register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1997 Ford Expedition 4x4 EB   1 2  
Poster Message
Peeter82
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
Miks sa neid kulusid kirja paned, kas lõpuks kahju ei hakka sihukestesse rontidesse nii suuri summasid matta? Õnnis teadmatus on palju parem :)

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
27.09.2019 at 19:55
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
quote:
Peeter82: Miks sa neid kulusid kirja paned, kas lõpuks kahju ei hakka sihukestesse rontidesse nii suuri summasid matta? Õnnis teadmatus on palju parem :)

Minu teise auto teemas sai seda ka lahatud, miks.

Ning ütlem ausalt, ma ei pane ju seda siia enda jaoks kirja. Enda jaoks on mul ilus pikk tekstifail, kus on kirjas soetusmaksumus ja remondimaksumus kokku, ning samuti kuupäevad, tööd/varuosad ja maksumused, samuti tehnoülevaatustel käimised. Samuti tehtavad tööd, tellitavad varuosad jms. Foorumisse postitan ma ikkagi teiste jaoks.

1. Öeldakse, et loll õpib ainult enda vigadest, tark ka teiste omadest. Minu tegevust mõlema auto puhul võib näha suure rumalusena, ning siis saab selgeks, mis on suure rumaluse hind.
2. Teiseks on mõlemad autod selgeks märgiks, et emotsionaalsed otsustused on pigem reeglina kui erandina väga ebaratsionaalsed, st kui auto enam ei meeldiks, siis ei oleks ka ju põhjust enam raha sisse panna.
3. Minu arvates on nende 2 auto kohta (MarkVIII ja 97 Expedition) foorumis vähe materjali selle kohta, mis laguneb ja kui palju maksab. Nüüd on rohkem. Ühtlasi on see ka paras õppetund selle osas, kuidas vaat et romulaväärilisest rondist taas adekvaatne igapäevaauto/hobiauto saada ja mis see maksab. Eriti kui käed tagumikust välja kasvavad.
4. Kõige lõpuks hoiab hindade ja kogukulu kirjapanek ära igasuguseid privaatsõnumite teel tehtud hinnapakkumisi stiilis "ää, mulle meeldib su auto, ma ostan selle ära, piltide pealt vaadates kolm tonni on OK?"

Üleaedne naaber küsis mult suvel sama moodi kui ma ütlesin, palju Expeditioni remont maksma läheb, et kas uuematest autodest ei ole midagi, mis sama asja pakuks. Ütlesin, et on küll. Sama maastikuvõimekust pakuks B-kategoorias ainult H2, vana Raptor ja uus Raptor. Kui tahaks ruumikust ja maastikuvõimekust, siis peale Raptorite tegelikult ei olegi midagi muud. Kõik muud head asjad on C1 kategoorias, mille lubade eelduseks on see, et silmanägemine ei vaja tugevamaid kui -8 prille, vahet pole kuitahes hästi sa selliste masinatega sõita oskad.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
28.09.2019 at 13:37 2 edits. Last edited 28.09.2019 at 13:38 by desiderii
antennimees
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
quote:
...Sama maastikuvõimekust pakuks B-kategoorias ainult H2...

H2 muide nõuab ka vähemalt C1 lubasi.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
28.09.2019 at 14:50
Vanaisa
  
Moderator
1997 Ford Expedition 4x4 EB
No kes enne on hobiauto pealt kokku hoidnud? Jah, ka värskem igapäevaauto võib olla hobiauto (v.a. muidugi tänapäevane ja ühetaoline plastsaast).
Elad lõpuks ühe korra ja sellel pintsakul, millega sind maetakse, taskuid pole. Et siis miks mitte.

Olen ise sama partei liige ja valin autot tavainimese jaoks jubedate kriteeriumite alusel :D
28.09.2019 at 15:08
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
quote:
antennimees:
quote:
...Sama maastikuvõimekust pakuks B-kategoorias ainult H2...

H2 muide nõuab ka vähemalt C1 lubasi.

USA versioonil on jah passis 3901kg, euroversioonil on 3500kg, nii et..
Umbes sarnane värk on Hummer H1 vs HMMWV täismassidega, viimane mahub ca 3.5kg-ga B-kategooriasse.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
28.09.2019 at 15:46
Yll
1997 Ford Expedition 4x4 EB
quote:
Vanaisa: No kes enne on hobiauto pealt kokku hoidnud? Jah, ka värskem igapäevaauto võib olla hobiauto (v.a. muidugi tänapäevane ja ühetaoline plastsaast).
Elad lõpuks ühe korra ja sellel pintsakul, millega sind maetakse, taskuid pole. Et siis miks mitte.

Olen ise sama partei liige ja valin autot tavainimese jaoks jubedate kriteeriumite alusel :D

1000 plussi!Ilma sellise suhtumiseta lõppeks hobiautondus päris ära ja kuusakoski veskid saaksid aina jahvatada! Ei oleks,meil tänavatel midagi peale wagtoyobapsa!
28.09.2019 at 17:11
antennimees
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
quote:
desiderii:
quote:
antennimees:
quote:
...Sama maastikuvõimekust pakuks B-kategoorias ainult H2...

H2 muide nõuab ka vähemalt C1 lubasi.

USA versioonil on jah passis 3901kg, euroversioonil on 3500kg, nii et..
Umbes sarnane värk on Hummer H1 vs HMMWV täismassidega, viimane mahub ca 3.5kg-ga B-kategooriasse.

Mina isiklikult ei tea olema ametlikku H2 euroversiooni. Sa suudad mind muidugi ümber veenda kui teed H2 E serdi kleepsust pildi nagu on näiteks Escaladel. See kuidas paljudel üle 3,5 tonnistel on teh passi saadud 3500kg väärib muidugi omaette teemat aga neid on ja mitte vähe. Kõik 8 poldi ratastega usakad on ametlikult üle 3500kg täismassiga. See pole aga siin teemaks, edu auto ehitamisel.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
28.09.2019 at 17:26
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
*Oktoobris ja novembris ilma jahenedes sai esmalt täidetud konditsioneer. Kokku läks sisse 1,64kg külmaainet. - 95€ freoonipunkt.

*Siis sai selgeks, et auto jahutab ja niiskust võtab välja kuid ei küta. Kui algul paistis, et ees ootab salongiradika vahetus, siis läbipesemisest õnneks piisas.

*Lõpuks hakkas taas segama käiguvalitsa raske käik ja ebatäpsus (sh see, et ei jäänud park-asendi peale). Foorumitega konsulteerides sai selgeks, et viga on sellises asjas nagu TRS või ka MLPS (Manual Lever Position Sensor) väike must plokk käigukasti küljel. AmeerikaAutol juhtus selline detail laos olema ja nüüd piisab käiguvalitsa liigutamiseks sellele hingamisest.

EDIT:

*Nii nagu teisegi auto puhul lahenes ka sellesse autosse korraliku muusika saamine JBL Extreme 2 akukõlariga tagaistmel.

*Salongiradika läbipesemine aitas kuid mitte 100%. Sooja teeb, kuid mitte enam endisel kombel, kui ca poole tunniga hakkas kuuma sisse puhuma ja 15 minutit hiljem oli tegu 8-kohalise kuiva saunaga.

*Esitulede osas on aeg mõelda uutele lahendustele, kuna pilkases pimeduses on neist vähe kasu. Seega parimaks lahenduseks on pinnale jäänud tehase tulede asendamine luuptuledega. Kuna masin valmistatud sügisel 1996, siis tõenäoliselt tuleb välja vahetada ka plastikraam, mille küljes tuled istuvad. Luuptuledesse aga lükata napilt alla 2000 luumenise valgusjõuga korralikud leedid, nii lähi kui kaugtuledesse. Lisaks oleks uute tuledega olemas ka päevatuled. Hetkel paistab et ca 6-700€ projekt. Sel aastal ilmselt ei jõua.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
15.11.2019 at 14:23 1 edit. Last edited 07.12.2019 at 00:12 by desiderii
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
Endiselt olemas ja endiselt sõidab.

Suvel 2022 tuli Ruu külla panna üles 2 plakatit. Katusele läks kokku 11x 4mx5cmx10cm prussi kogukaaluga ca 150kg. Ülejäänud materjalid ja kola autosse sisse. Ühtlasi said ka siseosa mõõdud päris täpselt selgeks:
*esiistmeteni otse - ca 207cm
*esiistmeteni diagonaali - ca 260cm
*armatuurlauani esiistmete vahelt läbi - ca 3m.

Tegin gaasiseadme korda ja võtsin taas kasutusele. Kahtlustan, et õlileket ei põhjustanud mitte gaasiseade kolvirõngaid läbi põletades vaid lihtlabane leke tow package'i osaks olevast õlifiltrit esiratta ette viivatest torudest. Muutsin sõidustiili ja gaasikulu linnas kukkus 28.5 pealt 21.6 peale, maanteel 70-80ga arvatavasti alla 16.

Suvel 2022 selgus, et pidurid veavad risti kaasa. tagumine juhipoolne eriti hullusti, nii et lõhnad taga. Õnneks piisas kui töökoda sadula osandas ja tagasi kokku pani ja midagi ka ära vahetas.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
02.10.2022 at 02:50
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
Auto on 11 kuud seisnud.

Kuna on vaja, siis aeg taas auto sõidukorda seada.

Vahetasin aku.

Vahetasin ise õli ja filtri (auto nelja rattaga maas ja ikka ruumi, et all roomata), esimene kord kui olen ühegi autot ise õli ja filtrit vahetanud.

Rohkem kui aastavanune biokomponendiga bensiin süttis ja põles väga edukalt.

Vaatasin üle, et keskmise piduritule pirnidest põles vaid üks ja kui tuld maha võtsin, et aru saada, mis pirn sinna läheb, siis üllatus-üllatus, tule korpuses on 3 pragu, mille kaudu vesi pääseb sisse nii korpusesse kui pirni soklitesse. Proovin uue nädala alguses kas läbipaistev epoksiidliim täidab praod piisavas ulatuses ära, et vesi enam sisse ei pääseks.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
16.07.2023 at 22:29
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
Teine auto müüdud, nüüd hakkavad asjad liikuma.

quote:
tule korpuses on 3 pragu, mille kaudu vesi pääseb sisse nii korpusesse kui pirni soklitesse. Proovin uue nädala alguses kas läbipaistev epoksiidliim täidab praod piisavas ulatuses ära, et vesi enam sisse ei pääseks.

Liimisingi epoksiidliimiga praod kokku, pühkisin üleliigse ära ja panin tulekorpuse raskuse alla tunniks. Paistab, et täitis küll praod ära. Kuna kaubandusvõrgust 5W T10 pirne ei leidunud, panin võimsamad. Lisapiduritulel vist väga vahet ei ole. võib-olla vahetan hiljem punaste leedide vastu. Või ostan üldse integreeritud leedidega tule. Huvitava aspektina sees olnud 5W T10 pirnid ei tahtnud oma kohal enam töötada, aga esiustes toimisid küll. Siiski panin esiustesse valged leedid, nii on päeval ka märgata.

Roomasin auto all ja märkasin, et astmelaudade tuledele saab alt ligi. Vaatan, kas saan need ise tööle vähemalt tehase standardis. Küljesuundadeks vms saab alati hiljem lasta teha.

Uuel nädalal saab esituled taastatud, st poleeritud ja lakitud.

Nädal hiljem on väga hilinenud korraline hooldus, kus tehakse ära asjad, mida ma parema meelega maja ees ise ei teeks kui just hädavajadust ei ole.

Millagi pannakse gaasiseade taas korralikult tööle.

Pärast seda salongi kütte- ja jahutusradiaatorite vahetamine, vajadusel blend door ja selle mootor. Ring kettaid ja klotse. Vajadusel sadulate remont.

Ja lõpuks saab osta varuks komplekti rehve. Kui raha jätkub, siis Discoverer STT pro. Kui raha ei jätku, siis hiinakat ei taha, Taiwan on viimane piir. Loomulikult lasen Kummimehes lamellid taas sisse lõigata. Mõõt jääks samaks: 285/75R16 ehk 32.8"

Kuhugi peaks mahtuma ka raudstangede mahavõtt, plastikust ja tuledest eraldamine, roostest ja kroomist puhtakspritsimine ja väljast raptoriga (halliks, ma arvan) ja seest mingi roostekindla asjaga värvimine. Ning lõpuks stanged taas kokku ja auto külge tagasi.

Siis olekski enamvähem nullis, kus saaks hakata mõtlema, kas sõita või ehitada ja sõita.

Täiusest palju puudu ei oleks. Ainult vints, kompressor ja truetrac taga ja ees.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
10.08.2023 at 18:33
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
Osa sain tehtud. Kõike, mida tahtsin, ei saanud.

Gaasiseade töötab. Hetkel läheb sisse 99-100L ja sellega sõidab 460km.

Üle pika aja teeb auto taas sooja.

Üle pika aja sai auto ka ülevaatuse. Seisupiduri trosside asendamine uutega kaotas iga aasta enne ülevaatust ette tulnud mure seisupiduri efektiivsusega


Hetkel igapäevases (niivõrd-kuivõrd) kasutuses.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
20.11.2023 at 10:21
desiderii
 
1997 Ford Expedition 4x4 EB
Endiselt igapäevases (niivõrd-kuivõrd).

Vahepeal lõpetas töö üks süütepool (4. silindri oma).

Mootori õlitaset vaatan hiljemalt iga kahe kuu või 3 tankimise tagant, et avastada, kui ta peaks kaduma hakkama (kasutusjuhend soovitav iga tankimist).

Hiljuti tuli autot looduses kallakul parkida ja üllataval kombel seisupidur hoidis seda edukalt kallakul ning tuli edukalt maha ka. Ehk siis selle mudeli toimiva käsipiduri saladus (kui on kinni jäänud) peitub pigem uutes seisupiduri trossides kui milleski muus.

Pean taas uurima asju, millega seni tegelenud ei ole.
*Astmelaua tuled näiteks.
*Stangede haljakslaskmine ja värvimine.
*Võib-olla midagi tuledega (luubid näiteks).
*Salongiradiaatori vahetamine tõi taas sooja tuppa, aga mitte sauna. Mäletan, et 2017 oli talviti ikka saun isegi madalaimal ventilaatorikiirusel. Võib-olla peitub siin pool teemast veepumbas nagu oli ühel kaasteelisel Jeebiga.
*Sama teemaga haakub jahutus. Osa kliima 1.64kg külmaainest jooksis viimati 2019 tehnoülevaatuse põrandale. Aga suvel võiks jahutada ja mitte lekkida. Kas sellega tegeleda jõuab, on iseasi.
*tagumise keskmise kõvaks plastikuks tõmbunud istme võiks ka uue pingi vastu vahetada, kuid see pole kriitiline kuna pole otseselt pereauto.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
10.03.2024 at 15:19
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1997 Ford Expedition 4x4 EB   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.