register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 92 CAMARO   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
aivar
 
92 CAMARO
quote:
madis:
quote:
aivar:
quote:
madis: Kus releede vastudioodid on ?
Äkki täpsustad ?
Siin releede lülitused kõik kontaktlülititelt (shifteri pos. andur ka kontaktidega) . Kastiajust tulevad kaks signaali seal dioodid vahel. Mujal ei näe vajadust. Olen alati uutele teadmistele avatud.

Ikka täpsustan :)

Kui alalisvoolureleel ei ole mähise peal vastupidise polaarsusega dioodi (dioodi nina vastu plussklemmi) siis väljalülitamisel tekib ülepingeimpulss, mis tapab ülejäänud skeemi. Kusjuures, vahel tapab vahel ei tapa.

Selle probleemiga on nähtud hirmsaid anomaaliaid ja inimkannatusi. Aga lahenduseks pane iga relee mähisele vastudiood peale (kohe relee kõrvale) ning elu on jälle ilus !

Lihtne selgitus inglise keeles

https://electronics.stackexchange.com/questions/56322/do-i-need-a-flyback-diode-with-an-automotive-relay
Olen sellel alal iseõppinud ja alati võib midagi kahesilmavahele jääda. Praegu tundub mulle siiski, et saame vastudioodi funktsioonist ühtemoodi aru. Minul lihtsalt juhitakse releesid mehhaaniliste kontaktidega lülititega ja ei ole seda ülejäänud skeemi mida tappa. Kastiajust tulevad 2 signaali on mõeldud juhtima solenoide, mis on samuti induktiivpoolid ja moodulis sees juba kaitstud. Korrektsuse mõttes võiks need seal ju muidugi olla - seda annab veel parandada
01.04.2021 at 11:41
max
92 CAMARO
Mul on hea meel, et tqhq sünnipäeva teemas umbisikulisest torkimisest mingit kasu oli - foorum ühe suurepärase teema tõttu jälle aktuaalne. :) Tänu, Aivar!

Võib-olla võtan ennast kah kokku ja teen enda asjadest mingit jutu, aga kahjuks pole mul pildimaterjali ja ega pole midagi ka pildistada, sest lähenemine hoopis teine - all go, no show. Püüan välimust stockis hoida. Kuidagi ei jõua enam igat mutrit ja seibi eraldi poleerida - tahaks SÕITA.

quote:
aivar:
Mis vedrud sa panid ja kas madalam ka või stock kõrgus?
Vedrud on ainuke, mida veermikus veel vahetanud pole. Kunagi sai vahetatud värskemate vastu, enne LS-i. Pärast mootori swapi ja kaalujälgimist jäi tiba kõrgeks. Mõtlesin, et sõidan veidi ehk vajub madalamale, aga mingit märgatavat muutust pole toimunud. Kui üldse vahetan, siis mingi tunnustatud ja tiba madalama/lühendatud vedru vastu. Siis on ka näha, mis efekti annab. Tagumise osa vedrustuses/veermikus sai ühe soojaga kogu stantsitud kraam torulahenduste vastu vahetatud (reguleeritavad õõtsad (nii tagumine kinnitus kui pikkus), torque arm, panhard bar, poolraamide ühendused) ja lõpuks ei saanudki aru, mis kui palju ja millele juurde andis.

Edit:
Ette sai vaid kiirem roolikarp lisaks amordile. Juhtitavuse üle ei kurda, aga loomulikult ka ei tea, kuidas parema geomeetriaga oleks. Swapi ajast kahetsen otsust, et ei visanud kogu esisilda torulahenduse vastu ümber - oleks saanud kokku hoida sillatala ümbertegemise ja uue roolikarbi raha + oleks kaalu vähemaks saanud, lattrooli ja tõenäoliselt ka parema juhtiavuse.

Edit2:
Valetan, ette said veel amordipüstakutele uued Founders'i kopsikud, mis võimaldavad igas suunas ja suuremas ulatuses reguleerida. See oli ka hädavajalik käik, sest kui swapiga läks ninast suur kaal minema, olid rattad kõhu all koos põhimõtteliselt :D Jämedam stabika varras, poly puksid jms on niikuinii "must".
01.04.2021 at 13:19 3 edits. Last edited 01.04.2021 at 13:29 by max
fuel
92 CAMARO
quote:
aivar:
...Aga lahenduseks pane iga relee mähisele vastudiood peale (kohe relee kõrvale) ning elu on jälle ilus !
Müüakse ka reledele juhtmestatud pistikupesasid kus dioodid juba vahel, näiteks Oomipood.
01.04.2021 at 13:23
madis
92 CAMARO
See relee klõps võib kahjustada ka sama aku peal olevaid teisi seadmeid ning kindlasti tekitab raadiohäireid (mis võivad muu elektroonika lolliks ajada).

Ma olen 20 aasta jooksul näinud õudseid asju, usu mind :)

Kuluta see 50 senti, võta mingid dioodid

https://www.teval.ee/shop?search=1n4007&order=&af=

NB! pooljuhifirmad on Vishay, ON Semi, Taiwan semi. Ülejäänud on pask. Isegi nii lihtsa komponendi korral.

Ja usu mind hoiad palju probleeme ära :)
01.04.2021 at 13:32 1 edit. Last edited 01.04.2021 at 13:34 by madis
aivar
 
92 CAMARO
quote:
madis: See relee klõps võib kahjustada ka sama aku peal olevaid teisi seadmeid ning kindlasti tekitab raadiohäireid (mis võivad muu elektroonika lolliks ajada).

Ma olen 20 aasta jooksul näinud õudseid asju, usu mind :)

Kuluta see 50 senti, võta mingid dioodid

https://www.teval.ee/shop?search=1n4007&order=&af=

NB! pooljuhifirmad on Vishay, ON Semi, Taiwan semi. Ülejäänud on pask. Isegi nii lihtsa komponendi korral.

Ja usu mind hoiad palju probleeme ära :)
Võtan nõu kuulda. Ühel teisel projektil millega tegelen on ilmselt just selline anomaalia. Lülitades ühte väikest elektromagnetlukku, aegajalt aktiveerib ühe teise elektroonilise lülituse, mis näiliselt asjasse ei puutu. Tänud.
01.04.2021 at 14:31
aivar
 
92 CAMARO
quote:
max: Mul on hea meel, et tqhq sünnipäeva teemas umbisikulisest torkimisest mingit kasu oli - foorum ühe suurepärase teema tõttu jälle aktuaalne. :) Tänu, Aivar!

Võib-olla võtan ennast kah kokku ja teen enda asjadest mingit jutu, aga kahjuks pole mul pildimaterjali ja ega pole midagi ka pildistada, sest lähenemine hoopis teine - all go, no show. Püüan välimust stockis hoida. Kuidagi ei jõua enam igat mutrit ja seibi eraldi poleerida - tahaks SÕITA.

quote:
aivar:
Mis vedrud sa panid ja kas madalam ka või stock kõrgus?
Vedrud on ainuke, mida veermikus veel vahetanud pole. Kunagi sai vahetatud värskemate vastu, enne LS-i. Pärast mootori swapi ja kaalujälgimist jäi tiba kõrgeks. Mõtlesin, et sõidan veidi ehk vajub madalamale, aga mingit märgatavat muutust pole toimunud. Kui üldse vahetan, siis mingi tunnustatud ja tiba madalama/lühendatud vedru vastu. Siis on ka näha, mis efekti annab. Tagumise osa vedrustuses/veermikus sai ühe soojaga kogu stantsitud kraam torulahenduste vastu vahetatud (reguleeritavad õõtsad (nii tagumine kinnitus kui pikkus), torque arm, panhard bar, poolraamide ühendused) ja lõpuks ei saanudki aru, mis kui palju ja millele juurde andis.

Edit:
Ette sai vaid kiirem roolikarp lisaks amordile. Juhtitavuse üle ei kurda, aga loomulikult ka ei tea, kuidas parema geomeetriaga oleks. Swapi ajast kahetsen otsust, et ei visanud kogu esisilda torulahenduse vastu ümber - oleks saanud kokku hoida sillatala ümbertegemise ja uue roolikarbi raha + oleks kaalu vähemaks saanud, lattrooli ja tõenäoliselt ka parema juhtiavuse.

Edit2:
Valetan, ette said veel amordipüstakutele uued Founders'i kopsikud, mis võimaldavad igas suunas ja suuremas ulatuses reguleerida. See oli ka hädavajalik käik, sest kui swapiga läks ninast suur kaal minema, olid rattad kõhu all koos põhimõtteliselt :D Jämedam stabika varras, poly puksid jms on niikuinii "must".

Olen otsinud aga ei ole leidnud lattroolile kit-i. Kõik mis pakutakse on ilma võimuta. Kas sul miskit silma jäänud? Juhitavuses ilmselt pole suurt vahet kas latt või karp, karbil lihtsalt tuimem roolitunnetus, eriti keskel rattad otse.
See roolikarbi ülekanne ajab mind veidi segadusse, et mis on mis. Mitu tiiru sul servast serva vana ja uue karbiga? Kas kiirem karp andis soovitud tulemuse?
01.04.2021 at 14:41
madis
92 CAMARO
quote:
aivar:
quote:
madis: See relee klõps võib kahjustada ka sama aku peal olevaid teisi seadmeid ning kindlasti tekitab raadiohäireid (mis võivad muu elektroonika lolliks ajada).

Ma olen 20 aasta jooksul näinud õudseid asju, usu mind :)

Kuluta see 50 senti, võta mingid dioodid

https://www.teval.ee/shop?search=1n4007&order=&af=

NB! pooljuhifirmad on Vishay, ON Semi, Taiwan semi. Ülejäänud on pask. Isegi nii lihtsa komponendi korral.

Ja usu mind hoiad palju probleeme ära :)
Võtan nõu kuulda. Ühel teisel projektil millega tegelen on ilmselt just selline anomaalia. Lülitades ühte väikest elektromagnetlukku, aegajalt aktiveerib ühe teise elektroonilise lülituse, mis näiliselt asjasse ei puutu. Tänud.

Juhuks kui see ilmselge pole, siis sama jutt kehtib lisaks releedele ka kõikide teiste elektromagnetahelate kohta - solenoidid, klapid jne jne. Diood tulekas panna võimalikult mähise lähedale aga see ei ole nii kriitiline, peaasi et diood oleks igas olukorras pidevalt ühendatud elektromagnetiga.
01.04.2021 at 15:07
max
92 CAMARO
quote:
aivar:
Olen otsinud aga ei ole leidnud lattroolile kit-i. Kõik mis pakutakse on ilma võimuta. Kas sul miskit silma jäänud? Juhitavuses ilmselt pole suurt vahet kas latt või karp, karbil lihtsalt tuimem roolitunnetus, eriti keskel rattad otse.
See roolikarbi ülekanne ajab mind veidi segadusse, et mis on mis. Mitu tiiru sul servast serva vana ja uue karbiga? Kas kiirem karp andis soovitud tulemuse?
Mälu järgi oligi ilma võimuta, aga minu jaoks polnud see dealbreaker - oleks saanud jälle kergemaks (all go). Kiirem roolikarp on 2 täispööret servest serva, originaal on vist pea 3. Rool muutus arusaadavalt veidi jäigemaks ning on lihtsam autot juhtida, kui küljeakendest teed vaadata, mis on praeguse setup'i puhul tavaline, legaalsetel kiirustel.
01.04.2021 at 15:45
aivar
 
92 CAMARO
quote:
max:
Mälu järgi oligi ilma võimuta, aga minu jaoks polnud see dealbreaker - oleks saanud jälle kergemaks (all go). Kiirem roolikarp on 2 täispööret servest serva, originaal on vist pea 3. Rool muutus arusaadavalt veidi jäigemaks ning on lihtsam autot juhtida, kui küljeakendest teed vaadata, mis on praeguse setup'i puhul tavaline, legaalsetel kiirustel.
Nendel ilma võimuta variantidel see häda, et väga aeglane - 3.75 pööret servast serva. Tegelikult tuleb see häda hoopi käändmikust. Hoob kuhu kinnitub roolivarras on tunduvalt pikem kui lattrooliga autodel ehk karbil käik pikem kui latil.
01.04.2021 at 23:12
aivar
 
92 CAMARO
quote:
max:
Võib-olla võtan ennast kah kokku ja teen enda asjadest mingit jutu, aga kahjuks pole mul pildimaterjali ja ega pole midagi ka pildistada, sest lähenemine hoopis teine - all go, no show. Püüan välimust stockis hoida. Kuidagi ei jõua enam igat mutrit ja seibi eraldi poleerida - tahaks SÕITA.
quote:

Kindlasti tee. Sinu projektid tunduvad olema väga tehnilised ja suurte modifikatsioonidega. Nii minul kui ka paljudel teistel oleks kindlasti huvitav lugeda ja üht-teist arutada - mis ju ongi selle foorumi mõte. Pilte saab tagantjärgi ka teha. Ega ükski normaalne inimene ei käigi põhjaall polte poleerimas, mis tippkiirust niikuinii ei mõjuta. Sinu lähenemise puhul see hea, et raatsid sellega SÕITA ka:)
Eestis peaks olema vähemalt veel üks LQ9 mootoriga 3gen camaro ja üks LM7 mootoriga tegemises 3gen. Mõlema omanikud minuteada ka siin foorumis kasutajad. Pole sattunud nendest siin midagi lugema. Kindlasti huvitavaid projekte veel, nii et minupoolt ka väike üleskutse.
01.04.2021 at 23:38
hents99
  
92 CAMARO
Ma alustasin roolikarbi asemdamist roolilatiga juba aasta-paar tagasi....tänaseni pole valmislahenduseni jõudnud, aga varsti punnitab edasi. :)
Hetkel jäi veidi sobiva roolilati leidmise taha, aga oligi hea meeldetuletus.

Ega latil kuigi palju eeliseid pole (minu konkreetse MB puhul nt) peale oma kompaktsuse. Nimelt v12 mootori puhul jääb karp lollilt ette ja peab koledalt torusid väänama. Lõtkude ja nurgast nurka kiiruse osas pole eelist. Et lihtsalt tegemise pärast puhtalt ei teeks. Geomeetria osas vist paremaks midagi ei saa algselt disainitust, sest see on nullist disainitud ja eesmärk oli teada. Modides ei saa alati kõike nagu peaks saama.

Esialgu sai üles võetud punktid, et geomeetria sisse joonestada. Kasutasime 3d laserskännerit ja tavalist nö kaamerat ehk käsiskännerit.
Nii lihtne muidugi pole, et lased skännitud miljonid punktid kohe programmi ja viimane joonistab sulle vajalikud detailid ja teeb CAM’i ka valmis :D
Enamik paraku nii arvab. Eks palju lolli tööd vaja ikka ise teha. Lisaks kõik sillaosad eraldi mõõta/kaaluda...


Seepärast oleks bolt on lahendus parem. Säästab aega ja on inseneride poolt kinnitatud olema turvaline ja läbimõeldud ning parim võimalik lahendus konkreetseid tingimusi arvestades.




____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
02.04.2021 at 09:05 1 edit. Last edited 02.04.2021 at 09:33 by hents99
Erkki
  
92 CAMARO
Tore lugemine ja mis peamine: silm puhkab tehtud töödel :smokin

Olen teinud õhkvedrustuse mõnelegi autole ja kõrgusanduritega on see tähelepanek, et mida lähemal on andur rattale ja liikumise teljele, seda täpsemalt süsteem auto kõrgust reguleerib.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
02.04.2021 at 13:22
aivar
 
92 CAMARO
quote:
Erkki: Tore lugemine ja mis peamine: silm puhkab tehtud töödel :smokin

Olen teinud õhkvedrustuse mõnelegi autole ja kõrgusanduritega on see tähelepanek, et mida lähemal on andur rattale ja liikumise teljele, seda täpsemalt süsteem auto kõrgust reguleerib.
Tänud. Õige tähelepanek. Sobitasingi andurid niimoodi, et kasutaks ära kogu anduri käigu, jätsin mõlemale poole otsa ka väikese turvavaru. Kui andurit ei anna ligidale panna siis saab muuta anduri hoova pikkust. Paras mängimine, et heaks saada.
02.04.2021 at 14:10
max
92 CAMARO
quote:
aivar:
quote:
max: Mul on ühel teisel autol sama kastikontroller. Turbiin on seal tootja hinnangul ca 3,5k, aga transbrake’iga jookseb spoolimise ajal 4,5k-ni vabalt ära. Olen seal nii turbiinilukku kui performance mode’i proovinud, kuid mõlemad tunduvad kasutud - esimene liiga jäik ja teine ei teinud eriti mingit vahet sisse. Võib-olla on asi üsna lõdvas konverteris.

Vt, kuidas sul läheb. :)
Ega muidu ei tea kui pole proovinud.
Täpsustan veel, et performance mode peaks liinirõhku tõstma, mida mina ei tajunud eriti. Küll aga saab performance mode’ile eraldi shiftpoint’id seadistada, kui vaja. Viimase vajadust kah eriti ei näe, kuna kui juba pedaal põhjas on, siis ongi juba “performance mode”. Kui osagaasiga sõita, siis vahetab käigud niikuii varem ära, mistõttu mitte performance mode’ile madalamaid shiftpointe panna pole sisu.

Seega testi äkki enne ära, kui väga statsionaarseid nuppe ehitama hakkad. Äkki ei lähegi neid vaja.
02.04.2021 at 21:08
aivar
 
92 CAMARO
quote:
max:
quote:
Täpsustan veel, et performance mode peaks liinirõhku tõstma, mida mina ei tajunud eriti. Küll aga saab performance mode’ile eraldi shiftpoint’id seadistada, kui vaja. Viimase vajadust kah eriti ei näe, kuna kui juba pedaal põhjas on, siis ongi juba “performance mode”. Kui osagaasiga sõita, siis vahetab käigud niikuii varem ära, mistõttu mitte performance mode’ile madalamaid shiftpointe panna pole sisu.

Seega testi äkki enne ära, kui väga statsionaarseid nuppe ehitama hakkad. Äkki ei lähegi neid vaja.
Äkki sul liinirõhk juba tavaseades nii kõrge, et pole väga kuhugi tõsta. Mina sain aru, et perfomance reziimis saab lasta ka osagaasiga sõites käigud kõrgemale - põhjagaasiga pole jah vahet, siis niikuinii shiftpoint'id piiraja all mõlemal. Kas oled proovinud manuaal reziimi ma. Ma kohapeal pukiotsas proovisin - tundus suht OK. Algusaja steptronikutel oli ikka väga pikk viide kangi lükkamisest reaalse käiguvahetuseni. Kirjutasid, et turbiinilukk liiga jäik. Mis sa sellega mõtled?

Tagasi veel roolikarbi juurde. Kas kiirema karbiga hakkas kurvis keerates rool rohkem vastu ka suruma? Usun et minul peaks nüüd laiemad ja madalama profiiliga rehvid (ees 275/35r18 velg 18x9,5) seda paremaks tegema, küll aga toob lai ratas rohkem esile rooligeomeetria puudujäägid. Kas roolikarbi sai kasutatud, uus, taastatud (mis tootja)? Lugedes USA foorumeid siis saasta liigub palju. Kas keskosas lõtkust said täitsa lahti?
03.04.2021 at 11:01
max
92 CAMARO
quote:
aivar:
Kas oled proovinud manuaal reziimi ma. Ma kohapeal pukiotsas proovisin - tundus suht OK. Algusaja steptronikutel oli ikka väga pikk viide kangi lükkamisest reaalse käiguvahetuseni. Kirjutasid, et turbiinilukk liiga jäik. Mis sa sellega mõtled?

Tagasi veel roolikarbi juurde. Kas kiirema karbiga hakkas kurvis keerates rool rohkem vastu ka suruma? Usun et minul peaks nüüd laiemad ja madalama profiiliga rehvid (ees 275/35r18 velg 18x9,5) seda paremaks tegema, küll aga toob lai ratas rohkem esile rooligeomeetria puudujäägid. Kas roolikarbi sai kasutatud, uus, taastatud (mis tootja)? Lugedes USA foorumeid siis saasta liigub palju. Kas keskosas lõtkust said täitsa lahti?
Manuaalset vahetust pole proovinud, sest vajadus puudub - automaatkasti üks eelistest minu jaoks on kohustuse puudumine seda sõidu ajal näppida. Camaro manuaalkasti peal saab ennnast välja elada, kui võimlemise isu tekib. "Jäik" all pidasin silmas seda, et ma ootan automaatkastilt, kui kiiret pole, piisavat pehmust/mõõdukat libistamist. Kui turbiin lukku panna, siis on asi sellest kaugel. Kastiõli tempile ja kütusekulule mõjub lukk muidugi hästi.

Roolikarpi pead tulema proovima. Igaühel omad eelistused ja standardid, mille vastu võrrelda. Mulle meeldib kiirem karp kindlasti rohkem kui vana. Ostsin kuskilt normaalsest kohast ikka, äkki CamaroCentral vms. Pealegi on mul esisilla reguleerimisega katsetamine veel tegemata (erinevad pikikalde, külgkalde ja kokkujooksu kombinatsioonid), nii et ei pruugi veel ideaalne olla. Rehv on mul kitsam ees. Mõõte peast ei mäleta, aga äkki 255 ja 18-19". Laiem esirehv hakkab igal juhul rohkem teed otsima, mistõttu ma rehvi laiust ees ei maksimeerinud. Ehkki mul oli eelistus stock välimust hoida, siis veljed olin sunnitud suuremad ostma, sest muidu poleks pidurile peale mahtunud. C6 Z51 pidurid said.
03.04.2021 at 21:47
Erkki
  
92 CAMARO
Roolikarp tasub igal juhul "kiirema" vastu välja vahetada. Olen seda teinud paljudel enda ja kliendi autodel. Tulemus on olnud 100% positiivne. Ei mingit ebanormaalset vastusurvet kurvis. Kiire ja aeglase roolikarbi vahe on jämedalt 2 vs 3 pööret servast serva.
Rooli vastusurvet kurvis saab tegelikult reguleerida esisilla seadetega, täpsemalt järeljooksuga, inglise keeles caster. Mida suurem on järeljooks, seda innukamalt tirib rooli otseks tagasi.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
05.04.2021 at 11:22
max
92 CAMARO
Sai siin (mitte) pidamisest räägitud. Otsisin vana artikli üles, millest ise lähtunud olen, kuid kahjuks eriliste tulemusteta. Äkki on sulle abiks:
https://www.musclecardiy.com/performance/drag-racing-traction-rear-suspension-coil-springs-and-three-link/
07.04.2021 at 21:17
aivar
 
92 CAMARO
Külge on saanud lukumehhanismid.


Õnnestus hankida heas korras tagatuled (ilma pragudeta) ja need said ka värskenduskuuri.


TPI õhuvõtul eemaldasin pudelikaela ja suund nüüd ka õige.


22.04.2021 at 12:08
Yll
92 CAMARO
quote:
aivar: Külge on saanud lukumehhanismid.


Õnnestus hankida heas korras tagatuled (ilma pragudeta) ja need said ka värskenduskuuri.


TPI õhuvõtul eemaldasin pudelikaela ja suund nüüd ka õige.




Väga ilus vaatepilt tundub,et paremini polegi sellist autot võimalik ehitada!
22.04.2021 at 15:07
antennimees
 
92 CAMARO
Kõik on ilus ja huvitav teema lugeda aga tahaks ühe nõuande anda. Kui võimalik ära kasuta ehituspolte, seibe või mutreid vähemalt nähtavates kohtades. Ei pea kindlasti olema originaalpoldid, aga otsi auto polte mutreid kasvõi lammutustest kui sinna veel sisse lastakse neid maha keerama.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
22.04.2021 at 19:41
rabakana
 
92 CAMARO
quote:
antennimees: Kõik on ilus ja huvitav teema lugeda aga tahaks ühe nõuande anda. Kui võimalik ära kasuta ehituspolte, seibe või mutreid vähemalt nähtavates kohtades. Ei pea kindlasti olema originaalpoldid, aga otsi auto polte mutreid kasvõi lammutustest kui sinna veel sisse lastakse neid maha keerama.
Puht huvi pärast küsin, et miks?
25.04.2021 at 15:51
antennimees
 
92 CAMARO
Esiteks tekib enamusele suhteliselt kiiresti rooste ja samas jätab ka teatud kohtades odava väljanägemise. Samas kui on näiteks tiib nendega kinnitatud ja nad tiivaga sama värvi värvitud siis on enamvähem ok. Samuti häirib mind ka see, kui kusagil kus peaks olema 4 ühesugust polti on kõik pandud erinevad ja kui ma küsin et miks, siis tavaline vastus on, et mis vahet seal on, kinni on ju. Aga see minu arvamus, eks igaüks ehitab oma autot nii kuidas talle meeldib.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
25.04.2021 at 19:13
aivar
 
92 CAMARO
Mis puudutab polte, seibe jne. siis praegustel piltidel on neid palju ajutisi. Üldiselt panen lõplikud alles siis kui olen kindel, et neid enam näppida pole tarvis, eriti kui värvitud poldid või mõni regullitav asi siis ajutine väiksem, et pärast õige katab jäljed ära. Mõnda kohta lähevad ajutised kui pole veel head lahendust leidnud. Kindlaid reegleid ei ole, teen nii, et enda silmal hea.
25.04.2021 at 19:57
aivar
 
92 CAMARO
Vahepeal toimunud:
Kaua aega olin hädas aknatihenditega. Tellisin erinevat tüüpi tihendeid aga ikka ei sobinud nii hästi kui oleks tahtnud. Algul tegelesin ainult juhi poolega kuid siis mõtlesin, et proovin vahelduseks kõrvalistuja poolt - seal sobis kõik hästi. Otsisin siis põhjust ja avastasin, et juhi pool uks ülevalt veidi väljaspool ning seoses sellega akna külgepidi nurk teine. Lahendus - Kuna uksehinged olid mul juba varem poltidega pukside peale ringi tehtud siis õnnestus ülemine hing vahelt välja nikerdada ilma tiiba ja ust eemaldamata. Keevitasin siis augud poolenisti täis ja viilisin 3mm sissepoole. Tulemuseks kokku sobiv aken ja tihend ning kapoti-tiiva vahe läks ka paremaks.

Korda sai roolisammas:

Jõudsid kohale mustad rattamutrid:

Kuna uute rataste tarvis sai ringi tehtud rattakoopaid ja laiendinurki siis nüüd vajasid täiendamist ka logarid:


Valmis said uksetrossid:

Autosse sisse on ka üht-teist tekkinud. Kellade paneeliga olen päris palju tegelenud kuigi seda veel eriti näha pole.


Pudipadi tehtud kindlasti veel.
Eile oli ka tähtis Esimese Sõidu päev. Sai siis kulgetud mõnikümmend kilomeetrit ja veidi proovitud. Proovin kõrvale jätta esmase vasikavaimustuse kuid üldmulje tundub väga hea.
Väga rahul olen esmapilgul vedrustusega - tihke, tummine, jäigemapoolne (tänavaautole) kuid ei trambi ja tekita ebameeldivaid helisid ja vibratsioone. Täpselt see mida tahtsin. Muidugi pole saanud korralikult testida ja see alles esmamulje. Mootor - väga mõnus ja arvestades, et praegu veel seadistamata siis saab ainult paremaks minna. Praeguse vedrustse ja ratastega annab endast märku väsinud roolikarp, kuigi tundub, et sillaseaded on juba praegu asja paremaks teinud. Ilmselt tuleb hankida kiire roolikarp. Pettumus on TCI kastikontroller. Proovisin erinevaid seadeid aga ikka ei tundunud päri see mida vaja. Kuna mul juhtmestik tehtud nii et kahe pistiku ümbertõstmisega saab panna kasti juhtima originaal PCM-i siis seda saigi proovitud - hoopis teine asi. Käiguvahetuskvaliteedilt ei saa TCI originaali lähedalegi (automaat reziimis). Plaan siis automaadina juhib PCM kasti ja manuaalreziimis TCI.
Esimesele sõidule minek:
20.06.2021 at 09:40
tqhq.ee foorum : Minu auto : 92 CAMARO   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.