register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Poster Message
max
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Jätke mees auto valiku osas rahule ;) Auto(hobi) on puhas kulu, samamoodi nagu ööklubis käimine või muud lõbustused/hobid. Igaüks paneb raha selle peale, mis konkreetselt temal meele heaks teeb. Kui selle asemel mõnda muud autot teha, siis võib müües miinus väiksem olla, aga sel pole mingit vahet, sest see pole raha teenimise projekt.

Kogemus ütleb, et tihtipeale leitakse ennast antud olukorrast, kui hakkad enda auto juures midagi remontima ja siis avastad selle käigus veel seitse uut asja, mida võiks remontida ja siis igaühe alt veel sada ja ongi auto pulkadeks. Esimeste projektide puhul ei raatsi roostes või välimuse kaotanud juppe tagasi panna ja lõpetadki seal kus teemaalgataja. Mina püüan selle vastu võidelda nt nii, et kui jupid funktsionaalsust kaotanud pole, siis sõltumata välimusest lähevad need pärast elementaarset puhastamist külge tagasi. Pandora laegast pole mõtet paotada. Kui igat jubinat asendama/poleerima/puhastama/värvima/parendama hakata, siis võib muu elu aastateks unustada. Vähemalt korra peab see muidugi juhtuma, sest teiste kogemusest ei õpita ;)

Kui nt keegi otsustaks pärast innukat Discovery vaatamist autode taastamisega raha teenima hakata ja alustab 80-ndate STW Caprice'ga, siis võiks veidi suunata küll...

Foorumi algusaegadel taastas kasutaja Ragnar Chevy Celebrity ära. Toona tundus samuti mõnele veider, aga need asjad lihtsalt juhtuvad nii. Ei ole meie asi sellele hinnangut anda.
Ragnari projekt tqhq-s:
http://www.tqhq.ee/dir.php?id=99
13.12.2018 at 16:33
Vanaisa
  
Moderator
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Õige jutt. Jätka rahumeeli, hea lugemine ja paljudele ka abiks.

PS. pildikraami võiksid ikka meie serverisse tõsta, jääks igaveseks ajaks alles ;)
13.12.2018 at 17:06
hrt6nis
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Ma arvan et igaüks peaks oma rahaga tegema seda mida tema ise tahab.

Mis kuludesse puutub siis seda stationwagonit on kindlasti odavam taastada kui vanat musklit. Vaadake kui palju maksab näiteks 71 cuda esivõre. Musklite kroomitud detailid võivad maksta suurusjärk 100 eur/tk. Stationwagonile saad selle raha eest ilmselt kõik mis vaja juba kuskilt siit samast Eestist. Peale tehnika ma ei usu et selle stationwagoni tegemine nüüd nii hullu pööra kallis on kuna too tuli üpris komplektsena. Lisaks on olemas doonor. Pigem on suur ajakulu. Kalleim osa oleks ilmselt keretööd koos värvimisega. Sisud on neil ka suht viisaka välimusega. Taastatakse ka oluliselt levinumaid masinaid (pean silmas siin ka muid kui ameerikas toodetud masinaid).

Selline masin tehasest tulnud välimusega on siin ikka väga haruldane. Lisaks mõelge millist naudingut omanik sellega sõites saab. Esiteks on kõik väga mugav ja teiseks gaasi vajutades liigub piisavalt ka edasi.
13.12.2018 at 17:50 2 edits. Last edited 13.12.2018 at 17:56 by hrt6nis
Märt J
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Nii hoida, tubli. Sellised küsimused võivad ikka tekkida, et palju väärt jne, vastuseks võiks öelda, et hindamatu. Küsimus võib ju tekkida, et kas senini panustatud aeg ja vaev ei oleks midagi eksklusiivsemat sünnitanud, ilmselt mitte. Aja ja rahalised kulud võib otsekohe koolirahaks kanda, positiivses mõttes, kõik vana auto põhjaliku remondiga seonduvad nüansid. Lisaks ju veel suurepärane tulemus käegakatsutav. See on ikka hoopis midagi muud kui tv saated, kus mehikesed panevad ilusaid asju vanadele autole külge ja müüvad kõva kasumiga maha.
Ja sõltumata eelistusest on vagunid ikka väga lahedad :) , enne 80 vaguneid praktiliselt polegi ja natuke uuemaid ka juurde ei tehta.


____________________________
Chrysler 300C
13.12.2018 at 18:14 1 edit. Last edited 13.12.2018 at 18:14 by Märt J
Maik
  
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
No siin on selgelt näha,et kommenteerivad usakate omanikud...


Aga tavalise inimese jaoks on selline auto ju ikka eriline alati ja alati saab pikalt teemat jahuda miks see ja too auto just sõitmiseks.
Ehk, kõik on täpselt sama. Usa autodega kursis olevate jaoks tõesti igav, toyota vendade jaoks sama imelik valik nagu iga teine usakaski...

:)

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
13.12.2018 at 23:25
DevilDeVille
  
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Momeelest igati asjalik test-mule, just igasugu mugavusvidinate ja asjade võtmes. Endalgi mõtte korduvalt liikuma pannud.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
13.12.2018 at 23:47
otsiabi
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
sügav kummardus et igast võimalikest 'vettidest ja muudest "musklitest" just suvila valisid taastamiseks/tuunimiseks!

____________________________
'64 T-bird
'71 F100
'74 Charger
'86 STW
13.12.2018 at 01:43
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
Marko L: Minul ka pikalt keerelnud küsimus et miks küll selline auto ? Ei julgenud seda ise kirjutada, ei ole ju väga viisakas küsimus aga siiski.
Mis iganes muskelauto või vähegi erilisem auto oleks nagu mõtekam olnud.
Kasvõi see http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=47837
Praegusel juhul ikka meeletult aega ja raha sisse pandud aga ma ei usu, et keegi seda hindaks.
Kui oleks teinud musklit sellise pühendusega ja tõestusmaterjaliga saaks kindlasti raha teenida kui sooviks.
No offence ! just my 2 cents.....
Kui Sul viigipüksid kortsuvad siis viskad ära? Neid tehakse ka miljardites. Kõike ei tehta müügiks ja seda mainis ka autor. Kas Sa saad Corvettega minna puhkusele perega ja magada autos? Pere söidab trammiga järgi ning telgi toob Omniva viiepäevase hilinemisega. Ma julgen arvata et Sinu igapäevast elu ei suuna foorum(see oleks õudne) ja las mees teeb mida Ta soovib(Wäga Hästi Teeb). Ma valisin ka Caprice ja olen saanud 3 Rahvusvahelist auhinda mis on tasunud mu kulutused(vaimselt, ma ei põe).
14.12.2018 at 21:44
max
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kui teemaalgatajal juppe või kellegi teisel sama projekti isu, siis siit saab tooriku :)
17.12.2018 at 09:38
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Niih, sai nyyd vahepeal haige oldud ning ei olnud suutmist teemas kaasa r22kida.

Eelneva generatsiooni STW-d n2evad tegelikult p2ris kobedad v2lja. Ega ma p2ris k6ike roostes asju yrita asendada. Pooled asjad siiski uuele elule aidatud ja viisakas v2limus antud. Antud teemat yritan p6hjalikult dokumenteerida, ehk on kellelegi abiks. Ja kui nyyd aus olla, siis tegelikult see kysimus mis esitasin, on abiks ka teistele, kel n2pud sygelevad, kuid ei ole veel projekti valinud.

Kusjuures Flickr on mul pysiv, seega pildimaterjal on j22v. Kuigi m6eldav on ka ymber liigutamine siia TqHq-sse.

Kuna ma nyyd nii pea maale ei saa ja tegutseda tahaks, siis v6tsin raadio projekti ette. Panin n6udmised kirja, visandasin plokkdiagrammi. Uurisin erinevaid lahendusi. See kah yks p6nev tegemine. Uurides AC-Delco (Bose) 2000 seeria raadio skeeme, siis avastasin, et tegelikult neil on sees tuntud firmade, tuntud kivid, millele on peale l88dud Delco kirjad koos t2histega. Selleks ongi neile v6imatu datasheete leida.

Aga esialgne plaan:


____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
20.12.2018 at 19:17
mrtn
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Sa oled minu kangelane.
20.12.2018 at 20:05
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
T88l hullult kiired ajad peal ja noh 6htuti siin ei jaksa enam eriti palju nokitseda, kuid natukene kannatab m6elda ja uurimust teha. Seega sai m6eldud, et autosse ma vast ei hakka Dolby Surround helisysteemi lahendust tegema. Seega lihtsustasin skeemi ja asendasin eelv6imendis hunnik kive yhe NXP kivikesega. Raadio pool sai ka endale uuendust - kasutab midagi t2nap2evasemat lahendust, kus RDSi mudru oleks raadioga yhises kestas. Ja noh kui juba eelnevad kaks on NXP toodangud, siis sai l6pu osa ka yle vaadatud. Plaanitud on siis D klassi v6imendi, oli teine 100W-ne. Osade kivikeste kestad on ikka parajalt v2ikesed, et selle kokku jootmine saab olema paras katsumus omaette. Kontrolleriks m6tlesin miskit p6nevat v6tta, ESP32-WROOM. 2 tuumaline satikas - siiani, mis ma olen tollega m2nginud, on igati asine tegelane.

Ma vist olen enda m6ttest r22kinud, et tahaks ilgelt enda raadio originaal v2limust hoida, kuid paremini tiksuma saada vms.

See nv peab t88l rygama, kuid j2rgmine nv saab j2lle maale: ehk siis kasti peaks kokku saama. Ettevalmistustega v6iks pmtlslt nii kaugele saada, et mootori ja kasti t6staks uuesti kokku. Siis tuleb lahendada see kinnituse probleem. Kuid see eeldab, et raam tuleks lohistada t88kotta. Siis saab juba kardaani pikkuse probleemidega tegutseda. Yks v6imalus oleks ise teha, teine v6imalus oleks kose jotti viia (kui nad ikka v6tavad veel sellist teemat vastu). Viimane lihtsam, siis j22b endal aega muude asjadega tegelmiseks. R22kisin ka Ingmariga, kere ootab kruntimist.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
10.01.2019 at 00:38
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Ah jaa, ununes, tahtsin uurida, kas kellelgi on riiulis selline raadio seismas. Tahaks dimensioonide m66tmiseks natukeseks laenata, nii oma n2dalaks vms. Ehk siis plaanis on kaaned natukeseks maha v6tta ja siis sees natukene sonkida. Luban, et midagi katki ei tee. Sees olles v6in 2ra puhastada, olenevalt kontrollerkivist v6in uurida v6imalust, et EU FM-i m2ngima saada vms m6te omanikul p2he tuleb :)

Raadio siis see klassikaline:


____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
11.01.2019 at 12:20
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Nyyd siis on kasti juures enamus asju tehtud, ainult pann veel kylge krudida ja v6ib lugeda teema tehtuks. Juhtmestik sai siis muditud, et saaks T.C.C. lukku juhtida nii automaatselt kui ka manuaalselt. VB vaheplaat sai puhtaks nyhitud ning m6ningad augud suuremaks puuritud. Uued kuulid leidsid oma tee vastavatesse kohtadesse, kellel on vaja, siis piltide pealt n2eb asukohti. Ja selle m8ksiga on t6esti m6nus need paigale panna. Ah jaa, kui reverse input drum-i kasti ajada, siis j2lgida, et ikka korralikult kokku l2heb sun shelliga.















____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
05.02.2019 at 17:29
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Dakota Digital tuli v2lja uue kellade plokiga, mis siis on tolle ajastu Chevyle bolt-on. N2eb parajalt viisakas v2lja. T88kaaslane ytles, et n2eb natukene liiga ewroopalik v2lja. Seega paiskasin enda praegused kellad myyki, kui kellelgi peaks huvi olema.



Seekordne n2dalavahetus kujunes v2ga lyhikeseks, kuid v2ga produktiivseks. Kasti sain l6puks kokku. Mootoril avastasin miskine hetk, et jaotuskaane ja 6lipanni vaheline tihend lekib. Sai seegi mure lahendatud. Kuna 6lipann oli maas, siis tegin tolle kinnituse ymber tikkpoltidele. Tohendi vahele panin silikooni nagu manuaal k2skis.





____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
17.02.2019 at 20:21
max
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
PhilipJFry:Mootoril avastasin miskine hetk, et jaotuskaane ja 6lipanni vaheline tihend lekib. Sai seegi mure lahendatud. Kuna 6lipann oli maas, siis tegin tolle kinnituse ymber tikkpoltidele. Tohendi vahele panin silikooni nagu manuaal k2skis.
Pole vanakooli ammu puutunud, aga mälu järgi tahtsid ainult neli nurka (kaarte nurgad mõlemas mootori otsas) silikooli saada, mujal peaks kummitihend ilusti pidama.
18.02.2019 at 17:16
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
T2pselt nii. Probleem just nende kaartega oligi. Tegelikult t2psemalt esimese kaarega.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
18.02.2019 at 19:24
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Näidikud hakkasid mulle ka meeldima aga pean kalliks enda jaoks sest seal tuleks minu auto puhul teha kõvasti juhtmete vedamist. Edu Sulle :beer
20.02.2019 at 23:38
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kusjuures, siin nyyd olin Dakota Digitali omadega vestluses. Nad ise veel enda poes ei myy neid, aga on saada nende edasimyyjatel. Summitis ei ole veel saadaval, kuid MCB Parts-is on. K6ik t2ism2ng kuni selleni, et kellad sul laua peal on, l2heb maksma midagi 1k28€. Vaadates praeguseid olemas olevaid kellasid, siis tegelikult need kallimad ei tule. Kusjuures natukene uurides, tuleb v2lja, et sellele annab lisasid juurde panna ja ekraanile kellasid juurde tekitada. Selles osas tundub rohkem selline valmis lahendus olema ja lihtsasti laiendatav.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
20.02.2019 at 01:02
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
PhilipJFry: Kusjuures, siin nyyd olin Dakota Digitali omadega vestluses. Nad ise veel enda poes ei myy neid, aga on saada nende edasimyyjatel. Summitis ei ole veel saadaval, kuid MCB Parts-is on. K6ik t2ism2ng kuni selleni, et kellad sul laua peal on, l2heb maksma midagi 1k28€. Vaadates praeguseid olemas olevaid kellasid, siis tegelikult need kallimad ei tule. Kusjuures natukene uurides, tuleb v2lja, et sellele annab lisasid juurde panna ja ekraanile kellasid juurde tekitada. Selles osas tundub rohkem selline valmis lahendus olema ja lihtsasti laiendatav.
Ma sain lingi kus pakkusid ca 600 $ aga saatmist ei uurinud.
21.02.2019 at 21:16
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
kaedoo, mis link see selline oli, kus sa seda $600 pakkumist n2gid, ehk saad jagada? :)

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
22.02.2019 at 11:33
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
quote:
PhilipJFry: kaedoo, mis link see selline oli, kus sa seda $600 pakkumist n2gid, ehk saad jagada? :)
http://www.dakotadigital.com/index.cfm/page/ptype=product/product_id=483/category_id=423/mode=prod/prd483.htm
22.02.2019 at 14:22
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Aaa, sa vaatad seda DD VFD versiooni. See on kah p6nev vidin, kuid mulle meeldivad kellad rohkem :) Aga uurisin seda enda poolt postitatud plokki. Tollel annab laiendusmooduleid kasutada ehk siis ekraanile annab kellasid juurde tekitada. Mul siin m6ttes m6lgub, et v6iks k2igukastile r6huanduri ja tempanduri kylge panna ja siis l2bi panna kasulikku infot manama. Seda teemat peab natukene rohkem uurima.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
22.02.2019 at 21:44
kaedoo
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
:) Võta nüüd rahulikumalt, must armatuur palju meeldivam. Kui soovid siis palun aga selle ajastu autodel olid juba diginäidikud. See ju meeldiv kui keerad süüte välja ja on must tabel. :) Ok, iga inime valib ise aga ... ! Sa ehitad audiot, võiksid siis kõik ühte panna. Tee siis midagi wäga põnevat. :beer
Edit: raadioga läheks rohkem kokku kui jätad originaal raadio.
22.02.2019 at 00:01 1 edit. Last edited 22.02.2019 at 00:03 by kaedoo
PhilipJFry
 
Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a
Kui nyyd m6tlema hakata, siis kaedoo, su m6ttes on t2itsa point olemas. Kusjuures sulle natukene teist sorti kysimus ka, mis pikkuses sul kardaan on? Sul oli ju TH700R4? Sedaani ja STW-l peaks kardaanid ju sama pikkusega olema?!? Pole hetkel selle masina piiblit k2e ulatuses, et uurida.

Nyyd kysimus mootori t6stmise kohta: olen n2inud sellist plaadikest, millel on peal aas, millest saab telfriga t6sta ja see krempel kinnitub sisselaske augu peale. Et kui h2sti see toimib, kui mootoril on veel kast ka sabas? Liiga raskeks see kogu kupatus ei l2he? Ei tahaks ka p2ris sellist asja, et mootoril miskit irduks ning k6ik see headus maha prantsataks.

Ja siis veel uurin, ehk leidub roolisammast, mille kallet saab muuta ja mille nupukesed toimivad ning plastik oleks see klassikaline kirsipunane.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
28.02.2019 at 18:28
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Caprice Classic STW / Oldsmobile Custom Cruiser STW; 1982.a   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.