register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : split: autoürituste teemaline mõtisklus.   1 2  
Poster Message
Marko L
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Igapäevaga usun ma seda rohkem, et Eestlased on kindlasti maailmameistrid ürituste korraldamises.
Vaatasin siin suveüritusi mida üldse tehakse ja see on juba ebareaalne kui palju neid on.
Huvi pärast tahaks teada kui suur on üldse ameerika autodega seotud üritustel käiv kogukond ?

Meil on toimumas:
ABCS
ROCK JAANITULI
Elu Nagu Ameerikas
F-Body kokkutulek
Erinevad kruiisid üle Eesti
Piknik Americana
Old Iron Weekender
Power Camp
Must triljon miljon x10 erinevat üritust mis ei ole otseselt seotud ameerika autodega
Ja nädalavahetusi on meil suvel 12tk

Mitte paha pärast aga kas tõesti jätkub inimesi neile kõikidele ettevõtmistele ?

____________________________
Ford Mustang Club Estonia
66" Ford F600
96" Camaro Z28
29.05.2014 at 09:29
Vanaisa
  
Moderator
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Jah, ma olen sama mõelnud. Korralik killustamine toimub. Lisame juurde veel välismaa ettevõtmised milledest paljud ju samuti iga-aastaseks "kohustuslikuks" teemaks saanud...
Arusaadav et igaüks tahaks teha oma ürituse, oma koduhoovis. Nii juhtubki et suvi on täis poole vinnaga (osalejate poolest) üritusi.
Ehk oleks hoopis mõistlik paljude väiksemate ürituste asemel koopereeruda ja teha lisaks pikkade traditsioonidega ettevõtmistele juurde üks aga tõeliselt vägev?
Eesti mehed muidugi ju kokkuleppele ei saa aga see oleks küll teema kus võiks erinevad korraldajad oma seljad kokku panna? Et oleks regiooniti suve jooksul mingi 5 äärmiselt tõsist pidu-üritust?


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
29.05.2014 at 09:46
rnx69
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Miskipärast sain ma üle lugedes kokku 6 kodumaist suuremat üritust, mis sel kevadel-suvel toimumas. Seega pooled nädalavahetused ju puha sisustamata :)

Ma ei leia, et neid üritusi nüüd meeletult palju oleks. Osad neist veidi spetsiifilisema suunitlusega ju nagunii (Old Iron Weekender pigem vanematele autodele, F-Body kokkutulek mudelipõhine). Pigem tajun siin tüüpilist eestlase vingumist teemal, et üritused kattuvad vanaema juubeli või koera matustega ja lisaks on veel ka bensiin meeletult kallis ning jube hea oleks, kui üritus ikka oma õuele kätte toodaks, mitte ei peaks paarsada kilomeetrit sõitma kusagile. Mis mind isiklikult alati häirinud on, on erinevates foorumites (mitte ainult siin) toimuv kõvatamine, et "sel aastal raudpoltkindlalt kohal" ja siis peale üritust vingumine "näed, ikka ei jõudnud, avastasin, et kütte ja õlle peale oleks ikka liiga palju raha läinud". Kurat, kui sa jõuad endale auto osta ning seda ülal pidada, siis ei tohiks see paagitäie kütte ostmine ka nüüd meeletu väljaminek olla. Tsiteerides klassikuid: "Tartu mehed ei mölise kunagi, kui 300 km Haapsallu vaja sõita on. Punkt."

Muidugi pole paha mõte lisaks ABCS-le korraldada veel mõni tõeliselt vahva ning suur üritus, aga siis tekib küsimus, kus see toimuma peaks? Loogiline oleks leida ju keset Eestit mõni vahva koht, mille peale ei peaks kummagi otsa inimesed vigisema, et ei jõua kohale sõita. Endal küll ühtki sellist kohta kohe ei meenu.

Mis puutub ürituste rohkusesse, siis näiteks Rootsis ringi sõites tundus, et vähemalt igal meie Elva suurusel linnal oli suve jooksul paar oma vanaautoüritust olemas. Ja keegi ei vingu, käivad kohaliku kandi inimesed, kasvõi selleks, et lihtsalt veidi tuttavatega juttu ajada ning ilusat ilma nautida.

Minu arust veidi pointless teema, mille üle arutleda.

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
29.05.2014 at 10:37
MiL472
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
Marko L:Huvi pärast tahaks teada kui suur on üldse ameerika autodega seotud üritustel käiv kogukond ? /.../ kas tõesti jätkub inimesi neile kõikidele ettevõtmistele ?

Teie palvetele on vastatud! :D

Lähiajal ilmuvast statistikast väike lõik >

Küsimusele "Kui mitmel Ameerika autodega seonduval üritustel Te oma autoga aastas/hooaja jooksul osalete?", jagunesid vastused järgmiselt:

1-2 üritust 19 vastajat 38 %
3-4 üritust 12 vastajat 24 %
5-6 üritust 9 vastajat 18 %
0 üritust 5 vastajat 10 %
Rohkem kui 6 üritust 4 vastajat 8 %
vastamata 1 vastaja 2 %

Kokku 50 vastajat

Seega, ligi 40% tegelastest on sellised "ühe-kahe suurema ürituse" mehed. Hardcore rauahaigeid on populatsioonis 8 %, nemad käivad 6+ üritusel :)

____________________________
69 Coupe de Ville
91 Caprice Classic - ex
72 Fleetwood Eldorado - ex
85 M1009 - ex
80 El Camino
AMSOIL tooteid küsi minult. info@usapood.ee
29.05.2014 at 13:32
rutua
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
rnx69:
Muidugi pole paha mõte lisaks ABCS-le korraldada veel mõni tõeliselt vahva ning suur üritus, aga siis tekib küsimus, kus see toimuma peaks? Loogiline oleks leida ju keset Eestit mõni vahva koht, mille peale ei peaks kummagi otsa inimesed vigisema, et ei jõua kohale sõita. Endal küll ühtki sellist kohta kohe ei meenu.


Eelmise aasta hooaeg sai lõpetatud Paide Vallimäel... Miks mitte jätkata traditsiooni ja teha ka edaspidi üks sügisene suurem kokkusaamine (olgu siis hooaja lõpukruiisi või mõne muu nimetuse all) just keset Eestit? Vallimägi on valmis autosid vastu võtma. Raha selle eest ei küsita. Ilmselt oleks ka publikuhuvi suur... kui osalejate poolt ka häid mõtteid ürituse paremaks muutmiseks välja pakutakse, siis organiseerimistöö olen nõus enda kanda võtma.

Aile
kasutades julmalt kommenteerimiseks võõrast kontot :D
29.05.2014 at 14:11
Vanaisa
  
Moderator
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Aile, twelve points :)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
29.05.2014 at 14:13
Martin460
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Haapsalu ja Paide kõlavad igati hästi sellise kahe võimsa potensiaalse mammutina. Ma ise olen selles mõttes friik, et vaatan üritusel osalemist eelkõige ilma järgi(ärge võtke keegi minust eeskuju)
29.05.2014 at 14:32
rnx69
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Kusjuures see Paide hooajalõpetamine oli vist üks väheseid hooajalõpetamisi, mis mulle isiklikult tõesti meeldis. Ainus häiriv pisiasi oli lossipargis liikumise korraldus, need jalgrajad olid autode jaoks ikka pisut kitsavõitu ning kogemata valesti keerates kusagil järsaku serval tagurpidi ukerdamine polnud just kõige meeldivam tegevus :)

Tõesti, miks mitte korraldada hooajalõpetamine ka sel aastal sealkandis.

Ma vist võin kaht kätt püsti tõstes öelda, et üks nendest rauahaigetest, kes vastas kodanik Mil472 küsitlusele, et osalen 6-l või enamal üritusel aastas. Seda küll tänu sellele, et Tartu igakuiste kruiiside korraldamine suuresti minu õlul on. Aga ka muudel üritustel suve jooksul ikka on päris mitmeid kordi plaanis käia - F-Body kokkutulek, ABCS, Old Iron Weekender, Power Camp on ikka viimased aastad kindlalt menüüs olnud.

Mina ei vinguks selle üle, et palju korraldatakse, pigem oleks asi hullem, kui üldse ei korraldataks. Eks mitte-jätkusuutlikud üritused lihtsalt surevad ajapikku välja, nagu Valga Cruisinguga juhtus ja tugevad jäävad ellu.

Punkt.

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
29.05.2014 at 14:44
ramman
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Täna hommikul herr Pilt rääkis Manias, et AB on ka juba kujunemas suve suurimaks rockifestivaliks, eriti veel peale seda, kui Rabarock enam ei toimu. Isiklikult olen AB-l ikka autode ja sellega seonduva pärast ja pean seda üritust oma usurännakuks. Väidetavalt pidi olema korraldajatel kaugemad plaanid veel suuremad ja ambitsioonikamad aga sellest olla veel vara rääkida.
Aga hea muusika on alati head üritus paremaks teinud.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
29.05.2014 at 21:36
Lowrider
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Minumeelest pole viga kui üritusi on palju, aga olen hakanud täheldama seda, et kvantiteet hakkab juba kvaliteeti ületama. Organiseeritus jätab vahepeal nagu soovida. Viimasel ajal tunduvad mitmed üritused ja kruiisid olema juba nii, et (tsiteerin nüüd ühe tuttava ütlust, mis kirjeldab seda päris hästi) umbes nagu oma tänava inimesed saavad kokku, räägitakse omavahel natuke juttu, tehakse väike tiir ümber nurga ja siis laiali. Mingit põhjalikumat tegevuskava ja tänavatel kruiisimise organiseeritust pole siis tundub, et rauaomanikud muutuvad ka juba loiuks, umbes stiilis "ah astun korra läbi kui viitsimist on, vaatan mis toimub".


Saan aru et ega see korraldamine kerge pole. Küllap kui aastast aastasse koguaeg seda korraldamise värki ajada, siis võib täiesti vabalt asi natuke ära tüüdata juba ja siis ei panustagi niipalju oma isiklikku aega enam. Aga siis ehk tulekski pigem jõud ühendada ja vähem, aga vingemaid üritusi teha.
31.05.2014 at 22:26 2 edits. Last edited 31.05.2014 at 22:31 by Lowrider
kaedoo
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
Lowrider: Minumeelest pole viga kui üritusi on palju, aga olen hakanud täheldama seda, et kvantiteet hakkab juba kvaliteeti ületama. Organiseeritus jätab vahepeal nagu soovida. Viimasel ajal tunduvad mitmed üritused ja kruiisid olema juba nii, et (tsiteerin nüüd ühe tuttava ütlust, mis kirjeldab seda päris hästi) umbes nagu oma tänava inimesed saavad kokku, räägitakse omavahel natuke juttu, tehakse väike tiir ümber nurga ja siis laiali. Mingit põhjalikumat tegevuskava ja tänavatel kruiisimise organiseeritust pole siis tundub, et rauaomanikud muutuvad ka juba loiuks, umbes stiilis "ah astun korra läbi kui viitsimist on, vaatan mis toimub".


Saan aru et ega see korraldamine kerge pole. Küllap kui aastast aastasse koguaeg seda korraldamise värki ajada, siis võib täiesti vabalt asi natuke ära tüüdata juba ja siis ei panustagi niipalju oma isiklikku aega enam. Aga siis ehk tulekski pigem jõud ühendada ja vähem, aga vingemaid üritusi teha.
Müts maha sellise avalduse eest ja see pole ainult üldiste üritustega.
31.05.2014 at 22:37
nimetu
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Sel nädalavahetusel sai heade mõtete linnas kohtutud mitmete toredate inimestega... vägisi kipub 20. septembri peale tulema (hooaja lõpu)üritus Paide Vallimäel :D

Täpsem info sügise poole, sest hooaeg ju alles algas, aga kalendrisse tasub märge juba praegu panna.

Kõik kes tahavad jõu ja nõuga selle korraldamisel abiks olla võivad märku anda!

Aile
02.06.2014 at 16:35
Indrek_S
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Küll aga pole Eestis ühtki hobiautode üritust, kus oleks koos kõiksugused hobiautod, mitte vaid usa raud...

____________________________
not done until it's done
02.06.2014 at 23:40
Evelind
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
Indrek_S: Küll aga pole Eestis ühtki hobiautode üritust, kus oleks koos kõiksugused hobiautod, mitte vaid usa raud...

Uunikute Talveralli
Tähesõit
Tarvitet massinate väljasõit
Lustisõidud
Gaapsalu nostalgiapäevad
midagi leiab veel, kuhu võib igat marki hobiautoga kohale hiilida ;)

Aile, mulle juba helistati, et seekord tuleb Paidesse joomine koraldada ja selles osas olen käpp (või tiib) :)

head,
Lind

____________________________
Lind on ka inime ;) / Ford Ranchero 1977 / Lincoln Town Car 1997
02.06.2014 at 23:54 1 edit. Last edited 02.06.2014 at 23:56 by Evelind
Indrek_S
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Talveralli ja Haapsalu üritus on ainsad, mis kannataks mingit võrdlust hooaja avamise või AB-ga. Kuid mõlemad on uunikumidele aga autohobindus on märksa laiem.
Kunagi võiks Hooaja avamine oma hiljutist nime välja kandma hakata - Hobiautode hooaja avamine.

____________________________
not done until it's done
02.06.2014 at 00:01 1 edit. Last edited 02.06.2014 at 00:03 by Indrek_S
Evelind
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
Indrek_S: Talveralli ja Haapsalu üritus on ainsad, mis kannataks mingit võrdlust hooaja avamise või AB-ga. Kuid mõlemad on uunikumidele aga autohobindus on märksa laiem.
Kunagi võiks Hooaja avamine oma hiljutist nime välja kandma hakata - Hobiautode hooaja avamine.

1. väide, et pole ühtegi - negativ
2. erandkorras lastakse ka vanaautode üritustele huvitavaid mitte nii vanu hobikaid
3. kes keelab Anryo+Evelyni (või BHRA, et olla poliitiliselt korrektne) poolt korraldatavale iga-aastasele avamisele mitteameeriklasest hobiautoga tulla? mina näen reklaamides alati lauset, et ameerika jm hobiautod on oodatud :)
4. kes keelab midagi ise ette võtta asja parandamiseks? küsimus on ainult, kas sel on sügavat pointi...
minu meelest on üritusi piisavalt selleks, et igaüks saab valida meelepärase (+ alati on igalpool kirjas, et kui soovite aidata uute mõtete ja tegudega, siis keegi kätt ette ei pane) ja suve jooksul 2-3 suuremat ongi OK. Pisikeste hulgast saab igaüks endale valiku teha :)

ikka head,
Lind

____________________________
Lind on ka inime ;) / Ford Ranchero 1977 / Lincoln Town Car 1997
02.06.2014 at 00:15
nimetu
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:

Aile, mulle juba helistati, et seekord tuleb Paidesse joomine koraldada ja selles osas olen käpp (või tiib) :)

head,
Lind

Kui mehed ei saa oma jõudusid kuidagi ürituste korraldamisel ühendatud, siis teevad seda naised :D

quote:

Kunagi võiks Hooaja avamine oma hiljutist nime välja kandma hakata - Hobiautode hooaja avamine.


Eelmise hooaja lõpetamine sai välja reklaamitud nii automoto.ee, vanatehnika.ee ja mitmetel teistel hobiautode lehekülgedel... kes kohale ei tulnud olid mitteusakatest hobiautod. Põhjus teadmata... :(
02.06.2014 at 00:15 2 edits. Last edited 03.06.2014 at 08:20 by nimetu
Evelind
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
nimetu:
quote:


Kui mehed ei saa oma jõudusid kuidagi ürituste korraldamisel ühendatud, siis teevad seda naised :D

quote:


lihtsalt seekord on nii.
vahet pole mis sugu korraldab, peaasi, et lõbus on! :D
Lind

____________________________
Lind on ka inime ;) / Ford Ranchero 1977 / Lincoln Town Car 1997
02.06.2014 at 00:20
anryo
  
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
Evelind:Aile, mulle juba helistati, et seekord tuleb Paidesse joomine koraldada ja selles osas olen käpp (või tiib) :)
Korraldage sel aastal korralik söömine ka - eelmise aasta putka koos ühe mikrouuniga ei suutnud kaugeltki rahvast ära teenindada ja sel aastal 30+ minutit järjekorras seista ei sooviks.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
03.06.2014 at 11:20
Riho
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
Indrek_S: Talveralli ja Haapsalu üritus on ainsad, mis kannataks mingit võrdlust hooaja avamise või AB-ga. Kuid mõlemad on uunikumidele aga autohobindus on märksa laiem.
Kunagi võiks Hooaja avamine oma hiljutist nime välja kandma hakata - Hobiautode hooaja avamine.


Ilmselt ei hakkagi kõik hobisõidukite omanikud ühel ja samal üritusel käima - inimeste "veregrupid" on erinevad.
See, kes käib Volga üritusel tihtipeale ei käi Talverallil. Kes käib Talveralli, ei käi Hooaja avamisel. Kes käib hooaja avamisel, ei käi AB-l jne.


*Jah, on seltskond, kes käib igal pool. Kuid ilmsesti ei ole tegemist kriitilise massiga.
03.06.2014 at 11:23
Ri-Q.
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
Mitte, et mul Paide vastu midagi oleks, aga hooaja lõpuürituse eesmärk oli ilmselt avastada uusi lahedaid kohti ja viia USA auto kultuuri ka sinna, kust seda muidu ei leia. Selles mõttes oleks väga kahju, kui üritus hakkabki nüüd ühes kohas toimuma. Kindlasti on põnevaid kohti, kuhu kokku tulla, küll ja veel.
Kui laiemalt rääkida, siis on mu meelest puudu üks suurem üritus Tallinnas. See võiks olla USA/hobiautode näitus sees/väljas.

____________________________
REC
BB
03.06.2014 at 12:08
ivoalaska
 
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
Ri-Q.: Mitte, et mul Paide vastu midagi oleks, aga hooaja lõpuürituse eesmärk oli ilmselt avastada uusi lahedaid kohti ja viia USA auto kultuuri ka sinna, kust seda muidu ei leia. Selles mõttes oleks väga kahju, kui üritus hakkabki nüüd ühes kohas toimuma. Kindlasti on põnevaid kohti, kuhu kokku tulla, küll ja veel.
Kui laiemalt rääkida, siis on mu meelest puudu üks suurem üritus Tallinnas. See võiks olla USA/hobiautode näitus sees/väljas.

Nõus põnevate kohtade osas. Ida-Virumaa on ka veel täiesti avastamata. Samas väga kõvasti sõna ei võta, kuna korraldamise kogemus on null.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
03.06.2014 at 12:51
kp1985
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
anryo:
quote:
Evelind:Aile, mulle juba helistati, et seekord tuleb Paidesse joomine koraldada ja selles osas olen käpp (või tiib) :)
Korraldage sel aastal korralik söömine ka - eelmise aasta putka koos ühe mikrouuniga ei suutnud kaugeltki rahvast ära teenindada ja sel aastal 30+ minutit järjekorras seista ei sooviks.

Huvitav kuidas seal Paides elektrivarustusega lood on? Ma ühendaks hea meelega oma Tahoele ühe kioski külge kui tulek on.
03.06.2014 at 13:30
DevilDeVille
  
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
kp1985: Huvitav kuidas seal Paides elektrivarustusega lood on? Ma ühendaks hea meelega oma Tahoele ühe kioski külge kui tulek on.


Ma sealkandis õhtuti sõites olen paljudes akendes elektrivalgust silmanud, mõnel jõukamal perel on suisa kaugnägemise aparaatki toanurgas vilkumas paistnud.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
03.06.2014 at 13:41
kp1985
split: autoürituste teemaline mõtisklus.
quote:
DevilDeVille:
quote:
kp1985: Huvitav kuidas seal Paides elektrivarustusega lood on? Ma ühendaks hea meelega oma Tahoele ühe kioski külge kui tulek on.


Ma sealkandis õhtuti sõites olen paljudes akendes elektrivalgust silmanud, mõnel jõukamal perel on suisa kaugnägemise aparaatki toanurgas vilkumas paistnud.


Polegi päris peeru valgel nad. Positiivne!

Küsimus on lihtne. Kas korraldajad suudavad kioskite jaoks elektri organiseerida või mitte.

____________________________
Chevrolet Tahoe LT '96
03.06.2014 at 14:19
tqhq.ee foorum : Üritused : split: autoürituste teemaline mõtisklus.   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.