register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Firmaauto maksustamine   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
mrtn
Firmaauto maksustamine
See pole ainult ehituses. See on tavaline inimpsühholoogia, kus absoluutselt kõigega tuleb muljet avaldada, alustades visiitkaardist ja riietusest ja lõpetades autodega ja sotsiaalmeediapostitustega - mida kaugem ja kaamliterohkem puhkus seda ägedam. Tihtipeale elavad need samad esinduslikud kujud 9-kordse üürikas, nagu Lasnamäe tornide esistel parkimisplatsidel on hästi näha.

quote:
Jesper:Noh, erandiks on muidugi ehitusfirmad - mulle üks tuttav tegevjuht kurtis et X5 on ilge saan ja ta parema meelega võtaks mingi hallmetallikuniversiaal-tüüpi kühvli selle asemele, aga kardab et ilma bemmita pole ta enam meeste hulgas piisavalt "alfa" ja hakatakse selja taga luuslanki lööma :D Palju selles nüüd tõtt oli, ei tea, aga ma ei imestaks kui nii ongi.
31.01.2018 at 10:44 1 edit. Last edited 31.01.2018 at 10:44 by mrtn
Vanaisa
  
Moderator
Firmaauto maksustamine
quote:
hents99:

Edit: "päeva lõpuks võetakse kõik kalõmmid ja obrokid palgatöötaja taskust" - Kas mõtled seda, et ettevõtja võtab oma kehva majandamise tõttu "puudu jääva" automaksu palgatöölise palga arvelt? Siis on olukord, kus pada sõimab katelt. Milles siis riiki süüdistada, kui ise käitutakse samamoodi.

Muul moel ma küll ei saa aru, kuidas palgatööline päeva lõpuks kannatab. Noh, kannatab küll, aga ikka samamoodi nagu varem (maksab alati 20% rohkem kui ettevõte, mistahes teenuste pealt autot pidades)


Iga maks tõstab üldist hinnataset, ühel või teisel moel. Ja selle maksame kinni meie kõik. Palgatööline, boss või pramott, vahet pole.
31.01.2018 at 10:46
DevilDeVille
  
Firmaauto maksustamine
Ju siis pole suuremasi omanik/ülemus, kui oma haa-pjati vabanduseks selliseid põhjendusi leiab. Mul töötajad sõidavad kõik vileuute liisingupillidega ringi, samas, kui enda kõigevärskem igapäevakulgur on 26 aastat vana. Pole veel mingeid enesekehtestamise probleeme täheldanud :D

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
31.01.2018 at 10:52
madis
Firmaauto maksustamine
Probleem selles ongi, et maksulaekumiste suurenemine peaks olema korrelatsioonis majanduskasvuga. Ja majanduskasvu numbris ei tohiks arvestada kütusemüüki, energiamüüki jms.
Praegu on nii et majandus kidub aga maksud tõusevad, olukord sarnaneb soku lüpsmisega, midagi nagu tuleb aga...

Eestis riigisektor töötab suht aktiivselt majanduarengu vastu ja ainuke selgitus et tegemist ongi lollidega, isegi vandenõud ei tahaks uskuda.
Kuidas muidu nt selgitada et ehitusbuumi ajal riigitellimused kasvavad ja vastupidi ? Ja riigiasutused ehitatakse "premium" asukohtadesse, nt Lennusadama kõrvale mingi IT putka, samas räägitakse et on oluline "hajutada" ja mitte kontsentreerida Tallinnasse.
Ehitussektor kui majanduskasvu olulisem komponent kõlab juba iseenesest absurdselt.
31.01.2018 at 10:57
hents99
  
Firmaauto maksustamine
quote:
Vanaisa:
quote:
hents99:

Edit: "päeva lõpuks võetakse kõik kalõmmid ja obrokid palgatöötaja taskust" - Kas mõtled seda, et ettevõtja võtab oma kehva majandamise tõttu "puudu jääva" automaksu palgatöölise palga arvelt? Siis on olukord, kus pada sõimab katelt. Milles siis riiki süüdistada, kui ise käitutakse samamoodi.

Muul moel ma küll ei saa aru, kuidas palgatööline päeva lõpuks kannatab. Noh, kannatab küll, aga ikka samamoodi nagu varem (maksab alati 20% rohkem kui ettevõte, mistahes teenuste pealt autot pidades)


Iga maks tõstab üldist hinnataset, ühel või teisel moel. Ja selle maksame kinni meie kõik. Palgatööline, boss või pramott, vahet pole.

Minult võeti, ma võtan teiselt?
Auto saastab, tuleb maksta või loobuda kasutamisest. Kumb on efektiivsem, seda peaks juhtkond ise suutma ostustada.
Miks sellist käitumist siin õigustatakse, aru ma ei saa. See, et ettevõtte juht nö varastab või kärbib paltatöölise tasusid automaksu vms maksu arvelt, ei õigusta küll kirumaks riiki.



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
31.01.2018 at 11:03
Märt
Firmaauto maksustamine
Mul on täna ettevõttes 93 liikurit, vanim on veoauto Hyundai Getz N1 :) kuna tööline elab Tartu vanalinnas ja suurem liikur ei mahu läbi värava hoovi, enamus on 0-5 aastat vanad pirukakärud.
Kogu see keemia, N1 vs M1 on ainult meie konnariigi leiutis ja eila sain viimased M1 liikurid firmast välja. Ma ei saa sellise maksu kehtestamise mõistlikusest aru, et teh passi tähe järgi saab valida, kas erasõitu tohib kompenseerida või peab maksma kogu kompoti pealt maksu ära. Ma ei saa veel mitmest asjast aru, mis sellega seoses on tekkinud - klassiviha, miks OÜ omanik saab auto 20% odavamalt kui palgatööline jms. Keegi ei keela OÜ endale teha, leida endale see nurgake, kus sulle tuleb nii palju pappi, et saad selle X5 osta ilma käibeta ja õnnelikult elu nautida.

Mul on selline näkane tööandja (peeglis teinekord sõiman teda), et juhatusele ei ole ette nähtud kulgurit tööandja poolt. See otsus sai tehtud alguspäevil, kui pidi pikalt ja palju pingutama, et saaks töö tegijatele palga makstud, riigi osa loovutada riigile ja lastele söögi lauale. Iga jumala kord vihastan seaks, kui keegi viriseb OÜtamise teemal. Proovigu enne edukalt OÜtada ja see papp teenida, et tekiks võimalus see pagana pemm osta - raha EI TULE seina seest OÜ arvele.

Märt@ autopede 5 autoga.


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.01.2018 at 11:37
hents99
  
Firmaauto maksustamine
Hehee....Tänud!

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
31.01.2018 at 11:39
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
quote:
mrtn: See on tavaline inimpsühholoogia, kus absoluutselt kõigega tuleb muljet avaldada
Mul isiklikult on üsna ükskõik, kuidas keegi oma raha kulutab või prioriteete seab, niikaua kui see aktiivselt ei takista mind sama tegemast. X5 jutt oli mõeldud humoorika vahepalana :) Isegi see tegelt niiväga ei häiri, kui maksudega susserdatakse, no on kellelgi vähe uuem saan perse all, mis seal ikka, automüüjad tahavad ka elada. Mis hakkab vastu on see hala meeletust tagakiusamisest - riik pole mingit uut maksu kehtestanud või midagi muud teinud, kui hakkas sama palju maksu küsima, nagu ta kõigi teiste käest aegade algusest peale küsinud on.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 11:40
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
quote:
Märt: Keegi ei keela OÜ endale teha, leida endale see nurgake, kus sulle tuleb nii palju pappi, et saad selle X5 osta ilma käibeta ja õnnelikult elu nautida.
A muidu see X5 või mõne muu saani firma arvele ost ongi nüüd kohustuslik või? Ma muidu olin päris uhke selle üle, et tööraamat on viimased 8a sahtlis olnud ja särk on veel seljas (napilt :D), a vot mis välja tuleb, olengi see tossike hoopis kes normaalselt elada ei oska.

A muidu üldiselt keegi ei keela ka "optimeerimise" asemel maksud ära maksta, ei pea sõidupäevikut täitma ja saab spordiklubis käies rahulikult hingata :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 11:48 2 edits. Last edited 31.01.2018 at 11:52 by Jesper
Märt
Firmaauto maksustamine
quote:
hents99: Hehee....Tänud!

Oli see arooniana mulle mõeldud?
Vaatasin just, kui palju ma Q4 riiki toetasin:
EMTA - 2017. a. IV kvartal
Riiklikult tasutud maksud: 340 851,12 € ja tööjõumaksud: 246 131,11 €

Mulle vähemalt jääb selline tunne, et ma oma taskuettevõttega panustan piisavalt. Hetkel ei ole veel "optimeerima" hakanud, kuid kui kogu aeg midagi peale keeratakse, siis tuleb alustada...


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.01.2018 at 11:51
Märt
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper:
quote:
Märt: Keegi ei keela OÜ endale teha, leida endale see nurgake, kus sulle tuleb nii palju pappi, et saad selle X5 osta ilma käibeta ja õnnelikult elu nautida.
A muidu see X5 või mõne muu saani firma arvele ost ongi nüüd kohustuslik või? Ma muidu olin päris uhke selle üle, et tööraamat on viimased 8a sahtlis olnud ja särk on veel seljas (napilt :D), a vot mis välja tuleb, olengi see tossike hoopis kes normaalselt elada ei oska.

A muidu üldiselt keegi ei keela ka "optimeerimise" asemel maksud ära maksta, ei pea sõidupäevikut täitma ja saab spordiklubis käies rahulikult hingata :)

Mul on üks OÜ, kus tegevuseks on autosport ja sinna on ostetud üks honda, millega ma rajal ringe käin sõitmas (kusjuures ei ole KM kohuslane, seega seda maagilist 20% ka ei säästa). Kuna tegu on firma arvel oleva sõiduautoga, mis seisab talvel pukkidel, siis teoreetiliselt peaksin ju iga kuu maksma maksu 229kw pealt, kuna mul on võimalus seda erasõiduks kasutada? Optimeerisin ta esialgu arvelt maha ja plaan on kasutada ainult rajapäevadel ning vedada käruga.

Mainisin juba varem, et kõik muud liikurid on mul isiklikud, maksan nende eest isiklikust palgast, millest maksan peoga makse riigile.

Jesper, kas see, et tööraamat on sahtlis, tähendab seda, et oled end juba maksuvabaks elanud? Või kuidas see sissetulek tekib, ilma töö eest tasu saamata? Dividendist elavad on ju veel suuremad petturid, lüpsavad teisi ju lausa 33%...




____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.01.2018 at 12:00 1 edit. Last edited 31.01.2018 at 12:31 by Märt
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
No firma arvel olev sisuliselt isiklik auto optimeeris ju enne "uut korda" järjest 21%, 33% ja 20%, dividendi eest auto ostmine ainult 33%? Päris suur vahe imho, ei pea sinna sotsmaksu ussipurgi kallale kangutama minemagi äkki?

Ma nüüd täpselt aru ei saa, miks see minu personaalküsimus nii oluline on, aga jah - kuna ma ei teeni raha autoroolis, siis kõigi minu sõidukite eest on makstud nii tulu- kui sotsmaks, käibekat mitte sest need roikad on kõik kasutatuna ostetud. Suht arusaamatuks jääb, miks nii loomulikku asja eraldi välja tooma peab, aga noh mis seal ikka, nüüd on toodud. "Tööraamatu sahtlis" mainisin ära selle pärast, et muidu mõni arvab et seisukoht sõltub soojast istekohast, nagu see tihtipeale kipub olema...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 12:33 3 edits. Last edited 31.01.2018 at 12:40 by Jesper
Märt
Firmaauto maksustamine
Personaalküsimused on ikka peamised ju :)

Mul on üks ainuke civic, mis on OÜ nimel ja see OÜ ei ole KM kohuslane, seega seda 20% säästu ei saanud, sain säästuna selle, et ei võtnud sealt seda raha dividendina välja. Seda siivikut ei ostetud poes käimiseks ega ka linnas sõitmiseks, selleks on paremaid asju olemas. Samas nüüd olen küna ees, et peaksin igakuiselt maksma, kuna auto on olemas. Varemalt piisas teavitamisest, et auto ei ole erakasutuses, nüüd ei piisa. Samas minusugune OÜtaja petab teisi 1 kord - ostes. Dividentitajad, sulaga arveldavad "optimeerijad" petavad teisi ju iga jumala tehinguga.

Ma olen tööalaselt enne misiganes lepingute tegemist vaadanud inforegister.ee lehelt tulevase teenusepakkuja tausta ja tihti on maksunumbrid huvitavalt väikesed kõigil edukatel ettevõtjatel :) ja mõnikord lööb eestlane välja ja tekib tahe kasuatda seda moodsat pealekaebaja äppi :)

Märt@ läheb maksuraha teenima...

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.01.2018 at 12:45
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
No kogu maksutulu mõttes võiks igasugusele väikefirmandusele suht rahuliku südamega kammi turja lüüa, olgu siis aus või natuke vähem aus: https://www.err.ee/677931/neli-protsenti-ettevotetest-toob-riigile-85-protsenti-maksutulust . Minu jaoks isiklikult on tegu pigem elustiilivalikuga, rootslase firmas päevavalguslampide säras teeniks vbl isegi rohkem.

Mind isiklikus plaanis häirib kõige sügavamalt see, et tõenäoliselt ei tuleks kellelegi kunagi pähegi hakata mingite dividendide, OÜ-tamiste ja krt teab mille kallal kangutama, kui neid linnapildis silmatorkavaid ja pööblis kadedust tekitavaid "ettevõtjate" saane ei oleks. Oleks elu palju lihtsam ja ei peaks koguaeg otseselt või läbi lillede turjal küürude puudumist tõestama. Pooldan seda kottimist juba puhtalt selle pärast, et äkki siis jääb muudeks lollusteks vähem aega :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 13:02 1 edit. Last edited 31.01.2018 at 13:04 by Jesper
Märt
Firmaauto maksustamine
Mul on taas veidi erinev arvamus Sinust - milleks ma siis raban, kui ma selle eest endale ei saa head autot, ilusat maja, toredat reisi või aegajalt ka kena veini lubada? Võidab see, kel surres rohekm asju on?? Olen ise üritanud elada nii, et mul endal oleks võimalik oma teenitud asjad sirgeks lüüa, mitte kuhugi kotinurka asju koguda.

Ma saan aru, et Sa oled ettevõtja, nüüd siis küsimus: kui see OÜtamise raha nii kergelt kõigile kätte tuleb, kuhu Sa enda oma siis pistad? Reisimine on paha, parema saani omamine paha, lasnamäelt minema kolimine ebasobiv? Ma ei tea kedagi, kellel lihtsalt ja palju kerget raha tuleks, ikka on taga pikad päevad ja hallid juuksed.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.01.2018 at 15:15
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
Sa ajad siin midagi sassi, mina ei öelnud et kulutamine on paha. Lihtsalt kui näiteks mulle meeldib head veini juua (ja päriselt muideks meeldibki!) ning auto vanusest on suht ükskõik, sulle meeldib ilus ja uus auto aga üks originaal kuus on piisav, siis miks minu mõnu peaks olema kõrgemalt maksustatud kui sinu oma? Jätame aktsiisi hetkel üldse välja. Või kuhu sa selle piiri tõmbaks siis üldse, paneme veinid ka kõik kuidagi kuludesse, et "klientidega koosolekutel" läheb iga nädal kastike ära? Voodi on ka ettevõtluses vajalik, sest sa mõtled seal vahel enne magamajäämist ärile? Reisimine... ahjaa, sry, koolitus :)

Nüüd tegelikult mind ei häiri isegi niiväga see, kui keegi selle veini kuludesse panebki ja see läbi läheb, no palju õnne, ega mina sellest ju vaesemaks ei jää. A vot kui tullakse ütlema et "aga nagunii kõik ju panevad kuludesse, olgu siis iga veinipudeli pealt juba veinimaks, palju lihtsam", siis see ei ole päris okei ikka. Nii päris märgatav osa autosid kui ilmselt ikkagi enamus veinist ostetakse sirge seljaga ilma OÜ-sid kaasamata, noh ja ma kuidagi ei tunne et ma selle pärast riigile rohkem võlgu olen, et töölesõitmiskühvel pole prioriteet veini ees.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 15:56 2 edits. Last edited 31.01.2018 at 15:58 by Jesper
viplala
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper:
Nüüd tegelikult mind ei häiri isegi niiväga see, kui keegi selle veini kuludesse panebki ja see läbi läheb, no palju õnne, ega mina sellest ju vaesemaks ei jää. A vot kui tullakse ütlema et "aga nagunii kõik ju panevad kuludesse, olgu siis iga veinipudeli pealt juba veinimaks, palju lihtsam", siis see ei ole päris okei ikka.

Egas maksusid ei tõsteta selle pärast, et keegi veiniga OÜtab, vaid ikka selle pärast, et vaja oleks oma lennufirmat, uhkeid losse ametnike armeele, pappi Kreeka abimaksete tegemiseks jne. Kui riigil käiks kõik sama rada pidi nagu OÜtaval väikefirmal ja kulud oleksid hästi läbimõeldud, võiks üldse pooled maksud ära kaotada ja elu oleks ikka lill.
31.01.2018 at 16:22
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
Kogu otseselt valitsemisele kuluv raha on umbes 10% riigieelarvest, ehk siis isegi kui kogu "ametnike armee" erandeid tegemata õue külma kätte saata, siis ei saaks isegi ühest suurest maksust lahti. Lõviosa on ikka riigikaitse, haridus, tervishoid, pensionid jne. Ma saan aru, et haridusse tuleks rohkem suunata, anoh nii hull see asi nüüd ka vast ikkagi ei ole, et kümnendik järsku poolega võrdub.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 16:51 1 edit. Last edited 31.01.2018 at 16:51 by Jesper
viplala
Firmaauto maksustamine
Pooled maksud ei tähenda automaatselt maksude tulubaasi jagamist kahega. Erinevad maksud toovad erinevalt sisse. Tulumaks ja käibemaks aravatavasti enim, e sigarettide vedelikele lajatatav aktsiis aga võib jääda üldse miinusesse kui mitte arvestada suitsude müügi osakaalu suurenemist sinna alla. Seega ma usun küll, et paljud maksud võiksid olemata olla kui riik suudaks targalt eksisteerida ja oma visiooni sõnadest paremini tegudeni viia.
31.01.2018 at 17:03
Märt
Firmaauto maksustamine
krt, veini ja voodi kuluks panemise peale pole veel tulnudki :) Päeva lõpuks saab häid vihjeid siit.

Samas on see meie maksustamine omapärane - oleme ettevõttena liikmed MTÜ-s, mis toetab tööliste sportimist ja toetame seda veidi ca 10k€ aastas - kõik on kena maksuameti vaates. Kui varem maksime otse erinevate töötajate aktiviteetide eest, siis tuli lisaks veel erisoodustusi maksta...

Ikkagi - kui ühemehe OÜ teenib nii palju, et saab seda kõike lubada, siis minu poolest andku minna:) Mind isiklikult häirivad need OÜ-d kus susserdatakse sulaga ja üldse midagi ei maksta! Kui keegi teeb mingi asja/töö/tehingu/midaiganes hingega ja saab selle tasutud korralikult, siis enamasti on sellega kaasnenud ka mingeid kaudseid makse või kasu inimkonnale üldises plaanis:) ja ühiskond on juba võitnud. Kui kaks pätti asjatavad omavahel läti alkot vahendades, siis isegi isikliku Volvo 850 tüüpi liikuriga seda tehes ei olda kuskilt otsast parem korralikult makse tasuvast OÜtajast, kes sai pemmi endale osta.

PS - vein on alati eelistatud jook, eriti sellised, kuhu mull on sisse aetud :)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.01.2018 at 17:04
spark
 
Firmaauto maksustamine
Soomes kooritakse edukaid miskipärast eriti palju, selle nimi on vist kadedus. (kadeduse maks!)
Näieks osteti see kõikse odavam RollsRoyce (omanik sai seda endale lubada) ja igasugu maksud sinna otsa olid suuremad, kui auto nn. ostuhind.
Vaatasin S 65 Mersu hinda auto maksab ~250k€ ja vero on ~200k€

Ehk meil arenguruumi veel on :)

Valitsemise kohapealt ... riigi rahaga võib kõike teha (vastutama ju ei pea)
Majandusinimesed ei saa aru mis Sotsiooalministeeriumis toimub ja muuta seal ka midagi ei anna (annab, aga siis tuleb kogu ministeerium uute inimestega üles ehitada), sest kohast kinnihoidvad inimesed ei soovi muutusi.
Viimane hitt - riik peab teatrit üleval, aga ei kontrolli kuhu ja kellele raha lõpuks kulub.

Märt: Lilli saab ka kuludesse kanda (kingitusena) :)

____________________________
Seitsekümmend Viis
31.01.2018 at 17:21
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
quote:
Märt: Mind isiklikult häirivad need OÜ-d kus susserdatakse sulaga ja üldse midagi ei maksta!
Mind häirivad need ka! Ja veel sada asja mis maailmas valesti on! Aga teemaks olid autod ja ma ei saa aru, millest see auto püha lehma staatus tuleneb, et see on kuidagi "andestatav" rikkumine ja mingid muud asjad ei ole. Põhimõtteliselt iga eseme ja teenuse võiks ju mingi mõttekonstruktsiooniga ettevõtlusega seotuks kuulutada, kelle jaoks siis tulumaks üldse on? Lollide?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 18:05 1 edit. Last edited 31.01.2018 at 18:06 by Jesper
max
Firmaauto maksustamine
Kus viga näed laita, seal mine Toompeale ja aita! :)

Lisaks sellele, minu arvates on pigem probleemiks superlühike perspektiiv ja pikemate mõjude mitte arvestamine. Nt, kui jätta see autojama ja lasta siis X5-d/Cayenne'id/vms vastavalt maitsele osta, siis nende autode pidamine on palju kallim ehk saavad tööd ja leiba ja selle pealt ka maksu nii töökojad, esindused, pesulad, tjuuningupoed jne. Säästetud x% viiakse poodi või ööklubisse või reisibüroosse ja sealt saavad jälle paljud leiba ja maksu. Ühes hiljutises "Foorumis" oli kah jutuks, et kõige paremini on (üle)laekunud need maksud, mida näpitud pole :)
31.01.2018 at 18:20
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
No aga kui pesula, pood, ööklubi jne jälle omakorda makse ei maksa ja oma raha töökotta, esindusse ning tuuningpoodi viivad, need omakorda reisibüroosse ja pesulasse jne? Kesse lõpuks siis see loll on?

Osadel elualadel see muidugi umbes nii käibki juba :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 18:39
aare45
 
Firmaauto maksustamine
quote:
hents99:
quote:
aare45: Tere,

küsimus trackeri kohta, et kuidas see toimib, vajab vist sim kaarti, kas see on kuupõhise hinnaga ja kuidas üle piiri toimib roumingus, minule võõras teema aga hakkas pisut huvitama. Ehk keegi valgustab pisut. Tundub mugav asi olevat.

Oleneb seadmetest ja kasutusvajadustest. Tarbesõidukite vs eraauto jaoks.

SIM kaarti vaja, ca 1.5-2 eurot kuus (mul oli Mint masinas pakett Elisas), seadme (Amber Connect) kuutasu pole. Joonistavad kõik sõidud, kui palju aega kulus jne. Reaalajas töötav. Telefoni äpp, saab kusiganes ja mis ajal iganes vaadata, kas auto sõidab, süüde on sees või väljas kui ei sõida jne.

Akut tühjaks ei tõmmanud ka 1-2 nädalat seistes. Minuteada kestavad seadmete enda akud juba ca nädala.


OBD2 pistikusse topitav, huvi tekkis, prooviks.


____________________________
TÖÖSTUSLIKUD VENTILAATORID
Tel:512 3835
Chrysler GV - 3,3L 2005
Hyundai IX35 4WD 2014
Citroen Berlingo 2015
-----------------------------------
31.01.2018 at 18:44
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Firmaauto maksustamine   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.