMO laadijasse iga päev. Tõenäoliselt päevase tarbimise laeb ta seal ka tagasi ning polegi probleemi taas. Tegemist siis ikkagi erandolukorraga. Eks kui tahta väga independent olla võib kaaluda ka piisavas koguses päiksepaneelide panemist mis tagaks minimaalselt basic võimekuse kodus + päevasel ajal ka auto laadimise vähemalt paari-kolmekümne protsendi ulatuses (ehk siis 15-25kWh).
29.01.2014 at 15:36
partel
  
Tesla Model S 2013
Ma mõtlen just, et kuidas USA's Tesla massidesse saada kui elektrivõrk on nagu on.

Energeetikast rääkides läheb asi teadagi kohe poliitkasse.

Igatahes kui ma elaks USA's majas, siis on Priority #1 vajaliku võimsusega generaator!


____________________________
_
29.01.2014 at 16:11
ramman
Tesla Model S 2013
Küsimus Mariole: kuidas Tesla ennast nüüd vähe krõbedamate ilmadega üleval pidanud on? Anomaaliaid pole esinenud?

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
29.01.2014 at 21:15
Lowrider
Tesla Model S 2013
Eelmisel leheküljel ta paar korda just mainis külmade ilmade kogemusi. Kuna vahepeal pole midagi postitanud siis küllap pole põhjust olnud.
29.01.2014 at 21:26 1 edit. Last edited 29.01.2014 at 21:26 by Lowrider
dodge
Tesla Model S 2013
quote:
partel: Ma mõtlen just, et kuidas USA's Tesla massidesse saada kui elektrivõrk on nagu on.

Energeetikast rääkides läheb asi teadagi kohe poliitkasse.

Igatahes kui ma elaks USA's majas, siis on Priority #1 vajaliku võimsusega generaator!


Ma millegipärast usun, et enamik teslajuhte elab siiski majas, mitte pappkaststis või pargipingil...
29.01.2014 at 23:31
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
-22 juures oli korra üks tagauks mida ma harva kasutanud alt paksema jääkihi all niiet kui ukse lahti tegin ja kinni panin ei läinud klaas piisavalt liikvele ning sulgus väljaspool kummi osa. Tegin ukse uuesti lahti ning panin uuesti kinni ja kõik oli korras sest ta oli teisel korral selle jääkihi ära likvideerinud klaasi sisse tõmbamisel.

Paaril korral kui auto on 12+h seisnud ning kella peale hakanud laadima pole laadimine startinud kuna vist liiga külm aku olnud. Fix on olnud panna autos sees kliima tööle 5-ks minutiks mis akust tõmbab voolu ja seda seeläbi kraadikese soendab, seejärel läheb laadimine kenasti käima aga see on tõesti esinenud ainult väga külma ilmaga ja kui auto on seisnud paigal 12+h ehk akupakk on jahtunud välistemperatuurini. See pidi olema viimase firmware known bug ning täna sain uue firmware mis selle peaks likvideerima.

Aga sõitmise ja muu mõttes on väga bro ning soeneb kiirelt üles nii eelsoendades kui ka juhul kui see unustada. -18..-22 sõitmine pole mingi probla. Ma ei tea kas ma jagasin siia seda Youtube link mis reedel ad-hoc tegin kui õues -22 oli.



Kvaliteet videol pole teab mis asi kuna lihtsalt sai telefoniga filmitud sest nii tihti küsitakse, et kas auto ikka sõidab -20 juures :)
29.01.2014 at 23:44
dodge
Tesla Model S 2013
SOOJENDUS!
29.01.2014 at 23:54
newusername
Tesla Model S 2013
Läbitud maa oli ca 5 km, kuid laadimiseni jäänud km muutusid ca 10 km. Ehk külmaga saab 2x vähem km läbida kui näidik näitab?
29.01.2014 at 00:09
viplala
Tesla Model S 2013
quote:
dodge: SOOJENDUS!

Mäs sa kurjustad? http://www.eki.ee/cgi-bin/saareste.cgi?sona=soenema&osa=p&x=13&y=14
29.01.2014 at 01:33
vvt
  
Tesla Model S 2013
quote:
Ma mõtlen just, et kuidas USA's Tesla massidesse saada kui elektrivõrk on nagu on.
Energeetikast rääkides läheb asi teadagi kohe poliitkasse.
Igatahes kui ma elaks USA's majas, siis on Priority #1 vajaliku võimsusega generaator!

Kui asjad liiguvad hapuks, ostetakse bensiinijaamad ühe päevaga kuivaks. Ehk siis varud on nagu nad on, "just in time" logistikas ruulib.
Sama käib enamike hädavajalike tarbekaupade kohta, mida iga arenenud riigi marketites on 3-4 tavalise päeva või rabistamise korral poole päeva jagu.
Valgel inimrassil ongi rikkuse jahtimisel kombeks enda istumise alust otsa saagida ning government lükkab sellele lollusele üha hagu alla.
Kuigi seisund kohustaks hoolitsema karja jätkusuutlikkuse eest.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
30.01.2014 at 10:58 1 edit. Last edited 30.01.2014 at 10:59 by vvt
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
newusername: Läbitud maa oli ca 5 km, kuid laadimiseni jäänud km muutusid ca 10 km. Ehk külmaga saab 2x vähem km läbida kui näidik näitab?

Korraliku külmaga ei aita auto eelsoendus ega laadimine akupakki nominaaltemperatuurile saada. Ainult sõitmine teeb seda reaaalselt kuna tarbib way kõrgemaid kW. Seega esimesed 10-30km kulub paras kogus kW akupaki soenduse peale lisaks autoga sõitmisele mis tähendab, et kulu on alguses tubli 2x kõrgem. Kui sõita ainult lühikesi otsi (~10km), siis muidugi tõesti saabki ainult 2x vähem sõita. Kui sõita pikk ots, siis esimesed 20-30km on tarbimine kõrge ja siis kukub ära peaaegu suvisesse piirkonda (edasi sõltub palju kliimaseade võtab, külma auto puhul tundus ca 5-6kW isegi võtvat, juba sooja auto hoidmiseks ca 1-2kW.

Näiteks täna hommikul kui auto oli 14h õues seisnud -19 kraadi juures oli salongi temperatuur -15 kraadi. Hetkel auto eelsoenduses kuna plaanin ca 20 min pärast liikvele minna. Seejuures alustas auto uue tarkvaraga väga kenasti ise laadimist niiet tundub, et see bugi mis oli eelmises firmwares on tõesti fixed. Seega kui salong oli -15 pidi ka aku olema vähematl -15 kuid pigem õues olles isegi lähemal -19 kraadile. Selliselt temperatuurilt nominaalse kanti (~ +20?) saamine võtab ikka aega veidi :) Sellepärast ma ise ennustaks praeguse temperatuuri juures ca 300-330km läbisõitu kui järjest sõita. Ehk edasi tagasi Tartus ei käiks, peaks veidi juurde laadima. Aga eks selgub, ma veebruari teisest nädalast hakkan käima Tartus iga nädal kus annan 4h loengu. Selleks ajaks saan 100m eemal olevasse ELMO laadijasse auto jätta niiet absoluutselt ei huvita mis välistemperatuur on :)
30.01.2014 at 11:12
partel
  
Tesla Model S 2013
quote:
vvt:
quote:
Ma mõtlen just, et kuidas USA's Tesla massidesse saada kui elektrivõrk on nagu on.
Energeetikast rääkides läheb asi teadagi kohe poliitkasse.
Igatahes kui ma elaks USA's majas, siis on Priority #1 vajaliku võimsusega generaator!

Kui asjad liiguvad hapuks, ostetakse bensiinijaamad ühe päevaga kuivaks. Ehk siis varud on nagu nad on, "just in time" logistikas ruulib.
Elektrikatkestusega veel see jama, et bensujaama pumbad on elektrilised, s.t. jäävad seisma ja bensugi ei saa.

Aga tragid ameeriklased teavad midagi "nõudluse-pakkumise suhtest" ja orkaan Sandy järel võtsid bensukanistrid kätte ja hakkasid mittetöötava bensujaama juures hädalistele haltuurat tegema, siiski mitte $5/gallon, vms see hind seal New Jerseys oligi, vaid $15-$20/gal ehk pea 4 EUR/liiter...

----

Tesla: kuidas see hardware ja software on arenenenud?

Näiteks USA kosmoseprogrammides löödi tehnika lukku mitu aastat enne esmastarti, softi uuendustega siis üritati paigata tehnika puudusi.

IBM tahtis Space Shuttle ühe programmirea muudatuse eest $1,000,000, kuna nii palju tuli testida.

Ja uuel F-35 hävitajal on 24,000,000 programmirida... :uhoh



____________________________
_
30.01.2014 at 14:05
newusername
Tesla Model S 2013
Akude soojenemine on üks asi.
Aga kuidas on tulemused sellise testiga, et laed akud ühe korra lõpuni täis ja siis teed linnas tavalisi sõite (ehk kuni 15 km otsad ja jätad auto külma seisma ja nii mitu korda). Öösel jätad ka auto laadimata seisma ja järgmine hommik jätkad sõitu ilma laadimisete jne. Miinus kraadidega seistes peaksid akud iseenesest ka mingil määral tühjaks minema (näiteks arvutit autosse jättes pikemaks ajaks olen avastun pooltühja akuga arvutit, telefonidega sama lugu) + sellele lisandub akude soojendamine. Kokkuvõttes võib lubatav sõiduulatus väheneda palju rohkem kui 2x.

Muidugi võib väita, et Tesla ostnud inimene hakkab mõtlema ka laadimispunktide peale ja sellist olukorda reaalsuses ei teki.
01.02.2014 at 13:16
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Praktikas ma laen ainult kodus, seega kõik peatused linnas ükskõik kui külma ilmaga on ilma aku soenduseta. Samas ma ei näe mitte mingit põhjust miks ma peaksin kodus autot mitte panema laadija külge. Seetõttu sellist mitme päeva testi nagu väga ei ole teostanud.

Statistika siis detsembri ja jaanuari kohta mis peaks näitama seda tõsist sügavaimat külma kuna detsembris oli suhteliselt soe (enamuses +) ning jaanuaris vägagi külm (minu auto parkimiskohas enamus hommikutel -19..-22 viimased paar-kolm nädalat, tänasest on soem).

Detsember: 1600 km, 395 kWh, 247 Wh/km keskmine tarbimine
Jaanuar: 1700 km, 500 kWh, 294 Wh/km keskmine tarbimine

Mõlemal juhul oli üks Tartus käik, Jaanuaris oli ka kaks ~150km otsa, millest üks oli -18 juures. Enamus distantsist on endiselt lühikesed linnasõidud ning see akupaki soenemise vajadus tuleb selgelt välja kuna tarbimine on läinud üles 19%.

Samas juhiks tähelepanu, et Tesla ametlik rated range mis on mõeldud suvisel realistlikul tarbimisel on 205Wh/km. Seega Detsembri temperatuuride ning minu sõidumustri juures oli see +20% selle numbriga võrreldes ning Jaanuaris +43% tarbimine. Rated range on ca 440km sõiduulatuse indikaator seega Detsembri keskmisega oleks max ulatus 366km ja jaanuari keskmisega 308km. Seda siis lühikeste linnasõitude korral. Detsembris maanteesõit koos soendustega oli keskmine 206Wh/km ehk rated ning Jaanuaris tehtud ca 10 kraadi madalama temperatuuriga sõidu puhul suhteliselt sama. Praktikas -18 juures pikal distantsil nägin ca 235Wh/km keskmisena ning täna sõites enamuse ajast siiski lumes ca sama (temp oli -7..-10) tänu suurenenud veeretakistusele. Tõsi täna ka ei hoidnud ennast kiiruse osas viisakalt 90 juures vaid enamuse maast sai pigem 95..100 sõidetud ;)

Kõik kokku võttes selline asi nagu range anxiety puudub. Laadimispunkte on kõik kohad täis kui tõesti peaks tekkima nende järgi vajadus. Oma nädala pärast algavat loengut Tartus hakkan käima lugemas Teslaga sõltumata ilmast. 100m kaugusel kohast kus loen on ELMO laadija, kuna see on mugav, siis oma 4h loengu ajaks saan auto laadijasse visata ning sõltuvalt kas ELMO suudab selle 2h limiidi teha 4h limiidiks saan kas 80 või 160km range (rated) juurde 5€ eest. Tõenäoliselt vältimaks suht 100% -> 0% laadimistsükleid on see mõtekas.
01.02.2014 at 22:39
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
Elon Musk talks Tesla Model S updates, AWD version, Model X deliveries


Version 6.0 software is a few weeks away and includes real-time traffic information as well as increased suspension functionality, like lowering and heightening on command.
Supercharger production is maxed out and installs are happening at a rate of around five per week.
Superchargers will soon pump power at an impressive 135 kW rate, but will plateau there.
An AWD Model S will be coming, perhaps around same time as the Model X.
Bigger battery pack options may arrive as soon as next year.
The new giga-factory for batteries could bring costs down by at least 30 percent, ideally 40 percent and will produce about 30 gigawatt-hours worth per year.
After ramp up, volume production of Model X is expected to begin around April 2015.
To improve comfort, there will be a seat modification available in the near term, and a different seat option available in a year (or so).
Battery swapping between Los Angeles and San Francisco should be online in a few months.
The company has analyzed energy usage in production process and claims energy payback happens in less than 10,000 miles. May release white paper on this soon.


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
05.02.2014 at 13:29
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
Kuskil räägiti midagi Tesla heast pakkumisest eestlastele?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
05.03.2014 at 15:34
jopakoll
Tesla Model S 2013
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/roomusonum-tesla-tegi-eestlastele-eripakkumise.d?id=68153677
05.03.2014 at 16:07
LaSa
 
Moderator
Tesla Model S 2013
Eile saabus uudis proovisõiduvõimalusest Tallinnas.
Kui sõita ei taha või ei saa, siis soovitan lähemalt kaema ja kummi toksima ikka minna :)
06.04.2014 at 09:58
Check Engine
Tesla Model S 2013
Ajakirjas "MotorTrend" on artikkel nende kasutuses olevast Teslast, millel vahetati juba mootor, panoraam katus krigiseb hirmsasti ja tagarehvid kuluvad kole kiiresti.
Kui kedagi huvitab võib siit lugeda http://www.motortrend.com/roadtests/oneyear/alternative/1404_2013_tesla_model_s_p85_update_3/
09.04.2014 at 20:07
Jesper
 
Tesla Model S 2013
quote:
Check Engine: tagarehvid kuluvad kole kiiresti.
Ilmselgelt õige usakas :burnout

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.04.2014 at 23:07 1 edit. Last edited 09.04.2014 at 23:07 by Jesper
perilainen
Tesla Model S 2013

12.04.2014 at 14:56 1 edit. Last edited 12.04.2014 at 14:57 by perilainen
Check Engine
Tesla Model S 2013
Keegi küsis kunagi modifitseerimise kohta. Saleen teatas mõniaeg tagasi et võtab Tesla ette. Veel ei ole teada kuidas elektrimootorit veel võimsamaks tehakse aga välimust ootavad ees sellised muudatused.


15.04.2014 at 09:14
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
quote:
Check Engine: Veel ei ole teada kuidas elektrimootorit veel võimsamaks tehakse
See on ju imelihtne, kuskilt ajust keeratakse vähe peale ja ongi - Teslal on ju kõik erineva võimsusega mudelid sama mootoriga:)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
15.04.2014 at 09:21
mrtn
Tesla Model S 2013
Mitteametlik kabrio: http://www.engadget.com/2014/04/15/tesla-model-s-convertible/
15.04.2014 at 11:17
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 10 11 12 13 14 15 16 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.