register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Firmaauto maksustamine   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
quote:
vvt: automaks
Jah muidugi, need kes suudavad elada oma isiklikku vara ja rahakotti firma omaga segi ajamata, peaks "solidaarselt" hakkama nendega koos maksma, kes ei suuda. Et nagu toetame nõrgemaid vms :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.01.2018 at 13:01 2 edits. Last edited 30.01.2018 at 13:07 by Jesper
madis
Firmaauto maksustamine
Minu hinnangul võiks Eestis igasuguse automaksustamise lõpetada. Meil on hajaasustus ja probleem sellega et osad alad jäävad puha tühjaks.
Kui keegi ostab firmale auto, ajab sellega tööasju ja siis ka eraasju (piirid on hägused) siis las ajab. Heal juhul jääb tal 1 auto juurde ostmata, ehk siis ekspordi/impordi suhe paraneb.

Autokasutuse tasu korjatakse niikuinii läbi aktsiisi kokku.
30.01.2018 at 15:30
hents99
  
Firmaauto maksustamine
quote:
aare45: Tere,

küsimus trackeri kohta, et kuidas see toimib, vajab vist sim kaarti, kas see on kuupõhise hinnaga ja kuidas üle piiri toimib roumingus, minule võõras teema aga hakkas pisut huvitama. Ehk keegi valgustab pisut. Tundub mugav asi olevat.

Oleneb seadmetest ja kasutusvajadustest. Tarbesõidukite vs eraauto jaoks.

SIM kaarti vaja, ca 1.5-2 eurot kuus (mul oli Mint masinas pakett Elisas), seadme (Amber Connect) kuutasu pole. Joonistavad kõik sõidud, kui palju aega kulus jne. Reaalajas töötav. Telefoni äpp, saab kusiganes ja mis ajal iganes vaadata, kas auto sõidab, süüde on sees või väljas kui ei sõida jne.

Akut tühjaks ei tõmmanud ka 1-2 nädalat seistes. Minuteada kestavad seadmete enda akud juba ca nädala.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.01.2018 at 15:51 2 edits. Last edited 30.01.2018 at 15:53 by hents99
mrtn
Firmaauto maksustamine
quote:
madis: Minu hinnangul võiks Eestis igasuguse automaksustamise lõpetada. Meil on hajaasustus ja probleem sellega et osad alad jäävad puha tühjaks.
Kui keegi ostab firmale auto, ajab sellega tööasju ja siis ka eraasju (piirid on hägused) siis las ajab. Heal juhul jääb tal 1 auto juurde ostmata, ehk siis ekspordi/impordi suhe paraneb.


Sa ajad sotsialismi prisma läbi liiga ratsionaalset juttu.

Automüüjad on ka asja ära tabanud ja reklaamivad esilehel väikeste keskklassiautode kuumakset 157,- ja teevad omalt poolt kõik, et autode arv riigis kahekordistuks. Õige kah, autod on super.

See on palju väiksem summa kui keskmine erisoodustus.
30.01.2018 at 16:49
vvt
  
Firmaauto maksustamine
quote:
madis: Minu hinnangul võiks Eestis igasuguse automaksustamise lõpetada. Meil on hajaasustus ja probleem sellega et osad alad jäävad puha tühjaks.
Kui keegi ostab firmale auto, ajab sellega tööasju ja siis ka eraasju (piirid on hägused) siis las ajab. Heal juhul jääb tal 1 auto juurde ostmata, ehk siis ekspordi/impordi suhe paraneb.
Autokasutuse tasu korjatakse niikuinii läbi aktsiisi kokku.

Sellel loogikal on üks väike probleem - nimelt aktsiisist ei laeku piisavalt. Tõsta aga ei saa, sest tekib tankimine väljaspoolt Eestit. Ehk aktsiisi tõusule ei järgne korrespondeerivat laekumist.
Küll ei saa ma aru sellest "firmaautode eelnõu" loogikast, kui on võimalik minna otse, miks siis mindi keerulisemat teed?
Tegelikult tean ka vastust - selle jändi alguses oli rahandusminister Jürgen Ligi ja seal parteis on igasugune vara otsene maksustamine võrdsustatud pühaduseteotusega.
Hilisemad vennad aga ei suutnud/tahtnud seda rongi enam peatada. Ja võib-olla ei taipa ka valitud tee keerukust.

Püsiva automaksu haldamine on lihtsalt väga lihtne, saab nt seostada mõne toiminguga, kui pole tasutud, siis on blokk peal. Ülevaatusel, müümisel vms. IT vahenditega lihtne teha.
Kõik see jant N1na müüdavate sõiduautodega jääks lihtsalt olemata.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
30.01.2018 at 16:54 1 edit. Last edited 30.01.2018 at 16:55 by vvt
vvt
  
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper:
quote:
vvt: automaks
Jah muidugi, need kes suudavad elada oma isiklikku vara ja rahakotti firma omaga segi ajamata, peaks "solidaarselt" hakkama nendega koos maksma, kes ei suuda. Et nagu toetame nõrgemaid vms :)

No täna toetab eraisik oma säästudelt soetatud autoga riiki rohkem kui mõne kalli auto ettevõttele soetamine.
Üks põhjus, miks uusi autosid ostetakse ettevõtte kaudu ongi võimalus saada auto ostult 20% soodukat. Eraisik seda ei saa.
See nagu kah kole ebaõiglane.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
30.01.2018 at 16:57
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
No ega mul kahju pole, Volvo 850 ülalpidamine on suht odav, jõuan nii umbes paari-kolme maksuameti tagakiusamise tõttu nälja piiril vaakuvat ettevõtjat toetada küll! :lol Vaesekesed saavad vähemalt länkari nahkistmes oma maksupoliitilistes tõmbetuultes kangeks külmunud konte soojendada.

Reaalselt kui need nn "ettevõtjad" kulutaks sama palju oma vaimuenergiat äri edendamise peale kui nende "tööautodega" sahkerdamise peale, siis nad oleks kõik päeva lõpus plussis ilmselt...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.01.2018 at 17:12 2 edits. Last edited 30.01.2018 at 17:16 by Jesper
DevilDeVille
  
Firmaauto maksustamine
quote:
vvt:
quote:
madis: Minu hinnangul võiks Eestis igasuguse automaksustamise lõpetada. Meil on hajaasustus ja probleem sellega et osad alad jäävad puha tühjaks.
Kui keegi ostab firmale auto, ajab sellega tööasju ja siis ka eraasju (piirid on hägused) siis las ajab. Heal juhul jääb tal 1 auto juurde ostmata, ehk siis ekspordi/impordi suhe paraneb.
Autokasutuse tasu korjatakse niikuinii läbi aktsiisi kokku.

Sellel loogikal on üks väike probleem - nimelt aktsiisist ei laeku piisavalt. Tõsta aga ei saa, sest tekib tankimine väljaspoolt Eestit. Ehk aktsiisi tõusule ei järgne korrespondeerivat laekumist.


Meie "juhtidest" lontkõrvadele ei laekugi piisavalt. Iialgi. Olid ajad, mil kütuseaktsiisist oli kindel protsent suisa seadusega ettenähtud teedeehituseks ja hoolduseks. Seda seadust eirasid poliitsotsiopaadid hämmastavas poliitgrupeeringuteüleses üksmeeles ja raha läks ühiskatla musta auku. Kuniks pukis on küündimatud lollpead, kellel puudub elementaarne arusaamine lisandväärtuse tekkemehhanismidest, polegi mingit loogikat ega mõistuslikkust tarvis eeldada.

Ah et raha on vähe? Pole probleemi, tõstame makse või teeme mõne lisaks. Küll siis tuleb õnn õuele.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
30.01.2018 at 17:27 2 edits. Last edited 30.01.2018 at 17:29 by DevilDeVille
johndoe
Firmaauto maksustamine
Igalpool on see nii et raha on alati vähe. Ja kõik need roosa varjundiga kambad püüavad seda raha kiiremini laiali jagada kui teised seda teenida suudavad.

Ja sellest saksa automaksust on kah vähe, äkki isegi aitkas kui vvt rehkendus õige oleks aga minu õnneks mitte :D. "maut" ist räägitakse juba eelmistest valimistes saati.
30.01.2018 at 19:40
viplala
Firmaauto maksustamine
Aga miks mitte teha elamise maks kõigile inimestele, noh nagu riigi toetuseks või nii, näiteks 1000 euri aastas, firmadele 20% käibest. Autod, jalgrattad, jala käimine vastavalt 1000, 100, 100 euri aastas. Saab veel kinnisvara maksu teha, elamispind 10 euri 1m2 kuus, maa 1 eur 1m2 kuus. Söögikraamile võiks ka kahjulikkuse maksu otsa lajatada, 10 euri kg/l, olenemata tootest. Kõik toetused saaks ära kaotada. Ütleme nii, et tegelikult on võimalik see riik jalgadele aidata küll. Elu oleks nigu lillepidu ja riik õitseks.
30.01.2018 at 20:11
peep
 
Moderator
Firmaauto maksustamine
Kuna meil kehtib demokraatia, siis “elamise maksu” vms. ei ole võimalik kehtestada. Absoluutse monarhia puhul see ei oleks muidugi probleem aga sel süsteemil jällegi omad miinused. :D
30.01.2018 at 21:09
johndoe
Firmaauto maksustamine
Järgmiseks tehakse lätti ühiselamud kus saavad lõuna-eesti inimesed omale uue aadressi ja ka tulumaks läheb sinna(kui liiga kõrge tulumaks nt tuleb)
30.01.2018 at 21:31
kaedoo
 
Firmaauto maksustamine
Peaks hoopis lätti kolima(LaEs võiks riigi nimi olla) kõik firmad ja töötav rahvas ja las valitsus majandab siin. Tühi väli, igav liiv. Muidugi Riiast tunneli tegemine Helsinki oleks probleem :)
30.01.2018 at 21:46
viplala
Firmaauto maksustamine
quote:
peep: Kuna meil kehtib demokraatia, siis “elamise maksu” vms. ei ole võimalik kehtestada. Absoluutse monarhia puhul see ei oleks muidugi probleem aga sel süsteemil jällegi omad miinused. :D

No tegelikult meil on kaudne elamise maks olemas, see on maamaks. Kui tuleb ka kinnisvara maks siis läheb ka see sinna alla. Teema selles, et igast teisest maksust sa saad loobuda, ei sõida autoga, ei söö, ei tarbi elektrit jne, kuid maamaksu maksmata jätmine viib su kodu panktrotihalduri kätte ja sind visatakse kodutuna tänavale. Kodu samas, on aga üks elu tähtis osa ja mis on isegi põhiseadusega kaitstud. Seega jah, see ei ole küll otseselt elamise maks, kuid on sellega seotud üsna lähedalt. Inimese kodu peaks olema võimatu käest võtta kui just ise sellele panti ei pane või kuritegelikul viisil maha ei mängi. Kodu peaks olema püha ja puutumatu siin maal. Aga ei ole. Jääd töötuks, ei suuda makse tasuda, oled paadialusena kuuse all näpp suus. Sellist asja ei tohiks olla. Ma imestan, et ükski erakond seda oma valimislubadustesse pole sisse võtnud.
30.01.2018 at 22:10
franz125
Firmaauto maksustamine
Mu arvamine selline et iga tagantjärele maks mingi ostetud asja pealt(auto,maja,paat jne.)on topelt maksustamine.Raha pealt ju maksti juba mida teeniti.
30.01.2018 at 22:29
Henri_
 
Firmaauto maksustamine
quote:
kaedoo: Peaks hoopis lätti kolima(LaEs võiks riigi nimi olla) kõik firmad ja töötav rahvas ja las valitsus majandab siin. Tühi väli, igav liiv. Muidugi Riiast tunneli tegemine Helsinki oleks probleem :)

Läti ei ole iga küsimuse vastus. Nende automaks on päris...tuntav.

2016a detsembris kirjutasin ma nii:
quote:
Ma just arvutasin, et ma oma kolme auto eest peaks Lätis maksma aastas kokku 1287,69€. Olenemata sellest, kas sõita või mitte sõita, lisaks kütuseaktsiis, käibemaks kõigilt teenustelt jne. Päris karmid numbrid. Las teevad praegu kiirelt selle asja ära, mis juba plaanis, pärast liigse mõtlemisajaga jõuavad veel mingi sellise lolluseni.

Ja tänase seisuga eraisikuna see absoluutselt ei puudutagi mind! :)

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
30.01.2018 at 22:38 3 edits. Last edited 30.01.2018 at 22:45 by Henri_
kaedoo
 
Firmaauto maksustamine
quote:
Henri_:
quote:
kaedoo: Peaks hoopis lätti kolima(LaEs võiks riigi nimi olla) kõik firmad ja töötav rahvas ja las valitsus majandab siin. Tühi väli, igav liiv. Muidugi Riiast tunneli tegemine Helsinki oleks probleem :)

Läti igaaastane automaks on päris kirves.

2016a detsembris kirjutasin ma nii:
quote:
Ma just arvutasin, et ma oma kolme auto eest peaks Lätis maksma aastas kokku 1287,69€. Olenemata sellest, kas sõita või mitte sõita, lisaks kütuseaktsiis, käibemaks kõigilt teenustelt jne. Päris karmid numbrid. Las teevad praegu kiirelt selle asja ära, mis juba plaanis, pärast liigse mõtlemisajaga jõuavad veel mingi sellise lolluseni.

Sorry, ma ei tea Läti seadusi vaid tulistasin puusalt ja meie armastatud kodumaa pedofiilia hakkab pinda käima. See minu arvamus minu mätta otsast. Nniipalju kui olen reisinud siis iga riigi elanikud räägivad täpselt sama- mujal on parem.
30.01.2018 at 22:48
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
Jutt on odav, piirid on lahti - mine siis registreeri ennast Lätti ja hiljem räägi mis tunne on, kui lähed näiteks oma immigratsioonipaberit sisse viima ja tublil vallaamenikul kohe kenasti käsi pikalt ees on :) Palgad on ka 30% madalamad jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.01.2018 at 22:52 2 edits. Last edited 30.01.2018 at 22:53 by Jesper
kaedoo
 
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper: Jutt on odav, piirid on lahti - mine siis registreeri ennast Lätti ja hiljem räägi mis tunne on, kui lähed näiteks oma immigratsioonipaberit sisse viima ja tublil vallaamenikul kohe kenasti käsi pikalt ees on :) Palgad on ka 30% madalamad jne.
Jutu odavus oligi mõte, 15 aastat tagasi oli töökoht Iirimaal olemas aga jäin kallile kodumaale sest Sinu mainitud maksud said tõkkeks eduka elu elluviimiseks.
30.01.2018 at 23:29
hents99
  
Firmaauto maksustamine
Mis ses automaksus nii drastilist on? Ühe inimese/pere kohta 1 auto poleks ju üle jõu käiv? See, et mõnel on 5 autot - järelikult on ka piisavalt jõukust. Auto omamine pole kohustuslik.
Eestis linnad väiksed, vahemaad olematud. Aga eraomandit ju ei maksustata automaksuga.

Ettevõtetele automaks minu arust igati õigustatud. Enamus ettevõtjaid kasutavad/kasutasid reaalselt era autot ettevõtte raha eest. Mitte, et miskit halvasti oleks, era vs tööauto pidamine võrdsustub. Maksadki veidi tagasi, võit jääb evinei mitmekordseks.
Töö autoga tehakse tööd = teenitakse kasu. Kui tekib kahjum, siis pole järelikult mõistlik pidada.
Pigem puudutab see neid, kes jokk olukorras teistele kõrge kaarega kaela kusevad. Nüüd siis tehakse neile liiga.
Nagu Jesperi viidatud länkari jutt.
Luks-maastur pole tööauto, sellest saavad enamus aru, aga mõned ei saagi kunagi aru saama.

Vähem hala, rohkem tegusid ja tegutsemist. Muidu hoiavadki vähesed tegevad inimesed üleval poliitilist ladvikut(kel reaalselt erahuvideks raha ei jätku, neil on lihtsalt võimalik juurde “küsida”...) ja virisejaid (nt need, kes oma väärtuslikku aega töötamise asemel netiavarustes veedavad kirudes kõiges negatiivses teisi)




____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
31.01.2018 at 03:49 3 edits. Last edited 31.01.2018 at 05:41 by hents99
Vanaisa
  
Moderator
Firmaauto maksustamine
hents, ettevõtluses kasumi teenimine on niigi piisavalt kõrgete maksudega koormatud.
Point on, et kuna lubadusteks on pappi vaja, siis keevitati suht mõttevabalt üks maks juurde.
Küll see ringiga eraisikuni ka jõuab, kõrgemate kaupade/teenuste hindadena.
Elik kaudselt maksab seda maksu igaüks.
31.01.2018 at 06:56
hents99
  
Firmaauto maksustamine
quote:
Vanaisa: hents, ettevõtluses kasumi teenimine on niigi piisavalt kõrgete maksudega koormatud.
Point on, et kuna lubadusteks on pappi vaja, siis keevitati suht mõttevabalt üks maks juurde.
Küll see ringiga eraisikuni ka jõuab, kõrgemate kaupade/teenuste hindadena.
Elik kaudselt maksab seda maksu igaüks.

Ma saan sellest aru, aga see on suuresti tehtudki sellepärast, et mõned ei saanud aru.
Kannatajateks ongi paraku need, kes ei peaks olema.
Ma olen ka veidi ettevõtja, üksi omas OÜ`s. Autod eraomandis, ajan tööasju ka, aga nt 300kW autoga.....pole ju mõistlik.
Sõltub ka massidest. See, et väikeettevõttel on 2-3 autot, polegi kellegi probleem. Ei EMTA ega muu. Paraku aetakse asi massidesse ja siis tekib ka läbipaistvus huiamises. Siis tegeletaksegi sanktsioneerimisega - loogiline.

Mida rohkem on raha, seda vähem tahad seda ära anda ja kordades rohkem tahetakse seda juurde saada(see on ahnus, mis kaasneb paraku alati, väga vähe on erandeid ajaloos/praegu), misiganes võimalustel.
Näiteks jumalik staatus on äge, aga sõltub, kuspool piiri keegi on.

Mulle selles mõttes meeldivad ühiskonnad, kes reguleerivad ise, mis on õige ja mis mitte. Kui 100 inimest said aru, et 1 ei käitunud õigesti, siis pole sel ühel mitte ühegi JOKK seaduse taha pugeda.

Edit: Ma ei ole selle poolt, et ladvik ja nendega seotud ettevõtted omade taskute täitmiseks uusi makse välja mõtlevad.
Aga aru tuleb saada vanast ütlusest: Palju küsid, vähe saad, vähe küsid, üldse ei saa.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
31.01.2018 at 07:09 2 edits. Last edited 31.01.2018 at 07:23 by hents99
DevilDeVille
  
Firmaauto maksustamine
quote:
hents99:
quote:
Vanaisa: hents, ettevõtluses kasumi teenimine on niigi piisavalt kõrgete maksudega koormatud.
Point on, et kuna lubadusteks on pappi vaja, siis keevitati suht mõttevabalt üks maks juurde.
Küll see ringiga eraisikuni ka jõuab, kõrgemate kaupade/teenuste hindadena.
Elik kaudselt maksab seda maksu igaüks.

Ma saan sellest aru, aga see on suuresti tehtudki sellepärast, et mõned ei saanud aru.

Tundub, et ega ikka ei saa küll aru - päeva lõpuks võetakse kõik kalõmmid ja obrokid palgatöötaja taskust. Erasektori palgatöötaja taskust, täpsemalt.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
31.01.2018 at 08:24
hents99
  
Firmaauto maksustamine
quote:
DevilDeVille:
quote:
hents99:
quote:
Vanaisa: hents, ettevõtluses kasumi teenimine on niigi piisavalt kõrgete maksudega koormatud.
Point on, et kuna lubadusteks on pappi vaja, siis keevitati suht mõttevabalt üks maks juurde.
Küll see ringiga eraisikuni ka jõuab, kõrgemate kaupade/teenuste hindadena.
Elik kaudselt maksab seda maksu igaüks.

Ma saan sellest aru, aga see on suuresti tehtudki sellepärast, et mõned ei saanud aru.

Tundub, et ega ikka ei saa küll aru - päeva lõpuks võetakse kõik kalõmmid ja obrokid palgatöötaja taskust. Erasektori palgatöötaja taskust, täpsemalt.

Ju siis ei saanud jah. Ma sain enne aru, et hala käib ettevõtte nimel olevatest autodest, millele on automaks kehtestatud, sina räägid raskest elust, mis nüüd palgatöölistel(kel pole ei ettevõtet, ega -autot) olema hakkab.

Edit: "päeva lõpuks võetakse kõik kalõmmid ja obrokid palgatöötaja taskust" - Kas mõtled seda, et ettevõtja võtab oma kehva majandamise tõttu "puudu jääva" automaksu palgatöölise palga arvelt? Siis on olukord, kus pada sõimab katelt. Milles siis riiki süüdistada, kui ise käitutakse samamoodi.

Muul moel ma küll ei saa aru, kuidas palgatööline päeva lõpuks kannatab. Noh, kannatab küll, aga ikka samamoodi nagu varem (maksab alati 20% rohkem kui ettevõte, mistahes teenuste pealt autot pidades)


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
31.01.2018 at 08:41 1 edit. Last edited 31.01.2018 at 09:38 by hents99
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
Ka tööturul valitseb turumajandus, isegi kassapidajatest on puudus - üldiselt kipuvad paremini majandatud firmad ka paremat töökeskkonda, sh palka, pakkuma.

Noh, erandiks on muidugi ehitusfirmad - mulle üks tuttav tegevjuht kurtis et X5 on ilge saan ja ta parema meelega võtaks mingi hallmetallikuniversiaal-tüüpi kühvli selle asemele, aga kardab et ilma bemmita pole ta enam meeste hulgas piisavalt "alfa" ja hakatakse selja taga luuslanki lööma :D Palju selles nüüd tõtt oli, ei tea, aga ma ei imestaks kui nii ongi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 08:45
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Firmaauto maksustamine   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.