register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express   1 2 3  
Poster Message
DevilDeVille
  
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
quote:
Mark VIII 97: Küsimused olid postituses: 14.03.2019 at 20:29

Bensiiniga kahjuks sõita ei saa. Valisin selle auto cämperiks ja olen ümber ehitanud, läbin pikki vahemaid. Bensiini hinnad päritolumaa ja tootmisaegse hinnatasemetega võrreldes muutunud. Tahtsin huvitavama välimuse/sisuga autot ja Ducato ju seda ei olnud, mis parata :)

Kämpida saab ju ka täitsa ringisõitmata ja gaasiballoonist soojategemiseks pole vaja mediaatorina pärismootorit kasutada ilmtingimata. Mul endalgi leidub üks 40+ aastat vana masuudipress, millel supikeetmisevahend ja külmkapp käivad balloonigaasiga. Mis puudutab pikki vahemaid, siis odavam on vist sõita 500cid bensusodiläkiga, kui vedada süle ja seljaga raha mingi gasirovkaautomaadi suunale.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
15.03.2019 at 07:57
ivoalaska
 
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
quote:
Mark VIII 97: Ok, tänud.
Aga jääks siiski õhku teised küsimused.

Nendele küsimustele on paraku keeruline vastata sest näiteks fuel trim näite ja lambda näite peaks jälgima liikuvas pildis (segu rikastades/lahjendades), muidu pole neist eriti palju kasu.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
15.03.2019 at 08:12
Vanaisa
  
Moderator
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
lambda vahetus ühelt poolelt teisele lõpeb reeglina ikka uute installiga, tee see kulutus pigem kohe ära. Olenevalt kui vanad nad on, ei pruugi sa neid tervelt kätte saada.
Isegi kui ta töötab, on lambda eluajaks 100 000km, peale seda hakkab (ei pruugi) uimasemaks minema.
Koode ei näita aga juba keerab segu valeks..
15.03.2019 at 08:18
v6sa
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
quote:
Vanaisa: lambda vahetus ühelt poolelt teisele lõpeb reeglina ikka uute installiga, tee see kulutus pigem kohe ära. Olenevalt kui vanad nad on, ei pruugi sa neid tervelt kätte saada.
Isegi kui ta töötab, on lambda eluajaks 100 000km, peale seda hakkab (ei pruugi) uimasemaks minema.
Koode ei näita aga juba keerab segu valeks..

Nii paraku kipub olema. Ning õnnetuseks ei saa hapnikuanduri viga välistada millegi muu, kui uue anduri installiga. Ning ka siis jääb võimalus, et uus osutub vigaseks:(
15.03.2019 at 09:31
ivoalaska
 
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Saab ikka välistada ostsilloskoobiga mõõtes. Rusikareegel 1HZ sagedusega peab vahetuma rikkast lahjaks, sealjuures switch time peaks olema alla 100ms. See ei kehti lairiba kohta, nende mõõtmine on hoopis omaette teema.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
15.03.2019 at 11:02
boatservice
 
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
M??da küünlajuhtmete atmosphere ka üle, kuni 5 k on ok, paremad juhtmed originaalidest on alati teretulnud

____________________________
Dodge Ram 2500 Hemi
Lincoln Town Car 1997
Cadillac DeVille Coupe 71
Mustang GT 2005
Opel Olympia 1936
KRAZ 255
URAL 375
ZIL 157
15.03.2019 at 11:12
v6sa
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
quote:
ivoalaska: Saab ikka välistada ostsilloskoobiga mõõtes. Rusikareegel 1HZ sagedusega peab vahetuma rikkast lahjaks, sealjuures switch time peaks olema alla 100ms. See ei kehti lairiba kohta, nende mõõtmine on hoopis omaette teema.

Palun vabandust nende mõne inimese ees, kelle jaoks ülalkirjutatu on enesestmõistetav, aga enamus remondikohta ei tea isegi seda, kuidas ossi mõõtmiseks ühendada, rääkimata ossiga mõõtmisest.

See pole nii lihtne, nagu läbipõlenud pirni tuvastamine:(
15.03.2019 at 12:03
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Veateade tuli ikka tagasi :D

Küsiks, kas MAF näitaja peab pöörete kahekordistumisel kahekordistuma? Praegu olenemata kütusest on kordaja ligikaudselt 1,5.

Võiksin ka teha MAF elektrilise testi midagi sellist nagu selles videos(mul seal 5 juhet):

Et bank 1 ja 2 on suured erinevused, ei viita küll MAF-le aga mõtlen, et peaks ka selle seisukorras veenduma.

Kui kellelgi äkki võimalus, võiksin ka tulla testima, täna või nädalavahetusel, mul järgmine nädal remondi aeg, poleks paha enne sensorite seisukord üle testida(Tallinn 56255094).
Nagu näha jah, remonditöökojad(nii tava remont, kui gaasi oma) ei viitsi piisavalt diagnostikaga tegelda, peab siin ise puust ja punaseks asju õppima. :(

Pildid MAF-ga seonduvalt:
Bensiin: https://drive.google.com/open?id=1-Ej-11J1NEPbfHS5JL7hIVh-6uTW9V-5
Gaas: https://drive.google.com/open?id=1-N4iqMR6RfFGFjpKFE1jQkyve6eQAM35
15.03.2019 at 12:44 6 edits. Last edited 15.03.2019 at 14:04 by Mark VIII 97
Draal
 
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
quote:
Mark VIII 97: Veateade tuli ikka tagasi :D

Küsiks, kas MAF näitaja peab pöörete kahekordistumisel kahekordistuma? Praegu olenemata kütusest on kordaja ligikaudselt 1,5.

Võiksin ka teha MAF elektrilise testi midagi sellist nagu selles videos(mul seal 5 juhet):

Et bank 1 ja 2 on suured erinevused, ei viita küll MAF-le aga mõtlen, et peaks ka selle seisukorras veenduma.

Kui kellelgi äkki võimalus, võiksin ka tulla testima, täna või nädalavahetusel, mul järgmine nädal remondi aeg, poleks paha enne sensorite seisukord üle testida(Tallinn 56255094).
Nagu näha jah, remonditöökojad(nii tava remont, kui gaasi oma) ei viitsi piisavalt diagnostikaga tegelda, peab siin ise puust ja punaseks asju õppima. :(

Pildid MAF-ga seonduvalt:
Bensiin: https://drive.google.com/open?id=1-Ej-11J1NEPbfHS5JL7hIVh-6uTW9V-5
Gaas: https://drive.google.com/open?id=1-N4iqMR6RfFGFjpKFE1jQkyve6eQAM35


Milline veateade tagasi tuli ? kas ainult ühe banki kohta või mõlema ?


____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
15.03.2019 at 15:40
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Jah, nagu varem bank 1 kohta, loogika ütleb, et see bank 2 oli vahepeal seotud sellega, et vaakumvoolik oli lahtine.
15.03.2019 at 16:15
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Ok, tundub et ma ei saa õhulugejat siiski ise testida, kuna mul pole ostsilloskoopi, siin täpselt õige testi leidsin: https://easyautodiagnostics.com/gm/4.8L-5.3L-6.0L/diagnosing-the-maf-sensor-1
Keegi laenab? :D
15.03.2019 at 16:40 6 edits. Last edited 15.03.2019 at 17:28 by Mark VIII 97
margus61
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
quote:
Mark VIII 97:Keegi laenab? :D
Mul keldris vedeleb üks veneaegne praktiliselt kasutamata väike oss, võin laenata küll. Tallinn-Nõmme, tel profiilis.
15.03.2019 at 17:43 1 edit. Last edited 15.03.2019 at 17:43 by margus61
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Ma ise ka nõmmel. Eks vene aegne peaks ju vist ka toimima :D
Must punane juhe vaja ühendada ja oodatavad väärtused kuskil 3 - 5 K Hertz vahemikus.
15.03.2019 at 18:05
dodge525
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Ma ei taha just ära sõnuda aga äkki oleme jõudnud läbisõiduga sinna punkti, kus tekib SEE vajadus konkreetse mootori (klapid, klapipesad) juures, et gaasi panemine ei olnud soovitatav ja on vaja läbida etapp mida ühes teemas sai juba natuke mõnda aega tagasi käsitletud ja arutatud http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=47662
15.03.2019 at 18:27
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Ära nüüd tule hirmutama. Mu läbisõit ei ole kusjuures suur old, mingi 13k vist peale gaasiseadme paigaldust. Võimalikke reaalseid põhjuseid veel jagub, millised on muidu sümptomid, kui klappidega probleem?
15.03.2019 at 19:31
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Ja kui see ükspäev juhtubki ei ole ju tegu maailmalõpuga, saab teha remondi, paigaldada teisest sulamist klapid ja klapiümbrused.
15.03.2019 at 20:07
Draal
 
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
quote:
Mark VIII 97: Jah, nagu varem bank 1 kohta, loogika ütleb, et see bank 2 oli vahepeal seotud sellega, et vaakumvoolik oli lahtine.


Kas viga on ainult gaasiga sõites või bensuga ka ? Vaata mida "short term fuel trim" näitab bensuga ja gaasiga sõites. Kui see on väga erinev siis viga gaasisüsteemis ikkagi. Vaata mida gaasi klapi asendi andur näitab (torgue näitab seda ka.. süüde sisse aga mootorit käima ei pane, kas näitab 100% siis kui gaasi pedaal põhjas on)

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
15.03.2019 at 20:59
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Salvestasin short term näitajad aga kohapeal seistes, mõtlesid just sõidu ajal?
Näitajad kõiguvad kaootiliselt plussi ja miinuse vahel aga on oluliselt väiksemad, kui long term, mis vahepeal ka 25% juures ja seal just gaasiga, bank 1.
Veateade jah tuleb esile aint gaasi puhul aga nagu aru saan tulevad siin mängu põlemisjääkide puhtus, lambda uimasus. Et vana lambda andur võib bensiiniga olla ok aga gaasiga mitte.

See vist on loll küsimus aga kas aku lahti võtmine, long term väärtuste mälust "unustamine" võib olukorda mõjutada?

Gaasiklapi asendi anduri näit, kuidas see inglise keeles oleks? Torque on küll mu diagnostiseadmes olemas aga sellega ei kuva väärtusi, neid väärtusi siis vist auto ei väljasta.

Niipalju veel veidrust, et juba vist teist korda kohapeal seistes, gaasiga(vähemalt praegu oli) lülitub mootor välja, gaas rakendub praegu juba kuskil 30 kraadi juures, see vist liiga madal?

Short term idle või 1000/2000 juures, kohapeal seistes:
Bensiin: https://drive.google.com/open?id=1-SkwAvk4v__DYQNMmbIayumw1twuFK9F
Gaas: https://drive.google.com/open?id=1-VyccjpFmGCO_74A6TA4Rpv2yRqDIneF
15.03.2019 at 22:49
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Throttle Position(manifold) läheb 100 peale küll.

STFT näitajad bensuga sõites püsivad +/-10 vahemikus, väga harva natuke rohkem, gaasiga sõites viskavad harva aga tihemini kui bensuga 12, 15 vms peale.

Võtsin igaksjuhuks ka aku juhtmed lahti pooleks tunniks, et mälu kustutada aga see long termi ei muuda.
16.03.2019 at 18:23 4 edits. Last edited 17.03.2019 at 13:05 by Mark VIII 97
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Tegin vahepeal endale selgeks, kuidas küttesegu miximine käib ja mis sealt võiks järeldada,
vaatsin, millised on näitajad 550, 1000, 2000 pöörete juures(kohapeal seistes).

Bank 2 toimib mu arust okeilt 0-5% vahemikus, erinevatel pööretel, gaasiga erinevust väga ei märka.

Bank 1 Näitajad on üldiselt kõrgemad, bensiiniga 8,5 kanti, gaasiga lisandub ligikaudselt 3% 550 pööretel, kõrgematel pööretel differents väheneb.

Mu arust võiks siit järeldada, et esineb veel viga, mis seotud just bank1-ga, see võiks siis vast olla bank 1 õhuleke või lambda nr 1 andur(tegelt veel ka summuti ja jahutusvedeliku leke on võimalikud). Kütusepump, õhulugeja jms ei tohiks olla asjasse puutuvad. Gaasi teemasse vast esialgu pole põhjust hüpata.

Mis teadjamate seisukohad oleks, pluss näidud 8,5 kuni 13% ei oleks õige vist tähelepanuta jätta?
Veateateid ei ole vahepeal tekkinud, küsiks veel, kas selline testimine on piisav? Sõidu ajal on kehvem andmeid koguda.


Nii informatiivses mõttes lisan paar video linki, kus need teemad hästi lahti seletatud sh kuidas teha näitajatest järeldusi, mitte suvaliselt juppe vahetada:

17.03.2019 at 21:08 6 edits. Last edited 17.03.2019 at 01:25 by Mark VIII 97
max
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Ega seal pole mingit kindlat piiri, millest alates peaks "tähelepanu osutama". Tähtis on, et kütust jaguks. Ajul on piirid ees, mille ulatuses ta segu rikastada saab. Kui need piirid ületatud pole, suudab ta õige küttesegu tagada. Kui sealt üle läheb, saad vastava veateate. Mida vähem aju kompenseerima peab, seda parem. Kuni +/-5% on väga hea. Üle 10% võiks ideaalis mitte minna. Sinu puhul on ilmselge probleem bank 1-ga, sest see on oluliselt erinev teisest poolest. On seal asi vaakumilekkes, küünlas, küünlajuhtmes, poolis, pihustis, klappides, silindris, kolvis jne jne, see ongi töökoja teema pigem. Siin oled sa juba umbes kuu aega oma autot remontinud ja kaugele pole jõudnud. Mõnikord on mõistlik auto normaalsesse töökotta ajada, käed taskus raha teenima minna ja mõne tunni/päeva pärast korras autole järele minna.
18.03.2019 at 09:13
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Tegelt pole paha ka ise asjadest aru saada, eriti, kui tripiautoga tegu. Uus töökoda võib olla vajalik leida jah, oskate ehk soovitada, kus need parimad spetsid end peidavad?(Tallinn)
Olen tegelt ka varem küsinud aga keegi ei taha soovitusi anda miskipärast. Tööd vist kõigil liiga palju!? :)
Kuskil töökojas äkki ka suitsumasin olemas?
18.03.2019 at 11:39 4 edits. Last edited 18.03.2019 at 14:53 by Mark VIII 97
T-Bird
 
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Tere, kas sa mQtled see "suitsumasin" ???

____________________________
US-Ford mootori ja k.kastide ,remont ja diagnostika.Bensiini pihustite kontroll, puhastus.
Frees ja treimistööd.
/Ford F150 SuperCab 1997/
/Chevrolet Master Deluxe 1937/
/Cadillac Eldorado/
18.03.2019 at 15:39 1 edit. Last edited 18.03.2019 at 15:39 by T-Bird
Mark VIII 97
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Ega ma sellist veneaegset aparaati pole näinud aga jah, kui sellega saab lasta mootorisse suitsu, et võimalikku lekkekohta leida.
Eeter jms-ga pole tulemust olnud.
Sul see olemas ja töötab?
Laiemas mõttes PO171 veateate asjus diagnostikat vastu võiks ka huvi olla.
18.03.2019 at 16:30 2 edits. Last edited 18.03.2019 at 16:33 by Mark VIII 97
DevilDeVille
  
P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express
Olen ilmselgelt kuripaha inime, a alustaks sellest, et ilmselt on maailmakõigeparem peeruseade paar klapipesa valmisteinud.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
18.03.2019 at 23:38
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : P0171 Fuel Trim System Lean Chevrolet Express   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.