register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 11 12 13 14 15 16 17 ..  
Poster Message
Henri_
 
Tesla Model S 2013
Kaspar ja Sergei käisid Teslat uurimas. Selgus, et tulevik on küll ilus, kuid mitte veel päris valmis.

kliki pilti või http://petrolheads.ee/2014/05/tulevik-ei-ole-veel-paris-valmis/



____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
14.05.2014 at 11:52
Check Engine
Tesla Model S 2013
Mürast rääkides. Kas 2dB on nii suur vahe et see häirima hakkab? Võrdlen praegu Audi A6 3,0T ja Model S @ 70mph müra salongis.
14.05.2014 at 20:15
Maik
  
Tesla Model S 2013
Müra on suur factor ,kui auto ise on vaikne.
2db vahe puhul mnjah,peaks ikka eesistujatega rääkida saama.

Üllatavalt palju miinuseid kooriti välja igastahes. Samas esimese põlvkonna kohta väga hea ju ikkagi ?


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
14.05.2014 at 20:23 1 edit. Last edited 14.05.2014 at 20:28 by Maik
rai
Tesla Model S 2013
quote:
Check Engine: Mürast rääkides. Kas 2dB on nii suur vahe et see häirima hakkab? Võrdlen praegu Audi A6 3,0T ja Model S @ 70mph müra salongis.
Tegelikult tuleb eristada mõõteriistaga ja kõrvaga kuuldavat müra, samade detsibillide juures võib üks heli olla väljakannatamatu.
14.05.2014 at 21:44
spark
 
Tesla Model S 2013
quote:
rai:
quote:
Check Engine: Mürast rääkides. Kas 2dB on nii suur vahe et see häirima hakkab? Võrdlen praegu Audi A6 3,0T ja Model S @ 70mph müra salongis.
Tegelikult tuleb eristada mõõteriistaga ja kõrvaga kuuldavat müra, samade detsibillide juures võib üks heli olla väljakannatamatu.

No umbes nagu tuulegeneraatorite läheduses elavatel inimestel.
Mõõteriistade järgi on kõik normis, aga inimene tajub labade poolt tekkivat heli teisiti ja ongi elu, nende lähedal mokas.


____________________________
Seitsekümmend Viis
14.05.2014 at 22:52
mrtn
Tesla Model S 2013
Selle asja nimi on usk. Sellel pole müratasemega midagi pistmist. Ma usun, et selgeltnägijate tuleproovi vaadates ei tule neile tuulikumüra meeldegi.
14.05.2014 at 23:22
Henri_
 
Tesla Model S 2013
2dB võib olla üsna suur, kuna 3dB on sisuliselt kahekordne helitugevuse erinevus. Või ütleme nii, et elektroonikavallast on tarvis 2x suuremat võimsust, et saavutada 3dB tõusu helitugevuses.

Kui ma võtsin oma ühel autol käigukangilt mürasummutuse kummimuhvi ära, siis oli autos talumatu lärm, panin tagasi, oli vaikus. Ma ei usu samas, et dB väga palju suurenes-vähenes.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
14.05.2014 at 00:03
Lowrider
Tesla Model S 2013
No keda lärm takistab siis alati on aftermarketina võimalik mürasummutust/isolatsiooni paigaldada. Kui rahakott kannatab siis kallimaotsa igasugu erilistest materjalidest matid pole väga suure massiga ka, et nüüd drastiliselt kaalutõusuga sõiduulatust vähendaks.
Motors24(kui ma ei eksi) testis kurdeti just, et kõrvalsõitvate autode müra kostab hirmsasti sisse, järelikult ustes kehv isolatsioon, see juba mõjutab teemüra kostumist ka oluliselt. Ustesse ei kulu seda kraami palju aga omast kogemusest võin öelda et vahe on tuntav.
14.05.2014 at 01:13 6 edits. Last edited 14.05.2014 at 01:29 by Lowrider
mrtn
Tesla Model S 2013
Kõrvalsõitvate autode müra on kõige rohkem ukse/aknatihenditest kinni.
15.05.2014 at 09:56
Lowrider
Tesla Model S 2013
Sealt ka kindlasti, neid vähe raskem samas tuunida juba. Ma enda olematu isolatsiooniga autol tegin uksed pigimattide ja isolatsiooniga ära ja nüüd ei kuule enam peaaegu üldse kõrvalsõitvaid autosid.
15.05.2014 at 11:37
vr_
  
Tesla Model S 2013
Kas ei või olla probleemiks, et mootorinurrumise puudumisel tundub muu müra suhteliselt vali?

____________________________
Imperialist 71
15.05.2014 at 13:26
Check Engine
Tesla Model S 2013
Ma mõtlesin sama kusjuures. Kuna puudub ühtlane jõmin või surin või podin misiganes siis äkki too rehvi ja tuule müra tuleb liiga esile ja muutub tüütavaks. Kindlast on mingid teised sagedused ka mängus mis inimesele ei sobi ja ongi käes. Mingil autol pidi nii olema, et see teeb ise mingit anti-müra vastu sellele mis väliskeskonnast tuleb ja kuidagi sellega tehakse salong vaiksemaks.
15.05.2014 at 20:01 1 edit. Last edited 15.05.2014 at 20:01 by Check Engine
ramman
Tesla Model S 2013
quote:
Check Engine: Ma mõtlesin sama kusjuures. Kuna puudub ühtlane jõmin või surin või podin misiganes siis äkki too rehvi ja tuule müra tuleb liiga esile ja muutub tüütavaks. Kindlast on mingid teised sagedused ka mängus mis inimesele ei sobi ja ongi käes. Mingil autol pidi nii olema, et see teeb ise mingit anti-müra vastu sellele mis väliskeskonnast tuleb ja kuidagi sellega tehakse salong vaiksemaks.
Kui mälu ei peta, siis oli see uus A8/S8, mis auto helisüsteemis tekitab vastavat sagedust, et summutada sõidul tekkivat müra.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
15.05.2014 at 20:22
olevtoom
 
Tesla Model S 2013
quote:
Henri_: 2dB võib olla üsna suur, kuna 3dB on sisuliselt kahekordne helitugevuse erinevus. Või ütleme nii, et elektroonikavallast on tarvis 2x suuremat võimsust, et saavutada 3dB tõusu helitugevuses...

No päris nii lihtne see ei ole, sest kõrva tundlikkuse kõver on logaritmiline, märgates just võimsuste suhet, mitte vahet.. Akustikas on 1 dB minimaalne helitugevuse muutus, mida treenitud kõrv veel on võimeline märkama. Tavakodanik märkab 3-detsibellist muutust.
Ja see, et audiosüsteemist tuleb volüümi kasvatamiseks 3 dB võrra tõesti umbes 2 korda rohkem võimsust välja ajada, on hoopis teine asi.
Kui kahe auto sisemüra erineb 2 dB, siis ei saa tegelikult öelda, kumb lärmakam tundub, subjektiivne helivaljus sõltub müra spektrist (kõrgemaid sagedusi talume halvemini).

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
15.05.2014 at 22:25
Lowrider
Tesla Model S 2013
quote:
ramman:
quote:
Check Engine: Ma mõtlesin sama kusjuures. Kuna puudub ühtlane jõmin või surin või podin misiganes siis äkki too rehvi ja tuule müra tuleb liiga esile ja muutub tüütavaks. Kindlast on mingid teised sagedused ka mängus mis inimesele ei sobi ja ongi käes. Mingil autol pidi nii olema, et see teeb ise mingit anti-müra vastu sellele mis väliskeskonnast tuleb ja kuidagi sellega tehakse salong vaiksemaks.
Kui mälu ei peta, siis oli see uus A8/S8, mis auto helisüsteemis tekitab vastavat sagedust, et summutada sõidul tekkivat müra.
Uued Cadillacid ja Tahoed/Yukonid teevad ka seda.
15.05.2014 at 23:38
Maik
  
Tesla Model S 2013
pole mõtet arutada asja, päris kindlasti on asi lihtsalt selles,et kõrv kuuleb helisid mida tavaautos lihtsalt nii ei erista.
Mida vaiksem auto seda nõmedam muu müra. Näiteks a8-sas mind häiris kerge tuulemüra. Samas preaguses diisel-pasas
mind pigem häirib diisli müra PLUSS muu müra. Vaikne auto on luksuse tundemärk ütleme nii.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
15.05.2014 at 00:11 1 edit. Last edited 15.05.2014 at 00:11 by Maik
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Üldiselt see müra kommentaar on selline otsitud "viga". Jah tuule ja tee müra on mingil määral kuulda, kuid kohe kindlasti ei ole tegemist müraga mis segaks. Ma olen veetnud autos 6+h sõites Läti karupersest tagasi Eestisse ning kõrvalistujaga rahulikult juttu ajanud. Ei pane tähelegi mingit müra. Ja kui sa pikemalt autos sõidad, siis tõenäoliselt ka kuulad kas raadiot või internetimuusikat ning juba marginaalse helitugevuse juures on see primaarne heli mis kuuled ja mingist mürast pole juttugi. Ning vähemalt ühele Model S-le on tehtud mürasummutus ka juba Eestis just tagumiste rattakoobaste osale ning pidi kõvasti vaiksem olema. Pigem on tõesti asi suhteline tulenevalt mootori müra puudumisest. Inimesed keda olen sõidutanud on väga vähesed seda müra märganud ning kindlasti ei eristu see päris hästi ka filmimisel kuuldust kus tunduub mikrofon olevat pigem klaasi lähedal ja seetõttu seda rohkem üles korjanud. Ma räägin suht regulaarselt ka hands free kaudu bluetoothiga ning ei ole ka seal keegi nurisenud kvaliteedi üle jne. Niiet pigem pseudo issue.

Küll aga olen nõus, et taga istujad on pigem mõeldud keskmist kasvu või väiksemad ning kui on plaanis regulaarselt pikki inimesi transada taga, siis pigem vaja võtta panoraamkatusega mis annab mitu cm ruumi juurde.
21.05.2014 at 18:48
ramman
Tesla Model S 2013
Mario, kas ka American Beautyle?
Tegu siiski ju ameerika autoga :)

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
21.05.2014 at 19:49
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
ikka peab tulema - ameerika auto, tagavedu, tons of lb-ft

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
22.05.2014 at 10:23
Lowrider
Tesla Model S 2013
Kas Tesla kompanii on sulle Mario mingeid preemiaid/erisoodustusi/vms ka teind selle kõva promo peale? :D Lugenud korduvalt, et Tesla on üllatunud eestlaste suurest huvist nende auto vastu ja nüüd on neid autosi siia juba mõned juurde tekkinud. Suure panuse on küllap Mario oma Tesla tutvustamisega teinud ja nende lugematute uudisklippide kaudu said vast paljud eestlased esimest korda teada mis see auto endast kujutab(sh. mina, varem ei pööranud üldse tähelepanu, aga pärast seda esimest Ringvaate saadet hakkasin uurima, et ohoh päris huvitav)
22.05.2014 at 13:24 1 edit. Last edited 22.05.2014 at 13:25 by Lowrider
Koit
  
Tesla Model S 2013
Sain isegi natukene aega tagasi umbes pool tundi yhe Teslaga soita. Mingit erilist myra salongis kyll tahele ei pannud. Joud ja "gaasipedaali" liikumine on taiesti uskumatud. Taitsa monus asi soitmiseks igatahes. Proovisin asja Norras, aga seesamune diiler oli Eesti Teslaga samuti kursis. Muigama ajas, et siin on neid myydud juba tugevalt yle 4000 masina, mistottu ongi loogiline, et 200km. otsa peal neid julgelt yle kymne juba vastu soidab...pluss, et on neid juba ka taksodena naha.

____________________________
Chevrolet Caprice Classic, ex Police
Chrysler Voyager
Plymouth Voyager
Pontiac Grand Amr
Cadillac DeVille 32V
Cadillac DeVille 4,9 V8
Thunderbird SC
Cadillac Deville 4,9 V8 '95
22.05.2014 at 15:22
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
ma oleks viimati Norras Tesla rendiautoks võtnud - aga kajuks oli just läinud
seal on see hetkel kõige odavam auto ja Tesla annab oma laadimispunktides elektrit tasuta - sellepärast seal neid nii palju ongi, nagu rahvaauto juba

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
22.05.2014 at 15:54
DevilDeVille
  
Tesla Model S 2013
quote:
Lowrider:
quote:
ramman:
quote:
Check Engine: Ma mõtlesin sama kusjuures. Kuna puudub ühtlane jõmin või surin või podin misiganes siis äkki too rehvi ja tuule müra tuleb liiga esile ja muutub tüütavaks. Kindlast on mingid teised sagedused ka mängus mis inimesele ei sobi ja ongi käes. Mingil autol pidi nii olema, et see teeb ise mingit anti-müra vastu sellele mis väliskeskonnast tuleb ja kuidagi sellega tehakse salong vaiksemaks.
Kui mälu ei peta, siis oli see uus A8/S8, mis auto helisüsteemis tekitab vastavat sagedust, et summutada sõidul tekkivat müra.
Uued Cadillacid ja Tahoed/Yukonid teevad ka seda.

91 aasta j6ehobukerega essklassil oli juba selline optsioon.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
22.05.2014 at 16:15
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Ehh ... sai juba regamisvorm ette võetud ja regama asutud kui igaks juhuks kalendri üle kontrollisin. Mul 19.07 põlvas ja 20.07 tartus koertel näitus. Dang.

Preemiate või erisoodustustena võib võib-olla võtta Tesla riideesemeid mis olen saanud + Tesla bossid tegid mulle lõuna ja õhtusööke välja kui Tesla Tallinnas käis ;) Ja noh siiani ma pole paari aksessuaari eest ka arvet saanud aga noh nood võivad veel takkajärgi tulla. ;)
22.05.2014 at 16:15
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Hetkel on mul Juuni+Juuli peale kokku vabad 6-7 juuni, 4-5 ja 12-13 juuli. Kui nendel mingi carshow või kiirendusvõistlus on, siis andke teada ;) Aga ma vaatan, äkki mõni teine Tesla omanik tahab American Beautyle minna, vihjan neile.
22.05.2014 at 16:18
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 11 12 13 14 15 16 17 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.