register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1979 Lincoln Continental   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Martin460
1979 Lincoln Continental
Huvi pärast küsin vahele...mitte, et ma norida tahaks...siis kui 6,6 mootorit nimetatakse bigblokiks siis kuidas nimetada 7,5 L mootorit mis on veel suurema plokiga? :)

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
30.10.2013 at 20:49
partel
  
1979 Lincoln Continental
Üle 800+ cid vähemalt kutsutakse "mountain motor".

Chevy puhul on BBC bore spacing 4.84", mountainil 5.3"

Muidugi tänapäeva CAD/CAM ja CNC tasemega võib mda iganes teha...


____________________________
_
31.10.2013 at 09:40
reisisell
1979 Lincoln Continental
Kui ma ei eksi, siis fordi päritolu 6.6 ehk 400cid mootor on üldse smallblock mootor. See on edasiarendus 351 mootorist ja fordi püüe teha tänu suuremale kubatuurile smallblock mootorist "nagu" bigblock mootor. Ehk rohkem rammu ja väiksem jänu. Tegelt vist ei tulnud päris nii see välja neil...
31.10.2013 at 10:02
partel
  
1979 Lincoln Continental
Räägin siis full-size cruiseri teemas veidi performance mootoritest... :)


Eks SB ja BB on sõltuvad mitte töömahust, vaid ehitusest. Samuti on tehnika arenguga toimunud töömahu "inflatsioon". Tänavamootoril tuleb võimsus töömahust, kuna tavabensiini eriti üle laadida ei saa ja pöördesse ajada ka ei saa.


427 on tänapäeval small-block! :)

http://rehermorrison.com/product/427ci-super-series-15o/


Eks erinevatel korporatsioonidel erinevad definitsioonid. Moparil vist big-block on lihtsalt kõrgem.

Chevy'l algas asi BBC 396 cid, kuna peakorteri jobud ei lubanud üle 400 cid panna. Originaalil oli silindrite vahel veesärk, mis piiras sil. läbimõõtu ehk töömahtu. Üle 496 cid eriti ei tehtud.

Aftermarket plokil (Dart, World Products, Brodix) on silindrid koos ehk saab suuremat sil. diameetrit.

Mõnedel veel nukka tõstetud, ehk võimalik pikem kolvikäik. 665 cid vist suurim.

Järgmine aste on bore-spacingu suurendamine (silindrite vahekaugus), mis jälle võimaldab suuremat sil. läbimõõtu.

Praegu suurim on vist 1005 cid, ehk 16+ liitrine "rekkamootor", mis 2000 rpm asemel käib 8000! :uhoh

http://www.sonnysracingengines.com/engines/sar-1005-2150-hp



____________________________
_
31.10.2013 at 11:26
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Jaa..., pisi on ta tõesti, aga nautimiseks sellest piisab. Tegelikult oligi esimene sihik seatud 7,5-se peale, aga juhuse tahtel sattus ette hoopis käesolev masin.

Järgnes asi täiesti loogilist radapidi, nii nagu lahti võtteski, tuli kokku pannes näha õiget tehete järjekorda. Plokikaaned peale saanud:


Järgnes sisselaskekollektori tihendi paigaldus, sama hoogsalt läks paika kollektorgi:


Klapikambri kaaned vajavad samuti tihendit, millegipärast oli sealpool ookeani arvatud et kõlbab silikoon samamoodi, ilmselt kõlbaski. Jällegi olid tihendid kaubandusvõrgus saadaval, nii et otsusasin siiski nende kasuks:



____________________________
Martti pildigalerii
31.10.2013 at 19:12
martti17
 
1979 Lincoln Continental
quote:
reisisell: Kui ma ei eksi, siis fordi päritolu 6.6 ehk 400cid mootor on üldse smallblock mootor. See on edasiarendus 351 mootorist ja fordi püüe teha tänu suuremale kubatuurile smallblock mootorist "nagu" bigblock mootor. Ehk rohkem rammu ja väiksem jänu. Tegelt vist ei tulnud päris nii see välja neil...
Kui selline delikaatne teema on üles korjatud, siis võiks seda juba otstarbekalt edasi arendada. Olen lugenud oma auto kohta kirjandust mis saada on, lisaks foorumeid. Ei ole kuskil kohanud numbreid kütusekulust. Ei, ma ei küsi seda sellepärast, et võimalikult väike number saavutada, vaid sellepärast et mootorile oleks tehase poolt mõeldud kütusesegu. Mitte liiga lahja ega liiga rikas. Millised on reaalsed kulunumbrid sama mootoriga autodel, oskab keegi öelda?
Minu kogemus sõidu pealt on järgmine: Kiirus 75km/h, kulu 16l/100km; kiirus 85km/h 21l/100km ja üle 90 näeb 25 liitrit sajale ära. Kas on vaja veel karburaatoris ujuki taset muuta, või võiks olla tegemist juba tehases määratud kulunormiga?

____________________________
Martti pildigalerii
31.10.2013 at 22:07 1 edit. Last edited 31.10.2013 at 22:15 by martti17
90Deville
 
1979 Lincoln Continental
Ma usun et seda on liiga palju. Täpsemaid andmeid teavad ilmselt need kes sellest margist lugu peavad....aga mönevörra vanem ja mönevörra suurema mootoriga cadillac vöttis umbes 15l sajale enamvähem köikides reziimides, seda originaalseades ja originaalkarpaga. Maanteekiirus oli reeglina 100kmh ringis, linnas kummi ei vilistanud aga mööda teeääri ka ei tiksunud.

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
31.10.2013 at 22:20
Martin460
1979 Lincoln Continental
Aga mida tehase ametlikud andmed kütusekuluks pakuvad juhul kui uuena selline liikur osteti?
quote:
martti17:
quote:
reisisell: Kui ma ei eksi, siis fordi päritolu 6.6 ehk 400cid mootor on üldse smallblock mootor. See on edasiarendus 351 mootorist ja fordi püüe teha tänu suuremale kubatuurile smallblock mootorist "nagu" bigblock mootor. Ehk rohkem rammu ja väiksem jänu. Tegelt vist ei tulnud päris nii see välja neil...
Kui selline delikaatne teema on üles korjatud, siis võiks seda juba otstarbekalt edasi arendada. Olen lugenud oma auto kohta kirjandust mis saada on, lisaks foorumeid. Ei ole kuskil kohanud numbreid kütusekulust. Ei, ma ei küsi seda sellepärast, et võimalikult väike number saavutada, vaid sellepärast et mootorile oleks tehase poolt mõeldud kütusesegu. Mitte liiga lahja ega liiga rikas. Millised on reaalsed kulunumbrid sama mootoriga autodel, oskab keegi öelda?
Minu kogemus sõidu pealt on järgmine: Kiirus 75km/h, kulu 16l/100km; kiirus 85km/h 21l/100km ja üle 90 näeb 25 liitrit sajale ära. Kas on vaja veel karburaatoris ujuki taset muuta, või võiks olla tegemist juba tehases määratud kulunormiga?


____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
31.10.2013 at 22:32
Maik
  
1979 Lincoln Continental
Tuttava lincu aastast ala 76 6,6l mootoriga võttis 400km tripi keskmiseks 20, eriti alla 90-100 ei sõitnud.

see sisaldas ka Haapsalus kohapeal paugutamisi ja linnas tiirutamisi,

seega pakuks,et 25 sajale on palju...

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
31.10.2013 at 22:39
DevilDeVille
  
1979 Lincoln Continental
Kõnealuse fjordi kulunumber on selgesti ebasoliidne, 472 elik maakeeli 7.7 lirtsune ja 2200 kilose tühimassiga Cadillac võttis 2.28 preeriaülekandega keskmiselt alla 15, 3.08 andis kuluks 500 kuubise konega umbes 17 ja 3.42 kergitas maanteekulu juba linnakulust suuremaks (100 kmh umbes 25 liru sajale). 500 kuubine 2500 kilune Caddy tahab keskmiselt 16, seda siis ülekandearvuga 3.07.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
31.10.2013 at 23:35
partel
  
1979 Lincoln Continental
Kas süütenurgad on ok?

Üle ei kuumene?

Õhufilter pole umbes?

Eks interneti-diagnostikal on olulised piirid ja ma ise pole kõne all oleva margi ja isegi autoklassi alast kodutööd teinud, ehk oletan suurel määral:

Kütusekulu vähendavad:

* Tagasihoidlik nukkvõll
* Madal turbiini stall
* Pikad käigud

Suurendavad:

* Suur mass
* Aeroünaamika nagu laudauksel :)

Linnasõidu "stop & go" vast kasuks ei tule - raske auto kiirendamine ja siis pidurid muudavad selle soojuseks.

Maanteesõidul - õhutakistus on kiirusega ruutvõrdeline...


____________________________
_
31.10.2013 at 01:53
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Eks ma alustasin diagnoosimist ikka praktikast, mõõtsin silindrite rõhud: olid suhteliselt võrdsed, väga väikese erinevusega. Õhufiltri vahetan niikuinii profülaktika mõttes. Käiguvahetusega on selline huvitav lugu, et viimane käik(kolmas) rakendub juba 35km/h. Ülekuumenemist pole olnud, sõidud on olnud sellised 100+ km pikad. Kuidas ma peaülekande välja võiks selgitada, äkki ongi aeglane?

____________________________
Martti pildigalerii
01.11.2013 at 07:40 1 edit. Last edited 01.11.2013 at 07:42 by martti17
partel
  
1979 Lincoln Continental
Kui seal mingeid numbreid vms peal pole ja siin spetsid peast ei tea, siis üks võimalus on tõstuki peal lugeda kardaanipöörded vs rattapöörded...

Mis käikudesse puutub, siis enam-vähem "kolleeg" Chrysler Imperiali manuaalis oli huumorit:

Käigud ei olnud mitte 1-2-3, vaid:

1. "Breakaway" ehk kohaltvõtukäik
2. "Overtake" ehk möödasõidukäik
3. "Drive" ehk sõidukäik

Stiilne... :)


____________________________
_
01.11.2013 at 09:29
MiL472
1979 Lincoln Continental
Vb järgnevalt lehelt leiab mingit infi kuis peaks olema.

http://www.automobile-catalog.com/make/lincoln/continental_lincoln_3gen/continental_lincoln_3gen_sedan/1979.html



____________________________
69 Coupe de Ville
91 Caprice Classic - ex
72 Fleetwood Eldorado - ex
85 M1009 - ex
80 El Camino
AMSOIL tooteid küsi minult. info@usapood.ee
01.11.2013 at 09:56
partel
  
1979 Lincoln Continental
Mis süütesüsteemi puutub, siis vaiksel V8'l võivad vahelejätud olla üsna märkamatud, kui just põlemata kütus sumpsis paukuma ei hakka.

Paar dramaatilisemat näidet dragi maailmast ehk pisiasjad on tähtsad:

1. Kodaniku autol olid süüteprobleemid, vahetas kõik boksid, poolid, jagajad mitu korda ära ehk tuhanded dollarid.

Lõpuks selgus, et viga oli lihtlabastes küünlajuhtmetes...


2. Kodanik vaatas, et veerandmiili aeg pole see, mis peaks olema.

Lõpuks pani küünalde sädevahe väiksemaks ja 6-sek autol paranes tulemus 0.3 sek ehk öö ja päev...


3. Väga pädev insener pani siis süüte paika ja esmakäivitus.

Mingil põhjusel headerid läksid ruttu punaseks.

Selgus, et oli kogemata pannud süütenurga 30* vms mitte BTDC, vaid ATDC... :)

Onul teadagi läks siis enda nägu punaseks... :)


____________________________
_
01.11.2013 at 11:47
berg_CSG
  
1979 Lincoln Continental
Kas nii madala pöördega toimuva käiguvahetuse põhjuseks ei või olla valesti reguleeritud TV cable? Ehk kaabel, mis ütleb käigukastile gaasipedaali asendit? Kickdown tross vms?



____________________________
CSG Customs - Keretööd - Autoremont - 58IOO793
01.11.2013 at 13:26
hotrod
 
1979 Lincoln Continental
Kogemused continentaliga. Mootor oli 460 ja originaal motorcraft karpaga. Peale karpa remonti jäi ujuki tase liiga madalaks, ja ühtlasel maanteesõidul käis kohati ebaühtlaselt nagu säde jätaks vahele vms. Ja kütusekulu oli alates 25.. Peale taseme tõstmist probleem kadus ja kütusekulu oli keskmiselt 16-20. Ning oli juhus kus maanteel kiirusel 100km/h + möödasõidud autode rivist ja rekkatest jms jura andis kütusekuluks ümmarguselt 20l/100km. Niiet ei olnud mõtet nuriseda. Kuna tegemist ei olnud daily driveriga siis võttis selline kõhutundega pooleks karpa paika sättimine ca poolteist suve. Alguses tundus suht võimatuna see loom alla 30 sajaele võtma saada, kuid tasus proovida.

____________________________
Real hotrod's don't leak oil - They mark their territory
01.11.2013 at 13:45
partel
  
1979 Lincoln Continental
quote:
MiL472: Vb järgnevalt lehelt leiab mingit infi kuis peaks olema.

http://www.automobile-catalog.com/make/lincoln/continental_lincoln_3gen/continental_lincoln_3gen_sedan/1979.html


Surveaste ongi 8:1 ???


____________________________
_
01.11.2013 at 14:02
hotrod
 
1979 Lincoln Continental
naftakriisi ajastu vms vist.

60's 462 mootoritel oli surveaste 10.25:1 ja 250kw
70's 460 aga 8:1 ja 160 kw

peaaegu 100kw erinevus

____________________________
Real hotrod's don't leak oil - They mark their territory
01.11.2013 at 16:08 1 edit. Last edited 01.11.2013 at 16:11 by hotrod
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Suur tänu nõuannete eest. Alustasin täna sellega et ostsin uue õhufiltri. Ilmselt jääb sellest väheks ja pean liikuma kickdown-i suunas.

Seniks aga möödunud tegemistest, viimati jäi asi klapikambrikaane tihendite juurde. Peale mainitud detailide paigaldamist oligi mootor koos, paigaldamata oli veel karburaator ja veel mõned detailid:


Karburaator peale ja proovima, tõmme puudub pedaali surudes, jube uimane. Vaja karburaator saata taastusremonti, nii ka läks, koos karburaatoriga enamus suvest samamoodi. Vahetati kõik mis võimalik ja vajalik, lisaks stendis seadistamine.

Seni kuni karbuss polnud Eestimaa pinnale tagasi jõudnud, võtsin ette katuse hoolduse:

Enne:


Pärast:


____________________________
Martti pildigalerii
01.11.2013 at 21:30
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Saanud kätte remonditud karburaatori, paigaldasin selle kohe mootorile. Kiirendus ja mootori käitumine hoopis teine. Asi tasus ennast. Nagu mölder ütleb peale hiiresita maitsmist: "Hoopis teine tera"!


Järgmine asi oli jahutusradiaator. Oli teine ajahamba poolt puretud ja lekkis, tellisin uue, sest parandamine oleks läinud kallimaks kui uus. Ilmselt algas selle mootori probleem radikast, kuna kaaned olid kõveraks lastud vähese jahutusvedeliku tõttu, või kui täpne olla, siis oli kasutatud vett, mille reetis katlakivi. Vähemalt ma arvasin sel hetkel veel nii...


Pärast auto sõidukorda seadmist otsustasin "kapist välja tulla", seda läbi Saue ARK-i:


Liikusin sel päeval veel puksiiriga, puht praktilistel kaalutlustel:


____________________________
Martti pildigalerii
02.11.2013 at 19:23
martti17
 
1979 Lincoln Continental
Nautlemas!

Hommikul ärgates oli peas mõte, päris kindel teine! Seedisin nädala, aga ideed mis tekivad tuleb täita! Võtsin suuna läände, mere poole, samasse suunda kuhu õhtul päike. Tagasihoidlik eesmärk oli ära teha kütuse test, reaalsetes oludes. Ühendasin kasuliku meeldivaga, nagu ikka. Esimeses tanklas „all in“ ehk paak silmini täis ja 20 liitrine kanister lisaks. Täiesti rahulik cruisimine, nagu raskekaalu autodega kombeks. Jõudsin Noarootsi valda, kohta kus tundus olevat suur hulk minu jaoks avastamata kruusateid. Vaikselt tiksuv V8, toores jõud, tagavedu, vanakooli muusika, 2,2 tonni ameerikaliku luksust ja mudased Läänemaa teed...

Räägitakse et see muda on kasulik, enne ei usu, kui olen oma silmaga näinud ja käega katsunud. Autokerele tegin mudaga „full body contact“-i, pidavat kasuks tulema, endale jätsin sel korral tegemata, veel... järgmine kord ehk. Mõnusad teed, eriti meeldivaks teeb asja ABS-i ja kõikide muude tähelühendite puudumine. Vanakooli fännid saavad ilma hakkama, iga ilmaga! Lõpuks hakkab kolme aastane järjepidev ja sihikindel tegevus ennast õigest küljest näitama.

Fucking enjoyable!

Seal kus lõppeb asfalt... algab kruusatee, mis auto kõhtu mõnusalt kõdistab!



Ja tulemused: kiirusega 70km/h sõidetud 77miili ja kulutasin 15,8 liitrit kütust. Tulemus 12,84l/100km, mis on parem kui tehas annab.

Haapsalus uuesti paak täis ja Tallinna kiirusega 80-85km/h, 52 miili sõitu kulutas 14,8 liitrit bensiini. Tulemus: 17,7l/100km, seda on jälle natuke rohkem.
Kolmas käik rakendub umbes 37km/h, nii et kickdowniga peaks saama asja veel paremaks, kindlasti mängis rolli uus õhufilter. Esialgu ujuki taset muutma ei hakka.


____________________________
Martti pildigalerii
03.11.2013 at 18:12 1 edit. Last edited 03.11.2013 at 18:59 by martti17
partel
  
1979 Lincoln Continental
Rõõm kuulda! :)

Mis gaasipedaali asendist see 35 km/h ümbruses drive sisse tuleb?

Kas kickdowni said ka proovida?

Kast peaks olema C6?

Ise oleme kick-down ja vaakummodulaatoreid reguleerinud küll.

GM puhul vähemalt, lihtsalt igaks juhuks infoks:

* Kickdown'i tross on üsna tundlik reguleerimise osas

* Kasti vaakumi puhul on olemas reguleeritavad vaakummodulaatorid

---

Mis kruusateedesse puutub, siis kui ma ühe tuttava naisterahva jutust õigesti aru sain, siis käisid sakslased külas ja olid väga suured kruusateede fännid - Saksamaal kruusateid ei eksisteeri, "over-engineering" ja "ordnung" ju! :)

Heh, ise ma ei olegi Saksamaale sattunud, kuigi emigrandist tädi elab Stuttgardis, mis tedagi ühe kõigile tuntud automargiga seotud.


____________________________
_
03.11.2013 at 20:09
johndoe
1979 Lincoln Continental
Saksamaal on ikka kruusa teid aga need on pigem ainult kohalikele, põllumajandus tehnikale ja ka mõned lõigud jalgratasega sõitmiseks. Aga selliseid autosid eriti ei näe, automaks on sellises vanuses auto puhul mahu põhine ja kallis.
03.11.2013 at 20:50
martti17
 
1979 Lincoln Continental
quote:
partel: Rõõm kuulda! :)
Mis gaasipedaali asendist see 35 km/h ümbruses drive sisse tuleb?

Täiesti sujuva kiirenduse puhul, raskemalt vajutades tuleb muidugi hiljem, aga suuremal kiirusel pöördeid see ei mõjuta. Ülekanne peaks konstant olema, küsimus on käiguvahetuse momendis? Vähemalt minu teadmiste järgi.

Kickdowni võin proovida tuleval nädalal. Jäi tegemata suure sõidurõõmu jooksul.

____________________________
Martti pildigalerii
03.11.2013 at 21:49
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1979 Lincoln Continental   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.