register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Poster Message
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Gaasipuhul peaks põhiline aktuaalne jutupunkt olema see, et uuest aastast kergitatakse aktsiisi 25 protsenti ja teades meiel "tarkade" valitsuse võimekust rahapõletamisel, ei tohiks see kindlasti viimaseks korraks jääda.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
28.12.2017 at 08:44
franz125
Autogaas: :) või :( vol 2
Siin väheke juttu aktsiisidest,palju sellest pärast seda klounaadi enam tõele vastab ei tea.
https://gaznet.ee/aktsiisitousu-jarel-on-odavaim-autokutus-gaas/
Ja kui asjast olen aru saanud siis järgmine aasta disla ei tõuse.
28.12.2017 at 12:10 1 edit. Last edited 28.12.2017 at 12:13 by franz125
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
DevilDeVille: Gaasipuhul peaks põhiline aktuaalne jutupunkt olema see, et uuest aastast kergitatakse aktsiisi 25 protsenti ja teades meiel "tarkade" valitsuse võimekust rahapõletamisel, ei tohiks see kindlasti viimaseks korraks jääda.
Kui nüüd rääkida LPG-st siis aktsiis ei tõuse, kui CNG-st siis see ka ei tõuse- niisiis tegemist on autogaasiga (foorumi teema) autogaaside LPG, CNG, LNG aktsiisid 2018 a alguses ei tõuse ja hetkel ei paista et 2018 üldsegi tõuseks
autentsem info allikas vast oleks siis siin
https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiisid-vara-hasartmang/uldist/aktsiisimaarad

Lisaksin siia ka EU poolt etteantud minimaalmäärad
https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/excise-duties-alcohol-tobacco-energy/excise-duties-energy/excise-duties-energy-tax-rates_en
28.12.2017 at 13:14 1 edit. Last edited 28.12.2017 at 13:23 by dodge525
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
tkt234: Ma käisin viimane kord Gaasiabis hoolduses ja seal meister ütles et mulle Gazland-s mingid jamad pihustid peale pandud ja polnud üldse korralikult gaasiseadet reguleeritud paigaldamisel! Ei soovita enam Gazland-i!
Pole veel vist näinud gaasifirmat, kes teist paigaldajat või siis gaasifirmat maha ei teeks ja maa põhja ei vannuks. Ütleks nii, et pole veel aru saanud kelle kohta rohkem (jõuluteemaliselt) süsi visatakse ja kes pailapse rollis on. Aga siia võiks küsitluse lausa teha...

Soovin jätkuvaid rahulikke jõule.(kellel pere kellel auto seltsis)


No aga gaasiabi meister rääkis palju juttu ja tõesti tundus olevat ekspert olevat sellel alal. See et gaasiabil on 20 aastat kogemust gaasiseadmetega on ka omaette väga hea asi. Kõigele lisaks ta leidis veel gaasiabi meister järgmised puudused gazland-i paigalduses:
1) Gaasi voolikud olid enne silindritesse minekut liiga suure nurga alla keeratud ja mul oli lausa jõukadu võrreldes bensiiniga sõitmisel!
2) Gaasi peale ümberlülitamise temepratuur oli pandud 40 kraadi ja tema pani selle 30 kraadi peale
3) Auto võttis liiga palju bensiini mootori soojendamise jaoks ja peale gaasiabi hooldust võtab väga vähe bensiini mootori soojendamise joaks enne kui lülitab ümber gaasi peale 30 kraadi peale! Kõigele lisaks mingi eelsoojenduse asja ta pani ka veel korda. Selle oli gazland-i töötaja üldse märkimata jätnud.

Gaasiabi on kindlasti parem. See on 100% kindel fakt!
Enam gazland-i kunagi ei lähe ja kõik.
28.12.2017 at 22:26
Maik
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Parem võib ju olla,aga liiga suure nurga alla keeratud gaasivoolikud?
Kas see tundub ainult minule pseduo väitena ?

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
29.12.2017 at 02:45
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
tkt234:
2) Gaasi peale ümberlülitamise temepratuur oli pandud 40 kraadi ja tema pani selle 30 kraadi peale

Oleneb mootori suurusest ehk siis tegelikult jahutusvedeliku mahust süsteemis ja ka aurusti jõudlusest, kui mõlemad on väiksed siis vist külmemate ilmade puhul võib väikse mootoriga liiga vara lülitada 30 pealt kuigi ma ei oska öelda, mis siis täpselt toimuma hakkab ja kuidas seda rooli taga olles tunda on.
29.12.2017 at 02:53
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
Öesnaga, auto oli täna Gaznetis pumbavahetuses. Kulu kolmveerand paaki gaasi/bensiini segu, mis remondi käigus välja lasti + paar nädalat ainult bensiinil sõitmist.

Võtsin gaasipaagi täis ja panin ajama. Vahepeal käis tühikäigul veits nagu ämbritäis haamreid. 11,3 km pärast andis süsteem jälle errorit ja näitas tühja gaasipaaki. Ega midagi, sõidame jälle bensiini peal.

Seda kuradi stressi ei ole kellelegi tarvis. Eriti veel tutika autoga.
29.12.2017 at 23:55
rommel
Autogaas: :) või :( vol 2
Mu meelest oli LPG-ga sõitmine parast stress... Bensiiniga on poole lõbusam.

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
29.12.2017 at 00:01
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
mrtn: Öesnaga, auto oli täna Gaznetis pumbavahetuses. Kulu kolmveerand paaki gaasi/bensiini segu, mis remondi käigus välja lasti + paar nädalat ainult bensiinil sõitmist.

Võtsin gaasipaagi täis ja panin ajama. Vahepeal käis tühikäigul veits nagu ämbritäis haamreid. 11,3 km pärast andis süsteem jälle errorit ja näitas tühja gaasipaaki. Ega midagi, sõidame jälle bensiini peal.

Seda kuradi stressi ei ole kellelegi tarvis. Eriti veel tutika autoga.


Mitte paha pärast, aga miks üldse sellisele väiksele ja niigi ökole mootorile(otsepritse ju 30-40% efektiivsem=ökom) gaasi paigaldada?
Päris keeruline paigaldada ka, sest gaas käib läbi bensu pihustite. Pigem oleks võind CNG mootori valida.

Aga muidu nn tavamootorile...mitmekümneid aastaid edukalt sõidetud/paigaldatud. Minu arust virisevad need, kel eriti kokkupuudet pole.
Räägivad probleemidest, mida pole olemas või jällegi keegi kellelegi olla rääkinud jne.

Reaalsetest probleemidest või negatiivsetest asjadest ei räägita. Et tankida on ebamugav mõnes kohas, hooldust tahab, uusi voolikuid, filtreid jne.
Kulu on suurem bensuga võrreldes (15-20%)

Ma olen ise omadele autodele seadmed paigaldanud (keskmise kvaliteediga nagu KME, Europegas jne), enne 30-40kkm(ca 1 aasta) reeglina küll kordagi pole pidanud probleemidega võitlema.
Filtreid olen vahetanud ca 5kkm või 10kkm koos õlivahetusega.
Kõrg- ja madalsurve filtrid. KME gold aurusti, Hana a+ pihustid ja europegas juhtmoodul - ise kasutan sellist kombot.
Prince ja BRC on proovimata, sest hind on minu jaoks liiga krõbe, eriti kui tead, mida gaasiseade vaid tegema peab:

Kui lekkeid pole, siis on suht v?imatu, et miskit valesti saab olla, veel vähem läheb ise midagi paigast ära.
Gaasi puhul on ainult pihustid vahetatud, mootori jaoks midagi ei muutu, kõik käib nagu ikka andurite järgi.
Lambda korrigeerib segu.
Gaasi rõhk vs pihustite lahtiolekuaeg tuleb paika sättida kuulates mootori tööd, aga seda teeb inimese enda kõrv.

Samas, miks üldse gaasitada kui bensiini müüakse?


Edit: Korralikult töötava süsteemi A ja O on paigaldus - see vist iga asja puhul nii, aga vahepeal tasub ära märkida.
Kuna gaasitajaid on tekkinud päris palju juurde, siis konkurentsi tekkides on läinud hinnad alla ja kokkuhoid käib töö arvelt...
Ma viimasele v8 motole ostsin seadmed ca 800-900e eest...need on väikse alega ja pigem keskklassi seadmete hindadega. Kallimad on ehk vastupidavsmad.
Paigaldasin oma 1.5 päeva. Tegin samal ajal kui sisselase demonteeritud, ülemiste tihendite vahetuse koos sisselaske kollektori muutuva pikkuse hoolduse/puhastuse.

Paljudes kohtades oleks selline töö koos kõigi kuludega ehk võtmed kätte lahendus ca 1100-1300e
Ok, profid teevad kiiremini, saavad seadmed parema hinnaga jne.
Paljud ei võta isegi sisselaset puurimiseks maha. 8 augu puurimine/keermestamine jätab veerandi spray pudeli korgi jagu jääki...
Keresse läbiviikude tegemine, isoleerimine, torustiku ja kaabeldustööd...paagi paigaldus jne.

Tegelikult tehakse kõik see 1 tööpäeva ehk 7-8 tunni jooksul....
minu arvestuse järgi kulub pool kapotialusele ja teine pool paak + voolikud/kaablid/hermeetiliseks saamine.

Mis ma tahtsin öelda on see, et korrektseks tegemiseks ei piisa ühest tööpäevast. Ühe tööpäeva tasu eest tehakse reeglina 2 autot, sest muidu ei ela ära.
Seni kaua kui otsitakse odavaimat hinda, jätkub hala kui kehva gaas on.
Teenus/toode nagu iga teinegi.
Kiletad odavas kohas - lepid vb sisse jäänud mullidega... see muidugi sõitmist ei sega.

Kuna tegelen ka autode häälestamistega, siis teinekord jääb karp lahti inimeste suhtumise osas.
Ostetakse 30k eest auto, tahetakse tuunida...tuunida auto kõige olulisemat asja ehk aju, mis vastutab kogu mootori töö eest.
Teenusepakkuja valitakse hinna järgi...ehk hoitakse 50-100 eurot kokku ja riskitakse oma kalli auto tervisega.
Umbes nagu inimene haiguse korral läheks suvalise juurde, kes proovib ja ehk isegi õnnestub.

Mul juhtus nt aastaid tagasi sarnane juhtum ühe e36 m3 turbokaga.
Seadistasin dünos 850hp peale, küsisin 2h eest 50 eurot, mida peeti paljuks.... võtsin seade maha ja järgmine mees lasi mootori lihtsalt lilleks esimese dünosessiooniga. Võta siis kinni...


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.12.2017 at 11:16 1 edit. Last edited 30.12.2017 at 12:02 by hents99
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99:Mitte paha pärast, aga miks üldse sellisele väiksele ja niigi ökole mootorile(otsepritse ju 30-40% efektiivsem=ökom) gaasi paigaldada?
Päris keeruline paigaldada ka, sest gaas käib läbi bensu pihustite. Pigem oleks võind CNG mootori valida.


Väga lihtne vastus: ega ta nüüd nii öko ka pole: maanteel 7,5-8 ja linnas 10-11. Aga küsimuse juurde tagasi: lugesin siitsamast lõimest kasutaja “alarsober” (ei oska käänata) kiidujuttu Gazneti kohta ehk lasin endale selle “maha müüa”.

Tänaseks on selge, et LPG otsepritsemootorile ei sobi ja see konkreetne Prins LiquiMax 2.0 on ebatöökindel poolfabrikaat, teistest ei tea midagi (ellik, ma ei virise asjadest, millest mul pole aimugi). Mootori enda pihustid on untsus (pihustijama algas juba 15 000 km peal IIRC), tühikäik on untsus. Saab näha, mis veel untsus on.

Oleks pidanud tegelikult päevikut pidama kohe algusest peale, aga kes see oskas arvata.
30.12.2017 at 11:34
Rein000
 
Autogaas: :) või :( vol 2
@ hents ise ikka probleemide ja ikka korraliku lisa kulutuste otsas olnud!
30.12.2017 at 11:58
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Rein, sul oli juba enne proovimist ju teada, et hädad pihta hakkavad. Vb eksin, aga siitsamast teemast jäi meelde kui jagasid negatiivseid kogemusi ehkki kokkupuuteid polnud.

Eks need uued tehnoloogiad tahavadki juurutlemist/proovimist.
Kusjuures tootjad ise ka paljuski proovivad ja üritavad testida klientide autode peal. Ja seda kõike veel poolenisti kliendi rahakoti toel.
Näiteks Euro6 veokid... pakuvad, aga kogemused puuduvad (kulu ja ka mootori võimalike veakoodide osas)
Testiks pakuvad oma 2-3 kuud, paar autot, aga lepingu järgi pead testperioodiks seadmed välja ostma sõltumata tulumusest.
Ja prognoosida nad ise veel ei oska...kuigi nüüd juba aasta-paar aeg edasi liikunud.
Seadme+paigalduse hind muidugi veitsa suurem kui sõidukal.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.12.2017 at 12:12
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99:Eks need uued tehnoloogiad tahavadki juurutlemist/proovimist.
Kusjuures tootjad ise ka paljuski proovivad ja üritavad testida klientide autode peal. Ja seda kõike veel poolenisti kliendi rahakoti toel.


Klientide peal katsetamine käib eetilises maailmas teisel viisil: beetatestijad. tehniline lahendus tasuta või märkimisväärse allahindlusega peale ja tuld.

Ma ei tea automaailma seestpoolt nii palju, aga minu äris kirjutab asjaosaline Code of Conductile alla, kus välistab teadliku valeinfo levitamise, kahtluse või kindel mitte olemise korral annab sellest selgesõnaliselt teada. Mis muidugi ei välista logisevama eetilise soonega esindaja poolt täpselt vastupidi tegemist.
30.12.2017 at 12:29
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
mrtn:
quote:
hents99:Eks need uued tehnoloogiad tahavadki juurutlemist/proovimist.
Kusjuures tootjad ise ka paljuski proovivad ja üritavad testida klientide autode peal. Ja seda kõike veel poolenisti kliendi rahakoti toel.


Klientide peal katsetamine käib eetilises maailmas teisel viisil: beetatestijad. tehniline lahendus tasuta või märkimisväärse allahindlusega peale ja tuld.

Ma ei tea automaailma seestpoolt nii palju, aga minu äris kirjutab asjaosaline Code of Conductile alla, kus välistab teadliku valeinfo levitamise, kahtluse või kindel mitte olemise korral annab sellest selgesõnaliselt teada. Mis muidugi ei välista logisevama eetilise soonega esindaja poolt täpselt vastupidi tegemist.

Minu näide oli pigem tootja/tehase, mitte siinse nn edasimüüja kohta.
UK tootja, üks turu liidritest.

Btw. Otsepritsele vist keegi ei tahagi gaasi paigaldada peale koha, kus su autole. On probleemne tõesti.





____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.12.2017 at 12:37
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
mrtn:
Väga lihtne vastus: ega ta nüüd nii öko ka pole: maanteel 7,5-8 ja linnas 10-11. Aga küsimuse juurde tagasi: lugesin siitsamast lõimest kasutaja “alarsober” (ei oska käänata) kiidujuttu Gazneti kohta ehk lasin endale selle “maha müüa”.

alarsober e Alar - Gaznet tegelane, selge et reklaamib...http://www.bestsales.ee/uudised/2016/01/11/alar-tsengov-miks-head-muugikogemused-meelde-ei-jaa

quote:
hents99:
Minu arust virisevad need, kel eriti kokkupuudet pole.
Räägivad probleemidest, mida pole olemas või jällegi keegi kellelegi olla rääkinud jne.

Probleemid, erinevad, on olemas ja neist räägitakse- ka siin teemas. Mina näiteks ei virise päris niisama, kuna konkreetselt nägin oma masinaga kurja vaeva ligi 1,5a ennem kui tõelise põhjuseni jõudsin ja just ISE JÕUDSIN- kammides läbi vene foorumeid peaegu et sada lehekülge, ukrainlaste foorumeid ja paigaldajate kodulehti, poolakate foorumeid ja suheldes seal lausa foorumi adminniga, kes arvas heaks mu inglisekeelsed postitused, kui spämmi, esimese laksuga ära kustutada ja lõpuks isegi Prinsi enda müügi- ja tehnilise osakonnaga et oma autot kimbutavale probleemile lahendust leida. Samuti sai ka lõunanaabrite lätlastega suheldud.
Arvestades, et us sai tellitud eraldi uued perf seeria süütepoolid, brisk lpg küünlad ja ka eestis veel 2 komplekti küünlaid, ja seda kõike gaznet helgete peade soovitusel. Lisaks mitmed softi uuendused, Keihini KN-9 vahetus HANA'de vastu ja lõpuks tagasi Keihini KN-8 vastu. Nii et tean mida räägin, kui ma siia lisan et auto pidi mitmel korral nende dünosse saama, et probleemi olemust ja esinemist tuvastada ja lõpuks kui sai siis nad suutsid mu auto seal kanalisse rulli pealt sõidutada.

ps. jätsin lisamata, et ameerikaauto oli ka probleemi leidmise protsessis osaline oma oskuste ja teadmiste ning riistvaraga ja seda ma siiski ka tasuta ei saanud ning kokkuvõttes sai palju aega ja raha rasatud asjade peale milleks polnud mitte mingit vajadust.

quote:
hents99:
Reaalsetest probleemidest või negatiivsetest asjadest ei räägita. Et tankida on ebamugav mõnes kohas, hooldust tahab, uusi voolikuid, filtreid jne.
Kulu on suurem bensuga võrreldes (15-20%)

Neid ei saa just probleemideks nimetada, kui just bensu tankimist ja õli vahetust probleemiks juba ei peeta :D


30.12.2017 at 17:46 1 edit. Last edited 30.12.2017 at 18:05 by dodge525
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Just nimelt. Need ongi suurimad mured. Tankimise all mõtlesin tanklaid, kus peab nuppu all hoidma - see on tüütu.
Ja eelnevalt jäi mainimata süütesüsteem, mis tahab rohkem tähelepanu.
Usakatel nt alumiinium kontaktidega jagaja jne. Tuleb järele aidata.
Teatud mootorid, mil juba niisamagi probleemne süüteosakond, pole mõtet punnida Lpg ‘ga.

Eile tankisin gaasi - 0.569€/l



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
31.12.2017 at 10:56
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99: [Btw. Otsepritsele vist keegi ei tahagi gaasi paigaldada peale koha, kus su autole. On probleemne tõesti.


Väga huvitav. On sul mingeid adekvaatseid allikaid, millele viidata?

Minu süsteem maksis ikka rämedalt, täpselt ei mäleta, aga ideaaltingimustel tuli tasuvuspiiriks 100k, praeguse seisuga pigem 200k, kuigi selliste jamade jätkudes võib ?-ga arvestada.
31.12.2017 at 12:20
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99: Tankimise all mõtlesin tanklaid, kus peab nuppu all hoidma - see on tüütu.
- Üldiselt, ringi sõites euroopas, pole enam eriti näinud selliseid tanklaid, kus ei pea nuppu all hoidma, pigem leiad tanklaid kus ei lasta üldsegi ise tankida, vaid seda teeb selleks koolitatud inimene.
quote:
hents99:Ja eelnevalt jäi mainimata süütesüsteem, mis tahab rohkem tähelepanu.
Teatud mootorid, mil juba niisamagi probleemne süüteosakond, pole mõtet punnida Lpg ‘ga.
- Selles suhtel on õigus, gaas tahab suuremat särtsu saada küünlalt. Minu probleem aga ei olnud sellega mitte seotud, vaid lihtne omapära- gaasi pealt jala äravõtmisel lülitas auto kompu kütuse etteande täielikult kinni ja prinsi vsi-2 seade ei saanud selle omapäraga hakkama algselt. Masin hakkas trassikiirustel 6-da käiguga lock'itud konverteriga tõmblema vaikselt ehk siis põhiline sõit oli selline aeg-ajalt väiksete jõnksatustega. Kohalikud esindajad ja "spetsialistid" ei saanud ka sellega hakkama, kuigi oleksid kohe pidanud seda tabama, et selline omapära on olemas ja seda mitte ainult ühe auto-mootori tootja poolt vaid esineb ka teistel tootjatel, teatud mudelitel. Minu pealekäimisele prinsi käest küsida, sisuliselt alguses ei reageeritud- tegelikult oli kogu see teema niivõrd "unreal" kokkuvõttes, arvestades probleemi esinemise võimalust ja lihtsust, et iskilik arvamus oli vahepeal selline, annaks neile luuad kätte, nad ei saaks platsi lumest rookimisega ka hakkama mõistlikul moel, ilma kõrvalseismata ja näpuga näitamata. Ühesõnaga, pidin oma ala "spetsialistide" eest töö ära tegema ning konkreetselt juba osutama, mida teha.
ah siia ka pilt, eks siis mõtlete mitu korda, ennem kui lähete- 1471625485752
õnneks on ameeriklased siis tugeva kere ja raamiga ning kahjud
olid ajakulu ja mõned kriimud allpool. Tulemust, mida oleks võinud
oodata aga ei tulnud sellest käigust.
Pigem soovitaks Tartu Maaülikooli dynot- seal viisaks koht.

quote:
hents99: Eile tankisin gaasi - 0.569€/l
Poolas Auchani tanklas hetkel 1,95 zl ehk 0,466€/l
31.12.2017 at 13:34 1 edit. Last edited 31.12.2017 at 13:49 by dodge525
Pets77
Autogaas: :) või :( vol 2


Nonii.... kas täna keegi juba hinda vaatas? Gey-la Alexelas pidin silmad välja punnitama, kui 0,649 vastu vaatas!

Ei tea kas töötajad panid vale nuppu või, et bena asemel tõstsid hoopis gaasi hinda...

____________________________
RAM 1500 Sport 4x4
Gmc Savana 04
Ford F150 Flareside 97
Ford F150 SuperCrew Cab 01
Dodge Durango 12
02.01.2018 at 18:56
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
Maksudest ja hindadest LPG
aktsiis käibemaks hind postis ?
keskmine
Eesti 193,00€ (1000kg) 20% 0,599 https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiisid-vara-hasartmang/uldist/aktsiisimaarad
Läti 244,00 € (1000kg) 21% 0,529 http://www.fm.gov.lv/en/s/taxes/excise_duty/
Leedu 304,10 € (1000kg) 21% 0,519 https://finmin.lrv.lt/en/competence-areas/taxation/main-taxes/excise-duties
Poola 670zl/ 160,90€ (1000liiter) 23% 0,498 http://www.finanse.mf.gov.pl/in/excise-duty/basic-information
Saksa 180,32€ (1000kg) 19% 0,629
EU 125,00€ (1000kg)
minimaalne

poola kohta ma ei saanud kahjuks 1000kg hinda ametlikku kuna nad nii poolakeelsel kui ka eng lehel väidavad et aktsiis on 670zl/1000liitri kohta, kuskil leidsin sellise teisenduse, et 1000kg=1908 liitrit (kraadi C juures) ehk siis tuleb mingi 84,3€ 1000kg kohta see aga on eu minimaalsest madalam.

Kokkuvõttes on eesti postihind kallis leedu ja lätiga võrreldes. Ja kui hetkel keevitati tõesti hinda juurde seoses aastavahetusega siis on see muidugi liiast ja mitte mingi põhjendusega, kuigi talviti tavaliselt LPG hind tõuseb (seoses kütteperioodiga, ju vist ka LPG pealt katlamaju töötab)
02.01.2018 at 21:12 1 edit. Last edited 02.01.2018 at 21:18 by dodge525
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
tkt234:
2) Gaasi peale ümberlülitamise temepratuur oli pandud 40 kraadi ja tema pani selle 30 kraadi peale

Oleneb mootori suurusest ehk siis tegelikult jahutusvedeliku mahust süsteemis ja ka aurusti jõudlusest, kui mõlemad on väiksed siis vist külmemate ilmade puhul võib väikse mootoriga liiga vara lülitada 30 pealt kuigi ma ei oska öelda, mis siis täpselt toimuma hakkab ja kuidas seda rooli taga olles tunda on.


bensiini kulu on 10 kraadi madalama ümberlülitamisega ikka kõvasti väiksem
04.01.2018 at 23:44 1 edit. Last edited 04.01.2018 at 23:45 by tkt234
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
tkt234:
2) Gaasi peale ümberlülitamise temepratuur oli pandud 40 kraadi ja tema pani selle 30 kraadi peale

Oleneb mootori suurusest ehk siis tegelikult jahutusvedeliku mahust süsteemis ja ka aurusti jõudlusest, kui mõlemad on väiksed siis vist külmemate ilmade puhul võib väikse mootoriga liiga vara lülitada 30 pealt kuigi ma ei oska öelda, mis siis täpselt toimuma hakkab ja kuidas seda rooli taga olles tunda on.


oeh
parem mine gaasiabisse kui abi vaja, seal vähemalt 20 aastat kogemust gaasiseadmetega
isegi gaznet jääb sellele alla...
04.01.2018 at 23:46
Pets77
Autogaas: :) või :( vol 2
Vaadates tänaseid kütusehindasi, siis ainuke mis ei tõusnud on bensiin... :D

____________________________
RAM 1500 Sport 4x4
Gmc Savana 04
Ford F150 Flareside 97
Ford F150 SuperCrew Cab 01
Dodge Durango 12
04.01.2018 at 00:12
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Ajamaks ka tiba vägevat gaasijuttu - annan ära gaasiseadme. Põlvkonda ei tea, istub 1999 5,9 lirusel Durangol seljas. Paak on täis ja filtrid vajavad väidetavalt vahetust. Huviline roogib selle jälkuse ilma autot mahapõletamata aistevahelt maha ja viib nii kaugele, kui vähegi mõeldav. Paigalduse ratsiga pole end kurssiviind a juhul, kui midagi on sisselaskes ärarikutud, siis eeldaks selle tasalülitamist nii, et mootor normaalse kütusega ilma komplikatsioonideta töötada suudaks.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
05.01.2018 at 08:08
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
LPG hind tõusis ka, hind nüüd Alexela tanklas Tallinnas 0,649 eur/liiter
Nafta hind ju palju tõusnud viimasel ajal, ju siis Alexela ei suutnud hinda enam 0,599 eur/liiter tasemel hoida.
09.01.2018 at 14:23 2 edits. Last edited 09.01.2018 at 14:24 by tkt234
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.