register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 11 12 13 14 15 16 17 ..  
Poster Message
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
Vanaisa: Riiklik kütusefirma on saatanast.
meil on selge näide olemas Eesti energia.


Nojah. Siis oleks vähemalt puust ja punaseks kõigile selge.
Ega reaalsuses täna teisiti pole. Reguleerija ja reguleeritav on enivei samas ruumis/seltskonnas.
JOKK seis, kõik teavad, aga seadus ei luba näpuga näidata....



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
28.12.2018 at 12:10
mambr
Autogaas: :) või :( vol 2
Minul 340 000km sõitnud 98a Chevy Trans Sporti peal on IV põlvkonna alguse seade (e. siis juba vanake). Ei töötanud ja peale hooldust ja aju näppimist saadi Tartus tööle. Väidetavalt vajab ideaalis ka 6 uut pihustit. Hetkel töötab ja selliste lopaste maanteede ja miinus kraadidega Lätis käimisega võttis 12L/100km. Sõitsin reaalselt kuskil 100km/h ja sai tehtud ka üsna palju täisgaasiga möödasõite arglikest kulguritest. Tundub päris viisakas kulu sellise sauruse kohta!

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
28.12.2018 at 19:58
modern
Autogaas: :) või :( vol 2
Lugedes praegu seda, et hakatakse gaasi hinda tõstma, hakkan täiesti kahtlema selles, et enda autole tulevikus lasta seade paigaldada, st, et see aeg millal seade ennast õigustama peaks hakkama rahaliselt veniks ajaliselt päris pikale..
Elame, näeme.
28.12.2018 at 21:18
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
modern: Lugedes praegu seda, et hakatakse gaasi hinda tõstma
Tegelikult, kirjutasin juba mõni rida tagasi et autogaasi aktsiisitõusu pole ees näha, küll aga kohalikud ärikad panevad gaasile rõõmsasti otsa, sõltumata maailmaturu hindadest

quote:
modern: millal seade ennast õigustama peaks hakkama rahaliselt veniks ajaliselt päris pikale..
see oleneb suures jaos 2-st asjast 1.palju sul km aastas koguneb ja 2. kus ja mis hinnaga paigaldatakse (eesti ja läti paigalduste hinnavahe on siiski märgatav)
28.12.2018 at 22:28
Kummipuru
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
modern: Lugedes praegu seda, et hakatakse gaasi hinda tõstma
Tegelikult, kirjutasin juba mõni rida tagasi et autogaasi aktsiisitõusu pole ees näha, küll aga kohalikud ärikad panevad gaasile rõõmsasti otsa, sõltumata maailmaturu hindadest



LPG aktsiis peaks olema seotud diisli aktsiisiga. Seega, kui diislil tõuseb, siis tõuseb ka gaasil.

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
04.01.2019 at 14:33
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Kummipuru:
LPG aktsiis peaks olema seotud diisli aktsiisiga.
Rõhk sõnal peaks, annad äkki konkreetsele seaduseallikale vihje? Mina küll ei tea sellist seadust (rohkem mingi poliitikute üldine jutt ja naised saunas rääkisid)
ed: kohalikud ärikad on ka otsustanud LPG-l sõitjate meele natuke paremaks teha ning hinda on hetkel alandatud -5s postil oleval hinnas. Seekord oli algatajaks vist alexela.
04.01.2019 at 14:57 1 edit. Last edited 04.01.2019 at 14:59 by dodge525
Kummipuru
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
Kummipuru:
LPG aktsiis peaks olema seotud diisli aktsiisiga.
Rõhk sõnal peaks, annad äkki konkreetsele seaduseallikale vihje? Mina küll ei tea sellist seadust (rohkem mingi poliitikute üldine jutt ja naised saunas rääkisid)
ed: kohalikud ärikad on ka otsustanud LPG-l sõitjate meele natuke paremaks teha ning hinda on hetkel alandatud -5s postil oleval hinnas. Seekord oli algatajaks vist alexela.


Määrad on üleval aktsiisiseaduses, kuid arvutuspõhimõtteid mitte (vähemalt ei ole mina neid sealt leidnud). Kui aega ja viitsimist on, loe läbi https://www.riigiteataja.ee/akt/ATKEAS ja siis veel see ka https://www.riigiteataja.ee/akt/124122016001 , ehk leiad ka arvutuspõhimõtted üles.

Jutt LPG aktsiisi seotusest diisli aktsiisiga on algselt pärit Gazneti kodulehelt, mitte naistelt saunas, allika küsimus peaks olema rohkem neile suunatud. Kindlasti on võimalus, et see jutt seal on sügavalt kallutatud ja teadlikult on tekitatud illusioon, et tegemist on seadusega. Jutt ise leitav siit https://gaznet.ee/aktsiisitousu-jarel-on-odavaim-autokutus-gaas/

Aga... On seal üldse vahet kas peaks, peab või pidi...? Fakt on see, et LPG liiter täna endiselt pea poole odavam kui 98-l, sõltumata aktsiisi suurusest või arvutuspõhimõtetest. Eks see seotus ole siis näha kui diisli aktsiisi muutma hakatakse kunagi... Ja kütusemüüja juurdehindluse suurus on küll sügavalt väljapoole ettevõtte piire arutlemisele mitte kuuluv teema, seega minu arvates on mõttetu ennast selle teemaga muserdada.

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
07.01.2019 at 10:21
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Kummipuru:
???

see gazneti lehe info on uuendatud "meta property="og:updated_time" content="2017-01-04T11:29:54+00:00" "

Alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadus'est võib välja lugeda, et
aktsiis = ühikukohta / % diiselkütuse aktsiisist
D =493 / 100%
LPG =193 / 39%
CNG=47,32/ 9%
LNG=66 / 13%
ehk siis juba mingi aeg on aktsiisid sellised et see EI OLE mitte 30% ja mitte 10% diiselkütuse aktsiisimäärast. Kokkuvõttes on see Gazneti info seal vana ja tegelikult mittetäpne (arvestades, mis valdkonnas ettevõte tegutseb, siis võiks selle korda ajada). Pole ka olemas sellist seadust, et suhe aktsiisimäärade vahel oleks kindlalt fikseeritud.
Mina isiklikult ei võtaks aluseks mingi suvalise firma kodulehte, mille uuendamine käib jumal teab mis reeglite järgi. Samuti palun alati viidata ning ka ise püüan alati viidata seaduslikele allikatele, kuna need on kõige täpsemad- iseasi, kuidas keegi neid lugeda oskab. Selles võin alati abistada aga ka ise ootan helgematelt peadelt abi, kui miskit segaseks jääb.
Sa kahjuks viisid selle arutelu natuke isiklikule tasandile, mina aga püüan faktide ja seaduste juurde jääda (sest alati reeglina on eelpoolnimetatud asjad need, mille alusel riikides elu korraldatakse- makse, trahve ja toetusi makstakse )

07.01.2019 at 16:12
Kummipuru
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
Kummipuru:
???

see gazneti lehe info on uuendatud "meta property="og:updated_time" content="2017-01-04T11:29:54+00:00" "

...

ehk siis juba mingi aeg on aktsiisid sellised et see EI OLE mitte 30% ja mitte 10% diiselkütuse aktsiisimäärast. Kokkuvõttes on see Gazneti info seal vana ja tegelikult mittetäpne (arvestades, mis valdkonnas ettevõte tegutseb, siis võiks selle korda ajada). Pole ka olemas sellist seadust, et suhe aktsiisimäärade vahel oleks kindlalt fikseeritud.
Mina isiklikult ei võtaks aluseks mingi suvalise firma kodulehte, mille uuendamine käib jumal teab mis reeglite järgi. Samuti palun alati viidata ning ka ise püüan alati viidata seaduslikele allikatele, kuna need on kõige täpsemad- iseasi, kuidas keegi neid lugeda oskab. Selles võin alati abistada aga ka ise ootan helgematelt peadelt abi, kui miskit segaseks jääb.
Sa kahjuks viisid selle arutelu natuke isiklikule tasandile, mina aga püüan faktide ja seaduste juurde jääda (sest alati reeglina on eelpoolnimetatud asjad need, mille alusel riikides elu korraldatakse- makse, trahve ja toetusi makstakse )



Isiklikule tasandile??? Mina???

Gazneti postituse kallutatusest hoiatasin juba oma postis. Polegi seda infot faktina võtnud, seetõttu ka sõnastus "...peaks olema..."

Mis puudutab aktsiisimäärade arvutamist, siis KINDLASTI on see kord/suhe/põhinemine kusagil ära määratud ja kirjas. Lihtinimesele ei pruugi see lihtsalt kättesaadav olla. Nagu ütlesin, polegi see oluline tegelikult. Kui diisli aktsiisi tõstma hakatakse, eks siis ole näha mis LPG oma teeb... Naiste jutt saunas või mitte...

Faktide ja seaduste juurde jäämine on kahtlemata tore, kuid oletan et iga arvamuse "rikastamine" viidetega seadustele ja faktidele tapab selle foorumi arutelud kiiresti. Vaata kasvõi selle teema pealkirja. Selgelt viitab see nö kergemale sisule ja kasutajate või huviliste emotsioonidele, mitte tehnilisele/juriidilisele sisule. Kellel suurem huvi faktide järele, see otsib ja viitab ja ongi kõik hästi

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
08.01.2019 at 11:10
alarsober
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Kui teemaks vedelgaasi aktsiisi tõus 2019a siis jutt käib kütteks kasutatavast vedelgaasist! Õige terminoloogia on: LPG = mootorivedelgaas; CNG = mootorimaagaas.
Info Gaznet OÜ lehelt "Aktsiisijõusu järel onodavam autokütus gaas" sai üles laetud 04.01.2017a kuna 2017a. muutusid mootorikütuseks kasutatavate gaaside aktsiisid, peale seda nad muutunud pole!
PS! GAZNET on % arvutamisel arvesse võtnud erinevate gaaside erikaalu ning energia sisaldust (ilmselt oli tarvis teha ka väikest ümardust)
Ja Dodge 525: "Vähem möla - pikem samm!"

Head jätkuvat gaasi aastat kõigile!

____________________________
Tahad parandada maailma - alusta iseendast!
12.01.2019 at 11:17
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
alarsober: Ja Dodge 525: "Vähem möla - pikem samm!"

"Tänan" Gaznet, et te mu auto oma kanalisse sõidutasite, õnneks kerge ehmatuse ainult saite ja masinal polnud midagi lõhutud (mõnel eurokal oleks karter koos kastiga võinud lammarisse minna)


"Tänan" Gaznet, et peale Prins VSI-2 seadme paigaldamist pidin 1,5 aastat sisuliselt vaeva nägema ja ise probleemini lahenduseni jõudma, miks seade ei töötanud korralikult- saades seejuures aeg-ajalt Teie pahameele osaliseks et "te olete niigi palju sellega vaeva näinud ja oma aega kulutanud"- sorry, et Teid pidasin oma valdkonda tundvaks paigaldusfirmaks, õnneks Te ei pidanud minu aega Teie oskamatuse tõttu kinni maksma, lisaks lahenduse leidmiseks mitmed käigud Teie juurde, ameerika autosse, ühed küünlad, siis ei sobinud süütepoolid, siis teised küünlad jne jne jne AmmerikaAutos erinevad tööd ka sai kinni makstud, mitte ei tehtud tasuta.
Prooviti erinevaid tarkvaru jne.
Lõpuks kirjutasin ise Prins hollandi esindusse ja sealt lahkelt juba juhatati, mis ja kus. Enne seda aga jõudsin asja olemuse jälile läbi poola, ukraina ja vene gaasifoorumite infot hankides.

Kogu probleemi olemus taandus lihtsale asjaolule- nimelt mootori aju keerab, juhul kui jalg gaasilt maha võtta, kogu kütte etteande kinni ja gaasiaju ei saanud (selle tarkvara versiooniga) ilma infota sellega hakkama, mootor tegi jõnkse ja turtsatusi.

Peale selle info andmist Teile, oli muidugi vastus, et ja teame küll sellist asja, mingil mazda mudelil ka pidi olema selline eripära ja seda esinevat ka teistel autodel.

Siin pole teemaks olnud kodukasutuse erinevate gaaside aktsiistõus, olen selle ka tähelepanu juhtinud, kes oskab lugeda ja teemaga pikemalt kursis on.
Gazneti % arvutamise alused võivad ju sobida Teile, gaznet- kahjuks ei võeta seda arvesse ja ka ei võeta arvesse energiakandja temperatuuri tankimise ajal kui ma kassas maksan, vaid hind on selline nagu postil (sisaldades ka aktsiisi), sõltumata tema erikaalust ja energia sisaldusest.

Niisiis saigi möla vähem ja pikem jutt....
12.01.2019 at 12:28
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:Gazneti % arvutamise alused võivad ju sobida Teile, gaznet- kahjuks ei võeta seda arvesse ja ka ei võeta arvesse energiakandja temperatuuri tankimise ajal kui ma kassas maksan, vaid hind on selline nagu postil (sisaldades ka aktsiisi), sõltumata tema erikaalust ja energia sisaldusest.

2,5 a kogemust ütleb, et tasuvusaeg ei saabu päris kindlalt kohe enne 200 000 km. Kisub äkki sinna 300 000 km kanti. Ma ei taha enam isegi mõelda mingitele arvutustele.
12.01.2019 at 13:16
Kummipuru
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
mrtn:
quote:
dodge525:Gazneti % arvutamise alused võivad ju sobida Teile, gaznet- kahjuks ei võeta seda arvesse ja ka ei võeta arvesse energiakandja temperatuuri tankimise ajal kui ma kassas maksan, vaid hind on selline nagu postil (sisaldades ka aktsiisi), sõltumata tema erikaalust ja energia sisaldusest.

2,5 a kogemust ütleb, et tasuvusaeg ei saabu päris kindlalt kohe enne 200 000 km. Kisub äkki sinna 300 000 km kanti. Ma ei taha enam isegi mõelda mingitele arvutustele.

Mis mootori puhul see nii kaua aega võtab? Või mis hyper-super seade see siis olema peaks?
Minul 5.7L Hemi puhul teenis ennast tasa umbes aastaga, ehk ca 35000 km. Edasi juba, arvestades ka remontide ja hooldustega, plusspoolel. Tõsi, peale 3 aastat probleemivaba kasutamist on ilmnenud mõned vead, mida pole suudetud esimese hooga likvideerida, kuid sellegipoolest on lõpuks lahenduseni jõudnud. Samuti kiputakse ilmselt toote ja paigaldus madalal hoidmise eesmärgil kasutama mitte just kõige kvaliteetsemaid detaile. Näiteks, mingil hetkel andis otsad ja lasi endale prao sisse plastikust (!) kolmik, mis oli paigaldatud jahutusvedeliku lõdvikule. Tulemuseks jahutusvedeliku väljajooks ja katkenud teekond... Samuti on mõned solenoidid väga lühikese elueaga ja tulemuseks külma mootori käivitamise üritus LPG-ga, mis teatavasti ei õnnestu. Nupust käivituse puhul selline pikalt starteri käiamine päris valus kuulata...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
16.01.2019 at 10:11
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Kummipuru:Mis mootori puhul see nii kaua aega võtab? Või mis hyper-super seade see siis olema peaks?

Suure mootoriga on muidugi efekt märgatav.

Mul on 1.6 Ecoboost Transit Connectil + Prins otsepritseseade. Sõimama pole vaja hakata, ma olen juba piisavalt ennast jalaga perse peksnud. Bensiiniga kütusekulu keskmiselt 9,5/100. Gaasiga 12,5/100.
16.01.2019 at 10:38
igiliikur
Autogaas: :) või :( vol 2
Vahepeal siin huvitav arutelu olnud :) Paari asja julgen ka kommenteerida. Ärge jumala eest seda Prints vsi-2 endale laske panna, Eestis ei saa sellele diagnostikat teha. Vähemalt aasta tagasi polnud minu info kohaselt siin ametlikku võimalust. Muidugi on olemas ka vsi-1, millele saab vabalt ligi ka hiina juhtmega. Ainuke põhjus, miks võiks üldse prins seadme panna, on see, et tal on väga hea õlitussüsteem Valve Care. Teatud mootorid tahavad õli ka gaasile lisaks, vastav tabel ka kusagil neti avarustes. Mingitele usakatele prins üldse ei soovita panna.
Igatahes minu vsi-2 lendas otse prügikasti, kuna odavam oli tellida otse Poolast nende enda toodang, lpg tech. Paigaldusega sain ise hakkama ja tehase support ülikõva, peenhäälestusega oli abiks nii kirja teel, kui ka lives arvuti kaamera kaudu. Kui keegi huvi tunneb, võin jagada netipoe linki, tegelevadki ainult gaasiseadmete ja nende vidinate müügiga. Hinnad on väga ok.
16.01.2019 at 19:17
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
Mul siis ilmselt see sama ongi (LiquiMax 2.0).

Gaznet mingit diagnostikat on siiani teinud. Mida sa täpselt silmas pead?
16.01.2019 at 20:36
igiliikur
Autogaas: :) või :( vol 2
Kui ma aasta tagasi uurisin, siis prins 2 diagnosti saab teha ainult mingi nipiga läbi nende enda serveri ja sinna on ligipääs ainult nendel, kes on käinud ja läbinud prinsi juures vastava koolituse. Eelmise aasta kevadel väitis prins mulle, et Eestis keegi seda koolitust läbinud pole ja soovitas soome diagnosti sõita. Loomulikult soovitasin ma tal ka teatud kohta sõita. Muidugi mitte kirja teel :)
16.01.2019 at 21:17
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
igiliikur: Kummipuru:

Tere, õigluse huvides ütlen, et ma pole just gazneti paigalduskvaliteedist vaimustuses aga info, mis on prins-i kohta, ei ole selge ega täpne. Siin teemas on eelnevalt seda lahatud, mis ja kuidas aga selguse huvides teen ühe väikse kokkuvõtte.
Annan alloleva info oma parimate hetketeadmiste järgi, kindlasti oskavad gazneti esindajad täpsemat infot anda (kuna hetkearutelu puudutab just prins ja nende paigaldajat eestis).

Prins, oma olemuselt, on siiski suurte kogemuste ja hea kvaliteediga lpg/cng seadmete tootja, mõnel juhul ka komplekteerija, kuna kõiki asju siiski ise ei toodeta (aga kes see ikka tänapäeval kõike ise toodab :) ).
Praeguseks on Prins nii öelda ära ostetud suurema tegija Westport poolt link infole http://www.prinsautogas.com/articles/en-corporate-2008/westport.html.

Seadmetest:
VSI - "Vapour Sequential Injection" ehk siis pritsungiga masinale, gaasidüüsid paigaldatakse sisselaskekollektrisse
VSI-2 uus versioon VSI-st, uuema põlvkonna kompuuter ja mõningad jupid ka, samuti sobilik pritsungimasinale, gaasidüüsid paigaldatakse sisselaskekollektrisse info link- http://www.prinsautogas.com/view_attachment/2005/VSI-2.0_LPG_CNG_brochure_GB.pdf
VSI-DI /LiquiMax-2 - mõeldud masinatele otsepritsega düüsidega ehk siis otse silindrisse
The Direct LiquiMax system is designed for engines with a direct fuel injection system. Direct Injection means that the fuel is injected under high pressure [20-200 bar] directly into the cylinder instead of injecting the fuel into the manifold (port injection). The Direct LiquiMax system uses a modified high pressure fuel pump and fuel injectors of the petrol system to inject the liquid LPG under high pressure into the cylinder.
info link- http://www.prinsautogas.com/download_attachment/2726/Prins_DI_available_list.pdf

...ja nüüd mõningad selgitused
quote:
igiliikur: Eestis ei saa sellele diagnostikat teha.
Saab teha diagnostikat gaznetis (prins esindaja eestis) ja on seda saanud juba aastaid vähemalt alates 2015, kui minu masinale VSI-2 paigaldati gaznetis.

quote:
igiliikur: Ainuke põhjus, miks võiks üldse prins seadme panna, on see, et tal on väga hea õlitussüsteem Valve Care.
See õlitussüsteem ei puutu tegelikult asjasse, seda on vaja ainult teatud tüüpi mootorite puhul, kusjuures on siiski ka selle kohta avaldatud arvamust internetifoorumites "Kas seda siiski nii hädasti vaja on?"

quote:
igiliikur: Igatahes minu vsi-2 lendas otse prügikasti
Igiliikur! Ma oleksin käpp selle seadme peale, Kus see prügikast on!!! Aga üldiselt, võid mulle ps saata, muidu keegi teine läheb võtab selle sealt ära.

quote:
igiliikur: Kui ma aasta tagasi uurisin, siis prins 2 diagnosti saab teha ainult mingi nipiga läbi nende enda serveri ja sinna on ligipääs ainult nendel, kes on käinud ja läbinud prinsi juures vastava koolituse. Eelmise aasta kevadel väitis prins mulle, et Eestis keegi seda koolitust läbinud pole ja soovitas soome diagnosti sõita.

Osaliselt on sul õigus- prins-2 diagnosti saab teha tarkvaraga, mis võtab prins serveriga ühendust- sinu auto seadistuste andmeid hoitakse seal (vist ka ajaloolisi andmeid muudatuste kohta, seda teavad täpsemalt juba gazneti'kad)
Eestis siiski seda diagnosti saab teha ja on ka tehtud.Ja selles suhtes on sul õigus, et kui sul isegi soft oleks olemas siis on vist eraldi key või siis logimise andmed ka vajalikud- ja need saad peale koolituse läbimist.

quote:
Kummipuru:Samuti kiputakse ilmselt toote ja paigaldus madalal hoidmise eesmärgil kasutama mitte just kõige kvaliteetsemaid detaile.
Gazneti paigaldusest järgnevalt, kuna ma just tegelen küünalde ja süütepoolide vahetusega siis sisselaskekollektori alt nägin ka gazneti paigalduskvaliteedi mõningaid iseärasusi
Näiteks pilt isoleerpaela lagunemisest, sisuliselt täielikult tuhastunud ja seda siis ainult 4aasta jooksul, ei kadesta neid, kes pikemalt oma masinaga sõita soovivad või ostavad masina, kus sellist materjali on isoleerimisel kasutatud ( ... ja kui ükskord mingi kotermann sinna sisse lööb siis neid sulelisi ja karvaseid alles lendama hakkab kui mõne elektriku, näiteks "antennimees" kätte jõuab).



quote:
Kummipuru:Minul 5.7L Hemi puhul teenis ennast tasa umbes aastaga, ehk ca 35000 km.

See on muidugi hea, kui nii ruttu tasa teenib. Arvestades, et küünalde eluiga kukub 120-150 tkm pealt 30-45 tkm peale (on muidugi ka juhuseid kus gaasiga 80 tkm vastu peavad), ja et tavaliselt gaasiaurusti tahab vahetamist 60-100 tkm pealt, tänu süütesüsteemi suurenenud koormusele ka süütepoolide eluiga väheneb- ei oska seda täpsemalt just öelda aga gaasi süütamiseks vajalikke kümneid tuhandeid kV kõrgemat laksu andvad süütepoolid töötavad selgelt suurema koormusega, kui bensiini süüdates.
Võib olla see tasa teenimine on siiski mõnevõrra keerulisem arvestada, kui bensiinikulu-gaasikulu-paigaldus

quote:
igiliikur: Kui keegi huvi tunneb, võin jagada netipoe linki, tegelevadki ainult gaasiseadmete ja nende vidinate müügiga. Hinnad on väga ok.
Siin on autogaasi teema ja info on igal juhul teretulnud, nii et jaga lahkesti, anna oma panus meie ühisesse katlasse ja jäta jälg tulevastele huvilistele- samas ka suurem valikuvabadus, kelle huvi on asja vastu.

16.01.2019 at 01:13
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
igiliikur: Vahepeal siin huvitav arutelu olnud :) Paari asja julgen ka kommenteerida. Ärge jumala eest seda Prints vsi-2 endale laske panna, Eestis ei saa sellele diagnostikat teha. Vähemalt aasta tagasi polnud minu info kohaselt siin ametlikku võimalust. Muidugi on olemas ka vsi-1, millele saab vabalt ligi ka hiina juhtmega. Ainuke põhjus, miks võiks üldse prins seadme panna, on see, et tal on väga hea õlitussüsteem Valve Care. Teatud mootorid tahavad õli ka gaasile lisaks, vastav tabel ka kusagil neti avarustes. Mingitele usakatele prins üldse ei soovita panna.
Igatahes minu vsi-2 lendas otse prügikasti, kuna odavam oli tellida otse Poolast nende enda toodang, lpg tech. Paigaldusega sain ise hakkama ja tehase support ülikõva, peenhäälestusega oli abiks nii kirja teel, kui ka lives arvuti kaamera kaudu. Kui keegi huvi tunneb, võin jagada netipoe linki, tegelevadki ainult gaasiseadmete ja nende vidinate müügiga. Hinnad on väga ok.

Ma lasin Gaasiabis panna peale mingid pihustid mis on sellised suured. Meister ütles veel et nendega saab sõita 200000km gaasiga(100000km + 100000km). Maksid 200 eur koos paigaldusega.
Nime ei küsinud aga ütles et head pihustid on.
26.01.2019 at 12:09
Kummipuru
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Kummipuru:Minul 5.7L Hemi puhul teenis ennast tasa umbes aastaga, ehk ca 35000 km.

See on muidugi hea, kui nii ruttu tasa teenib. Arvestades, et küünalde eluiga kukub 120-150 tkm pealt 30-45 tkm peale (on muidugi ka juhuseid kus gaasiga 80 tkm vastu peavad), ja et tavaliselt gaasiaurusti tahab vahetamist 60-100 tkm pealt, tänu süütesüsteemi suurenenud koormusele ka süütepoolide eluiga väheneb- ei oska seda täpsemalt just öelda aga gaasi süütamiseks vajalikke kümneid tuhandeid kV kõrgemat laksu andvad süütepoolid töötavad selgelt suurema koormusega, kui bensiini süüdates.
Võib olla see tasa teenimine on siiski mõnevõrra keerulisem arvestada, kui bensiinikulu-gaasikulu-paigaldus



sul on õigus... arvestada tuleks lisaks mainitule ka remondi ja ajakuluga, inflatsiooniga, tankimise iseärasustest tulenevate kulutustega tervishoiule, bensiini sisse lisatava solgi pikemaajaliste mõjude ning kõige lõpuks ka auto müügihetke ajastamisega. Ja veel, et tulemus oleks põhjalik ja võrreldav, peaks tegemist olema täpselt sama aastakäigu sama mootoriga sama varustust omava autoga ning samasuguse kaaluga jasamu sõiduvõtteid kasutava juhiga. Lihtsalt selguse mõttes lisan, et tegemist oli irooniaga.


____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
28.01.2019 at 15:00
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
Loo Alexela LPG tanklast sõitsin laupeäva hommikul mööda ja hind oli seal kõigest 0,599 eur/liiter
kliendikaardiga saan veel 4 senti alla ka ja see teeks hinnaks 0,559 eur/liiter
ma arvan et see eesti parim LPG hind kindlasti hetkel
28.01.2019 at 20:48 2 edits. Last edited 28.01.2019 at 20:49 by tkt234
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
Käisin hiljuti Lool ja mäkrasin et Circle K tanklas Lool on LPG hinnaga 0,579 eur/liiter, Loo Alexelas ikka 0,599 eur/liiter
tundub et tanklade marginaalid seal piirkonnas LPG-l on suht väikesed
20.02.2019 at 21:24
kaedoo
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Olen lugenud teemat aastaid ja ei saa ikka aru-Miks? Kui inime saab 3K palka siis jah, raiskab raha kuhu soovib. Kui inimesed tooks välja ka kõik kulud remondile siis kahtlen nende säästus. Terve maailm sõidaks gaasiga ja poleks probleemi. Miks ei kasuta transpordifirmad ainult gaasil töötavaid masinaid? Miks ei lenda lennukid gaasiga? Miks pead auto ehitama gaasile ja võimsust kägistama? Iseremontijatest ja kasutatud osade kasutajatest saan veel aru. :beer Mõte oli selles - kuidas keegi endale pohmakat tekitab ja millega.
20.02.2019 at 23:25
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
Keera, jah, nuga haavas.
20.02.2019 at 23:27
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
kaedoo: Olen lugenud teemat aastaid ja ei saa ikka aru-Miks? Kui inime saab 3K palka siis jah, raiskab raha kuhu soovib. Kui inimesed tooks välja ka kõik kulud remondile siis kahtlen nende säästus. Terve maailm sõidaks gaasiga ja poleks probleemi. Miks ei kasuta transpordifirmad ainult gaasil töötavaid masinaid? Miks ei lenda lennukid gaasiga? Miks pead auto ehitama gaasile ja võimsust kägistama? Iseremontijatest ja kasutatud osade kasutajatest saan veel aru. :beer Mõte oli selles - kuidas keegi endale pohmakat tekitab ja millega.

Novot....selmet aastaid gaasiga sõita, loetakse hoopis....aastaid....ja avaldatakse arvamusi.
Aastaid on ka kenasti kaks leeri vaielnud. Need, kes on aastaid gaasiga sõitnud, kiidavad, just säästu auto arvestades kogu perioodi, mil autot pead ja ka tarbid.
Erandeid on ja need on ka kenasti selles teemas välja kujunenud...

Aasias sõidetakse palju gaasiga, Eesti mõistes peaaegu pool maailma...:lol
Hiinas/HK’s uurisin veits nende Lpg süsteeme - sama süsteem suhteliselt...läbisõidud metsikud...

Ma puutun aegajalt tehnikaga kokku, pole elukutseline vms aga mingid asjad tuleb lihtsalt ära proovida, et teada saada....eriti kui tegemist pole mingi teab mis uue asjaga...



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
21.02.2019 at 11:48
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 11 12 13 14 15 16 17 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.