register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Nyyd siis on vahepeal m6nusalt aega m88da l2inud ning plaanid on l2inud "tiba" teisiti kui kavandatud sai. Esisilla jubinad ja tagusild on pudinateks. Homme viib siis need Pritsipoisid hoovi. R22kisin Grigorijga ning tuleb v2lja, et t2na ta tegi enda viimase pritsi t88. Kahjuks ma ta jutust aru ei saanud, kas l6petas selleks aastaks v6i pakkis j22davalt pillid kokku.







Esisillale ja tagumisele sillale hunnik uusi pukse:



Sai isa t88 juurde kolitud enda mootori ja k2igukasti tegemistega. Seal hea kylmemal ajal tegutseda. K2igukasti kokku ladumiseks on ka siis nyyd k6ik pudinad olemas (v.a. jahutusradikas, 6li ja vann).



T2nane suursaavutus oli siis tagumise silla juppideks ajamine. Peaylekanne tundus t2itsa ilus - hammastel imelikke kulumisj2lgi ei olnud n2ha. Laagrid ning nende kausid ei omanud ka erilisi kulumisj2lgi. Simmerlingid olid tsipa v2sinud olemisega - reduktor ja kunde poolne varrukas olid 6lised. Piltidelt on siis n2ha, et tegu on LSD-ga. Reduktoril ma ei n2inud hambutut naeratust. Peaylekanne on k2inud reduktori kaanes oleva m6laka vastu ning on korralikult sisse saaginud.







____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
27.09.2016 at 21:59
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Krt, Sa teed ilusama auto kui mul. :beer
27.09.2016 at 22:12
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
kaedoo: Krt, Sa teed ilusama auto kui mul. :beer

Kusjuures kaedoo, sinu autop2evikust, see mis usaraua lehel, sellest sain innustust ;) Eks erinevatest kohtadest uurides ja s6prade m6tetest on sellest projektist saanud -jah- selline suurem projekt.

Kaks sellist projekti on "backlog"-is ootamas: 1974.a Datsun 100A ja 1965.a K750.

Jaapanlase ja USAka plekk on 88 ja p2ev. Datsunil on kere selline nagu ta on, palju tahumist ja keevitamist. Mootor ja k2igu osa on tehtud. Salong on ilusasti s2ilinud ning oma olemuselt on selline sportlik - nahk ja tekstiil.

K750, see on selline huvitav: sinna on keegi vahele ladunud uuema Dnepri k2igukasti (tagurpidi k2iguga) ja vedrustuse ning nipet-n2pet veel. Mootoril on imelik k6rin sees. Ikovi karburaatorid ootavad peale minekut. Syyte tahan ehitada elektrooniliseks ja kontaktivabaks - algse skeemi olen juba paberile maha kriitseldanud, peab l2bi katsetama ja tarkuse mikrosse raiuma. Generaator on huvitava ylekandega - plaanin proovida sellist trikki nagu Tuulal on: generaator ja starter yhes - teoreetiliselt v6iks toimida.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
27.09.2016 at 22:49
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
PhilipJFry: Homme viib siis need Pritsipoisid hoovi. R22kisin Grigorijga ning tuleb v2lja, et t2na ta tegi enda viimase pritsi t88. Kahjuks ma ta jutust aru ei saanud, kas l6petas selleks aastaks v6i pakkis j22davalt pillid kokku.

Niih, r22kisin selle tegelasega, kes Pritsipoistes mu kraami puhtaks lasi. Ta teadis t2psemalt r22kida: Grigoij paneb j22davalt pritsungi ameti maha. M2nnikul olev liivapritsi tegelased pidavat ka panema enda uksed kinni. Nagu aru sain, siis pritsungi tehnikat on myygis.

Aga suur hunnik pudinaid on tehtud, kuid t2nane p2ev ei l2inud p2ris nii nagu sai plaanitud, kuid kuid kuid sellegi poolest piisavalt produktiivne :)

Sain prooviks ~30L liiva - on teine ikka peenema teraline kui poes pakutaval.


____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.09.2016 at 18:47 1 edit. Last edited 28.09.2016 at 18:51 by PhilipJFry
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Suht produktiivne n2dal on olnud. Liivapritsist tulnud asjad sai ilusasti happendatud ja puhtaks pestud. Pidurikettad ja trumlid said endale v2rvi selga. Mootori eest kinnitus sai samuti v2rvitud. Asi v6tab vaikselt ilmet. Nyyd tagumised reaktiivvardad veel valmis teha, siis on silla asjadega valmis. Kose-Uuem6isa Jottis laseb siis reaktiivvarraste puksi pesad m66tu puurida. 6iges m66dus puur on olemas, kuid puurpinki see ei istu ja vardaid treipinki ei aja.

Liivapritsist tulnud asjad:


Hapendamine ja siis kohustuslikud kaitsevahendid (olen korra n2dalake olnud nagu p2tt, kuna kummikindad ei olnud nii tihedad, kui vaja):






Suurem hapendamise j22k sai survepesuga maha pestud:


Piduriketaste ja trumlite ettevalmistamine kuumakindla katte saamiseks:








Mootori lisade kinnituse v2rvimine:


____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
01.10.2016 at 18:59
Martin460
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Ilus...aga mis asi see hapendamine on?


____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
01.10.2016 at 19:09
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
Martin460: Ilus...aga mis asi see hapendamine on?


See on see l2tlaste Antirust (Rilak-i toodang). On ortofosforhappe vesilahus.


____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
01.10.2016 at 19:30
Martin460
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Selge, tänud. Vaatasin, et ortofosforhappe kontsentratsioon on sellel 10-20%...seda saaks natu kangemaks tuunida kui sorakas puhast hapet juurde valada.

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
01.10.2016 at 19:42
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kusjuures, sellise konsentratsiooni juures on see ka t2itsa toimiv. Kardan, kui kangemaks ajada, siis tuleb sellega tegeleda v2ga hea ventilatsiooniga ruumis, muidu hakkab tervisele. Ma ise ajasin selle pihustiga purki, v2ga m6nus on peale kanda, pintsliga veel m6nusalt sisse h66ruda. Kaks p2eva sai lastud asjadel olla (vahepeal niisutatud) ja siis survepesuga puhtaks. V2limus j2i asjadel selline nagu poleks vaja v2rvi selga visata selline ilus puhas :)

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
01.10.2016 at 19:54
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
T2na oli p2ris asine p2ev. Mootorile sai ette kronsa 2ra kinnitatud ja veepump installitud. Rooliv6imu kokku ladumisega sai ka alustatud. Aga k6ige parem on see, et esisilla pudinatele said uued puksid sisse aetud - oli tunduvalt lihtsam kui vanade k2tte saamine.

Enimorist sai siis toormaterjali ka k2tte, sealt sai siis reaktiivvarraste tegemiseks tellitud:
1. Karpraud 40x80mm (3mm), 2 tk pikkuses 650mm
2. Karpraud 40x80mm (3mm), 2 tk pikkuses 360mm
3. Toru 63.5x5mm - sisem66duga 53.5mm, pikkusega 500mm

Kuna mul ees piduriketaste kaitseplekid on suht ribadeks ning need eriti keevitamist ei kannata, siis otsin sinna asendust. Kysimus suuremale ringile, et kuidas keegi teinud on v6i kust keegi on sellist kraami saanud? Millise kivi alla peaksin vaatama? Peale pikka surfimist sain sellise lingi: http://www.classicindustries.com/product/1971/impala/parts/*r7081.html << viimati kui kontrollisin, siis see STW on B-body, v6iks justkui istuda.









____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
08.10.2016 at 00:24
DevilDeVille
  
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Pidruniplekkide nimeks on mikihiirekeeles splash shield, tuvastad enda aastakäigu või mõne sarnase koodid ja toksid kuuglisse. Ma vanema koode ei teadnud aga 95 aasta kapriisitari omad maksavad vahemikus 20-30 juudirubla.

Edith: Sinu kere on 77-91 fullsize

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.10.2016 at 07:48 2 edits. Last edited 09.10.2016 at 07:51 by DevilDeVille
simson77
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kas sellist mõtet ei tekkinud, et näiteks tagasilla tala ning esimesed õõtshoovad lasta kuumtsinkida? Peaks suht hästi vastupidava aparaadi saama.

Edit: otsisin ka mõni aeg tagasi neid plekke, kuid loobusin. Enda omad olid veel enam-vähem ühes tükis ning elasid ka liivapritsi üle. Kas neid koos abs anduriga komplektis ei müüda 91 edasi b-bodyle?
09.10.2016 at 13:00 1 edit. Last edited 09.10.2016 at 13:03 by simson77
Raxo
  
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
PhilipJFry:Kysimus suuremale ringile, et kuidas keegi teinud on v6i kust keegi on sellist kraami saanud? Millise kivi alla peaksin vaatama?
Romulates peaks neid autosid veel olema, ehk on mõnel korralikud plekid. Kuigi jah, VÕIB (aga ei pruugi) olla nii, et Usast on odavam uued tellida :D

____________________________
'00 Silverado
'10 Grand Voyager 3,8 V6
09.10.2016 at 14:05 1 edit. Last edited 09.10.2016 at 14:05 by Raxo
Martin460
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
simson77: Kas sellist mõtet ei tekkinud, et näiteks tagasilla tala ning esimesed õõtshoovad lasta kuumtsinkida? Peaks suht hästi vastupidava aparaadi saama.

Tsink ei pea sillaosadel kaua vastu meie kliimas. Muidu sõidaksid kõik tsingitud vedrustustega ringi. Tsingitud pinna õieti värvimine on aga omaette ooper:
http://www.tarmatrade.ee/File/varvkatted.pdf


____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
09.10.2016 at 15:03
DevilDeVille
  
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Passiveeritud kuumtsink elastsusmooduliga veoka raamivärvi alla ja peaks suht igavene saama.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.10.2016 at 18:50
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Nyyd kah siis targem nende plekkide osas, see uus s6napaar aitas edasi otsingutel. Nyyd lihtsalt tuleb vaadata, kas eestist ka keegi pakub v6i tuleb ise hakata v2ljamaalt tellima :) Mul yhe romula plekid on, need olid hullemad, kui minu omad, kuid neil olid s2ilinud laagreid ymbritsevad plekid (minu omal on need puudu - kukkusid kyljest 2ra :D). Kui kuidagi ei saa, siis peab yritama neid keevitada.

Ma tsipake pelgan silladetailide termilist t88tlemist. Kuumtsinkimisel l2heb temp siiski 450C. Need detailid mis on oma kujusuhtes staatilised, need isegi v6iksid hoida tsinki seljas.

T2nane p2ev oli nati nutusem. Rooliv6imu sain kokku ja kylge, sedagi hullude raskustega. Esimese asjana: unustasin pumba magneti koju (kui pea ei jaga, siis k2ed ja jalad ikka jagavad). Teise asjana: keerasin rihmaratta pealesuruja pooleks (6nneks teine oli veel). Kuna isa tegeles liivapritsiga, siis ma v2rvimise osas l88gile ei saanud. Selle asemel valmistasin teised mootori lisaseadmed ette puhastamiseks ja v2rvimiseks. Sildade poldid ja mutrid sai sopast ja roostest puhastatud.

Enda teisel Chevyl lasin piduritoru (peasilindri viimasest potskast 2mblikusse minev) ribadeks, oli teine p6lvega m88da raami h66runud ja roostetanud. Need sai ka uued tehtud, et saaks teise liikuma. Aga v6tsin vastu otsuse, et ei hakka see talv enam ylevaatusele trygima. Salong ja konditsioneer l2hevad siis tehtavale autole. Kondi osas ei ole kindel, kuna mul juba enamus n2nni selle jaoks olemas. Rohelise salong l2heb valgesse. Mulle eriti ei meeldi sinine salong ning Oldsu armatur. Edasiseid plaane veel valge suhtes ei oma. Eks m6ned m6tted on peast l2bi k2inud: yritan kellelegi myya, projektikaks; varuosadeks ja utiili; kere raamilt maha, raami ymber teha ja bagiks :D

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
09.10.2016 at 19:01
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a


See suur must kolakas agregaatide hoidmiseks rikub silmailu ära kui hakkad hiljem mootoriruumiga uhkustama. See peaks olema rohkem busside teema. Mu uue mootori doonoril oli ka see vidin aga paigaldasin kõik asjad iseseisvaks.
Su autol jääb selline ilu varju!
09.10.2016 at 20:52
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Noo, see agregaatide kinnitus oli mul kohe ilusasti olemas... ning kliima asjad sellele. A.I.R. pumba osa on ka v2lja l6igatud, tegi nati v2iksemaks :D Aga t6si ta on, p2ris kobakas. Mul alu kinnitusest ainult gene ja rooliv6imu oma, teised pudinad ja poldid on puudu. Eks seda saab testida, kui ei sobi, siis v6ib alati uue installida.

Reaktiivvarraste toorikud:


Rooliv6imu pumbaga m8llamine










____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
10.10.2016 at 14:15
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Sai siis see n.v. v2rvimisega alustatud, t2psemalt siis kruntimisega. Ikka parajalt tegutsemist, igav ei hakka. Nyyd siis on enamus silladade detaile krunditud (need reaktiivvardad on veel tegemises). Ees alumised 66tsad tahtsid nati keevitamist ja tegemist. Stabika varraste augud olid loperguseks kulunud, 16mm seibid tegid asja uuesti korda :) Tuleval n.v.-l v2rvib 2ra.

Kuna pyhap2evane p2ev oli v2ga v2ga v2sitav, siis tagumise silla v2rvimisest ja tegemistest pilte ei ole.

Kasutatud sai siis vene v2rvipritsi, toimetab ilusasti. Anum ainult v2ike, kuid piisav. Anuma sildil oleks pidanud kirjas olema 400 ml, mitte 300 ml:









____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
17.10.2016 at 15:27
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Nii see n.v. oli sama produktiivne v6i isegi produktiivsem kui eelmine ja sama lyhikene nagu nad k6ik on. Pooled sildade detailid on v2rvitud, krunditud on nyydseks k6ik. Reaktiivvardad sai ka valmis tahutud. M6ningad mootori vidinad said ka endale uue v2limuse.

















____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
23.10.2016 at 18:56
simson77
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Viscosidurit (ventilaator) ei ole soovitatav pikali hoida, parandage mind, kui ma eksin. Muus osas väga hea töö!
23.10.2016 at 23:17
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
simson77: Viscosidurit (ventilaator) ei ole soovitatav pikali hoida, parandage mind, kui ma eksin. Muus osas väga hea töö!
See teema hakkas pakkuma huvi, uurisin siin siis natukene seda visco sidurit: huvitav ehitus asjal. Sellest aru saades, peaks k6ik vedelik valguma tagasi reservuaari, mootori kyljes olles esimese nurruga.

Vblla eksin, ehk oskab keegi veel kommida antud asja?

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
23.10.2016 at 00:15
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
OT: Valge Chevyl sai pidureid tehtud. T2naval ei ole just k6ige parem vahetada piduritorusid, mis paiknevad peasilindri ja piduri2mbliku vahel. Ameeriklase eeliseks on see - kannatab auto alla roomata - et saaks miskit 2ra teha. V6ttis aega 2.5h. Piduri2mbliku juures ruumiga priisata ei ole. Mutriv6tmeid oli raske vahele ajada, kuid asja sai. Selle k6ige tegemise juures peatusid/aeglustasid neli erinevat politseiautot, millest lausa yks tegi tagasip88rde. Ega isegi Kopli tagumise otsa kohta on see "tsipa" kahtlane: auto all valgus v2lkumas ja esiotsa juures v2rviliste vahtralehtede vahel kaks jalga siplemas :D

Pidurid on tagasi, kuid nyyd on neid vaja veel 6hutada :)

Natukene teemasse ka: nyyd siis on k6ik sildade pudinad v2rvitud ja komplekteeritud. Yhe alumise sarniiri kaitsekumm otsustas peale pannes rebeneda - vaatab, kas saab hakkama uue lutu ostmisega v6i peab ikka terve sarniiri ostma. St ma ei tea, kas neid eraldi on saada. Parema alumise 66tsa jaoks ei j2tkunud piirikukummi (vms) - see on ootamas mind US Partsus. T2na sai siis 2ra tellitud esipiduriketaste kaitseplekid, tagumiste piduritele vedrud ja regulaatorid. Veel on j22nud teha k2igukasti tala (et saaks ikka kaks summutitoru alla ajada) + raami enda v2rvimine. Viimase puhul on vaja saada ulu alla.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
31.10.2016 at 00:29
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Tagumise silla tegemine on yks paras rist ja viletsus. Kui ma enda sildade detailid k2tte sain, siis ei osanud vaadata erinevaid asju, mis praegu annavad valusasti tunda. Rattalaagrid tulid valed, samas simmerlingid tulid 6iges m66dus. Muud pudinad tagasillale tunduvad ka korras olema.

Kui silda kokku hakkasin panema, avastasin -jah- v2ikest pisiasja, et uued laagrid ei taha kuidagi poolasside peale minna. Plaanisin vanad vanad laagrid korda teha - tundusid teised korras olema. Sai need varrukatest v2lja v6etud ja siis hakkas trall pihta... separaatorid olid korralikult haiget saanud ning laagrid ikka loksusid korralikult poolasside peal. Tegin 69racingule tellimuse uutele. Uued remondikad on t2itsa huvitava ehitusega: on laiemad kui originaalid; m6lemas otsas simmerlingi; rulllaagrid on nihkes v6rreldes originaalidega; laagrid on paksult m22rdega koos.

Tundub, et diffril on tehtud mingi remont. Peaylekandel puuduvad kulumise j2ljed. Kuid laagrid ise olid kulunud. Siduripaki stopperil oli lukk 2ra murdunud, liikus ikka diffri hammasrataste poole.

Piduritele sai tellitud uued vedrud ja reguleerimise systeemid. Enne seda sai siis mootoril syytekyynla juhtmed 2ra l6petatud ning esisilla detaile kokku lapatud.





























____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
10.12.2016 at 23:02 1 edit. Last edited 10.12.2016 at 23:03 by PhilipJFry
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
No nii, aega on piisavalt m88das ning tegevust on j2tkunud korralikult, perre tuli yks pudrumulk juurde... Aga sellest ma ei tahtnud r22kida. Tagasillale sai siis uus siduripakk ostetud, k2igukasti ja difrisse 6lid, k2igukastile eraldi jahutusradiaator ning nipet-n2pet n2nni veel. Ah jaa, uued veljed ka :) Et mitte tegemistega ennast 2ra nikastada, on mul selleks nv-ks plaanitud piduri2mbliku ja roolikarbi korrastamine.

M6tlen brake line lock up-i tellimisele. Selle tagasilla remondiga n2gi 2ra, mis kahju klassikaline stallimine teeb. Ei ole isukest seda tegemist uuesti ette v6tta.

Sellised veljed:


Need siis tuleb puhastada ja poleerida. Mingid papud sai ka neile peale uuritud: GT radial 235/75/15. Maisse puhkuse v6tma, saab raami ja k2igukastiga edasi tegutseda. Ehk paistab ka see hetk, kus seda (varu)osade hunnikut saab kokku laduma hakata :)

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.03.2017 at 18:36
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.