register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 6 7 8 9 10 11 12 ..  
Poster Message
Märt
Tesla Model S 2013
quote:
hunt: 2 euro võitmise lauses pandud ju ... ilma liisinguta tuleb (min) 10 eur päevas lutti ju

No samamoodi tuleb ju teslaga veelgi soodsam, laod kohe 99000€ letti (AB on just saadaval), pole kaskot ja liisingut vaja ja on veel odavam liigelda:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
07.01.2014 at 23:52 1 edit. Last edited 07.01.2014 at 23:53 by Märt
rai
Tesla Model S 2013
Imevaga eelmisel talvel proovitud -15 kuni -20 kraadi 67 km ühe laadimisega isegi soojendust sai kasutatud mingil määral, seega mina usun Autobildi ja usun ka seda, et see on nendest autodest kõige keskkonna säästlikum. Selle auto ökoloogiline jalajälg on kõige väiksem, kaasa arvatud tootmisele panustadud ressurss ja seepärast näeb ta ka välja selline nagu ta näeb.(Ma ei saa ütelda, et ma sellise materjalikasutuse fanaatiline austaja oleksin :) )

See öko teema teema on teoorias nii ilus ja õilis nagu ka religioon, reaalsuses äri nagu iga teine kus lihtsameelsetelt tuleb tuleb oma materiaalse heaolu suurendamiseks raha ära võtta.

Mind näiteks kummastab kuidas inimene võib tulla mõttele, et ta võib enda energianälja rahuldamiseks näiteks terve Sahaara kõrbe päikesepaneele täis panna. See on räige keskonnareostus ja selliste lolluste vältimiseks ei tohiks sellistele projektidele mingeid dotatsioone anda. Ma saan aru kui sa paned selle paneeli oma maja katusele või seinale, mis on juba niigi tehiskkeskond, aga mingeid suvalisi pindu täis ehitada on samasugune idiootsus nagu näiteks biokütus.
07.01.2014 at 02:46 1 edit. Last edited 07.01.2014 at 02:46 by rai
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Siin vahepeal päris kõva teemaarendus olnud :) Hinna võrdluse osas ma võrdleks Tesla puhul hetkel siiski ainult õunu õuntega ehk uue auto soetamisel kas saab kokku hoida või mitte. Selle jaoks tegin millaski TCO analüüsi tabeli ka ning seda võib huvitatu uurida puurida siit: https://www.dropbox.com/s/bkqwwhcgehfgj86/Tesla_TCO.xlsx

Üldiselt on nii, et kasutatud autodega ei saa uus auto eriti hästi konkureerida kuna lihtsalt on võrreldamatud asjad. Samat moodi nagu kasutatud Passat ja uus Audi ei ole võrreldavad päris hästi tasuvuse osas. Mingi point on remondil ja hooldusel mis kasutatud autol hakkavad üles minema. Näiteks too hetk kui mina tegin oma TCO analüüsi võtsin oma liisingus oleva Evo X kogukulu kokku ning avastasin, et Tesla on aastas ca 45% kallim (mis oli suur üllatus kuna Tesla on 4x kallim kui too Evo oli). Kui ma viskasin juurde Evo X reaalse viimase 12 kuu hoolduse ja remondi kulu oli Tesla sama kallis (vahe oli mingi paar protsenti). Ehk võrreldes ühte spordikat (5 aastat vana, 4x hinnalt odavam) uue Teslaga sain ma sama suure ülalpidamiskulu ning minu läbisõit on imeväike (12k aastas). Uue A5/A6 ostmisega võrreldes tuli Tesla P85 odavam (S85 jne tuleks veelgi odavam).

See sahara näide oli lihtsalt selleks, et täiesti kasutamatut regiooni ära kasutada tema ideaalse asukoha tõttu. Samat moodi saab usas võtta 100km x 100km ala arizonas, ehitada paneele täis ja terve USA energiatarve on kaetud. Kui võtta terve sahara, siis on terve maailma energiatarve kümneid kui mitte sadu kordi ületatud. Need on lihtsad näited. Mina isiklikult eelistaks hajutatud tuumaenergia kasutamist ehk väiksemad reaktorid aga jaotatud laiali. Väikesed reaktorid ei saa kriitiliseks lihtsalt minna kuna pole piisavalt massi mistõttu ka ei pea kartma meltdowni ja ümbruskonna reostamist.

Biokütuste värk on täielik crap. Sellega on põllumajandus jms kõik perse keeratud juba osaliselt ning rostab see rohkemgi. Selle kohta viimasel ajal rohkem infot liikuma hakanud.

Hetkel kiire niiet muudele teemadele vastan päeva peale.
08.01.2014 at 11:16
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
See mure tuumajaamade väärkasutuse osas on relevantne siis kui seal olevat materjali saab kuidagi pahal eesmärgil kasutada. Kui on tsiviilreaktorid mis ei kasuta rikastatud uraani, siis pole ka asi sugugi nii suures huviorbiidis ning on ka saastatuse jms osas oluliselt rahulikum. Hetkel on suurem osa tuumajaamadest siiski kaheotstarbelised tootmaks tuumapommide jaoks materjali ning tootes ka meditsiinilisi isotoope. Seda viimast ehk on võimalik ka tsiviilreaktorites kasutada aga näiteks enamus maailma vajalikest isotoopidest mida kasutatakse diagnostikas tulevad tuumajaamadest kõrvalproduktina ning neid ei saa ka teistmoodi toota piisavas koguses. Tulemuseks on see, et minuteada Kanada pani mingi hetk kinni pandud jaamasid uuesti tööle kuna lihtsalt isotoobi varud hakkasid põhjustama meditsiinilisi kriise.

Seega next gen tsiviilreaktorid võiksid katta maakera kena võrgustikuga ja pole kellelgi erilist probleemi. Päikeselistes riikides on kindlasti mõtekas ka päiksepaneelide peale tõsiselt mõelda kuna siis saab seda buffermassi hoida väiksemana ning ehitada vähem tuumajaamasid neis kohtades. Meil siin põhjamaana on see päikse kasutus ebaefektiivsem ja seega tema ökonoomsus on kahtlane. Tuulikud on minu jaoks alati olnud sellised so-so lahendused kuna põhilised tuule alad kipuvad tihti ka lindude rände alad olema ning tuulikud on meeletud tapamasinad selles osas (kuna linnud ei oska hinnata seda tiiviku kiirust). Samuti on nad parajalt nõmeda visuaalse lahendusena ning kipuvad olema ka suhteliselt halva elueaga kuna on pidevas liikumises muutes nende ökonoomsuse küsitavaks. Riigis või piirkonnas kus on pidevad püsivad ühesuunalised tuuled on tõenäoliselt merefarmide loomine mõistlik aga maismaal ma peaks seda kahtlaseks äriks.

Ja mis puudutas neid imevaid punne (MiEV jne), siis nende puhul ma usun talvist range kukkumist dramaatiliselt kuna kütte kasutamine on proportsionaalselt oluliselt suurem kulu nende puhul. Tesla maksimaalne küte (aku+salong) on ca 10kW. Kui sellega sõita 1h (praktikas peaks küll aku soojaks saama enne niiet peaks vähenema sinna 2-3kW peale pigem aga olgem pessimistid või eeldame, et õues on -30C), siis kulutad sa 10kWh elektrit mis on 12% akumahust. Samas 10kWh oleks MiEV puhul pea kogu akupakk. Tõsi pakun, et seal on aku kütte element ja salongi omad mõlemad x2 väiksemad vms, kuid siiski tarbib see ca pool kogu mahtuvusest. Ehk siis Teslaga pead sa olukorras kus küte peab huugama 100% arvestama, et sul kaob tõesti 20-30% rangest selle nahka, siis see jätab sulle endiselt mõistlikult sõitva auto. Praktikas küll on see rohkem esimese 30 minuti teema väga külmas olus ning edasi kulutad sa 1-2kW küttele ehk vaid 5-10% kõrgem keskmine kulu ja lühem range.

Arvestades keskmiseks sõidu tarbimiseks 175Wh/km ilma kütteta (see siis ongi enam vähem 90km/h sõitmine) ja näiteks Tallinn-Tartu-Tallinn 380km (kerge reserviga ka linnas sõiduks), siis selle kogu kulu on 67kWh. Seega on ca 13kWh mahtu kütteks. Aku soendaja ca 6kW töötab sõltuvalt aku temperatuurist 5-20 min talvel. Kui sul on auto olnud seinapistikus, siis hoitakse akupakki üle -10C, kui soenduse/laadimise sisse lülitad ca 20-30 min enne lahkumist ja on seinas, siis köetakse aku soojaks niiet väljud suht sooja akuga ja vaid mõni minut on kerget soendust veel, enamuses soeneb aku oma tarbimisest. Ehk siis võttes pessimistlikult 30 min 6kW teeb see 3kWh. Salongi kütte oletame sinna keskmiseks 2kW külmema ilma korral, 380km sõitmine on 4.2h ehk 9kWh umbes. Seega 12kWh niiet täiesti teostatav ning see oli pigem pessimistlik hinnang. Nüüd kui see 380km sõita katkendlikult lastes näiteks iga 100km järel akul 3-4h jahtuda, siis on vaja seda 3kWh vastav arv kordi korrutada ja asi muutub keerukamaks. Üks peatumine Tartus lisaks algsele väljumisele teeb asja veel kWh eelarvesse mahtuvaks, kuid kaks peatust enam mitte. Samas arvestatud kulu oli siiski väga külma ilma korral kuna muidu ei oleks 30 min täisvõimsusel aku kütet, pigem 1/6 sellest ehk 0.5kWh kodust väljudes ning näiteks siis 2.5kWh Tartust peale õues külmas seismist. Kui Tartus kohapeal õnnestub kasvõi tavalisse seinapistikusse auto panna, siis saab lasta salongi soojaks ning see soendab ka akupakki osaliselt ja tehes seda välise voolu arvelt. Tulemuseks on summaarselt väiksem akupaki tarbimine aga nagu arvutused näitavad otseselt seda vaja pole teha. Praktiline test pühapäeval ;)
08.01.2014 at 14:08
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
Märt:
quote:
hunt: 2 euro võitmise lauses pandud ju ... ilma liisinguta tuleb (min) 10 eur päevas lutti ju

No samamoodi tuleb ju teslaga veelgi soodsam, laod kohe 99000€ letti (AB on just saadaval), pole kaskot ja liisingut vaja ja on veel odavam liigelda:)

Heh, huvitav kas need vennad teavad ka, et tuues USA auto pole sellega siin väga palju midagi teha? Laadimissüsteem on USA-s teistsugune, adapterid jms siin ei tööta ning meie kohalikke laadijaid kuskil kasutada ei saa. Selle info võiks äkki siiski kuulutusele juurde panna ;) Üks Lätlane ostis endale nii auto USA-st ning on sellega ringi sõitnud olles kodus ehitanud välja USA laadimissüsteemi kalli raha eest. Kuskil mujal ta laadida ei saa, ainult oma kodus. Nüüd ootab kuni tal EU mudel kohale jõuab, siis saadab USA mudeli tagasi ja müüb seal maha.
08.01.2014 at 14:11
Lowrider
Tesla Model S 2013
quote:
Jesper: PS. Sahara kõrbesse ei tule kunagi mingeid päikesepaneele, sest pea kõik sealsed riigid on naftatootjad ja väheusutav et nad sooviks iseendale konkurentsi tekitada.
Muideks vandenõuteooriate kohaselt (ma nimetan praegu seda teooriaks kuna ma ei too konkreetseid näiteid vaid räägin seda kuuldu põhjal) on naftasheigid kavalad ja on omale kõiksugu teadlased kokku ostnud kes innovatiivsete energeetikatehnoloogiatega on välja tulnud, et saaks veel oma nafta maha müüdud. Arvatakse ka, et ammu on mingi korralik alternatiivse energia tootmisviis välja töödatud, aga naftapoisid on kõik potentsiaalsed patendid oma valdusesse ostnud.

Ma usun et küllap nad päikesepaneeli asja ükshetk hakkavad ajama kui ajastus õige(nafta välja pumbatud ja tehnoloogiad välja arendatud), et edasi tohutu sissetulek tagada. Kui seni kontrollivad nad naftahinda siis küll edaspidi hakkavad elektrihinda dikteerima.



Jääb vaid küsimus, et kui elektriautod on potentsiaalsed maailmavallutajad, siis miks naftapoisid pole Teslat ära ostnud ja tootmise seisma pand. Kas nad ei näe selles ohtu oma ärile või mis seal olla saab...?

08.01.2014 at 14:42
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Teslat ei ole ära ostetud ka suuresti sellepärast, et ca 1-2 aastat tagasi arvasid enamus autotootjaid, et ta läheb pankrotti. Ja siis kui selgus, et kurat tegelt on ta kasumlik hindas aktsiaturg firma ümber ning tulenevalt suurest lühikeseks müümisest spekuleerijate poolt ja seejärel kiirest tagasi ostmisest liikus hind veelgi üles. Ehk siis liikumine $40 -> $150 toimus suuresti selle ajendil. Niipea aga kui Tesla sellesse hinnapiirkonda sattus muutus ta liiga suureks, et lihtsalt osta ja kinni panna (kes oleks nõus $20 miljardit lihtsalt niisama maha viskama). Seetõttu hakkas meeletu lobitöö Tesla vastu ning need paar üksikut põlengut avariide tagajärjel ei aitand kaasa. Aga sellega suudeti aktsiahind vaid 40% alla tuua ning on praeguseks suuresti taastunud. Samuti suurosanik on revolutsionäär kellel raha on nüüd tänu SpaceX-le niiet tema pigem jätkab ideoloogilist suunda kui laseb firma üle võtta ehk siis Elon Musk niisama lihtsalt Teslat maha ei müü.

Muide need nn teised Nafta varud on jah kättesaadavad ja reservi on, kuid nende tootmine vastupidiselt puurkaevudele (pigiväljad jne) on kordi kallim mistõttu kui nende kasutuselevõtt saab peamiseks läheb ka barreli hind üles kuna muidu pole majanduslikult mõtekas tegevus. Seega 200 aastat võib meil ju kütuse varusid olla, kuid mitte praegusel maailmaturu hinnal.

Muide sellest alternatiivtehnoloogia osast pole väga isegi suur vandenõu. Üheks näiteks on see, et autodes kasutatavate akupakkide peamine tehnoloogia on patenteeritud ühe naftafirma poolt ning tükk aega ta boikoteeris selle kasutamise lubamist mistõttu pärssis seda sektorit. Nüüd lubab kasutada aga obroki eest ning seetõttu on Nissani ja teiste akupaki kWh hind kõrgem kui Tesla oma kes läks kardinaalselt teist teed. Niiet seda turu piiramist ja kontrollimist tehnoloogilise arenduse kaudu on juba tehtud :)
08.01.2014 at 16:20
newusername
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast: Siin vahepeal päris kõva teemaarendus olnud :) Hinna võrdluse osas ma võrdleks Tesla puhul hetkel siiski ainult õunu õuntega ehk uue auto soetamisel kas saab kokku hoida või mitte. Selle jaoks tegin millaski TCO analüüsi tabeli ka ning seda võib huvitatu uurida puurida siit: https://www.dropbox.com/s/bkqwwhcgehfgj86/Tesla_TCO.xlsx

Üldiselt on nii, et kasutatud autodega ei saa uus auto eriti hästi konkureerida kuna lihtsalt on võrreldamatud asjad. Samat moodi nagu kasutatud Passat ja uus Audi ei ole võrreldavad päris hästi tasuvuse osas. Mingi point on remondil ja hooldusel mis kasutatud autol hakkavad üles minema. Näiteks too hetk kui mina tegin oma TCO analüüsi võtsin oma liisingus oleva Evo X kogukulu kokku ning avastasin, et Tesla on aastas ca 45% kallim (mis oli suur üllatus kuna Tesla on 4x kallim kui too Evo oli). Kui ma viskasin juurde Evo X reaalse viimase 12 kuu hoolduse ja remondi kulu oli Tesla sama kallis (vahe oli mingi paar protsenti). Ehk võrreldes ühte spordikat (5 aastat vana, 4x hinnalt odavam) uue Teslaga sain ma sama suure ülalpidamiskulu ning minu läbisõit on imeväike (12k aastas). Uue A5/A6 ostmisega võrreldes tuli Tesla P85 odavam (S85 jne tuleks veelgi odavam).

See sahara näide oli lihtsalt selleks, et täiesti kasutamatut regiooni ära kasutada tema ideaalse asukoha tõttu. Samat moodi saab usas võtta 100km x 100km ala arizonas, ehitada paneele täis ja terve USA energiatarve on kaetud. Kui võtta terve sahara, siis on terve maailma energiatarve kümneid kui mitte sadu kordi ületatud. Need on lihtsad näited. Mina isiklikult eelistaks hajutatud tuumaenergia kasutamist ehk väiksemad reaktorid aga jaotatud laiali. Väikesed reaktorid ei saa kriitiliseks lihtsalt minna kuna pole piisavalt massi mistõttu ka ei pea kartma meltdowni ja ümbruskonna reostamist.

Biokütuste värk on täielik crap. Sellega on põllumajandus jms kõik perse keeratud juba osaliselt ning rostab see rohkemgi. Selle kohta viimasel ajal rohkem infot liikuma hakanud.

Hetkel kiire niiet muudele teemadele vastan päeva peale.

Evo X vs Tesla kulude võrdlusega on mingi jama või saan ma valesti aru. Kas tõesti kulub Evo X pidamisele nii palju raha (3 auto hinda 5 aastaga)?

08.01.2014 at 01:01
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
Evo X vs Tesla kulude võrdlusega on mingi jama või saan ma valesti aru. Kas tõesti kulub Evo X pidamisele nii palju raha (3 auto hinda 5 aastaga)?

Liisingu vahe oli umbes x2 aastas (ca 4000 eur). Samas aastane kütuse vahe oli ca 1800 eur, hoolduses oli vahe ca 500 eur, kasko jällegi oli kallim ca 1900 eur. Ehk siis kokkuvõttes tuli ca 3500 eur Evo X kasuks mis 7900 eur vs 11400 eur annab vaheks 45%. Ja tõepoolest viimase 12 kuu remondi arved olid kokku 3800 eur mis andsin mõnesaja eur võidu Model S-le. Auto on ka just 1 aasta garantii alt väljas olnud ning see andis tunda. Isegi väga basic asjad on über kallid vahetada. Näitena läks neliveo pump, sain läbi ühe ralli tiimi odavamalt kuna ühele rallimehele oli tulnud standard auto pump kuigi tellis rallika oma ja seetõttu sain ca 1000 eur kokku hoitud ning tutika tehase osa, muidu oleks juba too pumba vahetus läinud üle 3000 eur ehk üle 10% auto hinnast. Ega tavaautodel ongi ärimudelis ka ette nähtud, et enamus kasumist auto elueal tuleb varuosadest ja nende vahetamisest seega mida aeg edasi seda suhteliselt kallimaks läheb vana auto ülalpidamine kuna auto hind langeb aga jupid on über kallid. Eks liisingu hinda parandab tubli 100-200 eur kuus ka juba see 18000 eur kredexi toetus, muidu oleks vahe suurem tulnud. Ja eks loodetavasti kasko võiks ka kukkuda ajas veidi kuna hetkel ta siiski väga eksootilise preemiaga. Ja ei tasu alahinnata kütuse kulu. Mida rohkem sõita seda suurem on see vahe ja mida suurema sõõmuga bensukas, seda dramaatilisem veelgi (ning Evo X jõi mul ikka 200 eur eest 1000 km kohta sest ega seda autot väga vaikselt poputades ei sõida, mitte, et ma Teslaga ka vaikselt poputaks ringi).
09.01.2014 at 09:54
hunt
 
Tesla Model S 2013
sry võhiklikkust - kas see akukomplekt on eluaegne ?



____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
09.01.2014 at 10:20
viplala
Tesla Model S 2013
Kusagilt on jäänud silma, et täna maksab Tesla akude vahetus 30k$. Arvatakse, et 10 aasta pärast kusagil 12-15k. Küsimus tekib, et kas 7-10 aasta vanusel autol, keegi soovib 15k akude alla panna?

09.01.2014 at 11:26
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
viplala: Kusagilt on jäänud silma, et täna maksab Tesla akude vahetus 30k$. Arvatakse, et 10 aasta pärast kusagil 12-15k. Küsimus tekib, et kas 7-10 aasta vanusel autol, keegi soovib 15k akude alla panna?



Kuna autol on vastupidiselt bensukale suhteliselt vähe kuluvaid komponente peale vedrustuse kus tõenäoliselt mingi intervalliga anyway vaja pukse vms vahetada sõltumata margist, siis üldiselt võiks arvata, et ka 7-10a pärast on kogu muu auto vägagi heas seisus ning miks mitte saada 10-12k vahetuse järel tutikas akupakk ning mitte väga maha jääv auto uutest. Tõenäoliselt pakub Tesla ka onboard arvuti vahetamise võimalust mitte väga suure hinnaga mingi hetk mis muudabki auto peaaegu uueks ning võib olla vägagi soodne meetod. Samuti pole tingimata vaja seda ka teha kuna kuigi akupaki mahtuvus võib olla vähenenud 20-30% ei tähenda see, et auto ei oleks kasutatav. 400km suvise (ja 300km talvise) läbisõiduga auto on ka endiselt täitsa ok ju :)

Ja neile kes üle ostmise kõlakaid veidi mõtlevad, siis eilsel all hands meetingul ütles Elon selgelt välja, et ta ei müü Teslat GM-le ega kellelegi teisele kohe kindlasti mitte. Ning, et Model X tuleb välja kohevarsti, no delays expected.
09.01.2014 at 12:31
olevtoom
 
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast: ...Kuna autol on vastupidiselt bensukale suhteliselt vähe kuluvaid komponente peale vedrustuse ...
See on nüüd pisut ... hm... ootamatu väide. Tavaautode kohta, ma mõtlen.
Minu pere autopargis saab kõige noorem auto märtsikuus 9-aastaseks, teiste vanused on 13, 13, 22, 24, 41 ja 57 aastat.
Jah, ma olen pidevas hädas õlivahetuste vajadusega ning süüteküünlaid peab kah aeg-ajalt vahetama. Aga mis on need muud arvukad kuluvad komponendid?
Seitsme- kuni kümneaastase ottomootoriga auto mootor ja jõuülekanne ei nõua kapitaalremonti, kui selle autoga on vähegi inimlikult käitutud.
Vanuse kasvades muidugi probleeme tekib -- 57-aastasel nõudis käigukast remonti, ühel 13-aastasel on vahetatud sidur ja 22-aastasel starter. Ning 41-aastase karburaator nõuab pärast ühe soss-sepa käes käimist korralikku häälestajat.
Kuid sellest loetelust hoolimata ma ei toeta väidet sisepõlemismootoriga autode kuluosade paljususest.


____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
09.01.2014 at 13:18
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Ma arvan, et seal on mõningane vahe ka kuna need 40+ autod võib-olla vähe normaalsemalt ehitatud ;) Igasugused sidurid, käigukastid, diffrid, pumbad, voolikud jne. Ning ma olen piisavalt kuulnud toredaid lugusid kuidas mingi bensuvooliku läbi kulumine viis mitme muu asjani mis kõik kokku ka jälle tuhandeid maksis, et parandada. Neid komponente mis kuluvad ja katki lähevad ajaga on suurusjärgu rohkem kuna ainsad kaks vedelikku mis Teslas liiguvad on pidurivedelik ning aku jahutusvedelik. Pidurite osas on inimesed kes on 50k km sõitnud väitnud, et tänu regenile on pidurid praktiliselt kulumata ning sama paksusega mis ostes niiet tõenäoliselt eluajal ei pruugi isegi olla vaja nende vahetamist. Mul endal läinud vaid mõned aastad vanal autol sidur ning spordikatel pidi siduri vahetus kord 3-5 aasta jooksul suht normaalne olema, on ka neid kes vahetavad kord aastas sidurit.

Jällegi, võrdleme võrreldavaid autosid. Kui inimene sõidab autoga väga rahulikult ja sujuvalt elu algusest saadik jne, siis selle komponendid tõenäoliselt peavad ka 3-5x kauem vastu kui sportautodel kus kasutus on from day 1 hoopis teine ning intensiivsem.
09.01.2014 at 14:39
Max3,0
 
Tesla Model S 2013
Vaadakem (kohe ütlen, et see on üks vaatenurk siinsest teemast, mina siin kellekagi vaidlema ei hakka, sheerin lihtsalt):

http://www.ted.com/talks/shai_agassi_on_electric_cars.html

...keda ka muidu huvitavad uued arengud teaduses ja seda lehte veel külastanud ei ole siis siin on vaatamist alati, endal juba aastateks see leht kaaslane.

____________________________
3,0 rear wd & 3,0 four wd
09.01.2014 at 14:46
minimum
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast: ... ainsad kaks vedelikku mis Teslas liiguvad on pidurivedelik ning aku jahutusvedelik. ...
Tehnoandmete järgi on ka mootor vedelikjahutusega (pakuks, et samuti ka inverter).

____________________________
-
09.01.2014 at 15:14
v6sa
Tesla Model S 2013
quote:
olevtoom:
...
Kuid sellest loetelust hoolimata ma ei toeta väidet sisepõlemismootoriga autode kuluosade paljususest.


Paraku neid ikka on. Mehhaaniline kulumine käib kaasas kogu liikuva osaga. Sisepõlemismootoril lisanduvad veel termilised ja keemilised mõjurid. Edasi jõuülekanne, kah mehhaaniline kulumine.

Elektrimootoriga ajamite hooldusvajadus on kaks suurusjärku väiksem, kui sisepõlemismootorite puhul. Elektriauto kontekstis on suurim kuluartikkel akupaki "kulumine" loomuliku protsessina.

Julgen siin meelde tuletada, et suvalisele tänasele autole maksab mootor+jõuülekanne uuena samuti summa, mida mitte keegi ei ole nõus välja käima. Kasutatud asjad jätame välja, kuna kasutatud elektriautoakude (pigem siiski elementide) turgu veel ei ole. Aga ma oleksin väga üllatunud, kui seda elektriautode levides ei tekiks...

Lahja 20 kkm aastas on läbisõit, kus määravaks saavad muud tegurid peale majanduslike. Tesla katselendur on ju selgelt öelnud, et valiku põhjuseks oli vajadus järgmise liikuri järele. Ons miskit halvasti, kui järjekordse igava vaginaatori asemel valitakse midagi huvitavamat? Eriti olukorras, kus mõnda aega on võimalik kulusid optimeerida ka maksupoliitika loodud eeliste kaudu?

Mis mulel käesolevas teemaarenduses väga meeldib, on omaniku mõistlik suhtumine: temale on kasulikum jääda üksikuks ratsanikuks, kuna elektriautode massilise leviku korral tekiks "liikluselektrile" vastav maksuskeem väga kiiresti. Nüüd kulub selleks aega.

Bioenergia suhtes tasuks võtta paar nooti tagasi:
tegemist on päikesekonserviga, mida osatakse säilitada ja mille muundamine areneb päris kiiresti. Ning mis peaasi: mitte midagi uut praeguse tehnoloogia juures ei vajata. Kõik kasvatamiseks või muundamiseks vajalik on juba olemas ja kasutusel toidu- , sööda või toormetööstuses. Iseasi on, milline on kogu keti efektiivsus olukorras, kus toetused moonutavad räigelt turgu.
09.01.2014 at 15:23
spark
 
Tesla Model S 2013
Siit vaadates tundub, et pukse saab eraldi vahetada - siis võib tõepoolest öelda, et on Loodussäästlikult ehitatud.
Mitte nägu tänastel madala CO-ga autodel, kui tuleb neid vahetada koos mõne kilo alumiiniumiga/terasega, st koos õõtsaga.







____________________________
Seitsekümmend Viis
09.01.2014 at 15:26
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
Max3,0: Vaadakem (kohe ütlen, et see on üks vaatenurk siinsest teemast, mina siin kellekagi vaidlema ei hakka, sheerin lihtsalt):

http://www.ted.com/talks/shai_agassi_on_electric_cars.html

...keda ka muidu huvitavad uued arengud teaduses ja seda lehte veel külastanud ei ole siis siin on vaatamist alati, endal juba aastateks see leht kaaslane.

Väga huvitav lugemine ja idee. Kahju, et sellega läks nagu mitme muugi sarnase ideega on läinud:

Agassi resigned his position as CEO of Better Place in October 2012, as a result of rumored differences of opinion with Israel Corp, the largest shareholder in Better Place.
On 26 May 2013, Better Place filed for bankruptcy in the Israeli courts.

Aga mõte ei ole halb mis tal seal ettekandes on ning Tesla osaliselt liigub seda teed kuigi tal võtab veel aega, et jõuda selle mastaabini mida Agassi soovis. Battery swap on ehitatud sisse kõigile uutele Tesladele ning infrastruktuuri selle jaoks hakkab Tesla laiendama oma rahadest olemasolevate superlaadijate juurde. Autode hinnas loodab Tesla alla tulla 2017 ajaks kui Model E välja tuleb nii, et otsus minna elektriliseks oleks juba suuremale elanikkonnale kasumlik ning selleks ajaks on ka tekkinud juba Model S järelturg. Ehk siis suures mastaabis Tesla teebki täpselt seda mida Agassi plaanis ainult, et selle asemel, et üritada teha 100% swap riigi tasemel üritavad nad seda teha majandusliku tulemi kaudu ning iseseisvalt. Loodame, et siis plaan läheb täide.

Siin on Elon Muski "secret" master plan aastast 2006, ajal mil Roadsteri turule tulekuni läks veel 2 aastat ning Model S-ni veel 6 aastat. http://www.teslamotors.com/blog/secret-tesla-motors-master-plan-just-between-you-and-me

Seitse aastat hiljem ning Tesla on teinud täpselt oma master plaani järgi ning see kannab esimest korda vilja.
09.01.2014 at 15:30
newusername
Tesla Model S 2013
Millest siis Tesla kokkuvõttes koosneb?
1) Kere. Amortiseerub nagu tavalisel autol.
2) Alusvanker vedrustusega. Amortiseerub nagu tavalisel autol.
3) Sisu. Amortiseerub nagu tavalisel autol.
4) Mootor (elektri). Amortiseerub, kuid pole leidnud midagi selle eluea ja remondi kohta.
5) Akud. Bensuautol puudub sellises mahus.
6) Elektroonika. Kas on keerulisem, kui tavaautol? Elektroonika amortiseerub ka ja üsna ruttu.

Päris uut autot aku asendamisega ei saa.

Vandenõu teooria: Elektroonikat täis elektriauto akusid on võimalik programmeerida kestma mingit kindlat aega, näiteks aasta peale garantiid on akud läbi :D
09.01.2014 at 16:12
Lowrider
Tesla Model S 2013
quote:
Päris uut autot aku asendamisega ei saa.

Vandenõu teooria: Elektroonikat täis elektriauto akusid on võimalik programmeerida kestma mingit kindlat aega, näiteks aasta peale garantiid on akud läbi :D
Kui nad selle akude vahetamise süsteemi laadimisjaamades käiku lasevad siis vaevalt see nii hakkab olema. Käid "tanklas", saad täis akud ruttu omale külge ja sõidad edasi. Sellisel juhul oleks ülekohtune kui sinu 8 aastat vanad akud järgmise kliendi uuema auto külge virutatakse. Või vastupidi.
Küllap neil siis nendes laadimisjaamades indikaatorid näitavad, et nüüd see aku mis ära võeti, ei tasu enam järgmisele kliendile sokutada vaid läheb utiili.
09.01.2014 at 16:35 1 edit. Last edited 09.01.2014 at 16:37 by Lowrider
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
newusername: Millest siis Tesla kokkuvõttes koosneb?
1) Kere. Amortiseerub nagu tavalisel autol.
2) Alusvanker vedrustusega. Amortiseerub nagu tavalisel autol.
3) Sisu. Amortiseerub nagu tavalisel autol.
4) Mootor (elektri). Amortiseerub, kuid pole leidnud midagi selle eluea ja remondi kohta.
5) Akud. Bensuautol puudub sellises mahus.
6) Elektroonika. Kas on keerulisem, kui tavaautol? Elektroonika amortiseerub ka ja üsna ruttu.

Päris uut autot aku asendamisega ei saa.

Vandenõu teooria: Elektroonikat täis elektriauto akusid on võimalik programmeerida kestma mingit kindlat aega, näiteks aasta peale garantiid on akud läbi :D

1) Kere on alumiinium ja titaan. Seetõttu roostetamise seisukohalt ei amortiseeru nagu tavalistel autodel (keegi teine minuteada väga ei ole teinud sellises massivses osakaalus alumiiniumist kere seeriatootmisse).
2) nõus
3) ka nõus
4) Elektrimootor on oluliselt lihtsama disainiga ja odavam. Tema eluiga peaks olema päris meeletu (ma pakuks päris mitu dekaadi) ning isegi kui see on vaja välja vahetada räägime me mõnest tuhandest mitte mõnestkümnest tuhandest eurost. Ehk siis mootori osakaal auto hinnas on väga väike
5) kütusekulu / km on asi mis kipub minema vanematel autodel üles, akupakkidel kukub maksimaalne mahtuvus. Kas need kaks asja käivad samas tempos või mitte ma pole kindel, kuid reaalkululiselt võib akupaki maks laengu osa muutuda väiksemaks probleemiks kui laadimiskohtade arv ajas kasvab ning laadimine lihtsustub. Kui võtta, siis tavaautodel on päevas 1-2h sõitmist ja 22-23h seismist. Kui enamuse seismiskohtade juures on kasvõi tavaline seinapistik, siis range on ülimalt harva probleemiks ning see 20-30% mahu kahanemine 10+ aastaga ka väiksem probleem
6) nVidia Tegra chip + kaks LCD paneeli. Tõenäoliselt välja vahetamise hind ei ole ka auto hinnast väga suur % kui ta tõesti moraalselt vananenud on.

Asi mille sa aga sujuvalt kõrvale jätad on kogu veosüsteem bensuautol. Käigukast, sidur, kõik sellega seotud vedelikud ja nende mahutamis ja kandesüsteemid. Need on ühed kõige rohkem hooldust ja remonti vajavad osad (peale veermikku) mis on ka ühed kalleimad remondi osad. Samuti mootor ja selle osad. Näiteks mootorikett ja selle vahetus (ca pool päeva võttev tegevus kuigi kett ise vaid mõnisada eur). Enamus neist komponentidest on ka väga raskelt parandatavad ja vajavad pool päeva või mitu päeva mitme mehaaniku tööaega mis teeb remondi ka kalliks. Samas Tesla puhul on enamus neist komponentidest väga kiirelt kättesaadavad ja lihtsalt vahetatavad. Tund-paar remont + veel tunnike test jne ka keerukamate asjade puhul. See annab aastate peale ka päris suure vahe remondikuludes.

Samuti kasvab auto eksplatatsiooni käigus auto riskifaktor kuna suurem enamus auto põlenguid ei juhtu mitte avariide järel vaid läbi kulunud voolikutest kuumadele elementidele lekkinud kütusest jne. Tesla puhul ei tohiks aeg kuidagi mõjutada seda ohtlikkuse astet.
09.01.2014 at 16:51 1 edit. Last edited 09.01.2014 at 16:53 by Mario Kadast
minimum
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast:1) Kere on alumiinium ja titaan.
Alumiinium ja teras ("turvapuuri" elemendid).

____________________________
-
09.01.2014 at 16:55
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
minimum:
quote:
Mario Kadast:1) Kere on alumiinium ja titaan.
Alumiinium ja teras ("turvapuuri" elemendid).

Hmm, mul oli meelde jäänud, et nad kasutasid titaan elemente aga võib-olla see puudutas siis neid B-piilarisse integreeritud elemente mis on "attached using aerospace grade bolts". Hetkel ei suutnud kuskilt leida mis materjal täpselt oli kuid ma mäletan mingist muski interviuust vms et nad kasutasid SpaceX tehnoloogiaid seal ning mainis titaani aga ok, kuna ma kohe allikat ei leidnud, siis las jääb with benefit of doubt ;)
09.01.2014 at 17:23
vvt
  
Tesla Model S 2013
quote:
Mitte nägu tänastel madala CO-ga autodel, kui tuleb neid vahetada koos mõne kilo alumiiniumiga/terasega, st koos õõtsaga.

See, mis ma seal pildil näeb, meenutab kahtlaselt VWA legendaarset "alumiiniumsilda".
Seal saab ka pulikaid teatud piirini ühekaupa vahetada, aga tavaliselt peetakse otstarbetuks, kuna see asi väsib üsna korraga ja siis on mässamist kordi rohkem.
Seepärast neid "aluõõtsasid" müüaksegi komplektis.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
09.01.2014 at 17:25
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 6 7 8 9 10 11 12 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.