register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Liivas või muul maastikul kinni jäämine   1 2 3  
Poster Message
monsterman
 
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
dodge525:
quote:
Mark VIII 97:Vaatan, et kompressoreid saab juba 7 euri eest :) kas 20-30 eurised ajaks juba asja ära või on need liiga kehvad? https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/sigaretisuutajast
Ära palun neid eriti odavaid osta (mahavisatud raha, halb kui seal kus seda reaalselt vaja on -ei saa tehnika peale kindel olla, eriti arutletava teema võimaliku asukoha suhtes ) ja kui kompressori kätte võtad siis pead ikka tundma, et mingigi kaal asjal ka on, see selline talupojatarkus (mingi 3-5 kg hantliga võrreldav) soovitatavalt ikka 2 silindriline.

Kurvastusega pean tunnistama, et sellel lehel ka kahesilindriline kompressor omab "suurepäraseid" plastmassist jahutusribisid silindril. Kuna seda müüakse kohvris siis algul ei osanud sellele isegi tähelepanu pöörata.
19.03.2019 at 22:21
dodge525
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
monsterman:Kurvastusega pean tunnistama, et sellel lehel ka kahesilindriline kompressor omab "suurepäraseid" plastmassist jahutusribisid silindril. Kuna seda müüakse kohvris siis algul ei osanud sellele isegi tähelepanu pöörata.
Äkki pole siiski tegemist "jahutusribide" vaid disainiküsimusega, samas nende "ribide" all asuv metall tahab jahutamist ning kompressori kasutaja aga kaitset kuumuse eest käsitlemisel (euroseaduste järgi) - niisiis tulebki selline variant kokku. Ma ei tea muidugi millisest konkreetsest mudelist jutt on aga nii öelda "tulistasin puusalt", oma loogilise mõtlemise järgi.
19.03.2019 at 00:37
max
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
See on küll juba pooleldi naljateema, aga ma proovin ikkagi veel korra. Sul pole kompressorit vaja, vähemalt mitte selleks, et kinni jäämise korral välja saada. Ainuke variant ise välja saada on kas vintsida, kaevata või rattad üles tõsta ja midagi alla panna sinna (mingi kaasa tassitud plaat või looduslik materjal). Kuna tagaveoline kultuurimaja on liiva peal sul koheselt kõhu peal, siis pole tavalisest tungrauast kasu. wax'i pakutud lahendus võiks isegi vaat et parim alternatiiv olla. ...liiva sisse mitte ronimise ja vintsi järel.
20.03.2019 at 11:12
v6sa
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
max:
... või rattad üles tõsta ja midagi alla panna sinna (mingi kaasa tassitud plaat või looduslik materjal). Kuna tagaveoline kultuurimaja on liiva peal sul koheselt kõhu peal, siis pole tavalisest tungrauast kasu. wax'i pakutud lahendus võiks isegi vaat et parim alternatiiv olla. ...liiva sisse mitte ronimise ja vintsi järel.

August väljatõstmine eeldab, et on kaasas midagi, millest tee ehitada. Muidu istud sinnasamasse uuesti.
20.03.2019 at 13:34
max
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
v6sa:
quote:
max:
... või rattad üles tõsta ja midagi alla panna sinna (mingi kaasa tassitud plaat või looduslik materjal). Kuna tagaveoline kultuurimaja on liiva peal sul koheselt kõhu peal, siis pole tavalisest tungrauast kasu. wax'i pakutud lahendus võiks isegi vaat et parim alternatiiv olla. ...liiva sisse mitte ronimise ja vintsi järel.

August väljatõstmine eeldab, et on kaasas midagi, millest tee ehitada. Muidu istud sinnasamasse uuesti.
Pole sul mingit teed vaja - tõstad august välja, topid auku midagi (nagu ma kirjutasingi) ja tagurdad sealt tagasi. Võtad oma surfikama ja lähed jalgsi edasi. Kui sa pead silmas, et võiks tagaveolise kultuurimajaga offroadi tegema minna, siis on on tõesti tee vaja ehitada, soovitavalt asfalttee.
20.03.2019 at 15:05
Stang-R
 
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
täiesti toimiv tehniline lahendus (mille võib ka ise kokku keevitada):
https://www.journeysoffroad.com/hidden-winch-mount.html

____________________________
Mustang 68 HT
20.03.2019 at 15:15
Vanaisa
  
Moderator
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
surfilaud jube hästi sobib ratta alla :devil
20.03.2019 at 15:59
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
Vanaisa: surfilaud jube hästi sobib ratta alla :devil

Surfilaud on libe kahjuks.

Ostsin kompressori, äkki aitab surfilohe pumpamisel ka :)
Kui peaks kinni jääma, plaanin katsetada 2x2 U-rauad koormarihmadega lahendust ja noh labidas veel siis ka.
20.03.2019 at 16:34
DevilDeVille
  
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
Kui valemist nüüd irrelevantne taandada, siis kannatab ka lihtsalt labidaga maad sonkida. Aeg ja kalorid saavad plaanipäraselt kulutet :)

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
20.03.2019 at 17:27
dodge525
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
Stang-R: täiesti toimiv tehniline lahendus (mille võib ka ise kokku keevitada):
https://www.journeysoffroad.com/hidden-winch-mount.html
Hea teada tulevikuks, täiesti viisakas näeb välja, offroaderite maitse asi just vist pole aga asja ajab täesti ära- selle juures on ainult küsimus, kui ma olen rannas kus siiski on ainult liiv, siis kelle või mille külge ma selle konksu kinnitan?

Mark VIII 97'le Keegi vist ei oska k.a. mina, soovitada seda mis sul reaalses olukorras kõige mõistlikum on kasutada, seepärast enne sukeldumist tuleb kindlaks teha, mis ja kuidas, et hiljem ei oleks kogu surfilõbu hoopis kaevamismuskli treening. Kui oled tõsine offroad sõitja ja seikluste otsija siis oleks võinud 4-veolise bussi muretseda ja ka põhivarustusena katusele kaasavedavad plated panna (sobivad ka telkimisplatsi aluseks) ja masina veel vintsiga ka varustada- siis oled omalt poolt enam-vähem võimaliku teinud, et saaksid ise hakkama situatsioonides, kus eelpoolnimetatud tehnikat vaja on. Kuna aga asjad pole hetkel nii, siis tuleb 9 korda mõõda üks kord sõida reeglist lähtuda ( ka seda, et suudaksid kuskil oma masina mõistlikult ümber keerata).

20.03.2019 at 18:50
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
dodge525:
quote:
Stang-R: täiesti toimiv tehniline lahendus (mille võib ka ise kokku keevitada):
https://www.journeysoffroad.com/hidden-winch-mount.html
Hea teada tulevikuks, täiesti viisakas näeb välja, offroaderite maitse asi just vist pole aga asja ajab täesti ära- selle juures on ainult küsimus, kui ma olen rannas kus siiski on ainult liiv, siis kelle või mille külge ma selle konksu kinnitan?



Liiva saab ka ankurdada, ilmselt ka muid võimalusi olemas aga üks variant on suur auk teha, tagavararatas sinna püstiasendis panna ja selle külge köis siis.

Aga mul miskit tõsisemat offroadi plaani pole, vani ostsin 2 veolise, sest kuuldavasti kütusekulu väiksem. Sp ei osta ma ka vintse, hi lifti vms, kallid, ruumikad, need tõsisemaks offroadiks. Katsetan ära, kuidas on, kui mõlemale vedavale rattale kaks U kujulist rauda koormarihmaga külge tõmmata, seina kõrgusega 3-4cm. Võiks ju tegelt toimida + väike ruumi ja rahaline kulu.
20.03.2019 at 20:53
margus61
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
Võid veniva köie ka autosse visata, ei kaalu palju. Aga sellega peab kuradi ettevaatlik olema, teadma mida teed ja kui korralikud mõlema masina kinnitused on.
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?p=189393

http://www.viitanet.ee/et/c/venivad-puksiirkoied-1
või
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=6&t=30236
aga Raidil on vist praegu muudki tegemist, kui köitega kaubelda...
20.03.2019 at 21:18
Yll
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
Mark VIII 97:
quote:
dodge525:
quote:
Stang-R: täiesti toimiv tehniline lahendus (mille võib ka ise kokku keevitada):
https://www.journeysoffroad.com/hidden-winch-mount.html
Hea teada tulevikuks, täiesti viisakas näeb välja, offroaderite maitse asi just vist pole aga asja ajab täesti ära- selle juures on ainult küsimus, kui ma olen rannas kus siiski on ainult liiv, siis kelle või mille külge ma selle konksu kinnitan?



Liiva saab ka ankurdada, ilmselt ka muid võimalusi olemas aga üks variant on suur auk teha, tagavararatas sinna püstiasendis panna ja selle külge köis siis.

Aga mul miskit tõsisemat offroadi plaani pole, vani ostsin 2 veolise, sest kuuldavasti kütusekulu väiksem. Sp ei osta ma ka vintse, hi lifti vms, kallid, ruumikad, need tõsisemaks offroadiks. Katsetan ära, kuidas on, kui mõlemale vedavale rattale kaks U kujulist rauda koormarihmaga külge tõmmata, seina kõrgusega 3-4cm. Võiks ju tegelt toimida + väike ruumi ja rahaline kulu.

vani ostsin 2 veolise, sest kuuldavasti kütusekulu väiksem

Ja sinna otsa Gaas!Et saaks veelgi soodsamalt,ehk siis andke mulle parim lahendus peaasi,et see midagi ei maksaks!
20.03.2019 at 21:21
BlueStang
 
Liivas või muul maastikul kinni jäämine



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
20.03.2019 at 21:48 1 edit. Last edited 20.03.2019 at 21:50 by BlueStang
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine



Sellist plaaningi, aint et U-raudasi 2tk per ratas, st 4 seina tekitavad tractionit, mitte 1.
20.03.2019 at 22:04
dodge525
Liivas või muul maastikul kinni jäämine


Mis mulle nende "ägedate" videode juures alati silma on jäänud, et mingil põhjusel on kaameramees auto esimese otsa kaadrist välja jätnud (ja seda siiski mitte põhjuseta), seekord õnnestus ka kommertsapsakat näha, kuna must patriot tuli siiski välja trossi otsas, mitte rihma kasutades. Aga eks toodet peab müüma ja selleks tehakse "parim" video.
20.03.2019 at 00:50
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
No pekki ei saagi ju neid kasutada, piduri asjandused jäävad ette :/
21.03.2019 at 11:47
emty
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
support nii velje l2hedal?...

____________________________
'88 Van g20, 350 TBI...
'15 Challenger, 345 Hemi...
21.03.2019 at 11:59
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
Peaaegu vastu velge.
21.03.2019 at 12:04
emty
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
suurema velje tagasillale vaatama...

____________________________
'88 Van g20, 350 TBI...
'15 Challenger, 345 Hemi...
21.03.2019 at 12:07
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
Topelt rattad võiks edukamgi olla ;)
21.03.2019 at 17:08
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
Vaatsin see hilift polegi nii kallis kui esialgu oleks arvanud aga üritan siis esialgu rehvide tühjaks laskmisega hakkama saada, labidaga ikka kaevata tore ja köis ning rihmad ka kaasas. Juba kohe vaja sõitu minna, saab hiljem teema juurde tagasi tulla.
Huvitav, kas selline asi võiks toimida, panna topeltköis ümber puu ja ramusama oksaga hakata vinti peale keerama? Nii ju omajagu tõmbejõudu saab tekitada.
21.03.2019 at 01:46
grinch
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
Koormarihm oleks sel juhul palju tõhusam asi.
22.03.2019 at 06:35
v6sa
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
Mark VIII 97:
...
Huvitav, kas selline asi võiks toimida, panna topeltköis ümber puu ja ramusama oksaga hakata vinti peale keerama? Nii ju omajagu tõmbejõudu saab tekitada.


Toimib. Ainult arvesta, et maakera sees kinni olev auto "kaalub" umbes kolm korda rohkem. Ehk see oks peab olema normaalse mehe reie jämedune, et normaalses toitumuses bussilist liikuma aidata, mitte ära murduda.

Tõmbemaa säärase keeramisega on paar cm iga kauguse meetri kohta...
22.03.2019 at 08:09
Mark VIII 97
Liivas või muul maastikul kinni jäämine
quote:
grinch: Koormarihm oleks sel juhul palju tõhusam asi.

Millisel juhul koormarihm tõhusam?
22.03.2019 at 09:39
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Liivas või muul maastikul kinni jäämine   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.