register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 69 RS/SS  
Poster Message
Vsevolod
69 RS/SS
Tere,

Sirvisin foorumit, ning nähes Hr. Peebu Camaro lugu pidasin paslikuks teada anda, et sellele on tekkinud "lähisugulane" meie teedele: 69 Camaro RS/SS, matching numbers, manuaal.

Ma ise USA raua osas uus tegelane, aga selle auto ost oli üks faktor mis ajendas loobuma mu eelmisest kirest - siklisõidust - nimelt kippusin ikka autorooli istuma

Antud auto Eestis selle aasta maikuust.

https://www.suhtlus.ee/sharefile.php?shareid=ee2713c6-d2bf-449c-82e6-a6962e202ef0
https://www.suhtlus.ee/sharefile.php?shareid=9763fcc0-c491-40fc-9dd6-7cbd8376bc9d
https://www.suhtlus.ee/sharefile.php?shareid=550dfd96-ec7d-47e3-bf1a-f684c4071097
https://www.suhtlus.ee/sharefile.php?shareid=9254081d-7ba5-47c4-b896-58fba5331076
https://www.suhtlus.ee/sharefile.php?shareid=8dacb6ac-2436-4e9b-872e-b60eb60529f9
https://www.suhtlus.ee/sharefile.php?shareid=536ec993-ffc9-419f-a22f-42ff134d8adf

Specs:

- Rebuild matching number L48 - 350cui 4bbl High Performance

- Factory original & matching number M22-4 speed close ratio manual
transmission with special clutchpack.

- Factory original 12 Bolt high performance axle package with 3.55 rearend gear ratio

OPTIONS:
-A01- Tinted sunray glass
A39- De luxe front and back seat belts
B93- Door edge guard trim ( rare!)
CE1- Headlight washers ( rare!)
D55- 4 Speed console ( rare !)
D80- Front and rear spoiler package ( rare !)
D90- Hockey stripe decall kit
G69- 3.55 Performance rear axle gears
J50- Power brakes
J52- Front wheel discbrakes
L48- 300HP-4 bolt main high performance V8 ( SS only)
M22- Close ratio manual 4 speed muncie gearbox
N40- Powersteering
N66- Rally SS wheels with polished trim rings
V01- Heavy duty radiator
VE3- ELASTOMERIC front bumper in car colour ( very rare!)

Z21-
Special de luxe Trim package:
Belt molding / Wheel opening / Body sill / Drip through moldings

Z22-
RS package with oa. RS widened grill with RS hidden headlights
and special back up tailights under rear bumper

Z23- De luxe pedal dress kit

Z27- SS sport package, with SS hood, dual exhaust, SS suspension
shock absorbers and special brakes, SS emblems and hood ornaments,

Z87- De luxe Trim package with oa: Special door and rear seat panels
hood isolation mat and special lower door carpet, special interior trim.

Eks vaatan, kas lähen "musta numbri" järele või otsin mõne sobiva reg märgi nagu ühel pildil näha olev laenatud number ARK-i sõidu tarbeks.

Tervitades,

Vsevolod
31.08.2015 at 07:49 1 edit. Last edited 31.08.2015 at 10:01 by Vsevolod
DevilDeVille
  
69 RS/SS
Teretulemast rauahaigete ringi.

Kui asi vähegi kannatab, siis tasuks kindlasti taotleda musta numbrit - esiteks pääseb koledast jewroliidu plätakast ja teiseks käid ülivaatlustel iga nelja aasta tagant.








____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
31.08.2015 at 10:31 1 edit. Last edited 31.08.2015 at 10:35 by DevilDeVille
max
69 RS/SS
Väga viisakas auto!

Selle ajastu autosid kiputakse tohutul määral võltsima - enda kogemuse põhjal vastavad <5% kuulutuses märgitule. Ega müüjad tihtipeale ise kah ei tea, mida nad müüvad. Väga levinud on "base" Camarote SS-ideks ja Z/28-ks tegemine ning RS pakettide lisamine. Kuna tuvastamise meetodid on piiratud, siis minnakse isegi mootorite ja kastide "restamping" teed ehk nühitakse originaalkoodid maha ja lüüakse uus osaline VIN ja vajalikud koodid peale. Samal eesmärgil võltsitakse ka cowl tag'e. Õnneks on see vilunud silmale enamikel juhtudel tuvastatav, eriti kui on muutmata jäänud muud olulised detailid, mida keskmine automüüja (rääkimata enamikust ostjatest) ei pruugi teada.

Põgusal vaatamisel torkab antud auto puhul silma see, et SS350 pole M22 kasti tehasest kunagi saanud. Seega ei saa see 100% "matching numbers" olla. Kui saaksid saata pilte cowl tag'ist, stamping'utest (mootor, kast, tagasild), kapotialusest, siis saaks midagi enamat öelda. Kohapeal vaadates tuvastaks kindlasti ära, kas on vaid kast vahetatud või on siis mingi veel keerulisem olukord.

Lisade loetelu on tõenäoliselt müügikuulutusest, sest "rare" on kirjutatud lisade taha, mis '69 Camarote kogukonna silmis ei olegi nii "rare", lihtsalt veidi rohkem ihaldatud lisad. Päriselt "rare" on nende autode puhul nt 4x ketaspidurid, elektrilised klaasitõstukid jms.
31.08.2015 at 11:12
Vsevolod
69 RS/SS
Tänan info eest!

Jutt õige - info kuulutusest ja sõnad "rare" käivad müügijutu juurde.
Auto hetkel Erkki juures kes soovitas kindlasti musta numbrit taotleda, palun tal antud seisukohta originaalsuse osas kontrollida/kommenteerida. Auto ostetud Hollandist, tegemist iseenesest kaunis väärika müüaga kes aastakümneid sel alal tegelenud, kuid see ei garanteeri midagi loomulikult.

Kaevame edasi...

31.08.2015 at 11:21 1 edit. Last edited 31.08.2015 at 11:22 by Vsevolod
max
69 RS/SS
Pole tänu väärt! Minu arvates pole originaalsus eesmärgina nii oluline, kui enda teadmine, millega täpsemalt tegu on. 100% originaalkorras auto leidmine on ülikeeruline.

Juhuse läbi antud aastakäiguga hästi kursis hetkel. Erkki ei pruugi seda teada, sest see vajab eraldi põhjalikku uurimist ja palju tunde, et olla pädev antud aastakäigu ja mudeli juures originaalsust hindama. Nt ei oska ma hetkel suurt midagi '68 ega veel vähem '70 mudeli originaalsuse tõestamise osas öelda.

Lisan ka lingi ühele allikale, millest hea uurimst alustada:
"The M20 was the only 4-speed available with the SS350 and the SS396/325 hp (L35) engines.
The close-ratio M21 was available only with the SS396/350 hp (L34) engine and the solid lifter engines (Z28, L78, and COPO).
The heavy-duty M22 was limited to just the solid-lifter engines, starting in Camaros in 1968."
http://www.camaros.org/trans.shtml
31.08.2015 at 11:54 1 edit. Last edited 31.08.2015 at 11:58 by max
Vsevolod
69 RS/SS
Tänud ka selle infoallika eest.

Eks see originaalsus ikka oluline kui see originaalsus sisaldus ka auto hinnas :)
Vanade Chevydega jah see paha lugu, et infoallikaid palju ja need sageli ka vastukäivad.
Püüan fotod kehaosade numbritest sebida mingi aeg kui autole ligi saan.

Tervitades,

Vsevolod
31.08.2015 at 14:02 1 edit. Last edited 31.08.2015 at 14:03 by Vsevolod
max
69 RS/SS
See sait on minu andmetel üks täiuslikumaid. Spetsiifiliste detailide osas saab USA vastavates ringkondades nõu pidada, nt:
http://www.camaros.net/

Alati võib ka mulle helistada, aitan nii nagu oskan.

P.S Kui "matching numbers" hinnas sisaldus, siis on tegemist juhuga, mis kuulub ">95%" hulka, nagu ennist kirjutasin, ehk normaalne. Nii heas korras RS/SS-i leidmine on niikuinii juba raske ülesanne.
31.08.2015 at 14:39 1 edit. Last edited 31.08.2015 at 14:54 by max
peep
 
Moderator
69 RS/SS
Väga uhke ja korra olen ka silmanurgast näinud linna peal. Rahalise väärtusd seisukohast on muidugi info tõelevastavus oluline aga sõiduemotsiooni need teemad õnneks ei vähenda. Edu masinaga ja kui enne IRL ei näe, siis vast järgmine suvi saab Haapsalus kaks '69 kõrvuti panna.
31.08.2015 at 20:00
Vsevolod
69 RS/SS
Peep, ma usun et kaks kontrastvärvides SS-i oleks efektne.
Kindlasti püüan jõuda asja tuumani, aga sõidumõnu osas tuline õigus.

Nüüd tõsisem rookie küsimus - what's IRL?
Ma ise viibin enamuse oma ajast välisriigis, see välistas ka Haapsalu see aasta, järgmise aasta hooaja planeerin paremini.

Tervitades

Vsevolod
31.08.2015 at 22:44
DevilDeVille
  
69 RS/SS
Peep ilmselt ei mõelnud ühte ajaloo prügikastisuunas suunduvat parteid vaid inglismannide lühendit In Real Life.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
31.08.2015 at 23:16
Vsevolod
69 RS/SS
Seda hullem - seda lühendit kasutasin viimati 5 a tagasi, lootsin kangesti USA raua kokkutuleku lühendit sellest :)
Aga minu osas - OMFG
31.08.2015 at 23:39
peep
 
Moderator
69 RS/SS
Ma üldiselt ei kasuta akronüüme, seekord kuidagi lipsas näpu vahelt välja, vabandan. Endalgi jäi Haapsalu sel aastal vahele kuna samal ajal sai ühes teises kuningriigis oldud. Kui auto valmis saab, siis on kindlasti ka motivatsioon suurem sellega üritusi väisata.

Mulle tundub, et kohe kallima aga korraliku auto ost on õigem tee kui soodsam poolkõvas seisukorras eksemplar nagu minu oma oli, pluss hilisem taastamine aga eks elus tuleb mängida nende kaartidega mis ise endale kätte jagad. :D
01.09.2015 at 07:25
DJ Seebimull
  
69 RS/SS
Ilma lühendita aga Camarodele ja Firebirdidele meil Eestis täitsa oma kokkutulek, kannab nime F-Body kokkutulek.
Järgmine, järjekorras juba XI toimub suure tõenäosusega 28. mai 2016

PS väga mõnus masin :)

____________________________
FULL THROTTLE CLUB
http://usaraud.ee/?id=4_65_27_6436 (reklaam)
01.09.2015 at 13:37
tqhq.ee foorum : Minu auto : 69 RS/SS  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.