register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
Raxo
  
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Sa ehitad kõike nii korralikult, vaata ikka mingi laiem rehv alla.

____________________________
'00 Silverado
'10 Grand Voyager 3,8 V6
28.03.2017 at 19:47
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
255/60 jääb originaalist madalamaks, 275/60 vist sent kõrgem aga ette ei pane. 235/75 on juba laiem ja hakkab ees vastu raami nühkima. Originaalis vist 215/75.
28.03.2017 at 19:55
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kui ma selle masina sain, siis olid sellel all sellised papud: 265/60/15. Yritan hetkel meenutada (piltidelt leida), kas raamil oli vastu k2imisest j2lgi - ei m2rganud kyll. Kummide raami vastu k2imise j2ljed oleks kohe kindlasti mul albumis koha leidnud. Kuid samas tunduvad need kaasas olnud veljed v2ga v2ikese positiivse offsetiga olema.

Laiemat vast ei taha, 265-sega otsis korralikult teed. Eks sellega muidugi harjub 2ra :D

Kusjuures kysimus vanade velgede kohta: et mis nendega peale hakata, kroompind on selline nagu ta on ehk siis roostekarva (selleks ka uued veljed):


____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.03.2017 at 21:21
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Liivaprits ja odavam variant on pulbervärv. Samas pulbervärvitud asja hiljem liivapritsida on raske. Nii väidavad spetsid.
Edit: Soovitav paigaldada siis liimitavad kaalud.
28.03.2017 at 21:25 1 edit. Last edited 28.03.2017 at 21:36 by kaedoo
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Selle kroomi taastamine vist vast l2heb yle m6istuse kalliks, v6i midagi s22rast. Kusjuures prits ja pulber k2is mul ka m6ttest l2bi, kuid need sellised veljed, mis n2evad kroomis kobedad v2lja. V2rvituna ei tea... ei oska ette kujutada :/

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.03.2017 at 21:41
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
PhilipJFry: Selle kroomi taastamine vist vast l2heb yle m6istuse kalliks, v6i midagi s22rast. Kusjuures prits ja pulber k2is mul ka m6ttest l2bi, kuid need sellised veljed, mis n2evad kroomis kobedad v2lja. V2rvituna ei tea... ei oska ette kujutada :/
Värmimine läheb kallimaks sest pead liivapritsu tegema siis krunt+ pahtel + värv. Lasin 5 Wrinku velge liivapritsida ja pulber peale - viis velge = 50 + 90 rubla.
28.03.2017 at 21:50
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Yyy, need n2evad kyll t2itsa kobedad v2lja :) Kus muidu teha lasid?

E: kes muidu kroomimisega v6iks tegelda? Keegi Normas on k2inud kroomimas?

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.03.2017 at 21:52 1 edit. Last edited 28.03.2017 at 21:56 by PhilipJFry
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Unusta kroomimine, odavam uued osta. Lasin teha Tllinnas Kadaka tee 5 või 7 hoovis, firmat ei mäleta. Eks neid teenusepakkujaid on veel.
EDIT: Kroomiga tegelev inimene- https://www.facebook.com/groups/447420955303354/ ,
nimega siin foorumis -
http://www.tqhq.ee/forum/member.php?action=viewprofile&user=9
28.03.2017 at 22:02 1 edit. Last edited 28.03.2017 at 22:06 by kaedoo
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Seda ma arvasin jah. Ju siis paiskan nad mingine hetk myyki. Talviseks ajaks nagunii j2tan need k6ige tavalisemad plekid. Rohkemat vast vaja ei tohiks olla. Siis lihtsalt vastavalt ajale poldib 6iged papud alla.

Ah jaa, vend k2is mikidemaalt eestis eelmine suvi ja kysis, mis auto nimi on. Mul muidugi ei olnud nime m6eldud. Tal tsikli nimeks on siis Bonnie. Ja ma m6tlesin v2lja - Tiffany.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.03.2017 at 22:22 1 edit. Last edited 28.03.2017 at 22:36 by PhilipJFry
Martin460
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kroomimise alternatiiviks on vesikroom. Selle kvaliteet on sama nagu kahekomponendilisel autovärvi lakipinnal ja hind palju odavam kui kroomimine.Seda teeb Tartus Margus Vilde. tel: 5030862
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010691232079&ref=ts&fref=ts

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
29.03.2017 at 07:54
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
No nii, siin roolikarbi tegemisega puutusin kokku sellise probleemiga, et nn "check valve" vedru oli kuidagi ennast seal august alla ajanud ning ymber silindri keerdunud. Et siis kysimus ise on selline, et kust sellist vidinat v6iks saada olla? Kui US-Partsus k2isin, siis kohe esimese hooga sellist asja ei leidnud. Ega jeebay ka midagi tarka sellise vidina otsimise kohta andnud.








____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
17.05.2017 at 15:33
90Deville
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Mul on üks roolikarp juppidena, mu meili sa vist tead:)

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
17.05.2017 at 15:46
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Yup t2itsa olemas, panen varsti kirja teele :)

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
17.05.2017 at 16:16
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Niih, viskan siis siia ka tegemistest v2ikese yelvaate. K6ige lihtsamad asjad esimesena :D LSD uued sidurid sai siis pandud 6lisse likku. Pidavat piisama 24h v6i v2hemaga, kuid ma j2tsin n2dalaks. Samal ajal l6in siis piduri2mbliku ja roolikarbi pulkadeks. Vaat' nendega juba igav ei hakanud. Sisust nii palju, et seda sodi, roostet ja soppa oli seal kuhjaga. M6lema sisu sai siis uuendatud.






Piduri2mblikul siis see vabalt liikuv diff-i osa oli kinni roostetanud ja otsakumm oli ka kuhugi r2ndama l2inud. Kasulik on see lyliti sealt k6ige esimese asjana 2ra v6tta, siis tagumisse silda minevast pesast k2ib v2lja see koonusega stutser. Paar koputust korpuse pihta ja siis t2pse vardakesega loksutab ilusasti v2lja. K6ige viimaseks on kasulik j2tta see diff-i osa ning seda juba siis avada ettevaatlikult ning m2ngides (eriti kui asjad on v2ga kinni roostetanud). Viimase avamisel on abiks roostesurm. Sisse l2ksid uued mansetid. Augud said puhastatud harja ja nitroga. Ja l6puks sai korpus selga omale uue v2rvi.






Roolikarp oli kuskilt 6li v2lja ajanud. Igastahes rokane ta oli, kraapimist korralikult (siinsel pildil on juba suurem osa maha kraabitud). P2rast sai veel diisliga yle pesetud. Ke'l v2hem viitsimist ja soovib ka enda karbikest v2rskendada, siis on kasulik k2rniga m2rkida referentsiks m6ned punktid v2listele liikuvatele osadele, p2rast on v2hem seadistamisega m8llamist. Mulle endale tundus, et mul on tegemist vehem ja soov oli n88gimat teed minna, siis mina seda ei teinud :D Aastate jooksul oli sinna karbi sisse parajalt sodi kogunenud ning v2he sellest roostet ka. Enamus aega kulus vidinate puhastamisele. Laagrite liugpinnad sai roostest puhtaks karukeelega + happega ja p2rast v2heke poleerimist, et laagrid ise otsa ei l6ppeks. V6llide ja simmerlingide pinnad sai ka ilusasti puhtaks nyhitud ja "pehmemaks" poleeritud. Kui k6ik O-r6ngad vahetatud ja teflonist r6ngad peale v22natud, siis tasub p2evaks-kaheks seisma j2tta, t6mbavad tihkemaks tagasi ja lihtsam kokku panna. Muidugi v6ib neid enne peale panekut kuumas vees keeta, siis on t6siselt lihtsam peale ajada, eriti p6hiklapile. Asja tehes peab arvestama, et vaja on ka suurte poiste v6tmeid. Ah jaa, kuulikesed kolvi sees - neid on kahte tyypi (yhed on tumedamad, teised heledamad) ja need k2ivad yle yhe (eelnevat skeemi t2helepanelikumalt uurides on seda isegi m2rgata). Seda karpi puhastades j2i mul yks 6rm pissimasina-rihmade-vahele - selles asjas on neid teravaid 22ri piisavalt, seega kui on plaan enda n2ppe kuhugi auku pista, siis tasuks veenduda, et ega see ei hammusta.




























____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
17.05.2017 at 23:07
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Uurisin siis seda roolikarbi kontrollklapi teemat edasi:
quote:
Steering Gear Pressure Port Check Valves
There are millions of Saginaw power gears with check valves in the pressure port (the inboard port, closest to the aluminum top cover.) The check valve is needed on some vehicles because it prevents annoying harsh hydraulic pulses back into the steering wheel when making moderate high speed turns. If your gear has a check valve you will be able to look down into the port and see a small spring loaded plate blocking the fluid enterance to the gear valve. You will be able to easily depress the small plate and open the check valve by probing with a thin screwdriver or probe.

The check valve does cause the power steering pump to work against slight additional backpressure in the system. Additional backpressure does cause additional heat to be generated by the power steering pump, but typically not enough to cause any problems.

There were a series curves with of chatter bumps on the Ride & Handling Road Course at the General Motors Proving Grounds. Every prototype new model GM vehicle was aggressively driven over the bumps to determine if the car (or truck) needed a valve.

On gears that were manufactured before 1980, the check valve was installed underneath the 45 degree brass seat that seals the pressure hose pipe. You would need to run a short screw or easy out into the brass seat and pull it straight out to get at the spring and plate. Unless you have a replacement seat you probably should just leave the check valve in place since you will effectively distort and probably destroy the seat when removing it.

On gears manufactured 1980 and later (with metric o-ring ports) the check valve was contained in a capsule down inside the pressure port. You will be able to thread a short screw or easy out into the capsule and pull it straight out to remove it as a unit. By the way, you do not have to remove the check valve capsule in order to use the Tom Lee aluminum adapters. The adapter will press into the port above the capsule.


Seega on v6imalik loobuda sellest jumpstykist.

Kellel on huvi terve dokumendi vastu, siis seda v6ib leida siit.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
27.05.2017 at 21:02
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
N2dalavahetus oli p2ris produktiivne. Niih, pdirisupportid ja roolikarp sai liivapritsiga puhtkas lastud. K6ik pudinad said endale uue v2rvi kaela. Roolikarbi eelmise v2rviga l2ks midagi nahka, igastahes ta v2rvi seljast maha viskas... mis s*, see uuesti.

M6ningad pudinad sai ka kodu veetud: raami ja kere vahele uued padjad; supportitele kolvid, tihendid ja s6rmed; linelock;














____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
03.07.2017 at 12:26
Vanaisa
  
Moderator
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
poly padjad?
Määri neid ka korralikult et kägisema ei hakkaks.
03.07.2017 at 13:51
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Jup, tegu on poly patjadega. Seal kuskil juhendis oli kirjas -jah-, et m22rida korralikult. Aga millega siis t2psemalt m22rida? Tavaline tavot? :P

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
03.07.2017 at 14:46
Vanaisa
  
Moderator
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Liitiummääre sobib ilusti.
03.07.2017 at 15:01
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kui pikalt muidu see m22re seal vahel vastu peab? Kas tuleb mingi aja tagant uuendada? Need siiski sellises kohas, kus v2liskeskond annab korralikult vatti.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
03.07.2017 at 15:28
Vanaisa
  
Moderator
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
kehvasti püsib, sellepärast mulle need polypuksindused ei meeldigi. Liiga jäigad ka meie teedele/aukudesse.
Muidugi kerepuksi puhul pole nii määrav...
03.07.2017 at 15:32
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Mu autol kere/raami vahel ei tee häält, sildade ja stabikate omad vahetasin kummi vastu tagasi. Sildadele müüakse ka määritavaid ja määrid kui hakkab häält tegema.
03.07.2017 at 15:53
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Ma muidu panin sildadele uued ACDelco originaal puksid, kummist. Kui silla asju sai tehtud, siis lammutades j2i silma, et sildades nad olid p2ris h2sti s2ilinud. V6imalik, et mul mul masin pole piisavalt s6ita saanud v6i hoopis olid parema olemisega detailid kylge v22natud enne mind. Mingit rimonti oli tehtud kyll sildadele.

Kui peakski millegi p2rast miskit h22litsema hakkama, siis tean, mida kontrollida :)

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
03.07.2017 at 16:06
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Natukene TqHq's surfimist ja j2lle yhe omaniku teema juures: TqHq's teema #2

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
05.07.2017 at 18:08
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Siis kui teised Haapsalus ABCSi nautisid, olin mina maal ja nokitsesin masina kallal.

Raam sai ettevalmistatud v2rvimiseks, pidin seda laup2eval v2rvima, kuid isa oli 3F pikenduse t88le 2ra viinud, seega kompressorile ei saanud voolu.

Roolikarp sai kokku pandud ja manuaali j2rgi paika timmitud. Seal on kaks asja, mida saab timmida ja t2htis on j2rjekord: alguses sisendv6lli/hydraulika sektsiooni liikuvus (pikki telge l6tk); v2ljund v6lli hammaste kaugus hydrosilindrist. Viimast on v2ga n6me reguleerida - sisendv6lli p88ramise v22ndeks peab olema 0.5~0.6Nm. Kodus mul selliseid seadmeid ei ole, mis suudaks seda registreerida. Appi sai v6etud p6hikoolis omandatud teadmised fyysikast. Sisendv6llile sai tehtud 17nesest v6tmest kang, millelel oli tsentrist 160mm kaugusel aas n88rile. N88ri otsa sai riputatud 3.2kg raskus. Keerasin hammaka tuugalt vastu, nii, et see raskus ei v6tnud seda v6lli liikuma ja siis hakkasin sujuvalt hammakat eemale keerama, kuni selle kangi sai vabalt liikuma ilma j6nksutamisteta. Sai vastupidises suunas ka testitud ning toimis. Reguleerkruvi sai kinni kruditud ja valmis.












Supportite uued kolvid sai ettevalmistatud ja vanad v2lja lastud. Silindri pinnad olid natukene rooste poolt kahjustatud ning silindrites oli elusodi sisse kogunenud. Vasakul supportil kippus muidu kolb peale j22ma. Ehk nyyd on see probleem lahenenud. Uued kolvid liikusid sees ilusasti.




T2na k2is onu Murphy mul kylas... ja lausa kaks korda :/

Esimesel korral kukkus maha kanku raamile m6eldud v2rviga. Oli tore vaadata, kuidas mu 70€ valgub m88da p6randat laiali. Terve 2mbri absorbenti kyhveldasin selle jama peale. Teisel korral sai support nitrolahustiga kokku ja n2ed sa, saab teist uuesti v2rvida - v6ttis v2rvi ilusasti pehmeks ja mullitama.



____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
16.07.2017 at 19:09 1 edit. Last edited 16.07.2017 at 23:07 by PhilipJFry
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.