register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
Just ja rinkaajad pole ka väga pahad - samasse auku LancerEvoIX-ga, vähemalt Laguna Secal:
http://fastestlaps.com/tracks/laguna_seca.html
aga lõppkiirusele pole asja, sest see on piiratud 212kmh peale miskipärast

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
18.12.2013 at 16:45
Joel
 
Tesla Model S 2013
No kui auto maksab väga palju, aga tema sõidukilomeeter maksab väga vähe, siis tuleks ju temaga uhada nii palju kui võimalik, et kogukulu mõistlik oleks. Model S on ju kõigele lisaks mõnus auto, millega on ilmselt hea sõita ka igapäevaselt. Tesla garaažikaunitarina pidamine oleks minu meelest nagu liisinguga lumesaani ost - 5/6 ajast maksad justkui eimillegi eest (mitte võrrelda põllutehnika ostuga). Küll aga ma arvan (lihtsalt tundub), et enamasti ei ole Tesla täna siiski omaniku majapidamises päris ainus auto, st nagunii ta mingis mõttes hobiauto ole paljude jaoks nagunii.

Taanieli iva pigem oli minu arvates see, et liiga palju juttu on siin teemas kilomeetrihinnast ja majanduslikust otstarbekusest - selle foorumi liikmed valivad autosid ikka pigem oma subjektiivsete eelistuste ja auto tekitatava emotsiooni ajel, mitte niivõrd puhtmatemaatilise tasuvusanalüüsi alusel. Mingi 8-aastane tasuvusgraafik on ju silmamoonutus nagunii, ega siis kellelgi seda kokku hoitud raha 8 aasta pärast reaalselt alles ole - kulub mingi muu jama peale ära, nii et ei saa arugi. Ma soovitaks pigem nautida hetke ja sõita sellega mis meeldib, näiteks Teslaga, kuna ta on nii uus ja äge asi. Raha käibib enamikel inimestel 30-päevase intervalliga, emotsioon kestab aastaid... :)

____________________________
2xV8
18.12.2013 at 16:53 1 edit. Last edited 18.12.2013 at 16:55 by Joel
PlyVal64
Tesla Model S 2013
quote:
Joel:...liiga palju juttu on siin teemas kilomeetrihinnast ja majanduslikust otstarbekusest - selle foorumi liikmed valivad autosid ikka pigem oma subjektiivsete eelistuste ja auto tekitatava emotsiooni ajel, mitte niivõrd puhtmatemaatilise tasuvusanalüüsi alusel.
Rääkides vanadest või sportautodest, siis küll. Kuid rääkides USA-rauast üldisemalt, on paljudel riistapuudel pigem kilomeetrihind ja majanduslik otstarbekus olulised ;) Aga ka mugavus, meeldimine jne. Muidugi ostavad osad omale Cumminsi katlaga neliveolise kastika, et sellega ainult omaenda tagumikku mööda linnatänavat kolm kvartalit tööle vedada aga siiski enamus vajab ühel või teisel põhjusel sellist aparaati. Teine vajab mugavustega bussilaadset, kus siis saaks hädapärast ka ööbida - vaatab Van'e-Ram'e. Kolmas tahab iidmugavalt igapäevaselt kulgeda ja ei taha "bemmimees" olla - vaatab mõne 90'te Cadillaci-Lincu poole. Jne.
Sest USA-raud ei koosne ju vaid Musta Numbriga iludustest, dragi ulmeloomadest, Viperitest ja Tesladest :D Siin sees on täitsa palju majanduslikult mõttekaid autosid, nii kummaline kui see ka pole :D
18.12.2013 at 17:53 2 edits. Last edited 18.12.2013 at 17:55 by PlyVal64
viplala
Tesla Model S 2013
Mind paneb natuke kukalt kratsima see elektriautode püha argument, hoolduskulude puudumine või pea pisku, võrreldes teiste autodega. Küsimus tekib, et mille pealt nad siis teenima hakkavad, või on kõik el autode tootjad padurohelise mõtteviisi, ning ennastsalgava parema tuleviku peal väljas. Mul on küll selline tunne, et oodatakse teatud suhet turul, el autode ja tavaliste vahel, ning siis keeratakse teenindustes käimised samaks mis praegugi. Jupid hakkavad lagunema, hooldusvälbad kallinevad ja tihenevad, tasulised update'd käivad läbi esinduste, ilma milleta auto kooleb jne. Kui pole hooldust ja juppide müüki, pole mõtet sellega tegeleda kellelgi.

Momendil jääb mulje turule sissesöömisest. Kõik on nii ilus. Pappi visatakse peale riiklikult, elekter on odav, hoolduskulusid pole, erilisi makse pole särtsuautodele kehtestatud, ainult ostke, ostke ostke. Huvitav kui riigil hakkab tekkima puudujääk kütuseaktsiisis, tänu särtsu omadele, mis siis saab?
Masstootmisega saab aparaatide omakulu alla, kuid see ei tooda kasumit tootjale, aga kust see papp välja võlutakse?
Selge on see, et tänase seisuga ei jää asi enam niši ettevõtluseks. Nii tootjad kui ka riigid on sinna panustanud liiga palju. See panustamine seisneb raha kulutamises ja kahjumi teenimises, mis tahes tahtmata ei ole jätkuv pudrumägi, kus särtsutarbijad oma kulpidega hea lasevad maitsta. Kuskilt otsast hakkab asi kärisema, ja siis tahavad kõik oma pappi saada. Selle all kannatavad kõigepealt masuudipressid ning muud sisepõlemismootorid, ning seejärel ka taevamanna pealt liikuvad neljarattalised.

18.12.2013 at 02:38
johndoe
Tesla Model S 2013
Eks mõeldakse elektriauto elektriaktiis välja. nt. laadimisseade peab olema x firma paigaldatud/hooldadud ja seal eraldi mõõdik ja siis maksad eraldi. Aga silla osad ju kuluvad ikka. Mootor vajab ka jahutusvedeliku ja laagrite määrimist. eks siis tööhind saab vastav olema. Kulub vähem materjali aga rohkem töötunde.
19.12.2013 at 10:34 1 edit. Last edited 19.12.2013 at 10:34 by johndoe
DevilDeVille
  
Tesla Model S 2013
Selles pole kahtlusevarjugi, et kui mingi kriitiline mass elektriautosid on teedel, siis leiavad meie padurohelise ning keskkonnateadliku mõtlemisega valitud ja seatud kohe, et elektriauto on saatanast ja seda tuleb trahvida. Sest ega inimloomale ei tohi ju tema raha taskusse jätta :D

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
19.12.2013 at 10:47
ivoalaska
 
Tesla Model S 2013
Tuleb, tuleb ega ta tulematta jää. Soomlased näitavad eeskuju :) http://www.postimees.ee/2633020/ollila-tutvustas-soome-plaanitavat-kilomeetrimaksu

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
19.12.2013 at 10:55
partel
  
Tesla Model S 2013
Hehe ja kolbmootoritesse ei ole investeeritud? :)

Muuseas, kolbmootorite suurim R&D tehti WWII ajal, kuna siis oli see peamine jõuallikas, ning pommitajatele jt. võimsust ja töökindlust vaja.

Gaasiturbiin on olemas WWII ajast, aga ikka on kolbmootorid, õhkpadi ka sealt kandist, aga autod ratastel jne.

Kogu see "rohelus" on doteeritud jura ja põllumeeste häälte ostmine, aeg ajalt siis skandaalid ka, nagu Solyndra.
http://en.wikipedia.org/wiki/Solyndra

Nii kui doteerimine lõpeb, on game over, kuna ilma "kunstliku hingamiseta" elujõuline pole.

Küsimus lisaks aku vs fuel cell.

Samuti MJ/kg, näiteks 85 kWh aku teeb ca 10 liitrit bensu, kui nüüd õigesti arvutasin.

Ega enne päikesepatareide arengut fossiili domineerimine lõpe. Siis saaks päikeseelektriga vett lahutada vesinikuks ja hapnikuks, mida siis "paaki valada".

Muidugi omaette teema on naftakeemia, näiteks vist kogu plastmass, kile jne on naftast tehtud. Liimid, värvid jne.

Energiatrendidest on hoopis "neetud" kivisöe tarbimise suurenemine, odav ja varud suured. Suurimad varud on muuseas USA'l.

samuti on küsimus, kas tavainimesel on mõtet teha R&D'd, olla katsejäneseks jne. Las rikkuritest moenarrid teevad musta töö ära.

Samas muidugi maagaasist toodetud elektri jõul linnas vurada pole ju paha.

Mis kuludesse puutub, siis bensuautol pole bensukulu ju ainus kulu. ;) Mis elektriautol kere poolest nii teistmoodi on? Lisaks veel elektroonikat täis tuubitud, mis teadagi lagunevad.

Tasuta lõunaid ei ole, samuti ka "imelahendusi".


____________________________
_
19.12.2013 at 10:57
Lowrider
Tesla Model S 2013
quote:
partel:
Ega enne päikesepatareide arengut fossiili domineerimine lõpe. Siis saaks päikeseelektriga vett lahutada vesinikuks ja hapnikuks, mida siis "paaki valada".

Meenus seda lugedes selline uudisenupp...
http://www.telegram.ee/maailm/hispaania-kaalub-paikese-maksustamist#.UrKzfrSUNQA
... ega kuraditel ahnus on lõputu :) .
19.12.2013 at 11:53
ivoalaska
 
Tesla Model S 2013
quote:
Lowrider:
quote:
partel:
Ega enne päikesepatareide arengut fossiili domineerimine lõpe. Siis saaks päikeseelektriga vett lahutada vesinikuks ja hapnikuks, mida siis "paaki valada".

Meenus seda lugedes selline uudisenupp...
http://www.telegram.ee/maailm/hispaania-kaalub-paikese-maksustamist#.UrKzfrSUNQA
... ega kuraditel ahnus on lõputu :) .

Hispaanias ja L-Euroopa üldse võid ju maksu selga lajatada, kuid see ei tähenda, et keegi seda maksa hakkab :) Nende maksukäitumine on nii nagu jumal juhatab.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
19.12.2013 at 11:56
Mart ja auto
Tesla Model S 2013
Elektri jõul liikuv auto tuleb ,tahab seda keegi või ei.
22.12.2013 at 22:49
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
-6C, 375km


soojamaa Tesla -6C, 300km


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
25.12.2013 at 11:59 1 edit. Last edited 25.12.2013 at 12:46 by Vanaisa (Moderator)
tfr
 
Tesla Model S 2013
See Eesti eksemplar sõitis täna Tallinn-Tartu otsa, kohale jõudes arvas, et 193km on veel jaksu alles. Ehk põhimõtteliselt oleks rahulikult 90km/h sõites tagasi ka jõudnud.
25.12.2013 at 00:10
peep
 
Moderator
Tesla Model S 2013
Tal on mingi blogi netis ? Huvitav oleks jälgida kuidas masin toimib ?
26.12.2013 at 12:06
raix_
Tesla Model S 2013
quote:
peep: Tal on mingi blogi netis ? Huvitav oleks jälgida kuidas masin toimib ?

FB-s väike nurgake "Tesla Fänniklubi Eestis".
Ja siin jagab ka muljeid ja kommentaare: http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=3&t=189878&start=210
Seal on ka muud mula kuid pisut filtreerides on info kenasti olemas.
26.12.2013 at 13:13
peep
 
Moderator
Tesla Model S 2013
Lugesin BMW foorumi teema läbi. Eks elu näitab kuidas see masin pikas perspektiivis toimib aga see exceli tabelis kulude arvestamine tundub nats üle võlli - hea auto eest võib (ja 99,999% juhtudel polegi muud varianti :)) ju rohkem maksta. Samas kui on soov eelkõige raha kokku hoida, siis pigem on vastuseks kasutatud auto, mitte poeletilt uus.
26.12.2013 at 21:39
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
see kulude teema ongi enamikul el. autode omanikel nagu kramplik kinnisidee. OK, ma saan aru Mievi ostjate puhul sellest, Tesla, Volt jpt. puhul nati naljakas.
Ise tarbiks sellist autot tema innovatiivsuse poolest eelkõige.
Peab tunnistama et Tesla 300+ km meie viletsas suusailmas on üsna tõsine argument. Näis mis nende 4veoline jeebimoodi asi teeb. Pidi hakatama järgmise aasta alguses tarnima...

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
26.12.2013 at 22:01
olevtoom
 
Tesla Model S 2013
quote:
tfr: ... Ehk põhimõtteliselt oleks rahulikult 90km/h sõites tagasi ka jõudnud.
No näe, see esineb ju paremini kui mu Cadillac.

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
26.12.2013 at 22:50
tfr
 
Tesla Model S 2013
quote:
Vanaisa: see kulude teema ongi enamikul el. autode omanikel nagu kramplik kinnisidee. OK, ma saan aru Mievi ostjate puhul sellest, Tesla, Volt jpt. puhul nati naljakas.
Ise tarbiks sellist autot tema innovatiivsuse poolest eelkõige.

Loomulikult on Tesla pigem emotsiooniauto kui ainult praktiline sõiduk, aga enamusel lihtinimestel on mingid finantspiirid siiski ees ja nendesse piiridesse peab mahtuma justnimelt TCO ehk kogukulu. See Mario tabel oli peamiselt vastuseks just neile tegelastele, kes ainult ostuhindu võrdlevad ja selle põhjalt arvavad, et tegu on rämedalt kallima autoga.
26.12.2013 at 00:05
kaedoo
 
Tesla Model S 2013
quote:
Vanaisa: see kulude teema ongi enamikul el. autode omanikel nagu kramplik kinnisidee. OK, ma saan aru Mievi ostjate puhul sellest, Tesla, Volt jpt. puhul nati naljakas.
Ise tarbiks sellist autot tema innovatiivsuse poolest eelkõige.
Peab tunnistama et Tesla 300+ km meie viletsas suusailmas on üsna tõsine argument. Näis mis nende 4veoline jeebimoodi asi teeb. Pidi hakatama järgmise aasta alguses tarnima...
Vabandan OT puhul (võib uue teema teha või kustutada ) aga buumiaegsed mördiviskajad Soome Vabariigis ei arvestanud kuludega ning nii mõnigi korjab tänapäeval pudeleid. Mina isiklikult exeldan töö ja eraautosi juba aastaid, vaadates eelnevat näen mida peaks tuleval aastal tegema (mul pole protsessorit peas, hea et õlle hinnad meeles on ) ja kuhu tekkivad reservid. Ning võrdlusmoment alati olemas.
Vanaisa :beer ,jääme ikka headeks kamraadideks.
26.12.2013 at 01:52
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Esiteks: bloody foorum lõikas regades mu nime pooleks ;) Olen Mario Kadastik ehk selle esimese Tesla omanik siinkandis. Kuna mulle see foorum vihjena anti, siis mõtlesin ka siia ennast ära registreerida ja anda tagasisidet reaalse kasutuskogemuse alusel. Ma küll lugesin eile õhtul threadi läbi aga suht kindlalt ma unustan osadele asjadele vastata niiet tuletage siis meelde.

Alustame siis hinnast ja TCO analüüsist mis siin viimasel ajal on teemaks. TCO analüüsi tegemise eesmärk minule oli aru saada, et kas auto on ostetav või mitte kuna ma ei ole rikas inimene kes saaks mõtlematult osta mänguasju vaid tegemist oli siiski ainsa auto ostmisega. Eelmine auto oli Evo X ning olude sunnil olin kaalumas Audi A5/A6 kui sattusin peale, et Model S tarned on reaalselt EU-s alanud ning tekkis huvi, et A6 asemel selle ostmisel, et palju siis reaalselt peaks rohkem raha välja käima. Minu üllatuseks ei pidanudki rohkem käima vaid Performance mudeli saab enam vähem samas hinnas (mõnisada eur aastas vähem kui Audi minu konkreetse use case ja auto puhul). TCO tabeli publitseerimine FB-s oli suuresti selle jaoks, et liiga palju läks erinevate uudiste kommentaariumites andmiseks selle üle, et kas minu Audi kohta toodud väide peab paika või mitte mistõttu võtsin S85 normaalse konfi ning normaalses konfis A6 ning tegin siis reaalse võrdluse, et igaüks saaks ise veenduda. Ja ütleme nii, et paljud seda alguses ei kaalu, kuid Model S on kättesaadavam inimestele kui nad arvavad. Jah, esimesed ostjad on tõenäoliselt üle keskmise jõukad ja olid enne samuti uute autode ostjad ning seda just Audi, BMW, MB, Porsche brandide osast, kuid tegelikult kannatab selle auto välja ka veidi väiksema sissetuleku omaja kui ta palju sõidab.

ELMO ja toetuse osas on osa siin juba ilusti räägitud ehk siis toetus tuleb Mitsubishile müüdud saastekvoodist mis oli sihteesmärgiline ning kõik mitte ostetud MiEV-d vaid selle asemel muud brandid on kerge ninanips Mitsule tegelt kes loomulikult lootis kogu saastekvoodi tagasi saada autode müügi kaudu. Alternatiiv oleks olnud CO2 kvoot raisku lasta kuna minuteada see aegub niiet ei ütleks, et kellegi lastelt lastetoetust ära võetud vms. Ja ELMO ja KredEx olid väga positiivsed ning abivalmid hankeprotsessi juures niiet kudos neile.

Akunduse osas on turul kahjuks liikumas veidi väärarusaamasid mis on tekitatud Nissan Leaf-de ja teiste poolt kellel on kasutusel kardinaalselt teine akukeemia ning mille puhul tõesti on ette nähtudki peale garantii aja lõppu aku vahetus. Model S puhul on garantii piiramatu arv kilomeetreid ja 8 aastat. Selle 8 aasta järel on ennustuslik maksimaalne distants ca 80-90% vahemikus algsest. Ehk siis 85kWh aku on umbkaudselt võrdväärne tutika 60kWh akuga oma kasutuse seisukohalt. Akud ise ei lähe siis kohe katki ja lõpeta tööd vaid on endiselt kasutatavad ning nende tegelik eluiga on aku keemia ekspertide poolt ennustatud pigem 15-20 aasta kanti. Seega kui keegi plaanib auto osta ja seda hoida 15 aastat, siis ei tähenda see ilmtingimata akupaki välja vahetamist niiet selle kulu sisse arvestamine ei ole täiesti õigustatud. Pigem võib seda nii võtta, et ühe km läbimiseks on ajas kasvav % "paagi" mahtuvusest umbes sama nagu tava autodelgi mis ajas muutuvad vähem efektiivseks ning tankimist tuleb teha tihemini. 10 aasta pärast aga ei tohiks olla mingit küsimust korralike kiirlaadijate osas niiet see on asi mida mina vähemalt ei pea mingiks probleemiks. Ning neile kes kõhklevad selles akupaki kestvuses soovitan uurida Roadsteri 5 aasta kasutamise statistikat ning Model S suurema läbisõiduga autode statistikat (on olemas ka juba > 80 000 km sõitnud Model S-e).

Nüüd reaalse läbisõidu osas võin julgelt kinnitada, et Tesla estimated läbisõidud on reaalsed. Praegustes jahedates oludes kus akupakk siiski vajab soendamist sõidu alguses on 370-390km reaalne sõita läbi ilma, et peaks langetama kiirust alla piirkiiruse. Kes muidugi sõidab +20km/h peab arvestama mõningase väiksema distantsiga aga mitte poole väiksema vaid pigem sellise 10-20% väiksema distantsiga. Minu viimase kahe päeva jooksul tehtud road trip oli Tallinn-Tartu-Jõgeva-Tallinn kokku 403.5km. Kulus kokku 81.2kWh ehk keskmine 202Wh/km. Seejuures ei olnud kulu mitte ainult sõitmisest vaid seal oli ka eelsoendust korduvalt. Autoga sai käidud Tartus pesus ning poole pesu pealt sai pandud puhurid sees tööle ca 30 minutiks, et hoida sees kuivem õhk ning Jõgeval seisis auto ca 30-40 min koos koertega kelle jaoks hoidsin kliima sees LO reziimis, et neile värsket õhku tuleks kogu aeg. Seega puhtalt sõitmisest oleks tulnud madalam tarbimine keskmiseks. Reaalselt sõitmise ajal püsis enamuse ajast mul tarbimine 170 Wh/km kandis. Tallinnale lähemale jõudes ning kaherealise peal võttis auto rohkem osaliselt järjest halvenenud ilma tõttu (sadas juba suht korralikult mis vähendab aerodünaamikat ning ma ei tea mis suunast tuul oli), kuid endiselt jäi keskmine 190 Wh/km kanti. Jõgevalt sõitma asudes sai navi kaudu võetud km maha lahutatud estimated remainin range-st ning pidin kodus nägema spidokal ees remaining 97km, kohale jõudes nägin aga 99km niiet sõit oli efektiivsem kui Model S ise ennustas.

Kui mul enne sõitu veel oli mingi kerge range anxiety olemas, siis pärast seda road tripi enam ei ole. Suhteliselt kerge on leida laadimiskohta sihtkohas sest isegi kui paar tundi lihtsalt kellegi juures peatuda ning kõige tavalisemast seinapistikust laadida suudab sellega lisada tubli 3-6kWh mis on 15-30km sõiduulatust.

Veel suur asi mis tundub muret valmistavad inimestele on hooldus. Antud autol regulaarne hooldus kui selline on suhteliselt olematu kuna Eesti kliimas peab anyway 2x aastas kumme/velgi vahetama mis rotatsiooni mure lahendab ning kojamehe vahetusega loodaks ikka ise ka hakkama saada. Service bulletinid jne on pigem added benefit mille jaoks võib ju kahe aasta tagant korra käia servicest läbi tehes selleks halvimal juhul roadtripi Helsingisse kui veel tõesti Tallinnas siis esindust ei ole (Tesla huvi on olemas, ajakava hetkel veel ebaselge). Kohustuslikumad osad on pidurivedeliku kontroll 2 aasta tagant ning aku jahutuse vedeliku kontroll 4 aasta tagant. Mis puudutab remonti, siis selleks ei pea minema kohe Teslasse. Kui tegemist on väikse kahjuga (klaasi mõra, mõlkis bumper jne) ning pole kahtlustada struktuurset kahju või elektrisüsteemi kahju, siis suvaline remonditöökoda kes on võimeline lihtsalt paneele vahetama saab sellega hakkama ja Tesla saadab jupid Eestisse. Kui on vaja teha diagnostikat ning on vaja Tesla poolset abi, siis toimub see 90% over the air ehk Tesla saab ligi autole üle 3G ühenduse ning kui mingi jama sellega, siis saab alati kohale kutsuda Rangeri. Rangeri visiit on efektiivselt 100 eur + praami otsene kulu kuna see 100 eur sisaldab 100km sõitmist kuhu ei arvestata praame jne. Seega all-in-all ma väga ei muretse ning Eestis on juba firmasid kes on huvi üles näidanud hankida endale Teslalt keretööde sertifikatsioon.

Mis puudutab seda, et kas tegemist on emotsiooni sõidukiga või praktilisega, siis ma ütleks, et ta on väga praktiline. Road tripil olid kaasas mul kaks koera kes reisisid taga (tagumiste istmete taga on piisavalt ruumi 3-4 koerale), frunk oli pilgeni täis igast nänni mis vajas transportimist ning tagaistmel oli Tartu sõites ka asju, tagasiteel mitte. Autosse mahutab tohutus koguses kraami niiet tegemist on ikka väga praktilise sõidukiga. Ja seda tagaistmel istumise keerukust ma väga ei mõista, mul autos olnud ka pikemaid inimesi ja pole neil mingit häda taga olnud. Pigem on näiteks positiivne see, et puudub käigukasti jaoks mõeldud renn keskelt mistõttu on taga ruumi jalgade jaoks oluliselt rohkem.

Mulle meeldib see, et ühes autos on koos tegelikult kolme auto omadused. Ta sõidab nagu Lamborghini, tarbib kütust nagu Prius ja mahutab nagu mahtuniversaal. See on auto mille puhul ei pea tegema kompromisse ning saab täiel rinnal nautida autot ning seejärel laduda ta täis kaupa ja lapsi ning kõigele lisaks on tema ülalpidamise kulud pea olematud.

Kui midagi veel jäi vastamata või on niisama ka huvi veel asju küsida, siis andke tuld, üritan käia ka siin üle vaatamas threadi aeg-ajalt :) Ja kindlasti kõige värksema infoga koht on FB leht "Tesla Fänniklubi Eestis" kuna seal hakkavad loodetavasti postitama ka teised Model S omanikud. Minu andmetel on hetkel tellitud ja ootamas tarnet veel ca 6 Model S-i ning neid peaks Jaanuarist-Aprillini suht regulaarselt saabuma. Huvilisi kes tõsiselt ostu plaanivad on aga kordades rohkemgi.
27.12.2013 at 11:16
minimum
Tesla Model S 2013
Paar lahtist küsimust millele ilmselt kohe ei oska/saagi vastata:
Veermiku vastupidavus meie teedel. Remondikulud?
Lumerohke talvega külmunud lumel põhjaga "liugu laskmise" mõju akupakile ehk selle vastupidavus löökidele altpoolt.

____________________________
-
27.12.2013 at 11:32
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
Panen ka paar küsimust :
- kas netiühendus on Tesla enda oma või pead kasutama mõnda kohalikku operaatorit?
- softi uuendused - kui tihti neid tuleb, kui suured on?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
27.12.2013 at 12:30
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Netiühendus on Tesla poolt. Väike aadressi tuvastus näitas, et tegemist on mingi hispaania operaatoriga. Hetkel vähemalt ei ole Tesla selle eest raha tahtnud ja tõenäoliselt veel mõnda aega ka ei taha. On mingit jutud olnud, et nad võivad kunagi tuua välja mingi kuumakse selle eest aga sellest saab opt-outida jäädes siis wifi only peale (telemeetria ja kaugjuhtimine peaks säilima).

Softi uuendused on varieeruva intervalliga. Mina olen saanud kaks minor update mis olid suht kiired reaktsioonid ilmnenud väikestele issuetele külma ilmaga laadimisel mis osadel autodel tekkisid kui laadimine oli ööseks plaanitud teatud kellaajal. Suurem update 5.8.4 pole veel minuni jõudnud ja jaanuaris peaks tulema 6.0 mis peaks olema suuremate uute featuuridega. Mahu osas pole õrna aimugi, kui prompt on tulnud, et update available olen öelnud, et installi kell 23:30 ja hommikul autosse istudes on release noteded ees. Ma tean, et nad eelistavad nüüd autosid mis kodus WiFi otsas istuvad uuenduste välja saatmisel.

Veermiku vastupidavust saab vist alles aasta paari pärast kommenteerida. Oletaks, et kui seal midagi katki läheb on see siiski pigem garantii case ning kuna autol on 4 aastat 80 000km garantii (hetkel uurin mis lisa 4+80k maksab), siis seni vähemalt eeldaks, et veermik on garantii juhtum.

Põhja all on akul peal kaitse "armor" mille täpne paksus pole teada aga jutud on veerandi tollisest plaadist. Igasugused oksad, lumi ja jää ei tohiks sellele küll kahju teha. Suurel kiirusel metallist objektid on teine teema :) Samas katkine akupakk on parem case kui nurkraud p***s sest tava autodel on see põhi ikka paberõhuke ning läbi põhja salongi tungivad asjad on suht tavapärased juhtumid maanteedel. Mis aga puudutab akupaki enda kaitset, siis jah see ei tohiks üldjuhul mingi probleem olla, ta on osa kere jäigast struktuurist ning ehitatud olema väga vastupidav igasuguste löökide jms osas. 5.8 softiga tõstis Tesla auto default kõrgust ka veidi, et Model S ei oleks enam üks madalamaid autosid maanteel vaid tavapärasem.
27.12.2013 at 13:25
ramman
Tesla Model S 2013
Lugesin just BMW foorumi teema läbi. Seal sa kirjutasid, et regen. aeglustamine on niivõrd efektiivne, et piduripedaali pole praktiliselt vaja kasutada normaalse sõidu juures. Küsimus, selles, et kui ta aeglustab reaalselt pidureid kasutamata küllalt efektiivselt, kas ta siis mingit moodi näitab ka piduritulesi kaasliiklejatele? Isiklikult eelistaks näha eessõitva auto piduritulesi, kui too aeglustab oluliselt paremini kui lihtne mootoripidurdus gaasi vabastamisel.


____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
27.12.2013 at 14:11
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.