register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Registrimassi seadus   1 2 3  
Poster Message
cartmann
Registrimassi seadus
Kas keegi on kokku puutunud lähemalt selle seadusega, kus vähendatud massiga autod saavad s6ita B kat lubadega?
nimelt mul on kastikal registrimassiga toodud kaal 3500kg peale aga aastal 2016 pidi registrimass ära kaduma ja autosi hinnatakse täismassi järgi. Mul olnud viimasel ajal palju kokkupuudet politseiga ja alati kysinud, kuda selle asjaga on. Siiani kehitatuyd 6lgu, et mis muudatusest sa räägid. reg mass 3500 ja s6ida B kati lubadega.
Nädalavahetusel oli mu auto roolis s6branna ja kinni pidas piirivalve grupp. Nemad aga väänasid ära, ei teinud kiirmenetlust, ja väitsid, et 2016.01.01 ei v6i enam s6ita B kat lubadega ja auto eniveis N2G. Näidati mulle ka paragrahvi, kus selline asi kirjas. Nyyd ongi segadus, kuna k6ik räägivad eri juttu. Autokooli 6petaja ytles, et regstrimassi m6iste pole kuhugi kadunud. Samas googeldasin ja leidsin kysimuse, kus oli sama teema , aastal 2012, seal yks s6idu6petaja viitas ka samale paragrahvile, et on tulemas selline muudatus jah. P6hjus, et viia yhtseks EU määrustega. M6istan täiesti aga eelmine aasta oli kuulda, et see seadus ei muutunud siiski. lisaks pidi tulema koju ka teade, meeldetuletus, selliste s6idukite omanikele. Mulle aga pole midagi tulnud.
Enda loogika järgi, kui reg massi m6iste on alles, peaks mu auto olema siiski B kat s6iduk.
Autol siis vähendatud 4500kg täismass 3500 kg peale(reg mass), tyhikaal 3512.
Jagage kogemusi siis
hilem viskan m6ned lingid ka.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
02.05.2017 at 20:06
ramman
Registrimassi seadus
Mul GMC Sierra 2500 .Registrimass on toodud 3901-e pealt 3500 kg peale. Pilli enda tühimass on 2550 ja kategooria on N2. Ja mulle pole ka mingit kirja või teadet koju tulnud ega ka eesti.ee peale.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
02.05.2017 at 21:08
cartmann
Registrimassi seadus
quote:
ramman: Mul GMC Sierra 2500 .Registrimass on toodud 3901-e pealt 3500 kg peale. Pilli enda tühimass on 2550 ja kategooria on N2. Ja mulle pole ka mingit kirja või teadet koju tulnud ega ka eesti.ee peale.
Kas sa s6idad B lubadega?
on sind kontrollitud?

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
02.05.2017 at 22:04
Pedaal
Registrimassi seadus
No krt. Liiklusseaduse neid punkte on ju arutatud juba aastaid.
Registrimass EI määra kategooriat ja punkt. Antud juhul on see vaid koorma raskust piirav number ja kõik.
02.05.2017 at 22:13
kaedoo
 
Registrimassi seadus
https://www.mnt.ee/et/soiduk/soidukite-ja-masinate-kategooriad
66) registrimass on juhi, sõitjate ja veosega täisvarustuses sõidukile registreerimisel määratud suurim mass, mis ei tohi ületada täismassi;(oleks pidanud nõudma auto kaalumist)
89) täismass on valmistaja määratud juhi, sõitjate ja veosega täisvarustuses sõiduki suurim mass;(neil õigus).
https://www.riigiteataja.ee/akt/130122011010?leiaKehtiv
Pead ise sobrama või mnt.ee-st järgi küsima.
Kui eksin siis sorry. :beer

02.05.2017 at 22:36
ramman
Registrimassi seadus
quote:
cartmann:
quote:
ramman: Mul GMC Sierra 2500 .Registrimass on toodud 3901-e pealt 3500 kg peale. Pilli enda tühimass on 2550 ja kategooria on N2. Ja mulle pole ka mingit kirja või teadet koju tulnud ega ka eesti.ee peale.
Kas sa s6idad B lubadega?
on sind kontrollitud?
Ma küll sõidan kastikaga ülivähe, enamus ajast bussiga. Kasutan ainult siis, kui vaja teda tööloomana. Aga siiani pole kotitud.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
02.05.2017 at 22:36
cartmann
Registrimassi seadus
Kuidas ei määra regmass lube?
Ma hetkel tegelen ja mässan asjaga aga oleks hea kuulda, äkki kellegil midagi tarka öelda. Politsei pole asjas yksmeelel. Päris paljudega räägitud ja lastud rääkida. lähipäevil yritan arki j6uda. Seni aga v6ib siia pilduda oma arvamus ja teadmisi

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
02.05.2017 at 22:42 1 edit. Last edited 02.05.2017 at 22:44 by cartmann
kaedoo
 
Registrimassi seadus
quote:
ramman:
quote:
cartmann:
quote:
ramman: Mul GMC Sierra 2500 .Registrimass on toodud 3901-e pealt 3500 kg peale. Pilli enda tühimass on 2550 ja kategooria on N2. Ja mulle pole ka mingit kirja või teadet koju tulnud ega ka eesti.ee peale.
Kas sa s6idad B lubadega?
on sind kontrollitud?
Ma küll sõidan kastikaga ülivähe, enamus ajast bussiga. Kasutan ainult siis, kui vaja teda tööloomana. Aga siiani pole kotitud.
N2 ju üle 3,5T, valmistu pädevama inspektori puhul vaidluseks ja osakute ostuks ja ma ei viitsi kogu RT läbi sirvida. Kui keegi leiab punkti et registermass ei mängi rolli, annab julgelt teada. :)
02.05.2017 at 22:46
cartmann
Registrimassi seadus
jah. aga jutt on N2 mille reg mass on 3500. Mul selle kohta ka yks screenshot aga seda ei suuda siia lisada hetkel. seal on lahti seletatud , et transit N2 reg massiga 3500 on B kategooria lubadega s6idetav. Siiani on seda olnud ka minu auto.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
02.05.2017 at 22:50
ramman
Registrimassi seadus
Ma praegu selles mõttes eriti ei põe, enamus ajast seisab. Plaan nagunii maha müüa või vahetada näiteks ATV vastu. Tahab veits kõpitsemist siit-sealt ja siis hea meelega annaks edasi inimesele, kellel on teda tõelise tööloomana vaja. Mul suuremad tööd tehtud, milleks teda vaja oli ja nagunii kõigi autodega korraga sõita ei suuda :)

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
02.05.2017 at 22:52
ramman
Registrimassi seadus
Kiire guugeldamine andis sellise vastuse:
http://www.vastused.ee/loe/liiklus-ja-soidukid/liikluskoolitus/3079/mis-kategooria-juhiluba-nouab.html
Ühesõnaga, eelmise aasta 1. jaanuarist peab olema kategooria täismassile vastav. Niisiis, kas autokooli või vahetada oma masinad kergemate vastu.
Leidsin veel ühe artikli, milles maanteeamet väidab, et selliseid autosid on registris alla 100 ja igat omanikku pidavat personaalselt teavitama. Mul GMC juba mitu head aastat olnud ja pole mulle ühtegi teadet tulnud. Ei tea, kas bürokraatia hammasrataste vahele jäänud, või on auto ''kergemaks'' muutunud, et minuga ühendust pole võetud.


____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
02.05.2017 at 23:05 1 edit. Last edited 02.05.2017 at 23:11 by ramman
kaedoo
 
Registrimassi seadus
Leitud: (3) B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega isik võib 2016. aasta 1. jaanuarini juhtida C-kategooria mootorsõidukit, mis on kantud enne käesoleva seaduse jõustumist liiklusregistrisse, tingimusel et mootorsõiduki registrimass ei ületa 3500 kg, või sama mootorsõidukit koos kerghaagisega.
02.05.2017 at 23:12
cartmann
Registrimassi seadus
Just seda näidati ka minule aga see peaks kehtima kui reg mass on kaotatud seadusega. Aga ka minue pole teadet tulnud, et seadus muutub ja autoga ei tohi enam B kat lubadega s6ita.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
02.05.2017 at 00:06
wagoneer
Registrimassi seadus
Paarile tuttavale tulid täitsa kirjad postkasti. Et vot nüüd nii lood ja enam edasi ei tohi B lubadega liigelda. Aga osadele pole tulnud. Ei teagi milles see asi.
Üks tegelane vaidles ka selle erigrupi poliisiga ja sai vastuseks,et seaduse mitte tundmine ei vabasta vastutusest :)
Tehti kirjalik hoiatus ilma trahvita. Aga nüüd asi ametlikult kirjas ja rohkem vaielda pole mõtet.
Ehk mida rohkem torgid seda kiiremini lähed C lubasid tegema :)

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
02.05.2017 at 02:23
Pedaal
Registrimassi seadus
Sellest räägiti telekas, raadios, foorumites, ajalehtedes ja ajakirjades jne. Samuti võeti seadus vastu koos üleminekuajaga ehk jaanuarist kehtib vaid täismassiga kategooria määramisel ja kõik.
03.05.2017 at 09:16
Pedaal
Registrimassi seadus
Ja konks on veel selles et kui teed c load ja sõidad nendega ja veel muudetud reg.massiga autoga siis koormat ikka peale panna ei saa täismassi järgi siis piirab veel see reg.mass.
03.05.2017 at 09:19
v6sa
Registrimassi seadus
quote:
cartmann: Just seda näidati ka minule aga see peaks kehtima kui reg mass on kaotatud seadusega. Aga ka minue pole teadet tulnud, et seadus muutub ja autoga ei tohi enam B kat lubadega s6ita.


Mis seadusega see regmass peaks kaotatud olema?

Praegu kehtiv LS (https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv#para93) ütleb nii:
§ 93. Mootorsõidukite kategooriad
(1) Mootorsõidukid ja autorongid jagunevad vastavalt juhtimisõigusele põhikategooriatesse ja alamkategooriatesse.
(2) Mootorsõidukite, autorongide ja masinrongide põhikategooriad on järgmised:
...
3) B – auto, mille lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi ja mis on kavandatud ja valmistatud vedama lisaks juhile veel kuni kaheksat sõitjat; sama auto koos kerghaagisega; sama auto koos haagisega, mis ei ole kerghaagis, kusjuures autorongi lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi; sama auto koos haagisega, mille lubatud täismass ületab 750 kilogrammi, kusjuures autorongi lubatud täismass ületab 3500 kilogrammi, kuid ei ületa 4250 kilogrammi, tingimusel et sellise auto ja haagise ühendi juhtimisõigus on saadud pärast vastava sõidueksami sooritamist;
[RT I, 28.02.2015, 1 - jõust. 01.05.2015]
...
5) C – auto, mis ei kuulu D-kategooriasse ega D1-alamkategooriasse ja mille täismass on üle 3500 kilogrammi ning mis on kavandatud ja valmistatud vedama lisaks juhile veel kuni kaheksat sõitjat; sama auto koos kerghaagisega;
...
§ 94. Juhtimisõigus
(1) Mootorsõidukit võib juhtida isik, kellel on vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus ning kelle juhtimisõigust ei ole peatatud, ära võetud või kehtetuks tunnistatud või keda ei ole juhtimiselt kõrvaldatud.
...
(4) B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega isik võib juhtida nii B1-alamkategooria mootorsõidukit kui ka A-kategooria sümmeetrilise rataste asetusega kolmerattalist mootorsõidukit. Kui A-kategooria sümmeetrilise rataste asetusega kolmerattalise mootorsõiduki mootori võimsus ületab 15 kilovatti, peab B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega isik olema vähemalt 21-aastane.
[RT I, 28.02.2015, 1 - jõust. 01.05.2015]
(5) C-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega isik võib juhtida ka C1-alamkategooria mootorsõidukit.


Ehk kui tahad krusaga ringi sõita, hangi krusa load. Igasugune protsessimine on praegu kehtiva LS alusel luhtumisele määratud üritus.

LRBst võiks muidugi täitsa ametlikult küsida, miks ei ole puudutatud kodanikku teavitatud, kuigi lubati.
03.05.2017 at 12:46 1 edit. Last edited 03.05.2017 at 12:48 by v6sa
cartmann
Registrimassi seadus
Mul on load täitsa olemas, selles polegi probleem.
Tglt ei tea neid asju ka politsei üheselt.
Mind on mitu korda peetud ja olen küsinud seda ka. Alati vastus, et võib B kat sõita.
Nüüd oli esimene juhus ja kohe oli b kati juht roolis.
Homme läengi ARKi ja jaoskonda, saan vastavate inimestega kokku, kes paberid üle vaatavad ja otsustavad.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
03.05.2017 at 13:19
vr_
  
Registrimassi seadus
quote:
cartmann:
Mind on mitu korda peetud ja olen küsinud seda ka. Alati vastus, et võib B kat sõita.
Nüüd oli esimene juhus ja kohe oli b kati juht roolis.

Mis imetrikke peab tegema, et nii tihti kinni peetakse? Auto pärast lihtsalt?
Mul siiamaani konto avamata kodukamaral, vaid vene miilits kaks korda saua näidanud.
Mina olen ka aru saanud, et väike grace periood anti ja edaspidi läheb tehaseandmete järgi kõik kaalud ja kategooriad. Pakun, et need lubadusi jaganud politseinikud ei tea ise kuidas õigesti on.

____________________________
Imperialist 71
03.05.2017 at 21:19 1 edit. Last edited 03.05.2017 at 21:20 by vr_
kareelius
Registrimassi seadus
Sellest et 2016 aasta algusest seadus muutub on räägitud ikka aastaid , nii et üllatusena ei tohiks see küll enam kellelegi tulla.
03.05.2017 at 22:36
cartmann
Registrimassi seadus
Eks auto pole ka päris tavaline. On piisavalt agasid, mis huvi pakuvad miilitsale.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
03.05.2017 at 23:03
cartmann
Registrimassi seadus
quote:
kareelius: Sellest et 2016 aasta algusest seadus muutub on räägitud ikka aastaid , nii et üllatusena ei tohiks see küll enam kellelegi tulla.
No püüdke nüüd aru saada, et kui isegi politsei on segaduses siis pole see teema nii must valge midagi. Niteks halli, era, skodaga mendid pold reg massi seadusest kuulnudki. Jaurati jah seda teemat aga kui aeg käes siis pold mingit kindlat vastust enam kuskil. Mäletamist möõda oli siin hoorumis isegi teema selle kohta, et kas muutus või, mis sai
Häirib, et siin ei suudeta kaasa mõelda ilma parastamiseta jne. Ikka vaja nähvta.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
03.05.2017 at 00:24
QLZ
 
Registrimassi seadus
Ega politsei ei puutu asjasse, kui seadus näeb nii ette siis nii on. Mul endal ka üks n2 3500kg registrimassiga aparaat ja enda huvides uurisin välja kuidas ja millal. Võttis aega väga vähe et leida vastused. Registrimassi piirangust võib kasu olla siis kui on kaalupiirangud mis on registrikaalu, mitte kategooria järgi. Seda ka et õuealal ei tohi n2 parkida, seal ei loe kui registrimass alla toodud 3500kg peale.

____________________________
460 - Thank The Lord For The Big Block Ford
03.05.2017 at 00:38
pimeroolis
Registrimassi seadus
Ok aga kui auto passis loeb M1G ?

____________________________
Ford Excursion 6.0 Limited
...rõõm ilma diislita on teesklus...
04.05.2017 at 03:08
kareelius
Registrimassi seadus
Ma ei tahtnud nähvata. Aga enda autopargis ka pidevalt mõni selline, mis enam ei klassifitseeru b-kat alla. No ei saa enam naist nende rooli panna.
Veel huvitavam teema on see, et vahepeal oli siin isu H2 järgi ja selle täismass on ka ju üle 3500kg. No osadel, mis meil siin müügiks on omal ajal jauratud selle reg.massiga millest enam kasu pole aga 1 Eestis müügi olev oli täismassiga 3500 (see oli kuulutuses suurelt kirjas ja ka mnt e-teenindusest kontollisin, nii oligi). Vot mis moodi see saavutati?
04.05.2017 at 07:44
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Registrimassi seadus   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.