register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 6 7 8 9 10 11 12 ..  
Poster Message
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Kangesti jääb mulje, et kodanik on siia tulnud mingile Gazlandi nimelisele butiigile reklaami tegema.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
14.12.2016 at 20:57
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
DevilDeVille: Kangesti jääb mulje, et kodanik on siia tulnud mingile Gazlandi nimelisele butiigile reklaami tegema.

Mulle ka, korralikul lasteaialapse tasemel.
14.12.2016 at 21:27
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
DevilDeVille: Kangesti jääb mulje, et kodanik on siia tulnud mingile Gazlandi nimelisele butiigile reklaami tegema.

Ei. Ma parem ei ütle enam siis midagi ja olen üldse vait...
14.12.2016 at 21:58
kareelius
Autogaas: :) või :( vol 2
Kas LPG-d tankides lööb ka püstoli kinni nagu bensuga, kui paak täis saab?
14.01.2017 at 21:06
matu1988
 
Autogaas: :) või :( vol 2
kui palju eurides 100km le kuluks mul kui paneksin oma ühele usakale seadme peale mootoriks siis 3,8 ja autoks chrysler voyager
Lihtsalt uudishimuks küsin kuskilt kuulsin et kulub umbes 8-10 euri sajale kas vastab tõele või mitte
14.01.2017 at 21:50
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
matu1988: kui palju eurides 100km le kuluks mul kui paneksin oma ühele usakale seadme peale mootoriks siis 3,8 ja autoks chrysler voyager
Lihtsalt uudishimuks küsin kuskilt kuulsin et kulub umbes 8-10 euri sajale kas vastab tõele või mitte

Alustuseks kulub vast umbes 1000 euri sellele sajale kilule meetrile. Pluss bensiin ja gaas. Mida kaugemale number odomeetril end kerib, seda väiksemaks jääb kulu. A jäme arvutus on see, et kui oma alginvesteeringut mitte arvestada, siis jagad bensukulu kahega. Tavapraktika eeldab seadme paigaldust juba diileri poolt ja sedaläbi tema maksumuse jagunemist tüüpilise 60 kuulise liisingperioodiga.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
14.01.2017 at 21:59
Astro-97
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
matu1988: kui palju eurides 100km le kuluks mul kui paneksin oma ühele usakale seadme peale mootoriks siis 3,8 ja autoks chrysler voyager
Lihtsalt uudishimuks küsin kuskilt kuulsin et kulub umbes 8-10 euri sajale kas vastab tõele või mitte[/quote

Milleks tappa mootorit vähehaaval? See gaasiseadme lisamine on nagu konna , või vähi elusast peast keetmine krt ....:p
Kui insenerid on välja töötanud mootori käima bensiiniga, arvestades parameetreid jne, siis miks seda pidu rikkuda niiöelda mahlakokteiliga. Lisakohustuste kaelavõtmine ka rahaliselt. Käid neid filtreid asju vahetamas, hooldamas iga teatud aja tagant, ja ikka on paha tunne sõita...nagu oleks C4 sul põhja all või pagasnikus :). Lihtsam on hooldada üht puutumata mootorit ja sõita südamerahus ka remonditöökotta, kus mehed ei vaata viltuse näoga sinu auto poole, et muidu saaks ju ligi....aga et ligi saada tuleb gaasisüsteem maha võtta või lahti võtta eest...
Ma ei räägi rohkem, see teema on sama mis arutelu lamellrehvi ja naelrehvi ümber. Ühtedele üks, teistele teine... lõppeks teab iga auto omanik, mis ta oma kalli sõbra südamega teeb.




____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
14.01.2017 at 23:29
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
filtreid tuleb vahetada perenaistel isegi tolmuimejal ja nad saavad sellega suurepäraselt hakkama (mitte ei saanud ära ütlemata jätta :D :D :D ), aga selles osas on sul õigus- nagu lamell ja nael.
14.01.2017 at 00:19
matu1988
 
Autogaas: :) või :( vol 2
ei olegi omal plaanis panna vaid lihtsalt uudishimust küsisin
15.01.2017 at 09:06
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Lpg puhul lööb püstoli lukku jah. Kui keegi pole paagi multiklappi modinud, et üle 80% mahust sisse läheks.

Lpg ja cng süsteeme on paigaldatud ka tehases, mingi iba inseneride teemal on endiselt jabur. Kõigepealt võiks end sisepõlemismootoritega üldiselt kurssi viia, siis ehk tekib mingigi arusaam.
Ei ole gaasiseade ega eneseharimine sundlus , las jääda neile, kes ise ka mõelda oskavad.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.01.2017 at 10:29
ivoalaska
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Alustada tuleks ehk sellest, palju sul keskmine läbisõit aastas on, pikalt autot plaanis pidada on ja sealt edasi teha arvutus, kui ruttu gaasiseade ennast tagasi teeniks ja kas üldse teeniks.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
15.01.2017 at 11:11
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Ca 15-25% Lpg kulu bensukulust suurem, aga liitrihind vist isegi üle poole soodsam. Lihtne kalkull.
Ma olen ise enda autodele paigaldanud, suuri läbisõite pole, aga Ca poole aastaga kindlasti tasub ära.

Nt bensukulu kuus Ca 400 eurot (nädal ja paak), gaasiga Ca 220-250e kuu. Kui veel USAkas/suurema mootoriga, siis tasuvus kiirem.
Mul omal olnud R4, R6 ja V8 gaasikad. Tankima peab tihemini, aga minister ju pole, seega lisa 5-10 minutit leiab.

Ehk mingi 3-liitrise Lpg kulu keskmiselt Ca 12 sajale. 2-liitrine diisel võtab keskmiselt 6 sajale. Kilomeetri hind kütusele on suht sama.
Hoolduskulu diisel vs bensiin vast selles foorumis ei pea lahkama.

Disclaimer: Mu post polnud reklaam gaasiseadmetele vms, lihtsalt jagasin oma reaalseid kogemusi LPGga.
Kui remondimees ei ole nõus Lpg tõttu autot ette v?tma, siis tasuks pädevam koht valida.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.01.2017 at 11:30 1 edit. Last edited 15.01.2017 at 11:43 by hents99
supp
Autogaas: :) või :( vol 2
mul küll püstolit lpg lukku ei löö, lihtsalt paak saab täis ja kõik, lugeja jääb tankuril seisma ja kogu moos, v8 on õko küll, just eelmine nädal sain linnakuluks 5,0l masinaga 17euri 200km
15.01.2017 at 11:46
Astro-97
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Gaas tasuks ilmselt neile kel palju sõitmist, nagu diisel neile, kes käivad linna tööle kaugemalt ja iga päev...
Niisama siiberdamiseks linnas sees lühikeste otstega, vist pole vaja mootorit gaasitada... miks nii räägin, sest mul on paraku nii juhtunud, et poed-bensukas üle tee ja töökoht sisuliselt silmaga kaugelt näha. Läbisõit ühes kuus on autol häbiväärsed 70+km vbla.... no korra vbla maal ka käia, siis tuleb 140km otsa ja sedagi mitte iga kuu. Seda on selgelt ju vähe ja gaasi mõttekus autole seega kaob. Siin eespool ütlejal on õigus , et mis on aastane läbisõit, sealt ka siis vajadus...

Hooldamise poolelt, kas topelt pole? et hooldad mootorit ja siis veel lased gaasiseadet hooldada eraldi?
Mul pole ühelgi autol G-seadet peal olnud, ega ei oska tõesti teada ka mis need talitused temaga maksavad, aga kohati ajab muigama küll kui kuuled , et isegi Smart oma olematu mootoriga, sai kuskil eestimaal gaasiseadme peale :p see ju niigi ei võta kütust oma kolme silindri ja 0.9 mahuga.
Aga ok, las olla minu poolt. Ma ei tea midagi sellest ja siin on inimesed koos , kel on juba seade kasutuses ja on rahul. Muretuid vahemaid neile :)

____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
15.01.2017 at 12:05 1 edit. Last edited 15.01.2017 at 12:28 by Astro-97
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Gaasiseadme hooldus tähendab filtrite vahetust. Paagist tulev toru aurustisse, sinna vahele käib filter. Ja madalsurve poolel, enne pihusteid on filter.
Vahetuseks kulub ca 5 minutit. Mis muud hooldust veel vaja on? Aru võiks ka saada sellest, et gaasiseadme osad ei kesta igavesti ja kehtib hea kasutuse tava nagu ka muule osale autost.

Gaasiseade tähendab vaid silindrite arvu võrra lisapihusteid ja kogu ooper. Muud ei korrigeerita, ega kontrollida.
Pihustite lahtioleku aega ja kõike muud juhib originaalaju ikka vanaviisi edasi, tegelikkuses ei saagi tema aru, et miskit muutunud on.
Arvestab lambda väärtust ja korrigeerib....

Pärast uue seadme paigaldust on mõistlik nädala-paari pärast uuesti aurustist tuleva gaasi rõhk üle kontrollida, teha väike korrigeeriv häälestus ja kogu lugu. Ega soft ei saa hapuks minna mingi aja jooksul. Kui on probleeme, siis ilmselt mootoriga üleüldiselt, ei sõltu, mis kütusega sõidab.



Tasuvuse koha pealt lisaks veel oma mõttekäigu. (era)Auto on enivei kulu ja mingit kasumisse tulemist ei ootakski.
Ehk kui teed investi seadme näol ära, siis iga järgnev kilomeeter on laias plaanis poole odavam, vahet pole, kas sõidad vähe või palju.
Kui 1.6 mootorile gaasiseade panna, siis võtab 5-liitrit sajale bensiini või 6-liitrit gaasi. Vahe on olemas.
Kui sõita tõesti kuus 100km`i, siis tõesti pole mõistlik.


Püstoli lukku minemine on ikkagi turvalisuse pärast, et ei tangitaks ettenähtust 80% rohkem.
Juttude järgi just Tallinnas üks töökoda õhku lendaski sellise asja tõttu. Naised saunas rääkisid, aga muud moodi vist polekski võimalik, et õnnetus juhtub.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.01.2017 at 13:12 1 edit. Last edited 15.01.2017 at 13:19 by hents99
ivoalaska
 
Autogaas: :) või :( vol 2
OT aga kui sa mõtled siin mõni aasta tagasi Järve kandis juhtunud pauku, siis selles ei olnud süüdi paagi ületäitmine vaid veidi valed töövõtted. Juhtumisi tunnen ühte inimest, kes seal sellel ajal tööl oli.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
15.01.2017 at 13:32
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ivoalaska: OT aga kui sa mõtled siin mõni aasta tagasi Järve kandis juhtunud pauku, siis selles ei olnud süüdi paagi ületäitmine vaid veidi valed töövõtted. Juhtumisi tunnen ühte inimest, kes seal sellel ajal tööl oli.

Valed töövõtted seoses paagi tühjakslaskmisega vast pigem?

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.01.2017 at 13:36
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Valed töövõtted seoses paagi tühjakslaskmisega vast pigem?
Pidin tooli pealt maha kukkuma naerust, kui korraks käis töömees silme eest läbi, kes vastu tuult "paaki" tühjendas...
16.01.2017 at 09:14
Astro-97
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99: Gaasiseadme hooldus tähendab filtrite vahetust. Paagist tulev toru aurustisse, sinna vahele käib filter. Ja madalsurve poolel, enne pihusteid on filter.
Vahetuseks kulub ca 5 minutit. Mis muud hooldust veel vaja on? Aru võiks ka saada sellest, et gaasiseadme osad ei kesta igavesti ja kehtib hea kasutuse tava nagu ka muule osale autost.

Gaasiseade tähendab vaid silindrite arvu võrra lisapihusteid ja kogu ooper. Muud ei korrigeerita, ega kontrollida.
Pihustite lahtioleku aega ja kõike muud juhib originaalaju ikka vanaviisi edasi, tegelikkuses ei saagi tema aru, et miskit muutunud on.
Arvestab lambda väärtust ja korrigeerib....

Pärast uue seadme paigaldust on mõistlik nädala-paari pärast uuesti aurustist tuleva gaasi rõhk üle kontrollida, teha väike korrigeeriv häälestus ja kogu lugu. Ega soft ei saa hapuks minna mingi aja jooksul. Kui on probleeme, siis ilmselt mootoriga üleüldiselt, ei sõltu, mis kütusega sõidab.



Tasuvuse koha pealt lisaks veel oma mõttekäigu. (era)Auto on enivei kulu ja mingit kasumisse tulemist ei ootakski.
Ehk kui teed investi seadme näol ära, siis iga järgnev kilomeeter on laias plaanis poole odavam, vahet pole, kas sõidad vähe või palju.
Kui 1.6 mootorile gaasiseade panna, siis võtab 5-liitrit sajale bensiini või 6-liitrit gaasi. Vahe on olemas.
Kui sõita tõesti kuus 100km`i, siis tõesti pole mõistlik.

Aitähh sissejuhatuse eest gaasimaailma, paraku jah.... minu saani läbisõidud ei ahvatle gaasiklubiga liitumist, just selle väheste läbisõitudega :/





____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
16.01.2017 at 10:17
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
ei kuulu just autogaasi teemasse aga natuke haakub
"Valitsus kiitis biokütuse osakaalu kümnele protsendile tõstmise heaks"- ehk siis tulevikus hakkame 98 tarbima, kelle masin etanooli osakaalus suhtes bensu sees on pirtsakas (aga neid on siiski palju) ja saame ka kütuse eest rohkem maksta, kuna 98 on teadupärast 95-st kallim.

http://majandus24.postimees.ee/3969617/valitsus-kiitis-biokuetuse-osakaalu-kuemnele-protsendile-tostmise-heaks
17.01.2017 at 12:09
Kummipuru
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525: ei kuulu just autogaasi teemasse aga natuke haakub
"Valitsus kiitis biokütuse osakaalu kümnele protsendile tõstmise heaks"- ehk siis tulevikus hakkame 98 tarbima, kelle masin etanooli osakaalus suhtes bensu sees on pirtsakas (aga neid on siiski palju) ja saame ka kütuse eest rohkem maksta, kuna 98 on teadupärast 95-st kallim.

http://majandus24.postimees.ee/3969617/valitsus-kiitis-biokuetuse-osakaalu-kuemnele-protsendile-tostmise-heaks

Vaja ju teha kõik nagu Soomes...

Lisan ka oma kogemuse gaasiga...

Läbisõit aastas umbes 30000km (mõni tuhat siia-sinna), arvutuste kohaselt tasus seadme paigaldus ära umbes 10 kuuga.
Mootoriks 5.7 Hemi aastast 2015 ja gaasiseade kohe algusest peal
LPG kulu linnas suht rahulikult liigeldes umbes 18-19 L/100, maanteel olen saanud ette numbrid 11.7 (90km/h).
Tankimisel olen korra täheldanud, et tankur jäi ise vait, ehk siis "lõi püstoli kinni". Gazneti sõnul on tõesti nii, et kui pole süsteemi ise modifitseeritud, siis paaki lõhki lasta ei saa, ennem seiskub tankur või avaneb kaitseklapp...
Tankimisel olen täheldanud veel ka seda, et sisse mahtuv kogus sõltub päris palju temperatuurist... Suvel leitsakus läks 100 L (või oli 110, ei mäleta enam täpselt) kokku sisse u 80L, viimasel tankimisel u nädal tagasi (vist oli paar miinust) lõpetasin tankimise, kui avastasin tankurilt kolmekohalise tangitud liitrite näidu...

Kiirendamisel pole samuti muret... kui ikka jala põrandasse surud, siis kaob see gaasiküte kus kurat ja auto tarvitab bensiini... kui kiirendamine läbi, saab iga kell gaasile tagasi lükata, või mitte... Kui on näha, et kohe-kohe vaja korralikult (ja see tähendab tõesti jala vastu põrandat surumist kauemaks kui pool sekund) kiirendada, olen tavaliselt juba ennetavalt kütmise bensu peale lülitanud... tugevalt kiirendades on kõtuse vahetamise jõnks korralikult tunda, tavakiirusel kulgemisel seda ei tunne.

Pisut häirib tagavararatta eraldi kaasatirimine, kui vaja pikemale reisile või siis "teelt ära" keerata ning viimase aja avastus, et Soome on autoomanike jaoks LPG-vaba maa... Samas, kui kodus täita mõlemad paagid, saab sõiduulatuseks umbes 1300-1400 km, niiet väga palju raha Soome tanklatesse ikkagi jätma ei pea. Seal elades oleks muidugi teine teema...

Gaasiseadme hooldus on iga 15000km järel ja maksab tavaliselt mingi 25EUR, viimane maksis 40EUR, ju siis vahetati midagi rohkem kui ainult filtrid... Auto enda hooldusintervalli teatab auto ise, seega ei midagi keerulist ega üle mõistuse topeltjälgimist.

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
19.01.2017 at 12:18
rannamees
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
matu1988: kui palju eurides 100km le kuluks mul kui paneksin oma ühele usakale seadme peale mootoriks siis 3,8 ja autoks chrysler voyager
Lihtsalt uudishimuks küsin kuskilt kuulsin et kulub umbes 8-10 euri sajale kas vastab tõele või mitte

Tean küll, et küsimusele küsimusega ei vastata, aga- kus ja kuidas sõidad, sellest kõik olenebki? Toon paar näidet oma kogemusest.

1näide: 3,3voya- naine käib igapäevaselt tööl, üks ots 20km maanteed, 54l läheb paaki, 400+km saab sõita. Ok, ca 20l bensu kulub ka iga kuu külmalt startideks. Jämedalt 6eur/100km

2näide: 4,7jeep- igapäevaselt seiklen mööda metsateid, rooman võsas, haagised on tihti sabas, 54l läheb paaki, 150...200miili(240...320km) saan sõita. 30l bensu kulub ka iga kuu külmalt startimiseks. Jämedalt 10eur/100km
12.02.2017 at 18:34
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
Autogaasiga seonduvalt nüüd nii, et Olerexi tanklates oli Start-Stopp lüliti, ehk siis ei pidanud nuppu all hoidma (see ainuke ebamugavus gaasiga tankimisel) aga keegi ikka suutis oma autoga Olerexi tanklast minema lasta nii, et kas tankimine oli pooleli või siis mingi muu intsident (võib olla ka lülitiga seotud) - ühesõnaga Olerex vahetas praeguseks vist juba igal pool ainult surutavate nuppude vastu. Kahju, see oli üks argumente mis Olerexi juures tankima pani.
27.07.2017 at 11:42
ramman
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525: Autogaasiga seonduvalt nüüd nii, et Olerexi tanklates oli Start-Stopp lüliti, ehk siis ei pidanud nuppu all hoidma (see ainuke ebamugavus gaasiga tankimisel) aga keegi ikka suutis oma autoga Olerexi tanklast minema lasta nii, et kas tankimine oli pooleli või siis mingi muu intsident (võib olla ka lülitiga seotud) - ühesõnaga Olerex vahetas praeguseks vist juba igal pool ainult surutavate nuppude vastu. Kahju, see oli üks argumente mis Olerexi juures tankima pani.
Ma kasutasin selle vastu lihtsat nippi. Hoidsin uksetaskus laia paberteibi rulli ja kui kõik makstud ja ühendatud, siis teibiga tõmbasin lihtsalt nuppu alla ja ei pidanud hoidma. Lahjema rõhuga pump lööb suurt paaki ikka tükk aega täis ja lihtsalt käsi väsis ära hoidmisest. Ja kuidugi kehva ilmaga ei tahtnud väljas seista ka nii kaua.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
27.07.2017 at 15:14
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
Saksas on ka kavas LPG ja CNG aktsiise autokütusele tõsta, aga sakslased on avanud petitsiooni kuhu on juba üle 18 000 allkirja antud, et kokkuvõttes loodussõbralikemaid kütuseid siiski soositaks rohkem.

https://www.openpetition.de/petition/online/autogas-steuervorteil-nach-2018-verlaengern
27.07.2017 at 17:28
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 6 7 8 9 10 11 12 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.