register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine   1 2 3  
Poster Message
madis
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Juhtub nii et tankla võtab vahel nädalavahetuseks laenu, Neste on vaene firma.
Nt kui sul on kaardil 150 euri ja mõtled et noh, 30 euri kütte jaoks ja siis lähen hüppan Prismast läbi.
Siis võid lolli olukorda jääda, sest "tehnilistel põhjustel tankla broneeris 150 euri ja vahel ei vabastagi 20min jooksul, me tegeleme esmaspäeval sellega".

Üleüldse, viimasel ajal tundub mõistlikum cashi peale üle minna. Nt kui maksuamet sind trahvib, siis pannakse broneering niimoodi peale et internetipangast POLE MIDAGI NÄHA. Kontojääk on ok, kõik on ok, makseterminal ütleb "error" ja ongi kogu muusika.

Ehk siis inimese erakonto on vabalt kasutamiseks kõigile "osapooltele".
05.01.2018 at 19:16
kaedoo
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Alexela bronnib ka aga sellist juhust pole olnud, max pool tundi. Aga korra tuli Statoili minna sest varem oli bronn 100 euri ja mul oli kaardil 130. Statis saab valida :)
05.01.2018 at 19:30
gretzky
 
Moderator
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Jah, näiteks 100 pannakse bronni kohe.
See on tavaline kütuse müügi skeem , "traditsioonide alusel".
See tingitud sellest ,et "näiteks: Sahhara kõrbes olev kütuse automaat ei saa online's sinu kaardi pangaga ühendust", et kontrollida kontojääki.
Tobe jah, kütuse ost, nagu kapsa ost. Ei mingit vahet.

Kütuse ostu alusel vabastatakse bronn ülemakse ulatuses.
Tundub ,et Sinu case puhul ei saanud bensiini jaama pank, kaardiomaniku pangaga ühendust (Jõulu, Uus aasta, hooldustööd).
Siis seda korrati perioodiliselt kuni õnnestus.
Neste't ma selles ei süüdistaks.


____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
05.01.2018 at 19:40
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Statoil teeb vahel sama, tangid paagi täis ja maksad automaadis ära, siis mõtled et võtaks poest ühe limpsi ka ja kassasse jõudes on prääks, bronn peal. Üldjuhul küll laheneb veerandtunni jooksul, anoh vanduma võtab ikka.

Ma olen erinevatel põhjustel teinud süsteemi, kus kaardil ongi ainult max 100-200 eurot koguaeg peal, kui plaanis midagi suuremat osta või otsa saab, siis kannan teise arve pealt juurde. Neid kordi kui 140 euro asemel 1400 sisse lüüakse on ikka päris palju ette tulnud, vastupidi miskipärast mitte kunagi :) Ja välismaal on see broneerimine ka paras loto, mul oli ükskord vist Saksamaal juhus kus tankisin automaadis, siis läksin ja ostsin automaadist kohvi ning lõpuks tankla poest mingi snäki ja bronn 450€. Ilmselt see kellel on kõik ühe arve peal ei märkagi, et mingi sott või kaks seal mõneks päevaks hüppesse läks.

Muidu niisama, enne kui maksuamet arve kallale läheb, saadab ta mingi 10 teavitust, nii e-kirja, sms-i kui tigupostiga. Ehk siis kui sa just ise ennast mutiauku ära peitnud ei ole, siis on suht raske mitte teada, et neil mingi soov on. Enamik inimesi, kelle jaoks see arve lukkupanek ootamatu on, ignoreerisid tuimalt neid teateid ja arvasid, et "ah mida nad ikka teha saavad", noh ja siis ootamatult selgus et saavad ikka küll :) Ja lisaks nad ei bronni mingi a'la 20€ tõttu kogu su raha, vaid ainult nii palju kui vaja võla katteks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.01.2018 at 20:04 4 edits. Last edited 05.01.2018 at 20:12 by Jesper
mambr
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Mul on Nestes tasuta krediitkaart (minu raha seal kinni pole)! Arve tuleb iga kuu alguses eelmise kuu eest! Väga mugav ja soodsam ka - alati on allahindlus u 3c/L!

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
05.01.2018 at 20:07
PTC
  
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
See eelbroneering tehakse ikka seepärast et enne tankimist kontrollida kas ikka kontol katet kah on. Ja kuna automaat ei oska mõtteid lugeda siis broneeritakse mäletamist mööda 100 euri (kas on viimati 150le tõstnud?). Tankimissummat k.a. Nestes peaks olema võimalik ka valida - aga.. sveedi ja seebikaardiga ehk mitte - kuna nende puhul töötab süsteem nii et automaat küsib 150? - pank vastab ok kui kontol 150? või rohkem, kui aga vähem saadetakse vastuseks konto jääk et pump teaks end õigel kinni panna. Muud pangad nii targad pole ja seetõttu saab tankimisel summat eelnevalt valida. Broneeritud raha on ikka kliendi oma - seda ei saa ei Neste ega keegi teine. Tehnikaga ikka juhtub - juu siis mingil põhjusel jäi tanklapoolne tühistamiseteade saatmata - st peale tankimist saadab automaat panka nö broneeringu tühistamise teate selles summas mis kasutamata jäi.
05.01.2018 at 20:09
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Krt mina ei saa aru mida seal kontrollida on, kas nagu Eesti Vabariigi piires on mingi variant et nad ei saa mind kätte või, kui seda raha seal juhuslikult pole? Ma saan aru et välismaalaste puhul seda teha, kuna need vbl näitavad kaarti ja kaovad nelja tuule poole, aga kohaliku panga kunde puhul võiks lihtsalt bronnida 1€ et teada kas kaart üldse töötab ja kui arve miinusesse läheb siis järgmisest palgast läheb maha.

Tüüpiline juhtum, kus mingi 0.001% kabajantsikute pärast kotitakse kõiki normaalseid inimesi.

Muideks hea nali on see, et maapiirkondades (konkreetne kogemus Haapsalus) ei anna Statoil üldse kütust, kui vähemalt 100€ arvel pole. Tallinnas laseb vähemalt selle ulatuses tankida, mis seal olemas on. Anoh krt tehku siis ettemaksuga süsteem kui ei saa rollerinolke kontrolli alla, mitte ärgu mõnitagu ausat inimest.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.01.2018 at 20:20 1 edit. Last edited 05.01.2018 at 20:22 by Jesper
PTC
  
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Noh Skandinaavias oli selline sisteem et kontrolliti kas arvel on 1 kroon vms. Baltikumi tegelased k.a. tüübid Eestist jagasid selle ära ja suutsid tonnide kaupa tankida.
05.01.2018 at 20:32
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Jah ma usun, aga ikkagi üldiselt me liigume ühiskonnana sinna poole, et sulid tuleb pokri panna, mitte igaks juhuks kõiki kiusata. Supermarketid on hea näide - kui 1990ndate esimeses pooles oli varguste tõttu selvepood haruldus, siis täna peab konkurentsis püsimiseks lubama kundel mitte ainult korvi täis ladumist, vaid ka selle ilma müüja sekkumiseta automaatkassast läbi löömist. Ja ei ole mingit teemat, et "broneerime igaks juhuks poe ukse peal 100€".

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.01.2018 at 20:44 2 edits. Last edited 05.01.2018 at 20:45 by Jesper
gretzky
 
Moderator
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
PTC: See eelbroneering tehakse ikka seepärast et enne tankimist kontrollida kas ikka kontol katet kah on. Ja kuna automaat ei oska mõtteid lugeda siis broneeritakse mäletamist mööda 100 euri (kas on viimati 150le tõstnud?). Tankimissummat k.a. Nestes peaks olema võimalik ka valida - aga.. sveedi ja seebikaardiga ehk mitte - kuna nende puhul töötab süsteem nii et automaat küsib 150? - pank vastab ok kui kontol 150? või rohkem, kui aga vähem saadetakse vastuseks konto jääk et pump teaks end õigel kinni panna. Muud pangad nii targad pole ja seetõttu saab tankimisel summat eelnevalt valida. Broneeritud raha on ikka kliendi oma - seda ei saa ei Neste ega keegi teine. Tehnikaga ikka juhtub - juu siis mingil põhjusel jäi tanklapoolne tühistamiseteade saatmata - st peale tankimist saadab automaat panka nö broneeringu tühistamise teate selles summas mis kasutamata jäi.

Ei ole päris nii,asi on tunduvalt keerulisem (reeglid MasterCard, Visa, kaupmehe tüüp "Tankla", maksekoht: Helsinki, USA, Kaart: deebet, credit jne ), summa mida broneeritakse on "risk", mille võtab tankla omaniku pank.
Keegi ei kavatse kedagi teele jätta (surema palavasse kõrbe) kui kontol on 0 või (-).
Samas on see süsteem, mingil määral mõistlik.

Olge mureta, raha saadakse meilt kätte anyway.

Minu soovitus on, võtke tankla kaart. Maksate valusalt kord kuus. Nagu tavalisi arveid.



____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
05.01.2018 at 20:58 1 edit. Last edited 05.01.2018 at 21:31 by gretzky (Moderator)
smr
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
Jesper: Neid kordi kui 140 euro asemel 1400 sisse lüüakse on ikka päris palju ette tulnud, vastupidi miskipärast mitte kunagi :)

Päriselt? Siin saad sa küll siis vist oma halba karmat süüdistada. Mul on elus seda üks kord juhtunud, aastal 1998 Tammsaare - Mustamäe risti Statoilis.
06.01.2018 at 10:36
Indrek_S
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
madis:

Ehk siis inimese erakonto on vabalt kasutamiseks kõigile "osapooltele".

oot, ise sa ju toppisid oma kontoga seotud kaardi terminali ja soovisid maksta.

Osad automaatjaamad lasevad sul valida, mis summa eest eelbroneering tehakse. Osade puhul tehakse eelbroneering kokkuleppelise suure paagitäie maksumuse peale. Olgu siis se 100 või 150.- Kui kontol rahaga parasjagu kitsam ja ei soovi broneeringu vabastamist oodata, tasub kassaga tanklas tankida. Ega siin rohkem mingit keerulist polegi.

____________________________
not done until it's done
06.01.2018 at 11:09 2 edits. Last edited 06.01.2018 at 11:10 by Indrek_S
mrtn
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
gretzky:
Minu soovitus on, võtke tankla kaart. Maksate valusalt kord kuus. Nagu tavalisi arveid.

Word.

Palju parem ettekujutus oma kütusekulude üle ka.
06.01.2018 at 11:34
madis
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
Indrek_S:
quote:
madis:

Ehk siis inimese erakonto on vabalt kasutamiseks kõigile "osapooltele".

oot, ise sa ju toppisid oma kontoga seotud kaardi terminali ja soovisid maksta.

Osad automaatjaamad lasevad sul valida, mis summa eest eelbroneering tehakse. Osade puhul tehakse eelbroneering kokkuleppelise suure paagitäie maksumuse peale. Olgu siis se 100 või 150.- Kui kontol rahaga parasjagu kitsam ja ei soovi broneeringu vabastamist oodata, tasub kassaga tanklas tankida. Ega siin rohkem mingit keerulist polegi.

"Oma viga" muidugi, ei maksa uskuda seda 20 minuti juttu.

Siiski, eeldus et tasud kütuse vms eest vastavalt maksumusele, ei ole ju väga vale ? Kunagi Statoilis üks vene mees (ilmselt turist) ahastas kassiiriga (kes ei osanud ühtegi keelt) samal teemal, uuris et miks kaardilt mingi 200 euri maha on läinud. Seletasin talle ära, eks ta aru sai aga noh ega ta õnnelik polnud.

Rääkida tehnilistest piirangutest on natuke kohatu, pigem on tegu pankade pohhuismiga. Samast klassist sellega et peale rahvusvaheliste maksete universaalsüsteemiga liitumist ei toimunud eestisisesed maksed enam kiiresti ja ei toimi ka nädalavahetustel. Ma olen paar korda teinud "pankadevahelist makset" SEB ja Swed sularahaautomaadi abiga. Kuidagi idiootne.
06.01.2018 at 13:21
Indrek_S
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Eestis toimib juba mõned kuud "instant SEPA payment" makse.
Paraku on vaid 2 panka suutnud praeguseks selle arenduse endale teha aga nende kahe panga vahel liigub makse keskmiselt 10 sekundiga 24/7. ka nädalavahetustel ja riigipühadel.

Hind on sama mis tavaline SEPA makse (ehk tasuta või mõned sendid)

____________________________
not done until it's done
06.01.2018 at 14:03
Vanaisa
  
Moderator
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
ja need pangad on?
06.01.2018 at 17:41
tfr
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
madis: Juhtub nii et tankla võtab vahel nädalavahetuseks laenu, Neste on vaene firma.
Nt kui sul on kaardil 150 euri ja mõtled et noh, 30 euri kütte jaoks ja siis lähen hüppan Prismast läbi.
Siis võid lolli olukorda jääda, sest "tehnilistel põhjustel tankla broneeris 150 euri ja vahel ei vabastagi 20min jooksul, me tegeleme esmaspäeval sellega".

Teoorias käib see protseduur niimoodi:
1) tankla teeb broneeringu X summa peale (kas siis 100, 150 või osades kohtades käsitsi valitud)
2) tankla saab teada, kas broneering õnnestus või mitte
3) kui ei õnnestunud, siis tankla poolt valitud summa korral proovitakse mingi sammuga järjest väiksemaid summasid
4) klient tangib ära
5) broneering tühistatakse
6) tehakse reaalne tehing

Kuna see tehing käib läbitankla netiühenduse (mis on pisematel tanklatel sageli veel 3G/4G) ja pankade kaardikeskuse, siis päriselus paraku aegajalt ikka juhtub nii, et mõni tehing aegajalt saab errori. Kuna seal on terve rivi seotud tehinguid, siis edasi sõltub juba tankla implementatsioonist - kas süsteem proovib neid mingi aja pärast uuesti või saadetakse need kindluse mõttes inimese poolt ülevaatamisele-lahendamisele.

PS. Ka cashi puhul ei ole sa automaattanklas 100% vaba IT-riskist, näiteks et masin luges raha ära, aga siis sai mingi imeliku errori ja protseduur katkestatakse ja suunatakse käsitsihaldusse.

quote:
Nt kui maksuamet sind trahvib, siis pannakse broneering niimoodi peale et internetipangast POLE MIDAGI NÄHA. Kontojääk on ok, kõik on ok, makseterminal ütleb "error" ja ongi kogu muusika.

See tundub pigem nagu konkreetse panga UX/UI kala, mitte Maksuameti. Danske kunagi ammu (masuajal, kui mul viimati sellega kokkupuude oli) näitas neid EMTA/kohtutäituri broneeringuid-areste ilusti, küll oli aga seal tore bug, et summa korrutati kogemata läbi kontode arvuga. Mul oli seal eraisiku konto + 2 firma oma, ehk siis mul näidati neid summasid kolmekordselt. Esimene kord ehmatas ikka korralikult ära :)
06.01.2018 at 18:47 1 edit. Last edited 06.01.2018 at 18:47 by tfr
tfr
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
gretzky: Tobe jah, kütuse ost, nagu kapsa ost. Ei mingit vahet.

Oluline vahe kütuse ja kapsa ostul on see, et kapsa ostu puhul on tehingu summa enne tehingu teostamist teada.
06.01.2018 at 18:48
tfr
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
Jesper: Krt mina ei saa aru mida seal kontrollida on, kas nagu Eesti Vabariigi piires on mingi variant et nad ei saa mind kätte või, kui seda raha seal juhuslikult pole?

Noh, Sa mõtled siin ausa inimese seisukohast :) Päriselu on paraku selline, et kui tekib võimalus mingit mankibisnest ajada, siis seda ka tehakse. Antud juhul ilmselt tõmmataks kapuuts silmini pähe, võetaks 1€ kontojäägiga kaardiga paak täis ja pärast hakataks jaurama et "mina ei tea kes Teiega tehingu tegi ja lepingulistesse suhetesse astus, see on teie asi tõestada et see mina olin". Umbes nagu tasulistes eraparklates.

Ja ega tankla niimoodi tankides Sinust rohkemat kui nime, mis kunagi tulevikus kliirides kontoväljavõttele ilmub, ei tea, et Sind taga ajada. Ja kaardi väljastanud pangal pole mingit kohustust ega õigustki seda infot välja jagada.
06.01.2018 at 18:54
gretzky
 
Moderator
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
tfr:
quote:
gretzky: Tobe jah, kütuse ost, nagu kapsa ost. Ei mingit vahet.
Oluline vahe kütuse ja kapsa ostul on see, et kapsa ostu puhul on tehingu summa enne tehingu teostamist teada.

Jah tfr , nii see on. ATM'i puhul asi ei toimiks.



____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
06.01.2018 at 19:40
madis
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
tfr:
quote:
madis: Juhtub nii et tankla võtab vahel nädalavahetuseks laenu, Neste on vaene firma.
Nt kui sul on kaardil 150 euri ja mõtled et noh, 30 euri kütte jaoks ja siis lähen hüppan Prismast läbi.
Siis võid lolli olukorda jääda, sest "tehnilistel põhjustel tankla broneeris 150 euri ja vahel ei vabastagi 20min jooksul, me tegeleme esmaspäeval sellega".

Teoorias käib see protseduur niimoodi:
1) tankla teeb broneeringu X summa peale (kas siis 100, 150 või osades kohtades käsitsi valitud)
2) tankla saab teada, kas broneering õnnestus või mitte
3) kui ei õnnestunud, siis tankla poolt valitud summa korral proovitakse mingi sammuga järjest väiksemaid summasid
4) klient tangib ära
5) broneering tühistatakse
6) tehakse reaalne tehing

Kuna see tehing käib läbitankla netiühenduse (mis on pisematel tanklatel sageli veel 3G/4G) ja pankade kaardikeskuse, siis päriselus paraku aegajalt ikka juhtub nii, et mõni tehing aegajalt saab errori. Kuna seal on terve rivi seotud tehinguid, siis edasi sõltub juba tankla implementatsioonist - kas süsteem proovib neid mingi aja pärast uuesti või saadetakse need kindluse mõttes inimese poolt ülevaatamisele-lahendamisele.

PS. Ka cashi puhul ei ole sa automaattanklas 100% vaba IT-riskist, näiteks et masin luges raha ära, aga siis sai mingi imeliku errori ja protseduur katkestatakse ja suunatakse käsitsihaldusse.

quote:
Nt kui maksuamet sind trahvib, siis pannakse broneering niimoodi peale et internetipangast POLE MIDAGI NÄHA. Kontojääk on ok, kõik on ok, makseterminal ütleb "error" ja ongi kogu muusika.

See tundub pigem nagu konkreetse panga UX/UI kala, mitte Maksuameti. Danske kunagi ammu (masuajal, kui mul viimati sellega kokkupuude oli) näitas neid EMTA/kohtutäituri broneeringuid-areste ilusti, küll oli aga seal tore bug, et summa korrutati kogemata läbi kontode arvuga. Mul oli seal eraisiku konto + 2 firma oma, ehk siis mul näidati neid summasid kolmekordselt. Esimene kord ehmatas ikka korralikult ära :)

Mnjah, Sõle Neste pole eriti kõrvaline koht ja see konkreetne pank oli Swedbank.
Swedbankiga oli aasta alguses see pull ka et näitas erakontol -6 euri, kandsid 100 euri peale, näitas ikka -6 euri. Klienditeenindus ütles et "nüüd on korras", kandsid 100 peale ja jälle niuh kadunud. Uups jah teil läks krediitkaardi võla katteks. Aga miks ? Noh et seda et ...

Ja eriti pull on see kui firma arvel on korraga täitur ja maksuamet kallal. Broneeringud võivad "sõlme" minna niiviisi et kannad raha peale aga mõlemad ikka ähvardavad edasi :)

See viib mõttele et pangasofte ülemäära ei testita, piisab kui 99% tavakasutusest toimib.
06.01.2018 at 20:10
PTC
  
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Selle puuduoleva 1% testivad kliendid
06.01.2018 at 20:33
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
tfr: Noh, Sa mõtled siin ausa inimese seisukohast :) Päriselu on paraku selline, et kui tekib võimalus mingit mankibisnest ajada, siis seda ka tehakse.
No selvepoes on ka võimalik kommipakk ja õllepudel püksi toppida ning kassast mööda hiilida, rääkimata tanklapoest. Miskipärast samas ei nõuta sisenemisel kaardi pealt summa broneerimist, vaid suudetakse kuritegevust muude vahenditega ohjeldada. Pigem on asi ikkagi suhtumises - et kas klienti nähes on esimene mõte see et "oo raha tuli" või "krt, potentsiaalne varas tuli". Ja kui ettevõttes on asjad nii et kasum jookseb kõik kuhugi kauge välismaa omaniku tasku, aga probleeme peavad lahendama kohalikud, siis ongi valdav suhtumine see variant nr 2.

Ja kuni keegi kisa ei tee, siis varsti tehakse bensujaama väravas lisaks kliendikaardi kontrollile igaks juhuks cavity search ja pakutakse vastutasuks 0,3 senti odavamat kütsi ja inimesed seisavad pikas järjekorras momentaalselt, sest hea odav on ju. Parkla ja supermarketi puhul mul on võimalus jalgadega hääletada kui miski ei meeldi, aga bensiinijaamad töötavad kahjuks kõik ühe süsteemi pealt ja ühtemoodi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.01.2018 at 02:01 3 edits. Last edited 07.01.2018 at 02:05 by Jesper
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
smr:
quote:
Jesper: Neid kordi kui 140 euro asemel 1400 sisse lüüakse on ikka päris palju ette tulnud, vastupidi miskipärast mitte kunagi :)
Päriselt? Siin saad sa küll siis vist oma halba karmat süüdistada. Mul on elus seda üks kord juhtunud, aastal 1998 Tammsaare - Mustamäe risti Statoilis.

Ma ei mõelnud siin ainult bensujaamu, neis vist tänapäeval ei lööda summat enam kuskil eraldi makseterminali. Autodega seotud kohtadest on kadunud Ben kindel liider, vist 3 või 4 korda juhtus, anoh eks see tüüp seal kassas oli juba vana ka. Fixus oli siis vist värskelt Fixuseks saanud ja hunniku uusi töötajaid tööle võtnud kui üks kord väga ammu juhtus. ~10 korda on olnud erinevates söögikohtades, neist ühel juhul kahtlustan tahtlikku katset, teised olid ilmselt tavaline ettekandja stress ja väsimus. Ja siis ühes Riia keldripoes tüüp oli leti taga reede õhtupooliku puhul nii purjus, et need paar nulli siia-sinna olid vaatet kõige väiksem mure :) Viimane kord oli umbes kuu aega tagasi riidepoes pükse ostes, aga müüja avastas selle ise enne kui koodi sisestamiseks läks.

Aga peamine motivatsioon munade eri korvides hoidmiseks on ikka netimaksed, midagi pole juhtunud ja võib-olla see tänapäeval ei olegi enam mingi eriline risk, anoh endal ikka süda rahulikum.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.01.2018 at 02:17 1 edit. Last edited 07.01.2018 at 02:18 by Jesper
Indrek_S
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
Vanaisa: ja need pangad on?

Hetkel SEB ja Versobank. Pakun et 2018 lõpuks on teised kah selle valmis saanud. Vanad-head ajad on tagasi kus suvalisse panka raha kandmine võttis paar sekundit. Nüüd vaid selle vahega, et mitte eesti siseselt vaid kogu EURo regioonis.


____________________________
not done until it's done
07.01.2018 at 10:30
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.