register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 72 Dodge Challenger   1 2 3  
Poster Message
max
72 Dodge Challenger
quote:
hrt6nis: Kas keegi oskab karpa seadistamisel veidi nõu anda. Olen kasutanud seadistamiseks segu kella ja tundub, et see on kohati isegi nuhtluseks. Sõidab nagu ilusti, ülevaatusel mõõdeti isegi heitgaase ja läks kenasti läbi kuid linna kiirustel sujuvalt sõites kus pöörded on 900...1200 vahel on segu ülirikas, ca 11...12 vahepeal. Tühikäigul drive asendis on pöörded ca 650 ja segu 14,0.

Karpa on Street demon 750 ja nukk 218 durationiga. Varraste vahetusega mul seda välja arstida ei õnnestunud kuna siis läks kõrgemal pöördel segu lahjaks ja ega demoni tuning kitis neid vardaid väga palju pole ka. Minu enda loogika oleks, et tühikäigust veidi kõrgema pöörde puhul peaks rohkem rolli mängima "transfer slot" aga seal nagu midagi eriti sättida vist otseselt ei saa. Timing on 18 kraadi. Ahjaa ja mootor 400 cid.

Transfer slot ei puutu seadistamisel otseselt asjasse. Karpa seadistamise kohta on juhendid olemas, toimeta täpselt nende järgi. Reeglina alustatakse tühikäigust, siis ühtlase koormusega sõidu juurde jne. Seega, kui tühikäik paigas pole, pole mõtet ka muid asju sättima hakata.

Kui ma õigesti aru saan, siis sind häirib rikas cruise segu? Seega tuleb esimeste lõõride seguga midagi ette võtta, aga alles pärast seda, kui tühikäik 100% korras.

Kui sa arvad, et cruise segu muutmine teeb tühikäigu veel lahjemaks, siis pole see õige, sest tühikäigu ahelad ja seadistamine on hoopis teine, millest ka vajadus enne tühikäik korda saada, kui edasi liigud.

Sul võib olla probleem selles, et transfer slot on tühikäigul liiga palju avatud, mida põhjustab see, et tühikäigul keeratakse liblikad liiga palju lahti, et kompenseerida viletsat tühikäigu seadet. Tühikäigu tõstmiseks tuleb eelkõige tühikäigu segu ja võimalusel ka süütenurka timmida. AFR 14 pole tühikäigul palju, pigem isegi vähe ehk liiga lahja. Ma ei tea 400 mootorit, aga mõnel autol on parim tühikäik veel rikkama segu juures, eriti kui käik sees. Ühel autol pidin süütenurka oluliselt suurendama, et asi normaalselt toimiks ehk et ühendasin jaga vaakumi kollektori vaakumiga, mitte karpa advanced vaakumi porti, nagu reeglina tehakse. Ühesõnaga, võta juhend, aja järge ja tee täpselt nii. Kui tühikäik korras, alles siis tee cruise segu korda jne.

Segukell on parim asi, mida sa seadistamiseks teha saad. See, et sa sealt kohe meeldivat ei näe, ei tohiks tähendada, et teadmatus õndsus on.
29.10.2021 at 23:48
tõnisson
 
72 Dodge Challenger
1. Karpa maha, vaata altpoolt liblikaid, keera lõõrid nii, et ülemineku kanalit paistaks silma järgi umbes ruut.
Nüüd kui karpa peale tagasi paned, siis rohkem esimesi lõõre ära näpi.
Loodetavasti on nüüd tühikäik veidi kõrge ja keerad tagumisi lõõre kinni, et heaks saada.
Kui tühikäik on aga liiga madal, siis pead kuidagi muudmoodi lisaõhku andma, lõõre ära rohkem lahti keera.
Ruut on umbestäpselt sobilik, et üleminekuringlus oleks aktiivne, et ühelt ringluselt teisele üleminekul kõik sujuv oleks. Lõõr liiga palju lahti, siis oled tühikäigul ka üleminekuringluse kütuse peal.
Natukesest veel rohkem lahti, siis tekib see, et tühikäigu kruvid enam ei mõju, võid lõpuni kinni ka keerata, mootor välja ei sure.

2. Plokid maha ja vaata, kas tühikäiguringluse kütusedüüs on plokis üleval või all. Kui üleval, siis see on sitt ja tasuks düüsiga alla kolida, ülevalt jäta lihtsalt lahti.

3. Kui nüüd rahuldav ei ole, siis tee alustuseks tühikäiguringluse õhudüüsi väiksemaks.



____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
02.11.2021 at 09:19
hrt6nis
 
72 Dodge Challenger
Tervitused

Tänud mõtete eest. Hetkel ei ole saanud aega rohkem katsetama minna kuid transfersloti järgi siibri reguleerimisest olen teadlik ja selle järgi olen selle ka paika pannud. Tühikäigu kiirust olen seadistanud timingu muutmisega. Ei ole hetkel päris kindel kas street demonil tagumise lõõri siibrit sai reguleerida.

Mul endal tekkis ka üks, hetkel veel läbi katsetamata teooria. Ehk keegi oskab kommenteerida. Kui ma õieti aru saan siis esmalt saab mootor kütust tühikäigu kanalist/ringist vms. ja veidi transfer slotist, seejärel siibrit rohkem avades transfer sloti osakaal suureneb ja lõpuks, kui vaakum jõuab boosteritini siis lisanduvad peadüüsid. Olukorras kus transfer slot on tühikäigul liigselt avatud ja tühikäigu kruvid täiesti kinni tekib olukord, kus veidi suurema koormuse korral peaks segu lahjaks minema (transfer slot peaks tagama sujuva ülemineku peadüüsidele, mis on kalibreeritud mingisugusele keskmise konfiguratsiooniga mootorile nii, et siiber ja segukruvid on oma tehas asendis)??? Minul aga on olukord kus segu on ühtlasel, madalal koormusel 1200 pöörde juures liigselt rikas (transfer sloti tehase kalibreering teeb segu liiga rikkaks, metering rodide vahetus selles olukorras väga midagi ei muutnud - pigem tekitas liiga lahja segu just maantee kiirusel). Kui antud konditsioonis saab mootor enamuse kütust tühikäigu kruvide alt ja transfer slotist siis kas võiks proovida tühikäigul transfer slote just veidi rohkem avada ja tühikäigu kruvisid veidi rohkem kinni keerata - (Piltlikult kui transfer sloti reguleerida ei saa siis reguleerin tühikäigu kruvisid)???. Tühikäigu kiirus siibri suurema avatuse tõttu küll suureneb kuid ma saan selle timingu vähemaks võtmisega uuesti alla tuua.

Ilmselt oma jutuga olen veidi libedal teel kuid hetkel endal paremat mõtet pole.
02.11.2021 at 10:08 1 edit. Last edited 02.11.2021 at 10:10 by hrt6nis
max
72 Dodge Challenger
Alusta elementaarsest - pane karpa juhendi järgi paika, vähemalt tühikäik ja ühtlase madala koormusega osagaas. Kui siis ikka mingi jama on, tuleb mõtlema ja teooriad arendama hakata.

Ma loodan, et saad tühikäigu süütenurka muuta jagajat keeramata? Vastasel juhul läheb sul täisgaasi nurk paigast ära.
02.11.2021 at 11:55
tqhq.ee foorum : Minu auto : 72 Dodge Challenger   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.