register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Kuhu kõik kadusid?   1 2 3  
Poster Message
F1ERO
Kuhu kõik kadusid?
quote:
Sturm: Sama kehtib nt ka CT6, XTS, viimase Impala, praeguse Lincoln Continentali ja MKZ kohta (jah, mulle meeldivad sedaanid). Samas kui kunagi tuli esimene CTS turule, auto mis tegelikult polnud ju väga hea, siis foorumis räägiti, arutati, küsiti, uuriti jne.

Milles siis see probleem seisneb? Kas uued USAkad ei paku enam rahvale huvi või on tõesti jõutud järeldusele, et uus Bemm on ikka parem ost?

Uued USAkad on kindlasti ka väga head autod! Ostsin eelmise aasta lõpus viimase otsa Lincoln MKZ. Kahjuks sain seda nautida ainult 6 nädalat, mille jooksul läbisin ca 6000km, enne kui ta jäädavalt purustasin. Aga mugav, kõik mis oskad tahta on küljes, ökonoomne ja võib öelda, et ka tugev ja turvaline! 90ga piltlikult “seina sõites” ei saanud ise kriimugi. Tehnilise poole pealt pole suurt midagi rääkida- uusi autosid (tavaautosid) reeglina ei modifitseerita ning kestavad nad tükk aega, enne kui remonti hakkavad soovima. Sellest ilmselt ka arutelude puudused. Igasuguseid review’sid on internetis külluses ning foorumis arutamine ilmselt neile lisa ei annaks. Huvitavam on lugeda kui keegi midagi erilist oma kätega teeb/laseb teha!
Uute autode probleem on teada tuntud- kipuvad väga üksteise sarnaseks minema. See “miski” on uuema aja autode puhul massi sulandunud. Võtame näiteks kasvõi sellesama tagumise pika punase tule, mis mulle meeldib ning on väheste eranditega peaaegu kõikidel minu autodel olnud (paljudel USAkatel juba ammusest ajast)- nüüd on selliseid nii saabil, audil, porschel kui ka kia’l...
Teisest küljest- mida rohkem on halli massi, seda paremini paistavad erilised autod välja!

____________________________
Pontiac Fiero
Lincoln MKX
Jeep Wrangler Rubicon
29.09.2019 at 10:05
mrtn
Kuhu kõik kadusid?
See on hea reklaam Mondeole ;)
29.09.2019 at 12:00
F1ERO
Kuhu kõik kadusid?
Tõsi ta on. Oleks ma oma vana Wrangleri YJ’ga (või Fieroga) seda teinud, ilmselt ei kirjutaks neid ridu...

____________________________
Pontiac Fiero
Lincoln MKX
Jeep Wrangler Rubicon
29.09.2019 at 14:46
Sturm
Kuhu kõik kadusid?
No vot, sellest ongi kahju (autost muidugi ka), et teemana see auto kajastust ei saanud. Millegi pärast arvan, et ca 15 aastat tagasi oleks säärase auto puhul ka teema sündinud. Miks siis nii oli ja nüüd teisiti... raske öelda.
Kas Sul oli facelift mudel või vanem? Mõni Beauty poolt toodud?

____________________________
Although I´m a GM-man, there is nothing better than a fine Lincoln.
29.09.2019 at 22:59
mrtn
Kuhu kõik kadusid?
quote:
Sturm:
Kas Sul oli facelift mudel või vanem?

quote:
F1ERO:Ostsin eelmise aasta lõpus viimase otsa Lincoln MKZ
29.09.2019 at 23:46 1 edit. Last edited 29.09.2019 at 23:46 by mrtn
F1ERO
Kuhu kõik kadusid?
Mahakantud autost teemat teha on pisut veidravõitu, aga...
üks väga ülevaatlik video samasugusest autost on siin



____________________________
Pontiac Fiero
Lincoln MKX
Jeep Wrangler Rubicon
30.09.2019 at 18:22
Ri-Q.
 
Kuhu kõik kadusid?
quote:
Sturm: No vot, sellest ongi kahju (autost muidugi ka), et teemana see auto kajastust ei saanud. Millegi pärast arvan, et ca 15 aastat tagasi oleks säärase auto puhul ka teema sündinud. Miks siis nii oli ja nüüd teisiti... raske öelda.
Ehk on asi selles, et vanad USA autod on autoajaloo eriline peatükk. Enam USA autot kui sellist ei toodeta (on lihtsalt USA pinnal või vanade USA markide autod vms). Neid võib vaadata uute autode üldfoorumites vms.


____________________________
REC
BB
30.09.2019 at 19:03
orubenno
Kuhu kõik kadusid?
quote:
F1ERO:



Tistaat videost “no kujutad ette cadillaci ja lincolni,millel oleks diiselmootor peal?” :)
Usa autotööstus ongi juba praeguseks hetkeks jõudnud niikaugele,et mitte ei pea me seda ette kujutama,
vaid sellised isendid juba teedel vuramas.

Mul isiklikult on küll raske uskuda,et kellegi jaoks on millalgi tulevikus suureks südameasjaks võtta kätte ning soetada endale
ja kirjutada ka siia näiteks 1,9 diisel,manuaal cadillac bls -ist.
30.09.2019 at 22:40
DevilDeVille
  
Kuhu kõik kadusid?
quote:
orubenno:
quote:
F1ERO:



Tistaat videost “no kujutad ette cadillaci ja lincolni,millel oleks diiselmootor peal?” :)
Usa autotööstus ongi juba praeguseks hetkeks jõudnud niikaugele,et mitte ei pea me seda ette kujutama,
vaid sellised isendid juba teedel vuramas.

Mul isiklikult on küll raske uskuda,et kellegi jaoks on millalgi tulevikus suureks südameasjaks võtta kätte ning soetada endale
ja kirjutada ka siia näiteks 1,9 diisel,manuaal cadillac bls -ist.


Kui ma selle käki kataloogihinnaga suudaks omastada, siis loomulikult teeksin teema. Nagu ka Catera nimelisest taiesest. Miskipärast kehtivad omanikud arvavad endiselt, et on ilgeltpalju kallimad pillid, kui suvaline saabiraip või omega.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
01.10.2019 at 11:49
mrtn
Kuhu kõik kadusid?
2,5k RPM 110 km/h juures. üsna kõrge.
01.10.2019 at 13:41
dodge525
Kuhu kõik kadusid?
Kuhu kõik kadusid?!!!

--- WC paberi jahil ollakse.

Kui saaks selle kokkuostetud WCpaberi lahti kerida- Kas kuu peale jõuaks?
13.03.2020 at 21:29
franz125
Kuhu kõik kadusid?
Võimalik et jõuaks.Nälga mööda seda jalutajad ilmselt ei näe sest leiva,kartuli ja kuivainete letid vähemalt piiteri mnt. Rimis olid õhtal tühjad.Paras aeg desinfitseerimiseks.
13.03.2020 at 22:20
peep
 
Moderator
Kuhu kõik kadusid?
Kahjuks tekib paljudel meist varsti piisavalt vaba aega paberit kokku-lahti rullida ja makarone koos lihakonserviga süüa. Ja loodetavasti selle juurde foorumit rikastada oma mõtteavaldustega. Positiivse külje pealt, teemad nagu kliimamuutus, veganlus, samasooliste abielud jms. taanduvad meedias ilmselt tagaplaanile.
13.03.2020 at 22:50
dodge525
Kuhu kõik kadusid?
quote:
peep: teemad nagu kliimamuutus, veganlus, samasooliste abielud jms. taanduvad meedias ilmselt tagaplaanile.
krt need teemad võiksid ja tavaliselt ongi ühes kontekstis
Vegan (tavaliselt ka vaktsineerimata), olles samasoolises abielus, võitleb kliimamuutuste eest ...
aga see pole tõesti tänase päeva teema.
quote:
peep:
Kahjuks tekib paljudel meist varsti piisavalt vaba aega
Aga seda võib ju veeta garaažis.

Kuid seoses meelelahutusteemaga, ja ka us-levinud traditsiooniga. Praegu oleks just õige aeg drive-in kino au sisse tõsta.
13.03.2020 at 23:32 1 edit. Last edited 13.03.2020 at 23:33 by dodge525
mrtn
Kuhu kõik kadusid?
quote:
dodge525:
Vegan (tavaliselt ka vaktsineerimata), olles samasoolises abielus, võitleb kliimamuutuste eest ...
aga see pole tõesti tänase päeva teema.


Küll Helmed, kui suurem paanika möödas, teid jälle mobiliseerivad.
13.03.2020 at 01:30
dodge525
Kuhu kõik kadusid?
quote:
mrtn:Küll Helmed, kui suurem paanika möödas, teid jälle mobiliseerivad.
Mul isiklikult pole sooja ega külma Helmetest ja mobiliseerima peaksin end ise, et garaažis ka suuremat midagi toimuks aga nendest eelpoolnimetatud kombinatsioonidest on küll mitme aasta jooksul juba meedias villand saanud- hetkeks on action-vaheldust toonud muud teemad. Kusjuures sellest actionist rääkides- hetkel pidi kõige ostetavam ja kõvem väärtpaber olema WC-paber ehk siis tuleks ikka rääkida pigem investeerimisest sellesse valdkonda.
13.03.2020 at 01:53
mrtn
Kuhu kõik kadusid?
Aga samas sa tõid selle jälle teemaks ilma mingi põhjuseta. Ma olen seda korduvalt öelnud, mida vähem neid torkida seda vähem on neil põhjust appi karjuda. Seda vaiksem on eeter ja kõigil on puhtam ja kuivem tunne.
13.03.2020 at 01:58
dodge525
Kuhu kõik kadusid?
quote:
mrtn: Aga samas sa tõid selle jälle teemaks ilma mingi põhjuseta. Ma olen seda korduvalt öelnud, mida vähem neid torkida seda vähem on neil põhjust appi karjuda. Seda vaiksem on eeter ja kõigil on puhtam ja kuivem tunne.
1. vale puu all haugud
2. pane end punasesse raamatusse koos selle nimekirja esindajatega- siis on rahulikum tõesti.
13.03.2020 at 02:24
OPollo
Kuhu kõik kadusid?
quote:
dodge525:
1. vale puu all haugud
2. pane end punasesse raamatusse koos selle nimekirja esindajatega- siis on rahulikum tõesti.

Sinul soovitan ma issanda Helme sõnu tõsiselt võtta, hanefarm ja sinepiseemne istandus teha ja rikkaks saada, selle asemel, et oma väärtuslikku aega siin vaimust nõderite peale raisata ! ;)
14.03.2020 at 05:16
hents99
  
Kuhu kõik kadusid?
Igas halvas on miskit head ja vastupidi. Ühtepidi sellisel poolenisti karantiini ajal saab suure osa ajast üksi garaazis veeta ja tehnikat kruttida.

Transport on alakoormatud, AliExpressi free shipping võib isegi 5-6 päevaga kenasti uksetaga olla. Rockauto toob endiselt 3-päevaga.

Kasutage seda “vaba aega” pigem autode putitamiseks, kevad juba käes....eelpool juba läks anonüümseks trollimiseks, prooviks oma üleolekut ikka tegudega väljendada, kui vähegi kannatab...näiteks, et mida kõike autoga ära tehti.. :D


Edit: Minu ToDo list, mis vahepeal ikka sunnib "kadunuks jääma" :)

3x V8 twin turbo paigaldus (enamvähem õhufiltrist summutiotsteni, sinna vahele jäävate sõlmede kap remondid jne)
1x V8 mahtkompressori paigaldus pluss nagu eelnevalt, kõik sõlmed enne lisakoormust tugevamaks ja/või korda.
1x R6 turbo paigaldus
1x R4 turbomootori komplekteerimine - "short block" sai uus, muu juba tehtud.
1x V12 mootori paigaldus C126 ehk MB SEC kerele, kere kohendada võidusõiduks. Manuaalkäigukasti (Samsonas) paigladus jne. See projekt on selline, mis sai alguse aastal....vist 2007/2008 ja valmimisaasta või aastaaeg ei olegi enam oluline....

Edit: Olgu siis eelnevalt öeldud, et kogu vajalik modifitseerime tehakse ühes kohas, välja arvatud kere- ja salongitööd. Neid mina ei tee...
Kõik muu tuleb ikka ise teha: projekteerimine/disainimine, juppide valmistamine (CNC ostan teenusena. custom asjad teen ise manuaalpinkidega, lisaks keevitused jne), monteerimine, elektroonika/juhtmestikud, nii mootorite kui ka käigukasti juhtajude seadistamine....Ühesõnaga sisuliselt tuleb kõik ise teha, sest kataloogid ei paku eriti palju :(

Lisaks nö projektidele tavapärane - Kollektorite valmistamine (V8 roostevabast kolled+leegitorud, turbokollektorid 4/5/6/8 silindrilistele mootoritele), mootorite juhtsüsteemide valmistamine (4/6/8 sil mootoritele)....Erinevad muud custom jooksvad aretised erinevatele tööstustele.
Kasvõi näiteks: :)



Eelmine nädal sai tehtud veidikese pidurikettaid, mida nüüd jälle omakorda kuhugi alla aretada tuleb.


Selline väiklaslik tegemine suurte tegijate vahel....Mõtlesin, et kirjutan siis kah, kuhu aeg läheb, et foorumis kõvade meestega vaielda ei viitsi pohhuismi teemal :D

Senimaani pole ameeriklaste jaoks piisaval hulgal ressurssi jäänud, ilastand olen aastaid mitu siin kõrvalt....Aga varsti ehk saan ka suurte meeste kõrvalt võrdväärselt kaasa rääkida, kui ameeriklase omale saan :D
Mõni pilt siis mu hetketegemistest:
















Järjekordne EDIT:

Noh usa-raua mehed, teemasse ka. Kas tegemist on EU või USA autoga....




____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
14.03.2020 at 09:46 4 edits. Last edited 14.03.2020 at 12:30 by hents99
Vince
Kuhu kõik kadusid?
Päris õudne vaadata kohe, kuidas mõni inimene elab. Endal hakkas vähemalt kergem. Loodan tõesti, et rabeled end kunagi välja sellest poriaugust ja saad "päris" autodega tegelema hakata. :D
14.03.2020 at 12:13
hents99
  
Kuhu kõik kadusid?
quote:
Vince: Päris õudne vaadata kohe, kuidas mõni inimene elab. Endal hakkas vähemalt kergem. Loodan tõesti, et rabeled end kunagi välja sellest poriaugust ja saad "päris" autodega tegelema hakata. :D

No eks me ju kõik pingutame millegi nimel :D

Vahepeal tundub, et oled siin vaid "keegi", kui omad mingit mistahes USA autot, et siis justkui tead kõigist ja kõigest...

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
14.03.2020 at 12:16 1 edit. Last edited 14.03.2020 at 12:24 by hents99
Vanaisa
  
Moderator
Kuhu kõik kadusid?
quote:
hents99:
Vahepeal tundub, et oled siin vaid "keegi", kui omad mingit mistahes USA autot, et siis justkui tead kõigist ja kõigest...

Vale puha, see nüüd küll paika ei pea. Aga muidugi on issanda loomaaed kirju ;)
14.03.2020 at 13:22
max
Kuhu kõik kadusid?
Kipub pugemiseks juba minema, aga pakun, et siin on vähe inimesi, kes ei pea selle ajastu (kupee)mersusid stiilseteks autodeks.
14.03.2020 at 15:18
johndoe
Kuhu kõik kadusid?
Autotootmise kõrgem klass. Toota auto mille kuluosaks on käigukang.
14.03.2020 at 15:36
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Kuhu kõik kadusid?   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.