register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : tööriistakäru vahtplast & õhutorud  
Poster Message
PTC
  
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
korrastan riistamajandust ja vaatan et väljamaal müüakse sellist tööriistavahtplasti - mille saab riistakasti sahtlisse panna - lõigates sinna riistadele sobivad avad - kohapeal nagu pole silma hakanud. Lähim mis on on võimlemismatid? Lisaks korraldan ka õhukompressorimajandust ümber ja mõtlesin mõnesse kohta garaazhis kompressorist fiks õhutoru vedada - aga millist toru kasutada. Tavaline pooletolline veetoru on ilmselt variant - kuid kas on ka mingeid popimaid variante?
25.05.2022 at 09:00
v6sa
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Aluplexiga on seni ellu jäädud:
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=2672&pid=506488#pid506488
25.05.2022 at 09:32
madis
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Tsingitud tolline veetoru on kindel mats. Kannatab ka välist väärkasutamist ning on odav.

Käisin kunagi eri variandid paberil läbi, jõudsin suure ringiga tsinktoruni tagasi.
25.05.2022 at 10:08
v6sa
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
quote:
madis: Tsingitud tolline veetoru on kindel mats. Kannatab ka välist väärkasutamist ning on odav.
...


Kah õige. Lisaks on hästikinnitatud terastorust õhutrass suurepärane stange asjade riputamiseks:)
25.05.2022 at 11:00
BENBEN
  
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Motonetis oli ka seda sahtlivahtkummi müüa...

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
25.05.2022 at 16:05
ivoalaska
 
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Mina olen kahel töökojal vedanud aluplexiga. Siiani töötab (6 aastat). Kaalusin ka metalltoru aga aluplex oli hea odav ja lihtne paigaldada. Rendist võtsin akupressi ja terve suur töökoda mõne tunniga tehtud.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
25.05.2022 at 17:43
vvt
  
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Kus asi ei pea väga tipptasemel olema, kasutataksegi Alupex toru. Iseg kompressorifirmad teevad sellest. Sellest on torustiku ehitamine küllalt lihtne, need presstangid on igas Ramirendis olemas ja peale väikest harjutamist teed ise kõik ära.
Muidu on olemas ka spetsjomm õhutorud (osa nt neljakandilise kujuga profiil, mille sees ümmargune toru), aga need pidid olema kordi kallimad lihtsalt.

Alupexiga on probleem natuke järsemad painutused, kipub kortsu minema. Ma ei tea, kas äkki on saada ka mingi painutusrakis.

Viga on ainult selles, et müügil on tavaliselt 10 bar kannatav, et siis hoolitsege, et kompressorit üle 8 bar ei kruti.

See tsingitud veetoru värk on ka tehtav, ainult võhikul on asja tihedaks saamine märksa vaevalisem ja selle painutamine eeldab juba painutuspingi olemasolu. Lisaks tuleb arvestada, et need (tavaliselt vene omad) tsinktorud hakkavad varem või hiljem seest roostetama (kondentsvesi) ja see vesine roostepläga hakkab teie riistadeni jõudma, isegi kui veepüüdja on kompressori taga.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
07.06.2022 at 09:55 1 edit. Last edited 07.06.2022 at 09:58 by vvt
ivoalaska
 
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Alupexile on 90 kraadi nurgad jms olemas, seega järske painutusi pole vaja teha. Kusjuures mul kompressor paneb 10 bari välja ja aja jooksul pole midagi juhtunud. Eks need torud tehakse ka pisikese varuga.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
07.06.2022 at 11:13
madis
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Tsinktorude puhul kasutage takku ja pastat või peenemate korral teflonnööri määrdega.

Kindlasti ei tohi kasutada toruteipi (seda ei soovita üldse kuhugi).

Takk ja pasta, natuke harjutamist ja siis on see kõige parem ja odavam variant.
07.06.2022 at 13:27 1 edit. Last edited 07.06.2022 at 16:49 by madis
vvt
  
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Mismoodi sa seda tsingitud terastoru jätkad ja pöörad, keermestatud malmpõlvedega? Selle jaoks on ju terve keermestamise padajann tarvis.
Praegust ikka moodsamad asjad kasutusel, ainult umbkeelsed torufirmad panevad veel küttetorustikku sedasi (mu lapse lasteaias oli sedasi renoveeritud).

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
07.06.2022 at 16:30
madis
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Me räägime praegu töökoja õhutorustikust, mitte eramaja küttesüsteemist.

Ma paar aastat tagasi panin kokku ca kilomeetri torusid tehasesse, sai kõvasti kalkuleeritud ja mõeldud - tsinktoru tuli võitjaks.
Nurkasid ja kolmikuid jms kraami saad osta poest ;)
Ja tsinktoru headus tuleb välja juba siis kui tahad nt trassi väljavõttele kraani panna. Lihtsalt paned, mitte ei pea kraani kuhugi kinnitama vms.

Võite mu kogemust usaldada, elu lihtsam.
07.06.2022 at 16:48
Pedaal
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Alupexile sarnaselt on ka pressliitmikega tsingitud terastoru. Steelpress nime alt leiab infot. Ka neid presstange laenutatakse.
Plastipelglikud võivad ka neid kaaluda kuigi alupexiga saab asjad väga kenasti aetud. Miks painutada kui on põlved kolmikud ja muud fitingud olemas. Jälgige, et seinapaksused sobivad kui kasutate erinevate firmade tooteid.
07.06.2022 at 18:25
PTC
  
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Alupex sai lahenduseks, ja surveliitmikega. Kahju et meil spets õhuterminale pole - peab toruliitmikest ise kokku meisterdama.
01.08.2022 at 21:58
DevilDeVille
  
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Sahtlijuttu ka tiba:

https://www.polytrade.ee/isolatsioon/k-flex-isolatsioon/k-flex-kummiisolatsioonirull-32mmx1000mmx6000mm-detail.html

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
01.08.2022 at 22:28
Madlobster
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
quote:
madis:
Kindlasti ei tohi kasutada toruteipi (seda ei soovita üldse kuhugi).


Et, mis sellel toruteibil ka häda on?
Ma olen sellega kõik suruõhutööd ära teinud. Ja seda aastaid teenust pakkudes, mitte kodu garage nurgas kaks niplit kokku keerates. Ja üldiselt meeldis kõikidest muudest versioonidest see teflonteip kõige rohkem kasutada. Ok lisaks lindile panin alati liimi lisaks. Sest ma ei viitsinud lekete pärast uuesti lahti keerata. Ainult liimiga jäi lekkeid ja ainult lindiga jäi ka vahest. Koos kasutades oli tulemus 99,999% kindel ja uuesti lahti kruvima ei pidanud.

St ma arvan, et lint, takk, nöör, liim vms on ikka meistri isiklik eelistus ja harjumus. Lihtsalt nsm (kui lihtsalt endale ei meeldi) pole mõtet mingi materjali osas plähmida?


Mis puutub torustikku, siis sinine alumiinium toru pronks PEM toru liitmikega jääb minu hinnangul silmale kõige parem vaadata ning on samuti tugev. Hinna osas ei oska võrrelda. Teenuse osas oli rõhk visuaalil ja kvaliteedil ning seibisaagijatele konkurentsi ei pakkunud, seega ei tea, mis üks või teine versioon kuskil maksab.
02.08.2022 at 12:50
madis
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
"Ok lisaks lindile panin alati liimi lisaks"

Mis liimi ?
02.08.2022 at 16:33
Madlobster
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Enamasti oli mingi Loctite keerme hermeetik nr ei mäleta enam (kirjade järgi pidi toimima ka ilma lindita)

Aga ma panin alati nii lindi kui hermeetiku, et lekkimise % nulli viia (üli tobe kui pead mitu asja lahti keerama selleks, et üks leke kuskil uuesti teha)

Aga ma kasutasin liimi siis ka kui nööri kasutasin, sest ükskõik kui hästi sa ka ei mässinud, mingi % ikka sisises.
02.08.2022 at 17:22
madis
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
Üks torutöödega kursis olev guru näitas mulle eriti kavalat nippi kuidas linti TEGELIKULT mässida tuleb. Aga ei oska siinkohal seda kirjeldada. Mingid nipid olid igatahes. Madlobster, väga tõenäoliselt sa seda tehnikat kasutadki.

Kui sa niikuinii liimi paned, siis nöör oleks ju mõistlikum - seal mingi ollus juba sisse punutud.
Teflonteibiga ei nakku anyway praktiliselt mitte miski liim.

Minu kogemus selline et

1) alla 1/4 tolli liim, kui on kooniline siis teip
2) kuni 1" pastaga nöör
3) ja üle selle on väga mõistlik takk+pasta. Rahaliselt ka !

Messingliitmikud, kui ei ole rihveldatud, tahavad ka pigem nööri.

Aga eks ta oleneb sellest kuidas käpas on, minul enamasti jääb pidama (v.a. sellised kohad kuhu on raske HILJEM ligi pääseda, sest Murphy seadused on ülimad).
02.08.2022 at 21:51
TTUUL
tööriistakäru vahtplast & õhutorud
quote:

Messingliitmikud, kui ei ole rihveldatud, tahavad ka pigem nööri.


Hammusta torutangidega kergelt keermepinnal paar ringi.

Ja ka nii saab rihveldada.

Tehtud ja proovitud. Siiani toimib.

____________________________
XJ ´91, 136KW AMC242, AW4, NP 242, ..... EX
ZJ ´95, 135KW AMC242+LPG II, 42RE, NP 242, .....
Tahoe ´98, 190KW Vortec 5700 L31,4L60-E , NVG246, ..... small block ja suurem ratas.
ZJ ´96, 131KW AMC242, 42RE, NP 242, ..... teatri seades.
03.08.2022 at 00:14
tqhq.ee foorum : Vaba teema : tööriistakäru vahtplast & õhutorud  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.