register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1979 Lincoln Continental   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Tervitus!

Ei teagi kus kohast alustada, ilmselt algusest: "Sündisin 1986-ndal Pelgulinna sünnitusmajas, isasid sel ajal majja ei lubatud...". Näh, jälle sai liiga kaugelt pihta hakatud, samas kuskilt pidi see pisik tulema, ilmselt geenidest, mis on alguseks täitsa loogiline. Kuigi reaaluses on pisikuks veel praegugi alles olev ja garaažis seisev Olds, mis oli alates 1999. aastast pereautoks. Hoogu lisas asjale juurde kunagi Õismäel pesitsenud "Suur ja roosa".

Kalendris keerati ette lehekülg, millel kirjas 2011, oli aeg hakata tegutsema. Nagu palju asju elus, on seegi juhus, elu on kokkusattumuste jada ja hobi on selles jadas üks lüli, tihti küll kõige viimane... Tuli jada natuke suunata:

Pärast korraliku tööpäeva oli konteiner tühjaks saanud, autod aedikusse nädalaks lukutaha pandud ja selleks korraks hüvasti jäetud:

____________________________
Martti pildigalerii
24.10.2013 at 18:45 1 edit. Last edited 24.10.2013 at 20:48 by martti17
Lowrider
1979 Lincoln Continental
Väga ilus!

Silm jäi pidama viimasel pildil taustal olevale 63' Impalale, huvitav kuhu see edasi liikus või mis tast saand on.
24.10.2013 at 19:03
MENT_GORILKA
1979 Lincoln Continental
mind huvitaks hoopis, mis sest esiplaanil olevast Linkust on saanud ;)
25.10.2013 at 11:14
partel
  
1979 Lincoln Continental
quote:
martti17:Hoogu lisas asjale juurde kunagi Õismäel pesitsenud "Suur ja roosa".

Mul kas mäluauk või oli silmaarsti juures käimata ???

Mul Õismäe sissekirjutus on selle valmimise "esimest päevast", 1979 vist ja ringi töllerdatud nii et vähe pole, lisaks veel teadagi autohuviline ehk peaks märkama asju.

Mis auto ja kus pesitses?

____________________________
_
25.10.2013 at 11:23
Märt J
1979 Lincoln Continental
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=14506

____________________________
Chrysler 300C
25.10.2013 at 11:31
DevilDeVille
  
1979 Lincoln Continental
quote:
partel:
quote:
martti17:Hoogu lisas asjale juurde kunagi Õismäel pesitsenud "Suur ja roosa".

Mul kas mäluauk või oli silmaarsti juures käimata ???

Mul Õismäe sissekirjutus on selle valmimise "esimest päevast", 1979 vist ja ringi töllerdatud nii et vähe pole, lisaks veel teadagi autohuviline ehk peaks märkama asju.

Mis auto ja kus pesitses?

sisuliselt k-rauta vastas viiekordse ees

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
25.10.2013 at 11:33
partel
  
1979 Lincoln Continental
quote:
DevilDeVille:
quote:
partel:
quote:
martti17:Hoogu lisas asjale juurde kunagi Õismäel pesitsenud "Suur ja roosa".

Mul kas mäluauk või oli silmaarsti juures käimata ???

Mul Õismäe sissekirjutus on selle valmimise "esimest päevast", 1979 vist ja ringi töllerdatud nii et vähe pole, lisaks veel teadagi autohuviline ehk peaks märkama asju.

Mis auto ja kus pesitses?

sisuliselt k-rauta vastas viiekordse ees
Sealkandis elab/elas mu keskkooli klassivend, aga sinnakanti tõesti eriti asja polnud, samas mu naaberhoovis oli "meremeeste maja", krt aadress ei jää kunagi meelde, Järveotsa 27 ??? Kus enamus autosid olid usakad või muidu välismaalased. Teadagi poisikesena sai jalgrattaga seal käidud rohkem kui üks kord... :)


____________________________
_
25.10.2013 at 12:24
rutua
1979 Lincoln Continental
Siin peaks veel pilte olema samast autost!

http://www.usaraud.ee/?id=4_4_27_6674
25.10.2013 at 12:26
partel
  
1979 Lincoln Continental
quote:
partel:
quote:
DevilDeVille:
quote:
partel:
quote:
martti17:Hoogu lisas asjale juurde kunagi Õismäel pesitsenud "Suur ja roosa".

Mul kas mäluauk või oli silmaarsti juures käimata ???

Mul Õismäe sissekirjutus on selle valmimise "esimest päevast", 1979 vist ja ringi töllerdatud nii et vähe pole, lisaks veel teadagi autohuviline ehk peaks märkama asju.

Mis auto ja kus pesitses?

sisuliselt k-rauta vastas viiekordse ees
Sealkandis elab/elas mu keskkooli klassivend, aga sinnakanti tõesti eriti asja polnud, samas mu naaberhoovis oli "meremeeste maja", krt aadress ei jää kunagi meelde, Järveotsa 27 ??? Kus enamus autosid olid usakad või muidu välismaalased. Teadagi poisikesena sai jalgrattaga seal käidud rohkem kui üks kord... :)

Järveotsa 27 confirmed, KÜ "Saturn", muidugi korteriühistu nimi arenenud "nautikast" -> "astronautikaks"! :)





____________________________
_
25.10.2013 at 13:51
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Pärast kättesaamist tuli hakata kuskilt otsast pihta: eesiotsast, sealt kus asub 400 kuuptolline mootor, mis sellele raskekaalasele väänet toodab ja tagaratastesse suunab läbi kolmekäigulise automaatkasti:



Esialgu teada olnud probleemiks oli plokikaanetihend. Selge, vaja mootori ülemine ots lahti teha, kontrollida kaante sirgus ja siis edasi mõelda. Kuna esialgu kirjandust sellega kaasa ei tulnud, siis sai juurde tellitud ebay-st, pärast materjali kättesaamist oli juba kindel siht ja tahe silma ees. Tuli hakata tööle!



____________________________
Martti pildigalerii
25.10.2013 at 18:34
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Ja siis hakkas kooruma, nagu sibul, kiht kihi haaval. Terasem silm näeb eelmiselt pildilt ära, et ühe silindri tõukurvarras on puudu. Tegelikult oli neid puudu tervelt neli. Mõtlesin, et vaevalt need on paigaldamata jäetud. Ei olnudki, olid hoopis sellised:
Asusid sõbralikult sisselaskekollektori põhjatihendi peal koos. Ilmselt oli need varem kiiresti ja lohakalt paigaldatud ja niimoodi nad oma töökohalt suure jõuga lahkuda otsustasid, neljakesi... Kõigest hoolimata, oli auto sõiduvõimeline, aga mis sõit see oli!

Järgmise sõiduni jäi veel tükkaega, väga suur tükk. Tuli eemaldada kaaned ja saada selgust mis veel seespool üllatada võib:
Aga ei, üllatus ei olnud see roheline mis pildilt paistab, vaid see, et üks plokikaanetihend oli valetpidi paigaldatud, jättes kõige suurema jahutuskanali suletuks. Päeva lõpuks olid kaaned maas ja sai hakata pinda puhastama:

____________________________
Martti pildigalerii
27.10.2013 at 19:32
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Kaaned maha saanud, eemaldasin väljalaskekollektorid, tuli välja et nende ja kaante vahel tihendit ei olnudki. Pidavat olema nii ja naa olukord, mõnel mootoril olid ja mõnel mitte. Kaaned viisin lihvimisse OÜ Tõukur-isse:

Läks mööda mõni aeg, tuli välja et kaaned olid päris kõverad, kahjuks ei suuda meenutada kui palju maha lihvida oli vaja, nii et midagi välja mõtlema ei hakka.

Järgmiseks tööks peale lihvimist oli klapisääretihendite vahetus. Mõni tihend oli täiesti pragunenud, samas kui kõrvalolev täitsa korralik. Loomulikult oli kellegi käsi nende küljes juba käinud ja midagi vahetanud. Midagi sellepärast, et oli neid nelja erinevat varianti seal.
Vana:
Ja uus:

Oli näha ka sellist pilti: Mis tundus peale vahtemist palju viisakam:

____________________________
Martti pildigalerii
28.10.2013 at 18:22
MiL472
1979 Lincoln Continental
Uskumatu mis porri ikka tehakse. Kingsepad ja pagarid on vist asja kallal olnud, nagu Devil ütleks :D

____________________________
69 Coupe de Ville
91 Caprice Classic - ex
72 Fleetwood Eldorado - ex
85 M1009 - ex
80 El Camino
AMSOIL tooteid küsi minult. info@usapood.ee
28.10.2013 at 19:07
Lowrider
1979 Lincoln Continental
Vabandust võhikliku küsimuse pärast aga misasi see roheline ollus siis seal silindrites oli ???
28.10.2013 at 20:09
90Deville
 
1979 Lincoln Continental
quote:
Lowrider: Vabandust võhikliku küsimuse pärast aga misasi see roheline ollus siis seal silindrites oli ???

Jahutusvedelik

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
28.10.2013 at 20:15
berg_CSG
  
1979 Lincoln Continental
Mul töökojas plekksepp ütleb tulnuka veri selle kohta :D tegelikult on jahutusvedelik :)

____________________________
CSG Customs - Keretööd - Autoremont - 58IOO793
28.10.2013 at 20:16
l6hmus
1979 Lincoln Continental
OT aga roosa, millest räägiti peaks olema see:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/19022509/roosa3.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/19022509/roosa4.JPG
28.10.2013 at 22:01 1 edit. Last edited 28.10.2013 at 22:03 by l6hmus
berg_CSG
  
1979 Lincoln Continental
Seesama roosa. Kui see veel seisis, siis noore tattnokana ikka koguaeg hõbetross oli suunurgast väljas. Kas kellegil auto nüüdsest käekäigust aimu?

____________________________
CSG Customs - Keretööd - Autoremont - 58IOO793
29.10.2013 at 09:04
partel
  
1979 Lincoln Continental
quote:
l6hmus: OT aga roosa, millest räägiti peaks olema see:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/19022509/roosa3.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/19022509/roosa4.JPG

Nojah, nüüd tunnen muidugi piirkonna piltidelt ära, aga tol ajal oli see vist ainus koht Õismäel, kuhu kunagi ei sattunud... Peale taksoga möödasõitmise.

Jääb täpselt kahe vahele:

* Ühelt poolt trollide Õismäele "sissekeeramise" koht.

* Teiselt poolt Sõudebaasi bussipeatus, kus sai Harku bussi oodatud.

Ühtegi sõpra-sugulast ka sealkandis polnud.


____________________________
_
29.10.2013 at 10:47
Aspelund
1979 Lincoln Continental
Maanteeameti andmetel on arvel. Kindlustust samas ei ole. Küllap seisab kusagil.

29.10.2013 at 10:48
reisisell
1979 Lincoln Continental
Kui väga suur saladus pole, siis millise hinnaga masin koju kätte tuli?
29.10.2013 at 10:49
Pedaal
1979 Lincoln Continental
quote:
Aspelund: Maanteeameti andmetel on arvel. Kindlustust samas ei ole. Küllap seisab kusagil.



ei tea kas on sama aga millalgi nägin kaugelt ühte "suurt ja roosat" ehk juba aasta või paar seal konutanud

http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&bbox=553646.325687936,6591054.89715,553777.795414499,6591142.05535313&type=1&satDate=2013.10.28

29.10.2013 at 11:45
martti17
 
1979 Lincoln Continental
quote:
MiL472: Uskumatu mis porri ikka tehakse. Kingsepad ja pagarid on vist asja kallal olnud, nagu Devil ütleks :D
Mis siin ikka nii uskumatut on, tehakse seda nii siin kui sealpool Atlandi. Kui lugeda autofoorumeid, siis on näha et isegi meie laial maal, mis ulatub Sõrve säärest Narvani... Eks igal ajal on neid soss-seppi nähtud, kes olevat teinud nõukaajal žigulile puust kolbe jne jne. Sigaduste ampluaa on lai!
Muidugi on ebameeldiv sellist vaatepilti näha, aga selleks asi saigi lahti võetud, et näha asja sisu, olgu ta siis ilus või kole. Ja lõpuks asi õigeks ja nauditavaks ajada.

Nii, klapisääretihendid vahetud. Järg jõudis väljalaskekollektoriteni, otsustasin ikkagi tihendiga need paigaldada. Kui selliseid asju toodetakse ja neid on saada, siis tuleb minu arvates neid kasutada:


Ja tehtud see lihtne toiming saigi, kastsin poldid enne sisse keeramist grafiitõli sisse, sest siis on neid võimalik tulevikus mõistlikult eemaldada:


Kätte jõudis aeg kaante paigaldamiseks, kui mahavõtmisega sain üksi hakkama, siis peale tuli sobitada kahekesi, et kontaktpindu ega tihendit ei vigastaks:


____________________________
Martti pildigalerii
29.10.2013 at 19:08
vvt
  
1979 Lincoln Continental
Vaatasin, et nõuka aja meistrimeeste valmistatud Ziguli klapivedrude kokkusurumise abivahend on ikka üks pagana universaalne riist, ka Fordi bigblocki klapid käivad sellega lahti. :smokin

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
30.10.2013 at 14:47
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Jah, on küll väga universaalne ja väga mugav kasutada, soovitan! Üle- ja peeneksmõtlemise asemel on vaja tegutseda, järjepidevalt. Siis saab tulemust ka näha, olgu siis varem või hiljem, peaasi et lõpptulemus meeldiv oleks!

Kaaned pingutasin targa raamatu ja sama teadliku mutrivõtme abil, mille pikenduseks olin ise:


Iseenesest mõistetavalt ostsin uued tõukurvardad, kui neli olid juba sellise laksu saanud, siis ei tahtnud enam neist ühtki tagasi panna. Ikka odavam kui esialgu targalt kokkuhoitud raha pärast topelt kulutada ja asjad siiski ära vahetada tuleb. Eriti kui mootori ülemine ots juba lahti on võetud:


Ja paigas:





____________________________
Martti pildigalerii
30.10.2013 at 19:35
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1979 Lincoln Continental   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.