register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lõputu võitlus lollusega   .. 13 14 15 16 17 18 19 ..  
Poster Message
madis
Lõputu võitlus lollusega
Kusjuures bemminäru saab kiiremini kohalt minema esialgu. Mis lükkab ümber varasema väite suure mootori "paugutamisest"
12.08.2021 at 22:28
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
madis: Kusjuures bemminäru saab kiiremini kohalt minema esialgu. Mis lükkab ümber varasema väite suure mootori "paugutamisest"

ee, mehed mis jama te ajate

https://www.zeroto60times.com/compare-cars/

isegi, kui paneks kaalud vórdseks ja rehvid samaks teeb viper igast asendist aidaa...
see madise bemminäru vóib saada (kui ikka saab) esialgu 0-40kmh ehk 0,0... sek kiiremini minema - aga seda ainult tänu sellele, kui ei saa tavarehviga jóudu kohe maha

ja mis móte on Draalil jälle panna mingit bemmireklaami eksitavat mula ja vaadata mingeid numbreid "80-100 in 6gear on bemm kiirem" - bemmil on 6käik 1:1 viperil on 1:1 4käik (6käik on 0,5!)

80-100 kasutavad bemm ja viper tavasóidul erinevaid käike - neid tuleks omavahel vórrelda adekvaatse pildi saamiseks

et siis ikka on kellegi arvates mingi pisike pony, kes jóuab ainult 1lbs raskust vedada ja peab 1hp jaoks seda vedama 33000 jalga, kuidagi parem tugevast hobusest, kes veab sama ajaga 330lbs 100 jala pikkuse teekonnaga???


mingid pisikese jóuetu mootori, pöörde, vóimsuse ja bemmifännid on krt usaraua foorumit siin valeinfoga lagastamas, c'mon

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.08.2021 at 08:45 7 edits. Last edited 13.08.2021 at 10:19 by BlueStang
madis
Lõputu võitlus lollusega
Selles viimases postis puudub loogiline sisu. Saab ju kiiremini minema ? Saab. Ning kas hp/kg võrdluses on närumootor halvema kiirendusega ? Ei ole.


P.S. Ma ise ei tahaks ei Viperit(kurat see kuju on ju 1:1 maha joonistatud ühelt organilt) ega bemmi - kui vana 6 seeria välja jätta, siis kõik disainerid on mingit red bulliga saksa pervod. Õige vastus oleks ikka Corvette aastast 75 aga kaasaegse vedru ja piduriga :)
13.08.2021 at 10:23
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal:
...
Ehk kommenteerige ja parandage kui kuskil vale on või miks minu arutlus vale on


Vale (või õigemini, naeruväärne), on väide, et võimsus on oluline, aga selle arvutamise aluseks olev pöördemoment mitte. Mina valan siin õli tulle vaid ja ainult seepärast, et neid kahte, üks teisest arvutatud väärtust, püütakse käsitleda kahe eraldiseisva asjana. Mida need ei ole. Need on sama fenomeni erinevad väljendused...

Ning väide, et võimsusest saab arvutada pöördemomenti on õige vaid juhul, kui me anname ette pöörlemissageduse. Mis, üllatus, üllatus, on vajalik ka pöördemomendist võimsuse arvutamise jaoks:) Ehk vahet ei ole, mispidi me arvutame või kumba kõverat kasutame - mootor on ikka sama, mootorist väljuv vägi on ikka sama, lihtsalt mõõtühik on erinev.

Ühtlasi häirib hirmsasti see, kui lihtsustatud teoreetilist mudelit üritatakse näidata reaalsusena, mida see ei ole ega saa kunagi olema: reaalse auto kiirendus on alati väiksem, kui siinsete teoreetikute loobitav kiirenduse valem ennustab. Kui palju väiksem, sõltub esmalt pidamisest (mida on kuradi keeruline ennustada) ja alles siis jõuülekandest ja kadudest. Sest ka näkane 0,9 Micra saab I käigul startides ratta all ringi.

Aga jätkake, on päris lõbus lugemine.
13.08.2021 at 15:12 2 edits. Last edited 13.08.2021 at 15:20 by v6sa
madis
Lõputu võitlus lollusega
Kui sa natuke loeksid mida mina ja Draal postitame siis saaksid aru küll millest jutt.
Aga siis oleks raskem patroneerivat pläma ajada ;)
13.08.2021 at 18:10
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
ouch, ma arvasin, et meil madisega on teoreetilise mehaanika mõistes klassikaline kineetikute ja dünaamikute vaheline klaarimine, aga nüüd vaatan, et madis on ikka päris skiso, kui hakkab siin veel väärikaid foorumikaaslasi põhjuseta solvama...

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.08.2021 at 18:46
madis
Lõputu võitlus lollusega
Mis kuradi klaarimine ?

Me Draaliga kirjutame siia VALEMEID ja vastu tuleb mingi suvaline tekst mida ei vaevuta põhjendama ja mis on servast servani valeinfot täis. Ja seejuures ei peeta paljuks veel kasutada sõna "naeruväärne".

Mine keera endale rätik ümber pea, joo pakiveini ja vaata krdi Bridgetjonesi ja kui siis man-struation läbi saab, tule tagasi ja pane siia oma põhjapanevad valemid mis lükkavad kogu klassikalise füüsika ümber. Kaua peab seda bitchimist lugema ?
13.08.2021 at 19:03
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
krt, madis, ära ole pinges...

edit: ahjaa, kui keegi ei peaks teadma, mida esindavad teoreetilise mehaanika móistes kineetikud ja dünaamikusd, siis väike selgitus siia:

Kineetikud - Uurivad kehade liikumst teoreetiliselt-matemaatiliselt, neid ei huvita tegelikud protsessid vaid ainult teooria ja valemid - no nagu madis, kellel jäi mingi üks valem koolist meelde ja nüüd uhkustab siin sellega, kuigi ei saa täpselt aru, mille kohta see käib. Sama vóimsusega, kineetikutel kama kaks, kas enne oli säde ja siis pauk vói tekib vóimsus kuidagi iseeneslikult pööretest gaasipedaalile vajutades, peaasi, et valem klapib - mis protsessid seal taga on, seda ei tea ja on veel uhke ka et ei tea, kuna arvab, et saab ilma teadmata ka hakkama oma valemiga....

Dünaamikud - uurivad ka kehade liikumist, aga nendele on oluline ka liikumise taga olevad protsessid ja kehadele mójuvad jóud ehk liikumise tegelikud póhjused - ehket, kuidas asjad päriselt käivad...

tavaliselt kineetikud-ulliksesed ilma protsesse adumata rakenduslikus móttes kaugele ei jóua...



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.08.2021 at 20:21 1 edit. Last edited 13.08.2021 at 20:36 by BlueStang
PhilipJFry
 
Lõputu võitlus lollusega
Selle k6ige teemaga meenub valgusega seotud valemid ja yhikud. Saab natukene paralleele t6mmata: cd ja lux :D

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
13.08.2021 at 21:05
madis
Lõputu võitlus lollusega
Blue, eks mängi tola edasi, valemeid ei tule sult ju kunagi. Ma ju võiks öelda et "ma tunnen sust rohkem füüsikat" aga noh seda võiks konn tee äärest ka öelda, latt on nullis.
13.08.2021 at 22:07
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
madis: Kui sa natuke loeksid mida mina ja Draal postitame siis saaksid aru küll millest jutt.
...


Loen, kohe päris hoolega loen, kuidas te lahtise ukse kõrvalt läbi seina tormata üritate. Te mõlemad väidate, et võimsus määrab, aga pöördemoment mitte. Ja kuidas te sinna valemisse võimsuse saate? Mõõdate ilma pöördemomenti mõõtmata või?

Äkki vaataks enne plähvimist oma teksti üle!

Mina valemis ei kahtle, aga sellega pole reaalses maailmas mitte $ittagi teha.
13.08.2021 at 22:15 1 edit. Last edited 13.08.2021 at 22:37 by v6sa
Jesper
 
Lõputu võitlus lollusega
Küsimus ei ole selles, kuidas üks mootoridüno täpselt töötab (osad neist mõõdavad tõepoolest võimsust ilma pöördemomenti mõõtmata), vaid ikkagi selles, millise graafiku järgi sinna dünosse minnakse. Kui sa juhtud olema näiteks see dude, kelle ülesandeks on piisavalt tugeva käigukasti projekteerimine, siis ilmselgelt on pöördemoment tähtsam, aga sa pole ju. Te võite Bluega oma peeneid põhjus-tagajärg seoseid otsida ja leida jõuludeni, aga reaalses maailmas reaalset sõidukit ehitades-tuunides pole kunagi aega jõuludeni, hea kui on järgmise laupäevani - kui lõpptulemus on sama, siis võidab alati lihtsamini rakendatav mudel-valem-lähenemine. Ma pole veel märganud, et autoreklaamides lisaks max pöördemomendile ka peaülekande ja kasti parameetreid tutvustataks, kui ikka olla põhjalik ja korrektne, siis peaks ju?

Noh ja kui mõistus ikka asjast üle ei käi ning kange tahtmine on hakata asjasse süvenemise asemel poliitikat tegema stiilis "Viper tirib ikka vingemalt kui bemm", siis mis seal ikka, tulemuseks on lihtsalt järjekordne viletsalt töötav sõiduk. Poleks kaugeltki mitte esimene ega tõenäoliselt ka viimane kord.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2021 at 22:59 3 edits. Last edited 13.08.2021 at 23:09 by Jesper
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
v6sa:
quote:
madis: Kui sa natuke loeksid mida mina ja Draal postitame siis saaksid aru küll millest jutt.
...


Loen, kohe päris hoolega loen, kuidas te lahtise ukse kõrvalt läbi seina tormata üritate. Te mõlemad väidate, et võimsus määrab, aga pöördemoment mitte. Ja kuidas te sinna valemisse võimsuse saate? Mõõdate ilma pöördemomenti mõõtmata või?

Äkki vaataks enne plähvimist oma teksti üle!

Mina valemis ei kahtle, aga sellega pole reaalses maailmas mitte $ittagi teha.

Nu tegelikult ikka terve reaalne maailm põhineb valemitel ja seostel. Ei saa võrrelda väänet ja võimsust, need ei kirjelda ju sama asja. Kui nüüd rääkida vääne mis teeb x pööret siis see on võimsus. Kui rääkida võimsuse kõverast või väände kõverast siis need on ju samad asjad. Sama on sellega kui autol antakse vääne x pöörde juures. See on ju samuti lihtsalt võimsus selle sama x pöörde juures. Miks peaks see siis paremini kirjeldama seda mootorit. Kuidas mootori võimsust mõõdetakse ei oma tähtsust. Läbi momendi on seda kõige lihtsam ja täpsem mõõta. Teoreetiliselt saab mõõta ka läbi teiste suuruste ja saab kätte võimsuskõvera ja ka kohe automaatselt väändekõvera. Ma ei väida et vääne ei loe või midagi. Füüsika ütleb et võimsus on see mis autot kiirendab. No kui päris täpne olla siis jah resultantjõud on see mis autot kiirendab aga mootori võimsus on see mis selle jõu põhjustab. Aga ma ei väida , et auto millel mootoril on rohkem võimsust kiirendab kiiremini. Kiiremini kiirendab see auto mille tehniline lahendus lubab kasutata suuremat võimsust suurema aja jooksul (eeldusel et autode massid ja takistused on samad) See et suurema mootoriga nn. väändemonstrumid enamjaolt paremini kiirendavad tuleb sellest, et nende mootoritega kokkusobivad ülekanded oskavad kasutada mootorit rohkema aja jooksul max võimsuse lähedal. See Viperi ja bemmi näide on selles suhtes hea, et on 2 autot , sama võimsus aga erinevad mootorid. Viperi neljandikmiil oli vist 12.3 ja bemmil 12.8 0.5 sekundit vahet aga bemm on 300 kg raskem. Füüsika ütleb, et kuna võimsus on sama siis peab ka kiirendus neljandikmiilil sama olema (arvestades massi erinevust tuli vahe 0.6-0.8s) Tegelikkus klapib füüsikaga. Kui vääne ainult loeks siis peaks ju viper oma pea 35% suurema väändega 1/4miilil pikalt eest ära minema. Aga tegelikuses on mõlemate autote tehnilised lahendused sellised, et lubavad kasutada mootorit enamuse aja max võimsuse ligidal. Ühel on manuaal kast ja väga laia ja lameda momendigraafikuga mootor aga teisel tunduvalt kitsama momendikõveraga mootor aga seal otsas automaatkast mille ajul on tõenäoliselt rohkem arvutusvõimsust kui oli Apollo kosmoselaeval ...






____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
13.08.2021 at 00:35
madis
Lõputu võitlus lollusega
Kui 0-100 kmh on alla 3 sekundi siis on kiirendus 2g või rohkem

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_cars_by_acceleration

Jätame patareidel töötavad mänguasjad välja ja mind huvitab ikka et

1) kuidas 1g (teatud kiirustel märkimisväärselt ÜLE 1g) ikkagi ilma liimita võimalik on
2) miks esiotsas ainult "jõuetud pöördemootorid"

Teine küsimus oli retooriline, kuna oluline on mootori massi/võimsuse suhe. Aga esimene paneb ennastki kukalt kratsima.
14.08.2021 at 11:23
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Jesper: Küsimus ei ole selles, kuidas üks mootoridüno täpselt töötab (osad neist mõõdavad tõepoolest võimsust ilma pöördemomenti mõõtmata),
...


Palun mind harida. Kuidas säärased töötavad?
14.08.2021 at 11:32
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal:
Nu tegelikult ikka terve reaalne maailm põhineb valemitel ja seostel. Ei saa võrrelda väänet ja võimsust, need ei kirjelda ju sama asja.
...



Eeee, valemid on ikka reaalsuse (tihti lubamatult palju) lihtsustatud mudelid. Reaalsus eksisteerib ka ühegi valemita.

Aga pange edasi, maru huvitav on neid arutlusi lugeda:)
14.08.2021 at 11:35
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
v6sa:
quote:
Jesper: Küsimus ei ole selles, kuidas üks mootoridüno täpselt töötab (osad neist mõõdavad tõepoolest võimsust ilma pöördemomenti mõõtmata),
...


Palun mind harida. Kuidas säärased töötavad?

Mootori otsas elektrigeneraator ja mõõdetakse generaatori toodetud võimsust.

Mootori otsa suur hooratas mille inertsmoment on teada ja mõõdad pöördeid ja pöörete muutuse kiirust . (Nii nagu palju ratta dünod töötavad)

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
14.08.2021 at 14:00
madis
Lõputu võitlus lollusega
quote:
v6sa:
quote:
Draal:
Nu tegelikult ikka terve reaalne maailm põhineb valemitel ja seostel. Ei saa võrrelda väänet ja võimsust, need ei kirjelda ju sama asja.
...



Eeee, valemid on ikka reaalsuse (tihti lubamatult palju) lihtsustatud mudelid. Reaalsus eksisteerib ka ühegi valemita.

Aga pange edasi, maru huvitav on neid arutlusi lugeda:)

Valem ei ole reaalsuse "lihtsustatud mudel" vaid mingite parameetrite vaheline seos. Mudel tuleb teha nii lihtne kui võimalik aga mitte lihtsam (Einsteini tsiteering vabas vormis) ja mudeli eesmärk on reeglina ennustamine.

Auto mudeldamisel võime kõik parameetrid arvesse võtta, aga relatiivsusteooria ja juhi väljahingatava niiskuse tõttu kaalu muutus muudavad lõpptulemust nii vähe et pole mõtet arvestada. Samuti nagu pole mingit reaalset mõtet kasutada ratta ümbermõõdu leidmiseks Pi 100 kohta, kui ratta diameetri täpsus on 0.1%.
14.08.2021 at 14:22
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal:

Mootori otsas elektrigeneraator ja mõõdetakse generaatori toodetud võimsust.

Mootori otsa suur hooratas mille inertsmoment on teada ja mõõdad pöördeid ja pöörete muutuse kiirust . (Nii nagu palju ratta dünod töötavad)

Kindel, et mootori otsas oleva generaatori võimsust mõõdetakse (kuidas?) ja mitte ei mõõdeta generaatori toreaktsiooni? Ma olen õige mitut dünostendi pruukinud ja sellest ka kiuslikud küsimused;)

Inertsmomendi mõõtmine ei võimalda mootorit pikemalt koormata. Ilusaid reklaampilte sellega muidugi saab. Mootorit seadistada ka, kuivõrd koormus x-->y rpm on alati sama.
15.08.2021 at 20:40
v6sa
Lõputu võitlus lollusega
quote:
madis:
quote:

...
Eeee, valemid on ikka reaalsuse (tihti lubamatult palju) lihtsustatud mudelid. Reaalsus eksisteerib ka ühegi valemita.
...


Valem ei ole reaalsuse "lihtsustatud mudel" vaid mingite parameetrite vaheline seos. Mudel tuleb teha nii lihtne kui võimalik aga mitte lihtsam (Einsteini tsiteering vabas vormis) ja mudeli eesmärk on reeglina ennustamine.
...



$itt mudel, siis, kui ennustab kaks korda äkilisemat kiirendust, kui reaalselt saadakse;) 1,9 sekundit "sajani" - mu eesel...
15.08.2021 at 20:42
madis
Lõputu võitlus lollusega
Ega sa vist ei suuda iial ühtegi teksti lõpuni lugeda, see pole enam minu probleem. Mõttetu on sulle midagi selgitada 100x kui sul pole tahtmistki aru saada. See on autofoorum(tehnikafoorum), mitte mingi buduaar.
15.08.2021 at 21:25
viplala
Lõputu võitlus lollusega
Minu arust peaks andma juba 10p ära definitsiooni eest Võsale, et valemit defineerida läbi reaalsuse, vähemalt minul võttis küll suu muigele selline lihtne ja tabav näide. Aga nii ju ongi, jumal lõi maailma, valemid tekkisid koos mudelitega hiljem, tekkisid reaalsuse defineerimiseks, siis kui tekitajad tekkisid. Rohkem tagasi ajas ma minna ei oska :D
16.08.2021 at 03:29
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
v6sa:
quote:
Draal:

Mootori otsas elektrigeneraator ja mõõdetakse generaatori toodetud võimsust.

Mootori otsa suur hooratas mille inertsmoment on teada ja mõõdad pöördeid ja pöörete muutuse kiirust . (Nii nagu palju ratta dünod töötavad)

Kindel, et mootori otsas oleva generaatori võimsust mõõdetakse (kuidas?) ja mitte ei mõõdeta generaatori toreaktsiooni? Ma olen õige mitut dünostendi pruukinud ja sellest ka kiuslikud küsimused;)

Inertsmomendi mõõtmine ei võimalda mootorit pikemalt koormata. Ilusaid reklaampilte sellega muidugi saab. Mootorit seadistada ka, kuivõrd koormus x-->y rpm on alati sama.

Ma ei te kas seda generootoriga varianti reaalselt kasutatakse sest muud lahendused on täpsemad (aga jah mõte on et generaatorilt mõõdetakse saadavat elektrivõimsust)

Ma tõin need näited rohkem selleks, et pole tähtis kuidas sa mõõdad mootori võimsuse, sest ka pärast hoopis teisel viisil saadud võimsuskõverat saad sa kohe arvutada ka väändekõvera. Vääne eraldi võttes on ju ainutl üks pöörlevat võlli kirjeldav parameeter.
Reaalse mootori juhul ei kastuta sa ju kunagi väänet kuskil üksinda ilma selle seotusest mootori pööretega. Alati on sul ju tegelikult kasutuses vääne mingite pöörete juures (st ehk jõud x teepikkus mis on võimsus)
Ka see, et võimsust mõõdetakse läbi väände ei tee väänet kuidagi tähtsamaks, ei ole ka võimsust kui pole väänet mis on osa sellest võimsusest.


____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
16.08.2021 at 08:22 2 edits. Last edited 16.08.2021 at 08:25 by Draal
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal:No kui päris täpne olla siis jah resultantjõud on see mis autot kiirendab aga mootori võimsus on see mis selle jõu põhjustab. Aga ma ei väida, et auto millel mootoril on rohkem võimsust kiirendab kiiremini.


Heameel näha, et hakkab teatud selginemine toimuma. Autot kiirendab JÒUD - justnimelt (mitte vóimsus;)).
Ainult, et lause teine pool on ikka veel vähe mööda - vóimsus ei póhjusta kuidagi seda jóudu. Seda kiirendavat Jóudu póhjustab ikkagi Jóud, mis esmaselt saadakse termodünaamilisest protsessist, mis toimub silindrites.

Teine väide on super juba, sest nii ongi, et vóimsus iseenesest ei kiirenda midagi nagu siin lollusega vóitlusse (loe: lolluse spreadimiselt selle kaitsele) asunud madis vist endiselt ette kujutab...

babysteps, ónneks endiselt óiges suunas

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.08.2021 at 10:07 2 edits. Last edited 16.08.2021 at 10:17 by BlueStang
madis
Lõputu võitlus lollusega
Blue, sa võid oma sisemaailmas olla kompostihunniku kuningas, kuid see "iseendatarkusest maailmapilt" ei kõlba kahjuks päriselus, kui oleks vaja teha päris inseneriarvutusi. Kui igapäevatöö seda ei nõua, siis muidugi ei ole see probleemiks ja eks enamik elukutseid ei nõuagi mingit erilist haridust.
16.08.2021 at 11:28
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lõputu võitlus lollusega   .. 13 14 15 16 17 18 19 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.