register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : kuidas saab Camarole rammu juurde?  
Poster Message
udu
 
kuidas saab Camarole rammu juurde?
ostsin endale jalle camaro (neljas 3-gen camaro mul) 91 aasta 5.0, must, stock puhtalt.
aga rammu on asjal vahe, mis soovitate, kuidas seda kõige lihtsamini ja odavamalt juurde saab?

udu
08.04.2001 at 15:43
peep
 
Moderator
kuidas saab Camarole rammu juurde?
Loodetavasti õnnestub mingil ajal ka Sinu autot lähedalt vaadata, katsuda - usun, et huvilisi oleks teisigi.

Kuidas sul ingl. k. on ? Internetist saab kogu infi kätte, soovitan thirdgen.org ja camaroz28.com nimelisi kohti.

Mina alustaks sisselaskest ja väljalaskest. Õhu sissevõtt võib olla nii isetehtud (homemade CAI, väga levinud variant) kui ka poest ostetud. Isetegemine loomulikult parem variant on, raha kulub siis vaid K&N filtri peale. Siis väljalase - kindlasti osta cat-back aga kui raha vähe siis võid ka ainult tagumise pütiga piirduda, Flowmaster'i või Hooker'i toodang soovitavalt. Edasi tuleb headerite peale mõelda, need peaksid juba märgatava tulemuse andma. Otsusta ise kas katalüsaatorid jätad või mitte, mina ei jätaks.

Siiski, minu arvates peaksid Sa kohe endale segeks tegema, kui kiiret autot Sa lõppkokkuvõttes tahad. Sest natukese rammuga on nagu on, st. ei ole suurt vahet. Aga oluliselt rammu juurde saab ainult mootori põhidetailide kallala minnes, st.kaaned/nukk.

Ok, pikk jutt aga point on selles, et 305 mootor on suht. perspektiivitu ettevõtmine kui tahad tegelikult kiiret autot. Ehk, enne kui Sa tõsisemaid väljaminekuid performance juppide peale tegema hakkad tasuks kaaluda pigem uue 350 cid. mootori ostu. Võib lõppkukkuvõttes rahaliselt sama tulla aga igal juhul on Sul kiirem auto.
08.04.2001 at 20:00
partel
  
kuidas saab Camarole rammu juurde?
BTW, Udu kas olid Tartus paar päeva tagasi? Nägin musta 3rd geni.

Orienteerumiseks kataloogid:
http://www.summitracing.com/
http://www.jegs.com/

Lauri454 ja Top Parts kohalikuks abiks, kuna ise tellides on transport tavaliselt $$$.
09.04.2001 at 11:23
udu
 
kuidas saab Camarole rammu juurde?
paar päeva tagasi ehk reedel olin kyll Tartus, kust ma selle Camaro ostsin.
aga performancit tahax vahemalt niipalju, et ta mu Legendist kiirem olex (praegu ei ole).
yle performerimine ja mootori vahetamine on mõttetu tegevus, tahax ikkagi tanavasõidu autot, mis ei hakkax 30l sajale bena võtma.
09.04.2001 at 12:21
max
kuidas saab Camarole rammu juurde?
Õnnitlused, võtsid siis jututeemaks olnud Camaro ikkagi ligi. Modidest soovitaks seda, mida teisel poolt lompi tavaliselt 305TBI-le ikka tehakse:
open element K&N filtriga
header'id + kogu väljalase
mõningad "tasuta" modid
sisselase
kaaned
nukkvõll
chip (võid ka varem lisada, chip sõltub tehtud modidest ja aitab mootoril potentsiaali kasutada)
jne. (selleks kulub juba päris korralikult pappi, kui ikka vähe, siis mõtleme juurde :evil)
Need olid mootori modid, aga veerandmiili aega annab oluliselt kärpida ka muude modidega:
shift-kit
kõrgema stalliga turbiin
suurem peaülekanne, lukustuv differ

Tshekka thirdgen.org-i, seal on päris kõvasti sedasorti infi.

to pärtel: see oli see teine Tartu must Camaro, nii et nüüd polegi enam Tartus musta Camarot, kui ma just tagasi ei koli :)

[Edited by max on 10.04.2001 at 10:08 GMT]
10.04.2001 at 11:05
partel
  
kuidas saab Camarole rammu juurde?
Max, btw Tartus jääb Chevyt igal sammul ette :)

Peamiselt Van'id, lisaks veel paar trucki, mõned SUV'd, see VW (Vette White :evil) ja mõned muud mittecamarost sõiduautosid.
10.04.2001 at 11:18
eikeegi
kuidas saab Camarole rammu juurde?
Tere jõudu! Tartus sel kevadel ameerikamaa masinaid päris tihti kohtab.Kõnealune Camaro hakkas silma kogu eelmise nädala jooksul + mitmed erinevat värvi Mustangid + igasugu truckid ja jeebud + ühel päeval märkas minu õllene silm ka üht tumedat 4. põlve Firebirdi hoolega kiirendamist harjutamas.
10.04.2001 at 16:21
peep
 
Moderator
kuidas saab Camarole rammu juurde?
Tere is ka !:) Kui Sa õllene ei ole, kas siis ise ka millegiga ringi sõidad. Või on AUTO ostmine alles tulevikuplaan ?
10.04.2001 at 16:59
eikeegi
kuidas saab Camarole rammu juurde?
Õllesena enam ei sõida. Pääle seda, kui paar sõbramees hospitalis maandusid ja mõned autod kõveraks läksid.
Isiklikus omanduses Autot hetkel pole. Aga plaan hankida on küll olemas. Eks näis, kas ja kuna õnnestub. Kasutan vahelduva eduga autot ja iseenda väledaid jalgu (2-4 sõltuvalt olukorrast)
10.04.2001 at 17:19
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : kuidas saab Camarole rammu juurde?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.