register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : split: liisinguteema   1 2 3 4 5  
Poster Message
Märt
split: liisinguteema
Siin tuuakse näiteks tund päevas töötamist auto heaks:) Kui nii lihtsalt alati pääseks, siis oleks ju elu lill:)

Sõitsin varemalt igapäevaselt 5,7 liitrise hemiga, mille kütusekulu oli linnas sa 20L ja maanteel 11-12 juures. Durango oli uuena poest ostetud, ilma liisinguta, ja kuluks olid ainult kasko, remont ja kütus. Kuna sõitmist oli mingil ajajärgul palju, siis olid besiiniarved üle 600 euro kuus, samamoodi tuli juurde veidi hoolduse kulutusi ja mingil ajajärgul näitas TCO excel, et odavam on liigelda taatsiaga. Kuulasin mõistust ja Durnago sai müüdud, Taatsia Tolmuti asemele hangitud.

Tänaseks on ka Taatsia hoovist kadunud ja liiklen igapäevaselt taas suuremat sorti 4x4 kulguriga. Leidsin, et igasugu kulu lugemine ei kaalu üles igapäevast elumugavust (istmed soojenevad hetkega, kiirelt auto seest soojaks, möödasõit maanteel teeb rõõmu jne) ja mulla alla midagi kaasa võtta ei saa. Ma küll ei tea, millele ülejäänud 7 tunni tööraha siin kulutakse, kui 1 tund autole ja ehk veidi rohkem elamisele on minu jaoks OK.

Igaühel on omad prioriteedid, kes kogub mustaks päevaks ja elab lasnas üürikas, kes tambib kogu papi autosse või kes ostab uue kipsplaadist onni endale vanal porgandipõllul :)
Samamoodi on alati olnud mõistatus hobimasinad - vaba aeg ja vaba raha pannakse kõik kinni, aeg, mis tuleks perega meeldivalt veeta ühiselt 7 tunni teenistust kulutades:)
Parimat
Märt

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
09.03.2014 at 09:47
Joel
 
split: liisinguteema
Aamen. Märt võttis kõik kokku. See teema on jälle hirmsaks sendiveeretamiseks ja ratsionaliseerimiseks läinud, nagu Tesla Model S teemagi. Liising ehk krediit on samasugune commodity nagu toit ja riided. Kas keegi ratsionaliseerijatest hakkaks teisele inimesele tõsimeeli seletama, et ta peaks odavama (või kuidagi mõistlikuma) ülikonna või kingadega käima või odavamas restoranis sööma? Kui inimesel on stabiilne sissetulek, ta TAHAB mingit autot (loe eelmist postitust subjektiivsete eelistuste/talumatuste kohta) ja saab seda endale lubada, siis MIKS ta peaks ostma endale midagi muud (odavamat/ratsionaalsemat)? Et see säästetud rahanatuke siis mingi muu rumaluse peale kulutada või üritada seda piskukest investeerida? Kui võimalust on (st muu elukvaliteet ja pere ei kannata), siis antagu tuld! Kilomeetrihind ei mängi mingit rolli kui hing on rahul. Liisinguga saab finantseerida ka autosid, mis hingele naudingut pakuvad, ei ole sugugi nii, et liisinguautod on haledad poekärud ja vat need õiged meeste autod ostetakse ikka kilekotis sularaha eest. Olen nõus, et hobiauto liisimine on kergelt kummaline, aga ma ei mõista miks üks autoentusiastlik inimene (nagu selle foorumi rahvast võiks arvata) ei võiks kaks korda päevas pool tundi või enamgi veeta heas ja ilusas autos, kui see kulu tema (ja tema pere) elujärge kuidagi ei halvenda. Eriti veel kui krediidi hind nii odav on nagu täna. Kui kogu elu ära ratsionaliseerida, siis kust tulevad need rõõmud, mis argipäevaraskusi tasakaalustama peaksid, et pea selge ja "chakrad paigas" püsiks? :)

____________________________
2xV8
09.03.2014 at 11:08 1 edit. Last edited 09.03.2014 at 11:12 by Joel
Jesper
 
split: liisinguteema
Hobiauto liisimine, või noh üldisemalt hobide jaoks laenu võtmine jääb ka arusaamatuks jah. St noh ma saan aru nendest "pehmetest väärtustest" mida te kirjeldate, aga ma ei saa aru kust otsast see on majanduslikult mõttekas. Teema algas sellest, et liisingauto on majanduslikult nii tark otsus, et lausa hinge võtab kinni - mul on selline veider arveraamat, kus tulpa "soe tunne südames" pole, erinevalt ilmselt enamikust populatsioonist :) Ma üldse ei mõista hukka seda, kui keegi käitub ebaratsionaalselt ja sellest endale selgelt aru annab. A see liisingu (ja Tesla) fännklubi ajab kõik pehmed ja kõvad väärtused ühte potti kokku nii et lõpuks tuleb välja täpselt selline järeldus mis enda ja naise rahustamiseks vajalik, majanduslikust kalkulatsioonist on asi kaugel, pigem võiks seda võrrelda JOKK-skeemiga.

Tfr, mis puudutab seda et "kust neid uusi autosid tuleb", eks sealt riikidest tuleb, kus keskmine palk ei ole mitte 1000€ vaid näiteks 5000€ per kärss. Saksamaal jt ilma jaburate automaksudeta arenenud riikides on autode hinnad palkadega võrreldes umbes sellised, mida mina isiklikult tarbeauto eest mõistlikuks pean (5% sissetulekust või vähem).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.03.2014 at 11:15 3 edits. Last edited 09.03.2014 at 11:20 by Jesper
Märt
split: liisinguteema
quote:
Jesper: Hobiauto liisimine, või noh üldisemalt hobide jaoks laenu võtmine jääb ka arusaamatuks jah. St noh ma saan aru nendest "pehmetest väärtustest" mida te kirjeldate, aga ma ei saa aru kust otsast see on majanduslikult mõttekas. Teema algas sellest, et liisingauto on majanduslikult nii tark otsus, et lausa hinge võtab kinni - mul on selline veider arveraamat, kus tulpa "soe tunne südames" pole, erinevalt ilmselt enamikust populatsioonist :) Ma üldse ei mõista hukka seda, kui keegi käitub ebaratsionaalselt ja sellest endale selgelt aru annab. A see liisingu (ja Tesla) fännklubi ajab kõik pehmed ja kõvad väärtused ühte potti kokku nii et lõpuks tuleb välja täpselt selline järeldus mis enda ja naise rahustamiseks vajalik, majanduslikust kalkulatsioonist on asi kaugel, pigem võiks seda võrrelda JOKK-skeemiga.

Tfr, mis puudutab seda et "kust neid uusi autosid tuleb", eks sealt riikidest tuleb, kus keskmine palk ei ole mitte 1000€ vaid näiteks 5000€ per kärss. Saksamaal jt ilma jaburate automaksudeta arenenud riikides on autode hinnad palkadega võrreldes umbes sellised, mida mina isiklikult tarbeauto eest mõistlikuks pean (5% sissetulekust või vähem).

5% ja vähem? Kui teenida 100k€ aastas, siis peaks sõitma alla 5k€ autoga või oli see mõeldud, et kuu sissetulekust võiks 5% kuluda autoga seotud kuludele?


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
09.03.2014 at 11:56
Jesper
 
split: liisinguteema
No ma mõtlesin ikka niipidi et sa ei vii ju 5k€ autot ilmselt 2 aasta pärast kaalu peale, vaid müüd selle näiteks 4k€ eest edasi jne. Ehk siis ka välja ostmine on taandatav igakuiseks kuluks, määramatust on rohkem kui uueauto-liisingu-garantii-kasko kombo korral, aga suurusjärk on paigas.

Ja ma täpsustaks selguse mõttes et mitte "autoga seotud kuludele" vaid "igapäevaeluks vajaliku ruumis ümber paiknemisega seotud mõistlikele kuludele", vohh, küll nüüd sai udupeenike definitsioon :) . Mõni käib näiteks lennukiga tööl, teine elektrirongiga, jne.

Ja see 5% on suhtkoht lambiarv, ma lihtsalt mõtlen enda eelarvet tehes umbes nii, et kui ma oleks firmaomanik, firma tegeleks pmst samade asjadega millega ma ise tegelen ja siis CFO tuleks jutuga et vot näed see aasta kulutasime sõidukipargi peale nii ja nii mitu protsenti sissetulekutest, siis kuidas ma selle jutu peale reageeriks. See on minuarust ainus adekvaatne viis tõmmata piiri majandusarvestuse ja pehmete väärtuste vahele, kujutleda auto kasutajat kolmanda isikuna. Anoh ega ma ka ei tea, vbl on ka paremaid nippe selleks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.03.2014 at 12:06 4 edits. Last edited 09.03.2014 at 12:20 by Jesper
sigaelmar
split: liisinguteema
See liisinguteema siin päris suureks paisunud. Olen ka buumi ajal ühte peetud autot liisinud, tagantjärele mõeldes olid ikka ajad et üldse sellist asja teha tahtsin. Igatahes see liisimine ja laenamine on meile siin tänapäeva kapitalistlikus tarbimisühiskonnas tehtud nii iseenesestmõistetavaks. Loomulikult see on majandusele ja tööstusele kasuks ja nii need asjad mõeldud ongi. Aga küsige korra enda käest, et miks te liisite auto, mida te välja osta ei suuda? Miks te ei taha sõita autoga, mille te saaksite omale oma raha eest osta? Miks peab olema auto kallim kui omale lubada suudaks? See jutt et vana auto sisse läheb raha ja uue sisse ei lähe, seda jama pole mõtet ajada - uue auto sisse läheb samamoodi raha, kohati rohkemgi veel, võibolla lihtsalt veidi teise kohta. Auto liisitakse, sest tahetakse ka ennast tunda "rikkamana" sõites kalli autoga. Odava autoga saab sõidud samamoodi sõidetud ja ülalpidamine ei pruugi ka kallis olla. Aga ei - me ei taha ju mingi "saraga" sõita ja vaja ikka võtta midagi uut ja kallist.
Keegi tõi siin näite, et ta liisib auto ja investeerib samal ajal oma raha. Aga ära tee nii! Investeeri nii kaua, kuni sul see autoraha puhtalt taskus olemas on. Teeni see raha välja ja osta omale siis auto. Miks sa jätad oma raha pangale sest sa ei suuda ära oodata millal summa kokku saad?
09.03.2014 at 12:11
partel
  
split: liisinguteema
Istuma mahtumine:

* Miks on Trabandis sees nii vaikne? Sest põlved katavad kõrvad kinni! :)

Endal vast suurim üllatus kui lahedalt olen mahtunud oma 194 cm pikkusega Camarote tagaistmele. Ok esiistme seljatugi oli põlvede vahel, aga see polnud mingi probleem.

----

Sõidumugavus:

Olen selles mõttes karastust saanud, et olen olnud karmimates usakates rohkem kui paar tundi.

Salongi temp miski 40*C, kummisuitsulõhnad, big-blocki põrgulärm, väljalasketorustik sulatab kingataldu jne.

Samas 100 km peal hakkab juba ära tüütama...

----

Auto omamine/liisimine:

Ma olen teadagi üsna rikutud.

Mulle on suht võimatu autoga muljet avaldada. Samuti tean väga austamisväärseid tegijaid, kes sõidavad suvaliste pannidega.

Hetkel on pea kõik enda liikumised "Keskerakonna liikmekaardi" mõjualas, lisaks elan bussi/trolli lõpp-peatuse lähedal, s.t. valik on korralik ja istekoht garanteeritud.

Isegi Õismäe-Muuga suvila otsa teen bussidega. Point selles, et suvilas rassimise puhkepausidel maitseb õlu üsna hästi ehk kes pärast tagasi sõidab? Mitte et võimeline poleks, lihtsalt legaalsusega võib probleeme tekkida.

Kui näiteks kord paari aasta jooksul kastikat vaja, siis tuttavad abiks.

Eeslinnaelu auto-sõltuvusel näiteks see nüanss, et juhtub äpardus ja load hoiule. Siis jälle palka naabripoiss sohvriks vms.

----

Hobiautod:

Asi on laiem kui autod.

Väga paljudel on garaazhis mutrite keeramine teraapia igapäevaelu stressi vastu.

Lisaks see know-how pole ainult autodega piiratud. Mul endal on sellest kasu olnud lugematuid kordi ka väga triviaalsetes igapäevastes ja täiesti autovälistes küsimustes.

Mis rahasse puutub, siis ise pole projekti teinud, s.t. selle koha pealt kulu null, aga samas 10,000++ tundi ehk 5 aastat täiskohaga tööd on ikka korralik alternatiivkulu ju.

Jalameheks oleku eelis ka see, et vastavatel üritustel piisab vaid kaine olla kui saad juhtida praktiliselt mida iganes, kuna omanikul on mõni õlu sees.

Aga eks see autondus ole emotsionaalne ala ehk igaühele oma...


____________________________
_
09.03.2014 at 12:26
DevilDeVille
  
split: liisinguteema
quote:
sigaelmar:
Keegi tõi siin näite, et ta liisib auto ja investeerib samal ajal oma raha. Aga ära tee nii! Investeeri nii kaua, kuni sul see autoraha puhtalt taskus olemas on. Teeni see raha välja ja osta omale siis auto. Miks sa jätad oma raha pangale sest sa ei suuda ära oodata millal summa kokku saad?

Harva, kui nii idiootset juttu lugeda antakse. Aga eks tuleb ka selle eest tänuline olla :)

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.03.2014 at 12:59
Märt
split: liisinguteema
Jesper - Ma ei tea, millega Sa tegeled, kuid minu alal kahjuks on suur osa ettevõte kuludest seotud kahe asjaga, transport ja palk. Ca 18,4% kuu käibest läheb Statoili ja SEB tasku. Lisaks paaril üle kolme aastasel Peugeotil ka Metro autole remondi eest. Liikureid on täna kokku liisingus 49 ja inimesi palgala Eestis üle 50ne.

Lausa unistus oleks saada masinapargi kulu 5% peale:)

Seega, igaühele vastavalt võimetele ja vajadustele:):)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
09.03.2014 at 13:00
rai
split: liisinguteema
quote:
Märt: Jesper - Ma ei tea, millega Sa tegeled, kuid minu alal kahjuks on suur osa ettevõte kuludest seotud kahe asjaga, transport ja palk. Ca 18,4% kuu käibest läheb Statoili ja SEB tasku. Lisaks paaril üle kolme aastasel Peugeotil ka Metro autole remondi eest. Liikureid on täna kokku liisingus 49 ja inimesi palgala Eestis üle 50ne.

Lausa unistus oleks saada masinapargi kulu 5% peale:)

Seega, igaühele vastavalt võimetele ja vajadustele:):)
Siin peaks vist nüüd vahet tegema füüsilisel ja juriidilisel isikul ja sõidukitel, mis on rahateenimiseks ja nendel, mis on lihtsalt kulu.
09.03.2014 at 13:19
DevilDeVille
  
split: liisinguteema
quote:
rai:Siin peaks vist nüüd vahet tegema füüsilisel ja juriidilisel isikul ja sõidukitel, mis on rahateenimiseks ja nendel, mis on lihtsalt kulu.


Ettevõtja jaoks on ettevõttega seonduv kulu täpselt samaväärne kulu, kui palgatöölisele hommikune neljaviljahelbepuder võitükiga.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.03.2014 at 13:24
Jesper
 
split: liisinguteema
Märt, ma ei mõelnud reaalset ettevõtet, ma mõtlesin ettevõtet mis tegeleks minuks olemisega :) Ehk siis täidaks kõiki neid funktsioone mida mina pean eraisikuna täitma, tehes seda max efektiivselt, sest juriidilisel isikul pole hinge ja õnne ja pehmeid väärtusi. Lihtsalt mõttekonstruktsioon, mis aitab mul isiklikult tõmmata piiri majanduslikult mõttestatud ja pehmetel väärtustel baseeruva rahakulutamise vahele.

Viimase vastu pole mul iseenesest midagi, st noh hoides tarbeauto kulud miinimumis saan ma isiklikult endale lubada mõne igapäevaelus justkui paremal järjel paistva tegelase arvates "üle mõistuse kalleid" hobisid. Kes reisib, kes ehitab uhke maja, jne, inimeste soovid on erinevad. Lihtsalt suht absurdne oleks väita et võidusõiduauto või reis oleks on majanduslikult mõttekas rahapaigutus, samas seda juttu kuidas mingi nahksisuga Avensis või kipskuut või muu funktsionaalsest baselinest kallim tarbeese on hullult hea "investeering" kuuleb suhtkoht söögi alla ja söögi peale igast august.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.03.2014 at 13:28 2 edits. Last edited 09.03.2014 at 13:43 by Jesper
DevilDeVille
  
split: liisinguteema
quote:
Jesper:
Tfr, mis puudutab seda et "kust neid uusi autosid tuleb", eks sealt riikidest tuleb, kus keskmine palk ei ole mitte 1000€ vaid näiteks 5000€ per kärss. Saksamaal jt ilma jaburate automaksudeta arenenud riikides on autode hinnad palkadega võrreldes umbes sellised, mida mina isiklikult tarbeauto eest mõistlikuks pean (5% sissetulekust või vähem).

Enne, kui oma vaimuvalgust kukkuda meiesuguste pimeduseskompijatepeale raiskama, ei teeks paha tiba kodutööd teha:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_average_wage

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.03.2014 at 13:29
cartmann
split: liisinguteema
quote:
DevilDeVille:
quote:
sigaelmar:
Keegi tõi siin näite, et ta liisib auto ja investeerib samal ajal oma raha. Aga ära tee nii! Investeeri nii kaua, kuni sul see autoraha puhtalt taskus olemas on. Teeni see raha välja ja osta omale siis auto. Miks sa jätad oma raha pangale sest sa ei suuda ära oodata millal summa kokku saad?

Harva, kui nii idiootset juttu lugeda antakse. Aga eks tuleb ka selle eest tänuline olla :)



Aga millega seni liikled, kuni seda raha kogud 1, 2 ...5 aastat?


____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
09.03.2014 at 13:39
Jesper
 
split: liisinguteema
quote:
DevilDeVille:
Enne, kui oma vaimuvalgust kukkuda meiesuguste pimeduseskompijatepeale raiskama, ei teeks paha tiba kodutööd teha:


Ma juba hakkan aru saama, miks ükski poliitik kunagi mingeid numbreid ei nimeta :) Anyway, minu eesmärk ei ole täiskasvanud inimesi ümber veenda oma elu radikaalselt muutma või oma vähest vaimuvalgust kellegi peale laotada, vaid lihtsalt avaldada arusaadavas vormis oma seisukoha uute autode hinna ja eestlase ostujõu suhte kohta.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.03.2014 at 13:40 1 edit. Last edited 09.03.2014 at 13:42 by Jesper
trs200
split: liisinguteema
Üks räägib aiast ja teine vist august. Mingi suurema investeeringu pikemale perioodile jaotamine on igati mõistlik tegevus, kui sellega ei kaasneb ebanormaalseid kulusid ja jaotaja saab oma tegevusest aru. Muud moodi ei olegi võimalik tänapäeval ühel keskmisel inimesel omale lubada maja, autot, kodumasinaid ja elektroonikat, spetsiifilisi meditsiiniprotseduure(hambaravi, silmaopid jms) jne. Keskmine palk võib olla X, aga reaalsusesse tagasi jõudmiseks soovitan sõita näiteks praegu suhteliselt hõredal ja valgel ajal tiiru ümber Eesti mööda väiksemaid maanteid(kui sellise sõidu km/euri per km teie eelarvet tuksi ei keera :) ). Käige kindlasti läbi igasugused Tapad, Assamallad ja muud sellised kohad. Näete inimesi. Ja nii ongi. Küsimus on ainult selles, mis on investeering, milline on mõistlik investeering, milline on ebanormaalne kulu ja kui stabiilsena hinnata tulevikku. Ja see kõik oleneb juba konkreetsest juhtumist. Üle oma võimete elamine on fakt ja üks põhjus, miks eestlane on stressis ja tige.
09.03.2014 at 15:46
sigaelmar
split: liisinguteema
quote:
DevilDeVille:
quote:
sigaelmar:
Keegi tõi siin näite, et ta liisib auto ja investeerib samal ajal oma raha. Aga ära tee nii! Investeeri nii kaua, kuni sul see autoraha puhtalt taskus olemas on. Teeni see raha välja ja osta omale siis auto. Miks sa jätad oma raha pangale sest sa ei suuda ära oodata millal summa kokku saad?

Harva, kui nii idiootset juttu lugeda antakse. Aga eks tuleb ka selle eest tänuline olla :)

Enne kui ma midagi ütlen, siis kas sa mu ülejäänud jutuga olid päri, et sa ainult selle lõigu välja tõid?
09.03.2014 at 16:24
speedbird
 
split: liisinguteema
Tahaks kohe rusika lauale lüüa praegu ja öelda, et kas krt see foorum ka ei või enam olla nende pärast, kes tahavad "mõttetute" ja kütust rüüpavate ameeriklastega ringi sõita ja selle nimel kasvõi oma elundeid müüma hakkavad?? :) Kunagi oli see ikka veidrike foorum, aga nüüd triivib kuidagi väga igavaks. Ainult üks ökoautode jutt siin ja seal ning ratsionaliseerimine. Kui inimene paneb kasvõi pool oma töötatud ajast ja seega palgast autodele ning tal jääb üle ikka 2000-3000 EUR, et millegi muu põnevaga tegeleda, siis mis mõttes teda hukka mõistetakse? Kelle jaoks on auto tarbeese, kelle jaoks midagi põnevamat. Ainuke ühine näitaja on ju neli ratast ja tööpõhimõte.

Kui inimene liisib omale auto, mille kuumakse tal ülejäänud elu pekki ei keera, siis ta saabki seda endale lubada. Ta saab lubada endale toodet nimega Autoliising, mis omakorda võimaldab tal sõita tootega Auto.

Kui inimesel on toimiv investeerimisväljund olemas, siis mida rohkem ta seeläbi raha teenib, seda rohkem raha progresseeruvalt investeeringuteks tekib ja iga aasta muutub sama tootlusprotsendi juures rahaline kasum numbriliselt suuremaks. Just sellepärast ei olegi vaja ka siis kallist autot välja osta, kui oled selle autoosturaha investeerimisega teeninud.

Mu sõber saab USA-s hästi läbi ühe sealse suurinvestoriga Tim Draperiga, kes hiljuti väitis, et kõik mis võimalik normaalsetel tingimustel liisida, tuleks liisida :) Sellel väitel on tõepõhi all, sest sa ei pea kasutama enda raha, vaid kellegi teise.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
09.03.2014 at 16:44
BlueStang
 
split: liisinguteema
Kõigepealt teeks selgeks, et mis on investeering ja mis on tavaline kulu
Meil on kuidagi igal poolt muutunud kombeks tavalise kulutamise nimetamine investeeringuks - seeriatoodangu auto liisimine pole mingi krdi investeering ju:) - vaid tavaline kulu, mida pangale lisa makstes tulevikku ajatad, kusjuures pangaintressi põhiosa maksad pangale ära alguses ehk siis, kui raha veel kallis on.

Aga eelmise kommentaari toetuseks tahaks öelda ka, et kelle asi see on, kuhu oma raha kulutatakse - mina kulutan ka näiteks Mustangi, kütuse ja kiirestisõitmise peale:D

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
09.03.2014 at 17:10
speedbird
 
split: liisinguteema
Ja me kõik teame, palju kiiresti sõitmine kütust rohkem kulutab... Häbi sul olgu, et Sa ratsionaalselt oma raha paigutada ei oska :D

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
09.03.2014 at 17:16
Märt
split: liisinguteema
quote:
Jesper: Märt, ma ei mõelnud reaalset ettevõtet, ma mõtlesin ettevõtet mis tegeleks minuks olemisega :) Ehk siis täidaks kõiki neid funktsioone mida mina pean eraisikuna täitma, tehes seda max efektiivselt, sest juriidilisel isikul pole hinge ja õnne ja pehmeid väärtusi. Lihtsalt mõttekonstruktsioon, mis aitab mul isiklikult tõmmata piiri majanduslikult mõttestatud ja pehmetel väärtustel baseeruva rahakulutamise vahele.



Selge:) Samas ma ka eraisikuna ei saa 5% läbi, ikka on kulu suurem. See selleks, igaüks peaks kulutama nii palju kui jaksab ja mõistlikuks peab!

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
09.03.2014 at 18:48
wagoneer
split: liisinguteema
Ja mina ei jõua enam vastata järjest sageli esitatavale küsimusele,et miks sa oma autoromusid(gto/firebird/charger/ihc/ram :D) maha ei müü ja omale normaalset autot ei osta/liisi igapäevaseks kasutuseks :D
Sõidan siis igapäevaselt masuudipressist sooda octavia markki autoga aastast 2008 mis ei ole ka liisitud ning loomulikult soetatud teiselt ringilt. Aga no vot mulle ei paku pinget omada mingit täiesti tavalist aga hirmkallist igapäevaliikurit. Nagu Blue ka kirjutas siis igapäeva auto on kuluartikkel. Ja mida väiksemana seda kulu annab hoida seda rohkem jääb raha üle kõige muu jaoks. Olgu see siis võimalusel välja ostetud või liisitud. Mulle on oluline,et Pere ja asjad mahuvad sisse ning normaalne mugavus on tagatud. Eks inimesed on erinevad.
Laenud ja liisingud on tegelikult igati normaalsed nähud kui neid normaalselt tarbida. Kui hakkad laenu/liisingu toel nn. naabrist parem olemise rida ajama siis lõpeb see nii,nagu masu ajal paljudel juhtus. Eks iga inimene peaks omale suutma/tahtma selgeks teha mis on tema reaalsed võimalused ning vastavalt nendele ka käituma. Tegelt vist peaks ka pangad/krediidiasutused seda tegema aga nagu näha siis nemad sellega eriti tegeleda ei viitsinud vaid pigem kiitsid lihtsalt takka.
Üks tuttav swennson kel seal maal on firmas mingi 60+ nn. tööautot imestas kunagi päris siiralt kui luksuslikud autod olid meite maal samade tööde teostamiseks soetatud firmadel. Et kui sul on ikka näiteks pakivedu siis pole ju vaja igaks juhuks osta lisaks veel kongi kaks rida istmeid pluss teisaldatav vahesein ja igaks juhuks ka aknad külgedele jne.


____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
09.03.2014 at 19:01
olevtoom
 
split: liisinguteema
quote:
BlueStang: ... Meil on kuidagi igal poolt muutunud kombeks tavalise kulutamise nimetamine investeeringuks ...
Seda tähelepanekut võiks käesoleva teema igas kolmandas postituses korrata ja küllalt ikka ei saaks.

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
09.03.2014 at 19:38
vvt
  
split: liisinguteema
Joodik pidi ka alati põhjuse/seletuse leidma, et võtta. Kui tervis hea, siis terviseks ja kui enam mitte, siis depressioonist.
Üsna krõbedate summade maksmist mingite arusaamatute tainasplekist karpidega sõitmise õiguse omamiseks võib tõesti põhjendatuks lugeda siis, kui iga päev (tõesti iga päev) on vaja 100 km sõita ja vahele jätta ei saa. Või teine variant, et kasutaja on lihtsalt väga tehnikakauge või naine. Muul juhul on ju tegemist lihtsalt kulutamisega (raha põletamisega) mugavuse või laiskuse nimel, millele üritatakse moekana näimiseks ja eneseõigustuseks igasugu moekaid nimesid panna, nagu "investeerimine" ja "inflatsioonist pääsemine" jne.

See, et keskmise eestlase autoliisimine jääb vajadustest tiba eemale, näitab kasvõi see meeletu jooksmine uute mudelite järgi, pargimaasturite müügi üles hüppamine esimese lumega ning kabriolettide ostmisega kevadel-suvel. Selline trend näitab, et otsuste taga pole mitte ratsionaalne vajadus ning analüüs, vaid edevuse laat ja naabrist parem olemine.

Veelgi enam, sellist kallist mugavusteenust promoda autofoorumis, kus peaks just "king of the hill" olema see, kes suudab ise sharniiri ja rattalaagri ära vahetada (või vähemalt õli vahetada). Sellegi asemel on moekas rääkida, kui palju aeg maksab (selle asemel kodus teleka ees tegelikult õlut juua) ja viia 200-300 eurot esindusse ühe õlivahetuse ja pidurisuportite peale vaskmäärde laskmise eest (mida nimetatakse aastahooldus).

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
09.03.2014 at 19:50 2 edits. Last edited 09.03.2014 at 19:55 by vvt
DevilDeVille
  
split: liisinguteema
Vaba maa (niivõrdkuivõrd), igaühel on õigus oma raha kulutada nii, nagu ta paremaks peab. Minul näiteks puudub tillemgi tahtmine igapäevakulgurite juures miskit nokitseda, hobiautod on iseasi. Pole minagi elus ühtegi sõiduautot liisinud aga ei arva, et inimesed ei tohiks seda teha.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.03.2014 at 20:37
tqhq.ee foorum : Vaba teema : split: liisinguteema   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.