register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Ford Explorer 2002  
Poster Message
Manchoa
 
Ford Explorer 2002
Sai just soetatud Ford Explorer 2002. 4l V6 automaat, seven seater.

Oma eelmise autoga - Chevi Trans Sport oli olukord selline, et ülevaatusest läbisaamiseks oleksin pidanud kopsaka summa välja käima. Masin alles ja teen ta ikka korda, aga tuli otsus, et ostame uuema liikuri.
Meie pere suurust arvestades oli üks tingimus, et peab olema "seven seater".

Nii sattusin kogemata antud isendi peale.

Kuna elame maal kus teeolud talvel ja sügisel on pehmelt üteldes kehvad, siis maasturi leidmine oli veel eriti teretulnud.

Eks autol on omad vead nagu ikka kasutatud autol.

Ajaloost näen, et terve aeg on hooldatud Top Partsis, aga palusin müüjal enne ülevaatusest läbi käia.

Selgus, et seisupidur ei toimi, parem šarniir on loksuga ja parem stabika varras katki. Otsustasin siiski ära osta, kauplesin hinnast 200 alla ja eks näis, palju remont tegelikult maksma läheb. Oktoobrini on aega teha, nii kaua ülevaatus kehtib.

Oli variant, et müüja teeb ise korda, aga teistkorda Tallinnasse sõita on mulle oluliselt keerulisem.

Roostet on vaid veidi.

Esiosas venitkas ei puhu, võtsin kõrvalistuja kindalaeka lahti ja lükkasin näpuga mootoriosa sisse ja siis hakkab puhuma. Ma ei tea, kas on mootor ise läbi või on midagi muud, aga panin praegu suvalise kiilu vaherle ja puhub ka ette. Alati saan ju eest "luugid koomale "keerata.

Peale eelmainitu remonti on plaanis masinale teha roostekaitse terves ulatuses. Läheb maksma umbes 250-280 EUR.
Esimestel lisatuledel põlevad vaid lähitule pirnid, kaugtule omad on terved, aga mina neid tööle ei saanud.
Homme käin Auto Expertist läbi, vaatavad üle milles asi.

Eile käisin esimest korda terve oma bändikolaga sõidus ja avastasin, et masin mahutab tegelikult rohkem kui minu Chevi Trans Sport. Kogu kola autos pluss viis inimest on ikka hea näitaja. Kahjuks ei ole antud isendil kompuutrit, näen vaid läbisõitu, tripi ja temperatuur. Tahaks näha ka bensukulu, aga eks seda peab siis esialgu vaatama puhtalt läbisõidu pealt.
Summuti on tehtud mingi huvitav - võimendab hääle üles nagu oleks V8 mootor peal, ühelt poolt veidi häiriv kui nii valjult salongi kostab, teisalt aga on see nurrumine mõnes mõttes ka kõrva paitav.







____________________________
-Tommy- / ____ Duo Catarsis ____
09.08.2018 at 18:42 5 edits. Last edited 09.08.2018 at 18:53 by Manchoa
tqhq.ee foorum : Minu auto : Ford Explorer 2002  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.