register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Põnevaid elektriautosid.   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Vanaisa
  
Moderator
Põnevaid elektriautosid.
see akuteema on minu teada ka pesukott-reunaltil nii - et auto hind oleks odavam, siis akupakk on eraldi liiparis ja ei kuulu auto omanikule.
15.10.2017 at 19:05
Kummipuru
 
Põnevaid elektriautosid.
Mida arvate sellisest ideest:
http://e-driveretro.com/

tundub kuidagi pühaduse teotamisena... suur osa klassiku väärtuses on just sellest vanas ja kohati ajuvabas mootoris...
pealegi, istutada klaasikusse bensiinimootori asemele elektrimootor ning jätta muu käiguosa endine kõlab kuidagi tohutu raiskamisena...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
16.10.2017 at 08:37
Peeter82
 
Põnevaid elektriautosid.
Selleks, et saada 320000 km läbisõit, peab auto sõitma ligi 200km päevas, iga jumala päev viis aastat jutti. Ilmselt siis vaja kiirlaadijaid.

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
17.10.2017 at 11:05 1 edit. Last edited 17.10.2017 at 11:10 by Peeter82
Jarmo
  
Põnevaid elektriautosid.
quote:
Kummipuru: Mida arvate sellisest ideest:
http://e-driveretro.com/



Selliste ev-conversioni valgustes vähemalt ei paista tulevik nii tume, sest kui ühel hetkel kunagi üleüldse sisepõlemismootorid ära keelatakse või kättesaamatute summadega maksustatakse, siis vähemalt on endiselt võimalik sõita autoga, mis erineb hallist massist.

Tasapisi olen neid erinevaid konversioonide saite ja videoid uurinud ning kuskil kuklas mingi huvi asja vastu igatahes on olemas. Oma kiiksudest lähtuvalt näen ka põnevat materjali rodi-kustomi projektideks.
Isiklikult endal oleks ilmselt kõige suurem igatsus mootorihäälte vastu - olgu see siis V8-müdin või lowrider bombi R6 lärin läbi cherrybombide. Samas lõppkokkuvõttes see vist ongi ka enamvähem ainuke asi, mida igatseks. Ok ok, sisepõlemismootor, eriti näiteks ilusti detailed flathead, oleks ka visuaalselt muidugi kenam.












____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
17.10.2017 at 13:39 2 edits. Last edited 18.10.2017 at 06:41 by Jarmo
gretzky
 
Moderator
Põnevaid elektriautosid.
quote:
Jarmo:


Tagasilla kaane asemel ühendatud Siemens'i alalisvoolu mootor, vana mootori ruumis akud ja ongi "roheline" liikur.
Liiga ilus ja lihtne lahendus.


____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
17.10.2017 at 22:09 1 edit. Last edited 17.10.2017 at 22:14 by gretzky (Moderator)
Kummipuru
 
Põnevaid elektriautosid.
quote:
Jarmo:
quote:
Kummipuru: Mida arvate sellisest ideest:
http://e-driveretro.com/



Selliste ev-conversioni valgustes vähemalt ei paista tulevik nii tume, sest kui ühel hetkel kunagi üleüldse sisepõlemismootorid ära keelatakse või kättesaamatute summadega maksustatakse, siis vähemalt on endiselt võimalik sõita autoga, mis erineb hallist massist.




diisel ja bens mootorite tootmise ärakeelamise aasta on juba paigas, vähemalt inglismaa ja prantsusmaa kohta. Täpset aastaarvu ei mäleta, aga see aeg oli lähedal... sisep.mootorite kasutamise keelamist ilmselt niipea ei tule. pealegi, tegemist niiehknaa hobiautodega ja selles kontekstis ei sega ilmselt ka ulmesse tõusev bens hind ja maksud. pealegi, selline konversioon riputab autole külge umbes 120 000 eur hinnasildi, mille puhul pole bensiini liitrihind niikuinii enam peamiseks motivaatoriks.


____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
18.10.2017 at 07:37
Jarmo
  
Põnevaid elektriautosid.
quote:
Kummipuru:
diisel ja bens mootorite tootmise ärakeelamise aasta on juba paigas, vähemalt inglismaa ja prantsusmaa kohta.
pealegi, selline konversioon riputab autole külge umbes 120 000 eur hinnasildi, mille puhul pole bensiini liitrihind niikuinii enam peamiseks motivaatoriks.


Uute tootmise-müümise keelamise aastad on jah väga lähedal, Hollandis ja Norras vist lausa järgmise kümnendi sees. Täpselt ei mäleta ja olen ka laisk, et hetkel otsida,
kuid kuskil oli vist lausa aastast 2021. Kuid eelkõige pidasingi silmas üleüldse lausa kasutamise keelamist.

Selline hinnasilt tuleb siis kui tõesti tegeleda sellise mahuga konversiooniga nagu seal e-driveretro lehel pakutakse, kuid see ei ole ometi ainuke võimalus ning erinevate variantide
puhul on võimalik ikka ka oluliselt odavamalt hakkama saada. IMO väga paljud inimesed ei ehitagi midagi seetõttu, et jube laialt on levinud mingisugune valearvamus nagu ägeda
auto ehitamiseks peaks olema taskus üleliigne kuuekohaline number.

Näiteks selle Põrnika konversioon ilmselgelt ei küündi sääraste numbriteni ja kuigi ta ei ole ka metsiku jõudlusega, on tegu laheda autoga siiski (see on küll muidugi ka maitseasi):





Hetkel veel vist on sõiduulatus elektrikate puhul see suurim ebamugavus, kuid ilmselgelt peaks ka see ühel hetkel paremuse poole minema.
On sõidetud ühe laadimisega ka 1200km (maanteedel jne), kuigi see auto on muidugi ka ehitatudki selle rekordi püüdmiseks:




PS! Kellele hobiauto, kellele daily.

____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
18.10.2017 at 08:52 2 edits. Last edited 18.10.2017 at 09:04 by Jarmo
Kummipuru
 
Põnevaid elektriautosid.
eks ta maitse asi ole kindlasti jah...

Lihtsalt, minu jaoks kuidagi vastuoliline see kuidas nad rõhuvad sellele, et tahad omada KLASSIKUT. See ei ole ju enam klassik selle sõna tähenduses, vaid midagi muud... kas näiteks Eestis tehtud el.Pobedat saab klassikuks nimetada? Siis võiks ka Estfieldi ja seda Cobra kerega liikurit (ei meenu selle nimi hetkel kahjuks) klassikuteks nimetada... kuidagi imelik tundub.

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
19.10.2017 at 09:31
Jesper
 
Põnevaid elektriautosid.
Põhimõtteliselt võib autod originaalsuse alusel jagada kaheks:

1. need, mis sõitsid koosteliinilt otse tehase muuseumi ja on kogu oma järgneva eksistentsi seal veetnud
2. kõik ülejäänud

Kõik need "klassikud", mustad numbrid jms on lihtsalt kellegi maitse-eelistused, mida ei ole võimalik objektiivselt mõõta. Kui kogu hotrodding käiks selle järgi, et mitte miski ei tohi mitte kellegi arvates "pühaduseteotus" olla, siis ei saakski ju üldse mitte midagi teha. Noh ja lisaks sellele on igaühel ju võimalus ehitada selline "klassik" või misiganes pill, nagu endale meeldib - täna on reaalselt täiesti legaalne võtta 90 aasta vanune Ford T ja sellega ringi töristada, kui isegi näiteks 70 aasta pärast jõutakse selleni et otsast midagi ära keelama hakata, siis mis meil enam sellest...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
21.10.2017 at 05:03 1 edit. Last edited 21.10.2017 at 05:20 by Jesper
Jarmo
  
Põnevaid elektriautosid.
Toyota AE86 driftikas:


____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
06.11.2017 at 10:17
madis
Põnevaid elektriautosid.
http://www.thedrive.com/news/18218/auto-consultant-tears-down-tesla-model-3-and-compares-it-to-a-kia-in-the-90s

Ma arvan et Muski arrogantsus paneb lõpuks Teslale põntsu ära.

Selle asemel et keskenduda täiselektrilisele drivetrainile, üritatakse "taasleiutada" dashboardi ja uksi jms.
Ma ei kujuta küll ette mida seksikat on selles et kapott ja tagauksed mehhaaniliselt avatavad ei ole ja ma sügavalt kahtlen kuidas see ohutusnormidega kooskõlas on.

Kirjeldus tekitab tunde et peale elektriosa on ülejäänud engineering näljapalgal ja ahvikiirusel midagi kokku klopsinud.
Aga kes ise näpuga katsunud, palun kommenteerige !
05.02.2018 at 10:26
hents99
  
Põnevaid elektriautosid.
Täna nägin bmw suhtkoht väikest elektriautot. Täitsa auto nägi välja.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
05.02.2018 at 11:10
Jesper
 
Põnevaid elektriautosid.
Mina mäletan neid elektriuksi näiteks Corvette Z06 C6 pealt, huvitav et siis sellest nagu probleemi ei tekkinud?

Pigem on mingil mulle arusaamatul põhjusel hulk inimesi põhimõtteliselt Tesla vastu, ükskõik kuidas need uksed käivad või ei käi. Nad tunnevad et selle firma olemasolu fakt on rünnak nende elulaadi või kurat teab mille pihta, isegi kui keegi ei sunni neid ei Teslat ega üldiselt elektriautot ostma, ega sellega ka sõitma. Eestiski on piisavalt tegelasi, kes tunnevad sügavat rõõmu iga kord, kui Tesla kohta mingi negatiivne uudis tuleb, rääkimata USA-st, noh ja kui uudist ei ole siis tuleb see tingimata ise pastakast välja imeda, stiilis et ounou, kärukonksu pole! Ja superchargeri kõrval oli jäätisepaber maas!

Minuarust kui 15 aastat vanal firmal tekib mõne asjaga probleeme, siis see on siiski mõneti andestatav, ükskõik millise auto tegemine on keeruline, rääkimata sellisest mis uusi tehnoloogiaid kasutab. A mis sajakümne-aastase ajalooga GM-i vabandus pea liiva alla peitmisega 124 inimese surma põhjustamisel on? Chevrolet Cobalt-i inseneeria ei avalda inimkonna võimete piirile just väga suurt survet, ma ütleks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.02.2018 at 12:36 1 edit. Last edited 05.02.2018 at 12:40 by Jesper
Stang-R
 
Põnevaid elektriautosid.
mulle meeldivad ka puhtad autod, olgu uunikumid või teslad.
Ökoloogiliselt "puhaste" autode rattajälgedest saab lugeda näiteks siit:
https://business-humanrights.org/en/tracking-human-rights-violations-environmental-impacts-in-lithium-batteries-supply-chains-in-china-drc-so-america
Narva jaamade värki teab igaüks niigi.

____________________________
Mustang 68 HT
05.02.2018 at 13:10
Jesper
 
Põnevaid elektriautosid.
Ah ära plära, ei huvita sind see puhtus muidu karvavõrdki, ainult siis tuleb Emake Loodus meelde kui saab seda argumenti kasutades Teslale "ära panna" :)

See link on tüüpiline näide pastakast välja imetud uudisest - mitu korda sulle elu jooksul inimõiguste olukord Hiinas või üleüldse maailmas muidu muret on pakkunud, mingi muu toote kui elektriautodega seotult? Kakaod, šokolaadi ja odava otsa kohvi ikka boikoteerid ma loodan?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.02.2018 at 13:34 3 edits. Last edited 05.02.2018 at 13:39 by Jesper
hents99
  
Põnevaid elektriautosid.
Hiina linnades on muideks Tesla samamoodi rahvaauto nagu meil skoooda. Autodel on näiteks impordimaks 130%, elektriautodel null. Teslasid oleks rohkem, aga osta saavad vaid need, kel on kodus laadimine.
Hiina reostab palju, samas panustab ka väga palju oma "jalajälje" väiksemaks tegemisele. Täpset aastat ei mäleta (2025 äkki?), aga näiteks vähemalt 85% rongidest saavad olema elektri rongid.
Ma olen juba teist nädalat Hiinas töö asjus (putitan vanu V8 bensuõgardeid :) ).

Edit: Taksod on kõik paljukirutud LPG`l sõitvad või elektriautod. Mopeedid ei põrise enam, enamus on elektrikad....

Hetkel olen HongKongis, siin on ka palju elektriautosid, aga enamjaolt ikka suured bensukad (impordi makse pole), kallid inglise sportautod, nooremad sõidavad pigem porschedega....Ehk siin on autokultuur rohkem oluline kui säästa :)





____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
05.02.2018 at 13:51 4 edits. Last edited 05.02.2018 at 14:14 by hents99
madis
Põnevaid elektriautosid.
Tesla ise kasutab samu argumente kriitika tõrjumiseks ;)

Minu küsimus oleks pigem selline, et kui teatud lahendused on aastakümnete jooksul välja töötatud, debugitud ja ennast tõestanud, siis kiirkorras "parema" väljamõtlemine viib fookuse mujale ja samas ka maine alla.

Kui keskkonsoolis on suur ekraan siis see tõmbab tähelepanu kõrvale, a la tahaks venti regullida vms. Uutela autodel keskkonsool alati teatab "dont let disturb when driving" vms - aga see teade on sinna kohustuslikult tekkinud ilmselt peale crashimist.

Kereplekkide sobitamine ja autode vooltootmine - need ei ole asjad mida peaks nullist leiutama, kuid tundub et Tesla kas ignoreerib seda ja üritab "innovatiivne" olla ja/või investoritele seletada et tegemist "uue asjaga millel analooge pole".

Fanboy ja hater on ühe kaika kaks otsa aga arutelu ei pea üldse toimuma sellel skaalal.
05.02.2018 at 14:03
Jesper
 
Põnevaid elektriautosid.
Nojah ma ise olen rohkem selle suuna pooldaja, et nuppude vähendamine pigem vähendab probleeme kui suurendab. Ma keerasin oma autos 2 aastat tagasi kliimaseadme asendisse "temperatuur 20 kraadi ja kõik parameetrid automaatsed", kui nüüd veel lollile masinale saaks kuidagi selgeks teha, et uduse/jäise klaasi peale võiks õhku puhuda, siis võiks minupoolest kogu selle juhtbloki laia naeratuse saatel ajaloo prügikasti tõsta. Kindlasti on see uduse klaasi funktsioon uuematel autodel olemas või triviaalselt lisatav. Enamik muid mugavusseadmeid on samasugused, paned korra paika ja unustad, maksimaalselt on vajalik see et oleks mitme juhi jaoks mitu profiili.

Ja noh kellel krt on ealeski vaja läinud mingit balansi reguleerimist või superbass/megabass/extrabass tüüpi valikut autoraadiol? See seade võiks vabalt koosneda kokku neljast nupust, kõik keerulisem teema kui helitugevus ja eelmise-järgmise jaama valik tuleb nagunii aastaid telefonist juba.

Miskipärast on autotööstuses endiselt valitsev arusaam, et kvaliteet tähendab rohkem nuppe ja vidinaid ja kulinaid. Muus tööstusdisainis on suund pikemat aega juba vastupidi, pole võibolla parim analoogia, aga vt kasvõi see vs see.

Muidu Model 3 ekraan on kriitikat saanud küll, aga natuke teistel põhjustel: autopiloodi karjatamine on raskem-kohmakam.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.02.2018 at 14:29 2 edits. Last edited 05.02.2018 at 14:39 by Jesper
Maik
  
Põnevaid elektriautosid.
käisin just HongKongis ja siis üle 2 nädalat hiinas. Eks HK on ilmselgelt rikkam,kui tava hiina. Oli küll kallemaid autosid aga enamus ikka suht tava autod.
Märkimisväärne oli,et bensumootoritega mootorrattaid oli praktiliselt 0,ainuke mis nägin oli politsei oma. Pea kõigil on elektri jalgrattad/rollerid/3 rattalised.

Palju ägedaid autosid oli tegelt omatoodanguna.




Üks päev oli näiteks selline, ilma naljata,võtab isegi silmad vidukile päeva lõpuks :o Reaalselt nähtavus mere ääres ala 1km ja päike mis sirab,lihtsalt ei tule läbi smogi. Jube.
Aga muidu tore koht,kus ära käia maailma mõttes.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
05.02.2018 at 14:30 2 edits. Last edited 05.02.2018 at 14:33 by Maik
Stang-R
 
Põnevaid elektriautosid.
quote:
Jesper: Ah ära plära, ei huvita sind see puhtus muidu karvavõrdki, ainult siis tuleb Emake Loodus meelde kui saab seda argumenti kasutades Teslale "ära panna" :)

See link on tüüpiline näide pastakast välja imetud uudisest - mitu korda sulle elu jooksul inimõiguste olukord Hiinas või üleüldse maailmas muidu muret on pakkunud, mingi muu toote kui elektriautodega seotult? Kakaod, šokolaadi ja odava otsa kohvi ikka boikoteerid ma loodan?
mingi lumehelbekse sündroom?
puhtuse all pidasin silmas füüsilist puhtust, teslale ei kavatsenud ära panna, nagu ütlesin, mulle ta meeldib ( eriti, kui ta puhtaks on pestud ).
Kindlasti ei meeldi mulle ökoluulutajad, kes oma sita kuskil mujal vaiba alla pühivad ja ise valges ülikonnas ennast kiidavad, aga ega ma ennast sellepärast pooma või näljutama hakka.


____________________________
Mustang 68 HT
05.02.2018 at 14:41
hents99
  
Põnevaid elektriautosid.
Seda "poor air quality" näitab sisuliselt igal pool Hiinas :) . Ilmselt on ka, kuigi eriti vahet ei tee meie kodukandiga.
Ma olin mõned päevad sellises väikses (1.5milj inimest) linnas nagu Heyuan (Shenzhenist ca 160km põhjapoole).
Seal linnas on üks järv, kus ei tohi ei ujuda ega paadiga ringi sõita....sest huvitaval kombel on sellesama järve vesi HongKongile joogivesi :)

Mulle Hiinas väga meeldib....ainuke asi, et rahvast ikka kole palju korraga samas kohas ALATI...samas tööd ka palju... kuu aja pärast kui neil pidustused läbi, tuleb jälle tagasi tulla ja autodele eluvaimud sisse puhuda....
Eelmine aasta käisin nö eeltööd tegemas ja asi on ikka jõudsalt arenenud. Rajatakse pidevalt suuri rohealasid ja värki. Igasugu taastuvenergia lahendustesse investeeritakse meeletult.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
05.02.2018 at 15:05
vvt
  
Põnevaid elektriautosid.
Üks Autoleht refereeris paar nädalat tagasi autotööstuse juhtide hulgas läbi viidud küsitlust elektriautode teemal.
Üsna ühene arvamus oli, et elektriauto tänasel kujul (pistik ja aku) ei ole jätkusuutlik idee ning strateegilised eeldused selleks, et keelata CO2 tootvate autode tootmine, puuduvad.
Esiteks pole üheski riigis elektrivõrku, mis peaks vastu tänaseid sisepõlemisautosid asendavate elektriautode laadimiskoormusele.
Leiab selle uuringu äkki keegi.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
05.02.2018 at 15:58
Jesper
 
Põnevaid elektriautosid.
Eks veganite hulgas võib ju mingeid lihasöömise teemalisi uuringuid ka teha, tulemus oleks ilmselt umbes sama :)

Ma arvan et jätkusuutlikkuse üle ette vaidlemine on mõttetu tegevus. Nii üht- kui teistpidi. Kui elektriautod või mingid toidud ei meeldi, siis ei käse keegi neid osta, aga tulla teistele oma eelistusi peale suruma on natuke nõme. Eriti arvestades asjaolu, et kuigi ilmselgelt keegi seda TqHq saiti luues ette ei näinud, on Tesla palju rohkem USA toode kui pooled Big 3 produktid ja praktiliselt neist kõigist ka rohkem musklis. Et nagu selgelt pealkirjastatuna võiks ju üks teema foorumisse ära mahtuda äkki?

Neid kohti, kus oma ideoloogiat levitada, on Internetis piisavalt.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.02.2018 at 16:20 2 edits. Last edited 05.02.2018 at 16:25 by Jesper
Vanaisa
  
Moderator
Põnevaid elektriautosid.
The Aspark Owl just did 0-60mph in 1.9s



A prototype electric supercar has just accelerated from 0-60mph in 1.92s. Yes folks, Japanese supercar-maker Aspark has tested its Owl EV, and it has delivered.

Delivered on a promise Aspark made last year, confidently predicting its two-seat, butterfly-doored exotic could run the benchmark 0-62mph sprint in less than two.

How? Hoosier racing tyres, to start with. According to information we learned at Frankfurt last year, the Owl runs a pair of 40kW motors, offering up 429bhp and 563lb ft of torque. There’s a battery and supercapacitor setup (the latter recovering energy from braking), for instant juice.

Juice sent to all four wheels of course, for that mind-blowing acceleration run. The motors are small. The car is light (850kg). It sits low (just 990mm tall).

Aspark reckons this Owl is capable of hitting 174mph flat out, a top speed that would likely affect the claimed 93-mile battery range.

But still. 0-60mph in 1.92s. That is ridiculous.

Ah jaa, osta saab ka ilmsesti - tehakse 50tk ja maksab $4.4 milli tükk :)
19.02.2018 at 19:09
vvt
  
Põnevaid elektriautosid.
quote:
diisel ja bens mootorite tootmise ärakeelamise aasta on juba paigas, vähemalt inglismaa ja prantsusmaa kohta. Täpset aastaarvu ei mäleta, aga see aeg oli lähedal... sisep.mootorite kasutamise keelamist ilmselt niipea ei tule. pealegi, tegemist niiehknaa hobiautodega ja selles kontekstis ei sega ilmselt ka ulmesse tõusev bens hind ja maksud. pealegi, selline konversioon riputab autole külge umbes 120 000 eur hinnasildi, mille puhul pole bensiini liitrihind niikuinii enam peamiseks motivaatoriks.


Noh Norras näikse olevat märksa kaugemale jõutud - Norra enda omamaine ainus auto on need jubedad elektrikääbikud, mida Oslos igal nurgal kohtab.
Aga maksud teevad imet: Norra uute autode müügi edetabelis on üksainus sisepõlemismootoriga auto - mingi ökodiisliga Skoda Oktavia.
Ülejäänud 9 on erinevad "voldilised".

Niiet kui maksudega, kunstlikult sisepõlekaga auto hind kosmiliseks muuta, siis küll hakatakse siin ka ostma.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
06.03.2018 at 16:06
tqhq.ee foorum : Autod : Põnevaid elektriautosid.   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.