register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Cuba - kaduv maailm   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
19.11.2016 at 00:04
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Selline üheteljeline hobuvanker oli laialt levinud transport


19.11.2016 at 00:05
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Aga oli näha ka härjavankrit

19.11.2016 at 00:06
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Ja isegi lohistit !

19.11.2016 at 00:07
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Asi mis kuulus iga vähegi korralikuma majapidamise juurde oli kiiktool, nii linnas kui maal. Siin eriti esinduslik komplekt

19.11.2016 at 00:09
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Kogu reisi jooksul hoolitsesid meie energiavaru eest need kaks substantsi

19.11.2016 at 00:11
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Muusika mängis, tüdrukud tantsisid küla keskväljaku ääres.

19.11.2016 at 00:14
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Taksod turiste ootamas

19.11.2016 at 00:16
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
19.11.2016 at 00:16
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
19.11.2016 at 00:17
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Ja turistidele ikka head, paremat. Geniaalne küpsetusvarras...

19.11.2016 at 00:18
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Back on the road

19.11.2016 at 00:21
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Need sloganid tagaakendel olid nats arusaamatud meiesugustele, siin veel üks stiilinäide



kuigi jah, sellise autoga pidi ta tõesti kõva kärbes olema.
19.11.2016 at 00:22
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Kes natuke vanemad on, need mäletavad komalogo võidukäiku meie taskuvabariigis. Seal oli täpselt sama lugu, ainult koma asemel domineeris hammustatud õun. Igal liikuril oli vähemalt üks õunalogo, ediasijõudnutel kaks või rohkem.

19.11.2016 at 00:24
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Ja siinkohal motika eri. Oli rattaid mida meie katsuda ei saanud omal ajal

19.11.2016 at 00:27
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Aga kõige levinum mark oli Jawa, neid liikus hulgi ringi ja see tegi minusugusel Jawa fännil südame soojaks. :)

19.11.2016 at 00:28
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
19.11.2016 at 00:29
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
19.11.2016 at 00:30
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Sellesse rattasse ma armusin ! 634 mootor, muidu kõik uuemad jupid ja millised summutid !!! 16 aastase minu unistuste pill ja ma tegelikult ehitasin endale midagi samasugust, ainult minu ratta summutid ei olnud nii kenad ja ketaspidurist ei näinud ma tollal isegi und mitte. Vähemalt olid minu omal 4.0 laiusega 350 B klassi rinkarehvid, püstolgaas ja rinkalenks. :)



Mul tekkis hull tahtmine mõne Jawaga sõita ja hakkasin kohalikega sellel teemal vestlema. Tõsi esilagu ei sündinud mingit verbaalset kontakti, kuna minu korduvatele hüüatustele "jawa", "jawa" vastati täiesti tühja pilguga, isegi kui lasin oma jutu hispaania keelde panna. Möh, misasi ??? No kuidagi sai selgeks tehtud, et see punane Tsehhi mootorratas. Aaaa, "Haua", si ! :D Hääldus on oluline...

Kahjuks ühtegi Hauat ikkagi rentida ei õnnestunud.
19.11.2016 at 00:37 2 edits. Last edited 19.11.2016 at 00:41 by peep (Moderator)
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Järgmine linn ja järgmine kodumajutus, seekord täiesti autoteemaline. Vaade elutuppa, vasakult paistab magamistuba. Täiesti uus kogemus, mul polnud aimugu kui rikkalikult lõhnab eluruumides seisev Lada. :D

20.11.2016 at 09:51
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Masin ise muidugi väga uhke, puitliistud ustel on midagi erilist. Muide, see lippude teema kordus pea igas teises autos. Kanaada on nende jaoks eriti sõbralikuks loetav riik, sealt tuleb palju turiste.

20.11.2016 at 09:54
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Natuke kaubandusest ja rahast. Riigis on käibel kaks valuutat ja üldjuhul eurode ega dollaritega midagi osta ei saa. Kohalikud valuutad on CUP ehk peso ja CUC ehk convertible peso. 1 USD = 1 CUC = ca. 25 CUP Ehk siis umbes nagu meil oli vene rubla ja soome mark. Riigitöötajad saavad oma palga muidugi puupesodes ja nii armetult vähe, et nende elus hoidmiseks kehtib endiselt toidukaardi süsteem. Spets kaardipoed jagavad kuivaineid, rasva, suhkurt jm elementaarset, et inimesed nälga ei sureks. Saar hoolimata ideaalsetest tingimustest ennast ise toiduga varustada ei suuda, kuigi peale 90'ndate näljahäda on asjad paremuse poole liikunud.

1989 lõpetas suur vend Kuubale kütuse ja toiduabi andmed, mille tõttu tekkis majanduskriis ja näljahäda. Kuuba elanikud kaotasid nendel aastatel keskmiselt 9 kg kehakaalus, tulemus mida nüüd meie poliitikud üritavad järele teha. Muidugi ei räägitud näljahädast, vaid seda jama nimetas valitsus "special period". Polnud transporti, polnud elektrit, polnud süüa. Siis hakati tegema jõupingutusi kõva valuuta teenimiseks, et toitu sisse osta, arendati turismi ja tegeleti riiklikul tasemel narkokaubandusega.

Igatahes, on olemas kaks universumit mis teineteisest väga kaugel eemal, riiklik süsteem ja eraettevõtlus. Viimane on olnud mõnda aega lubatud ja seeõttu olukord on ka vaikselt normaliseerunud. Siiski kohalike ostujõud ja turisti ostujõud erineb kümnetes kui mitte sadades kordades.

Selline on riigipood

20.11.2016 at 10:10
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
20.11.2016 at 10:11
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Inimesed järjekorras, saamaks kätte oma toiduratsiooni

20.11.2016 at 10:18
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Valitsusel on õnnestunud teha edusamme juur ja puuviljade kasvatamise osas. Üle riigi on rajatud põlde ja antud inimestele maad harimiseks tingimusel, et nad müüvad vähemalt mingi osa oma saadustest riiklike hindadega. Tihti asuvad need põllulapid linnas või lausa mõne tehase territooriumil ja tihti on põllu kõrval armetu hütt või onn kus elab räämas perekond kellel polegi mujal olla.

20.11.2016 at 10:22
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Cuba - kaduv maailm   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.